Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#84451) .mf válasza Ear001 (#84445) üzenetére


.mf
veterán

Holnap lesz a kiállítás-záró tárlatvezetés, személyesen Kerekivel.

További program-ajánló: feb 24-25 hétvégén lesz a Hungexpon az Utazás Kiállítás és a Járatlan Utakon Fesztivál - ahol én is mesélek az izlandi bringatúrámról :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#84452) Mercutio_ válasza .mf (#84451) üzenetére


Mercutio_
félisten

Klassz volt, persze tömeg, de még előtte végignéztem a fotókat, így tudtam a szöveges részre koncentrálni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#84453) gorgo


gorgo
őstag

Repedezik a birodalom? :F
Vééééégre, vajon az első fecske csinál nyarat? Aligha, de hátha lesznek még fecskék!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#84454) gorgo


gorgo
őstag

Kezdtem komolyan aggódni Puzsér miatt, utoljára -megnéztem- 23-03-29-én olvastam tőle véleménycikket. A mostani cikke is brilliáns, iskolában kellene kötelező olvasmánnyá tenni...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#84455) Mr.Csizmás válasza gorgo (#84453) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[csak nem Balog elftárs?]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#84456) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Valentin Bálintoknak boldogot :DD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#84457) Mr.Csizmás válasza Mercutio_ (#84456) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:R :P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#84458) j.bravo válasza Mercutio_ (#84456) üzenetére


j.bravo
addikt

+1, boldog Bálintokat!

Whatever.

(#84459) rbalint88


rbalint88
addikt

Koszi sracok! :R

(#84460) Mercutio_


Mercutio_
félisten

zene, klassz hegedűs csaj :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#84461) Freddy76


Freddy76
addikt

Mivel a mozikban a Dűne 2. része, és a könyvet nagyon szeretem, úgy döntöttem, megnézem. De először meg kellett nézni az első részét is, mert nem láttam. Tudom, hogy annak idején itt volt némi vita arról, hogy jó film-e, vagy sem, nos: mindkét félnek igazat kell, hogy adjak.

Engem elbűvölt, lenyűgözött, az első perctől magával ragadott. A David Lynch féle agymenés kibírhatatlan volt, de ez csodálatos. Ott tartok, hogy be fogom kunyerálni magam egy haveromhoz, akinek 83 colos oled tévéje és több milliós házimozi-rendszere van, hogy megnézzem ott is.

Ellenben nem tudom elképzelni, hogy valakit, aki nem olvasta a könyvet, lekössön. Sőt: nehezen hinném, hogy valaki, aki nem olvasta a könyvet ne zagyvaságnak lássa a filmet.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#84462) madgie válasza Freddy76 (#84461) üzenetére


madgie
titán

Csak 65 colos Mini LED van itthon, de kibeba... gyönyörű rajta a Dune :)

Egyébként én rég olvastam a könyveket (gyerekként még), de így is nagyon tetszett a film.

(#84463) Freddy76 válasza madgie (#84462) üzenetére


Freddy76
addikt

Nekünk egy 55-ös OLED van, meg egy kisebb hangrendszer (soundbar és egy mélyet produkáló láda), most 20 perc után odahúztam a fotelt a tévétől két méterre, feltoltam a hangot, és úgy néztem. De jó volt. A macskák nem bírták, mindkettő átment a lakás legtávolabbi részébe szunyálni.

Ja, még annyi, hogy a Rakutenről töltöttem le, drága volt, de elég jó minőség.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#84464) madgie válasza Freddy76 (#84463) üzenetére


madgie
titán

Vannak olyan filmek, amiket így szeretek nézni, és itt nem feltétlenül a sok CGI-os dologkra kell gondolni, hanem pl a Tom Hardy-féle Mad Max :)

(#84465) .mf


.mf
veterán

Megjelent az izlandi bringatúrámról írt cikkem második fele is a Telex Szépkilátáson :)
1. rész és 2. rész
Mondjuk Erős Rezső le is oltott kommentben, hogy "fotós szemmel nagyon gyenge képek". Az első részhez képest valóban gyengébb a második anyaga, de attól még túlzónak tartom - nekem meg az ő túlszaturált, photoshoppal megtolt mesevilága túl sok.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#84466) Studi válasza .mf (#84465) üzenetére


Studi
addikt

Fingom nincs, ki az az Erős Rezsó, sosem hallottam még róla. De egy szubjektív témában nyugodtan szarjál az ilyen megmondóemberek véleményére... :)

(#84467) Jahno válasza .mf (#84465) üzenetére


Jahno
őstag

Rezső az eléggé észosztó, meg csomó dolgot túlliheg. Én képet sem láttam Tőle, de mindenhol magyarázza, hogy 300ezer alatt nincs állvány, meg mindennek az árfekvését megnyomja 16szoros szorzóval és kapálózik vele a kezdőknek. Elég ostoba bír lenni.

