Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27551) #41133696 válasza vigyori78 (#27549) üzenetére


#41133696
törölt tag

Telepítés közben is ellenőrzi, hogy van e Net, nyilván ha nincs, akkor települ, majd amikor lesz aktiválja magát, és akkor majd aktiválja a PRO verziót. Egyébként szerintem ki lehet választani telepítés közben melyik verziót választod.

Klasszak lettek az új ikonok:

(#27552) vigyori78 válasza norti (#27550) üzenetére


vigyori78
őstag

A multiple eddig úgy működött ,hogy megkellet adni egy kulcsot, nincs legördülő menü ,hogy Pro vagy Home :N

GoodSpeed : kösz.

[ Szerkesztve ]

(#27553) norti válasza vigyori78 (#27552) üzenetére


norti
addikt

Akkor azt nem tudom, honnan szedted, de nálam mind a W7 mind a W10 multiple MSDN telepítők, net nélkül, USB-ről bootolva kérték, hogy válasszam ki a kiadást (Home, Pro, stb). Nyilván a kulcsot kihagyod, ha már egyszer aktiváltál.

[ Szerkesztve ]

(#27554) pendre54 válasza kisapa (#27538) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Nem tudom, hogy nálad milyen verzió van telepítve, de nálam a Home verziónál én a speciális beállításoknál nem látok ilyen frissítés elhalasztása opciót. Van még ugyan ez a "Frissítések letöltési módjának kiválasztása" opció, amit kikapcsoltam, de ez másról szól.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#27555) vigyori78 válasza norti (#27553) üzenetére


vigyori78
őstag

Win10 MSDN iso a régi nem ajánlotta fel nekem a választást sem a 8.1 ,vagy amikor kéri a kulcsot ott nem írok be semmit továbblépek és akkor foglya felajánlani ? mert ilyennel 8-nál és 10-nél még nem találkoztam.
Win7 az más tészta volt ott töröltem az ultimate-ből az ei.cfg -ot és kész felajánlott mindent .

[ Szerkesztve ]

(#27556) Adler válasza Gabesz87 (#27465) üzenetére


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Nálam is ez a helyzet.

Először probléma lépett fel, újraindítottam a gépet. Utána meg minden naprakész manuális kereséskor is. Telepített frissítéseknél meg nem látszik semmi, hogy fent lenne.

Valakinek egy ötlet erre?

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#27557) csabi0805


csabi0805
aktív tag

Na nekem is most szedi lefelé a frissítést. :C

(#27558) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Miután frissítettem a gépet az új tresholdra, nem működik a groove player :S, sőt nem is tudom átállítani mondjuk a media playerre az alapértelmezett alkalmazások között sem, mert állandóan kilép ...bezárja az ablakot :S mi lehet a gond?

(#27559) pendre54 válasza Adler (#27556) üzenetére


pendre54
addikt

Nyugi, nem vagy egyedül akiknek még nem akaródzik felmászni a gépre. Mondjuk, én nem is nagyon erőltetem, a korábbi tapasztalatokból kiindulva, majd jön ha akar. Viszont előtte még települnie kellene ennek is, és ezt is többen jelezték már, hogy ezzel is vannak problémák.
Nálam se tudott települni, hibaüzenettel mindig elszállt, végül egy külső progi oldotta meg a gondot.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#27560) Janaboy


Janaboy
veterán

Sziasztok!

"A Windows tűzfal bekapcsolás" hogy lehet kikapcsolni, hogy ne küldje állandóan?
Ugyanez a kémprogram valami értesítéssel is!?

Köszi!

Janaboy

(#27561) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Újra raktam az OP-t, SSD-re WIN 10, UEFI, GPT, lemezkezelőben így néz ki.Jó ez a kiosztás ?

[ Szerkesztve ]

(#27562) VoidXs válasza baboss (#27561) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Én 10%-ot particionálatlanul hagynék, mert a teli SSD-k belassulnak.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#27563) baboss válasza VoidXs (#27562) üzenetére


baboss
őstag

Azt hogy csináljam meg ?
C kötet Zsugorítása ?
Mekkora értéket írjak be ?

