Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#129151) dudu5130


dudu5130
őstag

Sziasztok!
Először is kellemes ünneket mindenkinek!
Újra szeretném rakni a rendszert, rá is raktam a microsoft által letölthető programmal a pendrive-ra a windowst de egyszerűen nem akar bebootolni róla a gép. Kétszer is ráraktam a pendrive-ra. Úgy már nem is lehet telepíteni a windows-t vagy mi?

(#129152) janakbacsi válasza dudu5130 (#129151) üzenetére


janakbacsi
őstag

Uefi s pent csináltál? Ha igen, és nem indul, akkor próbáld a másik fajtát.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#129153) adika4444 válasza dudu5130 (#129151) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Ha MCT-vel írtad ki, az kérés nélkül UEFI és BIOS kompatibilis telepítőt ír. HA nem bootol, én első körben egy pendrive cserével próbálkoznék, egy ismerősömnek néhány hete ugyanez jött elő, a korábban teljesen jól bootoló pen-ről azóta sem sikerül rendszert telepíteni. Egy másikról azóta már többször is tett fel Win-t.

üdv, adika4444

(#129154) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Gondoltam ráeresztek egy Force Update-et a Matebook-omra. Hát a Win 10 Frissítési segéd is hibára futott, de az legalább a konkrét okot linkelte, hogy miért nem telepíthető a legfrisebb kiadás. [link] Az oldal kínai, így fordító szükséges.
problem causes
In Huawei’s test, it was found that when a major version of the Windows 10 operating system is upgraded, and the upgrade process is updated to the patch version released after October 2020, the disk WinRE partition volume label will be lost, causing the Huawei F10 one-key restore problem . In order to ensure the normal use of Huawei's one-key restore function after you upgrade the system, Huawei has now known that Microsoft will temporarily lock the Windows 10 system upgrade for Huawei computer equipment.
If you have encountered the problem of losing the volume label of the WinRE partition after the system upgrade, which caused the failure of the one-key restore function of Huawei F10, please refer to the following link "Failed to restore factory settings with F10 due to loss of the disk partition label"
Lényegében nem meghajtó probléma miatt, hanem a fos OneKey visszaállító partíció miatt, amiért amúgy sem lenne kár, hisz $z@rt sem ér, mert renszert nem képes menteni, csak a "Users" mappát.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#129155) looser


looser
addikt

Sziasztok!

Az értesítés oszlopon megjelenő értesítésekre ha rákattintok, eltűnik, ahelyett, hogy betöltődne. Valaki tapasztal hasonlót?
20H2

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#129156) Cs1csó válasza looser (#129155) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Gépház menüiben van amit kikapcsoltál beállítás pl. alkalmazások küldhessenek e értesítést pl. gépház, biztonsági központ?

(#129157) looser válasza Cs1csó (#129156) üzenetére


looser
addikt

Igen, minden be van kapcsolva, meg is jelenik az értesítés, de ha rákattintok, csak eltűnik...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#129158) makoss válasza Csupingo (#129146) üzenetére


makoss
addikt

Nem jó mivel torrenten fut, nem nyúlhatok hozzá, így az átnevezés sem ok :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#129159) dudu5130 válasza adika4444 (#129153) üzenetére


dudu5130
őstag

Közben így sikerült nekem is. Köszönöm!

(#129160) laccy88


laccy88
senior tag

Sziasztok!
Adott egy elég érdekes/bagatel windows probléma.

A billenttyűzettel (Genius wireless desktop) nem tudok gépelni a windows ablakokban.
Mellékeltem a szemléltető videót.
Egyéb alkalmazásokban (chrome, app-ok, játékok) tökéletesen működik.
Előfordulhat, hogy ez valami buta beállítás hiba lehet? :U
Köszi előre is a tippeket!

(#129161) Dictator^ válasza King Unique (#129149) üzenetére


Dictator^
veterán

Igen, ezért nyilvávaló volt nekem is, hogy mennie kéne.
Az összes porton kipróbáltam mindenhol max kb 10 megával másol.
Windows 10 Pro verzióról van szó (éppen a legújabb build, de mint írtam ez a probléma azóta áll fent, mióta ASrock alaplapon van - előző szérián is ez volt), 1:1-ben az a build ami a laptopmon is fent van (ASUS G771JW) és ott tökéletesen megy a másol erre a pendrivera (is).

