Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128751) libus válasza Fire/SOUL/CD (#128750) üzenetére


libus
őstag

- :R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#128752) Piftuka válasza atyca (#128508) üzenetére


Piftuka
veterán

"Egyébként nekem zokszó nélkül küldött másik kulcsot (Retail) anno a Software-Codes..."

Az én levelemet válaszra sem méltatták. Azt gondolom, nem véletlen, hogy hirtelen eltűnt a webáruházukból az összes Microsoft Windows és Office termék.

Nem lennék meglepve, ha a Microsoft kényszerítette volna őket erre a lépésre. (Mondjuk akár úgy, hogy letiltották az összes kódot, amit ők forgalmaztak.)

Köszi a tippet, de ekem ez a másik oldal 1:1-ben az ő "klónjuknak" tűnik.

"Aquila non captat muscas."

(#128753) Piftuka válasza Doky586 (#128297) üzenetére


Piftuka
veterán

"Ott az volt leírva hogy kell átállni legacy-ról UEFI-re.."

Egy éve telepített, használatban lévő Win10 rendszernél lehetséges biztonságosan, adatvesztés nélkül váltani MBR-ről GPT-re?

Mondjuk "Acronis Disk Director", vagy "Minitool Partition Wizard" segítségével...

Vagy inkább érdemes újratelepíteni a Windows-t?

"Aquila non captat muscas."

(#128754) Shev acm7 válasza Armagedown (#128747) üzenetére


Shev acm7
tag

Az újratelepítésre rábeszéltél, de mivel eddig is az N-es verziókat használtam, és eddig nem volt ilyen bejelentkezési problémám, félő, hogy ismét meg fog jelenni.

(#128755) King Unique válasza Piftuka (#128753) üzenetére


King Unique
titán

Lehetséges és nem kell csak emiatt (emiatt sem) újratelepíteni a Windows 10-et, lásd egy másik válaszban leírtakat, erről is volt már szó itt többször. Az meg alap, hogy egy rendszermeghajtónál (nem adatlemez) az UEFI-re váltáshoz nyilván nem elég szimplán magát a lemezt MBR-ről GPT-re konvertálni 3rd party particionáló programmal, hanem rajta a Windowst is át kell, amihez Windows 10-nél az általános módszer mellett 1703-as verzió óta adott a beépített MBR2GPT parancssori eszköz is, az megcsinálja egyben mindkettőt.

[ Szerkesztve ]

(#128756) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Hali!

Egyik napról a másikra a Windows 10 képtelen lejátszani a videókat (mkv) VLC-vel, BS Playerrel. El sem indulnak. Volt egy gép merevre fagyás lejátszás közben, akkor kezdődött. A Filmek+TV lejátsza, de hol hang nincs, hol a felirat sz@r.

Mi történhetett?

Próbáltam:
- VGA driver újratelepítés
- VLC újratelepítés
- DivX telepítés

Előre is köszi!

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#128757) Csupingo válasza Dark Archon (#128756) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem háttértár hiba miatt sérültek a file-ok? Esetleg elmozdult sata kábel, stb. Frissen letöltött videókat se játszik, semmit? Egy próba a potplayer-rel mondjuk?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128758) Robi_73 válasza Dark Archon (#128756) üzenetére


Robi_73
őstag

Szia!

A VLC-ben, a beállításoknál a Bemenet/kodekek menüben tiltsd le a Hardveresen gyorsított dekódolást.

Robi73

(#128759) BMS


BMS
őstag

Hali

Hétfőn jön az új gépem a mostani meg megy kb a kukába.
Van egy windows 10 prof-om amit itt vettem(retail),egyenlőre ezen a gépen van.
Hogyan tudom majd eltávolítani a licencet,hogy majd az új gépen újra aktiválhassam?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#128760) King Unique válasza BMS (#128759) üzenetére


King Unique
titán

How to Uninstall Product Key to Deactivate Windows 10

Itt is volt már erről szó egy másik válaszban, + ebben is, + ebben arról, hogy a Windowsban a termékkulcs eltávolítása a digitális licencet nem távolítja el.

A vásárolt termékkulcs amúgy nálad is olcsó forrás, aminél nem meglepő az aktiválási probléma, hibakód, mint nemrég másnál? :))

[ Szerkesztve ]

(#128761) BMS válasza King Unique (#128760) üzenetére


BMS
őstag

:R
mondjuk nekem pont digitális licencem van

[ Szerkesztve ]

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#128762) Đusty


Đusty
addikt

Az office 2019-et, hogy lehet letiltani, hogy csak úgy ne frissítgessen? (Most vettem észre, hogy ma frissített 4 gigát de senki nem kérte rá.)