Így gondoltad ?

[ Szerkesztve ]

(#27564) baboss válasza VoidXs (#27562) üzenetére


baboss
őstag

Nem szokott tele lenni, idáig 70 % volt a legtöbb.
Akkor is érdemes 10% -ot particionálatlanul hagyni ?

(#27565) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok! Ezt az új buildet le tudom valahonnan tölteni? usb- telepítőt szeretnék csinálni...?!

X64 pro és benne vannak a media player lehetőségek.

Innen próbáltam de ez fogad :

Letöltöttem a programot és a wint és ezt a rendszert akarja telepíteni....és nem engedi úgy mint régen iso-ból usb pendrivot csinálni , de ahogy nézem a build is 10586.0 maradt...és nem 10586.3

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#27567) TRob1 válasza junior11 (#27545) üzenetére


TRob1
veterán

Mindig csak akkor van értelme a tiszta telepítésnek, ha valami gondod/problémád van, anomáliák lépnek fel, rendellenesen működnek dolgok. Ha minden jól működik, mi értelme lenne? :F

(#27527) AtHoS :
Írd csak bátran, nem kell félned ;] , hisz eleve félreértettél ezek szerint valamit. Szó sem volt a 3rd party appokról - hisz a többség szerintem használ ilyeneket -, hanem a "leválaszó appról" volt szó. ;) Tehát csak bátran. :DD Amúgy Serviio is jó arra amit ajánlottál, sőőőt...

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#27568) ottesz


ottesz
aktív tag

Akinek windows 10 enterprise van fent jött már valakinek a frissítés?

(#27569) JamesHun


JamesHun
addikt

nem értem ezt az MS-t
miért teszi mindig vissza azokat a vacak appokat ha egyszer eltávolítottam!
Francnak kell a 3D Build és társai, merg a szerezd be az office-t
Főleg hogy van fent office, csak 2010-es kiadás

Az meg hogy az F-Secure-t szó nélkül letörölte, mondván nem kompatibilis vele vicc
Főleg, hogy az új 12-es kiadás Win10 supported
"régi" builddel ment gond nélkül

Mintha direkt szívatni akarnák azokat akik munkára használnák a win10-et

SeriesX: JamesSHun

(#27570) kisapa válasza pendre54 (#27554) üzenetére


kisapa
senior tag

Nekem pro verzió van és ott van az a bizonyos opció.

(#27571) Gerzsi


Gerzsi
tag

Megjött a frissítés, felraktam és aztán próbáltam aktiválni a Windows 7 Home Premium kulcsommal és nem sikerült. Azt írja hogy "A gépen Windows 10 Home fut. Ezt a Windows-kiadást nem lehet aktiválni a megadott termékkulccsal." Valakinek sikerült?

(#27572) nanus


nanus
senior tag

A chrome naggyá tétele(ezért kellett a frissítés). :D kicsiben csak a sötétség :DDD

(#27573) Angel2014 válasza vigyori78 (#27566) üzenetére


Angel2014
addikt

Köszönöm :R habár itt a vin 10 pro-t nem engedte kiválasztani csak a win 10 et akkor ez most pro lesz? A másik ez már a friss build ?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#27574) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Ez minden bejelentkezés után megjelenik valamiért, hogy fenébe lehet ezt eltüntetni?:

:R:R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#27575) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

LOL, lekapott 2,7 Gigat ugy poenbol...komolyan a teljes lemezképet leszedi es frissiti a régi rendszert? Ha tonkrevagja a Windows Media Centert agyoncsapom....

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#27576) Apucy01 válasza #41133696 (#27525) üzenetére


Apucy01
őstag

Van ettől durváb is.. a nod om a frisités óta folyton valami illesztőprogramhoz való sikertelen kapcsolódásért sikitozik
most épp nem tudom mihez is kezdjek vele :W

valakinek valami ötlet??

