Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27951) Pipó


Pipó
őstag

A TH2 előtt tudtam társítani a jpg és png fotókat a régi képnézegetőhöz (a mappából történő diavetítés miatt ezt komálom), most viszont nem adja be ezt az opciót (sőt újra kellett reg-elni, hogy egyáltalán visszakapjam a régit ismét). Körülményesen meg tudom oldani, de jobb volna a fix társítás. Van ötlet?

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#27952) csixy válasza Pipó (#27951) üzenetére


csixy
addikt

Nézd az egékurzor hová mutat?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#27953) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Sziasztok
Az miért lehet hogy w7 alatt tökéletesen működött a Hot-Swap funkció, W10 alatt pedig nem működik, ha menet közben dugom rá vagy húzom le, pedig semmi nem lett átállítva biosban sem, és elvileg a legutolsó hivatalos driver is fent van ami támogatja.
Ötlet?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#27954) Pipó válasza csixy (#27952) üzenetére


Pipó
őstag

THX!!!!

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#27955) Švejk


Švejk
őstag

Sziasztok,
A gtamate kolléga által felvázolt megoldással az imént megoldottam a nincs Start menü problémát. Most pedig az összes MS alkalmazás meghalt, és nincs se Store, se Posta, se Időjárás se semmi. Ilyenkor wattafakk van? :D

(#27956) gtamate2 válasza Švejk (#27955) üzenetére


gtamate2
veterán

Nekem minden megy. Restart volt? Legfrissebb a rendszer? Ha ezek után is maradt akkor csináld meg még egyszer hátha nem futott le rendesen.

*Sn0w

(#27957) Švejk válasza gtamate2 (#27956) üzenetére


Švejk
őstag

Volt, legfrissebb. Megnézem még egyszer, ha nem jó, holnap kap egy alaphelyzetet. Hátha.
Amúgy itt egy screen a hibáról, érdekes h pl. naptárat, időjárás csempét kijelez, csak épp nem működik :
[link]

[ Szerkesztve ]

(#27958) Švejk


Švejk
őstag

A hiba ugyanaz minden próbálkozás ellenére, szóval mára elegem van a W10-ből, holnap nekiállok ismét.

(#27959) fuze


fuze
őstag

Ha egy darabig nem szeretnék frissíteni a th2-re, akkor elég bepipálnom a "frissítések elhalasztása" opciót? Vagy ez nem túl jó ötlet? Sajnos nálam borzalmas opengl hibák voltak illustratorban, emiatt vissza kellett állítanom az előző buildet. Gondolom az új build-et is automatikusan telepítené, azért is kapcsoltam ki ideiglenesen.

adms.hu | UI Designer

(#27960) Pyzoo válasza nemethchek19 (#27939) üzenetére


Pyzoo
aktív tag

Szia! Az energiagazdálkodásban kapcsold ki a fast boot-ot
Mobilról irok ezért keress rá kérlek hogyan kell.

[ Szerkesztve ]

A teve egy olyan ló, amit a Microsoft tervezett.

(#27961) ignisz


ignisz
senior tag

Így utólagosan mindenkinek köszönöm a segítséget a tegnapi gondom megoldásában.

(#27962) zileut


zileut
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni,
korábban win 8.1-ről frissítettem win10, de sajnos a rendszer indulási idő is megnőtt kb 25s- ről 60s-re, a héten frissült a rendszer build 10586-ra, de a helyzet semmivel sem lett jobb,
tudna vki tanácsát adni, hogy mivel gyorsíthatom fel az indulási időt? Előre is kösz!

(#27963) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Mi ez a gigantikus frissítés? Rányomtam hogy csinálja, gép restart, már 30 perce tolja, de kb 25%-on jár csupán. Nem hiszem hogy az i7 ne bírná az iramot.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#27964) Syl


Syl
nagyúr

Az "első" Win10 verzióval volt némi hangproblémám. Nevezetesen, hogy az UAC folyton visszaállította maximálisra a rendszerhangok hangerejét. B75 alaplap és az azon található valami (Realtek) High Definition Audio Device, gyári Win10 driverrel.
Ez a videó VirtualBox alatt készült, de a lényeg érthető: [link]
Az "új", frissített tízessel is ilyen béna a hang?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27965) dokee78 válasza #58000384 (#27880) üzenetére


dokee78
félisten

A két parancsoros lefutott,de gép restart után rányomtam a Facebook alkalmazásra és ez jön be:

(#27966) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Sziasztok, engem olyan problema kapott el, hogy ha a leallitasra nyomok akkor a leallas utan nehany masodperccel megint beindul a gep teljesen magatol. Nem mindig csinalja, de azert eleg sokszor, hogy zavaro legyen. A masodik leallitasnal mar normalisan leall. Talalkozott mar valaki ilyennel?

Megyen!

(#27967) Döglött Róka válasza zileut (#27962) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Prefetchet urits.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#27968) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Sziasztok!