Hát, azért az info világában bent vagyok már jó 20 éve, szóval igen, tuti USB3-ba van dugva, és igen, ez egy SONY 16 GB-os USB3 pendrive ami a többi gépeken tökéletesen megy.
1 éve van nálam ez az alaplap, azelőtt egy másik ASrock volt (z87 extreme 6) de azzal is ez volt. Szóval akkor feladtam, majd mikor megvettem ezt, ezen is feladtam, hogy mi a fene okozza.. most megint jött egy hirtelen fellángolás, mert jó lett volna ha gyorsan átmásolok rá valamit, de nem, kb max 10Mb/s-re áll be a másolás (nem Kbytera pontosan, de alig megy fel és esik le ez az érték).

Tetű lassú, hisz utána átdugtam a laptopba ami kb 60-80MB/s-el másolt rá.

Az alaplapom leírása:
- 3 x USB 3.1 Gen2 Type-A Ports (10 Gb/s) (ReDriver) (Supports ESD Protection)
- 1 x USB 3.1 Gen2 Type-C Port (10 Gb/s) (ReDriver) (Supports ESD Protection)
- 4 x USB 3.1 Gen1 Ports (Intel® Z390) (Supports ESD Protection)

Szóval nehéz lenne USB2-be dugdosni a pendriveot :D

Better performanceon van, de ha Quick Removeon is, akkor is ennyit megy (hozzáteszem laptopon Quick Removeon van).

Úgyhogy hirtelen felindulásból ott vagyok, hogy soha többé ASrock alaplapot (ami azért szégyen, mert ez a lap 100k körül jött ki.

A másik vicc az egészben, hogy pont van nálam Wintelepítésre váró laptop, amiben még SSD sincs, viszont USB3 port igen, és ott is rohadt gyorsan másol (10MB/shez képest).

Biosban az összes USB beállítás Enabled, vagy Auto. Próbáltam itt is mókolni, de semmi.
Drivert uninstalláltam, majd a Windows újrarakta, ugyancsak semmi.

A teszt a pendriveról
Az olvasási sebesség tök jó, az írási meg.. na.
Tesztelhetem más gépről is, de azok mind 60-120 felett írnak rá kb.

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#129162) elder troll


elder troll
senior tag

Van valahol lista, hogy pontosan miért állhat meg a telepítés második fázisában az eszközök előkészítése résznél?
Adott két intel 2.gen brand gép, ezeket kellene távoktatás kompatibilissé tenni, de a kettőből az egyik elhasal telepítés közben. Előtte 24/7 mentek a gépek minden hiba nélkül, púpos kondi nincs a lapon, delta táppal szerelt a gép (örökélet+1), cpu foglalatot megnéztem, több rammal és slottal próbáltam, több sata portot is néztem, stb. Vettem bele új ssd-ket, másik háttértárral és több és új sata kábellel is próbáltam.
MCT-vel csináltam a telepítőt, jogtiszta win7pro időben lett frissítve 10-re, esőtáncot is jártam, de az élő áldozattal egyelőre gondban vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#129163) King Unique válasza dudu5130 (#129151) üzenetére


King Unique
titán

A honnan, hogyan kell letölteni a Windows 10 ISO-fájlt, pendrive-ra írni, majd pendrive-ról telepíteni a Windows 10-et témáról már volt szó itt többször, lásd egy másik válaszban leírtakat, valamint nemrég egy másik topikban szintén részletezve lett, illetve a hogyan kell UEFI szerint telepíteni.

Ha MCT-vel csináltál telepítési adathordozót, akkor az oké, viszont kérdés, hogy maga a pendrive rendben van-e, másikkal próbáltad-e, stb. Valamint, hogy a BIOS/UEFI bootolási beállításai, boot sorrend stb. megfelelő-e, F12/egyéb billentyűvel előhízható gyorsmenüben a pendrive lett-e kiválasztva hogy arról történjen a telepítő bootolása, stb. Ha igen, mind stimmelnek az előbbiek, akkor normál esetben nyilván bootolnia kell a pendrive-ról a Windows 10 telepítőjének. Ha nem, akkor viszont nincs min csodálkozni. :B

[ Szerkesztve ]

(#129164) G-Device


G-Device
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni a Win update-val kapcsolatban.
Nem működik. a szolgáltatásokon belül autómatikusra állítom, akkor is letiltva marad.Nem tudom állítani ezt az opciót.
Próbálkoztam a Reset Windows Update Tools-al de nem változott.
Esetleg valami ötlet? :F

Ja még annyi,hogy manuálisan sem tudok frissíteni, mert ezt a hibakódot kapom.
0x80070422
Utána néztem de semmi nem volt célravezető..

