Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#129401) King Unique válasza Ga3rieL (#129395) üzenetére


King Unique
titán

How to Enable or Disable Controlled Folder Access in Windows 10
How to Add or Remove Protected Folders for Controlled Folder Access in Windows 10

Mi, minek??? :F Ha már be lett kapcsolva - alapértelmezetten nincsen - a Defender ramsomware védelme, adott mappákhoz való hozzáférés/módosítás korlátozása, akkor talán annyira nem meglepő... Ha az a cél, hogy ne legyen figyelmeztetés, letiltás stb. az egyes mappákhoz való hozzáférésnél, akkor értelemszerűen el kellene távolítani az adott mappát a listából, vagy teljesen kikapcsolni ezt a + védelmet, lásd a linkelt leírásokat, ilyen egyszerű. :))

[ Szerkesztve ]

(#129402) BigManus válasza King Unique (#129401) üzenetére


BigManus
addikt

+1 ;)

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#129403) kenand válasza King Unique (#129387) üzenetére


kenand
veterán

Ismételten köszönöm a segítséget.

Win10_1903_V1_Hungarian_x64.iso Rufusal kiírva feltelepedett a HP t620 Thin Clientre, elfogadta a jogtiszta Win 8.1 kulcsomat és be is aktiválódott.

Azért próbáltam megy egy ősrégivel ami 1511 előtti, mert az volt egy USB drive-on és feltelepült...

Telepítés után mentettem, hátha a Win 10 erőszakos frissítése tönkreteszi.....

[ Szerkesztve ]

(#129404) King Unique válasza kenand (#129403) üzenetére


King Unique
titán

A 1903-as ISO-ból is mondjuk van V2-es, de mindegy. Valamint ha Home/Pro kiadás lett telepítve, akkor annak nem sok értelme volt, mivel azoknál a 1903 már EOL, a 1909-es verzió az, ami még támogatott.

A rendszermentés beépített eszközzel / külső programmal helyes, az amúgy is javasolt. Ahogyan normál esetben a Windows 10 naprakészre frissítése is, illetve utána, + programok stb. feltelepítése, beállítása után célszerű menteni. Az meg ugyancsak számtalanszor részletezve volt itt, korábban és nemrég + nemrég szintén, hogy mennyi beállítási lehetőség van mind a frissítések telepítésének, mind az újraindítás konfigurálásához, ütemezéséhez, stb. :))

(#129405) kenand válasza King Unique (#129404) üzenetére


kenand
veterán

Lényeg, hogy felment, beaktiválódott, majd kitapasztalom, lehet-e frissíteni.

(#129406) isti732712 válasza King Unique (#129362) üzenetére


isti732712
aktív tag

:R

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#129407) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok! Szeretném a segitségeteket kérni. Van nekem egy laptop amit win10 vettem. Hozzá van adva az emailcímem,most vettem egy pc elkezdtem telepiteni ugyan ugy beléptem az emailcímemmel és minden rajta lett a pc ami a laptopon van még a háttérkép is az lett a pc-én. A pc lévő win 10 hez vettem serialt meg is adtam el is fogadta. De most letöltöttem 2 képet a laptopra és most nézem a pc is ott van. Elvileg 2 külön win 10 mit csináljak hogy ne legyen összekapcsolodva a kettő? Mit kell csinálni? És hol? Köszönöm :R

(#129408) batyuska100 válasza lajosx (#129407) üzenetére


batyuska100
senior tag

Kilövöd a Onedrive-ot. Én nem csak kikapcsolni szoktam 8ha egyáltalán kilehet), hanem élből letörlöm.

(#129409) lajosx válasza batyuska100 (#129408) üzenetére


lajosx
őstag

És az mi? Vagy hol találom? Bocsánat a lámaságért :R
A win 10 en belül persze tudom hol van,csak hogy ott kell valamit csinalni?

