Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128701) King Unique válasza paolinho (#128700) üzenetére


King Unique
titán

Az OfficeClickToRun.exe a Microsoft Office-hoz tartozik, X hét alatt nyilván ahhoz is megjelentek frissítések, amik most települnek. A Software Reporter Tool.exe pedig a Chrome folyamata, az is értelemszerűen lefrissül, ha közben kijött belőle újabb verzió, illetve ez a folyamat képes akár utána is egy ideig tekerni a CPU-t. Azt pedig a gépházban lehet megnézni, hogy milyen Windows-frissítések települnek/települtek éppen.
Szóval nincs itt semmi újdonság, ez ilyen ha X hétig/hónapig egyáltalán nincsen használva és frissítve a rendszer, illetve nemcsak a Windows 10 - aminél amúgy adott a gépházban a 35 napos szüneteltetés ha épp nem aktuális a frissítés - , hanem a telepített programok is ilyenkor nekiállnak frissíteni, ahogyan esetedben pl. a Microsoft Office és a Chrome is. :))

[ Szerkesztve ]

(#128702) libus válasza King Unique (#128699) üzenetére


libus
őstag

Nem érvénytelen (rosszul érted), hanem azért nem él már, mert felhasználták! ;)
Már megkaptam a másik kulcsot email-be, meg megírtam nekik, hogy azt küldjenek amit vettem illetve amiért fizettem. :)

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#128703) dane01


dane01
csendes újonc

Hellohello.

Tudjátok, hogy hogyan lehet Win 10-es PC-n beállítani jelszót a bejelentkezéshez?
Elvileg be van állítva, ezt írja a rendszer, mégse kéri.

Valaki?

(#128704) paolinho válasza King Unique (#128701) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi szépen, akkor nem türelmetlenkedek! :)
Egyébként már kezd normailizálódni a helyzet!

(#128705) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Külön jó, hogy az Xbox App már nem beta. Más is tapasztal ilyet: [kép] ?

[ Szerkesztve ]

(#128706) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Akadt egy kis problemam... a reszletekkel nem untatnek senkit. egy adott SSD-rol kellene ugy eltavolitanom a Win10-et (ezen SSD-n lett eloszor aktivalva), h javitas utan 50-50% az eselye, h visszakerul ugyanezen SSD-re. Ha nem akkro nyilvan kuldenek egy masikat... Win-t viszont nem szeretnek ujra vasarolni.

A telepitesnel annyi hibat kovettem el, h online voltam igy a Win nem helyi profilkent lett letrehozva hanem sikeresen bejelentkeztem a privat Skype profilommal.

(#128707) apollo12


apollo12
veterán

Hali érdemes lehet már 2004 re le frissíteni ? :)

(#128708) AnonymusX válasza No.01 (#128706) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Szia!

Egy SSD csere miatt nem kell újra megvenni a licencet, ahhoz nagyobb mértékű hardverváltozás kellene (tipikusan alaplapcsere).

Amint újra interneten leszel az új SSD-re telepített Win 10-zel, be is fogja magát aktiválni mindenféle kód megadása nélkül.

(#128709) Pyttawrx válasza AnonymusX (#128708) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Annyi kiegészítéssel, hogy ha nem laphoz kötött licenszről van szó, akkor mindegy mit cserélsz. :)

(#128710) Pyttawrx válasza No.01 (#128706) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Pedig pont a részletek kellenének. Honnan van a win? Úgy értem, hogy géphez volt? Vagy külön lett vásárolva? Ha külön lett vásárolva, akkor, az sem mindegy, hogy mi volt az. Ilyen olcsó ki tudja milyen kulcs? ... stb ezekből tudnánk pontost választ adni, addig sak találgatás van.