[ Szerkesztve ]

(#129165) King Unique válasza G-Device (#129164) üzenetére


King Unique
titán

A Windows Update szolgáltatás normál esetben működik és nincsen letiltva.
Ha nálad az ellenkezője a helyzet, akkor lásd egy másik esetnél leírtakat, javasoltakat + az adott hibakód specifikus megoldásokat (példa).
Ha esetleg valamilyen 3rd party programmal lett letiltva, lásd példaként az alábbi esetet, akkor meg eleve nincs miről beszélni addig, amíg az nincsen kikapcsolva/eltávolítva. :))

(#129166) jonnyjoker01 válasza Kolbi_30 (#129136) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Tiszta telepítés után szerencsére minden szép és jó.

Álmom az lenne, ha normálisan menne az Ubuntu + Windows VM kombó azokkal az alkalmazásokkal ami miatt egyáltalán kell nekem a Windows és nem kéne dual bootolni, de sajnos nem ez a helyzet. Emellett ilyen manőverek mint a mostani is visszaállítható lenne egy kattintással :(

Üdv. Johnny

(#129167) King Unique válasza Dictator^ (#129161) üzenetére


King Unique
titán

Az előző válaszban egyrészt az volt a kérdés, hogy pontosan milyen pendrive-ról van szó, a "SONY 16 GB-os USB3 pendrive" nem sokat mond, abból nem derül ki az előbbi... Ami azért is lényeges, mert sok USB 3.X modellnél csak az olvasási sebesség említésre méltó, ellenben az írási sebesség kritikán aluli, valamint a fájlkezelős fájlmásolásnál az elején megdobhatja átmenetileg a cache, majd utána beáll a reális értékre, amit valójában tud írásnál a pendrive. Ezért is lényeges, hogy pontosan milyenről van szó, milyen referenciaértékeket ad meg a gyártó.
Előzőleg CDM / WinSAT teszt volt említve, ez a mostani, nemtom milyen, de végül is ebből is látszik, hogy lassú az írási sebesség.
Ha az olvasási sebesség oké USB 3.X porton, akkor elvileg nincs akkora gond, nem arról van szó, hogy csak USB 2.0 módban működne. + Továbbra is kérdés, ami már előzőleg is említve volt, vagyis más USB 3.X eszköz (pl. pendrive, külső HDD/SSD) megfelelő sebességgel működik-e, azoknál is ilyen lassú az írási sebesség, vagy csak az említett pendrive-nál. Ha igen, akkor lehet komolyabb probléma, ellenben ha nem és csak annál az 1db pendrive-nél, akkor lehet valamilyen pendrive specifikus probléma, vagy eleve olyan lassú írásnál.
A BIOS/UEFI-ben az USB-eszközök működésére vonatkozó beállításait alapesetben nem kell piszkálni, pl. az XHCI Hand-off is az USB 3.0 szabványt natívan nem támogató legacy OS-ek (pl. W7) miatt lehet érdekes (példa). Az meg már le volt írva előzőleg, ha ha inbox Windows 10-nél az adott USB 3.X vezérlő drivere, akkor nem kell manuálisan egyéb drivert telepíteni, pláne ha a hardvergyártó weboldalán sincsen.
Az továbbra sem derült ki, hogy naprakészre van-e nálad frisssítve a Windows 10, minden szükséges Windows-frissítés és illesztőprogram, illesztőprogram-frissítés telepítve lett-e, csak annyi, hogy Pro kiadás és legújabb build, ami vélhetően 19042, azaz 20H2 verzió akar lenni. Ahol ha nincsenek telepítve a szükséges frissítések, akkor először ezt kellene megoldani, addig nincs miről beszélni. + Ha más nem megy és az előbbiek tisztázása után a rendszerben van valamilyen gikszer az USB 3.X működésénél és más tárolóeszközök olvasási/írási sebessége is lassú, akkor a javító telepítés in-place upgrade-del / alaphelyzetbe állítás és a tiszta telepítés is opció lehet.