[ Szerkesztve ]

(#129410) BigManus válasza lajosx (#129407) üzenetére


BigManus
addikt

Az nem kevés lesz?
Szerintem a beállítások szinkronizálását kell kikapcsolni.
Maga az OneDrive törlése kevés.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#129411) lajosx válasza BigManus (#129410) üzenetére


lajosx
őstag

És azt hol? En semmit sem engelyeztem csak felraktam a gépre egy wint a laptopon ugye gyárilag volt ott csak bejelntkeztem. Nézem a microsoft fiokban ott is van a laptop és a pc is. :R

(#129412) King Unique válasza lajosx (#129407) üzenetére


King Unique
titán

How to Enable or Disable Sync Your Settings in Windows 10

Ha Microsoft-fiókkal használod a Windows 10-et és be van kapcsolva a szinkronizálás, akkor nem meglepő a leírt jelenség. Ha azt akarod, hogy ne legyen szinkronizálva a téma, háttérkép stb., akkor értelemszerűen kikapcsolod azt az opciót, vagy teljesen a szinkronizálást, lásd a linkelt leírást, ilyen egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#129413) batyuska100 válasza BigManus (#129410) üzenetére


batyuska100
senior tag

Én letöröltem a notimról és a gépemről is, azóta nem szinkronizál.

(#129414) BigManus válasza batyuska100 (#129413) üzenetére


BigManus
addikt

Fájlokat... A beállítások más kategória

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#129416) batyuska100 válasza BigManus (#129414) üzenetére


batyuska100
senior tag

Nem. Magát a OneDrive programot töröltem az alkalmazások közül.

(#129417) lajosx válasza King Unique (#129412) üzenetére


lajosx
őstag

Csak ennyi lenne a megoldás hogy kikapcsoltam a beállitások szinkronizálását? :F és 2 órája kinlódom vele :F :W :DD köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#129418) BigManus válasza batyuska100 (#129416) üzenetére


BigManus
addikt

Értem amit írsz, de a kollégának más volt a problémája.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#129419) tixem


tixem
addikt

Üdv!

Akadt egy kis gondom az egeremmel játék közben, eleinte azt hittem az R6S-ben van valami hülyeség, de jobban megfigyelve a dolgot asszem átfogóbb a gond. Szóval a következő a bajom. Mind a billentyűzet, mind az egér meghatározott időközönként laggol, nem tudok rá jobb szót mondani. Ha az egeret folyamatosan mozgatom, akkor 30-60 másodpercenként megakad 1-2 másodpercig, mintha elmenne a kapcsolat, majd újra megjön és mintha regisztrálná az addigi mozgást, le is követi azt, de eléggé elnyújtottan és lassan. Eközben irányíthatatlan az egész. Főleg játék közben látványos a hiba.

Billentyűzet ugyanez. Ezen hsz gépelése közben is időközönként "megszakad" a gépelés egy szempillantásra és az ez idő alatt leütött karaktereket érzékeli, majd mikor újra megjön akkor gyorsan fel is zárkózik. Mittomén, leírom azt, hogy bicikli, a "ici"-nél kiesik és mire a szó végére érek újra érzékel, 3 karakter leütése mellett megejelenik az a 3, plusz az előző kimaradt 3. Ez most így eléggé idióta megfogalmazás, de jobban nem tudom szemléltetni. Mintha folyamatosan megszakadna és visszatérne a kapcsolat.

Az alany egy Asus m5a97 r2.0 alaplap, ennek a hátlapi csatlakozóira van dugva egy Logi G402 és egy Tesoro gram spectrum. A táp egy Seasonic Focus plus platinum 650, 8 gb ram, cpu FX 8320, VGA RX 5700, tuning sehol. Áramellátás baja van, esetleg driverhiba, vagy valami energiaellátási beállítás a windowsban? A W10 telepítésem 4 napos, nincs plusz vírusirtó, semmi egyéb erőforrászabáló háttérben futó alkalmazás. A windows ssd-n fut. Emellett van egy hdd, meg 5 ventillátor.

Tippek?

