Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#129701) King Unique válasza zseko (#129700) üzenetére


King Unique
titán

1. Anno lehet a CSM volt a logikus, mert az avítt, legacy W7 nem támogatja teljes körűen az UEFI-s telepítést, illetve problémás lehet (példa), egyes (régebbi) Linuxoknál pedig megfelelő aláírás/kulcs híján a Secure Boot. A W10-nél viszont oké az UEFI-s telepítés is, meg nyilván nemcsak a Fast Boot az előny, vannak egyebek is.

2. Igen, bele lehet futni akár újan is gyári hibás HDD-be és ilyenkor az esetleges lappangó hibák felderítéséhez lehet tesztelni az előző válaszban említett, linkelt módszerekkel, programokkal. De normál esetben hibátlan állapotú szokott lenni a HDD, persze ha ráérsz, akkor biztos ami biztos alapon el lehet bíbelődni a tesztekkel egynéhány órát.

3. Miért, más OS-ek esetében talán nem célszerű/javasolt (itt a kell muszáj) egy nagy tárolókapacitású rendszermeghajtón külön adatpartíciót (a külön lemez más, illetve az fontos adatok tárolásánál alap) létrehozni az egyéb tartalmaknak, meg miért is észszerűbb Linuxon, mert ott külön - alapértelmezetten a /-ben van - /home partíciót lehet létrehozni a telepítésnél, ahogyan Windowsnál is lehet külön adatpartíciót létrehozni, vagy a felhasználói mappákat átirányítani (+ [link])? :)) Ha célirányosan az egyes tartalmak elkülönítése a cél, akkor az már kellő indok lehet a külön partíció létrehozására.

4. Ha már használod egy ideje meghajtóbetűjel helyett a mappába csatlakoztatást és bevált, akkor nem teljesen világos miért volt kérdés, de mindegy. Több lemeznél a 9 db partíció meg annyira nem sok, az abc-be is nyilván belefér a meghajtóbetűjeleknél, ha jóval több lenne, akkor lenne indokoltabb a mappába csatlakoztatást használni.

[ Szerkesztve ]

(#129702) zseko válasza King Unique (#129701) üzenetére


zseko
veterán

Igen, pont ezért maradt a CSM, problémás volt a W7-el, és emlékeim szerint valamiért a linuxnak sem tetszett. És persze én sem vagyok nagy linux expert :)
Igazad van, a 'kell' lényegében azért csapódott le nálam, mert pl. mikor ismerőseim megborították a gépüket, rendszerint nekem szólt mindenki, hogy rakjam már rendbe, és csak egy hdd, egy partíció, minden adat ott a C-n, így azt előtte menteni, de ahhoz vagy vinnem kellett egy hdd-t, na meg egy bootolható rendszert is (mert természetesen semmi mentésük nem volt sehol), vagy (ez volt inkább) átszereltük az én gépembe a hdd-t mentésre.
Tulajdonképpen azért lett szimpatikusabb a linux megoldása, mert a külön home partícióval nyugodtan gyalulhattam a rendszert és tehettem fel újat, nem veszélyeztetett semmit, minden ott volt ahol volt, a programokat visszatéve a beállításaik is, semmi extra ráfordítást nem kellett tennem. Ezt a fentivel összevetve azért... de nyilván nem ennyire fekete-fehér. Rengeteget cseréltem így főleg az elején, nem szerette a hardvereimet, főképp a vga-val voltak gondjaim. Ezért sem az az elsődleges most már. Nálam lassabb, mint a win10... :(
Nem akarom már feleslegesen magammal terhelni a topikot, nyilván igazad van, hogy a win-ben is működik az átirányítás, nem is nagy időráfordítással. Csupán azt minden egyes újratelepítésnél (na nem mintha olyan marha sokszor kellene mamár amúgy :)) végig kell 'nyomkodni', linuxnál meg csak telepítéskor beállítom a régi /home-ot és ennyi. Ez a kis eltérés miatt szimpatikusabb emez :)
Mappába csatlakoztatás tulajdonképpen azért volt kérdés, mint ahogy már írtam is, hogy sokat még nem olvastam róla, így miért is jó ez tulajdonképpen, és jár ez a megoldás valami hátránnyal, vagy lényegében tök mindegy, és csak szimplán technikai kérdés, hogy így vagy úgy oldom meg a dolgot.

HR24.hu

(#129703) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Napot. Furcsa kérdésem lenne.
Létezik az, hogy egy azon termékkulcs aktiválja a Home-ot is és a Pro-t is?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#129704) Fire/SOUL/CD válasza st3v3np3t3r (#129703) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#129705) st3v3np3t3r válasza Fire/SOUL/CD (#129704) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Az jó, mert a a matebookomra feltettem egy win10pro-t(gyárilag win10home volt rajta)és automatikusan aktiválta.