(#128763) BMS válasza King Unique (#128760) üzenetére


BMS
őstag

Itt vettem hardveraprón(DextyPremium).
Nem volt eddig semmilyen hibakódom.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#128764) King Unique válasza Đusty (#128762) üzenetére


King Unique
titán

How to disable updates for Microsoft Office apps on Windows 10

+ Van Microsoft Office és Office 365 topic is, inkább annak a témája az Office frissítése, annak letiltása, nem a Windows 10 topiknak. De mondjuk nem véletlenül frissíti magát az Office sem és a normális az engedélyezett, nem a letiltott frissítés, + létezik lemezkarbantartó, Tárterületsegéd, stb. :))

[ Szerkesztve ]

(#128765) Piftuka válasza King Unique (#128755) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm, a kérdés lényege, hogy garantálható-e adatvesztés nélkül megoldani.

- Mert, ha "sok hűhó semmiért", és mindenképpen biztonsági másolatot kell készítenem a lemez tartalmáról, akkor inkább újratelepítem az egészet. Formázatlan SSD, Win telepítő, UEFI BIOS beállítás... úgyis GPT lesz, nemde?

- A másik kérdés, hogy a GPT rendszerpartíciót le tudom-e klónozni úgy, hogy szükség esetén garantáltan 1:1-ben ugyanazt a működőképes Win10-et tudjam visszaállítani?

Azt olvastam, hogy a GPT partíciós tábla esetében - éppen az MBR-hez képest "szétszórt" boot adat tárolási metódus miatt - ez nem olyan egyértelmű...

- Egyébként MCT-vel telepítettem, telepíteném a Win10-et, és azon gondolkodtam, hogy ha már B450-es, modern, UEFI-s alaplapom van, akkor érdemes volna a rendszerlemezemet is GPT-re particionálnom, mert csak előnye lenne a gyakorlatban.

Jól gondolom?

"Aquila non captat muscas."

(#128766) Đusty válasza King Unique (#128764) üzenetére


Đusty
addikt

köszönöm

(#128767) Dark Archon válasza Csupingo (#128757) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát, én nem tudom, akkor a Filmek+TV miért játssza le?

A PotPlayerrel is ugyanaz a helyzet, illetve ott már enged beletekerni, látom a képet, aztán több, gyors lépcsőben visszaugrik a film elejére. Frissen letöltött file-nál meg egy kb. 0,5mp-es rész ismétlődik... és ettől beugrott!

A számítógép távirányítóján beragadt a vissza gomb, bizonyára a gyerek játszott vele! :DDD A Film+TV-re ezek szerint nem volt hatása... ó, hogy én mit össze mérgelődtem, és most állíthatom be a VLC-t megint... :W :U Na, de köszi a tippet, ha azt nem látom, nem jut eszembe az irányító :R

Robi_73: köszi a tippet, de sokkal banálisabb volt :-)

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#128768) King Unique válasza Piftuka (#128765) üzenetére


King Unique
titán

Az MBR2GPT és a többi hasonló megoldás értelemszerűen adatvesztés nélküli közvetlen átkonvertálást jelent, úgy van értelme. De a kísérőszöveg itt természetesen az, hogy előtte biztos ami biztos alapon mentés, biztonsági másolat készítése a fontos fájlokról, stb. Illetve amelyik adatról nincsen biztonsági másolat, az valójában nem is lehet olyan fontos, szokták mondani. :))

A hogyan kellene Windows 10-et klónozni téma már többször részletezve volt itt a topikban, legutóbb pl. ennél az esetnél, + a rendszermentés képfájlba és a visszaállítás meg ennél volt részletezve, + korábban is. Ahol a linklet leírások alapján adott mind a klónozás, mind a lemezképfájlba mentés és abból történő visszaállítás megfelelő kivitelezése, ahol normál esetben nyilván sikeresen működik és megoldható mindkettő: Olyan meg amúgy nincsen, hogy "GPT rendszerpartíciót", UEFI-s telepítésnél EFI-rendszerpartíció (ESP) van és MBR/GPT szerint meg inicializálás.