(#128711) libus válasza King Unique (#128699) üzenetére


libus
őstag

Az este megadtam az új kulcsot, és ez jó volt! :)

Az mitől van, ha rányomok a Vezérlőpult/Rendszer-re, akkor miért a Gépház/Névjegy jön be?
Miért nem a másik/hagyományos jön be? Nekem az jobban bejön! :)
Valahogy be lehet állítani, hogy ne a gépházas verzió nyíljon meg?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#128712) zolee001 válasza libus (#128711) üzenetére


zolee001
őstag

Nem lehet mert az MS.nél ez a fejlesztés manapság,10 év alatt nem képes a világ legnagyobb szoftvercége megoldani,hogy a control panelböl átkerüljön minden abba az uj förvedmény settings app-ba

(#128713) liszi70 válasza libus (#128711) üzenetére


liszi70
nagyúr

A Gépház/Névjegynél nyomj rá pl. a Rendszervédelemre vagy A számítógép átnevezésére, és ott lesz a régi ablak.

(#128714) Pyttawrx válasza liszi70 (#128713) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem a régi vezérlőpult jön be így. :) Pl egy megoldás:
Windows gomb majd el kezded írni: vez. ott feljön a vezérlőpult, ott a fájl helyének megnyitása, ott az ikonkra jbklikkel kiküldöd parancsikonként, és onnantól ott lesz

(#128715) No.01 válasza Pyttawrx (#128710) üzenetére


No.01
őstag

Eloszor is koszonom a gyors valaszt! ;)

A Win kulon lett vasarolva, nem geppel egyutt jott.
A problema viszont, h fennall a veszely, h nemcsak az SSD lesz kicserelve hanem akar az alaplap is. Ilyenkor mi a teendo?

(#128716) Pyttawrx válasza No.01 (#128715) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor ha fiókodban is ott van, akkor onnan azt törlöd az ms fiókból, majd az ujhoz kötötd, de én úgy csinálnám, hogy ha van ms fiókhoz kötve a hardver,a kkor törölném, majd az uj hv esetén offline (net nélkül) telepíteném, majd amikor kész, akkor netre, majd beütöm a kódot

(#128717) Bubaaa


Bubaaa
aktív tag

Rá szabad már engedni a 20H2 es verziót,vagy még pihentessem? Olvastam hogy sok hibát okoz,javították már?

(#128718) liszi70 válasza Pyttawrx (#128714) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Nem a régi vezérlőpult jön be így."

Nem arról beszéltem, hiszen a kérdés sem az volt, hanem a Vezérlőpult/Rendszer régi ablaka.:)

[ Szerkesztve ]

(#128719) tescodr


tescodr
tag

Sziasztok nem tudom jó helyre írok e,de lenne egy rejtélyes esetén.Adott egy Telekom 2gigas netje ezen 3 eszköz lóg wifin.A probléma a lapossal van,tegnap anyum leállította a gépet majd reggel mikor indította,nem volt net, repülő üzemmódba tette magát.Kikapcsoltam a repülő üzemmódot de azóta sem látja a hálózatot.kiprobaltam usb wifi adapterrel is,de azon sem látja a hálózatot, eközben a telefonokon semmi hiba nincs a wifivel, valakinek van valami ötlete erre?

(#128720) RoyBatty válasza tescodr (#128719) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Van. Laptopokon gyakran van egy kisméretű fizikai wifi kapcsoló gomb, amit anyuka/nagymama véletlenül portörlés közben odébbtol és átkapcsol. A másik gyakori hiba szintén laptopokon, hogy van egy billentyűzet-kombináció is (pl. Lenovokon Fn+F8) ugyanerre a ki/be kapcsolásra. A harmadik, hogy a windows értesítések részen is ki/be lehet kapcsolgatni egérrel a repülő üzemmódot.

(#128721) tescodr válasza RoyBatty (#128720) üzenetére


tescodr
tag

Ezt mind próbáltam már repülőgép üzemmódbòl ki jön mégsem lát hálózatot.sem a gyári wifi kártyával sem az usb adapterrel

(#128722) RoyBatty válasza tescodr (#128721) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Hálózati hibaelhárítást próbáltad már (jobb klikk a wifi ikonon és Hibaelhárítás)?

(#128723) tescodr válasza RoyBatty (#128722) üzenetére


tescodr
tag

Érdekes csináltam egy alaphelyzetbe állítást és hirtelen elkezdett működni.. :Y

(#128724) No.01 válasza Pyttawrx (#128716) üzenetére


No.01
őstag

Nagyon kezdo kerdes, de a Skype fiok es az MS fiok mennyire fedik egymast? 3 hivatalos Win10-em is van, de ha jol emlekszem akkor meg eddig soha nem krealtam direktbe hivatalos Microsoft profilt.

