Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#193651) Qru válasza ngaba (#193648) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Skoda is ezt csinálja de előtte a Passat is. Nem gondolatolvasók nem tudja meddig mész pályán csak azt tudja, hogy amikor éri el a regenerálási küszöböt akkor indítja a regent.
Nem olyan rég pl 3 napig próbálja végigfuttatni a regent de ilyen városi pár km-es utak miatt esélye sincs szegénynek végezni vele.

Persze ettől még Vili alaptézise helyes. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#193652) ngaba válasza Qru (#193651) üzenetére


ngaba
aktív tag

Táblafelismerő helyett ide is lehetne fejleszteni valami szofisztikáltságot. Engem az sem zavarna, ha néha megkérdezne/kijelezne. De nyilván ilyen alacsony szintű fontos dologba minél kevesebb komplikációt akarnak "leprogramozni", inkább működjön.

(#193653) -v- válasza ngaba (#193648) üzenetére


-v-
addikt

[link]

Hozd el, regeneráljuk ;]

(#193654) bitpork válasza bozont (#193645) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nincs felmentés. Hívj fel környékbeli kisvárosi kormányablakot. Nekem 2 hete Szegedről 30 km-re volt csak időpont ami belefért. Elgurultam és megcsinálták.

MOD:

(#193648) ngaba: ne már. A szegedi rakpart kemény 1 km hosszú mégis mit vártál? Pályán sem akkor fog regenerálni amikor 6/7/8-k fokozatban haladsz a legkisebb pedálszög mellett. Gyere menjünk el egy Szeged Makó távot úgy hogy előtte felmelegítjük és akkor már meg fogja csinálni.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#193655) Qru válasza ngaba (#193652) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah lehetne egy felugró ablak, hogy regen vagy inkább máskor ha van még hely a szűrőben. Haver szerelő pl sokszor szokott városi használatú dízeleken szoftveres kényszer regent futtatni. Persze van amikor már nem menthető a dpf és csere, na akkor szoktak nagyot pislogni a számla láttán. :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#193656) Qru válasza bozont (#193645) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ráerősítenék, nincs türelmi idő, havert pl meg is büntették miatta mert nem tudta időben átírni a kocsit a nevére. Mondjuk megfellebezte és elengedték a büntit de nem tudom ez mennyire bevett szokás.

#nincsbennetarcsi

(#193657) molnarpeter válasza Qru (#193655) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Fiat csoportban volt egy autó, ami tolta a kormot és folyton ment a regen. Mire meglett a hiba nekik, felhígult az olaj, és beállt a motor :( (Enyémben nincs dpf még, legalább van lekvár csapágyas váltó ;])

(#193658) AMD Power válasza rbalint88 (#193624) üzenetére


AMD Power
titán

Persze! Papír Swiftnél minden jobb. Vezettem egy párat. Utána még az F Astra is tank volt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#193659) Qru válasza molnarpeter (#193657) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

VAG és Merci a fő profil, az utóbbi hajtáslánccal sokkal több a gondjuk amúgy.

#nincsbennetarcsi

(#193660) BigBlackDog válasza AMD Power (#193658) üzenetére


BigBlackDog
veterán

+1, az F Astra egész férfias autóként maradt meg emlékeimben az MK3 (2001-ig) Swift után.

(#193661) tboldi válasza Qru (#193655) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hondákon elvileg én is tudok, de nincs min kipróbálni. 🤷‍♂️

(#193662) Qru válasza tboldi (#193661) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Múltkor kb a sírból hozott vissza egy szűrőt, igaz 50 percig ment a motor állóhelyben 2500-as fordulaton. :D

#nincsbennetarcsi

(#193663) Snoop-y válasza tomcsi23 (#193650) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez mehetne a topic osszefoglaloba is ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#193664) Qru válasza Snoop-y (#193663) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez is: [link]

A topik himnuszt meg tudjuk melyik...