"Tetű lassú, hisz utána átdugtam a laptopba ami kb 60-80MB/s-el másolt rá."

Az oké, de itt kérdés az előbbi, vagyis hogy csak a cache dobta meg átmenetileg (példa), vagy ténylegesen tud (gyártói specifikáció, szintetikus tesztek) 60-80 MB/s szekvenciális írási (arra és nem arról másolva) sebességet végig, tartósan az a pendrive. Ha az utóbbi a helyzet és a jelen hw/sw környezetben csak 10 MB/s, akkor van miről beszélni, ellenkező esetben viszont nincsen.
Egyébként igen, lassú még így is, köze nincs ahhoz, amit valójában tud (~ 450 MB/s) az USB 3.0 szabvány, meg nemrég egy másik topikban is volt arról szó, hogy milyen az igazán gyors pendrive normális, kellően gyors írási sebességgel, vagy helyette eleve egy külső SSD. :))

[ Szerkesztve ]

(#129168) King Unique válasza King Unique (#129167) üzenetére


King Unique
titán

+ Ha még nem lett kipróbálva, akkor az adatok lementése után parancssorban (így) egy törlés, majd újraparticionálás és újraformázás (elsődlegesen FAT32/exFAT fájlrendszerre) is kipróbálható és utána újratesztelni az adatátviteli sebességet.

(#129169) sz.j


sz.j
nagyúr

Ma volt egy kis időm és az eddig is többé-kevésbé kifogástalanul működő MBR-ben telepített win 10 Pro egyik gépemet újratelepítettem, kíváncsiságból UEFI/GTP-ben.

Semmilyen probléma nem volt, eddig mindössze annyit tapasztaltam, hogy a boot 9-10mp-el gyorsabb volt mint a hagyományos MBR-es BIOS-al.
Viszont lenne egy-két kérdésem:
1. Az UEFI/GTP-nek köszönhető boot gyorsuláson túl a számítógépen végzendő műveletek során is érzékelhető a gyorsulás?
2. A későbbiekben az nem fog problémát okozni, hogy míg a C-meghajtón lévő win 10 pro GTP-ben van telepítve, addig a tárolóvinyó két petíciója MBR-ben, amik Elsődleges beállításúak?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#129170) King Unique válasza sz.j (#129169) üzenetére


King Unique
titán

1. Ezt neked kellene most tudni, tapasztalni. :) Alapvetően a hardveres erőforrás (pl. CPU, HDD/SSD, RAM) az ami nagyban meghatározza, valamint az X éve telepített belakott rendszer helyett a frissen telepített is adott esetben valamivel fürgébb lehet, stb. UEFI-nél amúgy maga a POST folyamat az ami jóval gyorsabb lehet, a bootoláson pl. a bekapcsolt Fast Boot ( Fast Startup) opció is gyorsíthat, stb.
Egyébként az UEFI/GPT-re váltáshoz nem feltétlen kell clean install a 0-ról, adott ehhez az MBR2GPT parancssori eszköz is, lásd egy másik válaszban leírtakat.

2. Nem fog problémát okozni, mivel az MBR/BIOS és UEFI/GPT szerinti telepítés értelemszerűen a rendszermeghajtóra értendő, annál kell MBR/GPT partíciós séma, nem a másodlagos adatmeghajtónál, az utóbbinál tetszőleges 2 TB-ig, afelett szükséges mindenképpen a GPT (pl. SATA-n, 512e szektorméretnél).
Amúgy GPT (GUID Partition Table) :))

[ Szerkesztve ]

(#129171) isti732712


isti732712
aktív tag

Sziasztok!

Tudom nem ide tartozik,de segítséget kérek,már mindenhol kerestem a megoldást!
Újratelepített win10 64bit! Felraktam az utorrentet,utánna próbáltam helyette a bittorrentet,és minden egyes indításnál ha elindítom vagy az utorrentet most ez van fent mindig az elfogadás ablak jelenik meg! A bittorrentnél is de ott nem is megy tovább lefagy! De emellett az utorrentnél ha rákattintok,még a böngészőt is megnyitja és az utorrent weblapjára vezet!