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#27577) Döglött Róka válasza Apucy01 (#27576) üzenetére


Döglött Róka
veterán

peldaul eventvwr

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#27578) Apucy01 válasza Döglött Róka (#27577) üzenetére


Apucy01
őstag

Ne haragudj de ezt nem értem

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#27579) junior11 válasza TRob1 (#27567) üzenetére


junior11
veterán

Én is így gondolom, meglátom, hogy fog működni, ha nem lesz gond vele, nem csinálok tiszta telepítést. Most szedi le éppen az asztali gépre is...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#27580) pendre54 válasza kisapa (#27570) üzenetére


pendre54
addikt

OK, így már érthető, hogy ez az opció csak ott érhető el. Egyébiránt meg olvasgatva az itt, meg más oldalak fórumain leírt tapasztalatokat, én nem lennék boldogtalan, ha nálam egyelőre nem is jönne ez a cucc.
Örülök annak, hogy amire én használom, az minden normálisan működik jelenleg.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#27581) wwenigma válasza wwenigma (#27575) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Egy órácska kellett neki és fel is ment...pár apróságot eltuntetett merthogy nem kompatibilis az insider developer preview-vel... :F Tudtommal nincs ilyen opcióm aktiválva...

Persze Windows Media Centerem kinyirta a mocsok, rakhatom újra mint ahogy 1-2 gadget is megállt. :((

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#27582) pendre54 válasza wwenigma (#27581) üzenetére


pendre54
addikt

Akkor hadd kérdezzek már valamit. Látom, hogy nálad is külön hangkártya van, ezt driverügyileg, hogy kezelte a TH2, lehet használni? Nálam egy ilyen külsős DAC van [link], ami a Win 7-ről történő frissítés után működött, egészen október elejéig, amikor az akkor kiadott 4-5 db frissítés totál gallyravágta a DAC-ot. Másfél napba került mire sikerült újra megszólaltatni úgy, hogy egy olyan drivert mókoltam fel, ami nem is ehhez a gyártási szériához tartozik hivatalosan, de szerencsére működik.
Ezért tartok megint ettől a TH2-es cucctól, hogy folyt. köv., mivel ez még mélyebben nyúl bele a rendszerbe, mint az október elejei néhány frissítés.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#27583) wwenigma válasza pendre54 (#27582) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nekem van olyan szerencsém hogy a Creative 10 év után átnevezte és PCI-E illesztő chip segitségével újra E-MU CA10300 DSP-t árul, így az Audigy4 hangkártyám tökéletesen működik az Audigy RX driverrel amit daniel_k módosított....

A mostani frissites nem bántotta, mukodik.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#27584) Ginkologic válasza LLKobe (#27574) üzenetére


Ginkologic
senior tag

Valamit automatikusan el szeretne indítani és a hozzá kapcsolodó alapértelmezett program nincs beállítva. Valószínűleg. Nézd meg msconfigba az autorunt és az inditópultot nincs-e valami felesleg vagy amihez nincs beállítva alapértelmezett app.

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#27585) egykori


egykori
őstag

Nálam is sikeresen települt a frissítés, de láttam ismét megjelent a "$WINDOWS.~BT" és a "windows.old" mappa.
Ezeket mikor lehet törölni?

(#27586) Apucy01 válasza egykori (#27585) üzenetére


Apucy01
őstag

lemez karbantartóval akár már törölheted is

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#27587) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok!

Tegnap frissitettem a 8.1 prómat win 10-re de sok helyet foglalt nagyon az old Windows mappa stb. Gondoltam csinálok egy clean installt. viszont nem fogadja el a win 8as kulcsomat. Van rá valami mód,hogy a 8as seriallal regéljem vagy csak ugy tudom aktiválni ha felrakom a 8-at és megint ráfrissitek 10-re? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#27588) wwenigma válasza Lazika (#27587) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Csak telepitened kell, automatikusan aktivalodik a 10. A W8-as kulcsod permanensen 10-zé változott.