#nincsbennetarcsi

(#193665) BigBlackDog válasza Qru (#193662) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mennyi gázolaj válhatott ott füstté. :(

(#193666) brumi1024 válasza ngaba (#193652) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem a dízel a legfőbb fejlesztési irány manapság.

[ Szerkesztve ]

(#193667) Qru válasza BigBlackDog (#193665) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mivel nem varrógép motor volt benne elég sok de olcsóbb volt mint egy új dpf.

#nincsbennetarcsi

(#193668) ngaba válasza Qru (#193655) üzenetére


ngaba
aktív tag

Az is segítség lenne, ha a koromszintet nem csak vcds-sel mutatná, illetve azt is jelezné, ha regenerál. (Persze ez advanced funkció, mondjuk csak vcds-sel lehetne engedélyezni ezt a kijelzést, hogy akit érdekel, nézegethesse.)

bitpork: De elmentem Tápéig oda-vissza. :D Mondom, ennyire volt idő, azt hittem, hogy a semminél több azért. De DPF-hez nem értek egyáltalán. Autópályán 5-ösben megyek. (1.6 TDI-vel takarítok a belsőben. Na jó, nem, azok a fehér Octaviák. :D)

Amúgy soha nem akartam dízelt, így jött ki. Mondjuk kellemesebb, mint amire számítottam.

brumi1024: Ez mondjuk igaz. :)

[ Szerkesztve ]

(#193669) bozont válasza Qru (#193656) üzenetére


bozont
veterán

Valóban. Közben sikerült elérni a központi számon egy ügyintézőt is megerősítette hogy erre nem érvényes a határidő kitolás. :W
Szerencsére talált időpontot. Csak 40km-t kell autózni. Az ország másik végébe biztos nem mentünk volna. Ott rohadjon meg akkor az egész.

(#193670) molnarpeter válasza bozont (#193669) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Legtöbb helyen pangás van, időpont nélkül is el tudod intézni sokszor az ügyeket, ha csak "tudatlanul" besétálsz.

(#193671) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Hatekony gyerek vagyok, holnap 7.15-re jon is a karszakerto, ugyesen megsurgettem ;]

I humbly and respectfully decline™

(#193672) Qru válasza ngaba (#193668) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, a B6 Passat pl nem írta ki az olajhőfokot az utólag kellett aktiválni vcds-el. Szóval van benne ráció de ugye ma már a vízhőfokmérő is kb luxus a legtöbb autóban.
Bubiban sincs, pedig ha obd-n csatlakozom hozzá akkor ír mindent, nem csak az víz és olaj hőfokot de még beszívott levegőét sőt még az üzemanyag hőfokot is tudja.

#nincsbennetarcsi

(#193673) tboldi válasza molnarpeter (#193657) üzenetére


tboldi
nagyúr

Apropó csapágy, megjött a FAG, amit rendeltem, hamarosan megyek érte, aztán lehet, hogy össze is dobom az autót a du. folyamán. :)

És remélhetőleg már az ABS is működni fog. :D

[ Szerkesztve ]

(#193674) Teodor52 válasza Qru (#193604) üzenetére


Teodor52
senior tag

Bocsi az értetlenkedésemért, de továbbra is az autógyártók ajánlása alapján készült üzemanyagra gondolsz, ami nem prémium, hanem eu előírásoknak felel meg, de csak teljesítménycsomaggal van ellátva?
Ha igen, akkor milyen néven találom a nevesebb kutakon?

Volna még egy kérdésem szintén egy videóban hangzott el a résolajjal kapcsolatban, csak nem volt tisztán kivehető számomra.

Szóval, ha jól hallottam és értettem, téli időben dízelnél leginkább, ha kevés üzemanyag van a tankban, akkor az történik, hogy a kevés tankban lévő üzemanyag a visszavezetett gázolajnak köszönhetően(hőmérséklete 40-60 fok) felmelegszik, ennek köszönhetően a tartály térfogatát kitöltő levegő is minek víztartalma lehűléskor a hideg üzemanyag tartály belsőfalán lecsapódig, így kerül be a víz a rendszerbe, ezért kell "mindig tele tankkal járni"?

