Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27651) #14595328 válasza ignisz (#27646) üzenetére


#14595328
törölt tag

A lemezkarbantartóban a Rendszerfájlok törlése alatt lesz olyan, hogy Ideiglenes Windows-telepítési fájlok vagy Korábbi Windows-telepítések.

[ Szerkesztve ]

(#27652) mefistofeles válasza ignisz (#27644) üzenetére

Mikor a lemezkarbantartó lefut, alatta van egy "rendszerfájlok törlése" gomb arra is rá kell menni. Akkor már beadja az old. mappát is.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#27653) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Hi
Ennel az uj nagy frissitesnel kell tartani attol, hogy hazavagja a drivereket, mint mas OS->Win10 frissitesnel? Vagy ez kb olyan mint egy service pack es nem rontja el a drivereket es nem kell fresh install?

(#27654) VGYke válasza Dumi86 (#27643) üzenetére


VGYke
addikt

Az a játék aminek kell valami plusz, hidd el letölti azt ami kell neki, nem kell ezzel külön foglalkozni!
Egyébként meg lefelé illene kompatilisnek lenni... Igaz Win7 DX11-en játszom és az is igaz hogy csak is steam alatt vásárolt játékokkal, de semmi gond DX9-els játékokkal. Jóval régebbi (10 év vagy öregebb) játékokkal van ugyan probléma, de az nem a DX miatt van, hanem pl. amiatt hogy azok még max. Win XP-re íródtak.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#27655) ignisz válasza TRob1 (#27650) üzenetére


ignisz
senior tag

Oda nem. De most oda klikkeltem és már törli is. Köszönöm a segítséget.
efs: neked is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#27656) VGYke válasza mefistofeles (#27652) üzenetére


VGYke
addikt

És erre ötlet?
Csak nálam van ilyen?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#27657) TRob1 válasza Dumi86 (#27638) üzenetére


TRob1
veterán

Egy DirectX End-User Runtime Web Installer-t esetleg érdemes lehet lefuttatni. Mást nem kell.

(#27656) VGYke:
Nálam is volt (meg valszeg mindenkinél). De már nulla. :D
HA működik minden eszközöd megfelelően, nyugodtan töröld!

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#27658) #14595328 válasza VGYke (#27627) üzenetére


#14595328
törölt tag

Én töröltem mindent, eddig nem tapasztaltam semmit, de ez pár órája volt, szóval bármi lehet még! :)

(#27659) Adler válasza pendre54 (#27559) üzenetére


Adler
aktív tag

Szia!

Most fejezte be a telepítést. :)
Köszi a választ azért.

Viszont lenne egy kérdésem:
A gépházban a Hálózat és internetnél van egy olyan rész, hogy Adatforgalom. Mit kapcsolhattam ki, hogy semmit nem jelez? Pedig okt. 16-a óta azért volt forgalmam szerintem nem is kevés. :)

Válaszodat előre is köszi.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#27660) mefistofeles válasza VGYke (#27656) üzenetére

Nem csak nálad van. Ez az illesztőprogramok régebbi verzióiról készült biztonsági másolat. ha minden ok. törölhető!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#27661) TRob1 válasza Adler (#27659) üzenetére


TRob1
veterán

Nullázta a frissítés. (Gondolom, mert nálam is keveset mutat.)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#27662) Dumi86 válasza TRob1 (#27657) üzenetére


Dumi86
senior tag

Köszi. Win10en is leszedett ez 95 megát. :R Ezek szerint jó ha fel van rakva itt is.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#27663) undercover


undercover
senior tag

Nem aktuális félre ment.

[ Szerkesztve ]

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#27664) egykori válasza #14595328 (#27658) üzenetére


egykori
őstag

Nekem is sikerült törölni mindent, bár a Windows.old csak rendszergazdai parancssoros megoldással ment.

(#27665) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Ismét bitlockeres gondom akadt....

