Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128401) King Unique válasza pigatt (#128396) üzenetére


King Unique
titán

Nem, nálam települt gond nélkül.
A 0x8007000d hibakóddal kapcsolatos specifikus megoldásokat - lásd pl. ezen és ezen lírást + ezt a hozzászólást - már próbáltad? :F Csak mert nyilván nemcsak az SFC létezik, vannak ott bőven más dolgok is említve. + Újratelepíteni a 0-ról sem feltétlen kell, lásd javítási céllal a Windows 10 alól futtatott in-place upgrade lehetőségét, vagyis MCT-vel / letöltött W10 20H2 ISO felcsatolása a fájlkezelőben és a setup.exe futtatása a személyes fájlok, telepített alkalmazások megtartása módszerrel. :))

[ Szerkesztve ]

(#128402) pigatt válasza King Unique (#128401) üzenetére


pigatt
őstag

Próbáltam persze ezeket, sajnos nem segített. Illetve az MCT-ben is csak "Nothing"-ot lehet a választanom a másik kettő lehetőség szürke. :(

i9 / 4080 / 32"

(#128403) King Unique válasza pigatt (#128402) üzenetére


King Unique
titán

Mármint egytől egyig mindent ami azokban le van írva és pontosan úgy végrehajtva, volt újraindítás is stb. és nem használt semmit? Az elég érdekes, az meg pláne, ha nálad itt (nemcsak az MCT-vel, hanem az ISO-s módszerrel is) a 3 opció közül csak a semmit lehet választani... Nem tudom mit sikerült csinálni azzal a Windows 10-zel, de valami ott akkor nagyon elcsesződött és tényleg lehet jobb lesz, ha újratelepíted.

[ Szerkesztve ]

(#128404) pigatt válasza King Unique (#128403) üzenetére


pigatt
őstag

Nem vagyok kezdő nem szoktam agyatlan hülyeségeket csinálni, tele szemetelni meg pláne nem. Nem tudom én sem mi történhetett.

i9 / 4080 / 32"

(#128405) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Ismét eltelt pár hónap és még mindig nem kaptam meg a 2004-et.....nevetségesen amatőr hozzáállás a MS részéről ez, bármi is legyen az oka.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#128406) King Unique válasza xy.zsolt (#128405) üzenetére


King Unique
titán

Mármint mi is, hogy ha az ismert hibák közül netán érint valamelyik, akkor az esetleges probléma elkerülése érdekében a Windows Update nem erőlteti annak elhárultáig az upgrade-et, meg amíg még tart az adott verzió támogatása? :)) Meg nem világos, hogy ha annyira upgrade-elni akarsz 2004/20H2 verzióra, akkor pontosan mi is annak az akadálya, amikor ott van az MCT, frissítési segéd stb. (bővebben), sőt ezekkel a verzióváltás lehetősége már a megjelenés napján adott, nem feltétlen kell heteket, hónapokat várni a Windows Update-re. :F :))

(#128407) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Rendbe szeretném tenni a rendszer mentést, mert erre a célra (is) vettem a laposba egy 1TB M.2 SSD-t és lassan már tele is van.

Mit tudok tenni? (képet tudok osztani, ha szükséges)
Nekem lényegében csak egy mentés kell, ha bármi gond van, akkor arra vissza tudjak állni gond nélkül.

Segítséget előre köszönöm! :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#128408) st3v3np3t3r válasza xy.zsolt (#128405) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nyugi. Az AMD-s laptopom sem kapta meg, még mindig ezt írja:

Erről az a poénos jelenet jut eszembe Az Alice Tükörországban című filmből, mikor a Kalapos megkérte az "Idő urát",hogy mondja el, mennyi idő az a "hamarosan",az se tudta megmondani. :))

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#128409) Lauda válasza Lauda (#127016) üzenetére


