Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#129351) King Unique válasza ArthurShelby (#129350) üzenetére


King Unique
titán

Itt kérdés, hogy a Linux hogyan lett telepítve a külső SSD-re, az is UEFI szerint, vagy CSM. Ha az utóbbi és UEFI-s bootolás van beállítva, akkor nem meglepő, ha hibára fut. Valamint akkor sem, ha UEFI szerint bekapcsolt Secure Boot mellett olyan Linux van telepítve, aminek nincsen digitális aláírása + Akkor sem, ha bekerül pl. az "ubuntu" bejegyzés fixen 1. boot opcióként az UEFI-be, majd ha el van távolítva a külső SSD, akkor megfelelő boot eszköz híján hibaüzenet jelenik meg. Az utóbbi esetben értelemszerűen a Windows Boot Manager bejegyzést kellene az 1. helyre tenni és akkor alapból a Windows 10 indul, nem a Linux a külső SSD-ről.

[ Szerkesztve ]

(#129352) BigManus válasza tibike8 (#129336) üzenetére


BigManus
addikt

Ha jól rémlik, Home alatt nem tiltható...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#129353) DannyL81


DannyL81
tag

Sziasztok! Szülői felügyelettel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Napi időkorlát van beállítva a gyerek gépén. A saját gépemen tudom követni, hogy mennyit használt már fel aznap. De a gyerek tudja valahol követni a saját (korlátozott) gépén, hogy hol tart az idejével? Köszi!

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#129354) painkillerx


painkillerx
tag

Hello, hónapokig egy működő klónozott (SSDről M2re) Windows 10-el voltam. Ma a kisebb SSDmre egy másik rendszert raktam egyéb okok miatt. De amikor vissza akartam bootolni az eddigire, ami a klónozott Win ami M2 meghajtón van, winload.efi kék hiba képpel fogad. Furcsa volt az is hogy nem ajánlotta melyiket akarom indítani amikor 2 Win volt a gépen. [kép] Helyre lehet hozni valahogy a bootolást?

(#129355) I02S3F válasza painkillerx (#129354) üzenetére


I02S3F
őstag

A telepítőnek van boot repair opciója! Elsőkörben azzal érdemes próbálkozni!

(#129356) King Unique válasza painkillerx (#129354) üzenetére


King Unique
titán

Itt nem derült ki megfelelően történt-e a telepítés, UEFI-ben pl. CSM, Secure Boot hogyan volt beállítva, illetve nem-e lett elpiszkálva egyik/másik Windows telepítésénél, stb. De amúgy ha rákeresel, akkor vannak ilyen hibaüzenetnél bevett javítási módszerek, lásd az alábbi leírásokat, + egy másik válaszban is volt már szó itt a helyreállítási, javítási lehetőségről.

FIX: Steps to Fix Winload.EFI Error
How to Fix winload.efi missing or corrupt error in Windows 10

(#129357) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Sziasztok!
Újra raktam a w10et.Sajnos azóta nem ismeri fel semmilyen vezetékes mikrofonos fülest.Az USBt elhagytam, amin rajta van az alaplapi driver mellé járt a realtek audio konzol felület, amin szépen betudtam állítani.Az MS storeban fent van de nem engedi letölteni.
Tudtok segíteni hogy működjön a gamer fülesünk? :R

[ Szerkesztve ]

(#129358) tibike8 válasza BigManus (#129352) üzenetére


tibike8
őstag

Köszi. És arra akkor van megoldás, hogy a fiókvédelemnél ne legyen mindig ott a figyelmeztetés, hogy gondja van a winnek? Ugyebár erőltetné a PIN beállítást ami nekem nem kell. Elég zavaró a számomra, hogy mindig ott a piros jel a Windows biztonságon, hogy valami gond van.

(#129359) hobizoli válasza ProEvoFan (#129357) üzenetére


hobizoli
nagyúr

milyen cucc ez....?