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#129420) BigManus válasza tixem (#129419) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Első körben válts USB portot, dugd át front oldalra, már ha van elöl csatlakozási lehetőség.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#129421) tixem válasza BigManus (#129420) üzenetére


tixem
addikt

bedugtam az egeret előre, ugyanezt produkálja

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#129422) BigManus válasza tixem (#129421) üzenetére


BigManus
addikt

Akkor tovább... Driver milyen van fent?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#129423) mdani01


mdani01
aktív tag

Sziasztok!
Dec. 28. óta a Windowsom folyamatosan kékhalálozik. Változó. Van hogy 10 percenként, fél óra, 2-3 óránként és a proci használat is eléggé felmegy. Új gépről van szó (Ryzen 5, 16GB RAM..)
Windows 10 Pro 20H2 van fenn.

24-25-én tökéletesen működött 2 napot volt tesztelve.

Lehet a Windows frissítés kavart be? Nincs ötletem mi lehet a gond. :(

Csatolok egy képet a bluescreen-ekről. [link]

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

iPhone 6S SpaceGray

(#129424) tixem válasza BigManus (#129422) üzenetére


tixem
addikt

Egér up to date, legutóbbi release 2018-10-08, v.9.02.65
Billentyűzetnek v1.95, 2017 óta nem nyúltak ehhez sem, szóval ez is naprakész.

Az alaplap elég régi, amit az asus instAll felrakott az volt rajta, de most feltettem az itt található usb drivert, ez biztosan a legfrissebb, de semmi változás. Közben belenéztem az eszközkezelőbe, nem sok egy kicsit ez a lista? Illetve találtam egy ilyen appot, ami ezeket mutatja. Az előlapon jelenleg semmi nincs csatlakoztatva, hátul is csak a billlentyűzet és az egér ami usb-s.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#129425) hobizoli válasza mdani01 (#129423) üzenetére


hobizoli
nagyúr

es milyen gep ez, 386SX16?

több drón kell ;P

(#129426) mdani01 válasza hobizoli (#129425) üzenetére


mdani01
aktív tag

Ryzen 5 3600G, Asrock B450M Pro4F, 16GB DDR4 RAM, GTX 1050 Ti

iPhone 6S SpaceGray

(#129427) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Melyik tisztító program most az ajánlott ami megszabadít minden feleslegestől amit a win saját pucolója meghagyott? Régebben olvastam itt hogy jó a windows beépített is, de egy év alatt indokolatlanul felgyűlt valami. Ideiglenes file-ok tárhely pucolva van a patch keddi frissítés után mindig.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#129428) Cs1csó válasza xy.zsolt (#129427) üzenetére


Cs1csó
félisten

Idővel azokat is törli a Windows karbantartási metódusa, de nem azonnal hanem bizonyos idő elteltével.
Nálam bevált: Wise Care 365 Free és a CCleaner is (mindkettőt személyre kell szabni, módosítani a beállításain, pl. ne induljon automatikusan stb.)

Esetleg még BleachBit kicsit fapados de mindent tud. A fapadost úgy értem, hogy kevésbé automatizált.

(#129429) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Nem tudom jó topikban teszem e fel kérdésem, van arra mód hogy a számítógépet amin win 10 pro fut, felébresszem Kikapcsolt! állapotból? Tehát nem alvóból, hanem kikapcsoltból?
Biosban bekapcsoltam amit be kell, windows ban is, de csak alvóból sikerült eddig felébrednie. Előre is köszönöm a segítséget.

(#129430) Cs1csó válasza fulton (#129429) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pontosan, NE kapcsold ki csak altasd. :DDD

(#129431) Geth válasza fulton (#129429) üzenetére


Geth
addikt

Ha támogatja az adott gép és be van kapcsolva a firmwareben amit be kell, plusz nincs tiltva a hálókártyánál, akkor teljesen ugyanúgy fel kell kelnie kikapcsolt állapotból is pl. magic packetre, mint alvásnál. A bibi, hogy nem minden lap támogatja.