Lauda
félisten

KB4592449

18363.1256

(#128410) hhgygy válasza MaxxDamage (#128407) üzenetére


hhgygy
senior tag

Macrium Reflecttel klónozd a teljes lemezt az általad szükségesnek tartott időközönként és akkor a klónozott lemezt egyszerűen berakod a gajra ment helyére és mindened megvan és működik (a mentés időpontjáig). Az adatokat (fényképeket stb.) pedig felhőszolgáltatóval percre készen lehet tartani

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#128411) Fire/SOUL/CD válasza pigatt (#128404) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Nem tudom én sem mi történhetett."
Semmi, csak a szokásos dolog törpént: [link]
Megelőzni csak így lehet, amit ebben a hozzászólásomban Dumi86-nak címeztem...

Ilyenkor szokott az következni, hogy az MS sumákol egy ideig és kiad egy valami "elcseszett" nevű frissítést, ami javítja azt, hogy a nagy frissítés már felmenjen avagy kijavítja a hibát az összesítő frissítésben, azt újra közzéteszi, de nem szól ám, hogy hiba javítva...

Ekkor jön az, hogy minden fórumban majd jönnek az olyan hozzászólások (nem feltétlen rossz indulattal persze), hogy "nálam felment", meg azon hsz-ok, amiken már felmegy a pumpa az emberben, hogy "Nálam minden Ok, biztos a te gépeddel van valami..."
Ez utóbbi persze nem igaz, mert semmi gond nincs a gépekkel, csak az MS ismételten alkotott...

Ha végeznének egy felmérést a W10 user-ek körében (elsősorban, azokon, akik valamit értenek is a gépekhez/OS-hez és érdekli is őket az OS-k és munkájuk sorsa stb), akkor szvsz. az átlagosnál többeknél lehetne kimutatni magas vérnyomást ill. "terminátor keddenként (nincs végzet, csak ha bevégzed)" meg szignifikánsan megnövekedne az agyérgörccsel a kórházba szállított user-ek száma... :DDD :C

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#128412) Geth válasza Fire/SOUL/CD (#128411) üzenetére


Geth
addikt

Nálam a keddenkénti magas vérnyomás és a valamit is ért hozzá diszjunkt halmazok :DDD

(#128413) RoyBatty válasza Geth (#128412) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Lehet így is nézni, meg úgy is, hogy miért kell a rendszergazdának állandó küzdelmet folytatni azzal, hogy letiltogasson az összes lehetséges módon egy rendszerbe épített alapfunkciót, amelynek a célja pont az lenne, hogy ezek a javítások a lehető legláthatatlanabb módon automatikusan a háttérben csendben települjenek :D

(#128414) Geth válasza RoyBatty (#128413) üzenetére


Geth
addikt

Nálam mindegyik gépen pont úgy megy ahogy a hsz-ed végén leírod :) nem tiltogatok semmit.

(#128415) Fire/SOUL/CD válasza Geth (#128412) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, az jó. :DDD Nálam sajnos a két halmaz metszete nem üres halmazt eredményez, sajnos pár éve amúgy is kell vérnyomáscsökkentőt szednem, így minden reggel egy 40mg-os pirulával indítok.
"Terminátor kedden" csak annyi a különbség, hogy 1 deci pálinkával veszem be... :))

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#128416) pube111


pube111
senior tag

Van egy win10, és egy office 2016. Mindkettő nem hivatalosan aktiválva. Hivatalos aktiválókóddal tudom aktiválni reinstall nélkül?

(#128417) movax válasza pube111 (#128416) üzenetére


movax
őstag

A wint biztosan igen. Office-t nem ismerem.

(#128418) pube111 válasza movax (#128417) üzenetére


pube111
senior tag

Az office nem gond, azt újratelepítem. A win ben hol tudom aktiválni a hivatalossal, ha már aktiválva van a nem hivatalossal?

(#128419) movax válasza pube111 (#128418) üzenetére


movax
őstag

A Gépház utolsó pontjában, az Update-nél. Activation (Aktiválás?) menüpontban a Change product key.

