Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#129251) vlevi válasza Pityu. (#129244) üzenetére


vlevi
nagyúr

Milyen videó kártya van benne?
Mert lehet, hogy nem bírja hardveresen lejátszani a videót, és ilyenkor a core2duo szoftveres dekodolasa sem bírja már erővel.
Feladatkezelovel, illetve. GPU-Z-vel talán érdemes lenne megnézni, a CPU/GPU kihasználtságot.

(#129252) Pityu. válasza #86564352 (#129249) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem sz enyém a gép szóval a pénzügyi része az s tulajon áll.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#129253) Pityu. válasza Pyttawrx (#129250) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Vagy vissza rakom neki a windows 7-est azt lesz boldogság....

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#129254) Pityu. válasza vlevi (#129251) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Azt hiszem valami ati 4600-as

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#129255) Cs1csó válasza Pityu. (#129253) üzenetére


Cs1csó
félisten

Dobj rá egy 64 bites Windows 10-et és ha azzal sem jó - persze telepítés után manuálisan is futtasd a frissítést és az esetleges driver frissítéseket is engedd utóbb időben már azokat is manuálisan kell engedélyezni - azután ha ezzel sem jó és a Linux nem opció akkor 7-es de abból is 64 bitest.

(#129256) Armagedown válasza Pityu. (#129254) üzenetére


Armagedown
őstag

Radeon Hd 3000 szériával is rendesen működik a Windows 10, véletlenül nem Intel 965 chipsetes az alaplap?
Azzal már tapasztaltam anomáliákat és megmagyarázhatatan akadást néhány percenként szinte ok nékül, Windows 8 /8.1nél is.
Nem lesz lassabb a 64 bitessel, ha van legalább 4 GB ramod.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#129257) Pityu. válasza Armagedown (#129256) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na most ezt nem tudom,nem néztem meg konkrétan a hardvert mosat arra sem emlékszem melyik számú core 2 duo proci van benne.De majd ha megyek megnézem pontosan mi van benne.

#csicso82

Majd meg beszélem ismerősömmel mit is szeretne mert amúgy teljesen kuka a gépekhez olyan mint sok ember,hogy működjön minden úgy mint régen még akkor is ha már elavult a cucc szóval az ilyenek nehezen fogják fel,hogy figyelj túl régi venni kéne másikat....

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#129258) mézi123


mézi123
tag

Uraim kérdésem a következő. Ez a jelenség általános vagy nálam van a probléma? Ugyanis a számítógép Win10 telepítése után önállósítja magát és bekapcsol. Ma speciel reggel 7:55-kor kívánt jó reggelt. Már többször előfordult , az akkor volt mikor nem voltam otthon és hazaérve ment a gép. Most 24.- kén frissítettem a Windowst mert spec otthon vagyok, három napig nyugi volt ma pedig 27.-ke van és most szemtanúja voltam az indulásának. Én már minden kikapcsoltam a hibernálástól kezdve mindent és mégis elindul. Van valakinek ötlete mi a paranormális jelenség oka? Lap Asrock Z97X Killer.

(#129259) Cs1csó válasza Pityu. (#129257) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ismerem az ilyet, az ilyenekkel nem kell foglalkozni, tudom persze barát stb. de a barátság az más területeken manifesztálódjon és ne a xarjának foltozgatásán.

Pl. én nem vállalok csak Windows 10 - abból is mindig a legújabb build - telepítését. Linux-hoz nem értek a többivel pedig nem foglalkozom.

(#129260) Cs1csó válasza mézi123 (#129258) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passsz, kapcsold ki a gyors indítást (vezérlőpult energiagazdálkodás)és ne altasd hanem a leállítás opcióra kattints.

(#129261) Pityu. válasza Cs1csó (#129259) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát linuxban én sem vagyok otthon kétszer próbáltam de más teljesen,windows 7 nem volt annyira rossz cucc csak ugye már korlátozott támogatás bár annyira fontos dolgaik nincsenek a gépen vírust azt már eddig is irtottam le róla előtte win 7 volt fent csak már haldoklott mert ketten vannak az apja meg haverom és fingjuk nincs a gép karbantartásáról esetleg néha néha lefuttatni vírusirtót vagy mondjuk olyan oldalakat böngészni vagy jobban oda figyelni mit,hogy hogy ne legyen gáz.Szóval ők inkább olyanok,hogy oda adsz valamit készen ne kelljen hozzányúlni és elvárják mindig ugyan úgy működjön,holott nem fog pláne karbantartás nélkül.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#129262) gringoka


gringoka
aktív tag

Sziasztok!
Miért van az , hogy a bejelentkezési lehetőségek közül nincs ott a jelszó és a pin kódot nem tudom eltávolítani? Ezáltal nem tudom megcsinálni az automatikus bejelentkezést.
Valakinek valami ötlet?
Válastokat előre is köszi