Eléggé idegesítő már!!! A googlit végigjártam sehol nem találtam erre megoldást!
Képet csatolom! Segítséget előre is köszönöm!

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#129172) King Unique válasza isti732712 (#129171) üzenetére


King Unique
titán

Hát nem, mert ez nem a Bittorrent topik, hanem a Windows 10 topik, az előbbibe való a kérdés, pláne hogy semmi köze az OS-hez. :B
Egyébként inkább pl. a qBittorrent használata javasolt, annál nem lesz ez a probléma, mint az említett 2 szutyoknál... :))

(#129173) #86564352 válasza isti732712 (#129171) üzenetére


#86564352
törölt tag

utorrent és bittorrent egy kutya, a megoldás ezek eltávolítása és egy normális kliens telepítése: qBittorrent Official Website

(#129174) isti732712 válasza King Unique (#129172) üzenetére


isti732712
aktív tag

Azért köszönöm!

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#129175) Cs1csó válasza isti732712 (#129174) üzenetére


Cs1csó
félisten

A torrent topikban ugyanazt a tanácsot adtam mint az itteniek ezt a két "szutykot" töröld és mivel káros dolgokat is tartalmazhatnak ezért ajánlottam ott azt a két keresőt amivel átvizsgálva a gépet majd mehet fel a Qbittorrent amiből van NATÍV 64 bites változat is.

(#129176) isti732712 válasza Cs1csó (#129175) üzenetére


isti732712
aktív tag

:R

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#129177) jonnyjoker01 válasza Cs1csó (#129175) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Pont mostanában volt egy hír hogy kriptobányászik a háttérben jótékonysági céllal, le akartam csekkolni annak a jótékonysági cégnek a weboldalát, erre már nem létezik :D Biztos jótékonysági célra ment volna :U

Üdv. Johnny

(#129178) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok.

Hogyan lehet eldönteni, hogy valódi licence kulcsot kaptam egy vásárlásból, ha ez

egy kalóz win7-ről frissített, majd kiolvasott kulcs
és ez

egy valós kulcs, amit az iskolától kaptam?

Most nem a számlára gondolok, mert azt az iskolától sem kaptam. Technikai oldalról, van ennek valami módja?
Tehát a fenti első kódot ki tudnám valahogy buktatni, hogy kalóz verzió volt eredetileg?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#129179) King Unique válasza gordonfreemN (#129178) üzenetére


King Unique
titán

Hát mondjuk ha megfelelő forrásból vásárolod, valamint pl. oktatási intézménytől kapod a licencet, termékkulcsot, akkor ott normál esetben nem szokott ez kérdés lenni. :) + Ha sikeres az aktiválás és nem pl. ilyen van, akkor az is valódi, működő licencre, termékkulcsra utal.

"egy kalóz win7-ről frissített, majd kiolvasott kulcs"

Ott digitális licenc és általános termékkulcs van, ahol az utóbbira is azt írja a ShowKeyPlus program W10 Pro N kiadásnál, amit kaptál. Vagyis kb. semmit nem jelent az előbbit illetően. :N

[ Szerkesztve ]

(#129180) gordonfreemN válasza King Unique (#129179) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Na most vagy én értelek félre téged vagy te engem.

Tehát a sima pro az a kalóz verzó és annak a képe N nélküli, az N-es meg a hivatalos, sulis.

Tehát mi nem jelent semmit?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#129181) King Unique válasza gordonfreemN (#129180) üzenetére


King Unique
titán

Ja, akkor azt hirtelen valóban kevertem, elnézést. De attól még a lényeg továbbra is ugyanaz, csak fordítva. Azaz a virágbolti Pro esetében, ha az általános termékkulcs lett kiolvasva és megadva a ShowKeyPlus programnál, akkor az nem jelent kb. semmit, annál is ugyanazt írja a program, mintha egy külön vásárolt W10 termékkulcsot adtál volna meg.

Az N-es kiadás egyébként szívás, azzal általában csak a gond szokott lenni otthoni használatra és a normális használathoz eleve szükséges a Media Feature Pack telepítése (példa), pont ezért kb. zéró értelme van otthon ilyet használni. Meg annak a termékkulcsa a "sima" Pro kiadáshoz elvileg nem jó, csak a Pro N kiadáshoz. Szóval pont jót adtak a suliban. :D

[ Szerkesztve ]

(#129182) gordonfreemN válasza King Unique (#129181) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ne irigykedj :) (ajándék lónak meg nem nézzük a fogát)

Igazából tudtam erről a media feature pack-ról, feltettem, azóta nincs gond az MTP kapcsolattal. De köszi a figyelmeztetést.

