Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128151) Doky586 válasza RockHaRD (#128150) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A "windows boot manager" legyen az első (sőt egyetlen) a bootsorrendben!

(#128152) RockHaRD válasza Doky586 (#128151) üzenetére


RockHaRD
addikt

Ha lenne ilyen...

Most próbaként bedugtam a többi drive-ot is, felismeri szintén őket, hogy léteznek, de boot optionsben nem hoz semmit. Ha kihúzom a pendrive-ot (ahogy azt írtam az előző hsz-ben), akkor nincs is boot options. A menü is eltűnik a bios boot füle alól. Ha bedugom, akkor megjelenik, és a pendrive az egyetlen választható... :F

(#128153) King Unique válasza RockHaRD (#128150) üzenetére


King Unique
titán

Mint említették, UEFI-s telepítésnél normál esetben létre kellene jönnie Windows Boot Manager bejegyzésnek és annak kell a boot menüben az 1. helyre kerülni, szükség esetén azt beállítani, pont mint a linkelt screenshoton.
Szóval nem világos mit sikerült alkotni, ha nálad nincsen, de lehet nem ártana még1x átnézni az UEFI (BIOS) boootolási beállításait és opciót, szükség esetén frissíteni a BIOS-t, stb.
Önmagában az M.2 SSD megnevezés meg pontatlan, lehet az M.2 SATA és M.2 PCIe NVMe is... Ha az utóbbi, akkor az alaplap specifikációjában szerepel, hogy "NVMe SSD-k támogatása rendszerindító lemezként", vagyis elvileg működnie kellene, már ha szerepel a támogatott meghajtók között, mert olyan lista is van.

[ Szerkesztve ]

(#128154) RockHaRD válasza King Unique (#128153) üzenetére


RockHaRD
addikt

Bios legújabb, mindkét m.2 slotot próbáltam már, volt cmos reset, nincs túl sok állítási lehetőség a biosban, csm ki van kapcsolva, de próbáltam már bekapcsolva is. AHCI-n van a cucc, de még RAID-on is kipróbáltam hátha. A gondom, hogy a korábbi gépeimnél boot options-nek lehetett beállítani a sima sata-s hdd-ket is annak ellenére, hogy nem volt rajtuk semmi. Pont ezért dugtam be most őket próba erejéig, hátha legalább azok megjelennek, de nem. AMúgy windows installkor minden egyéb drive-ot lehúzok direkt.
szerk01: Samsung SM951 (MZHPV512HDGL) 512 gb az SSD, és PCIe-s egyébként, ami mindkét m.2 slotnál szerepel támogatottként, ezért is nem értem a dolgot.
szerk02: sima Steel Legendem van, nem a wifis, de nincs érdemi különbség.

[ Szerkesztve ]

(#128155) King Unique válasza RockHaRD (#128154) üzenetére


King Unique
titán

Akkor ott van a hivatalos fórumon lévő leírás, lehetőleg aszerint kellene csinálni, beállítani az UEFI boot opciókat stb., ha esetleg nem úgy csináltad. Az UEFI minden beállítási lehetőségének megjelenítéséhez meg szükség esetén átváltani EZ Mode opcióról az Advanced Mode-ra.

(#128156) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Lőttem pár képet:

Itt látszik, hogy felismeri a drive-ot. (Win telepítő is látja, végig is fut normálisan)

Ez az egyetlen boot option win install előtt, és után is. Ha a CSM-et visszakapcsolom, akkor ugyanitt a pendrive kétszer jelenik meg, az egyik UEFI, a másik USB.

Ezt látom ha windows install után kihúzom a pendrive-ot. Nincs is boot options...

(ezen az alaplapon EZ mode nem is volt már, csak az advanced)

(#128157) King Unique válasza RockHaRD (#128156) üzenetére


King Unique
titán

SM951 MZHPV512HDGL-000L1

Ez nem valami laptopból kivett OEM - itt is említik - SSD? Csak mert azoknál szoktak lenni ez eredetitől eltérő másik gépben bootolási problémák, amiről az SSD topikban is volt már szó. + A linkelt leírásból vett kép alapján ráadásul PCI AHCI típus, nem NVMe, lásd a korábban linkelt ábrát.