(#129263) Tosee válasza gringoka (#129262) üzenetére


Tosee
őstag

Kapcsold ki alul:
A Windows Hello-bejelentkezés megkövetelése Microsoft fiókhoz, és utána el tudod távolítani a pin kódot! Ha ez be van kapcsolva, akkor a inaktívvá válig a Windows Helló -nál a pin kód eltávolítása...

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#129264) gringoka válasza Tosee (#129263) üzenetére


gringoka
aktív tag

Köszi sikerült! :R

(#129265) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok!

Vettem egy hp 2560p elitebook-ot (2 éve). Tegnap vettem észre, hogy van benne egy coa matrica (win 7-es kulccsal). Még regisztrálhatom? A w10 még elfogadja a 7-es kulcsokat?

(#129266) King Unique válasza I02S3F (#129265) üzenetére


King Unique
titán

Technikailag még működhet a W10 aktiválása W7, 8.1 termékkulccsal, amiről nemrég volt szó, lásd egy másik esetnél leírtakat.

(#129267) I02S3F válasza King Unique (#129266) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszönöm szépen! Nekem (home user) tökéletes lesz! :R

(#129268) mézi123 válasza Cs1csó (#129260) üzenetére


mézi123
tag

Meg nézem azt is. Köszi!

(#129269) King Unique válasza mézi123 (#129258) üzenetére


King Unique
titán

Itt most nem ártana tisztázni, hogy esetedben csak alvó módba van kapcsolva a Windows és abból ébred fel, vagy teljesen le van állítva, ahol az előbbinél reálisabb a leírt jelenség. Egyébként ez sem újdonság itt, lásd korábbi válaszokban leírtakat: [link], [link].

(#129270) G-Device válasza King Unique (#129165) üzenetére


G-Device
csendes tag

Üdv.El jutottam odáig, hogy az update filet tudtam telepíteni és a MS is használható.
Köszönöm a segítséget.

Viszont sajnos a Windows Update Medic szolgáltatást nem tudom engedélyezni,mert a hozzáférést megtagadja.
A frissítés próbálkozásnál még mindíg azt írja ki, hogy
- Hiba történt.Próbálja meg késöbb újból megnyitni a gépház alkalmazást.

A furcsa az,hogy van amikor jelez,h frissítés van és indítsam újra a gépet....
Minden ezzel kapcsolatos dologgal próbálkoztam,de semmi változás sajnos.

Maradok tiszteletben
G

(#129271) I02S3F válasza King Unique (#129266) üzenetére


I02S3F
őstag

Ez, ha aktiválom a hardveremen a kulcsot, akkor hardverhez kötött lesz? (laptop)

(#129272) King Unique válasza G-Device (#129270) üzenetére


King Unique
titán

Milyen "update filet" és miért nem lehet engedélyezni a szolgáltatásoknál, talán le van tiltva mindkettő, mint a linkelt példában? :F
Normál esetben nyilván nincsenek ezek letiltva, hanem engedélyezve vannak és az alap beállítás a kézi/manuális indítástípus mindkettőnél, nem szükséges ezt külön piszkálni.
Továbbra is azt tudom mondani, amit az előző válaszban, azokat kellene megfelelően alkalmazva kipróbálni, ha van telepítve 3rd party program ami belezavar a Windows Update működésébe (példa), akkor azt eltávolítani, stb. Ha nem használ semmi, akkor meg adott a javító telepítés in-place upgrade-del, alaphelyzetbe állítás és a tiszta telepítés is, ennyi.

(#129273) King Unique válasza I02S3F (#129271) üzenetére


King Unique
titán

Alapesetben a hardverhez, de lehet Microsoft-fiókhoz is kapcsolni a digitális licencet, OEM/Retail licenctípus sem mindegy, Retail (de akár az OEM is) eleve használható másik gépen is az előzőről történő eltávolítás/deaktiválás után stb., erről is volt már szó itt számtalanszor, lásd egy másik válaszban leírtakat.