Produkey-el megnéztem. Hopp-kopp. Difis a kulcs. Nem baj,lecseréltem sajátra, biztos ami biztos

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#129706) Fire/SOUL/CD válasza st3v3np3t3r (#129705) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Előtelepített gépeknél, ha csak rábízod a telepítőre mit csináljon, akkor azt a verziót telepíti automatikusan (és aktiválja), amivel gyárilag is telepítve volt.
Ha nem azt a változatot telepíted, amivel volt(Home helyett Pro), akkor meg csak akkor aktiválodhat be automatikusan, ha korábban a Pro kulcs már lett egyszer aktiválva.

Esetedben a matebook-ra nem kellett volna Pro, hanem a Home-t kellett volna hagyni, hisz úgy automatikusan lenne egy jogtiszta OS-d (előtelepített gépek esetén a kulcs kinyerése nem mindig lehetséges) és a Pro kulcsot használhattad volna egy másik gépen.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#129707) st3v3np3t3r válasza Fire/SOUL/CD (#129706) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

De nekem erre kellett a pro. A pro kulcs retail, azt még a régi hp-hez vettem.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#129708) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Hogy lehet a valós védelmet végleg kikapcsolni? Csoportrendszerkesztőben nem találom
20H2

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#129709) Fire/SOUL/CD válasza enginev3.0 (#129708) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Group Policy

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#129710) enginev3.0 válasza Fire/SOUL/CD (#129709) üzenetére


enginev3.0
félisten

De épp ezekközül egyik sem működik

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#129711) Fire/SOUL/CD válasza enginev3.0 (#129710) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Önvédelmet/valósidejű védelmet kikapcsoltad előtte?
Addig hiába turkálsz a csoportházirendben...(végén meg restart)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#129712) enginev3.0 válasza Fire/SOUL/CD (#129711) üzenetére


enginev3.0
félisten

igen, de pl ilyen sincs sehol

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#129713) Fire/SOUL/CD válasza enginev3.0 (#129712) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ott kell annak lennie (ezt a képet épp most készítettem a gépemen), rossz helyen keresed nem?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#129714) modflow


modflow
veterán

Tesómnál kb. 10 percenként felugrik ez az ablak.

Én még sose láttam.
Mi ez?
Hogy lehet eltűntetni?

(#129715) King Unique válasza st3v3np3t3r (#129703) üzenetére


King Unique
titán

Olvastam a másik topikban is az ezzel kapcsolatos irományokat... Ahol már számtalanszor le volt írva itt (példa), hogy az MCT-vel letöltött ESD ISO eleve több kiadást tartalmaz és nem kizárólag csak Home-ot, max. Windows 10-zel előtelepített gépeknél UEFI OEM Key esetében automatikusan az annak megfelelő kiadás (pl. Home) települ és aktiválódik, nem jelenik meg az aktiválás és a kiadásválasztó ablak, de ez ilyenkor normális. Viszont akár ez esetben is megoldható az EI.cfg and PID.txt módszerrel másik kiadás (pl. Pro) telepítése, vagy utólag Home kiadásról Pro kiadásra váltás. Ha a Pro kiadás telepítés után automatikusan aktiválódott, az meg azért lehetett mert már volt azon a laptopon Pro digitális licenc, nem azért, mert a Home UEFI OEM Key jó a Pro kiadás aktiválásához is, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#129716) sajtos365 válasza modflow (#129714) üzenetére


sajtos365
tag

Microsoft fiókban át lehet írni a születési időt, 16 év alatt ez van...

(#129717) modflow válasza sajtos365 (#129716) üzenetére


modflow
veterán

Most nézem, nincs neki beírva semmi. :F

Az is gond?

(#129718) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Gondolom igen a válasz, de azért rákérdezek.
Az Adobe Flash Playert törölhetem a számítógépről? Nincs rá szükség a továbbiakban?

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#129719) enginev3.0 válasza Fire/SOUL/CD (#129713) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ó istenem, windows defenderben kerestem :R :W

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#129720) modflow válasza modflow (#129717) üzenetére


modflow
veterán

Beírtam neki, hogy 2000.01.01, erre látom, hogy feldobja.... :F :F

Kell neki újraindítás? De miért? :F

(#129721) sajtos365 válasza modflow (#129717) üzenetére


sajtos365
tag

Lehet gond, ha nincs beírva semmi, de ha 16 alatti akkor is ezt az üzenetet fogja kapni...

(#129722) modflow válasza sajtos365 (#129721) üzenetére


modflow
veterán

Mondom beírtam a 2000.01.01-et, de most is dobálja. :F
Csak mivel teamview-en nézem, most nem akarom újraindítani, mert nem tudok akkor arra a gépre visszalépni.

