Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13781) Tyrel


Tyrel
őstag

Üdv!

Másolat a hálózatok topicból, onnan lettem ide irányítva:

Van egy Asus H61-es alaplap (ennél pontosabb típust nem tudok, de szerintem nem is számít), amiben vagyon egy integrált Realtek 8168-as hálózati nyekergő. Ezen az egészen van egy Windows 10 (Home), ami a saját ill. Windows Update-ről szerzett driver-ét használja ehhez a LAN kártyához - másik amúgy nincs is, legalább is Realtek honlapján Win 8.1-nél megállt a tudás.

Alapvetően működik is a hálózat, minden megy szépen és gyorsan, csak egyetlen gondom van vele: kedves drága Win10 a rendszer leállításakor izomból kikapcsolja a LAN interfészt (nem világít a LED, teljesen off). Ez azért fáj nagyon, mert így nem lehet meg WOL-ozni a gépet...

A LAN kikapcsolása egyértelműen szoftveres okból történik, mert:
1. Amúgy a gép nem kerül teljesen áram-mentes állapotba, pl. PS2 billentyűzetről vidáman felébred, telefont is tölti tovább USB-n, stb.
2. Ha bekapcsolom a gépet majd közvetlenül POST után kinyomom (így a Windows nem tud beleszólni semmibe) akkor éber marad a LAN kártya: világít a LED és fogad WOL-t is.

Tehát a Windows ill. a drivere dönt úgy hogy "márpedig ezt én most szépen kikapcsolom...", de nem tudok rájönni hogy ezt hogyan akadályozhatnám meg. Amit eddig próbáltam:
1. Itt: LINK ez az alsó 3 opció mind engedélyezve van. Más WOL-al kapcsolatos dolgot ebben a listában nem találtam.
2. Ezeknek LINK kb. az összes létező permutációját végigpróbáltam de nem változtatnak a világon semmin sem.
3. Olvastam egy olyat más fórumon, hogy a gyors rendszerindítás letiltása LINK orvosolja a problémát, de nálam ez sem segített.

Na ilyenkor mi van? :F :F :F

Turenkarn

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.