Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128051) pontyos


pontyos
senior tag

Srácok, sikerült eladni a laptopom, reggel el is viszik. Eredeti Win10 home van rajta. Melyik a leggyorsabb alapra állítás?

(#128052) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Eddig tökéletesen működött az, hogyha több asztal volt megnyitva a tálcán mindig csak azok a programok jelentek meg, amik az adott asztalon futottak. A legutóbbi frissítés óta mág minden program megjelenik minden asztal tálcáján. Gyakorlatilag okafogyottá vált a több asztal használata, mert nem találom azt a beállítási kombinációt, amivel visszanyerném ezt a funkciót.

Tudtok erről valamit esetleg?

(#128053) Sub-ZeRo válasza pontyos (#128051) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Reinstall. Vagy egy resetet neki. A gépház, frissítés, majd a visszaállítás alatt találod. Bár nekem a múltkor ez nem jött be, mert lassan csinálja. Inkább kapott egy új windowst. Az gyorsabban meg lett.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#128054) pontyos válasza Sub-ZeRo (#128053) üzenetére


pontyos
senior tag

Köszi a gyors választ, hírtelen eszembe sem jutott, akkor usb telepítést máris elkezdtem. Gépház alapra állítás gondolom bazi lassú lehet. Köszi :)

(#128055) King Unique válasza pontyos (#128051) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban leírtakat, erről is már többször volt szó itt. :))

(#128056) pontyos válasza King Unique (#128055) üzenetére


pontyos
senior tag

Kész vagyok, köszi!!

(#128058) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Üdv, nemrég megjelent egy kis ikon a tálcán (Windows 10 20H2) hogy "értekezlet" vagy valami ilyesmi. Kikapcsoltam, de az elmúlt héten még egyszer megjelent.
Mi a túró ez, és hogy lehet VÉGLEG kikacsolni?

(#128059) Dumi86 válasza Cs1csó (#128058) üzenetére


Dumi86
senior tag

Hali. Én rámentem jobb egérrel és elrejtés. Még nem jelent meg újra :R Amúgy meg értelmezni se tudom a fene lehet ez :D

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#128060) Eversmann válasza King Unique (#128009) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Jó, nem szóltam. Megvan :DDD

[ Szerkesztve ]

Life is better with a Titan

(#128061) King Unique válasza #98320896 (#128057) üzenetére


King Unique
titán

Nem derült ki mennyire van leterhelve a jelenlegi SSD, mennyi a szabad terület, illetve a gyári OP mellett van-e elegendő a megfelelő működéshez.
Hát akkor bővítsél ha az az igényed, vegyél + 1 / helyette másik SSD-t, erre már nem tudok mit mondani az előzőleg leírtak után. :D :N

(#128062) Cs1csó válasza Dumi86 (#128059) üzenetére


Cs1csó
félisten

:((( :((
Ezt tettem én is - még a friss telepítés után - de most megint megjelent. Sehol sem találok rá beállítási lehetőséget a gépházban (a gépházban nálam gyakorlatilag MINDEN - is - ki van kapcsolva ami nem:
- háttérben futó alkalmazásként engedélyezve van a GÉPHÁZ és a WINDOWS BIZTONSÁG
- a mikrofonhoz hozzáférés is engedélyezve van asztali alkalmazásoknak
- alkalmazások és más küldők értesítéseinek az engedélyezése itt a gépház van és biztonság és karbantartás

Kb. ennyi. Semmi más.

(#128063) King Unique válasza Cs1csó (#128058) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha erre az ikonra célzol, akkor az a tálcán elrejthető, valamint a gépházban is kikapcsolható a megjelenítése, + csoportházirend és registry szinten is (bővebben). :))

[ Szerkesztve ]

(#128064) Cs1csó válasza King Unique (#128063) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R ez eddig is megvolt. Mindegy nem halok bele csak - kicsit - bosszant, hogy megint megjelent. Pedig ugyanúgy kikapcsoltam (az ikonon jobb klikk és elrejtés ahogy a képen is van)

(#128065) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Két monitor esetén, ha az elsődleges displayport a másik meg dvi, hogyan állítom be, hogy ha a displayportosat kikapcsolom, ne adja át az elsődleges szerepet a másiknak, csak vegye úgy, hogy ki van kapcsolva az elsődleges?