De az újraindítás megoldja majd? Hiszen akkor 21 év a kor elvileg.

(#129723) King Unique válasza enginev3.0 (#129708) üzenetére


King Unique
titán

How to Enable or Disable Real-time Protection for Microsoft Defender Antivirus in Windows 10

Megoldható a kikapcsolás a Defender kezelőfelületen, aztán parancssorban és PowerShellben is, valamint registry és csoportházirend szinten egyaránt. Ahol bizonyára csak átmenetileg akarod kikapcsolni a védelmet és nem véglegesen, mert annak, illetve úgy használni a rendszert nem sok értelme van. :N :B Vagy ha xy okok miatt esetleg nem felel meg a Defender, akkor lehet telepíteni helyette másik antivírus szoftvert, ami mellett automatikusan kikapcsol, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#129724) Cs1csó válasza enginev3.0 (#129719) üzenetére


Cs1csó
félisten

Attól mi lesz jobb ha letiltod a GroupPolicy-ben?

(#129725) sajtos365 válasza modflow (#129722) üzenetére


sajtos365
tag

Mivel szülői engedélyt kér, ezért feltételezhető, hogy a kora nem ismert. Egy újra indítást mindenképpen megpróbálnék.

(#129726) st3v3np3t3r válasza King Unique (#129715) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ja. Linux kezdőlben OFF-ban.
Ennyire nem akartam babrálni vele. Megoldottam magamnak.
Leszedtem egy Kori féle ESD-ISO-t(tudom hogy nem éppen mondható legálisnak), ez nem foglalkozik az BIOS OEM-mel telepítéskor. Azt már nem tudtam, hogy automatikusan aktiválja is magát. Az utóbbi lényegtelen, mert módosítottam a kulcsot.

A sikerhez vezető út több irányból megközelíthető :DDD

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#129727) sajtos365 válasza st3v3np3t3r (#129726) üzenetére


sajtos365
tag

Le tudod tölteni legálisan is a win régebbi verziókat itt: [link]

(#129728) King Unique válasza st3v3np3t3r (#129726) üzenetére


King Unique
titán

Ja, végül is meg lehet oldani többféleképpen, de amúgy felesleges volt ehhez a buherált, integrált ISO használata, mert megoldható a gyárinál is, lásd egy előző válaszban leírtakat. :)) Automatikusan meg normál esetben akkor aktiválja magát a konzumer ISO-val telepített Windows 10, ha UEFI OEM Key, vagy digitális licenc van, mint már említve volt.

(#129729) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok!

Amennyiben letöltöm az MCT-t, ami leszed nekem egy win10 telepítőt és felrakok, de nem regelem be, akkor mennyi ideig tudom használni mindenféle korlátozás nélkül, illetve segítenétek, abban hogy ezek milyen korlátozások?

Köszöntem.

(#129730) UnSkilleD válasza swoody (#129729) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

a korlátozások addig lesznek amíg be nem aktiválod, ezek leginkább kozmetikai dolgok pl nem tudsz hátteret beállítani

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#129731) I02S3F válasza swoody (#129729) üzenetére


I02S3F
őstag

link (A keresőt használva King Unique hsz. - ból másolva.)

(#129732) lucky07


lucky07
aktív tag

Sziasztok
Van egy SSD-m amire szeretnék rendszert húzni fel megy de bootolás után csak villog egy kurzor és ennyi
Tudnátok segíteni? :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#129733) Csupingo válasza I02S3F (#129731) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha tényleg csak ennyi lenne, akkor minek megvenni otthonra? Nem téged akarlak szekálni, de a cikk szerint teljes mértékben használható. Mi benne a trükk? (A felhasználók adatai? :DDD )

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#129734) Pyttawrx válasza lucky07 (#129732) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Picit pontosíts:
milyen gép, milyen bios beállítás(uefi vagy legacy), amiről telepítesz az mi, ha win10 akkor a telepítő hogyan lett elkészítve, uefi vagy legacy módba?

(#129735) Pyttawrx válasza Csupingo (#129733) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pont ezt írtuk itt mióta, hogy minek aktiválják itt illegálisan, meg veszik a fekete kulcsokat, mikor van egy ilyen lehetőség is. :)

(#129736) UnSkilleD válasza Csupingo (#129733) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

nincs benne semmi trükk, ms-nek az otthoni felhasználókból egyébként sincs szinte semmi bevétele

