Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128451) Fire/SOUL/CD válasza cross56 (#128449) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Amíg nincs betűjele, addig nincs mit formázni...(már ha jól értem, amit írsz...)
Hát ha az SSD az tényleg a rendszermeghajtó jelenleg, akkor azt sem szabadna, hogy engedje formázni... :F

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#128452) King Unique válasza cross56 (#128446) üzenetére


King Unique
titán

How to format a new hard drive on Windows 10
How to assign permanent letters to drives on Windows 10

A fájlkezelőben helyi (nem cserélhető) lemezeknél csak a meghajtóbetűjellel rendelkező kötetek jelennek meg. Ahol ha nincsen a HDD-n lévő partíciónak meghajtóbetűjele, vagy inicializálva és particionálva sincsen, akkor nem meglepő, ha nem jelenik meg a fájlkezelőben. :))

+ Ha esetleg nem célirányosan tárolóhelyként lett beállítva a HDD, akkor nyilván el kellene távolítani onnan, és utána már használható lesz normál módon, szükség esetén a lemezkezelőben újrainicializálni, újraparticionálni és újraformázni, stb.

[ Szerkesztve ]

(#128453) King Unique válasza MaxxDamage (#128447) üzenetére


King Unique
titán

Más a teljes rendszermentés lemezképfájlba és más a biztonsági mentés, azaz a fájlelőzmények szolgáltatás használata, ami korábban már el lett magyarázva itt egy másik válaszban. Az meg, hogy kinél melyik mekkora méretű lesz és mennyi tárhelyet foglal, nyilván függ attól is, hogy mi és mekkora méretben van a C-n tárolva, mi van kijelölve a mentésnél, stb.

(#128454) sphe válasza Geth (#128441) üzenetére


sphe
senior tag

Visszaállítás korábbi buildre és chipset & grafikus kártya driver frissítés oldotta meg a problémát.

Volt fél éve egy pár hardver cserélve a gépben, és a mostani build frissítés + a régi driverek :B összeakadhattak szerintem

(#128455) zolee001 válasza sphe (#128438) üzenetére


zolee001
őstag

https://www.windowslatest.com/2020/11/06/windows-10-new-driver-system-for-automatic-manual-updates/

(#128456) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Sziasztok ma lenyomta a gépem a 9.-ei frissítést, azóta a DSAService pulzálva 100%-ig terheli a procit (intel Haswell), gyakorlatilag böngészni alig tudok, valakink valami infója (?) rakjak XP-t vissza :)) (?)

"in medias res"

(#128457) Csabroncka válasza Csabroncka (#128456) üzenetére


Csabroncka
addikt

20H2 kiverte a biztosítékot (eltávolítás megoldotta a problémát), funkciófrissítés ;]

"in medias res"

(#128458) liszi70


liszi70
nagyúr

Adott egy ilyen HP laptop és annak jelenleg ilyen partíciói vannak. Újrahúznám a wint, szabad-e az összes partíciót törölni? A Recovery és a többi kis partíció nélkül is meg fogja találni a szükséges drivereket a win10? (És mi a bánatnak van ezen a laposon ennyi partíció? :D)

(#128459) Cs1csó válasza liszi70 (#128458) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, gyalulhatod mindet, elég xarul van felosztva (nem a Windows által magának létrehozott partíciókra gondolok.)
- hagyhatod az egészet egyben vagy
- rendszernek 100GB-ot a többi pedig adatnak vagy pl. játék telepítésre

(#128460) King Unique válasza liszi70 (#128458) üzenetére


King Unique
titán

Ez egy Windows 10-zel előtelepített laptop, amire már telepítve van, vagyis normál estben ezért nem kell még1x, meg újratelepíteni. Te miért akarod, sikerült szétcseszni, összevírusozni a rendszert, vagy csak úgy alapon? :))

A gyári recovery partíció azért van, hogy a gyári alapállapotba vissza lehessen állítani a laptopot, rajta a Windows 10-et, lásd egy másik válaszban leírtakat. Ha ez nem cél, nem kell ez a partíció, akkor lehet törölni és mehet a clean install, az utóbbihoz is van az előbb linkelt válaszban leírás.

