Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27301) cattus válasza Zoshi85 (#27298) üzenetére


cattus
őstag

Az enyém kékhalálos booltloopba került, szerencsére egy sima kikapcsolás - újraindítás megoldotta. Asszem várok még egy kicsit a frissítéssel.

Do the thing!

(#27302) Zoshi85


Zoshi85
aktív tag

A media creation tool nál teljesen ujra telepíti a rendszert? Mert akor várok..

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#27303) vlevi válasza tomboy0013 (#27299) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, a 10586-t rakja fel. Most települt nálam egy töküres HDD-re. A Media tool úgy látom, "okosodott" az előző verzió óta, mert a pendrive-ra rákerült a home és a pro verzió is, természetesen termékkulcstól függően a megfelelő telepítő indul el. De már bánom, hogy a 32 bites telepítőt nem tettem rá, anyám gépére az lenne jobb a 2G RAM miatt.

Nos, szóval fenn van ez a szűz win10. Nem sokat tudok mondani róla, megy úgy, mint eddig. Mondjuk, bűn lassú, de csak azért, mert egy 19%-os kondíciójú samu ecogrren winyóra telepítettem. Tehát egy szavam sem lehet a lassúságra. Rendes gépben SSD van, azon nem lenne ilyen gond.

Most még nyomkodom egy kicsit a gombokat, megnézek pár játékot, és nem tudom mi lesz.
Erről már le fogom irtani a szemetet (posta, twitter, és társai, sosem használt, vagy éppen használt, de használhatatlan vackok).

"A media creation tool nál teljesen ujra telepíti a rendszert? "
Nem, csak, ha te kéred. Lehetőség van vele frissítést is csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#27304) ux1 válasza King Unique (#27288) üzenetére


ux1
addikt

+1 neki még nem lett 1TB RAW. Ha majd bekövetkezik akkor meg majd sír mint a fürdősqrva...
;]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#27305) lacoka007


lacoka007
tag

Üdv csak az insiderek kapják meg a frissítést.? Aki simán win 7 ről frissített win 10-re az nem?
Nekem. 10.0.10240.16590 (Win10 RTM) az opr. verziója.

Ha rövid a karod, akkor dobd el a francba!

(#27306) netpeti98 válasza vlevi (#27303) üzenetére


netpeti98
addikt

A kulcsodat megadtad neki?

(#27307) cattus válasza lacoka007 (#27305) üzenetére


cattus
őstag

Mindenki megkapja előbb-utóbb.

Do the thing!

(#27308) ufonauta


ufonauta
aktív tag

Olvasgatok itt és nem tudom eldönteni, hogy várjam-e meg a frissítést, vagy tegyem fel ISO-ból? Mennyire nyúl bele a rendszerbe? Komoly frissítést eddig soha nem raktam fel netről, mert a tiszta telepítés híve vagyok. Viszont nem sok kedvem van most bíbelődni egy szűz win belakásával.

(#27309) lacoka007 válasza cattus (#27307) üzenetére


lacoka007
tag

Akkor, hogy insider, vagy nem, és a verziószám nem lényeg.? Köszönöm a válaszod.

Ha rövid a karod, akkor dobd el a francba!

(#27310) TRob1 válasza ux1 (#27304) üzenetére


TRob1
veterán

Na te meg aztán mindig a legjobbkor jelensz meg egy böffentésre a nagy win (MS) utálatoddal együtt... ;)

¤ R'n'R ¤

(#27311) westlake


westlake
félisten

És a KB3105211 után már 10568.3-as a rendszer verziója. ;)

Play nice!

(#27312) Feri1977


Feri1977
senior tag

Egy kérdés, haverom máshogy telepíti, a media creatol tool-al csinált iso-t pendrive-ra, na már most ha erről teszi fel, ugye nem kér menetközben kulcsot a rendszer, ráér azt utána is megadnia ugye?

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#27313) pzstm válasza Bodor (#27271) üzenetére


pzstm
titán

media creation toolal vegyes dolgokat hallottam, frissen letöltött media creation tool nekem új buildet szedett le :U

megnézem majd holnap, mi miért lett :B :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#27314) King Unique válasza Bodor (#27290) üzenetére


King Unique
titán

OK.
Én csak nem szeretem, amikor mindenbe belekötnek és még olyat is meg akarnak magyarázni, ami nem úgy van.

(#27294) lacoka007: a Defender meg se nyikkan rá... :DD És eltávolította a Speccy alkalmazásomat, mert szerinte vírus...egyre jobb.