[ Szerkesztve ]

(#129274) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Hello ! Gyors segítség kellene ! honnan tudom megállapítani, hogy egy adott betűjelű meghajtó ssd vagy hdd-e ? Totál összekeverdetem a megnevezésekkel és nem tudom melyik kettő az SSD ... Köszönöm !!! :)

(#129275) I02S3F válasza King Unique (#129273) üzenetére


I02S3F
őstag

Tökéletes! Köszönöm! :)

(#129276) Cs1csó válasza Lac-coo (#129274) üzenetére


Cs1csó
félisten

Meghajtó ikonon jobb klikkes menü majd tulajdonságok majd hardver

(#129277) bango


bango
tag

Sziasztok, délután bekapcsoltam a gépet és az éjjeli telepítések egy része eltűnt. A legbosszantóbb hogy a firefox is érintett (így elvesztek az előzmények, új könyvjelzők is ami fontos lenne), és visszaállt a korábbi verzió.
Ez miért lehet? És mintha már másodjára csinálná.
Nincs helyreállítási pont erre az időszakra!

(#129278) King Unique válasza Lac-coo (#129274) üzenetére


King Unique
titán

(#129279) King Unique válasza Dumi86 (#129246) üzenetére


King Unique
titán

Letöltöttem én is és valóban .631-es már a 20H2 ISO, ami majdnem teljesen naprakész, csak a decemberi CU hiányzik. Szóval frissíti időnként a Microsoft mint már említve volt és pont ezért nem létszükséglet annyira az integrált telepítő, mint a korábbi Windowsoknál.
Kösz az információt! :R

(#129280) Cs1csó válasza King Unique (#129279) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt már én is tapasztaltam, bár nem reklámozzák (mármint hogy a 20H2-es ami most letölthető az MS-től pár hónapja is folyamatosan változik frissül és nem ugyanazt töltöd le mint amit kb. 2 hónapja.

(#129281) King Unique válasza Cs1csó (#129280) üzenetére


King Unique
titán

Igen, pár hónapja még a .572-es ISO volt, most a .631-es. De ez jó, mármint hogy integrálva az új kumulatív frissítéssel, annak javításaival, stb.

(#129282) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Egy ismerősöm NTFS fájlrendszerű külső SSD-jét rákötötte egy okosTV-re, miután a gépre kötve nem ismeri fel a Windows intéző, ezt a hibát dobja

Admin módban a TC viszi, viszont a takeown paranccsal sem tudjuk elérni, hogy intézőből megnyíljon az SSD.

Mi lehet ennek a megoldása?

Köszi!

üdv, adika4444

(#129283) isti732712


isti732712
aktív tag

MCT vel létrehoztam egy pendrive telepítőt! 20H2 64bit.
Kérdésem az lenne hogy ebből hogyan tudom megállapítani,hogy most ez uefi,mbr? Mert ugye ha rufussal csinálom akkor ezt az opciót ki lehet választani,viszont az MCT csak úgy símán megcsinálja! Vagy ez mindkét esetben jó uefi mbr? Ha meg igen akkor ezt hol lehet majd kiválasztani telepítéskor,az az annak kezdetekor?
Előre is bocs a fárasztó kérdésekért,de így még nem csináltam telepítőt!
Köszönöm!

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#129284) King Unique válasza isti732712 (#129283) üzenetére


King Unique
titán

A honnan, hogyan kell letölteni a Windows 10 ISO-fájlt, pendrive-ra írni, majd pendrive-ról telepíteni a Windows 10-et témáról már volt szó itt többször, lásd egy másik válaszban leírtakat, + nemrég egy másik topikban is részletezve lett, illetve a hogyan kell UEFI szerint telepíteni.
Az MCT-vel kreált telepítési adathordozó jó CSM/legacy és UEFI szerinti telepítéshez egyaránt, ahol a melyik szerint történjen tudatosan a telepítés értelemszerűen úgy dől el, hogy pl. a BIOS/UEFI-ben célirányosan az egyik van beállítva és/vagy a POST-nál F12/egyéb billentyűvel előhívható menüben kiválasztva az USB (CSM) / UEFI (UEFI) kezdetű boot eszköz (pendrive). :))

[ Szerkesztve ]

