Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27801) cattus válasza Dj Sügi (#27800) üzenetére


cattus
őstag

Első kettő a start gombon jobb klikkre megjelenő menüben benne van, a start menüt meg szimplán egérrel tudod átrendezni.

Do the thing!

(#27802) Dj Sügi válasza cattus (#27801) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Köszi, ezeket csak így lehet "előszedni", start menüben nem lehet rögzíteni őket?
A start menüben "gépház", "főkapcsoló", "minden alkalmazást" nem engedi megcserélni sem, elég idegesítő sorrendben vannak számomra.

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#27803) cattus válasza Dj Sügi (#27802) üzenetére


cattus
őstag

A Start menü "Windows rendszer" mappája alatt ott vannak, onnan ki tudod tűzni őket.

Az alsó részen lévő sorrendet nem tudod megváltoztatni.

Do the thing!

(#27804) Shurycen


Shurycen
tag

Sziasztok, olyan kérdésem volna hogy win10 x64 home válozatom van és nem enged sem a saját sem külső képfájlkezelővel(daemon tools) bemountolni újonnan letöltött nagyobb méretű image fájlokat.. mi lehet a gond? Egy hosszú hibaüzenet jelenik meg, higy nem sikerült ellenőrizzem, hogy rendben vannak e a partíciók a virtuális meghajtón meg ilyenek..

(#27805) jeni válasza Shurycen (#27804) üzenetére


jeni
félisten

próbáld meg a virtual clone-t

(#27806) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Valaki eltudná magyarázni, hogy miért kellett szétszedni a Skype-ot három külön alkalmazásba, mert én nem látom az értelmét? Ezekben az új alkalmazásokban azt hol látom, hogy melyik partnerem elérhető?

(#27807) vlevi válasza ignisz (#27796) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sajnos nem tudok érdemben segíteni.
Azt hittem a hetessel elfejthettük az instabil, vacakwindowst, de sajnos sikerült megint úgy belecsapniuk a lecsóba, hogy kezd visszajönni a win95-98 érzés.

(#27808) szinesz.bob válasza vlevi (#27807) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

"Azt hittem a hetessel elfejthettük az instabil, vacakwindowst, de sajnos sikerült megint úgy belecsapniuk a lecsóba, hogy kezd visszajönni a win95-98 érzés."
Teljesen igazad van!

(#27809) UnSkilleD válasza ssgt1981 (#27806) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

http://blogs.skype.com/2015/06/11/a-more-efficient-skype-experience-for-your-pc/

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#27810) dobobazsy válasza bopeti98 (#27634) üzenetére


dobobazsy
őstag

szia!
kipróbáltam, de azt írja "nem sikerült a termékkulcs telepítése. hibakód 0xc004e016"
nem tudom aktiválni sehogy? :(
köszi

(#27811) Vardar


Vardar
tag

Sziasztok!
Néhány napja rakoncátlankodik a Windows. Az albérlet wifijét, ahol lakok, 1-2 naponta "elfelejti". Pontosabban azt írja ki, hogy a hálózat mentett beállításai nem megfelelőek és nem csatlakozik automatikusan a hálózatra, ahogy azt kb. 6 órával korábban tette. Hiába törlöm ki, állítom be kézileg a hálózat paramétereit, továbbra is azt írja, hogy nem megfelelőek a beállítások. Ha pedig megpróbálnék bejelentkezni, akkor a jelszót nem fogadja el, kiírja, hogy hibás. Az egyetlen dolog ami segít, ha újraindítom a routert, ekkora ha beírom a jelszót, akkor minden klappol és 1-2 napig oké, aztán újra el kezdi csinálni. Valakinek valami tipp? Vírus? :F

(#27812) VoidXs válasza Vardar (#27811) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Inkább a router. Másról jó?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#27813) vigyori78 válasza vlevi (#27807) üzenetére


vigyori78
őstag

+1
Ez még mindig csak egy béta jellegű Windows.
Ahogy a neve is mondja második küszöb :D amin pofára lehet esni illetve a kezdete valaminek 2. felvonás = BÉTA

Lehet jobb lett volna ha úgy adják ki ahogy anno szó volt róla : Windows 9 codename 'Threshold' és ezután jött volna egy stabil Windows 10 :F

(#27814) Bferibörs válasza VoidXs (#27812) üzenetére


Bferibörs
addikt

+1

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#27815) vg


vg
addikt

Régi gépemre (athlonxp3800,2GBram, ati 4830) háromszor akart frissülni új Win10 verzióra, mindig kékre fagyott, majd visszaállította a régebbire. Tegnap megpróbáltam, hogy csinálok teljesen friss iso-t. Természetesen úgy is szarrá fagyott az eddig remekül üzemelő kis gépem, ezáltal teljesen használhatatlanná téve. Részemről ennyi volt a Win10. Egy kapalap szar az egész.

