Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#129101) Tosee


Tosee
őstag

Sziasztok!

Először is Kelleme Ünnepeket mindenkinek! :)

UEFI-s telepítés témában nem vagyok túl jártas. Adott lenne egy frissen telepített windows 10 pro. Utólag vettem észre, hogy telepítésnél le volt tiltva a secure boot, és a fast boot. Ha engedélyezem őket akkor ez befolyásolhatja a rendszer indítást? Tehát ha utólagosan kapcsolom be ezeket akkor elindul majd a rendszer? Fast boot-ot is érdemes engedélyezni?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#129102) IG55 válasza Crucio (#124731) üzenetére


IG55
senior tag

Köszönöm a megoldást!

Ugyanezzel szenvedtem.

(#129103) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok.
Ha tönkrement a dvd +" már nincs" semmi a gépen. Honnan tudok windowst vagy bármit feltenni a telefonomra hogy bebikázzam a gépet?

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#129104) Fire/SOUL/CD válasza Tosee (#129101) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A Fast Boot az egy BIOS szolgáltatás Windows-hoz nincs köze. A Fast Startup-al szokták keverni, ami Windows szolgáltatás. Sem a Fast Boot, sem a Fast Satrtup ki- vagy bekapcsolása nem okozhatja, hogy nem indul a rendszer.

A Secure Boot, az más tészta. Ha utólag van bekapcsolva, de ún. Standard üzemmódra van állítva, akkor az nem szokott gondot okozni, de amennyiben a BIOS-ban "generálsz le" kulcso(ka)t, ami gyártó/alaplap specifikus, akkor az utólagos Secure Boot bekapcsolása okozhat gondot. Ki kell próbálni, vagy elindul vagy nem.

Mivel a Secure Boot az nem csak egy ajánlás UEFI telepítés esetén, ezért igen melegen ajánlott bekapcsolni. SZóval, ha gebasz van, akkor generáld le a kulcso(ka)t a BIOS-ban, Secure Boot be és húzd újra a rendszert.

Apollo_21
Telefonról akarsz telepíteni? Nincs egy nyamvadt pendrive sem otthon?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#129105) Apollo_21 válasza Fire/SOUL/CD (#129104) üzenetére


Apollo_21
addikt

'Hála' isten külső dvdm van ami földre esett, kábel kijött dvdbe karc így még a telepítő se jön be. Elötte meg már a formázott ssd volt csak a gépben. :))

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#129106) tothjozsi96 válasza Apollo_21 (#129105) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Menj el egy ismerősödhöz, Media Creation Tool-t töltsd le, bedugsz egy pendrive-ot és ennyi.
Ennél egyszerűbb ez nem lesz sehogy!

(#129107) Fire/SOUL/CD válasza Apollo_21 (#129105) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja, már értem. Szóval most van a kezedben egy okosteló, meg nézed a használhatatlan géped. :DDD
Hát ha nincs egy haver sem a környéken, aki legyártana egy Pendrive-os telepítőt, akkor hajrá:
How to Install Windows 10 from an Android Phone

Nyilván az ISO-t nem a Media Creation Tools-al szedd le, hisz az nem fut Android-on, hanem direktbe. pl innen: TechBench

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#129108) vlevi


vlevi
nagyúr

Nem tudom, hol kérdezzem meg, mert nem is tudom hol a probléma.
Van 3 monitorom (vagyis 2 monitor, és 1TV)
Az egyik monitor DVI-on, a másik DP-on a TV pedig HDMI-n van rákötve a gépre. Nvidia 1060-as kártyám van, és mivel a kártyán 1 HDMI, 1DP, és 2 DVI kimenet van, és az egyik monitort csak DP-al tudom hajtani, mert csak ott megy a Freesync.
Az a gondom, hogy valószínűleg a Displayport kavar be, mert, egyrészt azt vettem észre, hogy a Displayportos monitor (Asus Proart) nem megy le energiatakarékosba, amikor a képernyő kialszik.
A másik probléma is ezzel a monitorral van. Ha átkapcsolom a Windowst úgy, hogy csak a TV-re menjen ki a kép, akkor utána szinte lehetetlen vissza kapcsolni ezt a Displayportos monitort. Sem a Windows képernyő beállítások, sem az Nvidia Control panel nem mutatja ezt a monitort, csak a TV-t, és a másik, DVI-n rákötött monitort.
Néha 1-1 pillanatra bevillan, hogy van egy harmadik is, és, ha jól sikerül eltalálni a klikkelést, akkor sikerül is bekapcsolni, és onnantól kezdve jó.
Mi a rák lehet ez? A Displayport szivat? Vagy az Asus? Vagy az Nvidia? Esetleg valahol a Win10 mélyén van valami, ami miatt ez így működik?