BIOS-ban nincs kikapcsolva, vagy a hangmixerben lenemitva?
a kimenetet lehet at kell allitani Realtek HD Audio-ra ha van mas hang is, pl a monitorban a HDMI miatt

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#129360) ArthurShelby válasza King Unique (#129351) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Mindkettő uefi/gtp módban lett telepítve. Nem gondoltam volna, hogy csak a boot sorrendet kell megváltoztatni (és ennyire könnyű).
Köszönöm! :R

(én még az mbr-es időkből indultam ki, ami kicsit bonyolultabb lett volna gondolom)

szerk: efi/uefi között van jelentésbeli különbség?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#129361) BigManus válasza tibike8 (#129358) üzenetére


BigManus
addikt

Holnap írj rám privátban, segítek megoldani.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#129362) King Unique válasza ArthurShelby (#129360) üzenetére


King Unique
titán

(#129363) ArthurShelby válasza King Unique (#129362) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ha jól értem, akkor az EFI (Extensible Firmware Interface) még korábbi verzió, az intel fejlesztése. UEFI (Unified EFI) akkor lett, mikor az AMD is beszállt.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#129364) Geth válasza ArthurShelby (#129363) üzenetére


Geth
addikt

UEFI (Unified EFI) akkor lett, mikor az AMD is beszállt.
Ezt hol olvastad?
Az UEFI Forum van az UEFI specik mögött, de az messze nem csak annyi hogy Intel + AMD, van ott még néhány más résztvevő is. Elég világosan le van írva...

(#129365) ArthurShelby válasza Geth (#129364) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ezt olvastam ki a sorok közül. De ha megnézed úgy kezdtem a hozzászólásom, hogy "ha jól értem..."
Elég egyértelmű szerintem, mivel az elején a még csak az intel fejlesztette az efi-t és utána jöttek idővel a többiek (ebből leglényegesebb az amd, de igaz nem egyedül), és lett az uefi. De mint mondtam ez a feltevésem, nem tudom bizonyítani, csak ezt sejtem.
Picit lehetne kedvesebb is a modorod, ha meg van valami infód kérlek oszd meg és ne csak b@szogass. :R

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#129366) lm83


lm83
őstag

Most már nem lehet tovább halasztani a 20H2-t?
Nálam 1909 van fent és automatán kezdené letölteni, eddig meg csak írta, hogy lehet rá frissíteni.

(#129367) Pyttawrx válasza lm83 (#129366) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor nálad most jött el az ideje a frissítésnek a 20H2-re.
Az honnan jött, hogy nem használható tovább a 20H2?

(#129368) tibike8


tibike8
őstag

Én egy kb 8-9 éves ultrabookra tettem fel a tavaszi frissítést minap. Eddig próbáltam párszor, de nem ment utána BT. Gondolom driver nem volt hozzá. Most már jó volt minden a frissítést követően. Bár a segéddel tettem fel és nem kínálta fel még a rendszer.

(#129369) lm83 válasza Pyttawrx (#129367) üzenetére


lm83
őstag

Halasztani-t írtam, nem használni :)

(#129370) Pyttawrx válasza lm83 (#129369) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:R Jogos... reggel volt még nekem :D :R

(#129371) r_zsolt válasza lypen99 (#129322) üzenetére


r_zsolt
tag

Helló!

Nem tudom sikerült-e már megoldanod?
Én is elég sokat szenvedtem, de ezt találtam, ami végre segített.

OnePlus Nord

(#129372) Geth válasza ArthurShelby (#129365) üzenetére


Geth
addikt

Először magukat a sorokat olvasd el, ráér utána a sorok között.
Elég egyértelmű szerintem, ... (ebből leglényegesebb az amd, ...)
?? Mi alapján a leglényegesebb? Miből jön ez a feltevésed? Lehet, hogy igazad van, azért kérdezem.

UEFI Membership List - itt is abc-ben vannak a promoterek/hozzájárulók névsora.
UEFI Working Groups - intel és arm arcok vezetik a listában felsoroltakat.
UEFI Board of Directors - itt sincs kiemelve külön az AMD.
A mordorom (sic!) jól van, csak kihagy amikor látszólag logikai bakugrásokkal találkozik, ne vedd magadra :)

(#129373) zoli62


zoli62
addikt

To skip to disk checking, press any key to continue. Minden rendszerindításkor előjön. Ez [link] a megoldás jó erre?

