Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#287451) MC Pite válasza Szada85 (#287445) üzenetére


MC Pite
veterán

Ezzel a mentalitással főleg akkor találkoztam, ha magyar számról hívtam őket.

Márciusban, mikor pirosat vettem, elsőre mailt írtam alvázszám kéréssel. Fél óra múlva megkaptam. Csekkoltam hogy jól sejtem hogy a felszereltség harmadát írták ki, felhívtam őket, felvették. Volt pár kérdés, meg egyezetünk hogy whatsappon küldenek képeket amiről kértem. Kiderült van egy magyar kollégájuk, a papírozós meg egyéb részeket vele könnyebb volt egyeztetni, mert levélben angolul, telefonban németül értekeztünk. Kaptam még videóhívásos körbe utatást is, mondták hogy tudnak segíteni a kinti okmányirodázással (ja, amúgy egy Renault szalon, beszámított autó, nem használautóna fő a profiljuk).
Kértem tudnak e felmérésben segíteni hova és hogy lehetne eljuttatni, mondták hogy kereshetünk helyet, de felmérték beszámításkor, átküldik. Volt még pár dolog amit meg akartam nézetni, megnézték.
Tetszett, foglalóztam, egyeztettettem ki és hogy hozná el, számla, kétnyelvű, bla bla, végig partnerek voltak.

Szóval kivételesen felvették a telefont, és lett biznisz. Még nem is alkudtam, pedig olyat nem szoktam :DDD (max ha kb 3000€-val olcsóbban rakják fel mint ahogy a többi megy, mert fapadosként rakták fel/vették be, plusz északnyugati részen amúgy is nyomoztabb az ár, mert messze van). Plusz mert volt aki telefon is bejelentkezett rá (vagy igaz vagy nem, de jó áron volt az tény).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#287452) MunezXBK válasza Szada85 (#287445) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én semmi ilyennel nem találkoztam még 7 év alatt.

(#287453) simonjoe


simonjoe
senior tag

Mótvá?
[link]

Meglepő, h a TT mennyire jól, a Logan mennyire xarul szerepel. Ugy látszik a Dákó nem csak olcsó, de ezek szerint szar is. :((

Joe

(#287454) Qru válasza tasiadam (#287447) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaaa oke. Akkor csereld, azzal egy ujabb hibalehetoseget kizarsz.

BMW topikban amugy mit mondanak? Nezzel be oda is.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#287455) Qru válasza cOxeR (#287449) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tudja, csak akkor sokat forog/eszik. :D

#nincsbennetarcsi

(#287456) grizlisandor válasza rbalint88 (#287448) üzenetére


grizlisandor
addikt

+1, privát hirdetésekről nem beszéltünk. :DDD

(#287457) F_Zolee válasza MunezXBK (#287452) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ő meg kifogta az összes ilyet helyetted. ;]

Amúgy elég gáz még olvasni is, hogy milyen volt a hozzáállásuk.

[ Szerkesztve ]

(#287458) koxkids


koxkids
őstag

Ma figyeljetek az utakon.. :K
Csütörtökön a délutáni, az esti és az éjszakai órákban több órán át tartó ónos eső várható az északi tájakon.
Info

(#287459) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Holnap-holnapután kicsit melegebb lesz felénk 8-13 fok, ideális idő megmosni a nyári szettet, lehet kocsit is meg aksit tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#287460) brumi1024 válasza simonjoe (#287453) üzenetére


brumi1024
veterán

Több szempontból sem érdemes messzemenő következtetéseket levonni ebből. Meglepne ha TT-ből számottevő mennyiség lenne, nem egy gyakori autó, ellentétben a Logannel. Extrém példa: 40 TT-t meg mondjuk 3000 Logant nem igazán lehet összehasonlítani.

A másik pedig hogy TT-t inkább autót kedvelő emberek vesznek, gyakran nem első autónak, így ott várhatóan nem lesz komolyabb probléma 2-3 év alatt, Logant meg vesz olyan is, aki minimalizálni szeretné a fenntartással járó költségeket.

(#287461) radi8tor válasza grizlisandor (#287459) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szakadó eső az ideális? :D
Amúgy ja, nekem is kéne de holnap a pakolás ki fog fárasztani szóval tolom még kicsit. A nedű már megérkezett hozzá: [link]

⭐ Stella

(#287462) Szada85 válasza rbalint88 (#287448) üzenetére


Szada85
aktív tag

Be lehet állítani idöpont nélkül is, de eddig a legtöbb esetben az volt a válasz, hogy úgy max körbenézni lehet az autót, próbakört nem nagyon tudnak leszervezni (piros próbarendszámból sincs nekik végtelen), vagy leülsz, vársz amíg Jürgennek lesz szabadideje, és akkor tud rád idöt szakítani.
De mivel szombaton jellemzöen 9-13 / 10-14 óra között vannak nyitva a legtöbbjük, így lutrira beugorva max 1 autó férne bele a napba, emiatt is próbálok mindig többet leegyeztetni egy napra idöponttal, mert ha elutazok 2-3-400km-t, akkor nem irodában szeretnék ücsörögni órákat.