(#129109) Apollo_21 válasza Fire/SOUL/CD (#129107) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nem igazán megy :)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#129110) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Sziasztok!

Win 10 újratelepítésekor a 'fájlok és alkalmazások megtartása' opció az hozzányúl az \AppData-hoz vagy azt is megtartja változatlanul?

Üdv. Johnny

(#129111) svgyula válasza Apollo_21 (#129109) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A DVD karcot simán ki lehet polírozni! Ez nem bakelit lemez ha karcos az alja fogkrém és egy darab filc. Addig dörgölöd amíg eltűnik és megint látja az olvasó. De jó erre az autó polírozó is a lényeg a felső fóliát ne sértsd meg.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#129112) Tosee válasza Fire/SOUL/CD (#129104) üzenetére


Tosee
őstag

Ha bekapcsolom a Secure Boot-ot (standard, kulcsok generálása nélkül!), és esetlegesen mégsem indul a rendszer, akkor ha kikapcsolom utána indulni fog, vagy végleg annyi a rendszernek? Vagy ezt így nem lehet megmondani? Az ünnepek alatt nem igazán lenne időm újra telepíteni... Rendszer mentésem az van (Marcium Reflect free).

A gép: HP Compaq 8300 USDT
CPU: I5 3470S
RAM: 8 Gb

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#129113) Fire/SOUL/CD válasza Apollo_21 (#129109) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Még egy olyan lehetőség, hogy van egy ISO to USB (no root) névre hallgató progi ( [link] ), ami Android telefonon arra hivatott, hogy képes létrehozni ISO-ból (w10 ISO-ból is) boot-os pendrive-ot.
csak ehhez meg kell
1. egy pendrive FAT32-re formázva
2. egy teló, ami nem baszakodik külső USB-s eszközök csatlakoztatásával (pl Samsung-oknál van amikor egy rahedli engedélyt kell állítgatni, hogy egyáltalán megjelenjen, pl Xiaomi telóknál meg kb. semmi)
3. Egy OTG kábel...

Tosee
Punding próbája az evés(SB be, vagy elindul vagy nem, SB ki, vagy elindul vagy nem), sajnos mást nem tudok mondani. legrosszabb esetben újrahúzod.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#129114) Doky586 válasza Tosee (#129101) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

- bios Fast Boot ot nem érdemes bekapcsolni.
- Secure Boot ot érdemes bekapcsolni akár utólag is. Utána bármikor ki-be kapcsolható szabadon a biosban..
[link]

[ Szerkesztve ]

(#129115) Tosee válasza Doky586 (#129114) üzenetére


Tosee
őstag

Értem, köszönöm a segítséget! Úgy döntöttem várok pár napot, majd utána teszek egy próbát vele, ma már nem lesz időm újra telepíteni! Már nem bajlódok vele ha 2 esélyes a dolog!
Pont a linkelt blogbejegyzésed olvastam előtte, ennek hatására kezdtem el utána járni a secure boot-nak! :) Csak ugye nem mertem élesben piszkálni utólagosan, nehogy aztán elhasaljon a rendszer pont ma... Érdemes egyébként új kulcsokat generálni vagy jó a meglévő? Nem régen egy plusz hdd került az ssd mellé...

Fire/SOUL/CD
Neked is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#129116) Doky586 válasza Apollo_21 (#129109) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha rendelkezésre áll az ESD ISO akkor bármivel pendrivera másolható. [link]

(#129117) Doky586 válasza Tosee (#129115) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

NEM 2 esélyes! Nincs hatással a telepített rendszerre. És 99% hogy megy. Ha nem menne simán visszakapcsolod. Ennyi.

(#129118) Tosee válasza Doky586 (#129117) üzenetére


Tosee
őstag

Végül tettem egy próbát vele, bekapcsoltam és szerencsére nem lett belőle probléma, gond nélkül indul a rendszer! Új kulcsokat nem generáltam, nem tudom az befolyásol-e bármit is?! De gondolom így is jobb mint ha ki lenne kapcsolva...

Köszönöm! :R

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#129119) Apollo_21 válasza Fire/SOUL/CD (#129113) üzenetére


Apollo_21
addikt

Jaja. Épp szo@%@#k a Samsunggal :))
Milyen jó hogy 3hónapja adtam el a laptopot mert "minek" :W

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#129120) Dottorei


Dottorei
tag

Boldog Karácsonyt!
Win 10-nél "átvitel eszközre" opciónál hogy lehet átállítani a médialejátszót? A pc látja a tv-t, át is megy a jel, de hiába indítom vlc-ről a windowsét használja 8csak ilyenkor). Alapértelmezett a vlc.