(#84468) Jahno


Jahno
őstag

Megjelent a MAFOSZ katalógus, elég nagy a szórás, ha képeket akartok nézegetni:

[link]

(#84469) m3ss válasza .mf (#84465) üzenetére


m3ss
veterán

grat. kemeny, hogy milyen helyeken bringazol :D nem is ertem hogy, amikor ott voltam meg a kocsi ajtot is ki akarta csavarni a szel a kezembol allandoan, bringazni ott... :) en sem tudom ki az az eros rezso, meg tajkepet is reg fotoztam de okoskodni azt tudok :K :DDD ja ez eleg szubjektiv, hogy kinek milyen utomunka tetszik. szerintem nincs baj ezzel a naturalis vonallal, de az teny, hogy latvanyosabb tud lenni egy-ket tajkep hatarozottabb, dinamikusabb, kicsit megtolt utomunkaval. szerintem jok ezek a kepek, de igazan kulonleges tajkepet en sem latok kozottuk, olyat ami mondjuk felkerulne 1x.com-ra, vagy ott az evkonyvbe bekerulhetne. sarki fenyes kepeken en dolgoztam volna meg, nekem kicsit sotet a taj mindenhol. lehetne nemelyik kompo letisztultabb, eloter sem annyira atgondolt sok kepen. bar gondolom nem kritikaert jottel, de hogy kicsit konkretabb legyek pl. a masodik linken a stockness-en pl nagyon zavaros az eloter, meg maga a hegy sem teljesen jo szogbol van fotozva. erre emlekszem a helyszinrol, rengeteg jo eloteret lehetett ott talalni, fuves dombok, viz, vonalak a homokban. legszivesebben napokig fotozgattam volna ott nagylatoval annyi jo eloter volt akkor.
utana valo kepen sem optimalis az ut elhelyezese sztem, jobbrol szuk, alul feleslegesen sok, 16:9-ben jobban adna jobbrol tagabb kompoval, a bal oldali ko is sokkal jobban ervenyesulne. aztan a jeges eloteres kepen se kozepre komponaltam volna a jeget, de meg igy is ez az egyik kedvenc kepem. legtobb kepen hasonlo dolgokba bele tudnek kotni.

#84468 Jahno
azert vannak itt eros kepek nem is keves..

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#84470) Jahno válasza m3ss (#84469) üzenetére


Jahno
őstag

Most, hogy asszony is végig kritizálta a MAFOSZ szalont meg a képeimet, mutogattam Neki egyéb dolgokat, pld. tájképben itt van ez a csajszi: [link] és ennyire szubjektív, nekem eléggé rendben van, asszony szerint már kicsit műanyagosan túl sok és nagyon meg vannak csinálva.

(#84471) m3ss válasza Jahno (#84470) üzenetére


m3ss
veterán

ja szoktam latni neha a kepeit fb-on. sztem nagyon ugyes. nekem az utomunka is tetszik, de ez szubjektiv. eloter hasznalat, kompok teren sztem kivalo :K

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#84472) m3ss válasza m3ss (#84469) üzenetére


m3ss
veterán

mondjuk most, hogy beleolvastam a cikk szovegebe ugy latom ez inkabb tulelotura, mint fotos tura :DD gondolom idod meg energiad sincs arra, hogy minden helyszinbol kihozd a maximumot stb.. :R

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#84473) madgie válasza .mf (#84465) üzenetére


madgie
titán

Hát te "beteg" vagy, elismerésem :C

(#84474) Varoz válasza Freddy76 (#84461) üzenetére


Varoz
őstag

"Ellenben nem tudom elképzelni, hogy valakit, aki nem olvasta a könyvet, lekössön. Sőt: nehezen hinném, hogy valaki, aki nem olvasta a könyvet ne zagyvaságnak lássa a filmet."