(#129432) fulton válasza Geth (#129431) üzenetére


fulton
addikt

Asrock Z170 Pro4 em van, biosban van olyan funkció ami a PCi port áramellátásáról szól, valamint a wakonlan funkcióról. Ezt bekapcsoltam, a hálókártya Pci portban van. Az is támogatja a wakonlan funkciót, az is bekapcsolva. De nekem csak hibernálásból kapcsol be.

(#129433) Ga3rieL válasza Cs1csó (#129428) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

A wise, sokkal olcsóbb,. és életvégéig szószerint olyan licenc is van? :Y és még a cleanertől is sokkal oplcsóbb 3 gépre, lifetime licenc??? :Y most amúgy melyik a jobb?

(#129434) Geth válasza fulton (#129432) üzenetére


Geth
addikt

Előttem pl. van olyan beállítás a hálókártyánál (Realtek 10.45.928.2020), hogy Shutdown Wake-On-Lan. Illetve érdemes (legalább kezdésnek) kikapcsolgatni az olyasmiket, hogy Energy-Efficient Ethernet, Green Ethernet, stb.

(#129435) Winnie The P válasza mdani01 (#129423) üzenetére


Winnie The P
őstag

Ha megy az angol:
irql hibakód : [link]
0x00000139 : [link]
0x0000003b: [link]
De sztem valami driver gond lesz.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#129436) Cs1csó válasza Ga3rieL (#129433) üzenetére


Cs1csó
félisten

FREE mindegyikből, fölösleges pl. a Wise Care-re is befizetni, nem látok semmi előnyt - teszteltem már - a CCleaner-ből is elegendő a Free ott sincs értelme a fizetősnek.

(#129437) moody90


moody90
csendes újonc

Sziasztok, elnézést, hogy ide írok, de ezt a topikot sokan olvassák, és túlságosan is el vagyok keseredve. :D
Az év kérdése. Adott egy 16 GB-os PHILIPS pendrive. Kettő fajta smart SAMSUNG és egy LG TV-n is próbálkoztam, de egyik sem ismeri fel. 4 fajta file rendszerre is megformáztam, 2 különböző PC-n, de semmi. A partíció séma az MBR, de próbálkoztam GPT-vel is. Próbáltam zsugorítani a kötetet, de semmi. A googléba órákig lapozhatok, magyar, angol nyelvű oldalakat, de a probléma megoldások 90%-a a file rendszerre mutat... Mielőtt valaki beajánlana hogy vegyek másikat: van, és van külső vinyóm is ami szuperül működik, már csak maga a misztikum miatt érdekel. Ja igen, PC-n tökéletesen működik a pendrive.

(#129438) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok, nem tudom jo helyre irok -e, de megprobalom hatha koze van a windowsnak a dologhoz, aztan lehetne talan meg segiteni...
Szoval egy dell M4700-as laptopot szetszereltem tegnap, kipucoltam, majd tettem a 750GB-os HDD melle (ketto particio volt rajta, egy C rendszerparticio es egy D particio) egy mSATA SSD-t.
Elinditottam a Windowst, minden jo volt de eszre vettem, hogy valami @BitLocker@ zarolta a D particiomat - eddig nem is hallottam errol, meg nem is tettem fel BitLockert. Kiszedtem az SSD-t, probltam inditani a Windowst de azt irta ki, hogy hiba tortent, nincs megfelelo "bootdevice", es probaljam meg ujrainditani...na ezt megtettem parszor, de semmi, ugyhogy mentem a repair-re, ami ma hajnalban fejezodott be - mert idokozben elmentem aludni.
Win mukodik rendesen, beloggolok, hat most latom, hogy a D particio eltunt, viszont a C annyival nagyobb lett es azt hiszem kb annyi szabad hely van most a C particion mint amennyi kb tegnap lett volna a C+D particion.
Probaltam feltenni egy recovery progit es a Win azt az uzenetet irta ki, hogy ne tegyek fel olyan particiora programot amelyen "lost data" van mert veglegesen is elveszhetnek a dolgok.