Feloldottam múltkor a D meghajtómat sikeresen miután felraktam az új rendszert, de egy újraindítás után ismét zárolta. Sőt a C meghajtómat is visszafejtettem a Beállítások/névjegy alatt és ma ismét azt is meg kellett csinálnom mert újra bekapcsolta a védelmet.... Mi a picsa van ezzel a rendszerrel? Hogyan lehetne véglegesen kikapcsolnom ezt az undorító Bitlockert. Hihetetlen, hogy magától zárolja a meghajtómat illetve a C meghajtóra is magától felteszi a védelmet autómatikusan. Jah és ha a névjegy menü pontnál rámegyek a Bitlocker-beállításokra akkor nem hoz ki semmit, tulajdonképpen 1 napja nem történik semmi ha rákattintok. Először még működött mikor felraktam a 10586-os rendszert de se ma se tegnap nem jött be a vezérlőpultban a beállítás. Vezérlőpulton belül is kerestem már de még keresővel sem találja a bitlockert, vagy eszköztitkosítást... Elképesztő... Saját életet él a rendszerem...

na erre mondjon valaki okosat.

(#27666) AtHoS válasza tomboy0013 (#27665) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Milyen névjegy menüpont? Sajnos nem vagyok gondolatolvasó, szóval jó lenne konkrétabban fogalmazni

Amúgy pedig Startgombon jobbklikk > vezérlőpult > rendszer > Bitlocker, na itt matathatsz kedvedre

read-only mode on the forum

(#27667) d3tox1c válasza AtHoS (#27666) üzenetére


d3tox1c
senior tag

A Windows nem tudta előkészíteni a számítógépet arra, hogy a telepítés következő szakaszának elkezdése végett újrainduljon. A Windows telepítéséhez kezdje elölről a telepítést.
Ezzel mit tudok csinalni?
Nem Athos-nak szantam, mindenkinek, aki tudja a valaszt, koszonom :)

[ Szerkesztve ]

(#27668) AtHoS válasza d3tox1c (#27667) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Jó kérdés.

Indítsd újra a gépet, lépj ki minden futó programból (tűzfalból, antivírusból is), legyen elég üres helyed a C meghajtón (20+ GB elég kellene legyen)

read-only mode on the forum

(#27669) d3tox1c válasza AtHoS (#27668) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Ez mar egy ures particio, 100giga.
Egyszeruen el nem tudom kepzelni mi lehet.....

(#27670) AtHoS válasza d3tox1c (#27669) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor ez tiszta telepítés lenne boot eszközről?

Akkor valószínű nem megfelelő a partíciórendszer a használt telepítőhöz

read-only mode on the forum

(#27671) d3tox1c válasza AtHoS (#27670) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Most mindent toroltem, volt meg egy csomo mas particio, biztonsági masolat, helyreallitas, stb.
Olyan, mintha alakulna, tuljutott azon a ponton, mar ujra is indult,szerintem sikerulni fog.

(#27672) d3tox1c válasza d3tox1c (#27671) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Kesz.
Almomban sem gondoltam volna, hogy ez a problema.

(#27673) AtHoS válasza d3tox1c (#27672) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A telepítő média nem volt megfelelő a létező partíciórendszerhez (GPT vs MBR)

Más módon készített telepítővel nem lett volna problémád

read-only mode on the forum

(#27674) marositech


marositech
senior tag

Legális HUN Win 10 Pro N OS van a gépemen.
Hogy a csínjába tudom előcsalogatni a 1511-es frissítést?
Sajnos a frissítő szerint naprakész vagyok... :F

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#27675) tomboy0013 válasza AtHoS (#27666) üzenetére


tomboy0013
veterán

A Gépház/Rendszer/Névjegy-re gondoltam, ott van alul egy olyan, hogy Bitlocker-beállítás. Na arra nem jön be semmi tegnap óta de előtte behozta a vezérlőpultot és azon belül a C meghajtót mutatta. A vezérlőpultba egyébként mindent megnéztem és sehol sincs nyoma bitlockernek... Én ezt nem értem. Találtam valami meghajtóvédelmes dolgot, de az ki van kapcsolva. Azt nem értem miért kapcsolja vissza csak úgy? A MS oldalán sem találok bitlocker témakört Win10-en belül...