(#129285) King Unique válasza adika4444 (#129282) üzenetére


King Unique
titán

NTFS fájlrendszer, jogosultságkezelés, hozzáférési engedélyek. Vagyis az adott felhasználói csoportnak (saját felhasználód) kellene megfelelő hozzáférési engedélyeket beállítani, saját tulajdonba venni a külső meghajtót stb., ami megoldható grafikus felületen és parancssorban egyaránt, ilyen egyszerű. :))

(#129286) adika4444 válasza King Unique (#129285) üzenetére


adika4444
addikt

Ezt a parancssoros módszert csináltuk, és sajnos nem segített. A fura, hogy már eleve az SSD-n lévő mappákat sem engedi tallózni, illetve, hogy oké gomb van, nincs lehetőség rendszergazdaként folytatni a műveletet. Tehát az ez a gépből nem sikerül bemenni az SSD-re sem.

üdv, adika4444

(#129287) King Unique válasza adika4444 (#129286) üzenetére


King Unique
titán

Igen, na és megfelelően kivitelezve, valamint a grafikus felületen is, pontosan a linkelt leírások szerint? Ha nem, akkor nem meglepő, ha továbbra sem lehet hozzáférni a meghajtó tartalmához... :B

(#129288) isti732712 válasza King Unique (#129284) üzenetére


isti732712
aktív tag

Köszönöm!
:R

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#129289) Yeffy


Yeffy
veterán

Udvozletem,

feltennem itt is a kerdesemet, hatha kapok ra valaszt.

turom a netet ezerrel, de eddig nem talalok arra megoldast, hogy a Win10 automatikusan kiolvassa es rogzitse a tarolt kepek, videok, zenefajlok elonezeti kepjet, ahelyett, h nekem kelljen minden egyes almappat vegigjarni es "beolvasatni" vele, mondjuk egy telepites vagy update utan.
tegnap bator voltam, 1909-rol manualisan frissitettem 20H2-re (meg a 2004-et sem ajanlotta fel az updater :D), meglepo modon ugy tunik, nem allitodtak el a beallitasaim, mint korabban, viszont a ~2 GB-os TB cache-emet csak sikerult resetelnie, kezzel kb 4 ora vegigzongorazni minden fontos mappat. :W
talaltam egy ket progit, ami csinal videokbol thumbnailt, de nem a win sajat db-jebe tolti, es/vagy ugyanugy vegig kell zongoraznom a fajlokon.

megoldhato ez valahogy?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#129290) Zoz válasza Yeffy (#129289) üzenetére


Zoz
őstag

(#129291) Yeffy válasza Zoz (#129290) üzenetére


Yeffy
veterán

ezt ismerem, be is volt minden allitva, de hiaba, ha az update a vegen torolte a cache-t.
ellenoriztem, nem is valtoztak a regedit beallitasok, megis lenullazodott. :(((

szval azt szeretnem elerni, h egy programma, scripttel tudjam beolvasatni a teljes merevlemez tartalmat, es a TB-ket beleiratni a kozponti db-be.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#129292) Armagedown válasza Yeffy (#129291) üzenetére


Armagedown
őstag

Szvsz ha tudsz scriptelni, akkor ments el a thumb.db fájlokat minden mappából frissítés előtt, majd állítsd vissza, ha szükséges.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#129293) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Sziasztok,

olyan kérdésem lenne, hogy a Képernyő beállítások panelét hogyan lehet átvinni egyik kijelzőről a másikra, ha automatikusan átugrik arra a kijelzőre, amit nem bír megjeleníteni, mert a dvi kábel nem viszi át a felbontást, viszont nem bírom levenni a felbontást, mert ha csatlakoztatom az új monitort, a képernyő-beállítások ablak automatikusan átugrik rá. Csak ugye nem látszik semmi, csak feketeség, mivel nem bírja megjeleníteni a képet, mert túl nagy a felbontás.
Ha lecsatlakoztatom, akkor visszaugrik a régi monitorra, de akkor sem tudom levenni a második monitor felbontását, mert nem lát olyat. Ha viszont visszacsatlakozom, automatikusan visszaugrik rá a Képernyő beállítások panel. És nem tudom lejjebb venni a felbontását. mert nem jelenít meg semmit. :W

Az jutott eszembe, hogy a nagyfelbontású monitor kib... szom az ablakon át a kertbe. Más ötletem nem volt. :F
Aztán mégis kölcsönkértem a szomszédtól egy kisebb felbontású monitort, azon megfogom a panelt és áthúztam a régi kijelzőre. De mi van ha nincs szomszéd? Az eredeti megoldás még mindig nagyon itt lóg a levegőben, annyira szívesen hallanám ahogy reccsen lenn a fűben. De csak azért, mert ököllel belevágni kicsit parázok, hogy megráz. Bár ledes és IPS, nem tudom mi lenne...