(#128066) medica válasza Csupingo (#128014) üzenetére


medica
senior tag

:R Frissítést szedett le és telepített sikeresen (kb4586853 és kb4586853). Azóta még nem volt gond, a gyors rendszerindítást kikapcsoltam, eseménynaplóban hibának security spp.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#128067) kontaku válasza Cs1csó (#128064) üzenetére


kontaku
tag

Én kíváncsiságból rákattintottam, a Skype jött be. Pedig azt alapból tiltottam, hogy ne induljon el automatikusan. Amúgy én is az elrejtettem ezután. (A Skype-ot meg megint nem engedtem, hogy rendszerrel induljon.)

(#128068) nubreed


nubreed
veterán

Ha van egy laptop amit gyárilag windowssal veszek meg, de én ki akarom cserélni a gyárilag benne lévő ssd-t egy nagyobbra és így nulláról rakok rá egy windowst, akkor azt megtehetem, úgy hogy az jogtiszta maradjon? A szériaszámot ilyenkor a biosból ki tudja olvasni a rendszer és így lehet aktiválni az új ssd-re telepített új rendszert? Vagy ez hogy működik?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#128069) Geth válasza gekkoXT (#128065) üzenetére


Geth
addikt

Ha van monitor bekapcsolva, akkor van elsődleges monitor is.

(#128070) gekkoXT válasza Geth (#128069) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Eddig DVI-on ment két monitor. ha az egyiket kikapcsoltam, nem változott meg, melyik az elsődleges, csak simán ki volt kapcsolva. DP esetén viszont ha nincs bekapcsolva, olyan, mintha úgy venné, az az eszköz már nincs is a rendszerben. Ezért megszűnik a kiterjesztés és átadja a bekpcsoltnak az elsődlegességet, átpakol rá mindent. Ez baromi idegesítő.

(#128071) Geth válasza gekkoXT (#128070) üzenetére


Geth
addikt

Akkor a DP ügyesebb:)
Szorri, évek óta nem tartok semmit a desktopon (szerintem kontraproduktív), ha meg 1 monitor kell akkor winből kapcsolom le (ilyenkor persze mindig átveszi az elsődlegest a másik, de ez az elvárt).

(#128072) gekkoXT válasza Geth (#128071) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Ok, köszi.
Én munka közben láttam ennek hasznát. Egyiken dolgozik egy program, a másikon mondjuk megy egy yt videóm, vagy film. Amíg az elsőn úgysem dolgozok, alkalom adtán lelőttem.

(#128073) Geth válasza gekkoXT (#128072) üzenetére


Geth
addikt

Én munka közben nem (sem) látom a desktopot, ezért írtam hogy kontraproduktív.

Több megoldás is adódik: nézd meg mi történik, ha nem DP-vel kötöd rá a monitort a gépre.
Vagy tedd át elsődlegesre a youtubeos monitort, hiszen a leírásodból úgy tűnik valójában az az elsődleges :)

(#128074) Armagedown válasza nubreed (#128068) üzenetére


Armagedown
őstag

Amint csatlakozol a netre, aktiválódni fog, nincs tennivalód vele.
Természetesen az előtelepített kiadást kell telepíteni :)

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#128075) nubreed válasza Armagedown (#128074) üzenetére


nubreed
veterán

Ok, de hogy tudpm telepíteni az előre telepített kiadást ha ahhoz nincs telepítő csomagom?
Mert gondolom a "régi" gyaárilag a géppel érkező ssd-n nem lesz ott külön telepítő csomag formájában is a Windows, csak már a kész termék.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#128076) gekkoXT válasza Geth (#128073) üzenetére


gekkoXT
senior tag

:)) A DP monitor az elsődleges és mivel 4K 10 bit, és ez kell is a melóhoz, nincs más út.
Egy videó render alatt meg néha, nem mindig van a leírt eset természetesen! :C

(#128077) Armagedown válasza nubreed (#128075) üzenetére


Armagedown
őstag

Innen le tudod tölteni.
Kelleni fog egy legalább 8 GBos pendrive.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#128078) nubreed válasza Armagedown (#128077) üzenetére


nubreed
veterán

Köszönöm! :R

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#128079) Geth válasza gekkoXT (#128076) üzenetére


Geth
addikt

A DP monitor az elsődleges és mivel 4K 10 bit, (...,) nincs más út.
Ez így ebben a formában nem igaz, 4K 10 bit-et a HDMI 2.0 is tud. Persze ha van, de ez nem derült ki.

(#128080) Doky586 válasza gekkoXT (#128070) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"ha az egyiket kikapcsoltam"

Ez most komoly..?
Azért a havi <100 Ft megspórolása végett kapcsolgatod ki a 4K monitort hogy a másik kis monitoron dolgozz.??? :Y

Hát erre nem gondoltam. De a Microsoftnál se.. :DD

[ Szerkesztve ]

(#128081) UnSkilleD válasza gekkoXT (#128076) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

hdmi kellene, azzal nem kapcsolgat

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#128082) Nixon18 válasza Nixon18 (#128052) üzenetére


Nixon18
senior tag

Erre van valakinek valami elképzelése esetleg?