(#128725) Pyttawrx válasza No.01 (#128724) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Fogalmam sincs. Elvileg nem függ össze, de lehet ugyanaza fiók, de ettől még független. Nyilván ha megszünteted az ms fiókot akkor a skype si megszünik, de fordítva nem. Ha jól tudom

(#128726) Armagedown válasza Bubaaa (#128717) üzenetére


Armagedown
őstag

Egy laptopon próbáltam ki mostanáig, semmi problémát nem vettem észre, de ez nem jeleni azt, hogy az összes gépen hibátlaul működik

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#128727) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Sziasztok!

Valahogy rá lehet venni a media creation toolt, hogy ne arra a meghajtóra akarja letölteni a telepítendő windowst amin az OS-es van?

Az a problémám, hogy egy USB telepítőt akarok csinálni, de nincs elég hely, de egy másik partíción bőven akad.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#128728) motrola válasza Gergosz2 (#128727) üzenetére


motrola
aktív tag

Bárhova letöltheted vele még hálózati meghajtóra is. Elegendő hely és létező meghajtó legyen.

Én inkább a rufust szoktam használni, bármeik verziot lementi még onedrive-ra is.

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#128729) Gergosz2 válasza motrola (#128728) üzenetére


Gergosz2
veterán

tudom, az ISO-t bárhova tehetem. De valamiért ha rögötn USB telepítőt akarok csinálni, akkor a C:re akar tölteni, gondolom a Temp mappa miatt

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#128730) King Unique válasza Gergosz2 (#128727) üzenetére


King Unique
titán

A honnan, hogyan kell letölteni a Windows 10 ISO-fájlt, pendrive-ra írni, majd pendrive-ról telepíteni a Windows 10-et témában lásd egy másik válaszban leírtakat, ahol az MCT mellett említve vannak egyéb letöltési lehetőségek is, azok nem a C meghajtót használják. Illetve az MCT is csak részben dolgozik a C-re, megadható hogy a letöltés végeztével a kijelölt meghajtón, vagy ISO-fájl letöltése esetén arra, azon lévő mappába hozza létre a telepítőt.
Egyébként mi az, hogy nincs elég szabad hely a C-n? Az MCT-nek általánosan 8 GB szabad lemezterület kell a 64 bites ISO-nál, ami a 20H2-nél ~ 4,44 GB ténylegesen, ahol ha jelenleg nincsen ennyi szabad terület, akkor eleve alul lett méretezve a C partíció, vagy túl kicsi tárolókapacitású a HDD/SSD...

(#128731) motrola:
Arról van szó, hogy az MCT, frissítési segéd stb. alapból a C-re dolgozik, oda tölti le átmenetileg az ESD ISO-t, az más dolog itt melyik opciót választja, ennyi. Meg ha már az MCT-t használja, akkor azzal egyben a telepítési adathordozó is elkészíthető pendrive-ra, a 20H2 64 bites magyar nyelvű ISO meg ~ 4,44 GB, ahhoz értelemszerűen nem elég 4 GB-os pendrive, legalább 8 GB-os kell.

[ Szerkesztve ]

(#128731) motrola válasza Gergosz2 (#128729) üzenetére


motrola
aktív tag

ISO letöltést kell választani és a letöltött iso file-ból rufus segítségével lehet usb meghajtóra telepítési eszközt csinálni. Kell kb 3.5 gb hely az iso nak. Általában 1 üres 4gb pendrive, vagy sd kártya jó telepítési meghajtónak.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#128732) libus válasza liszi70 (#128713) üzenetére


libus
őstag

Hiába nyomok a Rendszervédelemre vagy A számítógép átnevezésére, nem jelenik meg a régi rendszer ablak, hanem ezek nyílnak meg, amire éppen rányomtam...

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#128733) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ide is írom hátha tudtok segíteni.