(#128461) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Van támogatott mód arra, hogy megtiltsam a CPU-nak az órajel turbo mód bekapcsolását?

Előzőleg már örültem, hogy kifigyeltem, ha energiagazdálkodásban leveszem 99%-ig a teljesítményt, sosem kapcsol be a turbo. Jött egy frissítés, és most már bekapcsol :(

Keresem a következő módszert, amit tehetek a cpu turbo-val. Tippeknek örülnék.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#128462) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Érdemes már lefrissíteni windows 10 20H2-re? Asztali gépemen még 1909 van a laptopon meg egyel frissebb.Mind két gépen minden jól működik.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#128463) Pyttawrx válasza Pityu. (#128462) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nálam megy a 20h2 mindenen. De ez nem jelenti, h nálad is minden jó lesz. :)

(#128464) fjanni


fjanni
tag

Sziasztok. Hogyan lehet a Win10-ben a rendszergazdai elsődleges email címet (Microsoft fiókhoz tartozó email cím) megváltoztatni? @chello.hu Microsoft fiókom volt eddig, de mivel ez az email meg fog szűnni, létrehoztam egy @outlook.com MS fiókot. A leírás szerint fel kellene vennem egy új email címet az aliasokhoz, de nem engedi az outlook.com-ot beállítani mert azt mondja hogy már létezik. Ilyenkor mit kell tennem?
A másik: az ingyenes onedrive-ban a Chello fiókhoz már 40 GB tartozott, míg az outlook.com-oz 5GB. Hogyan tudom a 40GB-ot átvinni a másik fiókomba (vagy a kettőt összevonni)?

(#128465) Lauda válasza Pityu. (#128462) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem ha minden rendben működik, akkor inkább ne frissítsd.

(#128466) Fire/SOUL/CD válasza coco2 (#128461) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A BIOS-ban kellene ez után kutakodni, ha lehet, akkor ott lehet ezt tiltani.
Például AMD Ryzen CPU esetén (alaplapja válogatja hol) de nálam pl itt tiltható a "turbó" mód, csak itt CPB-enk azaz Core Performance Boost-nak nevezik: [kép]
Ha sikeresen jársz el, akkor a HWiNFO is letiltottnak jelzi.

Ebben a topikban tedd fel a kérdésed, csak ne feledd el megadni az alaplapod pontos típusát.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#128467) liszi70 válasza Cs1csó (#128459) üzenetére


liszi70
nagyúr

és King. Köszi!

Mi lehet az a sok kis partíció? Az egyiket nyilván a win hozza létre telepítéskor, egy másik a Recovery ami gyári, de mi a másik kettő?

[ Szerkesztve ]

(#128468) hhgygy válasza Lauda (#128465) üzenetére


hhgygy
senior tag

Semmi eget rengető újdonság nincs a 20H2-ben,ha nem akarsz gondot magadnak, várjál.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#128469) Fire/SOUL/CD válasza liszi70 (#128467) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A Dell és a HP régen is hírhedt volt az előtelepített gépein található partíciószerkezetről, itt egy régebbi példa(W8-as gép), ami arról szólt, hogy az eredeti partíciószerkezetet megtartva kellene átklónozni mindent... [link]
Szóval te csak örülj, hogy csak ennyi partíció van. :DDD

A Recovery és egyéb segédpartícióra(van, amikor a driver-eknek is külön partíció van) azért szokott szükség lenni, mert gyakran a lapos gyártója beépített recovery funkciót is telepít, gyakran van a laposokon ilyen gomb külön. Ha teljesen le lesz radírozva a meghajtó és friss W10 kerül fel, akkor ez a funkció elveszik. Ennek viszont nincs jelentősége, mert a beépített recovery az gyári állapotba szokta visszaállítani az OS-t, annak meg nem örülne senki, ha egy 20h2-re frissített OS-t visszaállítana 1903-ra, szóval ezért nincs is jelentősége, ha ez a beépített recovery funkció eltűnik.
Amennyiben a laposhoz van W10-es driver támogatása (márpedig van), akkor az esetleges Driver partíció is meg minden is mehet a levesbe.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#128470) Đusty


