Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#129551) norba69 válasza Doky586 (#129550) üzenetére


norba69
senior tag

Nem normális particionálás volt, hanem valami hályogkovácsolás eredményeként tárolóhelyként lett hozzáadva az előző gépen a lemez.
Ezzel már foglalkozott egy topic.

(#129552) King Unique válasza Sanyi.mTs (#129547) üzenetére


King Unique
titán

Hát mondjuk asztali PC-ben, SATA-n csatlakoztatni a HDD-t, vagy USB-n olyan dokkolóban, ami 512e szektorméretet használ, mert ha 4Kn (4Ke), akkor nem meglepő MBR alapon a 16 TiB (példa). :))
A tárolóhely, tárolókészletes problémánál meg alapesetben tárolóhelyek védőpartíciója szerepel reális kapacitással, úgyhogy inkább az előbbi a valószínűbb.

(#129553) Sanyi.mTs válasza King Unique (#129552) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

ez volt a megoldás. másik mobil rackben már minden tökéletes. köszi. :R

(#129554) paolinho


paolinho
őstag

Asszonykám ASUS X52DE masinája megérett egy Win 10-re váltásra. Vásároltunk is egy liszenszet hozzá, és feltoltam az aktuális op rendszert, ami egy Win 10 Pro lett.
Két dolog merült fel bennem a telepítés végeztével.
Az egyik, hogy mitől lehet az, hogy a korábban a Win 7 alatt közel 30 másodperc alatt felálló rendszer (egy 120-as SSD a telepítési felület) a Win 10-nél 1 perc 40 mp-et vesz igénybe?
A másik, hogy az Eszközkezelő-ben olyan ismeretlen "Egyéb eszközök" bukkantak fel sárga felkiáltó jellel, amivel nem tudok mit kezdeni.

Lehet, hülyeség, de én nem szeretem az ilyen sárga jelecskéket. Hogyan lehetne eltüntetni, azaz felismertetni a Win 10-zel ezeket az eszközöket? Van erre valakinek ötlete?

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#129555) hobizoli válasza paolinho (#129554) üzenetére


hobizoli
nagyúr

[link]

itt nezd meg melyik hardvereket talalta meg a Win10 magatol is
ami nincs meg, azok hianyzonak
ahhoz kell neked eloguberalni a Win10-s drivereket a web-rol

több drón kell ;P

(#129556) King Unique válasza paolinho (#129554) üzenetére


King Unique
titán

Lásd nemrég más esetét: [link], [link].
A friss telepítés után meg ugye alap, hogy naprakészre legyen frissítve a rendszer, telepítve legyenek a szükséges Windows-frissítések és illesztőprogram-frissítések (akár választható is, lásd a linkelt példát). :))

(#129557) Selynelar


Selynelar
aktív tag

Üdv Mindenki,

Windows 10 64bit Home-ra érdemes a directX websetup-ot feltelepíteni? Vagy ha van olyan játék,amelynek régebbi Dx kell akkor az úgyis telepíti magának?

Előre is köszönöm a válaszokat. :R

(#129558) Zoz válasza paolinho (#129554) üzenetére


Zoz
őstag

Erősen muzeális gép, erre én nem erőltettem volna Win10-et...
2010-es Win7-es driverek a legfrissebbek hozzá...
Nézd meg, hogy mit tud össze szedni a Windows Update, a maradékra meg próbáld meg feltenni a 7-es drivereket hátha...

(#129559) paolinho válasza hobizoli (#129555) üzenetére


paolinho
őstag

Erre az oldalra elkalandoztam én is, de ez a DriverEasy_Setup nekem rohadtul nem szimpatikus a maga agresszivitásával. Kb vagy még 5 olyan oldal dobta fel ezt a nevet, amikor rákerestem a hiányzó driverekre.

#129556 King Unique: köszi, akkor próbálok nyomozni, aztán csak lesz valami.