(#193675) MasterMark válasza Teodor52 (#193674) üzenetére


MasterMark
titán

A dízel üzemanyagszűrő a vizet is megfogja.

Switch Tax

(#193676) aero. válasza MasterMark (#193675) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

ás a legtöbb autó jelzi is, ha ennek tartalma meghaladja a határértéket :K

(#193677) Teodor52 válasza MasterMark (#193675) üzenetére


Teodor52
senior tag

Tudom, de ennek ellenére probémákat tud okozni az adott videóban elhangzott márkánál és gondolom, ha már egyet említettek lehet, hogy a többi márkánál egy meghibásodást növelő kockázati tényező is lehet.

(#193678) Qru válasza Teodor52 (#193674) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem teljesen értem az első felvetést. Van egy EU-s szabvány azt kell teljesítenie minden üzemanyagnak amit forgalomba hoznak az EU-n belül. Ezen kívül, hogy milyen adalékokat tesznek bele az egyes olajtársaságok az más dolog. A legtöbb autógyártó csak ezt az EU-s minősítést illetve egy minimum oktánszámot követel meg.

Igen, ezért is érdemes kerülni, hogy sokáig/rendszeresen járjunk alacsony gázolajszinttel. Másrészt a résolaj hűti a nagynyomású injektort, ha kevés a gázolaj a tankban, akkor az felmelegszik és nem fogja olyan jól hűteni az injektort, ami így túlmelegszik és idő előtt tönkremegy. Szóval negyed tank alá nem érdemes fogyasztani a tankban a gázolajat.

#nincsbennetarcsi

(#193679) molnarpeter válasza Qru (#193678) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ezt akartam írni én is. Van szabvány, annak megfelel minden kúton kapható üzemanyag, és a gyártók/beszállítók is annak megfelelően tervezik az üzemanyag-rendszereket. :K

(#193680) Tsebacsi válasza Magnum_ (#193671) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kíváncsi vagyok miket ír össze, majd add le a listát pls.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#193681) grizlisandor válasza Magnum_ (#193671) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ismerősnek tavaly, egy applikációt kellett leöltenie az okostelefonjára és online videós kárszakértés volt. :DDD

(#193682) Teodor52 válasza Qru (#193678) üzenetére


Teodor52
senior tag

Tc-os üzemanyagokról szóló előadásban és az onnan illetve általam linkelt képen is látható egy köztes szint. Létezik egy az autógyártók ajánlásait összefoglaló dokumentum, amit az autoipar nyújt be az olaiparnak és ez alapján készülnek olyan adalékcsomagok amelyek bevonásával kapunk egy nemzetközi tesztrendszernek alávetett, hitelesített üzemanyagot, mit összefoglalva hosszabb élettartamot ad a motornak.

A prémium üzemanyag az egészen más alapüzemanyagból áll(+ teljesítménycsomag)ami egy külön logisztikán keresztül jut el a forgalmazókhoz.

A kérdésem, hogy amit írtál 193577 hsz-ban erre az adalékolt üzemanyagra gondoltál vagy a prémiumra éa az elöbbi milyen néven kaphatóak a kutakon?

[ Szerkesztve ]

(#193683) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Első tankolás 250 km autópálya, a többi helyben, összesen 320 km 24 liter 7,5 liter BC szerint 7liter, ugyanúgy csal
Start stop egész ügyes, de akarom akkor nem áll le, meg ki is lehet kapcsolni

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#193684) tboldi válasza tboldi (#193673) üzenetére


tboldi
nagyúr

Na, kész is van, megjavult az ABS is, úgyhogy egy lépéssel közelebb került a sikeres műszakihoz. :D