[ Szerkesztve ]

(#27816) Bferibörs válasza szinesz.bob (#27808) üzenetére


Bferibörs
addikt

kinek a pap,kinek a pané :D
nekem pld. a windows millennium volt anno a nyerő amit rengetegen szidtak :DDD

a win. 10-el sincs semmi gondon 1 laptop 1 asztali gép, nem tudom a hibákat mi idézi elő másnál, nem tudok másra gondolni mint a konfigurációra.-persze ez csak paraszt logika - :D

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#27817) noxon válasza mefistofeles (#27769) üzenetére


noxon
őstag

Mivel a chrome tökéletes lejátsza, ezért nem hiszem, hogy bármi hiányozna.

cattus : kiírja, hogy hiba történt a lejátszáskor aztán 1-2 másodperc múlva elindul a lejátszás, csak egy kicsit másabb felülettel... de csak az edge-nél van ez a hiba, mondjuk nem vagyok meglepődve, csak gondoltam adok neki újra egy esélyt.

We live in a simulated world...

(#27818) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Így 4 nap elteltével kérdezném, van még valaki, akinek a normál frissítési rendszer még dobta fel a TH2-öt? Most indítottam a gépet, és még azt írja ki, hogy nem találhatók frissítések. Az utolsó frissítés nov. 12-én jött le, ez a KB3106246-os volt. Tudom, hogy lehetne gyorsítani, de nekem nem sürgős, mert a mostani állapotában szerencsére minden normálisan működik, csak kíváncsi vagyok, hogy én vagyok-e az utolsó mohikán. :)

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#27819) kisapa válasza pendre54 (#27818) üzenetére


kisapa
senior tag

Felhívnám a figyelmedet erre a hozzászólásomra. Nálam ez volt a gond. Egyébként meg a helyedben nem nagyon sietnék vele mert a tapasztalatom szerint valamiért jóval lassabban indul és áll le amióta megtörtént a frissítés.

(#27820) pendre54 válasza kisapa (#27819) üzenetére


pendre54
addikt

Ok, én meg erre ezt írtam Neked :) :[link]

Tehát, az nem lehet az oka, egyébiránt meg írtam, hogy nekem se sürgős a dolog, csak kíváncsi voltam. Nálam az lenne az ideális, ha még 1-2 hónapig maradna, mert úgyis leakarom cserélni a 4 éves 60 gigás Samsung 830-as SSD-met még az idén, akkor meg úgyis újra kell rakni a rendszert.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#27821) artiny


artiny
őstag

WinSxS mappat torolhetem a windows mappabol?

tableton van a windows nekem....es mivel 32 bol 1.87 gb a szabad helyem gondolam torlom..../van sd kartyam,azon van elegy holy amugy/

(#27822) VoidXs válasza artiny (#27821) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Semmit nem kellene törölni a Windows mappából, maximum lemezkarbantartóval.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#27823) edari


edari
őstag

Th2 csak nekem dobja el egy idő után a kábeles netet?

(#27824) vlevi válasza edari (#27823) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem valamelyik korább IP-vel volt ilyen gondom, de mostanában megy rendesen. 10586.3-t használok.

(#27825) #58000384 válasza edari (#27823) üzenetére


#58000384
törölt tag

Az eseménynaplót nézted?

(#27826) edari válasza #58000384 (#27825) üzenetére


edari
őstag

Igen. De konkrétat nem vettem ki belőle, annyi a hiba hogy a szolgáltatás váratlanul leállt.
TCP/IP-re volt egy warning, ott a keret nem volt elég nagy neki.

(#27827) Kátai válasza vlevi (#27774) üzenetére


Kátai
senior tag

Ma kérdeztem az MS-től az eseteleges megoldást az alvó módból való ébredésre::

"Ha lenyomva tartja a Shift billentyuzetet es ujra inditas, fel tudja hozni a csokkentett modot."
"majd irja be wusa.exe /uninstall /kb:KB3097877"
Állítólag ez megoldja a hibát.Ha haza megyek megpróbálom.