Akkor így már érthető. Ha egy win7-ről frissített verzióról van szó, akkor megkapja az általános key-t és az meg kiolvasható az általad megadott táblázatból, amit köszi.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#129183) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv!
Nem tudom, hogy jó helyre írok-e, de lehet tudtok segíteni. Van egy 5 éves laptopom aminek a kijelzője nem az igazi. Így vettem egy monitort amit hdmi kábellel kötöttem össze. Nyilván viszi is át a képet, de valahogy nem az igazi. Kicsit homályos, meg mintha nem lenne elég éles... a monitor full hd-s, és persze a felbontás is arra van állítva. Mit tudok tenni, hogy javuljon? Win update nem talál frissítést...

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#129184) dudu5130


dudu5130
őstag

Sziasztok!
Ma telepítettem újra a rendszert és miután minden drviert feltettem és letöltöttem a pubg-t ez fogadott.

Direct x letöltésével és telepítésével kezdtem, gpu drivert is le-feltaktam, több videót is végigzongoráztam de semmi, mindig ez a hiba fogad.

(#129185) ElektrikusDE válasza MikeWazowski (#129183) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Kevés infó.

Milyen csatlakotok vannak a laptoppon, és a monitoron?

Egyébként én is igy jártam, akkor a megoldás DVI-HDMI kábel lett.

Mivel HDMI-HDMI csatlakozás esetén rossz minőségű képem volt bármilyen beállítással.

Windows esetén Linuxon nem volt ilyen gond, mivel a HDMI-t DVI-ként kezelte! :)

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#129186) MikeWazowski válasza ElektrikusDE (#129185) üzenetére


MikeWazowski
addikt

vga-vga kábelt kaptam gyárilag a monitor mellé. Próbáljam meg azzal?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#129187) ElektrikusDE válasza MikeWazowski (#129186) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Igen!

Még az is jobb képet adott nálam, mint a HDMI.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#129188) Dictator^ válasza King Unique (#129167) üzenetére


Dictator^
veterán

Nem találok normális típusjelzést, mert ami széria szám van, az alapján nem találom meg. De mint írtam, hogy erre a pendrivera minden gépről több mint 50MB/s-el tudok felfelé másolni.

Nem áll be, semmi, statikusan 10MB/s a másolási sebesség rajta.

Nem a cache dobja meg, mert teljesen random dolgokat másolva elsőre , újraindítás után is alapból gyors minden más gépben.

Mivel több helyen is írják, hogy a windows telepít már mindent, így gyakorlatilag minden driverem FRISS , meg az is volt, hiszen az előző alaplapomnál is ez volt.

Igen, amúgy írtam, hogy friss windowsom van, minden frissítéssel. Mivel gyanítom az alaplap és a driverek a hibás, emiatt gondolom, hogy itt kéne keresni a problémát. Az előző alaplapon is folyamatos friss windows volt, up to date driverekkel, és ott is ezt produkálta.

Írtam az ASRock supportnak, hátha.

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#129189) MikeWazowski válasza ElektrikusDE (#129187) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Köszönöm, akkor megnézem. Ám, az miért lehet, hogy a monitor beállításainál csak valami intel HD videókártyát lát, miközben nvidia van benne? Azt írja hogy 1. kijelző csatlakoztatva a következőhöz: intel HD graphics 520....

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#129190) st3v3np3t3r válasza dudu5130 (#129184) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

DirectX telepítés után újraindítottad a gépet?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#129191) ElektrikusDE válasza MikeWazowski (#129189) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Lehet hogy az (is) van benne, laptopoknál előfordul.

Pontos típus jelzés nélkül nem lehet kitalálni.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#129192) Dictator^ válasza King Unique (#129167) üzenetére


Dictator^
veterán

Az előző válaszban egyrészt az volt a kérdés, hogy pontosan milyen pendrive-ról van szó, a "SONY 16 GB-os USB3 pendrive" nem sokat mond, abból nem derül ki az előbbi... Ami azért is lényeges, mert sok USB 3.X modellnél csak az olvasási sebesség említésre méltó, ellenben az írási sebesség kritikán aluli, valamint a fájlkezelős fájlmásolásnál az elején megdobhatja átmenetileg a cache, majd utána beáll a reális értékre, amit valójában tud írásnál a pendrive. Ezért is lényeges, hogy pontosan milyenről van szó, milyen referenciaértékeket ad meg a gyártó.