(#129374) Fire/SOUL/CD válasza zoli62 (#129373) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Maga a figyelmeztetés/ellenőrzés el fog tűnni, de hibajelenség megmarad. Úgy értem, ha nem véletlenül próbál hibát javítani a W10, hanem azért, mert tényleg gond van a meghajtóval, akkor adatvesztést vagy épp rendszerborulást fogsz tapasztalni.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#129375) kenand


kenand
veterán

Egy HP t620 Plus mini kliensre próbálok Windows 10-et feltenni.
Tettem bele egy m2-es 128GBs SSD-t, SSd stentinel szerint gyakorlatilag új, hibátlan.
Gondom a következő:
Legújabb Windows 10 telepítő, az első újraindításik megy aztán mindig belefagy, újraindul.

Egy régebbi (pontos verzio szám most nem nem jut az eszembe) felmegy. De az meg telepítéskor nem fogadja el a jogtiszta (nem OEM) Win 8 pro kulcsomat, az új igen.

Valakinek ötlete miért hasal el az új?

(#129376) Ezekiel.


Ezekiel.
tag

Sziasztok!

Van egy laptopom amit TV-vel összekövetve használok és mikor feliratos filmet nézek akkor valamikor hiányosan jeleníti meg a feliratot. Nem hiszem, hogy a videólejátszóval lenne a probléma, mivel most előfizettem a Netflix-re és nagyon gyakran csinálja ezt, szinte emiatt nézhetetlen (böngészőből, és letöltve is ugyanez).

Mi lehet a probléma?

(#129377) Fire/SOUL/CD válasza kenand (#129375) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Én is egy jó darabig szívtam azzal, hogy a régi W7/8/8.1 kulcsokat nem ette meg, de (már ha nem tévedek) a 2004-es build már elfogadta a régi kulcsokat is.
Ha telepítéskor nem is fogadja el a kulcsod, akkor hagyd ki(nincs termékkulcsom (vagy hasonló opció)) és utólag, a telepítést követően az OS alól próbáld élesíteni a kulcsot.
A régebbi telepítőt pl INNEN tudod leszedni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#129378) kenand válasza Fire/SOUL/CD (#129377) üzenetére


kenand
veterán

Köszönöm a linket, akkor megpróbálom a November updatet (régi build, ami megvan és felment nem fogadta el a 8.1-es kulcsot telepítés után sem :(

Úgy tűnik az Un november update is régi (1511) próbálok újabbat...ami már elfogad, de felmegy....

Az lehet tudni melyik bulidtől fogadja el a 7/8-as kulcsokat?

[ Szerkesztve ]

(#129379) Fire/SOUL/CD válasza kenand (#129378) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Esetleg arra figyelj (ha esetleg eddig nem tetted meg), hogy azonos verziót telepíts a W10-ből is. Pl. ha W7 Home Premium/8/8.1 Home kulcsod van, akkor a W10-ból is a Home verzió kell, míg ha W7/8/8.1 Pro verziód volt, akkor meg W10 Pro-t kell telepíteni.

SZERK
1511? :F Hát annál csak újabbak vannak... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#129380) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Mit és hol kell beállítani, hogy hiba esetén ne induljon automatikusan újra a windows, hanem dobjon egy hiba ablakot és én majd eldöntöm, hogy mikor legyen restart.

Tegnap volt egy újraindulásom. Mintha restartot nyomtam volna a PC-n. Erre vonatkozó logot hol keressem?

(#129381) kenand válasza Fire/SOUL/CD (#129379) üzenetére


kenand
veterán

Media Creation Tool készítette a telepítő, ott meg nem lehet választani, a kulcstól függően telepít
(de lehet megpróbálom kulcs nélkül azt)
ISO-ból USB-t régi Win-7es toollal is el lehet készíteni?

[ Szerkesztve ]

(#129382) I02S3F válasza Fire/SOUL/CD (#129379) üzenetére


I02S3F
őstag

Ezt nem a telepítő oldja meg? Nekem úgy rémlik!