(#128420) xy.zsolt válasza st3v3np3t3r (#128408) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Szintén AMD laptop :)
King Unique Nyilván nem erőltetem ha az MS nem ajánlja....nem vagyok a magam ellensége. :N Csak elgondolkodtató, hogy mennyire leszarják ezt az egészet, hogy hosszú hónapok alatt egy ilyen "komoly" cégnek csak annyira futja, hogy kint hagynak egy üzenetet, hogy várjak türelemmel.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#128421) Geth válasza xy.zsolt (#128420) üzenetére


Geth
addikt

Igen, az AMD hozzáállhatna komolyabban is :DDD

(#128422) pube111 válasza movax (#128419) üzenetére


pube111
senior tag

Köszi, délután megnézem.

(#128423) st3v3np3t3r válasza pube111 (#128416) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Elvileg igen. Előbb távolítsd el az aktivátort, utàna mindkettőt termékkulcs cserével tudod aktiválni

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#128424) vaakuum


vaakuum
addikt

A jobb alsó sarokban észrevettem, hogy az óra mellett megjelent egy "Értekezlet most" nevű ikon. Nem tudom mióta van ott, felteszem a legutolsó frissítés hozta, csak még nem tűnt fel. Mi ez? Hogy lehet kikapcsolni, illetve eltüntetni onnan?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#128425) Geth válasza vaakuum (#128424) üzenetére


Geth
addikt

A kontext menüjében (jobb katt az ikonra) van a megfejtés az eltüntetésre.
Egyébként egy skype "shortcutnak" tűnt, ami weben nyit meetinget ha nincs fent skype. De lehet tévedek.

(#128426) Zoz válasza vaakuum (#128424) üzenetére


Zoz
őstag

Szerintem a REG fájlos megoldás a legegyszerűbb.
Sima jobb klikk/elrejtés után nekem pár nap múlva visszajött a rohadék.

(#128427) King Unique válasza vaakuum (#128424) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha erre az ikonra célzol, akkor az a tálcán elrejthető, valamint a gépházban is kikapcsolható a megjelenítése, + csoportházirend és registry szinten is (bővebben).

(#128428) DrKapocs


DrKapocs
őstag

Sziasztok! Elnézést a kissé "offtopic" kérdésért, de remélem belefér. Win10-nek Win10 a téma, de kicsit másabb, mint a regisztrálás, stb. A problémám az lenne, hogy egy hosszú, fejezetekre bontott digitális könyvet kellene összemásolnom doc állományba. Abszolút nem warez a történet, semmi ilyesmiről nincs szó. A könyv nem kapható, bárcsak meg lehetne vásárolni és nem kellene összemásolgatnom, hogy ki tudjam nyomtatni. Szóval a lényeg... egy olyan vágólap kezelő programra (vagy bármire) lenne szükségem, ami tudá a következőt:
- Ha a böngészőben kijelölöm az adott fejezetet és másolom, akkor a vágólap tartalmát beillesztené nekem a szövegszerkesztőbe automatikusan. Eztuán jöhetne a következő rész, Ctrl+C, amit automatikus beillesztené azt wordbe; és így tovább, sok százszor. Ez megoldható lenne valahogyan?

A lényeg, hogy egy olyan programra lenne szükségem, ami megspórolná nekem a folyamatos wordbe ugrálást, ott Ctrl+V, majd vissza a böngészőbe.

Előre is köszönöm a tippeket! :R

(#128429) OldMike


OldMike
őstag

Lehet hogy csak nekem furcsa, amit a vezérlőpultban látok?

Írtátok, hogy a kumulatív és az SSU jött a patch kedden. Az itt látható feature update 20H2 nálam már majdnem 2 hónappal ezelőtt megtörtént (a Gépház előzményekben okt. 21-et ír), azóta névjegyben a 20H2 szerepel, és a buildek száma 19042.xxx, a mostani éppen 685. Csak a Vezérlőpult "bolondult" meg, vagy történt valami, amit meg a Gépház nem vett észre?
A frissítések keresésénél csak a kumulatívot láttam, persze az SSU sosem szokott ott látszani.