#129148Dictator^:

Ez a pendrive más gépekben 60Mb/s sebességre képes..

#129161Dictator^

Windows 10 Pro verzióról van szó (éppen a legújabb build, de mint írtam ez a probléma azóta áll fent, mióta ASrock alaplapon van - előző szérián is ez volt), 1:1-ben az a build ami a laptopmon is fent van (ASUS G771JW) és ott tökéletesen megy a másol erre a pendrivera (is).

Ha az olvasási sebesség oké USB 3.X porton, akkor elvileg nincs akkora gond, nem arról van szó, hogy csak USB 2.0 módban működne. + Továbbra is kérdés, ami már előzőleg is említve volt, vagyis más USB 3.X eszköz (pl. pendrive, külső HDD/SSD) megfelelő sebességgel működik-e, azoknál is ilyen lassú az írási sebesség, vagy csak az említett pendrive-nál. Ha igen, akkor lehet komolyabb probléma, ellenben ha nem és csak annál az 1db pendrive-nél, akkor lehet valamilyen pendrive specifikus probléma, vagy eleve olyan lassú írásnál.

Azért írtam, hogy 20 éve az informatika világában vagyok, ha erre nem is jöttem rá, de azért arra igen, hogy a másolt dolog egy szűz újraindítás után is ugyanolyan gyorsan megy át, ahogy kéne. Tehát nem a cachelt dolgok miatt "gyors" a másolás, hanem valóságban is pár perc alatt átmásolok rá egy 10-en gigás anyagot.

Az továbbra sem derült ki, hogy naprakészre van-e nálad frisssítve a Windows 10, minden szükséges Windows-frissítés és illesztőprogram, illesztőprogram-frissítés telepítve lett-e, csak annyi, hogy Pro kiadás és legújabb build, ami vélhetően 19042, azaz 20H2 verzió akar lenni.

#129161Dictator^

Windows 10 Pro verzióról van szó (éppen a legújabb build, de mint írtam ez a probléma azóta áll fent, mióta ASrock alaplapon van - előző szérián is ez volt - > mármint a legújabb buildek)

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#129193) dudu5130 válasza st3v3np3t3r (#129190) üzenetére


dudu5130
őstag

Persze. Minden után. Drivert csökkentett módban gyalultam le. dxdiag-ban meg ott is van a 10.0 de még sem akar elindulni.

[ Szerkesztve ]

(#129194) MikeWazowski válasza ElektrikusDE (#129191) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Igen, de ez lehet baj? Nem lehet kiválasztani, hogy a Geforce-t lássa?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#129195) King Unique válasza Dictator^ (#129192) üzenetére


King Unique
titán

"Ez a pendrive más gépekben 60Mb/s sebességre képes.."

Ezt már írtad előzőleg is, de az továbbra sem derült ki, hogy pontosan milyen Sony pendrive-ról van szó. Ami sebesség szempontjából sem mindegy, lásd az ezzel foglalkozó topik tesztjeit. Ahol ha pl. egy ilyen silány modellről van szó, akkor eleve nincs miről beszélni... :B Apropó, 60Mb/s = 7,5 MB/s, vagyis akkor majdnem oké is a korábban linkelt mérési eredményekkel összevetve. :))

"Windows 10 Pro verzióról van szó (éppen a legújabb build, de mint írtam ez a probléma azóta áll fent, mióta ASrock alaplapon van - előző szérián is ez volt), 1:1-ben az a build ami a laptopmon is fent van (ASUS G771JW) és ott tökéletesen megy a másol erre a pendrivera (is)."

Ez már mintha említve lett volna előzőleg, nem szükséges még egyszer. Ellenben akkor pl. egy CDM teszt jó lett volna egyik és másik gépen, hogy mit tud a pendrive USB 3.0 porton. Valamint az továbbra sem derült ki, hogy a problémás hardverkonfigurációnál milyen más USB 3.X tárolóeszközök sebessége, azok is olyan lassúak USB 3.X porton, illetve csak az írási sebességük, vagy csak az említett pendrive esetén van ez.