A honnan, hogyan kell letölteni a Windows 10 ISO-fájlt, pendrive-ra írni, majd pendrive-ról telepíteni a Windows 10-et témáról már volt szó itt többször, lásd egy másik válaszban leírtakat, + nemrég egy másik topikban is részletezve lett, illetve a hogyan kell UEFI szerint telepíteni. Ahol modern, UEFI-s alaplap ás azt megfelelően támogató modern OS (W10 oké, W7 nem feltétlen) párosításnál alapesetben nem kérdés, hogy UEFI szerinti legyen-e a telepítés, meg vannak az UEFI-snek bizonyos előnyei is az elavult legacy/CSM mód szerintivel szemben (bővebben). :))

[ Szerkesztve ]

(#128769) BMS


BMS
őstag

Én még nem rendeltem hozzá a microsoft fiókomat.
Azt érdemes megcsinálni?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#128770) King Unique válasza BMS (#128763) üzenetére


King Unique
titán

Vagyis akkor lutri forrás, nem hivatalos, ahol az előbbinél esetlegesen lehet MAK, nem működő / xy hibakódot adó, W10 helyett W7/8.1 termékkulcs, stb. :))
Ha a tied oké és ellenőrzés (+ ShowKeyPlus) után ténylegesen is W10 Pro Retail termékkulcs, licenc, akkor az még a jobbik eset.
A digitális licencet lehet Microsoft-fiókhoz kapcsolni, ami hardvermódosítás után történő újraaktiválásnál jöhet jól, de amúgy nem feltétlen kötelező, megoldható az újraaktiválás akár máshogyan is.

[ Szerkesztve ]

(#128771) King Unique válasza King Unique (#128768) üzenetére


King Unique
titán

+ Az előbb az lemaradt, hogy ha eddig (évekig?) elvoltál legacy/CSM szerinti telepítéssel és nem zavart, akkor csak azért nem kell UEFI-re váltani, mert az alaplap UEFI-s. Akkor kell, ha célirányosan UEFI módban telepítve akarod használni a Windows 10-et és kihasználni az előbb linkelt előnyöket, valamint a konvertálásnál /újratelepítésnél tudod mit csinálsz. ;)

(#128772) BMS válasza King Unique (#128770) üzenetére


BMS
őstag


első módszerrel

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#128773) Flashback válasza pigatt (#128396) üzenetére


Flashback
addikt

Nálam folyamatosan 0x8007010b hibát dob. :(((

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#128774) libus válasza King Unique (#128734) üzenetére


libus
őstag

Megnéztem...azt kaptam! :K

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#128775) nihill


nihill
őstag

Sziasztok!

Érintőképernyős problémám van. A 16:10-es fő monitorom mellé beraktam egy 4:3-as érintőképernyőt, LG 19MB15T.
A problémám az, hogy érintésnél rossz helyre mutat az egér. Mintha az X koordináta duplázva lenne, vagy még annál is egy kicsit jobban félre hord. Tehát amikor a képernyő szélén érintek, az kb. ott van. Amint kicsit odébb, akkor a szélétől mért távolság bő duplájával mozdul el a mutató pozíciója, és még el sem érem a képernyő közepét, már akkor a másik monitoron van a mutató. Nekem elsőre az az érzésem, mintha megzavarná hogy más képarányú a két monitor? (lehet ez hülyeség, dehát az is az, amit csinál) Van valakinek ötlete mi lehet a gond?

Amit még próbáltam: a képernyő beállításoknál logikailag felcserélve a két monitor helyzetét, nem oldja meg. Elsődleges megjelenítő átállítása nem oldja meg. Letöltött LG kalibráló szoftverrel újra kalibráltam (a négy szélén és közepén kellett érinteni) az sem oldja meg. Újraindítás nem oldja meg. Egyedül egyféleképpen működik helyesen: ha a fő monitort kihúzom és csak az érintőképernyő van a gépen egyedül. Ekkor minden OK, de nem ez lenne a cél.

(#128776) King Unique válasza libus (#128774) üzenetére


King Unique
titán

Ez így már oké, legalábbis megfelel az eredetileg vásároltnak, meg ha az aktiválás is sikeres volt. :K
Az viszont kicsit elgondolkodtató, hogy csak második nekifutásra sikerült megfelelő termékkulcsot küldeniük, normál esetben elsőre is teljesülnie kellett volna. :B

(#128777) suhanc4747


suhanc4747
újonc

Sziasztok!