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#129737) lucky07 válasza Pyttawrx (#129734) üzenetére


lucky07
aktív tag

Szia a bios uefi mert lehet benne egérrel müködni a Windowst pedig a microsoft oldalán levő boot készítővel csináltam pendrive-ot.
A Windows fel is települt de amikor megváltoztatom a boot beállítást az adott ssd-re be tölt fekete képernyő és villog egy kurzor bal oldalt és ennyi
Még annyi hogy van benne egy másik ssd de annak van olyan amikor a bootolási sorrendet állítom hogy boot manager és arról bootol is a másik ssd
De ennek a samsung ssd-nek nincs ilyen hogy windows boot manager csak maga az ssd neve ki választom és csak ez a fekete képernyő fogad utána.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#129738) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Napot. Technikai kérdés. Miért van az, hogy a Magelkülönítés funkció bekapcsolása utáni Windows 10 rendszerindítása rohadt mód belassul?
Windows 10 Pro Build2004

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#129739) Csupingo válasza lucky07 (#129737) üzenetére


Csupingo
veterán

Akkor talán az a baj, hogy a telepítés elején fixen a pen-t állítod be elsőnek a biosban, és utána is azt keresné. Az a meghajtót kell elsődlegesnek beállítani, amire települ a win. Aztán boot-kor a gyorsválasztó menüt kell előcsalni (msi lapoknál sokszor f11) és ott választani a pen-t, arról indítva a telepítést.

Érdemes a másik ssd-t lekötni a telepítés idejére. Ha azon is win van, akkor mindkettőn ki kell kapcsolni a gyors rendszerindítást a win-ben, mert galibát okozhat.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#129740) Pyttawrx válasza lucky07 (#129737) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor nem arra telepítetted, szerintem kezd újra, de minden más háttértárat húzz le.

(#129741) lucky07 válasza Csupingo (#129739) üzenetére


lucky07
aktív tag

Asus alaplapom van

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#129742) Doky586 válasza lucky07 (#129741) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Így kell telepíteni. pontosan követve lépésről lépésre: [link]

(#129743) bringasisti


bringasisti
őstag

Korábban kérdeztem de nem jött válasz, ezért ismét megkérdezem. Van egy mikroszkóp ami telefonon 2220*1440 képet ad, de Windows 10 esetén csak 640*480 . A gépen lévő app állítási lehetőségét nem látom, tudtok olyant ami a problémát megoldja. Köszönöm ha válaszoltok.

BENEFON DELTA--------N8

(#129744) lucky07 válasza Csupingo (#129739) üzenetére


lucky07
aktív tag

Igazad volt már fenn is van...
Nagyon szépen köszönöm

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#129745) lucky07 válasza Pyttawrx (#129740) üzenetére


lucky07
aktív tag

Igen kellett hozzá
Láma voltam
Rég kellett már a rendszerhez nyúlnom.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#129746) lucky07 válasza Doky586 (#129742) üzenetére


lucky07
aktív tag

Köszönöm szépen hasznos!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#129747) King Unique válasza lucky07 (#129732) üzenetére


King Unique
titán

A honnan, hogyan kell letölteni a Windows 10 ISO-fájlt, pendrive-ra írni, majd pendrive-ról telepíteni a Windows 10-et témáról már volt szó itt kismilliószor (topik keresője), lásd egy másik válaszban leírtakat, valamint nemrég egy másik topikban szintén részletezve lett, illetve a hogyan kell UEFI szerint telepíteni. Tessék pontosan a leírtak szerint csinálni, ahol ha nem OEM SSD-ról - lásd nemrég más esetét: [link], [link] - van szó, akkor márpedig működni kell az UEFI-s telepítésnek. Ha esetedben nem, akkor egész egyszerűen valamit nem jól csinálsz, nem jól csináltál eddig, ennyi...

[ Szerkesztve ]

(#129748) swoody


swoody
senior tag

UnSkilleD
I02S3F

Koszonom szepen.
A frissitesek is jonnek ra, illetve mindegy, hogy home vagy pro-t valasztom, akkor is csak a fenti par aprosag van?

A napokban szeretnek venni ssd-t, viszont arra mar nem win7-et akarok rakni, hokuszpokolt win-hez meg nincs kedvem.

(#129749) King Unique válasza swoody (#129748) üzenetére


King Unique
titán

Igen, technikailag valóban használható X ideig a Windows 10 aktiválás, termékkulcs nélküli testreszabási korlátozásokkal, lásd a már linkelt leírást. De nem mintha otthoni használatra ne lehetne megoldani akár egy olcsóbb termékkulcs beszerzését, lásd egy másik válaszban leírtakat, + a W7, 8.1 termékkulcsok technikailag még mindig használhatók a W10 aktiválásához (példa).

(#129750) swoody válasza King Unique (#129749) üzenetére


swoody
senior tag

Ohh koszonom szepen a segitsegeteket.
Ha 10 alatt lenne es nem 1 pc-s lenne meg el is gondolkoznek rajta, de ugye ez alom. :)

Viszont akkor marad a trial verzio. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.