(#128083) konci79


konci79
őstag

Sziasztok.
Win10 Home, szeretnék egy mappát jelszóval védeni, fényképek biztonsági mentései vannak benne, vész esetére. Mi a legegyszerűbb módja?
Köszi

(#128084) liszi70 válasza konci79 (#128083) üzenetére


liszi70
nagyúr

"szeretnék egy mappát jelszóval védeni..... Mi a legegyszerűbb módja?"

Szerintem a legegyszerűbb módja pl. az ingyenes 7-Zip programmal jelszavas becsomagolást végezni rajta. Faék egyszerűségű és nagy biztonságú. :)

[ Szerkesztve ]

(#128085) Doky586 válasza konci79 (#128083) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A windowsban ezt jelszó és jogosultság kezelésnek hívják ntfs-en immáron 20 éve...

[ Szerkesztve ]

(#128086) nubreed válasza konci79 (#128083) üzenetére


nubreed
veterán

Ha nagyon paranojás vagy beteszed egy VeraCrypt konténerbe.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#128087) King Unique válasza konci79 (#128083) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik esetnél leírtakat, erről is már volt szó itt többször. Ahol ha az EFS, Bitlocker, VeraCrypt, jogosultságok állításának használta nem felel meg és nem akarod betömöríteni 7-Zip, WinRAR programmal sem egy jelszóval védett fájlba, akkor külső programmal (példák) lehet megoldani a jelszavas zárat, amit megmond amúgy a gúgli is, nem Windows 10 specifikus beállítás kell hozzá. :))

[ Szerkesztve ]

(#128088) konci79 válasza Doky586 (#128085) üzenetére


konci79
őstag

25 éve fejeztem be a tanulmányaimat( nem informatikai pályán) azóta amit megtudtam, azt mindent autodidakta módon, és úgy hogy kérdezek, ha nem tudok valamit. Sosem csináltam ilyet, így kérdezek hogy mi a módja. Bár sok mindenre egyedül jövök rá, most jobbnak láttam kérdezni. Egyszer sikerült láthatatlanná tenni egy mappát, azóta se tudom hol van :DDD

szerk:
#128086 nubreed
Nem paranoia, puszta elővigyázatosság, minden más pótolható.
Egyébként van egy Blue hdd is a szekrényben, csak most még egy helyre lementettem, csak mivel ez a gépben van, gondoltam valahogy levédem.

[ Szerkesztve ]

(#128089) Cs1csó válasza konci79 (#128088) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egyszer sikerült láthatatlanná tenni egy mappát, azóta se tudom hol van :DDD

:DDD ez a nap hozzászólása!

A VeraCrypt-et tudom én is.

(#128090) King Unique válasza nubreed (#128068) üzenetére


King Unique
titán

A Windows újratelepítésének, klónozásnak stb. ugyanazon hardveren belül semmi köze a licenchez, a rendszer jogtisztasághoz, nem világos miért kérdés ez egyáltalán. Meg ha Windows 10-zel előtelepített laptop, akkor annál eleve adott a BIOS OEM Key pl. Home kiadáshoz, ahol egy újratelepítésnél a kiadásválasztó és az aktiválás ablak sem fog megjelenni, később automatikusan aktiválódik az adott Windows-példány, stb. A honnan, hogyan kell letölteni a Windows 10 ISO-fájlt, pendrive-ra írni, majd pendrive-ról telepíteni a Windows 10-et témában lásd egy másik válaszban leírtakat, ezekről is már számtalanszor volt szó itt, meg evidens a W10 ISO letöltéséhez többe között a Microsoft weboldala, stb.
Másik lehetőség a klónozás, amihez Windows esetén számos program (példák) áll rendekelkezésre + az SSD-k gyártóinak saját szoftverei (pl. Samsung SSD-k esetén a Samsung Data Migration), amik közül a közvetlen klónozáshoz pl. a Macrium Reflect jó választás. A hogyan kellene klónozni témával kapcsolatban meg lásd egy másik esetnél leírtakat, + ennél, ha laptopról van szó és nem megoldható egyszerre a forrás- és célmeghajtó csatlakoztatása, valamint az utóbbi USB-n történő csatlakoztatása. Mármint ha nem cél az újratelepítés a 0-ról, meg szimplán egy SSD csere miatt amúgy sem indokolt.