Csökkentett mód nélkül nem megy ennek a törlése?És ha igen akkor hogyan?

[ Szerkesztve ]

(#27828) UnSkilleD válasza pendre54 (#27818) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

nekem sem adja be a frissítést, de nem is érdekel igazán

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#27829) kisapa válasza pendre54 (#27820) üzenetére


kisapa
senior tag

Bocs de nem figyeltem, hogy Te kérdezted korábban.

(#27830) #58000384 válasza edari (#27826) üzenetére


#58000384
törölt tag

Melyik szolgáltatás áll le? A hibaelhárítót ilyenkor futtasd le, sokszor segít. Lehet, hogy a driverrel van gond, esetleg próbáld újratelepíteni (előtte meg törölni az eszközkezelőből), akár update-ről, akár a netről.

(#27831) junior11


junior11
veterán

TH2 óta mind2 gépen az alábbi furcsaságokat tapasztatom:
- az Edge böngésző jobb felső sarkából a 3 jelzés (minimalizálás, X-bezárás stb.) eltűnik, csak akkor jelenik meg, ha ráhúzom az egér ikonját. Tegnap ilyet nem tapasztaltam, csak a mai naptól csinálja. Viszont továbbra sem stabil, hiába gyorsabb, eddig már párszor random összeomlott. Ha a böngészőt leteszem a tálcára, akkor gyakran egy pillanatra fehér képernyő villan fel a desktop helyett, eddig ez sem volt.
- a boot mintha lomhább lenne, mind2 gépen
- a mail alkalmazás csempéje behalt, a rég törölt levelet jeleníti meg újként, az időjárás alkalmazás továbbra is első megnyitásra magától kilép, 2-3x más sikerül.
- a notebookon a boot után az action centerben mindig aktívként bekapcsolva jelzi a repülő módot, holott az a beállításokban ki van kapcsolva.

Hirtelen kb. ennyi, az Edge bugjai és a lomhább start a zavar jobban. Gondolkodom, megérné-e egy tiszta telepítés mind2 gépen, vagy sem... :F Mit gondoltok?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#27832) edari válasza #58000384 (#27830) üzenetére


edari
őstag

Újratelepítés már minden formában megvolt. Ott kezdtem hogy driver le, majd vissza. Nem segített, úgyhogy driver le, wu-ról fel. Ez se segített, akkor már win reset. Ez se segít.

Most megpróbáltam azt, hogy ami th1-en ment driver (8.1-es) azt felraktam, persze ezután is eldobta, frissítettem a Windows-al a legfrissebbre, de ofc ez is dobálja. Viszont most már nem áll le szolgáltatás, hanem:

"A(z) xyz név feloldása során időtúllépés történt, miután a beállított DNS-kiszolgálók egyike sem válaszolt."

xyz = mindig más

Megnézem hogyha beállítom a google dns szervereit, akkor is ezt csinálja-e.

Up: nem segített:

"Elkezdődött a(z) Realtek PCIe GBE Family Controller adapter alaphelyzetbe állítása. A hardver alaphelyzetbe állítása átmeneti megszakadást okozhat a hálózati elérésben.
Ok: A hálózati illesztő azt észlelte, hogy a hardvere nem reagál a parancsokra..
A hálózati adapter 1 alkalommal állt alaphelyzetbe legutóbbi inicializálása óta."

[ Szerkesztve ]

(#27833) ignisz


ignisz
senior tag

Sziasztok.Valahogy aktíváltam a jelszavas belépést és most nem tudom visszacsinálni. Már mindent átnéztem, nem találom a megoldást. Légyszi segítsetek. Előre is köszönöm.

(#27834) kengyel válasza ignisz (#27833) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ezzel a módszerrel, ki tudod venni a jelszót.

kengyel

(#27835) ignisz válasza kengyel (#27834) üzenetére


ignisz
senior tag

Úgy látszik ezen a frissített windowsban ez nem működik. Kivettem a pipát, erre beadott egy ablakot, hogy adjak meg egy jelszót és automatikusan beléptett. Amíg nem adtam meg nem engedte kivenni a pipát. Indításkor csak be kell írni a jelszót, nem léptet be .