Szóval ha megéri a holnapot, vagy lesz egy utóda, és még egyszer így járnék vele, akkor hogyan lehet átcsalogatni a képernyő beállítások panelt olyan képernyőre, amin van megjelenített kép?

WIN10Ent+Nvidia quadro k2200

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#129294) Yeffy válasza Armagedown (#129292) üzenetére


Yeffy
veterán

az a baj, h sajnos ahhoz nem igazan ertek :(

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#129295) adika4444 válasza King Unique (#129287) üzenetére


adika4444
addikt

A grafikus felületes rész kimaradt. Köszi, így már teljesen jó!

üdv, adika4444

(#129296) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok! Kérdezni szeretném hogyan lehet megcsinálni hogy lássam e rejtett fájlokat ?
Bepipálom ahogyan kell ,látni az asztalon hogy csinál is valamit, de mégsem. Ha megnyitom megint a Fáljkezelőt akkor mindig ez a kép fogad. És szerintem mikor ezt kikapcsolja ha netán működik is akkor az asztalon levő összes ablakot bezárja csak úgy, napi többször is !

(#129297) valeno


valeno
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni, mert vakon vagyok.
A szituáció: Édesanyám a közszférában dolgozik (oktatáshoz kapcsolódó) és itthonról fog dolgozni home-office-ban. A laptopon most win7 van és szeretném frissíteni win10-re, viszont ehhez kellene egy termékkulcs is. Hol érdemes venni termékkulcsot, hogy ne legyen illegális?
Fogalmam sincs, hogy ezek, amiket hardveraprón, árukeresőn lehet venni 3-10-20k-ért jók-e, mennyire megbízhatóak.
Tudom a legjobb a Microsoft oldaláról való vásárlás lenne, de arra sajnos nincs keret.
Csak azt szeretném, hogyha bármi történne, akkor ilyen irányból védve legyen Édesanyám. :)

(#129298) Doky586 válasza valeno (#129297) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"A laptopon most win7 van és szeretném frissíteni win10-re"

Ehhez nem szükséges új kulcsot venni. Olvasd ki a meglevő win7 kulcsot az OS-ből (“Win KeyFinder”?) (ha legális) vagy a matricáról.

Mindenesetre előtte csinálj egy mentést Macriummal [link] mielőtt anyád kitagadna mert elrontottad a munkaeszközét.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#129299) King Unique válasza valeno (#129297) üzenetére


King Unique
titán

Ha kicsit visszaolvasol, akkor láthatod, hogy technikailag megoldható a W10 aktiválása W7 termékkulccsal, ahogyan maga a közvetlen upgrade is, újratelepítés a 0-ról sem feltétlen kell. + Windows 10 licenc, termékkulcs vásárlása témában lásd pl. ebben a válaszban és ennél az esetnél leírtakat.

(#129300) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Probléma volna az asztali PC-men a 10-el. Röviden a Pc-re kötött ThrustMaster T150RS kormányom driverét akarom frissíteni, mert 2017-es van fent. Van is hozzá 2020-as kiadású, amit le is szedtem. Viszont telepíteném, rányomok a telepítőre, mivel rendszergazdaként indítottam kéri hogy erősítsem meg a futtatást. Rányomok az igenre, de semmi nem történik ezután. Ezt eljátszhatom bármennyiszer.
A gépen 1909 verzió, és 18363.1256 builszámmal, és 2019. 12. hó közepén volt telepítve. Az érdekesség hogy a laptopon ugyan frissebb telepítésű, de ugyan ezen verzióval és buldszámmal van fent a rendszer és arra simán felment a frissítés. Na meg ma reggel más programot is hasonlóan frissítettem. Tehát először leszedtem a telapítőt, majd magam indítva telepítettem, és az simán ment.

Mi lehet a probléma? Másik kérdés ha frissítem a 20H2 a rendszert az kijavítaná a dolgot? Csak mert jó ideje hozza már az update, de eddig nem engedtem neki felrakni.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.