Windows 10 Pro "próba változat" alól aktiválható Win 10 Home kulcs? Vagy ahhoz a Home verziót kellene leszedni Microsoft oldaláról? Arra gondoltam, hogy elfogadja és esetleg lebutítja a licensz alapján Home verzióra a Windows 10-et. Nem sok kedvem lenne feltenni megint.

(#27969) zileut válasza Döglött Róka (#27967) üzenetére


zileut
tag

és azt hogyan kell?

(#27970) kaszaf


kaszaf
aktív tag

Sziasztok!

Gépcsere előtt állok. Mindent cserélek, talán a táp marad meg csak. Win 8.1 retail kulccsal telepített wint frissítettem 10-re. Fogom tudni telepíteni ezzel a kulccsal a 10-et az új gépre? Vagy rakjam fel a 8.1et aktiváljam, frissítsem 10-re?

(#27971) Pokesz007 válasza ForRedGlory (#27968) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Ilyenről ne is álmodj :DDD :N

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#27972) Petyyyyy válasza kaszaf (#27970) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Deaktiváció, 8.1 -> 10. Vagy bővebbért hívd fel MS-t, hátha.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#27973) kaszaf válasza Petyyyyy (#27972) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

Bocs a láma kérdésért de mi az a deaktiváció? Illetve a szót értem de mit kell csinálnom?

(#27974) Petyyyyy válasza kaszaf (#27973) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Eltávolítja a termékkulcsot, hogy mikor újra telepíted ne kapd az üzenetet, miszerint ez a kulcs már fel van használva. Indítasz egy parancssort rendszergarázdaként és beírod: slmgr.vbs -upk

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#27975) dokee78


dokee78
félisten

Találtam korábban egy Windows 10 cikket,amiben leírták,hogyan kell eltávolítani a Windows dolgokat. (Zune,Xbox stb.)

Ott leírtak egy hosszú szöveget amit a parancssorba másolva eltávolította ezeket a Windows.
Ez a cikk megvan valakinek?
Mert ott volt,hogyan kell visszacsinálni.

(#27976) #58000384 válasza dokee78 (#27975) üzenetére


#58000384
törölt tag

Például itt van, de már mutattam ezt a parancsot. Miért nem reseteled inkább a rendszert? Egyáltalán hogy sikerült törölnöd a Store-t?

(#27977) dokee78 válasza #58000384 (#27976) üzenetére


dokee78
félisten

Ha resetelem eltűnnek a programok játékok.

Ezzel a PowerShellesel sok hibát dob közben,pl nem sikerült regisztrálni a csomagot

(#27978) Gyula84 válasza Popes (#27948) üzenetére


Gyula84
veterán

egyik ismerősöm felrakta kipróbálni, de szűz telepítéssel és beaktiválta magát a win10 :F

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#27979) Petyyyyy válasza Gyula84 (#27978) üzenetére


Petyyyyy
addikt

BIOS-ba égetett W7/8 kulcs...?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#27980) #58000384 válasza dokee78 (#27977) üzenetére


#58000384
törölt tag

A képen a Store-ra nem ír hibát (ezeknél a parancsoknál nem feltétlenül gond, ha van hibaüzenet). Újra kéne telepíteni a programokat, de én más megoldást nem látok, már próbáltál mindent, aminek működnie kéne. Talán egy másik felhasználó is megoldaná, de ott is kéne pár dolgot telepíteni.

(#27981) dokee78 válasza #58000384 (#27980) üzenetére


dokee78
félisten

Na akkor egyenlőre hagyom,mert nem életbe vágó,csak azért zavart,mert így nem érzem teljesnek a rendszert.

De a képen csak 21%-ig jutott a Store!

[ Szerkesztve ]

(#27982) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ez az új telefon és üzenetek app a Win 10 ben, hogy kapcsolható össze a kapcsolatok appjának kontaktjaival? Már ha egyáltalán megoldható ez! :) Nem találok semmi lehetőséget rá, és az üzenet appban fel sem tűnik egy névjegy sem. Vagy ahhoz kell telón is Windows 10?

Más téma:

Adott egy dell laptop, paraméterek most mindegy-ek ebből a szempontból,

ha hálózatról megy akkor semmi gond a géppel, ha kihúzom, akkor átvált adaptív fényerőre, vagy automatikus fényerőre, ki hogy nevezi.

Hogy tudnám ezt kikapcsolni? idegesítő hogy színfüggően erősödik vagy sötétedik a képernyő.

adaptív fényerőt kikapcsoltam az energiagazdálkodási lehetőségeknél, intel hd 3000es kártya kezelőpultjában kivettem minden energiatakékos kütyüt, nvidia dedikált kártyánál szintén megnéztem ezeket.

Ezen kívül nem jut eszembe több lehetőség.

ui: ha egyszer kihúzom és telepről megy, akkor hiába dugom vissza akkor már hálózatról menve is babrálja a fényerőt, csak az integrált vga driver ujratelepítése oldja meg a gondot.