(#129121) Pityu.


Pityu.
nagyúr

A legújabb windowst telepítve telepítésnél már nem lehet kikerülni a fiók készítést?Most telepítettem egy ismerősöm gépére de nem volt kihagyás gomb.A kérdésem az lenne,hogy hogyan lehet véglegesen kijelentkezni a fiókból?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#129122) Apollo_21 válasza Apollo_21 (#129119) üzenetére


Apollo_21
addikt

Rakat sz*r mindegyik megoldás.
Az usbt úgy indítja el a win10 telepítővel h azonnal a javító mezőt hozza be.
De mivel üres volt az ssd nemtudok mit javítani omg..........

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#129123) lck válasza Pityu. (#129121) üzenetére


lck
senior tag

Nem szabad LAN-kábelre dugni, vagy Wifire-engedni. Akkor van kihagyás.

(#129124) pinnacle válasza Pityu. (#129121) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Úgy emlékszem offline módban nem kell fiók.

(#129125) King Unique válasza Pityu. (#129121) üzenetére


King Unique
titán

De, továbbra is lehet helyi (offline) fiókkal telepíteni a WIndows 10-et (a legújabb 20H2-t is) és nem feltétlen kötelező a Microsoft-fiók használata, amiről már szintén volt szó itt, lásd egy másik válaszban leírtakat. Meg arról is, hogy ez csak és kizárólag Home kiadás esetén problémás, Pro kiadástól eleve adott az offline fiók kiválasztásának lehetősége aktív internetkapcsolat mellett is, de akár Home kiadásnál is megoldható és még inaktív internetkapcsolat - bár úgy a legegyszerűbb - sem feltétlen szükséges hozzá. :))

[ Szerkesztve ]

(#129126) King Unique válasza jonnyjoker01 (#129110) üzenetére


King Unique
titán

Annak pont az a lényege, hogy a személyes fájlok mellett a telepített programok és alkalmazások is mind megmaradnak, mint egy szokványos funkciófrissítésnél, vagyis adott a válasz. De egyébként akár rendszermentést is lehet készíteni előtte és akkor pláne megmarad. Amúgy ez nem a szokásos újratelepítés a 0-ról, hanem a Windows 10 alól indított in-place upgrade, tehát ennek tudatában kell alkalmazni. :))

(#129127) King Unique válasza Apollo_21 (#129103) üzenetére


King Unique
titán

Miért, egyáltalán nincsen kéznél a közeledben másik laptop vagy PC, meg egy pendrive manapság - sőt az sem feltétlen kell, lásd ezen leírást - , valamint a karcos helyett másik DVD-lemez a külső ODD-hez? :F Ha nincsen, akkor az szívás, meg ilyenkor látszik, hogy az okosteló és társai mobilkütyük mennyire hasznavehetetlenek... :DDD Bár a már linkelt leírás alapján akár okostelónál is megoldható, de ott a hogyan, mivel, mit stb. már értelemszerűen nem ennek, hanem a okostelefon, azon futó OS (pl. Android) témája, az ügyben az azzal foglalkozó topikban tessék érdeklődni.

(#129128) Apollo_21 válasza King Unique (#129127) üzenetére


Apollo_21
addikt

Szopóállarcot veszek akkor :(
Sajna javítás loopot kapok csak. Elővettem egy még nem használt ssdm a tv miatt vettem anno "csak" 128gigás. Mondom hátha az adott gépen már halálra csesztettem a benne levőket de ua. Azért köszönöm mindenkinek.
Nem gondoltam hogy 2021 előtt pár nappal ekkora gondot fog okozni a sok szétokosított porszem mellett egy buta dvd lemez tönkremenetel.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#129129) Cs1csó válasza King Unique (#129125) üzenetére


Cs1csó
félisten

A "hibás" adat többszöri megadása alatt milyen adatot értesz nekem is sikerült már egyszer de nem emlékszem véstem be én mindent :DDD
tehát mondjuk telefonszámot adok meg és ilyet hogy 555511111 egymás után és akkor tovább enged?

(#129130) Pityu. válasza lck (#129123) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor ez volt a hiba,nem is figyeltem mert amikor itthon telepítem sima net kábel rádugva még sosem volt ilyen mindig kihagytam a fiókot.