(#129560) bon válasza paolinho (#129559) üzenetére


bon
őstag

az ilyen driver telepítős programokat oldalakat el kell felejteni! A gyártó oldala esetleg fóruma ami szóba jöhet, ha nincs akkor nincs driver. Ismeretlen eszközöket meg itt lehet megkeresni: [link] a vendor és device azonosítókat meg az eszközkezelőben a hardver tulajdonságainál részletek fülön a hardverazonosítóknál lehet megtalálni

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#129561) paolinho válasza Zoz (#129558) üzenetére


paolinho
őstag

Nem vitatom, hogy ez nem egy junior masina, bár esztétikailag, és műszakilagkiválló állapotban van, de azt gondoltam, hogy ha a szintén 10 éves HP ProBook-om 4 Gb Ram-mal "elbír" a Win 10-zel, akkor ez miért ne tudná ugyanezt megoldani 8 Gb memóriával. És valjuk meg, sajna a Win 7-nek leáldozott. Szóval próbálkoznék (amíg bírja a gép) a Win 10-zel, aztán majd meglátjuk.

#129560 bon: Köszi, ráfekszem erre a felületre, hátha hoz eredményt. Egyébként én sem hiszek az ilyen, és ehhez hasonló oldalakban, mint az Asus Driver Downloads. A DriverEasy_Setup még jó néhány oldalon felbukkant. Kissé izgulok is miatta, mert elsőre feltelepítettem, aztán látva a "segítőkészsége irányát" le is takarítottam. Remélem nem baszcsiztam ezzel el semmit!

[ Szerkesztve ]

(#129562) Armagedown válasza paolinho (#129561) üzenetére


Armagedown
őstag

Próbáld a Snappy Driver Installert, ha nincs kedved egyenként levadászni a drivereket.
nekem bevált, nem muszáj letölteni a teljes 21 GB os csomagot, a lite is végzi a dolgát. [link]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#129563) Zoz válasza paolinho (#129561) üzenetére


Zoz
őstag

Elsősorban nem az elbírásról van szó, hanem a működő driverek összevadászásáról. Gyanítom az a említett ProBook valami Inteles konfig, azok jobban támogatottak.
Én az Asus gyári driveres oldalát linkeltem neked, onnan bátran tölthetsz.
(Amúgy én úgy álltam volna neki, hogy az eddigi működő Win7-et frissítettem volna fel, és akkor átvette volna az eddig működő drivereket amihez nem talál jobbat.)

(#129564) laskr99


laskr99
addikt

A win említett szolgáltatása tiltva, de: [link]

(#129565) paolinho válasza Zoz (#129563) üzenetére


paolinho
őstag

Igen, valóban egy kicsit macerás azt a néhány drivert levadászni, de talán csak egyszer kell beszerezni, hogy rend legyen a mellesleg eddig hibátlanul futó 10-esen.
Köszi a linket az Asus driverek kapcsán, tesztelgetem azokat is majd.
Viszont van egy pozitív változás, ugyanis valami oknál fogva megtáltosodott a rendszer, és most ott tart, hogy kb 20 mp alatt feláll. Elsőre ez sem rossz.

Armagedown: köszi a tippet, tesztelni fogom, hátha....

(#129566) svgyula válasza paolinho (#129565) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ehhez a géphez nem járt gyári CD? Azzal kezd mivel "ASUS". Eddig egyetlen asus ami nálam megfordult sem volt a windows-al elsőre, másodikra, kompatibilis. Mindnek volt valami nyűge! Legyen az x éves vagy a dobozból kivett teljesen új gép! Náluk divat az, hogy minden hardver csak a saját módisított driverrel üzemel optimálisan vagy egyáltalán(?) és kiköpi a windows által felrakott "univerzális" :D drivereket. Ha valami csoda folytán találsz még hozzá a gyári cd-n kívül akkor azt úgy őrizd mint a szent grált :K

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#129567) paolinho válasza svgyula (#129566) üzenetére


paolinho
őstag

Szia! Sajnos ehhez már nincs meg a gyári lemez. De bízom benne, hogy az Internet széles tárterén csak rá fogog majd akadni valahol a hiányzó driverekre. Egyelőre minden megy problémamentesen, persze lehet, hogy majd később fog kiderülni, hogy honnan hiányzik valami is. De addig is nyomozom a hiányzó elemeket, csak meglesznek egyszer.

(#129568) Fire/SOUL/CD válasza laskr99 (#129564) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ööö, itt most mit is kellene látni? :B
Végignéztem, de a hibajelenséget nem vélem felfedezni a videóban... :F

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#129569) laskr99 válasza Fire/SOUL/CD (#129568) üzenetére


laskr99
addikt

0:00 és ledob a játékból.