[ Szerkesztve ]

(#128158) Zen_Ronin


Zen_Ronin
tag

Sziasztok!
A következő a problémám.
Win10 az OP rendszer és Chrome böngésző.
A Google Drive-ről próbálom letölteni a saját mappáimat /és a fjljaimat/ de ne tudom.
Elindul a tömörítés, ki is írja hogy kész de mégsem töltődik le a gépemre.
Szinkronizálás bekapcsolva, feltölteni tudok, de a letöltés nem megy, vagyis csak a tömörítésig jut el.
Ha megosztom, lekérem a linket .... kilépek, és visszajelentkezés nélkül a kapott linkkel simán le tudom tölteni.
Ha ismér bejelentkezek , megint nem lehet. :W

Mi lehet a megoldás? :R

(#128159) RockHaRD válasza King Unique (#128157) üzenetére


RockHaRD
addikt

Nem tudok róla, h ilyen ssd lenne. 3 éve megvan minimum, előtte egy szintén ASRock Z170 alaplapban volt, és gond nélkül működött, tudtam róla bootolni. Létezik, h egy 4 éves alaplap támogatja, egy új meg nem? :F

(#128160) Pyttawrx válasza Zen_Ronin (#128158) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Chrome naprakész?

(#128161) flash-


flash-
veterán

windows 10 frissitések ha nem sikerülnek az miért van?

sokszor van hogy letöltöm telepítem, aztán a végén rányomok az ellenőrzésre és akkor írja hogy nem sikerült és újra elkezdi..
aztán következő héten meg egyszercsak lefrissiti és oké minden.
ez gyakori. mit lehet tenni? most pl amd drivert nem akarja telepiteni mert hogy a windoows frissitése folyamatban. de ez nem volt akkor igaz. csoportházirendben átállitottam 2-esre. és igysem megy.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#128162) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Üdv. Remélem valaki tud ebben tanácsot adni.
Adott egy Matebook D15 AMD. Fel van osztva a benne lévő SSD C-re és D-re. D-n kizárólag UAC jóváhagyással lehet bármilyen fájlműveletet csinálni, illetve a Total Commander állandóan rendszergazdai jóváhagyást kér.
A tárhely tulajdonosi jog Rendszergazdák csoportja kezelheti. Átállítottam a tulajdonosi jogot a rendszergazdákról a saját fiókomra,a hozzáférési jogosultságokat is bővítettem, mert a saját helyi fiókom(rendszergazda) korlátozott hozzáférésű volt. Viszont újraindítás után visszaállt minden,mindt ha semmit sem csináltam volna,a módosított jogok megmaradtak... már nagyon kezd idegesíteni! :W

Egyedül a Felhasználók csoport maradt korlátozott, ezt kéne talán módosítanom?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#128163) Csupingo válasza st3v3np3t3r (#128162) üzenetére


Csupingo
veterán

Azt hiszem, total commandernél elég, ha az ikonján jobb gombbal kattintva bepipálod, hogy mindig rendszergazdaként fusson.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128164) mouzrr


mouzrr
őstag

Sziasztok,

állandóan kijelentkezik a Windows fiókból magától a gép, már több hete csinálja ezt. Visszalépek, kb 1 napig jó és megint jön az üzenet hogy gond van a fiókkal, léphetek be megint.

Hogy lehetne ezt orvosolni?

(#128165) Fire/SOUL/CD válasza RockHaRD (#128159) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. MCT letölt és létrehozod vele a telepítő pendrive-ot
2. gép leállít, csak az SM951-es legyen csatlakoztatva, minden más adattároló adatkábele lehúz, a telepítő pendrive-t dugd rá az USB port-ra
3. BIOS-ba belépsz, Exit menüben Load UEFI Defaults (vagy hasonló) opció
4. csak ezen beállításokat és műveleteket hajtsd végre, semmi mást (CSM-el sem kell foglalkozni!)
# Fastboot és Secureboot letilt
# XMP betölt és a RAM-odnak megfelelő feszkót és órajelet lődd be
# SATA Mode legyen AHCI-n
# Secure Erase-el takarítsd le az SSD-t
# Boot menüben a boot sorrend elejére tedd a telepítő pendrive-ot

5. Módosítások mentésével kilépsz a BIOS-ból, és had induljon el a gép, magától el kellene kezdenie a telepítést. Az első újraindításkor már az SSD-ről kellene, hogy boot-oljon, ha nem, akkor még az alaplap Boot menüjét előcsalva próbálkozz.