(#27676) nicu71


nicu71
addikt

win10 home ,media creation toolal sikerült frissiteni 25 perc alatt megvolt,minden beállitás és szoftver megmaradt ,kitakaritottam,maradt 17 Gb a rendszermappán,a gép jobban pörög mint valaha,szóval nekem tetszik ;)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#27677) Angel2014 válasza d3tox1c (#27648) üzenetére


Angel2014
addikt

Uefire állítsd a biost ha nincs uefi akkor frissitsd a biost ......amikor megvagy fat32 kell formázni a pendrivot...

így kell megcsinálni és többet ér mint a rufusz 100x : Pendrive Készítése

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#27678) tyan


tyan
senior tag

A kérdésem a következő lenne:

Jogtiszta Windows 7 Professional 32 bites oprendszer volt a gépemen, melyet frissítettem a Windows 10 Pro 32 bites oprendszerre.

A kérdésem az lenne, hogy amennyiben tiszta telepítést csinálnék a jövőben, akkor csak a 32 bites Windows 10-hez lesz jó az aktiváló kulcs vagy a 64 bites verziót is fel tudom telepíteni a 32 biteshez kapott kulccsal?

A válaszokat köszönöm.

(#27679) mefistofeles válasza tyan (#27678) üzenetére

Milyen kapott kulccsal ? Elvben nem kaptál semmiféle kulcsot. A 32 bitest bármikor újra rakhatod, aktivált lesz, de tudtommal a 64 bites nem fog aktiválódni.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#27680) vlevi válasza tyan (#27678) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez jó kérdés. Mert, ugyebár kulcsod nincs a Win10-hez.
De annakidején, amikor a win7-t vettem, 32 biteset kaptam, és később ugyanazzal a kulccsal, memóriabővítés után (miatt) már 64 bites win7-t raktam fel. Ott nem volt ilyen probléma.
De egyébként is árultak korábban olyan windowst (win8-ból láttam konkrétan), hogy két lemezt adtak, 32 és 64 bites telepítőlemezt, de egyazon kulcs tartozott hozzájuk.
Szerintem, ahogy korábban sem volt, most a win10-nél sincs különbség a 32 bites és 64-es között. Cserélheted. De ebben nem vagyok 100%, mert nem ismerem a win10 aktiválós procedúráját, de szerintem nem lesz gond vele.

De, hogy kicsit ellentmondjak a kulcs kérdésnek, elvileg van kulcsod a win10-hez, mert a legújabb TH2 (10586, vagy 1511 update, akárhogy hívjuk) elvileg már elfogadja telepítéskor a korábbi windowsok kulcsait is.

(#27681) mefistofeles válasza vlevi (#27680) üzenetére

Attól, hogy elfogadja pl. egy 8.1-es kulcsát attól még a 10-hez továbbra sem kapott kulcsot.
Egyébként abból gondolom, hogy nem lesz ok a 64 bites rendszer mert sok helyen olvastam, hogy mennyire érzékeny a 10-es a verziók közötti legapróbb eltérésekre is. Saját tapasztalatom nincs mert már időtlen idők óta csak 64 bites rendszert használok.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#27682) Bodor


Bodor
veterán

Olyan W10-et futtatók figyelmébe ( tablet, SSD ) , akiknek kevés hely van a rendszerpartíción!

Tömörítéssel csökkenthető a Windows 10 helyigénye

(#27683) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Üdv!

A helyzet: W7 Pro-ról frissítettem itthon 10-re. Így ugyebár W10 Pro verzió jár, ez is települt a frissítés során.
Clean installhoz viszont csak két lehetőséget enged kiválasztani a Media Creation Tool: Win 10 (sima) és az N verzió. Most akkor hogy is van ez? :F

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#27684) netpeti98 válasza Petyyyyy (#27683) üzenetére


netpeti98
addikt

Válaszd a simát. Telepítésnél megkérdezi, hogy home vagy pro legyen.