(#129383) Fire/SOUL/CD válasza kenand (#129381) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A korábban linkelt oldalról leszeded a 2004-es ISO-t, aztán készítesz belőle egy boot-os pendrive-ot, pl Rufus-al (ha rákeresel a Rufus szóra itt a topikban, lesz találat)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#129384) Fire/SOUL/CD válasza I02S3F (#129382) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

De igen, ha előtelepített volt korábban a masina és nem adsz meg külön kulcsot.
Mivel topiktárs korábban azt írta, hogy a W8-as kulcsot nem eszi meg, ezért feltételezem, hogy nem volt előtelepítve avagy most más verziót szeretne feltelepíteni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#129385) kenand válasza Fire/SOUL/CD (#129384) üzenetére


kenand
veterán

0-ról kezdeném. A legújabb build elfogadja a régi ami felmegy (egy USB driveon találtam) meg nem, de az jól működik.
2004-es ISO szerintem nem fogadja el a 8.1-es kulcsot...

[ Szerkesztve ]

(#129386) Fire/SOUL/CD válasza kenand (#129385) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hosszú lesz ez a nap, már érzem, de sebaj... :DDD
Akkor kezdjük 0-ról

Korábban a lapost W10-el előtelepítve vetted gyárilag avagy nem volt rajta OS sem (max Linux, FreeDos stb)?
(Amúgy a szerinted nem fogadja el, meg a tényleg nem fogadja el közt van különbség, kb 10 perc, mert kb. addig tart kipróbálni) :B

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#129387) King Unique válasza kenand (#129375) üzenetére


King Unique
titán

A honnan, hogyan kell letölteni a Windows 10 ISO-fájlt, pendrive-ra írni, majd pendrive-ról telepíteni a Windows 10-et témáról már volt szó itt többször, lásd egy másik válaszban leírtakat, + nemrég egy másik topikban is részletezve lett, illetve a hogyan kell UEFI szerint telepíteni.
Ha a legújabb - 20H2 - verzió telepítésnél kifagy úgy, hogy biztosan nem az ISO, nem a pendrive, nem a RAM stb. hibás, akkor lehet próbálkozni régebbivel, ahol az előbb linkelt válaszban ott vannak az egyéb letöltési források és az MCT (amivel jelenleg 20H2-es készíthető) mellett más kiírási lehetőségek is.

A Windows 10 telepítője 1511-es verzió óta elfogadja (technikailag most is, amiről szintén volt szó itt) közvetlenül a Windows 7, 8.1 termékkulcsokat, meg azóta van digitális licenc. A telepítésnél pedig lehet választani a kiadások között, kivétel ha már akkor megtörténik a termékkulcs megadása - nem kötelező, lásd nincs termékkulcsom - mert akkor a megadott termékkulcsnak megfelelő kiadás lesz kiválasztva és telepítve. + Akkor, ha Windows 8.X/10 rendszerrel előtelepített a PC, mert akkor eleve BIOS, illetve UEFI OEM Key van, ahol alapesetben az annak megfelelő kiadás lesz automatikusan kiválasztva és telepítve, de szükség esetén másik telepítése is megoldható, amiről nem meglepő módon szintén volt már szó itt (példa).

Sokadjára látom megint ugyanaz a téma, hogyan kell Windows 10-et telepíteni, aktiválni, elfoadja-e még a 7,8.1 termékkulcsot stb., holott már kismilliószor volt szó ezekről a topikban (kereső)... :D :))

[ Szerkesztve ]

(#129388) BigManus válasza Fire/SOUL/CD (#129386) üzenetére


BigManus
addikt

"Hosszú lesz ez a nap, már érzem, de sebaj... "
Én is úgy látom :DDD :DDD :DDD

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#129389) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Otthoni gépemre RDP-vel csatlakozok, és azon belül két felhasználónévre is be szoktam jelentkezni.
Lementettem az asztalra az ikonokat, egyik az "A" felhasználóba lép be, másik a "B" felhasználóba.
Ha beikszelem, hogy mindig kérjen hitelesítő adatokat, akkor mindig kéri a jelszót, hiába klikkelem be, hogy jegyezze meg.
Ha nem ikszelem be, hogy kérjen hitelesítő adatokat, akkor viszont azonnal belép, de mindegyik hogy A vagy B -re kattintok, mindig a legutóbbiba lép be.
A cél az, hogy jegyezze meg a jelszót, és mindig abba lépjen amibe akarok. Hogyan kellene ezt beállítani?