Ennek a módszernek nem az a lényege, hogy UEFI-ben vagy Legacy-ban települ-e a Windows 10, hanem "csak" annyi, hogy képes-e bebootolni az SSD-ről avagy sem.

Majd írj, mire jutottál. (tényleg így járj el, ahogy írtam, mert ha saját fejből pluszban beállítsz még ezt is, meg azt is, akkor felesleges az egész) :B

UI:
Samsung meghajtók esetén (OEM meghajtók esetén is, (tied is OEM)) a modellszámban benne van, hogy SATA avagy NVME a meghajtó.
H - SATA
V - NVME

Esetedben MZHPV512HDGL, azaz SATA, ezért jelzi a BIOS is is SATA előjellel (helyesen amúgy)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#128166) RockHaRD válasza Fire/SOUL/CD (#128165) üzenetére


RockHaRD
addikt

Köszönöm a segítséget. Ezeket mind megpróbáltam, de nem működött sajnos. Az első probléma az az, hogy a secure erease nem talál olyan meghajtót, amin tud végrehajtani törlést. A megoldás az lett, hogy vettem egy wd black nvme ssdt, és elsőre jó minden... :/

[ Szerkesztve ]

(#128167) pube111


pube111
senior tag

Feladatkezelőben akarom beállítani, hogy este 8, és reggel 6 közötti időtartamban kapcsoljon ki a gép, ha egy bizonyos user be van jelentkezve.
Hol lehet beállítani, hogy hétfőtől péntekig, 20:00-06:00-ig időtartamban bejelentkezés után 3 perccel?

(#128168) pube111 válasza pube111 (#128167) üzenetére


pube111
senior tag

Az megvan, hogy egy bizonyos időpontban, csak az időtartam beállítást nem találom.

(#128169) Fire/SOUL/CD válasza RockHaRD (#128166) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Oké, ez is megoldás. :DDD
Amúgy, ha még nem kukáztad le az SM951-t esetleg nézd meg, hogy van-e hozzá új firmware, hátha javít valamit a dolgon.
Mint minden Samsung OEM SSD-nél, nem a Samsung adja a támogatást, hanem az az OEM partner, amely gépébe szerelik az OEM SSD-ket. A tiéd 000L1-re végződik, ezért Lenovo gépekben fordul elő ez a SM951 OEM modell.
Lenovo Firmware Update Utility
Természetesen csak saját felelősségre. ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#128170) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv! Munkához kaptam egy gépet gtx950 ,Samsung SyncMaster 943NW monitor,most raktam fel a win10 et és nem találja a monitor helyes felbontasat listában sincs 1440x900 lenne legujabb nvidia driver. Eszkozkezeloben eltavolitottam majd újra feltettem a monitor és a vga drivert is de semmi. Valami tipp esetleg ?

(#128172) Pyttawrx válasza #98320896 (#128171) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. "Kockázat" mindig van :).
Innen: [link]
Itt vagy a frissítést választod, vagy lejjebbi gombbal csinálsz egy pendrive-ot majd indítod róla a setup-ot

(#128173) Zoz válasza #98320896 (#128171) üzenetére


Zoz
őstag

MCT-vel csinálsz egy telepítő pendrive-ot, és arról elindítod a SETUP.EXE-t.
Ha valamiért mégse megy fel, akkor visszaáll a jelenlegi verzióra. De ha nagyon-nagyon biztosra akarsz menni, akkor csinálj egy klónt a rendszer meghajtódról.

(#128174) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Na most meg aktiválni nem tudom :C
Van itthon minden géphez Pro retail key-em, eddig működött gond nélkül. MTC-vel csináltam a pendrive-ot, úgy raktam fel a wint, de kulcs nélkül. Most aktiválnám amikor már fent van, és nem fogadja el a kulcsomat. Ok, nem gond, vettem másikat, hátha az előző alaplaphoz volt bound-olva. Nem nyert, ezt sem fogadja el :U

(#128175) Csupingo válasza pruzsi (#128170) üzenetére


Csupingo
veterán

Akkor a monitor oldaláról megpróbáltad a "driver-ét" telepíteni? Végső esetben az nvidia driverben létre lehet hozni egyedi felbontást. (az időzítést cvt csökkentettre kell állítani)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128176) Zoz válasza RockHaRD (#128174) üzenetére


Zoz
őstag

Tippelek: a korábbi és a mostani kulcs is ilyen pár ezer forintos helyről lett véve?