Nem ez az első eset hogy bármi áramszünet, áramkimaradás esetén ha elmegy a jel a digi routeréről, a windows 10es pc, de csak az megbolondul. Korábban is jeleztem ezt itt is meg MS felé is, valamelyik régebbi updattel kezdődött ez a baromság; hogy össze vissza váltogat a public és a privat hálózat között de egyikre sem kapcsolódik fel, a troubleshoot opcio, illetve adapter ki be kapcsolása nem vezet sehova.
Mivel nem érem el ilyenkor a routert a hálózatról (TALÁN mert nincs internet) nem tudom az eszközt újraindítani sem. Ilyenkor másik eszközről, pl telefon, a http://192.168.1.1/login.html oldalra bejelentkezve újraindítom a routert, és ilyenkor kap ip-t rendesen a pc.

Áhá,
2004 verzióval kezdődött a kalamajka. Ítt írtam már róla.

[ Szerkesztve ]

(#128734) King Unique válasza libus (#128711) üzenetére


King Unique
titán

Akkor oké. :K
Amúgy az új termékkulcs W10 Pro Retail, megnézted a korábbi válaszban említett módon?

Ez a Gépház/Névjegy jön be az aktuális 20H2 verziónál, verziótól van így, a korábbiaknál még a Vezérlőpult/Rendszer jött be, ennyi (bővebben). Szóval ez az új módi, de ha annyira a régi kell, akkor akár az is megoldható (bővebben).

[ Szerkesztve ]

(#128735) King Unique válasza No.01 (#128706) üzenetére


King Unique
titán

Magának a rendszermeghajtónak (SSD) és annak cseréjének kb. semmi köze nincsen a Windows 10 aktivált állapotához, meg a digitális licencnél a hardverazonosítóhoz - ami leginkább alaplap függvénye - , számtalanszor le volt írva ez már itt... Ahogyan az újratelepítés és a hardvermódosítás utáni újraaktiválásról is számos alkalommal volt már szó itt, lásd a legutóbbiaknál pl. ebben és ebben a válaszban leírtakat.

(#128736) Fire/SOUL/CD válasza bobalazs (#128733) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mi a pontos típusa annak a "DIGI" router-nek? :U
Live Linux-ról bebootolva sem férsz hozzá a router-hez? (amikor elméletileg W10 alól nem tudsz) nyilván ha Linux alatt sem férsz hozzá a router-hez, akkor nem a W10-ben keresendő a hiba. Ezt nem ártana elsőre rövidre zárni...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#128737) Geth válasza bobalazs (#128733) üzenetére


Geth
addikt

Mókásan néz ki. Nálam ilyen nincs és nem is volt Win10 alatt.
Igaz, itt egy normális router van :)

(#128738) zolee001 válasza No.01 (#128724) üzenetére


zolee001
őstag

Teljes mértékben összefügg,MS accounttal érkezik skype,office web stb stb stb,szétválasztani már rég nem lehet

(#128739) bobalazs válasza Fire/SOUL/CD (#128736) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ez a digi ONT készülék. Device Model AN5506-02-FG
Van egy linux live diskem még nem jutott eszembe kipróbálni, de ki fogom legközelebb.
Lehet van köze a DHCP MAC binding listhez? [link]
fixen akarom tartani a pct azon az ip címen.

[ Szerkesztve ]

(#128740) RoyBatty válasza No.01 (#128724) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Régen ez két teljesen önálló dolog volt, de ha ma szeretnél egy új skype accountot csinálni, akkor azonnal az általános microsoft account creation oldalára dob át. Lehet egy régi (már létező) skype accountot hozzáadni egy új microsoft accounthoz, viszont ez egy egyirányú utca, utána már nem lehet szétválasztani a kettőt.

[ Szerkesztve ]

(#128741) liszi70 válasza libus (#128732) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem jelenik meg ez az ablak? :F Ez a régi Vezérlőpult/Rendszer ablaka, ami a leírt módon jön elő. A fülek is a régiek, és aszerint változnak, hogy mire nyomsz rá a Gépház/Névjegyben.