Nagyon gyenge a képzelőerőd akkor. Mégcsak nem is láttam a könyvet, nemhogy olvastam volna. Mégis imádom a Dűne filmeket.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#84475) Freddy76 válasza Varoz (#84474) üzenetére


Freddy76
addikt

Ez esetben csak azt tudom javasolni, hogy olvasd el a könyvet. Nagyon sok része hiányzik a kirakósnak a filmben (pl. a nagy házak, a Bene Gesserit jelentősége, az űrliga, a Pault érintő jövendölések, vagy éppen annak magyarázata, hogy a több ezer évvel távolabbi jövőben miért kardoznak és miért nincsenek számítógépek).

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#84476) m3ss


m3ss
veterán

en elkezdtem tavaly angolul olvasni a dunet, mielott ujraneznem gondoltam elolvasom. hat oo, azt hittem tudok angolul..egy random arthur c clark regeny 20 oldalan kellett annyit szotarazni, mint a dune 1 oldalan :N

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#84477) Freddy76 válasza m3ss (#84476) üzenetére


Freddy76
addikt

Dettó. Én is elkezdtem angolul, mondom dolgozni tudok angolul, a könyvet is olvastam, sima ügy. Hát, nem. Két oldal után azt mondtam, hogy ezt féreteszem...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#84478) .mf válasza m3ss (#84469) üzenetére


.mf
veterán

"bar gondolom nem kritikaert jottel"

A konstruktív kritika jó, abból lehet tanulni - szemben egy "nagyon gyenge képek" kommenttel.
Jól látod, én ezt a valósághoz közelebb álló vonalat preferálom; a sarki fényes képeken is ezért nem húzom feljebb az előteret, mert igazából vaksötét volt, egy felhúzott előtér nem az volt, amit láttam, tapasztaltam, éreztem. Stokksnessnél baloldalt a tábor lámpái és az úton az autósok fényei zavartak bele a képbe, azért kényszerültem ilyen szögre; másnap, amikor már megtaláltam a víz sekélyebb részén hol lehet gumicsizma nélkül is bemenni, hogy szimmetrikusabb legyen az eloszlás, akkor viszont beborult, teljesen felhős lett az ég, nem látszott az auróra. Ha a nappalira gondolsz: mindenütt állt valaki állvánnyal, kocsival, ez volt még a legtisztább kép, mielőtt újra eltűnt a felhők között a Nap, és utána már nem voltak ilyen színek... Tudom, magyarázkodás, lehetett volna nem kirakni is, de annyira tetszettek a fények a hegyen, még a béna kompó ellenére is.
Az utas kép jogos, vághattam volna más arányba.
Igazából az út második felére elfáradtam, belefáradtam a folyamatos széllel küzdésbe, frusztrált, hogy csak csigalassúsággal tudok haladni, na meg kaptam totál váratlan, "ilyen nincs és mégis van" esélyű lelki gyomrost, utána már nem tudtam olyan jól fókuszálni. Az út első felében voltak a jobb képek, de való igaz, hogy ott sem erőltettem meg magam kreatívabb szögekkel, kompókkal.
Amúgy a cikkbe a képeket nem én válogattam, szerintem jobbak is lettek volna az albumban, pl. nappali Stokksnessből a másikat tettem volna ki, utas képből a kettővel utána lévő egyenes út a hegy felé, kitettem volna még a jeges és Reynisfjara közötti ködbe tűnő hegyet, vagy a vízen tükröződő Kirkjufellt.

Jahno: én az asszony véleményét osztom :) Nekem ez már túlságosan elragaszkodott a valóságtól, inkább fotó-alapú digitális művészet, mint fotó.

Mazsi: köszi :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#84479) m3ss válasza .mf (#84478) üzenetére


m3ss
veterán

orulok, hogy igy fogod fel. plane hogy nem kritikaert jottel :B :R oszinten szolva nem is ertem, olvasva a cikket durvan tolod.. :D en nem tudnam fele ekkora turak utan elovenni se a gepet. plane ha eso, szel is szorakoztat...plusz nem tolthetsz el vegtelen sok idot se egy helyen igy. sokat el lehet szoszolni tajkepekkel is, plane ha allvanyozas, hosszu zarido is megy...
a nappalira gondoltam onnan, az ejjeliek tenyleg jok :K amugy jah, sok jot nem valogattak ki.
amugy ebben latnek meg fantaziat, igy is izgi. :K de bemenni a vizbe felulrol vagy csak kozelrol jo nagy latoszoggel, korulotte jol visszahuzni a tajat, patakot jol felhuzni durva kepeket lehetne csinalni itt :K