(#128177) King Unique válasza RockHaRD (#128159) üzenetére


King Unique
titán

Azt nem tudom honnan vetted, vagy ha használtam akkor kitől ezt ez az SSD-t, de a modellszám alapján egyértelműen OEM típus, amiknél lehet szívás mint már említve volt, valamint ha egy normál (nem OEM) SSD-re elsőre sikeres volt a telepítés az utólag leírtak alapján, akkor nem nagyon van miről beszélni. :)) Meg ha valami abnormális módon ennyire nem akar működni, akkor ott esélyes, hogy van valami zavaró tényező és nem W10 specifikus a probléma, lásd esetedben az OEM SSD. :B Az ilyenek használatát lehetőleg kerülni kell, akárcsak pl. az N-es Windows használatát. :D

A másik problémádnál épp nemrég volt arról szó, hogy újratelepítésnél nem kell újból megadni a termékkulcsot, digitális licenc megléte esetén az annak megfelelő kiadást telepítve automatikusan aktiválódni fog a Windows 10. Ahogyan arról szintén, hogy hardvermódosítás esetén hogyan oldható meg az újraaktiválás. Ha esetedben megfelelően végrehajtva az újraaktiválást abnormális módon az sem megy, akkor ott megint valami zavaró tényező lehet, lásd pl. érvénytelen, illetve utólag letiltott MAK termékkulcs, stb. :D :))

(#128178) King Unique válasza #98320896 (#128171) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban leírtakat, erről is már számtalanszor (kereső használata) volt szó itt. És igen, lehet kockázata ha eddig nem telepítette a Windows Update, mert az eszközödet érinti valamelyik ismert hiba, valamint ha valaki ennek ellenére annyira telepíteni akarja az újabb verziót, akkor nem kell heteket, hónapokat a Windows Update-re várni, megteheti már a hivatalos megjelenés napján a frissítési segéddel, MCT-vel, ISO-ból in-place upgrade-del (az utóbbinál kell a setup.exe futtatása), vagy csak az Enablement Package telepítésével adott évben kiadott tavasziról őszi verzióra váltáshoz, stb.

[ Szerkesztve ]

(#128179) pruzsi válasza Csupingo (#128175) üzenetére


pruzsi
őstag

Sajnos nem engedi

(#128180) Csupingo válasza pruzsi (#128179) üzenetére


Csupingo
veterán

Időzítést is átállítottad? (cvt, vagy cvt csökkentett kell, ha minden igaz) Milyen átalakítót használsz a monitorhoz?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128181) King Unique válasza st3v3np3t3r (#128162) üzenetére


King Unique
titán

NTFS fájlrendszer, hozzáférési engedélyek, azaz azokat kellene megfelelően beállítani a D meghajtónál az adott felhasználói csoportra vonatkozóan, saját tulajdonba venni a meghajtót, stb. Ami ha teljesül és admin jogú a user, akkor utána nem lesz minden fájlműveletnél a leírt jelenség, bár pl. egy programtelepítő futtatásánál nem meglepő ha rákérdez az UAC, meg egy ismeretlen forrásúnál adott esetben blokkol a SmartScreen. Ha nem, akkor meg nem megfelelően lett beállítva, ennyi.

(#128182) st3v3np3t3r válasza #98320896 (#128171) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nyugi, nekem sem engedi a Matebook D15 AMD(2020)-on.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#128183) st3v3np3t3r válasza King Unique (#128181) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Köszi, este megnézem és jelzek, mi lett az eredmény.
Amúgy a meghajtó a tulajdoni joga ég jogosultsági köre módosítva lett a fiókomhoz és akkor is csinálja.

Program futtatásnál nem baj ha Kérdez az UAC. A mappafelügyelet aktív ugyan, de a total commander kivételek között van, és akkor is kér Admin jogot.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#128184) pruzsi válasza Csupingo (#128180) üzenetére


pruzsi
őstag

Igen állítottam ahogy a kollega fentebb írta,ha autómatikusan hagyom elfogadja de életlen a kép... DVI-I - VGA átalakító másik vga kábellel is próbáltam. Lehet egyszerűen túl régi már ez a monitor, gondoltam hogy feldobom a win7-et de nem látja az ssd-t ,leszedtem az asus oldaláról a sata "driver" de tallózás után nem találja a telepítő :)) ., se mbr se ufsi elkészített telepítőként, biosba achi vagy ide lehetőséggel is... hétfőn megnézem egy másik monitorral.