(#27685) AtHoS válasza tomboy0013 (#27675) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Megnéztem és innen megnyitja ugyanazt az ablakot, ami az általam írt útvonalról is elérhető. Láthatod is az alábbi képen a vezérlőpult "címsorában"

Esetleg futtass egy sfc /scannow -ot [link] rendszergazdaként indított parancssorból.

read-only mode on the forum

(#27686) Petyyyyy válasza netpeti98 (#27684) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Vagy úgy. Köszönöm.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#27687) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Windows Update/ Részletek
Frissítés a Windows 10 Pro (1511-es verzió, 10586) kiadásra
Hiba

Frissités 44%-on áll egy ideje ilyenkor mivan?

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#27688) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!

Az istenért sem találom a régi kérdésemet, hiába keresek rá, nem dobja ki a kereső.

Újraraktam a gépet és most ismét előjött ez a dolog.
Mivel nem találom megkérdezem újra.

Hogy lehet azt beállítani, hogy ÉN manuálisan azt a drivert tegyem fel a win 10hez amelyiket szeretném? és ne kontrázza le a windows update a saját hülyeségeivel, amivel nem 100%os a rendszer?

vol erre egy beállítási lehetőség de nem találom :(

(#27689) temporello válasza tyan (#27678) üzenetére


temporello
tag

Én sikeresen frissítettem 32 bites Win 7-ről 32 bites Win 10-re,majd utána csináltam egy tiszta 64 bites Win 10 telepítést.

(#27690) Peathee


Peathee
aktív tag

Egy apró figyelmesség a Microsoft-tól és máris nagyon megkedveltem ezt az új build-et.
Kikapcsolt Eyefinity-vel is helyesen jeleníti meg az 5760x1080-as háttérképeket! (eddig minden monitoron csak az első egyharmad látszott) :C :C

(#27691) Pokesz007 válasza Pokesz007 (#27687) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Frissítés letöltése 44%-on megállt pontosabban :P

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#27692) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Kérdezném aki esetleg próbálta már, hogy az msconfig alatt, ha az Indítási beállításoknál bepipálom a Biztonságos indítást, akkor csökkentett módban fog elindulni a Win 10, úgy mint a Win 7 alatt? Kipróbálnám, de éppen más problémákkal xarakodok jelenleg, nem szeretnék még nagyobb gubancot okozni, mint ami van. ;]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#27693) gézu válasza kkdesign (#27688) üzenetére


gézu
őstag

[link]

~rendszer\spec. rendszerbeállítások\hardver\eszköztelepítés beállításai

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#27694) kkdesign válasza gézu (#27693) üzenetére


kkdesign
senior tag

Köszi! :)

meg tudod mutatni képen keresztül, hogy mit írtál be a keresőbe? PMben, hogy legközelebb én is helyesen keressek?

(#27695) takessz


takessz
senior tag

Milyen lett az új update?? Igaz nekem ki van kapcsolva csak a biztonságiakat kapom meg :)

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#27696) Thrawn


Thrawn
félisten

Hm, a novemberi patch óta több menüpontot nem lehet megnyitni. Pl a Gépházon belül ha a Tárterületre kattintok akkor semmi nem történik, csak "homokórázik" az egér az ablak fölött. Valami ötlet? :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#27697) gézu válasza kkdesign (#27694) üzenetére


gézu
őstag

~opciók\részletes keresés\ Szűrés felhasználó szerint...neved beír és... :)

[ Szerkesztve ]

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#27698) szemesi69 válasza kkdesign (#27688) üzenetére


szemesi69
addikt

https://support.microsoft.com/hu-hu/kb/3073930

Xiaomi redmi note 12 pro

(#27699) Bodor válasza kkdesign (#27688) üzenetére


Bodor
veterán

Nem neked válasz, hanem: (#27692) pendre54 Igen, csinálhatod, csökkentett módban fog indulni a Windows 10 .

[ Szerkesztve ]

(#27700) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Az én kérdésemre nem tudja senki a választ,hogy miért áll meg a frissítés 44%-nál? :R

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.