(#193685) Anaren91 válasza tboldi (#193684) üzenetére


Anaren91
senior tag

Figyelj már, tuti nem basztak át kocsivásárlásnál? :D Asszonnya mindenki, hogy Hondára nem kell költeni, nem úgy mint a szar németre :D Te meg már legaább 2 dolgot kicseréltél rajta... ;]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#193686) dj79 válasza tboldi (#193684) üzenetére


dj79
senior tag

Egy lépéssel? Tehát még továbbra sem gurul? :D

(#193687) tboldi válasza Anaren91 (#193685) üzenetére


tboldi
nagyúr

Őszinte válasz:
Nem gondolom, hogy átbasztak volna, a megvételkori hibáiról tudtam (90%-ban ki is lettek javítva már), ez az ABS hiba meg csak most jött elő több, mint 4 év után.
Egyébként ennek a Hondának az a legnagyobb baja, hogy nem az enyém/apumé volt már újkora óta, több ponton is el volt hanyagolva, így ezek a javítások mind rám hárulnak. A WagonR-ünkkel sokkal kevesebb baj volt, pedig idősebb és ~50k km-rel több van benne, de vigyázunk rá.

BTW ez a Jazz is Dajcslandból jött.

[ Szerkesztve ]

(#193688) tboldi válasza dj79 (#193686) üzenetére


tboldi
nagyúr

Dehogynem gurul, csak még lesz mit visszaalakítani. De még ráérek ezzel foglalkozni. :)

Még egy fékfolyadékcsere és egy futóműállítás kell, és a javítás egyelőre letudva.

(#193689) rbalint88 válasza tboldi (#193688) üzenetére


rbalint88
addikt

visszaalakítani

vagy elmehetnel mashova muszakiztatni :))

(#193690) tboldi válasza rbalint88 (#193689) üzenetére


tboldi
nagyúr

Egyébként fontolgatom, hogy oda viszem, ahova boogie84 is a kompresszoros MX-5-öt. :D

(#193691) diegho


diegho
nagyúr

681km, 36,41 liter azaz 5,34-es átlag. Nem rossz, de lesz ez még jobb is.

(#193692) Anaren91 válasza tboldi (#193687) üzenetére


Anaren91
senior tag

Szurkálódásnak szántam a "há ez Japán, sosem romlik el éééted" csapat tagjainak :D Lehet Opel az csak Honda embléma van rajta ;] Másképp hogy lehetne valami rossz rajta? :P

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#193693) pècsimunkás válasza diegho (#193691) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Milyen autód is van? Seat?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#193694) Qru válasza Teodor52 (#193682) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A sima adalekoltra, a premiumnal mas az alapbenzin es a speci adalekokbol is tobbet tesznek bele altalaban.

#nincsbennetarcsi

(#193695) sagesz93


sagesz93
addikt

Na ide is megérkezett a súlyadó, kinek a legolcsóbb ? Nekem 5600 Ft / ÉV a pandára :C erre ezek a b*zik 3000/félévet kérnek.. egybe ki lehet fizetni az eredeti összeget? Ahogy olvastam a levélben mindenképp kerekített összeget kell fizetni :W

[ Szerkesztve ]

(#193696) Doki16 válasza sagesz93 (#193695) üzenetére


Doki16
addikt

Garantáltan nekem a legolcsóbb ;]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#193697) sagesz93 válasza Doki16 (#193696) üzenetére


sagesz93
addikt

Na jó, a másikra nekem is olcsóbb, mert céges úgyhogy ingyen van ;]

(#193698) molnarpeter válasza sagesz93 (#193695) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ford topikban épp volt téma, ott 5000 éves díj merült fel :D
Nekem most a Wartburgra elég kevés (0), mivel ideiglenesen ki van volna... Traktorra is hasonló ;] többire még nincs itt a csekk, de 7k és 12k lesz talán a két kályhára a sarc.

[ Szerkesztve ]

(#193699) AMD Power válasza sagesz93 (#193695) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem 6200Ft körül lenne. 2x3000Ft lett belőle. :P

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#193700) bitpork válasza Doki16 (#193696) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nana! ;) :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.