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#84480) gorgo válasza Varoz (#84474) üzenetére


gorgo
őstag

A könyv zseniális. Hogy a film, ami tized részét adja át, kinek mit jelent, innentől kb lényegtelen, de mindenképpen elgondolkodtató ez az arány.
Én arra lennék kíváncsi hogy mi lesz a véleményed a könyv elolvasása után. Mondjuk mivel tetszik a film, nem negatív/elnézőbb.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#84481) Varoz válasza Freddy76 (#84475) üzenetére


Varoz
őstag

Elhiszem, hogy sok minden hiányzik, de ettől még abszolút megáll a film önmagában is. :)


gorgo

"Én arra lennék kíváncsi hogy mi lesz a véleményed a könyv elolvasása után."
Nagyon egyszerű a képlet, tudni kell szétválasztani a kettőt és megérteni azt, hogy ami egy könyvben van, ott működik, ott kifejthető, az filmen nem így működik.
Ha ezt tudod abszolválni, onnantól nem a könyv vs. film fog megfogalmazódni, hanem élvezed mindkettőt külön is. :K
Az én véleményemet egy filmről soha, semmilyen könyveredetije nem változtatta meg. :)

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#84482) gorgo válasza Varoz (#84481) üzenetére


gorgo
őstag

hátha ez lesz az első! :P

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#84483) Freddy76 válasza gorgo (#84482) üzenetére


Freddy76
addikt

Mondjuk általában fordítva szokott lenni, könyv alapján születik a film (ha filmből készül könyv, az az esetek túlnyomó részében inkább csak fanservice). Ez sokszor nem igazán sikerül jól, néha egyszerűen azért, mert rossz a koncepció, vagy a rendező mindenképpen hozzá akarja tenni a saját vízióját (pl. A vadon szava, vagy filmen A vadon hívó szava, A Da Vinci kód, Nagy Gatsby, vagy éppen az 1984-es Dűne), néha azért, mert lehetetlen filmre vinni az adott művet (Galaxis útikalauz stopposoknak).

Nekem a Dűne könyv azért tetszett (túl azon, hogy nehéz volt letenni), mert egy tökéletes univerzumot épített. A mostani Dűne film pedig azért tetszett nagyon (a 2. részt még nem láttam), mert tökéletesen adja vissza a hangulatot, azt a világot, a színek, a szereplők, a rendezés, a párbeszédek, a zene, egyszerűen minden klappol. De az "univerzumépítés" szükségszerűen kimarad, ahhoz vagy 3-4 részbe kellett volna szaggatni a könyvet, vagy narrálni kellett volna. Egyik sem jó ötlet.

Varoz: Nekem továbbra is megmarad az az érzésem, hogy a könyv ismerete nélkül a filmben sok minden nem érthető. De ha tévedek, és ettől a film még abszolút élvezhető marad azoknak is, akik nem olvasták a könyvet, annak csak örülök. Jelen esetben pedig a könyv elolvasása után valószínűleg még egyszer meg akarnád nézni a filmet, és talán még jobban értékelnéd.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#84484) szuszinho válasza Freddy76 (#84461) üzenetére


szuszinho
őstag

6 kötet? Jó lenne idén legalább egyet kiolvasni...

(#84485) j.bravo válasza szuszinho (#84484) üzenetére


j.bravo
addikt

Az első (A Dűne) épp elég kezdésnek. :R Az se egy vékony kötet.
Meg lennék lepve, ha a két film nem ezt az egy könyvet ölelné fel, hanem ennél többet.

Ezen kívül a második olvasására (Dűne Messiása) emlékszem én is, a Dűne gyermekeit nem tudom hogy végül elkezdtem-e (mindez saccperkábé 25 éve volt, mea culpa)

A fentiekből nem úgy tűnik, de részemről is hatalmas +1 a könyv(ek) elolvasása mellett, a film(ek) megnésétől függetlenül. Herbert mondjuk tud sokat elmélkedni, filozofálgatni, de cseppet sem unalmas.

Whatever.