(#129570) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Felcsatoltam smb-n a Nas-om pár megosztott mappáját. Majd mivel asszony használná a laptopot, lecsatoltam őket. Most az egyik megosztott mappát újra felcsatoltam neki, de nem kér hitelesítést, a régi adatokkal lép be. Hol tudom a régi felhasználó nevet és jelszót törölni?

(#129571) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Újra szeretném telepíteni a Win10-et a laptopomon tiszta telepítéssel, de nem tudom, a kulcsot hogyan tudnám kinyerni (lehet, hogy nem is kell, de ha mégis, jó lenne tudni). Utólagos, retail key van hozzá. Próbáltam cmd-ből paranccsal (wmic path softwarelicensingservice get OA3xOriginalProductKey) de nem jelenít meg semmi. Próbáltam 3rd party progikat, mint a SHowkey plus, vagy Nirsoft Produkey, de azok sem. Prodct ID-t írják, de a Key-re azt írják, hogy Not Found :F Hogy a túróba szerezhetem meg a kulcsot akkor?

[ Szerkesztve ]

(#129572) Fire/SOUL/CD válasza laskr99 (#129569) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A videóban csak egy kis akadás látszik, nem pedig az, hogy letesz a tálcára...
Ha letenne tálcára, akkor a W10 asztalt kellene látni, de ilyet nem látni.

Korábban meg írtad, hogy NET nélkül nincs gond (feltételezem a teljes víruskeresés is megvolt, amit javasoltam és nem volt semmi)

Az a baj. hogy látszólag semmi közös dolog nincs "benned" meg az ismerőseidnél, de valaminek biztosan kell, hogy azonos legyen.
Más ötletem már nincs, mint hogy ugyanannál a net szolgáltatónál vagytok, ugyanolyan hálózati eszközökkel és a szolgáltató vagy annak eszköze baszakodik...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#129573) isti732712 válasza Gabesz87 (#129571) üzenetére


isti732712
aktív tag

Szerintem nem kell! De ha mindenképp szereznéd akkor aida64! Ebből a progiból ki tudod nyerni a kulcsot :))

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#129574) tope válasza Gabesz87 (#129571) üzenetére


tope
addikt

Minek a kulcs?
Ha aktivált volt a rendszered, akkor ugyanolyan Win-t felrakva automatikusan aktiválja magát.

(#129575) Gabesz87 válasza isti732712 (#129573) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ó ez eszembe sem jutott, valóban. Teszek vele egy próbát.
Na megnéztem. Érdekes, mert ugyanazt mutatja, mint amit a Showkey Plus: csupa B betű végig: (BBBBB-BBBBB....) :F

#129574 tope:
Lehet, hogy nem kell, tiszta telepítést csinálnék, formázott partícióra, szóval nem tudom kell-e. Csak gondoltam, ha mégis, akkor inkább meglegyen.

[ Szerkesztve ]

(#129576) laskr99 válasza Fire/SOUL/CD (#129572) üzenetére


laskr99
addikt

Szolgáltató más, ők UPC én digi.

Most nézem, tényleg akkor megállt, mikor lerakott a tálcára, majd 2mp mire visszamentem akkor ment tovább :Y

(#129577) sandró60


sandró60
addikt

Üdv!
A Windows funkció up-ot elodáztam 180 nappal.
Ennek ellenére kijelzi,hogy mikor indítsa újra :F
Egy kicsit odzkottam a fórumtársak történetei után :K
Minden hiba nélkül történt a funkció frissítés.

(#129578) King Unique válasza Gabesz87 (#129571) üzenetére


King Unique
titán

Elég világosan leírja a Windows 10 telepítője is, hogy (ugyanazon kiadás) újratelepítésnél nem kell újból megadni a termékkulcsot, amiről ugyancsak volt már szó itt. :))

A Windows újratelepítésekor válassza a Nincs termékkulcsom lehetőséget. Windows-példánya később automatikusan aktiválódni fog.