Próbálok 80 ezer km alatti futással nézni autót, Golf R-böl Fl elötti modellek olyan 24-25 ezer € körül vannak (de ennél a Cupra 2-3 évvel fiatalabb lenne ugye), a FL-es modellek inkább 26 ezer €-tól vannak hirdetve. Felszereltségre pedig szinte ugyanazt tudja a Cupra is, mint a 7R, müszakilag pedig ugyanazok.

Igazából az elmúlt 3 év alapján tökéletes csomag nekem/nekünk a Cupra, most pár G7 GTI próbakör alapján valamivel a beltér tényleg halkabb (jobban szigetelt) a Golf esetén, de mivel eleve egy hangos rázós puritán GSi-n nevelkedtem, ezért számomra a Cupra sem érzödik spártainak, illetve most tetöablak nélküli kivitelt terveznék venni, annál a tetö cicegése is kijön a képletböl.

(#287463) Szada85 válasza MunezXBK (#287452) üzenetére


Szada85
aktív tag

Eddig jellemzöen zökkenömentesen mentek nekem is az autóvásárlások, pedig volt köztük magánember, valamint "nepper" is, utóbbi még sárga rendszámban is készségesen segített, emiatt sem értem én sem, hogy most mi váltotta ki ezt a fajta fordulatot a piacon, föleg ismerve a mostani gazdasági helyzetet azt gondoltam én is, hogy gyerekjáték lesz és még talán a legnagyobb alku is most lesz lehetséges. Hát nem a kereskedöknél. :)

Egyelöre tévedtem, meglátjuk magánembereknél milyen eredménnyel járok.

(#287464) szőröscica


szőröscica
addikt

Holnap delutan kapok vegre teli gumit a macskamiqra. Nem mondom, surgos volt, de nem latok ki a tetorben az ablakon a hotol. :DDD

(#287465) kisza25 válasza focvis (#287437) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ha nem hagytad égve a lámpáját akkor simán, én mikor kijártam dolgozni, Ausztriában hetente egyszer használtam az autót, kint állt és a hegyekben éjjel -10-12 fok volt nappal meg -2-3
6 éves korában még gyári akksija volt az autónak
februártól áprilisig állt a kereskedésben a hyundai, elindult a gyári 9 éves akksival, igaz utána kezdett rosszalkodni és vettem bele másikat.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#287466) radi8tor válasza szőröscica (#287464) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Már itt kifehéredett. Fújok kicsit a gumikba és irány a Mátra :D

⭐ Stella

(#287467) brumi1024 válasza szőröscica (#287464) üzenetére


brumi1024
veterán

Az a tetőn van, ott nem kell autózni. ;]

(#287468) Tsebacsi válasza radi8tor (#287466) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

És dolgozni ki fog? ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#287469) MunezXBK válasza brumi1024 (#287460) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Meglepődnél, hogy itt mennyi TT futkorászik. Cégnél is van 5db minimum.

(#287470) Peter.70 válasza Tsebacsi (#287468) üzenetére


Peter.70
őstag

Visz laptopot ;] :D

(#287471) Tsebacsi válasza Peter.70 (#287470) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Csak diagolni ;] :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#287472) radi8tor válasza Tsebacsi (#287468) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szabin vagyok ma/holnap :K

⭐ Stella

(#287473) cOxeR


cOxeR
Ármester

Mindenki elment dolgozni üres a “falu”, már csak egy hagyományos kézifék kellene. :D
[kép] [kép]

(#287474) Tsebacsi válasza radi8tor (#287472) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Aki tud az tud! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#287475) cappa72 válasza cOxeR (#287473) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nagyon jó kép az első, olyan, mitha szemüveg lenne a kocsikán. 👍

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#287476) grizlisandor válasza radi8tor (#287461) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ez csak víz, mosóban nem ázok, aksira meg visszacsukom a motorháztetőt! :DDD

Gumit nem kell ápolni, mert sajnos eldobós a gumi az alu felnin. :O

(#287477) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Esett a hav, BKK kaputt :DDD

[link]

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#287478) Qru válasza radi8tor (#287466) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Utolsó után út: a Kerepesire rákanyarodva úgy keresztbe vágtam a Merdzsót mint a sicc. :D Csóri ESP próbálta egyenesben tartani a bodegát...

Jah és hülyét kapok ettől a tekergetős ablaktörlőtől. Kanyarban nem is lehet ezt bekapcsolni. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#287479) Qru válasza Tsebacsi (#287477) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Felkészültünk a télre de hóra nem számítottunk...

#nincsbennetarcsi

(#287480) szőröscica válasza Qru (#287478) üzenetére


szőröscica
addikt

Huligán! ;]

(#287481) Tsebacsi válasza Qru (#287478) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:C Huligán!!