(#27836) kengyel válasza ignisz (#27835) üzenetére


kengyel
nagyúr

Működnie kell én is így vettem ki a jelszót.

" A számítógép használatához jelszót és felhasználónevet kell megadni.” elől vegyük ki a pipát. Az oké gombra kattintva meg fog jelenni egy jelszót kérő ablak, ahol kétszer meg kell adni a bejelentkezéshez használt karaktersorozatot, majd indítsuk újra a rendszert. "

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#27837) #58000384 válasza edari (#27832) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ezt a DNS hibát ritkán, de én is tapasztalom, 8.1-es wifi driverrel. Ilyenkor a hibaelhárító reseteli a drivert és működik. Szerintem mindkettő driver hiba lesz sajnos...

(#27838) edari válasza #58000384 (#27837) üzenetére


edari
őstag

Csak az a baj, hogyha driver hiba, akkor ezt így most abba is hagyom, mert nincs jó driver th2-höz. Na mind1, addig elleszek wifin amíg vagy az ms, vagy a realtek meg nem csinálja.

(#27839) #78032384 válasza ssgt1981 (#27806) üzenetére


#78032384
törölt tag

Senki nem érti. :) Amikor kijött a 10 nyáron, a 8.1 modern appot kukázták, mondván használja mindenki a régi desktop klienst amíg ősszel megérkezik az új 3 felé darabolt. Megérkezett, egy rossz vicc mint a legtöbb metro modern univerzális éppen hogyan nevezik app. Használd tovább a hagyományos desktop verziót ha jót akarsz. Szerintem az új app változatnál még az outlook.com böngészős skype is használhatóbb.

(#27840) ignisz válasza kengyel (#27836) üzenetére


ignisz
senior tag

Most nem kér már jelszót, viszont a netplwiz-hez rendszergazdai jelszót kér. Egyáltalán a fiók kezelésnél rendszergazdai jelszót kér mindenhez.

(#27841) dokee78


dokee78
félisten

Ezt az időjárás jelzést,hogyan tudom megcsinálni?

Nekem az áruház nem akar letölteni.
Facebook már frissítés óta itt tart.
Van megoldás vagy csak nálam van ez a hiba?

(#27842) cattus válasza dokee78 (#27841) üzenetére


cattus
őstag

Cortana kell hozzá, ahhoz meg angol nyelv és régiós beállítások.

Do the thing!

(#27843) sereeff


sereeff
aktív tag

Helló!
Nem először frissítés után, a gép nem altatható, illetve alvó állapotba lépés után rögtön felébred+ :-)
Van tudomásotok valami megoldásról? A válaszokat előre is köszönöm!

Asrock 970 Extr3 AMD FX81120 Corsair Vengeance 2x4gb kit Scyteh Ninja 3.....Galaxy S20 Plus Watchactive 2

(#27844) dokee78 válasza cattus (#27842) üzenetére


dokee78
félisten

:R

(#27845) huberpe


huberpe
aktív tag

sziasztok!
az lenne a kérdésem, hogy az adatgyűjtési eljárások teljes megszüntetése miatt érdemes enterprise változatot telepítenem vagy a pro-ban is van lehetőség ezek kikapcsolására?

(#27846) Döglött Róka válasza huberpe (#27845) üzenetére


Döglött Róka
veterán

- Warezolsz
- A semmin aggodsz

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#27847) JanR válasza Döglött Róka (#27846) üzenetére


JanR
addikt

Áruld már el nekem, hogy ebben mi volt a warez? Megkérdezte melyik verzió telepítse..

(#27848) edari válasza JanR (#27847) üzenetére


edari
őstag

Nem valószínű, hogy mezei user csak emiatt venne enterprise-t.

[ Szerkesztve ]

(#27849) #54715584 válasza JanR (#27847) üzenetére


#54715584
törölt tag

-Már maga a kérdés és a módja is ezt sejteti.
-Köztudott, hogy a warezolók aggódnak az adatgyűjtés miatt, itt is cikkeztek róla.
-Van update/letöltési lehetőség, változatok között nem ugrálnak a userek.
-Persze még ingyenes jövő nyárig, ezért válogathat, de mezei usernek elég a Home verzió is és üzleti verziót nem fog tudni letölteni MS oldalról.

(#27850) Döglött Róka válasza JanR (#27847) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Home user nem jut enterprise verziohoz legalisan, aki meg hozzajut az tudja a valaszt a kerdesre.;)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.