42LM660S

(#128430) Geth válasza DrKapocs (#128428) üzenetére


Geth
addikt

Erre bármilyen makró progi alkalmas lehet, pl. AutoIt.

(#128431) DrKapocs válasza Geth (#128430) üzenetére


DrKapocs
őstag

Az a gond, hogy én nem értek a programozáshoz, nekem egy egyszerű program kellene, amit telepítek és működik.

(#128432) King Unique válasza xy.zsolt (#128420) üzenetére


King Unique
titán

Azért ez ilyenkor nem feltétlen kizárólag csak a Microsofton múlik, ha pl. a hardvergyártó nem képes szükség esetén időben megfelelő drivert kiadni a W10 egy újabb verziójához úgy, hogy általában már hetekkel, hónapokkal a hivatalos megjelenés előtt elérhető tesztelésre. :))
Egyébként lehet az oka nem megfelelő illesztőprogram, amik ellenőrzéséhez ott van a Driver Verifier (+), nem megfelelő/inkompatibilis program, illetve 3rd party AV, azokat sem árt ellenőrizni, szükség esetén frissíteni/eltávolítani, stb. + Például a frissítési segéd és az MCT upgrade előtt ellenőrzi, hogy megfelel-e az eszköz a követelményeknek, illetve ha valami gond van, akkor azt jelzi. Példák: [link], [link]. Ha nem ír konkrétumot, akár még akkor is van lehetőség kideríteni az okát (példa).

[ Szerkesztve ]

(#128433) Geth válasza OldMike (#128429) üzenetére


Geth
addikt

Mindenkinél ilyen. Szerintem valami olyasmi lehet hogy a cumulative után "reapply"-olja az EP-t, ezért frissülhet annak a dátuma is.
(Az most mellékes, hogy magából az EP-ből is jött ki új, szerintem csak az Edge frissült benne.)

[ Szerkesztve ]

(#128434) pigatt válasza Fire/SOUL/CD (#128411) üzenetére


pigatt
őstag

Mindegy újra raktam, most felment minden update. :)
Biztonság kedvéért azért most csináltam egy image-et! :)

i9 / 4080 / 32"

(#128435) gyemipapa


gyemipapa
senior tag

Üdv!
Azt nem lehet valahogy beállítani, hogy ne kérje minden megnyitott linken a sütik jóváhagyását? Q-va idegesítő. Legalább egy honlapon lehetne EGYSZER beállítani, hogy jóváhagyom, és azt megjegyezné, már annak is örülnék. Van erre vmi megoldás?

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#128436) OldMike válasza Geth (#128433) üzenetére


OldMike
őstag

Köszi, ha ilyen, akkor rendben van. Gondolom a Gépházban azért nem változik, mert az eredeti - sikeres - telepítés időpontja a lényeg, a közbenső frissülésnek meg nincs rovata.

42LM660S

(#128437) Geth válasza gyemipapa (#128435) üzenetére


Geth
addikt

Lehet hogy van olyan böngésző kiegészítő, amivel ez "automatizálható".
Általánosan nincs ilyen oldal, mivel a valóságban 2 véletlenszerű oldalnak 0 köze van egymáshoz. Azért mert Te az egyiken engedélyt adtál valamilyen sütikezeléshez, az egyáltalán nem vonatkozik egy másikra (be is tenne...)

#128436 OldMike
Gondolom a Gépházban azért nem változik, mert az eredeti - sikeres - telepítés időpontja a lényeg
Vagy igen, vagy nem. Számít? :)

(#128438) sphe


sphe
senior tag

Az új Windows build egy olyan gagyi romhalmaz, hogy csak annak ajánlom akinek vészesen alacsony a vérnyomása.