[ Szerkesztve ]

(#128742) libus válasza liszi70 (#128741) üzenetére


libus
őstag

Nem, nem ez bejön..
Én erre gondoltam:

Eddig ilyen kép szokott fogadni, ha vezérlőpult/rendszer nyomtam.
A kép nem az enyém.. :)

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#128743) Fire/SOUL/CD válasza libus (#128742) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

WIN+R shell:::{bb06c0e4-d293-4f75-8a90-cb05b6477eee} és enter

Parancsikont is létrehozhatsz, ott meg ez a sor kell ("Adja meg az elem helyét" mezőbe)
explorer.exe shell:::{bb06c0e4-d293-4f75-8a90-cb05b6477eee}

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#128744) King Unique válasza libus (#128742) üzenetére


King Unique
titán

Az előző választ olvastad, miszerint 20H2-es verziótól a gépházas megjelenítés az alapértelmezett és az úgy oké? :)) Ha a régi kell, arra is említve volt egy megoldás + amit a másik válaszban írtak most.

(#128745) libus válasza King Unique (#128744) üzenetére


libus
őstag

Persze olvastam :K , hogy ez lett az új módi a 20H2 verziótól.
Köszi a segítséget benne :R , csak melózom és gyorsan csak liszi70-nek írtam még, és gyorsan töltöttem le a netről egy képet illusztrációként, hogy ő is lássa mire gondoltam. :)
A kulcsot még nem ellenőriztem le, de holnap le fogom! ;) :R

Fire/SOUL/CD :R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#128746) Shev acm7


Shev acm7
tag

Sziasztok!
Windows 10 Pro N-t telepítettem újra, SSD-csere miatt, majd valamikor a kimentett cuccok (Users mappából pár alkönyvtár) visszamásolása után a rendszer indításnál mindig ezzel az üzenettel kezd a bejelentkezési képernyőnél:
"A felhasználónév vagy a jelszó téves. Próbálja meg újra."
Ebben 2 dolog fura:
1. mindenféle bejelentkezési próbálkozás előtt írja ki ezt a hibát, azaz esélyem sincs elkerülni
2. a jelszókérés ki van kapcsolva, mint mindig
+1 úgy rémlik, hogy ha ténylegesen bekapcsolom a jelszókérést, akkor bejelentkezésnél a bal szélen 2 felhasználót listáz ki, ugyanazzal a felhasználónévvel (egy felhasználó van egyébként létrehozva)
Mi okozhatja ezt, illetve hogyan tudnám kiiktatni a problémát? Az átmásolt fájlok is inkább alkalmazásspecifikusak, azaz pl. Firefox, torrent...

(#128747) Armagedown válasza Shev acm7 (#128746) üzenetére


Armagedown
őstag

Használj rendes verziót, ne az Nest, mert azzal csak a gondok vannak.
Nem csak a Windows Media Player hiányzik belőle, hanem pl .az MTP támogatás is, emiatt nem fogod tudni elérni vele a mobilodon tárolt adatokat.
A Media Feature Pack telepítésével persze ez orvosolható, de akkor minek szenvdtél eddig az Nes verzióval? :D
Nem csak ez az egy hiányossága van, ez csak egy példa volt a sok közül.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#128748) libus


libus
őstag

Nem tudom mennyire idevaló, de talán az. :)
3200MHz RAM-ok vannak a gépben. Akkor miért ezt látom a Biosban?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#128749) OgreImre


OgreImre
senior tag

Sziasztok!
A Posta-ból nem tudok rendesen nyomtatni, mindegy, hogy nyomtatóra küldöm, vagy PDF-be nyomtatok. Egyszerűen összenyomja a beállított A4 oldalt a negyedére/nyolcadára. Korábban normálisan működött, valamelyik frissítés után jöhetett be. Nektek működik rendesen?

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#128750) Fire/SOUL/CD válasza libus (#128748) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Valóban nem idevaló a kérdés, hanem pl ebben a topikban érdeklődj.
(Mielőtt kérdeznél ott, előtte áramtalanítsd a gépet, és a PÁROS RAM slot-okba (A2-B2) tedd át a RAM-okat, mert most nem jó helyen vannak)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.