Egy segítségre lenne szükségem. Elszállt a win 10-em és csak kék képernyő jön be ha elindítom a gépet. Bármit próbáltam (csökkentett üzemmód stb.. videókról csináltam amit kellett, olvastam infókat és nem indul el) nem megy. Úgy néz ki a gép, hogy van egy 120 gb-os SSD, amin a win 10 van (ez a C meghajtó) és van egy 1TB-os HDD, amin képek, játékok, zenék (ez a D meghajtó) vannak. Van egy olyan lehetőség, hogy rendszer alaphelyzetbe állítása és ezen belül olyan, hogy a személyes fájlok megtartása. Ha erre kattintok, akkor a D meghajtón megmarad minden kép, zene stb? Illetve a C meghajtóról eltűnnek a játékok mentései? Illetve egy ilyen alaphelyzetbe állításhoz kell pendrive-on a win 10 vagy csak simán megcsinálja magát?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#128778) dane01


dane01
csendes újonc

Ok, nice.

(#128779) King Unique válasza suhanc4747 (#128777) üzenetére


King Unique
titán

A helyreállítási/javítási lehetőségekről is volt már szó itt, lásd egy másik válaszban leírtakat, ahol az alaphelyzetbe állítás mellett egyéb lehetőésgek is fel vannak sorolva.
Az alaphelyzetbe állítás alapesetben csak azt a meghajtót érinti, amire a Windows 10 van telepítve, vagyis csak a C-t. Valamint törölni a minden elem eltávolítását választva törli csak a meghajtókat és alapesetben ott is csak a C-t, a többit max. külön beállítás után. Az meg evidens, hogy ha nem jön be magától a helyreállítási környezet (WinRE), akkor max. a Windows 10 telepítőjét / helyreállítási meghajtóját pendrive-ról bootolva és onnan futtatva lehet megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#128780) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Sziasztok!

Létezik olyan kis progi, amivel a mobilt távirányítóként tudom használni win10 vezérlésére (egér irányítása, programok indítása, hangerő..stb) :F

"in medias res"

(#128781) Cs1csó válasza Csabroncka (#128780) üzenetére


Cs1csó
félisten

[link] [link]

úgy kerestem rá hogy "moblie phone remote pc)

(#128782) Fire/SOUL/CD válasza Csabroncka (#128780) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ilyen távoli vezérlés kategóriájú progikra gondolsz?
A felsoroltakon kívül még az AnyDesk is jó, népszerű progi.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#128783) Csabroncka válasza Fire/SOUL/CD (#128782) üzenetére


Csabroncka
addikt

Valahogy úgy képzelném el, mint az ATV4k estén. Mozgatni szeretném vele az egeret....stb Tehát alapvetően nem távoli vezérlés, hanem távirányító (beül fater a TV elé és a másodlagos képernyőn nyomkodja a telefonjával a netflixet)

"in medias res"

(#128784) Fire/SOUL/CD válasza Csabroncka (#128783) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja értem, akkor ilyesmire gondolsz: [link] [link]
Vannak gyártó specifikus ilyen jellegű alkalmazások is, csak a példa kedvéért Samsung-hoz: [link]

Továbbiakban ebben a topikban érdeklődj, lehet, hogy valaki tud egy nagyon szuper progit javasolni.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#128785) Csabroncka válasza Fire/SOUL/CD (#128784) üzenetére


Csabroncka
addikt

Igen ilyen csak a WIN-t szeretném vele vezérelni. Olvastam valami Apptui-ról, de jelenleg már nem elérhető.

"in medias res"

(#128786) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!

Kukáztam egy surface pro 3 as okos kis tabletet, és a problémám a következő:
USB 2.0-s eszközöket, nem ismer fel a gép, csak az USB 3 asokat. Konkrétan semmilyen billentyűzettel, egérrel nem halandó menni, de 1080P-s filmet tudok a csatlakozón keresztül nézni a külső vinyómmal ami USB 3.0-s. A szitun csavar egyet az a tény hogy a WiFi halott a készülékben, avagy nem tudok automata driverfrissítéseket applikálni. A wifi döglés típushiba, nem is szeretnék vele foglalkozni, de az USB 2.0 kompatibilitásra mindeképp szükségem lenne. Tudtok nekem erre megoldást nyújtani?

A segítséget előre is köszönöm!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#128787) Fire/SOUL/CD válasza hszilard666 (#128786) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezt töltsd le telepítsd fel, gép restart és próba.