#King Unique

Akkor a home verzió mert azt raktam bár a laptopomon meg nem volt ilyen.De ki lehet lépni a fiókból offline módba?Mert nincs szükség a fiókra.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#129131) makoss


makoss
addikt

Üdv!
Tud valaki olyan, lehetőleg ingyenes programot win 10-re, ami az MP4, MKV, illetve sárga mappákat beszínezi vagy megjelöli miután én láttam, megnéztem? :R
A problémám ugyanis az, hogy van néhány száz látszólag egyforma videóm, fájlom úgy, hogy dátumnak valami baromságot ír :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#129132) King Unique válasza Pityu. (#129130) üzenetére


King Unique
titán

Ha elolvastad az előző választ, az ott linkelt hozzászólást, akkor ott le van írva, hogyan lehet telepítésnél offline (helyi) fiókot választani, + utólag is lehet váltani Microsoft-fiókról helyi fiókra, stb. ;)

(#129129) csicso82:
A "hibás" értelemszerűen úgy értendő, hogy érvénytelen, nem megfelelő formátumú adat, stb.

(#129133) Cs1csó válasza King Unique (#129132) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#129134) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Srácok nem értem hogyan romolhatnak el a jogosultságok olyan szinten, hogy reinstall appok és júzer fájlok megtartásával után se fér hozzá se a rendszer bizonyos fájlokhoz, sem adminisztrátor, sem maga a user. Ha egyes mappáknak megnézem a jogosultságait, minden rendesen van beállítva, elméletileg mindenkinek megvannak a megfelelő jogosultságaik, gyakorlatban mégsem működik, megy a sikoltozás, hogy X app nem fér hozzá Y-hoz vagy rendszer nem fér hozzá bizonyos rendszerfájlokhoz :W

Teljes clean reinstall lesz belőle, úgy már tényleg nem szabad semminek sem problémáznia, de esetleg ha akad itt jártas ember windowsban el tudja magyarázni hogy ez mégis hogyan lehetséges?

Üdv. Johnny

(#129135) Pityu. válasza King Unique (#129132) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi elolvastam

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#129136) Kolbi_30 válasza jonnyjoker01 (#129134) üzenetére


Kolbi_30
őstag

nekem is ez van.Valamit elbaszott a windows a filerendszerrel, lehet ahhoz van köze.
nekem crashel , kekhalaloziik mindent csinal..

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#129137) Csupingo válasza makoss (#129131) üzenetére


Csupingo
veterán

És ha csoportos átnevezést használnál, aztán feljegyeznéd magadnak, hogy eddig 1-től 6-ig láttam, stb?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#129138) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!
Az egyik gépre nem rég raktam fel a win 10 pro-t és valamiért nem lehet megváltoztatni a tálca színét (halványszürke a jelölőnégyzet, a Start menü, tálca és műveletközpont szöveg is)

Mi lehet a hiba és hogy tudnám azt megszüntetni?
Tudnátok segíteni?
Köszönöm

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#129139) Joker88


Joker88
őstag

Lenne itt egy eléggé régi gép, főleg nyomtatási célokra van használva, néha kis web,de semmi extra.
Pentium DualCore T2390 , 4GB DDR2 RAM, Intel 965 Mobile Chipset, integrált GMA X3100 VGA ..
igen,12 éves gép,vagyis notebook. Elfutna rajta a W10 ? Most Windows7 van rajta,azt zokszó nélkül viszi..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#129140) Cathy07


Cathy07
csendes tag

Sziasztok! Lehet rossz topikba írok, de hátha...

Tudtok olyan programot Win 10-re, ami a kézírást szöveggé tudja alakítani? Végül is az se baj, ha fizetős.

A OneNote jó lenne, de nem ismeri a magyar nyelvet, valami olyan kellene, ami az ékezetes betűket is felismeri.

(#129141) szimi57


szimi57
őstag

Sziasztok!
Valami gubanc lett nálam. Kb. 20 mp-enként frissül az asztal és a tálca. A tálca annyira, hogy 1 mp-re eltűnik az összes ikon. Szövegbevitelre nem reagál, a kurzor eltűnik, újra kell pozicionálnom. Ilyenkor a CPU használat 100%, felmegy a hálózati terhelés és az egyik SSD. Mi a franc ez?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#129142) makoss válasza Csupingo (#129137) üzenetére


makoss
addikt

Nem jó, mert kellenek az eredeti címek :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#129143) jokeph válasza Joker88 (#129139) üzenetére


jokeph
nagyúr

Elfutna, de a CPU iszonyat gyenge. a 4 GB okés.
W10 alá csak moddolt VGA driver van (hivatalosan nem supported), vagy működik vele rendesen vagy nem (kép az lesz akkor is ha nincs feldriverezve). :U
Meg egy SSD azért meglökné rendesen.
Hasonló laposban (Acer Extensa 5320Z) T9300-at használok, ez kb a vége is CPU-ban (800-as FSB-s CPU-nál nagyobb nem támogatott :( )
SSD: Kingston A400 120 GB-os az előbb szenvedtem, Acer Extensa 5220 egyszerűen nem ismeri fel, BIOS flash után sem. :(
Kingston V300-at átdobtam bele, azt kapásból viszi. :U
Ha nem találsz bele T9300-at, megteszi egy T8100 is. :)