(#27304) ux1: pont nemrég csesztem el kb. egy napot 1 TB külső vinyó adatmentésére...még korábban nem nem lett teljesen leválasztva + a Windowsnak vmi hülyesége volt. Adatmentő progik meg ugye 2x szkennelik végig. Hát jó tanulópénz volt. :D

[ Szerkesztve ]

(#27315) Zoshi85


Zoshi85
aktív tag

Amúgy a verzió, vagy build számot hol lehet megnézni? Sehogy se találom..

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#27316) edari válasza King Unique (#27314) üzenetére


edari
őstag

Most komolyan: miért vagy itt? Felfogtuk hogy nem tetszik a rendszer. Fölösleges terjeszteni az általad helyesnek ítélt igét, aki itt van az már felrakta.

(#27317) #56474624 válasza edari (#27316) üzenetére


#56474624
törölt tag

Felrakta, de esetleg le is szedte. Én már (lényegében) kétszer raktam fel, kétszer szedtem le, tettem vissza a 8.1-et, engem érdekel minden infó, ezért járok a 10-es topikba, amivel jó eséllyel nem vagyok egyedül. :)

(#27318) dokee78 válasza Zoshi85 (#27315) üzenetére


dokee78
félisten

(#27319) pendre54 válasza Zoshi85 (#27315) üzenetére


pendre54
addikt

Beírod a keresőbe ezt: winver , majd rendszergazdaként futtatod a feljövő parancsot.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#27320) edari válasza #56474624 (#27317) üzenetére


edari
őstag

Jó, és erre vagytok kíváncsiak? hogy hogyan flamelik szét a topicot?

Szerintem hasznosabbak lennének azok a kommentek, hogy mi változott, gyorsabb lett-e ez+az.

(#27321) Zoshi85


Zoshi85
aktív tag

Megvan. Köszönöm :)

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#27322) King Unique válasza edari (#27316) üzenetére


King Unique
titán

Nem értem a kifakadásodat... :F
Amiket fentebb felsoroltam, azok általános Windows hiányosságok, ugyanúgy érintik a Win7/ 8.1-et is és Win10-ben sem lett semmi előrelépés e téren. Ennyi. Ez nem flame (max a kakaskodás része), hanem a tények közlése. Vagy talán ezeket akarod cáfolni?

Egyébként meg épp imént végzett a frissítéssel és ezt már 10586 alól írom. :P

[ Szerkesztve ]

(#27323) oravecz56 válasza Zoshi85 (#27315) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Oszika

(#27324) vlevi válasza netpeti98 (#27306) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem mertem ;]

(#27325) edari válasza King Unique (#27322) üzenetére


edari
őstag

Linux topicokban is ilyen aktív vagy?

De tényleg nem értem, kb egy értelmes hsz-ed se volt az utóbbi időben, csak azt kell olvasnom hogy hogy lop adatot a 10, hogy ez nincs benne, az nincs benne.

(#27326) #56474624 válasza edari (#27320) üzenetére


#56474624
törölt tag

Bevallom, nem olvasok el itt minden hozzászólást, így nekem akár az is vadonatúj lehet, ha huszadjára írja le valaki ugyanazt a hibát. :)

[ Szerkesztve ]

(#27327) VGYke válasza ela (#27272) üzenetére


VGYke
addikt

:R Köszönöm! Kipróbálom, ha lesz kedvem ismét a win10-hez.
Jelenleg win7 alatt az EsetSamrtSec9-el boxolok... mert tök jó lett ugyan, csak már érteni is kell hozzá...

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#27328) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Gyors segítségre van szükségem

Feltettem Pendrive-ról az új verziót és most szembesültem vele, hogy a D meghajtóm valami bitlocker-es védelem alatt van és 48 számjegyű kódot kér a feloldáshoz. Mi a szart lehet ezzel csinálni? Semmiféle számsorról nem tudok.

(#27329) King Unique válasza edari (#27325) üzenetére


King Unique
titán

Mi számít értelmes hsz-nek? Ha vki csak fényezi és dicséri a rendszert, ja értem... aki már negatívat mert írni, az vesszen...
Én csak megemlítettem finoman egy dolgot (ami igaz), de ma is "ti" kezdtétek el cinikusan feszegetni, hogy minek külső alkalmazás, meg mekkora hülyeség és felesleges. Már bocsánat, de ha egyszer vannak hiányosságai a beépítettnek, akkor nem fogom az ellenkezőjét állítani és erővel fényezni pusztán a kedvedért. Ezt talán meg lehet érteni.