Đusty
őstag

A windows updates disablert használja valaki? Nekem nem működik mindig visszakapcsolja az engedélyezést. A másik fülön a letiltásnál is pipa de itt hiába veszem ki következő indításnál ismét ott a pipa.

(#128471) liszi70 válasza Fire/SOUL/CD (#128469) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm!
"Amennyiben a laposhoz van W10-es driver támogatása (márpedig van), akkor az esetleges Driver partíció is meg minden is mehet a levesbe."

Na, pont ez a félelmem a Recovery gyalulásával kapcsolatban, mert oké, hogy most még van támogatás, de mi van, ha előbb-utóbb nem lesz? Akkor csak a recovery marad ami biztosítja a működést, vagy az általad említett driver-partíció. (A recovery a driver-partíció, vagy valamelyik kicsi a sok közül? :B )

(#128472) Fire/SOUL/CD válasza liszi70 (#128471) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"...most még van támogatás, de mi van, ha előbb-utóbb nem lesz? "
Ezt nem igazán értem...
Egy olyan lapos, ami W10-el előtelepítve jön ki (Home-al, ahogy linkelted), meg külön is megvan a HP támogatási oldalán is az összes driver hozzá, annak nem jár le a támogatottsága...
Tehát ha valami ritka esetben, a WU-ról nem jönne driver valamihez (igen ritka W10-el előtelepített laposoknál), akkor is ott van a HP támogatás oldalán a driver-hegyek...
(letöltöd az összes driver-t, elmented biztos helyre, így ha 10 év múlva megszűnik a driver support , akkor is meglesz)... Az más kérdés, hogy a lapos már jó eséllyel nem lesz meg... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#128473) Cs1csó válasza liszi70 (#128471) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gyaluld mindet - az egész fizikai lemezt egyben lásd - majd tetszésed szerint hagyd is egyben vagy partícionáld ahogy írtam a rendszernek 100GB elég a többi meg lehet adat, telepített játék stb.
Ez a "Recovery" pedig fölösleges, főleg ahogy írták, hogy valami bazi régi verzióra fog visszaállni és a driver-ek is amik ott lehetne egyre régebbiek, a mindenkori legfrissebb Windows 10 magának a netről simán leszedi majd a legújabbakat.

Nekem egy 2007 nyári modell notin is fut a Windows 10 és még egy ennél is régebbi asztali PC-n (arra nem is tudom, hogy települt gondolom a processzor tudja a minimum gépigényt)

Úgyhogy egy nem túl régi notin nem lesz gond.

Amúgy legrosszabb esetben a gyártó honalpjáról a driver-ek mindig letölthetőek lesznek.

(#128474) liszi70 válasza Fire/SOUL/CD (#128472) üzenetére


liszi70
nagyúr

Úgy értettem, ha a HP részéről szűnik meg valamikor a támogatás, a konkrét laptop drivereinek letöltési lehetősége. Ez lehetetlen?

#128473csicso82:
Köszi, így lesz!

[ Szerkesztve ]

(#128475) Cs1csó válasza liszi70 (#128474) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lényegtelen. Ha ez be is következik még előtte kukázod a gépet.

Most direkt megnéztem a 2007 nyári modell notimhoz még mindig elérhető minden gyári driver vista-hoz és Xp-hez is elérhető driver-ek vannak.