(#128185) pube111


pube111
senior tag

Esetleg valaki erre?
#128167

(#128186) plaschil


plaschil
aktív tag

Sziasztok!

Win 10 Pro 20H2-t (mennyisegi licenc-el aktivalt, es hamarosan lejar) szeretnek aktivalni masik termekkulccsal. Kerdesem, hogy milyet kell vegyek? Egyszerre 1 gepen lesz telepitve, otthoni hasznalatra, semmi extra.

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#128187) King Unique válasza plaschil (#128186) üzenetére


King Unique
titán

Lád egy másik válaszban, az ott lévő linkekben leírtakat, ahol otthoni használat esetén alapvetően a Home, Pro OEM/Retail kiadás a reális és jogtisztán használható.

(#128188) plaschil válasza King Unique (#128187) üzenetére


plaschil
aktív tag

Uh de jo, koszonom szepen! :R

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#128189) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Sziasztok! Fel kellene raknom egy freeDos-os gépre egy Win 10-et, letöltöttem a legújabb Win10_20H2_v2_Hungarian_x64.iso lemezképet, erre most megtaláltam egy régebbi verzió Win10_1909_Hungarian_x64.iso -t már boot pendrájvon.
Az lenne a kérdésem, hogy telepíthetem a régebbi verziót és majd frissít vagy inkább az új verzióból csináljak bootolható pendrájvot? Elnézést, ha hülye a kérdés, de Linux-ot használok és marhára nem lövöm a Windowst és olvastam valahol, hogy a 10-es egy verziójának támogatása megszűnik. Előre is köszi a választ.

(#128191) King Unique válasza teleahocipöm (#128189) üzenetére


King Unique
titán

A honnan, hogyan kell letölteni a Windows 10 ISO-fájlt, pendrive-ra írni, majd pendrive-ról telepíteni a Windows 10-et témában lásd egy másik válaszban leírtakat. + Ha Linux alól készíted a telepítési adathordozót, azaz írod ki/másolod a pendrive-ra a telepítőt, akkor az alábbi blogbejegyzésben leírtakat.
Ha most készülsz telepíteni a Windows 10-et, akkor adott az aktuális 20H2 ISO használata, nem világos miért kellene okvetlenül a 1909, amikor a támogatása néhány hónap múlva amúgy is véget ér az otthoni használatnál reális Home és Pro kiadásoknál, hacsak nincsen valami különleges oka, pl. jelenleg érintik az adott eszközt (gépet) a 20H2 ismert hibák. Egyébként igen, alap hogy régebbi Windows 10-verziókról lehet újabbra upgrade-elni, felajánlja a gépházban (opcionálisan) a Windows Update is, lásd pl. a 20H2 funkciófrissítést. Mármint ha minden oké, mert ha nem és még nem áll készen az eszköz - lásd az előbb linkelt listát - , akkor csak értesítés jelenik meg az új verzió érkezéséről.

[ Szerkesztve ]

(#128192) teleahocipöm válasza King Unique (#128191) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Köszi a válasz! Akkor megszívtam, mert a gépemen lévő Win támogatása szűnik meg, :/ ezt a 1909-est tudom frissíteni a 20H2-re vagy meg kell vennem az utóbbit? Esetleg nekem is újra kell telepítenem az ujjat és a régi termékkulccsal tudom használni?

Végül is meg van az új lemezkép csak ki kell írnom a pendrájvra, de ezt megtudom csinálni a Win alól, ha újraindítom a gépet, csak előtte át kell másolnom másik meghajtóra, hogy lássa a win is.