"Mert gondolom a "régi" gyaárilag a géppel érkező ssd-n nem lesz ott külön telepítő csomag formájában is a Windows, csak már a kész termék."

Windowszal előtelepített gépeknél, laptopoknál szokott lenni gyári recovery partíció, amin ott van az OS képfájl. Ami akkor jöhet jól, ha vissza kell állítani a gépet, rajta a Windowst a gyári állapotba xy probléma esetén, vagy eladás előtt (bővebben).

[ Szerkesztve ]

(#128091) kretenallat


kretenallat
senior tag

Sziasztok!
Laptopban levo SSDt szeretnek uj SSDre migralni, m2 - m2, vettem egy kulso hazat hozza. Macrium Reflect Free vel cloneoztam a meghajtot az uj drivera, egyetlen valtoztatas, hogy nagyobb helyet adtam a fo particionak, amin a windows meg az adatai voltak.

Nem indul. Elkezd tolteni, de ujraindul. Nullara nem allithatom vissza a windowst, az eddig telepitett, beallitott progik ujrapakolasaval egy ev elmenne. Valaki tudna vmi jobb programot ajanlani pls?

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#128092) King Unique válasza kretenallat (#128091) üzenetére


King Unique
titán

Épp az előző válaszban volt arról szó és linkelve hogyan kell Windows 10-et klónozni. Aszerint csináltad, minden szükséges partíció át lett klónozva, W10-nél klónozás előtt a gyorsindítás ki lett kapcsolva, BIOS/UEFI boot opciók és sorrend megfelelően van beállítva, klónozás után az 1. indításnál a régi SSD ki lett véve és csak az új SSD lett csatlakoztatva M.2-n (nem USB-n)? :F Ha nem, nem stimmelnek a felsoroltak, akkor nem kell csodálkozni, ha nem bootol... + Amúgy a Macrium Reflect pendrive-ról bootolható WinPE/WinRE változatában van "Fix Boot Problems" lehetőség, ezért is célszerű azzal csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#128093) kretenallat válasza King Unique (#128092) üzenetére


kretenallat
senior tag

Szia! Köszi a választ, a te hozzászólásodat már nem láttam, akkor már fogalmaztam a kérdésemet. Postolás után elolvastam és el is kezdtem újra a folyamatot, most a WinRE pendrive kreálásánál tartok. Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#128094) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

A tálcán, ahol van a hang és a hálózat ikon megjelent egy furcsa ikon és amikor fölé viszem az egeret azt írja, hogy értekezlet most. Ez mi lehet? Valaki találkozott már ilyennel?

(#128095) Fire/SOUL/CD válasza kretenallat (#128093) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Pendrive-ról boot-olva klónozz lehetőleg, ne OS alól
2. Ha helyesen jársz el a Macrium-al (minden segédpartíció másolva lesz, és a helyükre is kerülve lesz átklónozva), akkor nincs szükség Fix boot meg hasonlókra
3. Itt leírtam, hogyan kell létrehozni boot-os Pendrive-t

timelord1987
MS Teams lehet.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#128096) kontaku válasza timelord1987 (#128094) üzenetére


kontaku
tag

Nálam Skype-ot nyitott. Lásd.: [link]

(#128097) gekkoXT válasza Doky586 (#128080) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Szerinted energia spórolásból kapcsolom ki? Simán azért, hogy amíg várok, ne világítson mondjuk éjszaka, amíg a várakozás alatt a másikon film vagy más program fut.

Kipróbálom majd hdmi-vel. DP ezek szerint plug--n-play stílusban kapcsolódó szabvány.

(#128098) King Unique válasza timelord1987 (#128094) üzenetére


King Unique
titán

Erről pont nemrég volt szó, lásd egy másik válaszban leírtakat.

(#128099) King Unique válasza kretenallat (#128093) üzenetére


King Unique
titán

Oké, ha újrakezded és megfelelően klónozol az előbb javasoltak szerint, akkor annak működnie kell, bootolnia kell utána a célmeghajtóról (új SSD) a Windows 10-nek. Egyébként lehet akár Windows alól is klónozni, valamint menteni és visszaállítani, de szvsz pendrive-ról bootolva a WinRE/WinPE környezetben még biztosabb, ott szükség esetén a boot javítási opció is elérhető, stb.

(#128100) movax válasza kretenallat (#128091) üzenetére


movax
őstag

El kell olvasni az útmutatókat és a leírásokat, és pontosan követni kell. A hibák 99 százaléka user error. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.