#287480szőröscica: Afenébe :R

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#287482) Peter.70 válasza Qru (#287479) üzenetére


Peter.70
őstag

Elfelejtett faxot küldeni a tél / hó hogy jön :D

(#287483) Qru válasza szőröscica (#287480) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amilyen jó volt szárazon meg vízen ez az LM005, olyan foscsi volt most ebben a havas/latyakos időben. :( Pedig óvatosan nyomtam a gázt tényleg.

#nincsbennetarcsi

(#287484) 6030D válasza Tsebacsi (#287477) üzenetére


6030D
Ármester

Após hívott, hogy hozzam haza, mert 1-re megy majd gumicserére, de nem jön fel a városból, inkább ott hagyja a kocsit délelőtt a gumisnál. :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#287485) Tsebacsi válasza 6030D (#287484) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Neki legalább van esze!
Sokan nyárival is nekiesnek ennek az időnek aztán látjuk mi lesz belőle.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#287486) Tsebacsi válasza Peter.70 (#287482) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Pedig csak 2 napja ígérgetik. Jó reggel még én se hittem el, asszonynak mondtam is, hogy ló**sz lesz ez, nem hó, aztán tessék, mehettem lapátolni fél órát :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#287487) Tothgera30 válasza kisza25 (#287465) üzenetére


Tothgera30
Ármester

WagonR+-ban 15 évig bírta, Astra-ban 12 évig. Faternak az Astra-ban a 9 éves még gyári.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#287488) brumi1024 válasza Qru (#287479) üzenetére


brumi1024
veterán

Most miert, a buszos is csak keresztbe akarta tenni. ;]

(#287489) barnam_ válasza Qru (#287483) üzenetére


barnam_
nagyúr

Azért van ott ló meg nyomaték, valószínűleg nem nehéz megcsúsztatni, mire az ESP reagál.
Az ablaktörlőt én kanyarban is be tudom kapcsolni :D

(#287490) ArthurShelby válasza Tothgera30 (#287487) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem rossz. Viszont gondolom egyik autó sem volt dízel.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#287491) 6030D válasza Tsebacsi (#287485) üzenetére


6030D
Ármester

Aztán elmondta, hogy Gödről jött, ahol semmit nem sóztak éjjel, és a két keréknyom fekete, minden más fehér. Ott érdekesen viselkedett 30-cal is a nyári gumi. :) Vácon már este mentek a szórók, főbb utcák csak vizesek, a mellékutcákban lehet jókat... meglepődni. :))

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#287492) Kickass


Kickass
őstag

Első hó, tiszta dzsuva a G8, bimbammolt meg sípolt egész uton hogy jajjj nem működnek a szenzorok mind itt pusztulunk, hiába kapcsoltam ki a front assistot. :(((

Alsóhegy-Ménesi út kereszteződésben egy néni heroikus küzdelmet folytatott egy ránézésre nyári gumis hátsókerekes Mercivel és az elemekkel. A hó győzött. Pár méterrel feljebb Hó vs GTE (vagy E) Golf szintén 1:0.

(#287493) Peter.70 válasza Tsebacsi (#287486) üzenetére


Peter.70
őstag

Megvolt a reggeli testmozgás :D ;]

(#287494) Tothgera30 válasza ArthurShelby (#287490) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mindegyik benzines. Mondjuk a sajátomra vettem akksizsákot, kapott motorház szigetelést, és alá fél cm-es polifoamot. Így kíváncsi vagyok mennyivel tudom nyújtani az életét.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#287495) Tsebacsi válasza Peter.70 (#287493) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Volt az 10.20 is :D Az már délelőtt!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#287496) tboldi válasza Qru (#287478) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem csak az ASR villog szinte folyamatosan, mert szokásukhoz híven elszórtak egy valag sót, a szemcséken könnyen kipörög a kerék.

(#287497) tboldi válasza Tothgera30 (#287487) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálunk 11 év után lett cellazárlatos a gyári Delphi a WagonR-ben, aztán 8 évig szolgált a teszkós Exide, és most 1 éve az a franc tudja, hány éves Bären van bent, amivel megvettük az Ypsilont, és ami a dízelmotort már nem bírta megforgatni. De a kis szopóbenzint vígan indítja. :D

(#287498) barnam_ válasza Qru (#287478) üzenetére


barnam_
nagyúr

"Jah és hülyét kapok ettől a tekergetős ablaktörlőtől. Kanyarban nem is lehet ezt bekapcsolni."

Erről jut eszembe: ha csak egyet akarsz törölni, nyomd meg a gombot: [kép]
Amúgy az esőérzékelő megoldja, csak hagyd szakaszos törlésen.

(#287499) tboldi válasza barnam_ (#287498) üzenetére


tboldi
nagyúr

A középső mit csinál? Glettvasat tologat? :D

(#287500) tototos


tototos
őstag

Délutánra megjön az ónos eső és akkor lehet dodzsemezni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.