"Windows 10 Pro verzióról van szó (éppen a legújabb build, de mint írtam ez a probléma azóta áll fent, mióta ASrock alaplapon van - előző szérián is ez volt - > mármint a legújabb buildek)"

A Pro az kiadás, nem verzió, az utóbbi a 2004, 20H2, stb.
Hát ha máshogy nem megy, akkor esetleg vegyél másmilyen márkájú alaplapot (ha csak Asrock esetén van ez), vagy telepíts és használj másik Windows10-verziót, ha pl. csak az aktuális 20H2-nél van ez a probléma és másiknál nem, meg ha minden USB 3.X tárolóeszköznél és nem csak ennél az 1 db, lassú pendrive-nál. :))

[ Szerkesztve ]

(#129196) Dictator^ válasza King Unique (#129195) üzenetére


Dictator^
veterán

Elírás volt, szerintem tök egyértelmű, hogy arról beszélek, hogy NORMÁLIS sebességet generál a pendrive más gépen.
Nem Mb/s, hanem MB/s SZÓVAL 60 MEGABÁJT per másodperc felett másol folyamatosan más gépen.

https://www.microsoft.com/hu-hu/windows/compare-windows-10-home-vs-pro
A Windows 10 Home és Pro verzió összehasonlítása

De ez megint irreális, mert írtam, hogy az előző alaplapom óta ez van, mivel az egy 4. generációs procikhoz készült alaplap, így gyanítható, hogy onnan az összes windows verzió és build szar volt.

Megcsinálom a tesztet a másik gépen, de szerintem eléggé mérvadónak kéne legyen, hogy nem vagyok hülye, hogy TÉNYLEGESEN is tudja ezt a pendrive amit szeretnék ezen a gépen elérni.

Igen, szerintem ez volt az utolsó ASRock alaplap amit vettem.

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#129197) King Unique válasza Dictator^ (#129196) üzenetére


King Unique
titán

Igen, gondoltam, csak adta magát. :))

Hát igen, a magyar fordítás... :D De amúgy más a verzió és más a kiadás, arra céloztam.

Az oké, csak itt ugyanakkor az is lényeges, hogy más USB 3.X tárolóeszközöknél is ez van, azok is lassúbbak USB 3.X porton ezen ASRock alaplap esetén mint más gépeken, vagy csak az említett pendrive, mert nem éppen mindegy. :N

Oké, csináld, mérd le mindkettőél, jöhetnek majd a screenshotok és akkor legalább össze lehet hasonlítani. Ha még a pendrive pontos típusa is kiderülne, akár kép alapján, akkor még jobb lenne.

(#129198) Dictator^ válasza King Unique (#129197) üzenetére


Dictator^
veterán

Már a tököm ki van :)
Az utolsó próbálkozásnál kb. az ilyen szituk miatt hagytam abba a probléma felkutatásának az okát..

Igen. Amúgy az összes USB3-as pendrive lassú volt nálam (az előző alaplapomnál is) és ennél is.

Linkelem majd, de már kezdem feladni.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#129199) Doky586 válasza Dictator^ (#129196) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Inkább mutattál volna egy ilyen képet. [kép] Érthetőbb lett volna.. :(((

(#129200) ElektrikusDE válasza MikeWazowski (#129194) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Attól hogy a monitor az integrált videokártyát írja ki a Geforce is működik!.

Csak nem egyszerre.

Ez nem olyan eset, mint az asztali gépeknél.

Ahol külön van az alaplapi videokimenet.

"A laptopodban úgynevezett "switchable graphics" üzemmód teszi lehetővé a kártyák közötti váltást amik belül "össze vannak drótozva", egyazon kimenetre dolgoznak, ehhez való szoftveres (illesztőprogram) támogatással rendelkeznek."

Van olyan laptop ahol kilehet választani, van ahol automata a váltás.

Általában az integráltat írja ki a monitor (ha kiírja) mert az "engedi át magán" a másik kártya videojelét is ha az dolgozik.

Ilyenkor az integrált kártya nem dolgozik (számol) csak átengedi magán a másik kártya képét

Ui:

Erről több oldalon keresztül lehetne írni, de ez már nem Windows 10 téma.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.