Nem vagyok ott annyira aktív, de ott mondjuk normálisabb hangnemben tudnak szólni az emberhez, még ha kritikát fogalmaz is meg. ;)

(#27330) edari válasza King Unique (#27329) üzenetére


edari
őstag

a-a, a kritikával nekem semmi bajom. Azzal sincs, ha leírod. de hogy 3 oldal óta megy a fika, már bocsika, de az kritika, az fika.

"megemlítettem finoman"

ha így lett volna, akkor nem kezdenél el vitázni senkivel.

magadba nézhetnél, mielőtt másokra mutogatsz.

(#27331) vlevi


vlevi
nagyúr

Nos, észrevettem egy újdonságot.
A korábbi win10 insider preview felismerte az alaplapi Realtek zajkeltőt. Ez a mostani, 10586 csak sima HD audionak mutatja. Nekem mondjuk így is megfelel, mert csak normál sztereó hangszóró van rádugva.

(#27332) edari válasza vlevi (#27331) üzenetére


edari
őstag

Nekem az Ethernet káryát ölte meg. Pár perc után elmegy a net a kábel felől.

(#27333) westlake válasza vlevi (#27331) üzenetére


westlake
félisten

Szerintem alapból sosem ismerte fel, csak éppen te akkor nézted, amikor már az IP letöltötte hozzá magától a driver-t. Ha futtatod a WU-t, a 10586 is fel fogja ismerni. Magyarul tölt le hozzá driver-t.

#27328: Pedig a Windows magától nem titkosítja az adataidat. Ne legyen igazam, de szerintem buktad a meghajtón lévő összes adatot.

#27332: Ezt már mástól is hallottam. Nekem egy 10240-esnél a WiFi szűnt meg magától. Gondolom a Wireless service-szel lett valami.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#27334) King Unique válasza edari (#27330) üzenetére


King Unique
titán

Nem osztom ezt a véleményt...pont van baja, azért kritizálták.
Ez a dolog nem 1 emberem múlik. Majd, ha xy változtat a stílusán, akkor én is ahhoz igazodom.

[ Szerkesztve ]

(#27335) tomboy0013 válasza westlake (#27333) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nem titkosítja magától? Hát úgy néz ki mégis mert én azt sem tudom, hogy kell titkosítani. Miért kell így kicseszni az emberrel nem értem.... Eddig sosem volt ilyen csak a Win10-nél. Raktam már kismilliószor újra gépet úgy, hogy partícionálva volt és sosem volt ilyen bitlockeres szopatás....

Most komolyan buktam az adataimat????????????

(#27336) King Unique válasza tomboy0013 (#27335) üzenetére


King Unique
titán

Most nem azért, de csak úgy tényleg nem titkosítja, én ilyennel még nem is találkoztam.
Milyen ISO-t tettél fel, "tisztát", MS oldaláról lett letöltve?

(#27337) tomboy0013 válasza King Unique (#27336) üzenetére


tomboy0013
veterán

Tisztát az MS oldalról. 48 számjegyű kódot kér. Hát nem azért de nem adnék meg 48 számjegyű jelszót ha pisztolyt tartanának a fejemhez sem úgyhogy ez már kizárja, hogy én titkosítottam.

[ Szerkesztve ]

(#27338) King Unique válasza tomboy0013 (#27337) üzenetére


King Unique
titán

Hát, ha korábban nem volt beállítva Bitlocker és tiszta a rendszer, akkor vmi ordas nagy bug lehet, vagy vírus...? Esetleg egy MBAM-ot le lehet futtatni, nem-e talál vmi oda nem illőt.

[ Szerkesztve ]

(#27339) tomboy0013 válasza King Unique (#27338) üzenetére


tomboy0013
veterán

Hát én magamtól biztos nem állítottam be Bitlockert.

(#27340) tomboy0013 válasza King Unique (#27338) üzenetére


tomboy0013
veterán

Lefutott a vizsgálat de nem talált semmit. Ha felveszem a kapcsolatot a MS-tal ők sem tudnak nekem segíteni ebben?

[ Szerkesztve ]

(#27341) King Unique válasza tomboy0013 (#27340) üzenetére


King Unique
titán

Ők lehet, hogy tudnak, próbáld meg!
Viszont, ha nem vírus, akkor az új rendszerrel van vmi gikszer...

(#27342) tatararpad


tatararpad
őstag

Osztán most mi változott? Mert én semmi értékelhetőt nem látok, amit meg igen, azt sem nevezném haladásnak.

(#27343) King Unique válasza tatararpad (#27342) üzenetére


King Unique
titán

Új Start gomb jobb klikkes menüje egész pofás, csiszoltak a kijelző skálázásán, talán csempék jobb klikkes menüjén is, színezhető ablakeretek, + még van néhány engem nem érintő/ nem érdeklő fejlesztés... :D
Itt a nagy fícsör lista: [link].