A következő appok crash-elnek állandóan: Adobe premiere, Reaper, ASIO, asio4all, HX edit, hihetetlen. Még a win10 (világos)kék halál is minden második nap előjön ha a hangkártyát a gép kikapcsolása előtt kapcsolom ki.

Hogy lehet beállítani hogy a WinF®S csak a biztonsági frissítéseket telepítse és ne akarja itt gazdagítani a felhasználói élményt?

(#128439) Geth válasza sphe (#128438) üzenetére


Geth
addikt

Hmm, ez nekem tré hangkártyadrivernek tűnik.

(#128440) sphe válasza Geth (#128439) üzenetére


sphe
senior tag

Ez a hangkártya driver az asio4all és a line6 asio drivere, amikkel évekig nem volt semmi gond (és frissítve nem voltak) csak az új build óta van baja velük a Windowsnak. De nem-hangkártya appok is elvesztették a hitelesítéseiket (buy or enter serial), az adobe premiere pedig nem hangkártya függő, hanem videokártya hibaüzenetet ad.

Úgyhogy a driver ötletet köszönöm, tisztelettel kizárom, mert ennyi driver és program frissítés nélkül hirtelen nem bolondul meg.

Hogyan lehet inkább csak a biztonsági frissítéseket megengedni? :D

[ Szerkesztve ]

(#128441) Geth válasza sphe (#128440) üzenetére


Geth
addikt

Ok, akkor zárd ki és sok szerencsét :)

(#128442) sphe válasza Geth (#128441) üzenetére


sphe
senior tag

Köszi azért :)

(#128443) gyemipapa válasza Geth (#128437) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Ezt értem, de az bosszant, hogy ugyanannál a honlapnál is, hiába engedélyezem, újra és újra rákérdez minden látogatásomkor.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#128444) atesz117 válasza gyemipapa (#128443) üzenetére


atesz117
aktív tag

Hali!
[Innen] a böngésződnek megfelelőt telepítsd. (az Ublock Origin reklámblokkolóba is be lehet illeszteni )

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A34 5G

(#128445) #86564352 válasza gyemipapa (#128435) üzenetére


#86564352
törölt tag

Pl. Adguard reklámblokkoló kiegészítőt felrakod a böngészőbe, listákat beállítod és kész.

[ Szerkesztve ]

(#128446) cross56


cross56
senior tag

Sziasztok!

Újratelepítettem a gépet ismét, miután megjött az új SSD.
Viszont most a HDD-vel akadnak gondjaim. Felismeri a gép, de a fájlkezelőben meg nem látom. Lemezkezelésben sem tudok vele kb semmit csinálni.
Mi lehet a gond? :R

(#128447) MaxxDamage válasza hhgygy (#128410) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Macriumos full meghajtó klón készült (rendszer, driver, szoft) telepítés után.
Azt hittem van értelme a Win bizt. mentésnek. /kicsit sokat foglal/ :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#128448) Fire/SOUL/CD válasza cross56 (#128446) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Lemezkezelővel (WIN+R, DISKMGMT.MSC beír és enter) ellenőrizd, hogy van-e betűjele a HDD-n lévő partíciónak. Ha nincs, adj neki. (jobb egér a partíció és Meghajtóbetűjel és blablabla menüpont)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#128449) cross56 válasza Fire/SOUL/CD (#128448) üzenetére


cross56
senior tag

Oh bakker, én is itt kutakodtam, és még is elkerülte a figyelmem. Köszönöm!

Viszont érdekes, hogy míg az SSD-nél engedélyezné, hogy itt formázzam. A HDD-nél ez a lehetőség szürke. És törölni sem tudnám.

[ Szerkesztve ]

(#128450) Doky586 válasza MaxxDamage (#128447) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ezért kellett volna az OS-nek külön ~100GB partíciót biztosítani... :B

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.