"tiszta telepítést csinálnék, formázott partícióra"

A honnan, hogyan kell letölteni a Windows 10 ISO-fájlt, pendrive-ra írni, majd pendrive-ról telepíteni a Windows 10-et témáról pedig szintén volt szó itt többször, lásd egy másik válaszban leírtakat, + nemrég egy másik topikban is részletezve lett, illetve a hogyan kell UEFI szerint telepíteni. Ahol nem, nem kell előre inicializálni, particionálni, formázni a célmeghajtót, max. szükség esetén törölni és utána a létrejött szabad területet megadni telepítési célnak, stb.

[ Szerkesztve ]

(#129579) sandró60 válasza sandró60 (#129577) üzenetére


sandró60
addikt

Amúgy melyik mappában találom a régi W10-t?
Hány nap után törlődik automatikusan?

[ Szerkesztve ]

(#129580) sz.j válasza sandró60 (#129579) üzenetére


sz.j
nagyúr

Az old mappában van a frissítés előtti win.
Általában két héten belül törlődik.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#129581) King Unique válasza sandró60 (#129579) üzenetére


King Unique
titán

Értelemszerűen a Windows.old mappában van a korábbi Windows 10-verzió és a funkciófrissítést követően 10 nap után törlődik automatikusan, de az utóbbi függhet attól is milyen gyakran van használva a rendszer, stb. Ahol amúgy nem feltétlen muszáj megvárni az automatikus törlést, előtte is bármikor törölhető a lemezkarbantartóval és a Tárterületsegéddel (bővebben).

+ A hogyan kellene Windows 10-et klónozni téma is már többször részletezve volt itt a topikban, legutóbb pl. ennél az esetnél, + a rendszermentés képfájlba és a visszaállítás meg ennél volt részletezve, még mielőtt esetleg sikerülne nem megfelelőn végrehajtani.

[ Szerkesztve ]

(#129582) sandró60 válasza sz.j (#129580) üzenetére


sandró60
addikt

Köszönöm :R
Csak azért kérdeztem,mert klónozni fogom nagyobb SSD-re és nem akarom az old mapát is.
Akkor előtte törlöm.

(#129583) paolinho válasza Armagedown (#129562) üzenetére


paolinho
őstag

Utólag is köszi, ez megoldotta a probléma kapcsán az "Alapvető rendszereszközök" hiányát, mig az "Ismeretlen eszköz" problémáját egy ATKDrv_V104321575_Win7_64.zip fájll intézte el. :R

(#129584) fauv


fauv
őstag

Üdv Urak !

Kellene egy pici segítség !

Eddig az asztali számítógépen léptem be az otp direct oldalára, hosszú évek óta, semmi gond nem volt. Tavaly októberben amikor be akartam lépni, hiába írtam be a megfelelő adatokat, mindig elutasított, adat hiba miatt./ pl. rossz jelszó stb. / A 3 próbálkozás után le is tiltott 24 órára :W
Másnap megint próbálkoztam , szintén elutasítás. Lementem a laptophoz, ott is win 10 van google fiókkal, egyből beléptem , sikerült is elintéznem a dolgokat. Se novemberben, se decemberben az asztali géppel nem tudtam belépni, csak a laptoppal. Most próbáltam megint, asztali, nem, laptop NEM !! Gondoltam az asszony gépén kipróbálom , ott egyből sikerült.
Nem tudom járt e valaki hasonlóan, esetleg valakinek valami ötlet ?

Előre is köszönöm

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#129585) Kicsipampam válasza fauv (#129584) üzenetére


Kicsipampam
tag

Esetleg elavult böngésző?

(#129586) mpo válasza fauv (#129584) üzenetére


mpo
veterán

Kiegészítők nélkül érdemes ilyenkor próbálkozni.

Ha érted, akkor már elavult.

(#129587) I02S3F válasza fauv (#129584) üzenetére


I02S3F
őstag

Nem hiszem, hogy elgépelnéd, de mielőtt beírod a jelszavad a megfelelő mezőbe, írd be egy jegyzettömbbe.

Kétfaktoros hitelesítéssel nem lehet gond? (csak töprengek)

(#129588) juhi56 válasza fauv (#129584) üzenetére


juhi56
tag

Nekem is volt ilyen. Nézd meg, hogy a billentyűzeten azok a betűk jók-e.
Lehet, hogy nehezen jár. Leütöd, és nem csinál semmit.