Csabroncka
Sajnos ilyen progival még nem volt dolgom, ezért nem tudok konkrétat javasolni...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#128788) hszilard666 válasza Fire/SOUL/CD (#128787) üzenetére


hszilard666
veterán

Nagyon köszönöm, de nekem rossz a link :D :R

Chrome ban fehér háttereht kapok és kész :DDD

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#128789) Fire/SOUL/CD válasza hszilard666 (#128788) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hogyhogy rossz? :DDD akkor berakom így:

https://dl-eu2.driverscape.com/files/misc/INF_allOS_9.4.0.1027.exe?access_key=Z3OwQGmA9pzCOPI5slcWwRqsvgUyLSGzHRxpQqk0igQLsFW_ucKRasYHy-Llu_or1C-OX9tSp48rBVccRNO0AJj6cFChKE9E4C3RSeENuy4,

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#128790) hszilard666 válasza Fire/SOUL/CD (#128789) üzenetére


hszilard666
veterán

Így is csak egy üres fehér weboldalt látok. :(

Pedig internet van! :DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#128791) Fire/SOUL/CD válasza hszilard666 (#128790) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor próbáld ki EDGE-ben (Én FF-t használok, de most megnéztem EDGE-ben, ott is jó)...
Ha ott is "fehéret látsz", akkor feladom. :DDD

Ez egy direktLink, ezért ugye nem arról van szó, hogy automatikusan letöltődik, csak olyan gyorsan, hogy észre sem veszed? :)) Alapbeállításban ugye kérdés nélkül, az alapértelmezett letöltési mappába tölt le a Chrome is meg az Edge is... :C

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#128792) Cs1csó válasza Fire/SOUL/CD (#128791) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az EDGE-ben az húzta ki nálam a gyufát, hogy ha ott a "böngésző fiók" = az MS rendszer fiókkal tehát egyből beteszi magát stb. ez nem tetszik pedig alternatívának éreztem, de nem akarok MS fiókot a gépemen hanem fixen csak és kizárólag HELYI fiókot.
A Google ezért jó és a Firefox is.

(#128793) hszilard666


hszilard666
veterán

Végül sikerült (nagy nehezen :DDD) beszerzni Fire/SOUL/CD által linkelt szoftvert, nem oldotta meg a problémát. Ugyanúgy USB 2.0-s eszközöknél ezt az üzit kapom:

" Ismeretlen USB-eszköz
A számítógéphez legutóbb
csatlakoztatot USB.eszköz
Működésében hiba lépett fel, és a
Windows nem ismeri fel."

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#128794) hszilard666 válasza hszilard666 (#128793) üzenetére


hszilard666
veterán

Kiderült hogy hardver issue. Nem működik az UEFI ben sem semmilyen egér. :(

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#128795) King Unique válasza hszilard666 (#128793) üzenetére


King Unique
titán

A Windows rendszer Eszközkezelő segédprogramja által generált hibakódok magyarázata

Meg kellene az eszközkezelőben a hibakódot és értelemszerűen alkalmazni az ahhoz tartozó megoldást.

+ Ha telepítve van egyes "A" betűs szutyok 3rd party AV, akkor azt lehetőleg el kellene távolítani, másnál az okozott ilyen problémát... :))

(#128796) tpeter77


tpeter77
addikt

Sziasztok
Windows 10 1909-et telepítettem és szeretnék frissíteni 20H2-re.
Sajnos a Windows Update nem talál frissítést, ezért segédprogramot keresnék ami működik.
Köszönöm.

(#128797) King Unique válasza tpeter77 (#128796) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban leírtakat, ez sem újdonság.
Aztán esetedben remélhetőleg nem az van, mint nemrég másnál ugyancsak tisztaszoftveres ISO-val telepítve. :))

(#128798) kisapa


kisapa
senior tag

Sziasztok! Lehet butaságot kérdezek de hátha nem.A lényeg, hogy alaplap és processzor csere előtt állok. Elképzelhető az, hogy a csere után ugyanarról a hdd- ről elindul a windows? Ha nem van-e valami egyszerűbb de stabil megoldás ha el szeretném kerülni az újra telepítést?

(#128799) kispx válasza kisapa (#128798) üzenetére


kispx
addikt

Elképzelhető, de nem biztos.

De mivel alaplapot cseréltél ezért az aktiválással egy kört kell majd futni, mert az alaplaphoz van kötve a licenc.

Nincs egyszerűbb módja az újratelepítésnél.

(#128800) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Sziasztok.

Nekem ezzel a 20H2-vel :W kezdődtek a problémáim. Dobta a frissítést engedtem aztán már a következő indulásnál láttam, hogy valami nem stimmel. A bootidő hosszabb lett, az oldalak sokkal később töltődnek be, proci 100%-on pörög, és amit pl már nagyon régen láttam " a feladatkezelő nem válaszol" :((( :( . Nem erőgép a laptop de egy i5 - 8 GB ram - ssd-nél ez kicsit erős mikor alig van megnyitva valami.
Csináltam egy rendszervisszaállítást a frissítés előtti időre, de nem segít.
Mit tehetnék még?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.