(#128476) Mosqu!to válasza Mosqu!to (#128398) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Ezzel kapcsolatban van esetleg valakinek ötlete?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#128477) liszi70 válasza Fire/SOUL/CD (#128472) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ja, most látom, szerkesztetted. Igen, a driverek letöltése és elmentése jó ötlet. :K

"így ha 10 év múlva megszűnik a driver support , akkor is meglesz... Az más kérdés, hogy a lapos már jó eséllyel nem lesz meg..."
Nekem biztos nem lenne meg, de a nővéremnek, akinek a laposáról szó van, valószínűleg meglesz. :D

(#128478) Fire/SOUL/CD válasza Mosqu!to (#128398) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

How to track down USB flash drive usage with Windows 10's Event Viewer

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#128479) Pityu. válasza Lauda (#128465) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor lehet hagyom még egy ideig.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#128480) Armagedown válasza Đusty (#128470) üzenetére


Armagedown
őstag

Nem érdemes ehhez külön programot használni, amikor csoportházirend-beállítás is van erre.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#128481) Đusty válasza Armagedown (#128480) üzenetére


Đusty
őstag

:R

(#128482) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Sziasztok!
Egy olyan buta kerdesem lenne, hogy processzor cserenel ujra kell-e telepiteni a rendszert?

(#128483) Csupingo válasza Jack Oneill (#128482) üzenetére


Csupingo
veterán

Win 10-nél 99% hogy nem lesz gond. Többen cseréltek már komplett gépet is és túlélte a win. (Nálam is.) A régebbi windows-ok érzékenyebbek voltak erre. Ha sikerül és semmi anomáliát nem tapasztalsz, akkor szerintem felesleges újra telepíteni.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128484) Pyttawrx válasza Jack Oneill (#128482) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A win10 már nem annyira kényes rá. Szerintem nézd meg mit reagál rá a win, jól működik-e vele, ha nincs más bajod a win10 (ha az van fent egyátalán), akkor ne telepítsd újra szvsz.

(#128485) Doky586 válasza Jack Oneill (#128482) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha alaplap marad akkor biztos nem kell.

Ha amd Ryzen-t cserélsz intel P4 -re akkor előfordulhat hogy kell, de ki fog derülni.. :DD

[ Szerkesztve ]

(#128486) Csupingo válasza Doky586 (#128485) üzenetére


Csupingo
veterán

Én haswell intelt váltottam ryzen amd-re, úgy, hogy nem is készítettem elő a wint, de azt is túlélte.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128487) Doky586 válasza Csupingo (#128486) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Azért a Haswell és a Prescott nem egy kategória.. :D

(#128488) Csupingo válasza Doky586 (#128487) üzenetére


Csupingo
veterán

Sebességben valóban nem, de azért így is elég nagy eltérés van a konfigok között.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128489) King Unique válasza Jack Oneill (#128482) üzenetére


King Unique
titán

Nem, nem kell újratelepíteni a 0-ról, sőt még alaplapcsere, vagy akár teljes hardvermódosítás esetén sem feltétlen, ha megfelelően csinálod, lásd egy másik esetnél leírtakat.

[ Szerkesztve ]

(#128490) Jack Oneill válasza King Unique (#128489) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Koszonom 🙂

(#128491) King Unique válasza liszi70 (#128467) üzenetére


King Unique
titán

Ez UEFI/GPT szerinti telepítés, ahol nem 1 db, hanem 3 db partíció jön létre a C mellett. Vagyis esetedben max. a + 1 db WinRE - ami létrejöhet akár build upgrade után is - és a Recovery az érdekes, azok vannak + partícióként, ahol az utóbbi Windowszal előtelepített gépeknél nem meglepő, mint már említve volt.

A driverek miatt meg felesleges aggódni, alapesetben letölti és telepíti a Windows Update, + manuálisan letölthetők a hardvergyártó weboldaláról is, stb. De amúgy ha annyira parázol emiatt, akkor lemented a gyári revovery partíciót, bár azon gondolom a ~ 15 GB-os méretéből ítélve az OS image lehet, ami a gyári alapállapotba visszaállításhoz kell, ami már szintén említve volt az előző válaszban.