(#129390) kenand válasza Fire/SOUL/CD (#129386) üzenetére


kenand
veterán

Köszönöm a választ, de te sem érted teljesen mit írok...
Win 8.1 van dobozban -nem OEM-, és nincs használva más gépen.

Win 10-et eddig mindig media Cretion toollal készítettem és soha sem volt vele gond. Régóta telepítem ezért van régi változat (de úgy tűnik 1511 előtti) és frissen készített.
1511 előtti felmegy, legújabb megfagy a HT Thin client 620 esetén.

Gépen - HP Thin client csak IOT futott gyárilag, hiszen 8-16GB-bel adták, de nagyra cserélt SSD-vel feltehető más is.

Windows 7-et korábban gyakran írtam mi USB-re iso-ból, de eddig Win 10-et nem

Válaszok alapján leveszek egy korábbi -1511 utáni ISO-t kiírom Rufussal, és remélem felmegy a Win 10
Ha nem megy, felteszem a Win 8.1 prot

Mindenkinek köszönöm a segítséget.

(#129391) Fire/SOUL/CD válasza BigManus (#129388) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Szerencsére ma meghozta a futár az abszintomat (Hapsburg Extra Strong Original).
Ha meg akarok nyugodni, akkor bekapok egy felest belőle higítás és cukor nélkül (90%-os anyag), aztán egyből megnyugszom, mert elterülök, mint Alföldön a furulyaszó... :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#129392) Fire/SOUL/CD válasza kenand (#129390) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor marad a próbálkozás sajnos, azaz a legmagasabb w10 build-től szépen egyesével jössz lefelé, legyártod a pen-t, telepítés és próba. Remélhetőleg nem a 10. próbálkozás lesz a nyerő.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#129393) King Unique válasza kenand (#129390) üzenetére


King Unique
titán

Azért a Rufus használatánál majd nem árt figyelni az ebben a válaszban leírtakra, meg a standard ISO esetében a 4+ GB-os install.wim fájlra, amiről a már linkelt hozzászólásban ugyancsak szó esik. :))
A muzeális (pl. 1511 és társai) Windows 10-verziókat meg lehetőleg hanyagolni kellene, pláne hogy az otthon reális Home és Pro kiadásoknál a 1903/1909 az, ami még aktívan támogatott, annál régebbit már nem érdemes telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#129394) zoli62 válasza Fire/SOUL/CD (#129374) üzenetére


zoli62
addikt

Linux alatt végeztem lemezellenőrzést, és semmi probléma.

(#129395) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Hali, ez mi a franc? minek csinálja ezt???? letilt ez a fos olyat amit nemkell, de minek????
és legyen akár pl. új telepített gém, mindig feldobálja a hülye ablakokat,hogy letiltotta, de minek,ha nem veszélyes egyáltalán????

[ Szerkesztve ]

(#129396) BigManus válasza Ga3rieL (#129395) üzenetére


BigManus
addikt

Miért nem kapcsolod ki a védett mappákhoz való hozzáférést?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#129397) Ga3rieL válasza BigManus (#129396) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

és akkor már nemfog majomkodni ezekkel?

de így akkor a zsarolóprogram elleni védelmet kapcsolom ki azzal

[ Szerkesztve ]

(#129398) BigManus válasza Ga3rieL (#129397) üzenetére


BigManus
addikt

Igen, valamit valamiért.
Vagy ráfordítod azt a kis időt, bekapcsolva hagyod de a beállításait át kell nyálazni és feloldani azokat a mappákat amiket "problémásnak" jelöl a játék miatt.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#129399) Ga3rieL válasza BigManus (#129398) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

de a mappákat nemtudom eltávolítani. nem engedi

(#129400) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.