[ Szerkesztve ]

(#27344) #56474624 válasza tomboy0013 (#27340) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ezt még megpróbálhatod. Bár bevallom, sosem használtam a bitlockert, így lehet hülyeség, de eszerint a leírás szerint a kikapcsolásához nem kell más, csak a rendszergazdai jelszó, érdemes megpróbálni, ha még nem tetted.

[ Szerkesztve ]

(#27345) King Unique válasza King Unique (#27343) üzenetére


King Unique
titán

Amúgy mért nem tudták ezt az ablakszínezést korábban belerakni...? :O
Pont mostanában csináltam különféle Windows rendszerek alatt sebesség teszteket USB 3.0 meghajtókkal és a screenshotokat egymás mellé rendezve, iszonyat hülyén néz ki 7/8.1-hez képest a 10-es fakó fehér ablakkerete... ez már a kezdetektől fogva nem tetszett. Sokkal, de sokkal jobb, ha van neki valami színe.
De csak ezért biztos nem fogom újra letesztelni. :D

(#27346) tatararpad válasza King Unique (#27343) üzenetére


tatararpad
őstag

Hát nem is tudom. Szerintem a Skype app valami totál igénytelen lett, meg minek 3 appal megoldani azt amit eggyel is meglehet, ha neadjisten kék címsort akarok akkor vakuljak meg a kékségtől mert mindent kékre kell állítani, az Áruháznak és a Gépháznak most sem sikerült sötét témát adni, üdvözlendő hogy a bejelentkezési képernyőt meg lehet változtatni, viszont úgy látom addig nem sikerült eljutniuk hogy sajátot lehessen beállítani csak a zárolási képernyőét lehet másolni, mellesleg a zárolási képernyőt még most sem tudom kikapcsolni. Szokásos félmegoldások :(( .

(#27347) tomboy0013 válasza #56474624 (#27344) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ha beírom a keresésbe, hogy bitocker akkor bedob a beállítosokon belül a névjegy menü pontba. Ott kikapcsolom az eszköztitkosítást és semmi nem történik a D meghajtómmal...
Ha a Bitlocker beállításokra megyek akkor átdob a vezérlőpultba de ott csak a C meghajtót látom és semmi beállítási lehetőség nincs. Ez a leírás nem hinném, hogy Win10-hez van amit linkeltél, mert nagyjából semmit nem találok a leírás szerint.

(#27348) King Unique válasza tatararpad (#27346) üzenetére


King Unique
titán

Igen, hogy nem lehet külön-külön színezni, kicsit bosszantó. De engem inkább ez az ablakkeret dolog zavar, mert azt a fehér sz@rt nem is tudom hogy gondolták, ultra gagyi... :(((

(#27344) Ba cy lus: ez csak akkor működik, ha feloldottad a meghajtót, csak akkor lehet kikapcsolni. Ha zárolva van, akkor eleve nincs is opció a vezérlőpultban az adott eszköznél... :(
Kipróbáltam egy 2 GB-os pendrive-on, de a teljes titkosítás tetű lassú...ennél még TrueCrypt/ VeraCrypt is gyorsabb, pedig azok is full formázást nyomnak. Illetve a 10586-ban a Bitlocker már AES-XTS módot is támogat, de a figyelmeztetés szerint a régebbi Windows rendszerekkel az nem kompatibilis. Majd kipróbálom. :D

[ Szerkesztve ]

(#27349) #56474624 válasza tomboy0013 (#27347) üzenetére


#56474624
törölt tag

Valóban ez 8.1-eshez való leírás. De ettől függetlenül érdemes próbálkozni a beállításokkal. Amúgy ha nem megy, én simán átraknám 8.1-es gépbe, vagy feltenném újra a 8.1-et, hátha onnan megy. Ha fontos adatok, ennyi próbát megér. :U

szerk.: Akkor tárgytalan. Elképesztő bug. :(((

[ Szerkesztve ]

(#27350) tomboy0013 válasza #56474624 (#27349) üzenetére


tomboy0013
veterán

Az a gond, hogy 8.1-nél nem volt partícionálva a memóriakártya vagy mi a túró van ebbe a tabletbe. Mikor frissítettem 10-re utána csináltam egy tiszta telepítést és partícionálást. Szóval szerintem a 8.1-re való visszaállás nem sokat segítene a dolgon. Na mindegy holnap chatelek egyet a MS-tal és meglátom mi lesz.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.