[ Szerkesztve ]

(#128492) liszi70 válasza King Unique (#128491) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ok, köszi!
"Ez UEFI/GPT szerinti telepítés, ahol nem 1 db, hanem 3 db partíció jön létre a C mellett."

Most egy laptopra, ssd-re telepítettem 20H2-t és ez jött létre. Se nem 1, se nem 3, hanem 2 plusz partíció. Ez is rendben van?

(#128493) liszi70


liszi70
nagyúr

Win10 Home esetén hogy kell kilőni az üdvözlő/zárolási képernyőt? Az usernek nem kell jelszó, és azt szeretné, ha egyből az asztal fogadná bekapcsolás után. Pro esetén tudom a protokollt a csoportházirend-szerkesztőben, de home esetén mint tudjuk, nincs csoportházirend-szerkesztő. 1909 és korábbi verzióknál működött egy regedites módszer, ami 2004-től már nem jó. Jelenleg mi a megoldás home esetén?

[ Szerkesztve ]

(#128494) King Unique válasza liszi70 (#128492) üzenetére


King Unique
titán

3 db kicsi, rendszer számára fenntartott partíció jön létre UEFI-s telepítésnél, csak az MSR a lemezkezelőben nem jelenik meg, ellenben pl. parancssorban (DiskPart) már igen (példa). ;)

(#128495) King Unique válasza liszi70 (#128493) üzenetére


King Unique
titán

How to Enable or Disable the Lock Screen in Windows 10

Ahol a 4 lehetőség közül 2-nek (registry is) Home kiadás esetén is működnie kell.

"Az usernek nem kell jelszó, és azt szeretné, ha egyből az asztal fogadná bekapcsolás után."

Akkor nem világos ehhez mi köze az előbbinek, miért kellene kikapcsolni/tiltani a zárolási képernyőt. :F :))
Ha az automatikus bejelentkezés a cél, akkor lásd az alábbi válaszokban leírt, linkelt információkat: [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#128496) Doky586 válasza liszi70 (#128493) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Tudod ha telepítéskor nem adtál volna meg jelszót, akkor most nem kérne jelszót - hanem egyből belépne.. :U

(#128497) liszi70 válasza Doky586 (#128496) üzenetére


liszi70
nagyúr

Félreértettél, nem adtam meg jelszót, és nem is kér jelszót. A zárolási/üdvözlő képernyőről van szó, nem a bejelentkezésiről. :)

#128495King Unique

Jó ez a reg-fájlos módszer, és úgy néz ki, működik, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#128498) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Vállalti laptopot vennék, Enterprise van rajta. Van bármi előnye/hátránya az Enterprise-nak a Win10 Pro-hoz képest? Egyébként ha UEFI módban telepítették az Enterpriseot, tudok rá Win10-et telepíteni? Nem "írta be" magát valahova, és így nem is lehet mást telepíteni?

(#128499) King Unique válasza pinnacle (#128498) üzenetére


King Unique
titán

Esetedben mit jelent pontosan ez a "Vállalti laptopot vennék", munkahelyeden egy céges gépet akarsz megvenni otthoni használatra, a rátelepített Enterprise kiadás licencelve van, illetve lesz a továbbiakban? :F
Olyan van magán, illetve otthoni használatra, hogy "üzleti" laptop és azon előtelepített formában pl. W10 Pro kiadás, de az Enterprise nem rémlik.
Attól, hogy telepítve lett arra a laptopra egy W10 Enterprise kiadás, nyilván lehet egyéb kiadást, pl. Pro kiadást is telepíteni, akár downgrade-elni arra, még W10 Home/Pro kiadással előtelepített gépek és BIOS OEM Key esetén is megoldható másik kiadás telepítése, stb., nem újdonság egyik sem.

[ Szerkesztve ]

(#128500) andrasferenc


andrasferenc
tag

A Windows 10 funkciófrissítésnél mit jelent a 20H2 kód?
Gondolom, a 20-as a 2020-as évet jelöli.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.