(#27983) hroberto


hroberto
veterán

El akarom adni a Lenovo Miix tabom. Visszaállítottam alaphelyzetbe, végig is ment normálisan. De aztán eljutottam eddig a pontig, ahonnan nem tudok tovább lépni. Mit csináljak?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#27984) edari válasza hroberto (#27983) üzenetére


edari
őstag

Próbáld meg átállítani az időzónát. Hátha akkor.

[ Szerkesztve ]

(#27985) hroberto válasza edari (#27984) üzenetére


hroberto
veterán

Az a baj, hogy nem érzékeli az érintést. Mintha le lenne fagyva.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#27986) hroberto válasza hroberto (#27985) üzenetére


hroberto
veterán

Rádugtam egy egeret, így tovább tudtam lépni. Viszont továbbra sem érzékeli az érintést, és nem is forgatja el a kijelzőt sem.
Gondolom drivereket kell keresnem ...

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#27987) JamesHun


JamesHun
addikt

a biztonsági mentés és visszaállítás (windows7) azért ugye működik, csak hülye neve van
ha készítek egy teljes mentést akkor ha nagy gáz van onnan visszaállítható a rendszer?

SeriesX: JamesSHun

(#27988) Feri1977


Feri1977
senior tag

Komolyan másnál nincs ilyen, hogy a bejelentkezésnél lassú, amikor kirakja a neved és üdvözöl a win 10 írja, ott vár egy csomót a semmire, nálatok is ilyen lassú itt? Ahelyett, hogy azonnal bejönne a win 10. Kapcsoljak ki valamit?

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#27989) Gyula84 válasza Petyyyyy (#27979) üzenetére


Gyula84
veterán

asztali gépnél lehetséges ez egyáltalán?

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#27990) zoo8800 válasza Feri1977 (#27988) üzenetére


zoo8800
veterán

HDD -> SSD a megoldás

rip and tear, until it is done

(#27991) Petyyyyy válasza Gyula84 (#27989) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Természetesen. Én is pontosan így jártam. W7 Pro-t telepítettem, update W10 Pro-ra. Majd mikor usb-ről akartam telepíteni, inkább benyelte a BIOS-ba karcolt kulcsot és a Home verziót tette fel.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#27992) Syl válasza hroberto (#27986) üzenetére


Syl
nagyúr

Hiányzik a Touch driver. Meg valószínűleg sok más is.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27993) Feri1977 válasza zoo8800 (#27990) üzenetére


Feri1977
senior tag

Jajj..SSD-m van 120 gigás samsung..nem ezzel van a gond..iszonyat gyorsan tölt egész odáig, amíg ki nem írja, hogy üdvözöljük meg a nevem, és ott áll az ablakos háttérnél, vár a semmire, aztán gyorsan bejön a win, de legalább az a kép 15 másodpercig ott áll...

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#27994) hroberto válasza Syl (#27992) üzenetére


hroberto
veterán

Próbálom összeszedegetni őket...

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#27995) edari válasza Feri1977 (#27993) üzenetére


edari
őstag

Nálad van a hiba.

(#27996) pendre54 válasza Feri1977 (#27988) üzenetére


pendre54
addikt

Jelen, de ezt már többször, többen leírták itt a fórumon, szerintem nem igazán lehet mit kezdeni vele, de én összetenném a két kezem, ha csak ennyi gond lenne. :) [link]
[link]
[link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#27997) Feri1977 válasza edari (#27995) üzenetére


Feri1977
senior tag

..elhiszem..valamit tölt az ssd, de nem tudom mit..már kiszedtem mindent msconfigból..csak a vírusírtó jön be kb. de még mindíg áll az üdvözöljük és a nevem kép alatt vagy 15 másodperic, valamit tölt néha ott, de nem tudom mit..amúgy egy kérdés, van ez a netplwiz ugye, ha ott kiszedem a pipát mi változik? Azaz mi értelme van a netplwiz-nek? Ugyanis a fiókoknál ha a nevem alatt nem adok jelszót, akkor úgysincs jelszó, ha adok, akkor még kéri, de ha adok, és a netplwizen meg kiszedem a pipát mi változik? Bocsánat a bonyolult fogalmazásért, de nem értem mi a funckiója.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#27998) vg válasza Feri1977 (#27997) üzenetére


vg
addikt

Nézd meg az Autoruns programmal, a msconfig-os megoldás vacak. Itt van

(#27999) hati


hati
addikt

A korai (tavaszi) insider verziók meddig lesznek aktiválva, ha nem insider-ként van használva?

(#28000) Feri1977 válasza pendre54 (#27996) üzenetére


Feri1977
senior tag

..basszus...ez kéééész...ahogy írta a linkben a srác, a hibernálást kikapcsolta és jó lett neki, én azt nem tudom hol van, viszont a pagefile-t azaz swap file-t kikapcsoltam, mert ssd-m van ugye és nem tesz jót neki,. meg amúgy is 8 gb ramom van, és pik pak bejön a 10 most..elképesztő..ezt nem tudják a microsoftnál, hogy ott időzik az üdvözöljük képernőnyél mindenkinek 10-15-20 másodpercet totál feleslegesen a page, swap file miatt?! :Y

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.