Az ilyen Win recovery miota torli a fajlokat, nem formatalast csinaltam, az ilyen adattorlesre altalaban rakerdeznek....?
Szerintetek van ra mod, hogy megtalaljam az elveszett adatokat? Koszi elore is.

[ Szerkesztve ]

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#129439) Doky586 válasza moody90 (#129437) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

diskpart
List disk
select disk 9
Clean
convert mbr
create partition primary
format fs=fat32 quick
Exit

(#129440) Doky586 válasza mufi (#129438) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha lemez problémád van mutasd a lemezkezelőt.

(#129441) Pyttawrx válasza moody90 (#129437) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Fat32 v ntfs?

(#129442) mufi válasza Doky586 (#129440) üzenetére


mufi
senior tag

Ez nem lemezproblema hanem inkabb Windows sunyiskodas...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#129443) norba69 válasza mufi (#129442) üzenetére


norba69
senior tag

A merevlemezen levő adatokról van mentésed?
Elő kéne venni.

(#129444) Geth válasza mufi (#129442) üzenetére


Geth
addikt

Elinditottam a Windowst, minden jo volt de eszre vettem, hogy valami @BitLocker@ zarolta a D particiomat - eddig nem is hallottam errol, meg nem is tettem fel BitLockert.
Ne haragudj, de a Windows sunyiskodást ennél a pontnál zártam ki :DDD

[ Szerkesztve ]

(#129445) Doky586 válasza mufi (#129442) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ismétlem: mutasd a win lemezkezelőt..

(#129446) fulton válasza Geth (#129434) üzenetére


fulton
addikt

Rendben. Koszonom

(#129447) Ga3rieL válasza Cs1csó (#129436) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

de a cleanernél akkor nincs automatikus, csendes tisztítás, és böngészőtisztítás sem, és ez a baj. és a másik is korlátozottan tisztít akkor, és én azt meg utálom, amikor valami, nem végez rendes alapos melót. Vagy van esetleg olyan, amibe ez minden full ingyen benne van, és csak support nincs? Meg az a health chek se lenne muszaj. én sztem,.

(#129448) laskr99


laskr99
addikt

Sziasztok!

Használja valaki a beépített levelezőt?

Hogy tudom beállítani, hogy az oldalt felugró értesításben ne archiválás hanem törlés legyen középen? újraraktam a gépet és nem találom 2 éve hol állítottam be.

Másik: Jelszó beíráskor szeretném, ha a jó jelszónál azonnal oldjon a gép, és ne kelljen nyomni entert, ezt hol tudom beállítani? Ezt se találom :W

Előre is köszönöm.

(#129449) BigManus válasza laskr99 (#129448) üzenetére


BigManus
addikt

A második kérdésre a pin kód beállítása biztosan működik.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#129450) King Unique válasza moody90 (#129437) üzenetére


King Unique
titán

Az ilyen ún. másodlagos (elsődleges = PC, Mac & desktop OS) hardver- és szoftverkörnyezetben, mint az USB-s eszközök kezelése terén általában kőbuta okostévék, xy lejátszók, routerek, akár CNC gépek stb., tipikusan a GPT partíciós séma szokott gondot okozni, lásd a pendrive probléma téma topikjának eseteit. Példák [link], [link]. Vagyis törölni és újraparticionálni kellene azt a pendrive-ot pl. parancssorban MBR séma szerint, + elsődlegesen FAT32-re formázni a másik válaszban szemléltetett módon, azt kb. minden buta, muzeális OS ismeri és kezeli, ennyi.
Ha így sem működik, akkor meg dobd ki és használj másik pendrive-t, vagy másik tévét... :D :)) + A smart tévé specifikus kérdések, miért nem kezeli a tévé, azon futó buta OS a pendrive-ot értelemszerűen a TV & Audió kategória megfelelő topikjainak (LG, Samsung) a témája, nem a Windows 10 topiknak.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.