(#128193) King Unique válasza teleahocipöm (#128192) üzenetére


King Unique
titán

Az előző válaszban világosan le van írva, hogy igen, lehet közvetlenül (0-ról történő újratelepítés nélkül) régi Windows 10-verzióról újabbra upgrade-elni a Windows Update-en keresztül + egyéb módon is. A build upgrade pedig normál esetben (érvényes termékkulcs, licenc és aktivált állapot) nyilván nem érinti a Windows 10 aktivált állapotát és a licenc érvényességét, aktivált marad utána is, nem kell újból termékkulcsot megadni, csak 1x kell megvásárolni és utána jogosult a user ingyen a további Windows 10-verziók használatára is adott kiadáson (pl. Home/Pro) belül, stb.
A Windows 10 alóli közvetlen upgrade-hez - pl. Windows Update-en + ezekkel a módszerekkel - nem kell semmilyen pendrive (nem tudom mégis honnan veszik ezt egyesek), az max. a 0-ról történő tiszta telepítéshez kell. Illetve az előző válaszban le van írva, linkelve hozzá az útmutató, hogy akár Linux alól is megoldható a telepítő letöltése és kiírása a pendrive-ra, ha a közvetlen upgrade a cél akkor az megoldható újratelepítés nélkül a már telepített Windows 10 alól, stb.

[ Szerkesztve ]

(#128194) teleahocipöm válasza King Unique (#128193) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Köszi, figyelmetlen voltam tényleg leírtad, olvasás közben megnyitogattam az ajánlott oldalakat és ez elvitt..
Gondoltam megpróbálom linux alól, pedig tudom korábban is ezzel szívtam, bemásoltam terminálban ezeket : sudo mkdir /mnt/iso kiderült, van már ilyen mappám, kitöröltem, beírtam ezt sudo mount -o loop win10.iso /mnt/iso/" na erre az az üzenet, hogy mount: /mnt/iso/: failed to setup loop device for win10.iso.

(#128195) King Unique válasza teleahocipöm (#128194) üzenetére


King Unique
titán

Az a leírás szemléltetésképpen van, ahol bizonyos lépéseknél értelemszerűen a saját elérési útvonaladat és fájlnevedet (a "win10.iso" csak a példa kedvéért az) kell behelyettesíteni, nem feltétlen 1:1-ben a példában lévőt beírni. :B Illetve nemcsak a terminál opció, lehet grafikus felületen is csatolni az ISO-fájlt (példa).

[ Szerkesztve ]

(#128196) st3v3np3t3r válasza King Unique (#128181) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

MEgcsináltam megint. Lekopogom, eddig nem kért admin jogot a TC

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#128197) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

A KB4586853 számú update másnál sem települ fel 0x8007000d hibával? Mi lehet a gond? Windows 10 20H2, Build 19042.630

i9 / 4080 / 32"

(#128198) teleahocipöm válasza King Unique (#128195) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Az állandó hibaüzenetek ellenére valahogy átmásolódott a mnt/iso mappába, törölhetetlenül :/ Most a darabolásnál tartok, az nem világos, hogy ezt hol kell elvégezni?
Rákattintottam az iso fájlra jobb egér bill. és ott a menüben az "indítható pendrive készítése" most úgy néz ki, hogy megírta hibaüzenet nélkül, de rövidesen kiderűl működik-e

(#128199) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Win alól Rufussal megcsináltam, elméletileg. Sajnos magyar leírás nincs a géphez, állítólag a telepítés előtt ki kel kapcsolnom a secure bootot, lövésem sincs hol van, mert indításkor elő sem jön ilyesmi.
bekapcsoláskor a win10 bootmaneger ablak jön elő, ha nyomom az f11 -t, akkor meg ez

[ Szerkesztve ]

(#128200) Fire/SOUL/CD válasza teleahocipöm (#128199) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez az UEFI firmware... Ez kb. olyan mint a parancssor OS alatt... Ha ez jön be EFI/UEFI SHELL, akkor nagyon rossz helyen vagy...(már ha nem ide akartál jönni direkt)
Ez a menü arra szolgál, hogy a BIOS EFI részét módosítsd, azaz pl. a BIOS írható területét, ebből a parancssorból, parancssori parancsok segítségével, magad konfigurálod (drivereket stb. stb. lehet feltolni az EFI/UEFI Shell parancsok alapján).
Ha tudod, mit csinálsz, akkor OK, de ha nem, akkor ROHADTUL NEM....

Ide normál telepítés esetén nem lehet eljutni... :N
Olvass vissza a topikban a telepítéssel kapcsolatban.... ;)

UI: Asztali gépek esetén, tipikusan a BIOS-ba belépést követően lehet futtatni az EFI/UEFI SHELL-t (de ehhez kell, hogy futtasd, magától nincs ilyen), míg előtelepített gépek esetén (laposok tipikusan) a géphez adott Utility beállítását követően (OEM gépek tipikusan) segítségével...(ez esetben sem az alapbeállítás az általad mutatott opció)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.