Summa: ha nem kell másra, csak amire írtad, megtartanám a W7-et rajta.
Ha kerül bele SSD, a bios-ban a lemezvezérlő ne IDE-re hanem AHCI-ra legyen állítva, ez kell a TRIM helyes működéséhez az SSD-nél.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#129144) Armagedown válasza Joker88 (#129139) üzenetére


Armagedown
őstag

Ki kell próbálni, de túl sok jóra ne számíts, főleg, ha ssd sincs benne.
Az integrált gpuhoz is csak alapfunkciós driver van, a többi hardverhez sem lesz normálisan működő.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#129145) Pyttawrx válasza makoss (#129142) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Írj utána pl egy _ jelet. Így marad az eredeti cím és tudod is melyiket láttad. Plusz túllépünk ezen a nehéz kérdésen. :)

(#129146) Csupingo válasza makoss (#129142) üzenetére


Csupingo
veterán

Akkor amelyiket láttad, átteszed a "megnéztem" mappába. :)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#129147) Cs1csó válasza Joker88 (#129139) üzenetére


Cs1csó
félisten

Valami Linux disztró jobb lenne, persze kérdés fel tudod e tenni, és lehet e nyomtatni vele.

(#129148) Dictator^


Dictator^
veterán

Üdv,
USB3 problémám van, de már az előző alaplapom óta.
Azelőtt egy Asrock Z87 Extreme volt egy 4770k-val, 16 giga ramma, meg SSD-vel.
Most egy z390 Taichi alaplap, ugyancsak 16 giga ram, 9700k, m2 970 evo, viszont erre a pendrivera (meg a többi usb3-asra) csak 10 megával tudok másolni.
Ez a pendrive más gépekben 60Mb/s sebességre képes..
USB3 driver nincs külön a lap oldalán, de a windows szerint 2020-as driver van fent.

Vírusírtó letiltva, tűzfal letiltva, USB legacy, XHCI minden opció bekapcsolva..
Előző ASROCK alaplapomon sem tudtam ezt megoldani, ezen sem tudom, úgyhogy valszeg az utolsó ASrock amit vettem.. (pedig 100k körüli volt a lap)

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#129149) King Unique válasza Dictator^ (#129148) üzenetére


King Unique
titán

Először is Windows 10 esetén alapesetben adott a natív USB 3.X támogatás, ezért nem szükséges ahhoz külön driver, illetve ha a hardvergyártó weboldalán sincsen, akkor pláne.
Másrészt ki kellene próbálni több USB 3.X porton a pendrive-ot, asztali PC esetén hátlapi porton is. + Nem derült milyen Windows 10-verzióról van szó, az naprakészre lett-e frissítve, stb. Ahogyan az sem, hogy más USB 3.X tárolóeszközök megfelelő adatátviteli sebességgel működnek-e USB 3.X porton.
Aztán a következő, a fájlkezelős fájlmásolás szép és jó, csak éppen több tényező befolyásolhatja az adatátviteli sebességet, ezért érdemes szintetikus tesztet is futtatni, lásd pl. CDM, vagy akár a beépített WinSAT.
Egyébként biztos, hogy USB 3.X porthoz van csatlakoztatva az a pendrive? Csak mert nemrég valaki USB 2.0-hoz csatlakoztatta, aztán csodálkozott miért olyan lassú és csak utólag esett le. :))

Másrészt pontosan milyen pendrive ez, illetve csak átlagosan lassú, vagy tetű lassú típus? :D Csak mert az a 10-60 MB/s írás így is, úgy is elég gyatra manapság, ha még normális adatátviteli sebességet tudó pendrive-szerű külső SSD-ről, vagy standard külső SSD-ről lenne szó, az más, de az előbbi... :U

[ Szerkesztve ]

(#129150) sz.j válasza sz.j (#129138) üzenetére


sz.j
nagyúr

Megoldódott ..
Az Alapértelmezett Windows üzemmód kiválasztását át kellett váltani "sötét" -re és rögtön aktívvá vált a Startmenü, a tálca és a műveletközpont és a címsorok jelölőnégyzete.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.