(#129589) fauv


fauv
őstag

Na szóval, az asszony gépén/ win 10 / simán müxik a belépés. A laptopon és a az asztali gépre is feltelepítettem a firefoxot, így most be tudok lépni mind a 2 gépből. Nem értem, abban a pillanatban, ahogy használom a a google chromot, vagy a win 10 keresőjét, ami ugye szintén szinkronizálva van a google fiókkal, nem lehet belépni adat hiba miatt. Kész káosz.

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#129590) mpo válasza fauv (#129589) üzenetére


mpo
veterán

Van a jelszóban ékezetes karakter?
Az a jó ha nincs, csak kisbetű, nagybetű és számok.

Ha érted, akkor már elavult.

(#129591) fauv válasza mpo (#129590) üzenetére


fauv
őstag

nincs

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#129592) Kovács86


Kovács86
junior tag

Sziasztok!

A w10-t tenném nagyobb HDD-re. A frissítésben nincs erről hír, "kicsit" nagy a topik ( :K :K :K a "nagyság átka" ;) ), hogyan is csináljam?

Kössssz!

[ Szerkesztve ]

(#129593) sz.j válasza Kovács86 (#129592) üzenetére


sz.j
nagyúr

Például klónozd át.
(A hogyan-hoz használd a topik keresőjét)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#129594) King Unique válasza Kovács86 (#129592) üzenetére


King Unique
titán

Hát mondjuk klónozással, ahol ha kicsit visszaolvasol, akkor épp nemrég volt szó szó itt újra arról is, + ott van a topik keresője. :))

(#129595) Csupingo


Csupingo
veterán

Sziasztok!
Sajnos semmi konkrétumot nem tudok, de azért kérdeznék, hátha valaki találkozott már ilyen problémával.
Van egy 1,5 tenyérnyi mérettel rendelkező mini pc. Azon van 6db usb port. Azt mondta a tulaj, hogy egy idő óta csak 1 darab használható, a többi 5-re hiába kötnek bármilyen eszközt, azok nem működnek. Esetleg egy windows frissítés lehet a ludas, vagy víruskereső, vagy az is simán lehetséges, hogy 6-ból 5 elromlik?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#129596) st3v3np3t3r válasza Csupingo (#129595) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Inkább hardver hiba, ha az eszközkezelőben nem jelez hibát az 5 USB portra.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#129597) Csupingo válasza st3v3np3t3r (#129596) üzenetére


Csupingo
veterán

Már annyival többet tudok, hogy az eszközkezelő nem jelez hibát sehol, az usb-knél se írja, hogy le lenne tiltva. Ha jól értettem, még 1909-es win változatot használnak.
Az járható út lenne, ha az utolsó frissítéseket visszavonnák, vagy eltávolítanák, hátha azok okoztak galibát?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#129598) st3v3np3t3r válasza Csupingo (#129597) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nem biztos.
Alternatív módon viszont megoldható régebbi windows 10 verzió,pl.1903 vagy ?1809? build telepítése. Esetleg chipset meghajtó frissítése. Én az utóbbira a Snappy Driver Installert szoktam használni.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#129599) King Unique válasza Csupingo (#129595) üzenetére


King Unique
titán

"vagy víruskereső"

Milyen vírusirtó van telepítve? Ha Avast és társai, akkor nincs miről beszélni (példa)... :)) Sőt, az a szutyok nemcsak USB-s, hanem belső HDD/SSD meghajtókat is letilt (példa). :U

Az "Azt mondta a tulaj," ha valami laikus r = 1 user, akkor megint nincs miről beszélni, mert ott ki tudja mi történt valójában, az sem biztos, hogy az eszközkezelőben minden rendben van...

(#129600) Csupingo válasza King Unique (#129599) üzenetére


Csupingo
veterán

Miközben telefonáltak a gép elől, akkor kértem, hogy nézzék meg az eszközkezelőt. Azt mondták, nincs külső víruskereső telepítve. (Nekem is eszembe jutott, mert itt a topikban már többször volt róla szó.) Ami még furcsábbá teszi a dolgot, hogy 2db fekete usb és 4db kék usb van a gépen. Érdekes, hogy 1db kék működik.
Tudtok javasolni valami kicsi pen-ről működő linuxot, vagy a win pe is jó lehet kideríteni, hogy tényleg a gép hibásodott e meg?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.