Telepites utan 1 honapig vissza lehet allni 8-ra HA nem törölted méga fileokat.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#27589) VoidXs válasza Lazika (#27587) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Törölhetted volna az oldot...

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#27590) noxon


noxon
őstag

Hello, a nagy frissítés után a gyári modern appok ( mail, photo, groove music, stb. ) angol nyelvű lett. Ugye ezek mind frissültek és most mind angol. Pedig a nyelv magyarra van állítva a vezérlőpultban a megfelelő helyeken.

Másnál is ilyen?

We live in a simulated world...

(#27591) VoidXs válasza noxon (#27590) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az új beállítások közt is magyarra kell állítani, ami egy külön letöltés.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#27592) TRob1 válasza noxon (#27590) üzenetére


TRob1
veterán

Nálam minden maradt magyar.

Alapból magyar wint tettél fel "anno", vagy magyarítottad?

¤ R'n'R ¤

(#27593) -Maujuri- válasza baboss (#27563) üzenetére

Esetleg a saját szoftverét felrakod és abba könnyen meg lehet csinálni.
Samsungnál Magician a neve

(#27594) Vigilante


Vigilante
őstag

Az alábbi állásnál a windows megáll és nem tölt tovább, mintha megakasztaná valami bootoláskor. start menüre kattintva egyszer felugrik a startmenü utána az se reagál semmilyen kattintásra. a gép maga nem fagyott le, mert a num-lock gombra reagál. Kikapcs, és utána már hiba nélkül feláll a rendszer. Csak hidegindításnál csinálja. Buzeráltam az SSD-be menő SATA kábelt, hátha az van szarul bedugva, de inkább szoftveres problémára gyanakszom. :P

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#27595) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

A Windows 7 telepítése közben ezt írta ki: A Windows nem tudta előkészíteni a számítógépet arra, hogy a telepítés következő szakaszának elkezdése végett újrainduljon. A Windows telepítéséhez kezdje elölről a telepítést.
Nem ertem mi lehet.
USBrol telepitenem,a biosban kene allitani valamit?
Aki tud, segitsen legyszives, mar 3 napja szivok vele.
Ez mar a 3-ik win 10, mind ezt irja...
Eddig siman felraktam barmit.

(#27596) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Rohadt Win10 update!
Feltelepült az új build és nincs wifi kapcsolat. Már mindent megpróbáltam driver újra telepítés minden. Azt hiszem megy vissza a Windows 7. Elég volt ebből.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#27597) dobobazsy


dobobazsy
őstag

sziasztok!
vettem egy HP laptopot használtan amihez járt jogtiszta win8, ami le lett frissítve win10re. a noti nem lett forgalmazva magyarországon, tehát külföldről való.
az előző tulajnál egy samsung ssd volt a gépben, eredetileg 1 tb-os vinyó van benne, nálam pedig egy kingston ssd-ről futna a rendszer.
az a problémám, hogy azt írja, hogy blokkolva van a kulcsom. mielőtt elhoztam még aktiválva volt a win10, csak ugye újra kellett telepíteni mivel az ssd ki lett cserélve a sajátomra.
lehet ez ellen tenni valamit?

(#27598) tomp


tomp
félisten

Nem értem ezt a frissítési módszert. Miért kell letölteni a komplett új windowst? Miért nem csak a szükséges fájlokat tölti le és cseréli le?
Épp most fejeződik be a frissítés 1,5óra elteltével. :)

(#27599) hroberto


hroberto
veterán

2 tabletre települne a legújabb build (Acer Switch 10, Lenovo Miix 2). A Lenovo-ra minden gond nélkül felment, az Acer meg csak áll 40%-on már egy jó ideje.
Mit csináljak vele?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#27600) junior11 válasza hroberto (#27599) üzenetére


junior11
veterán

Várj még szerintem, hátha folytatja. Egyes oldalakon azt olvastam, hogy a hiba oka lehet a gépben hagyott SD kártya az MS szerint. Amúgy milyen az új rendszer a Miix 2-őn? Javult estleg romlott vmit a teljesítménye (gyorsaság, stabilitás)?

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.