(#84486) Freddy76 válasza szuszinho (#84484) üzenetére


Freddy76
addikt

A film csak az elsőt (A Dűne) dolgozza fel, általában ez az "alap", a kultikussá vált mű.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#84487) Mercutio_ válasza Varoz (#84481) üzenetére


Mercutio_
félisten

"...ami egy könyvben van, ott működik, ott kifejthető, az filmen nem így működik"

Ez könyvfüggő is. Pl.: "Az időutazó felesége" könyvben sokkal sokszínűbb, a főhős személyisége lényegesen összetettebb és simán filmre vihető lett volna csak akkor nem egy tisztán romantikus story drámai végkifejlettel és talán kevésbé csilingel a kassza

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#84488) j.bravo válasza Mercutio_ (#84487) üzenetére


j.bravo
addikt

Wow, nem is tudtam hogy van abból könyv. Felírtam, köszi.

Whatever.

(#84489) gorgo


gorgo
őstag

Persze, persze, igazán faszául megfilmesíteni novella terjedelmű írásokat lehet jól. Mondjuk Phillip K. Dicknek van sok novellája amiből fasza film lett.
Azért a 2010+ években már volt arra több jó példa, hogy vaskos könyveket vászonra vittek és méghozzá hibátlanul. Csak hát ez már könyvenként egy évadnyi sorozat.
Jól van Freddy maci, ha látok egy naaagy medvét a moziban hétvégén, akkor biccentek. :B MI is most hétvégére tervezzük...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#84490) Mercutio_ válasza gorgo (#84489) üzenetére


Mercutio_
félisten

Topic-mozizás, aztán bebaszcsi skype-on? :U :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#84491) Freddy76 válasza gorgo (#84489) üzenetére


Freddy76
addikt

Meg lehet filmesíteni hosszabb műveket is, tudni kell elengedni dolgokat. Ehhez persze az kell, hogy a rendező, forgatókönyvíró valóban ismerje, értse, érezze az "alapanyagot". A Gyűrűk ura szerintem kimondottan jó lett azzal együtt, hogy komplett fejezetek maradtak ki a könyvből (pl. Bombadil Toma). Én imádom a Harry Potter könyveket, és bár sok HP rajongó ekézi a filmeket, nekem nincs velük különösebb bajom, a 2., 3., 5., 7-8. filmek kifejezetten jók, holott teljesen történetszálak maradtak ki (pl. a 3. könyvből a kviddicsbajnokság).

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#84492) gorgo válasza Freddy76 (#84491) üzenetére


gorgo
őstag

igaz, nem lehetetlen. Mondjuk a Gyűrűk ura történet oldalról egy vékony füzetecske oly kevés benne a cselekmény. A Potter filmek egész jók, a könyveket nem olvastam, viszont nem is fogom (így is 1+ év a várólista).

merci: amúgy jó lenne egy cseh sörike gurítás mozival vagy nélkül

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#84493) Freddy76 válasza gorgo (#84492) üzenetére


Freddy76
addikt

Te az új trilógiára gondolsz, a Hobbitra. Az eredeti Gyűrűk ura kötetek egymásra téve kisszéknek is használhatók.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#84494) Varoz válasza Freddy76 (#84483) üzenetére


Varoz
őstag

És gorgo

Nem állítottam azt, hogy egyforma a kettő, nyilván a könyv tud hozzátenni bőven ésvagy átértékelni.
De igenis élvezhető a film a könyv ismerete mellett is vagy annak ellenére. Nem húzok egyenlőséget és örülök ha egy könyvet filmesítenek, akkor is ha sok minden elvész menetközben. Hisz nem veszett az el. Ott a könyv, ott van benne!

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#84495) Byk01 válasza .mf (#84478) üzenetére


Byk01
senior tag

A NatGeo Magyarország nem tudta kihagyni, hogy a tied legyen a mai nap képe :)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#84496) .mf válasza Byk01 (#84495) üzenetére


.mf
veterán

Köszi! :R
Azért elég alkalomhoz illő, na :DDD bár a komment-szekcióban már megfejtették, hogy ez olasz, és Rezsőke szerint csak átszínezett kamu :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#84497) Byk01 válasza .mf (#84496) üzenetére


Byk01
senior tag

Vegyél példát az (igazán) élsportolókról: ők nem foglalkoznak a kommentekkel. Se a jókkal, se a rosszakkal. Persze nekik könnyebb, mert ott van az edző, aki megmondja, mit rontottak el, mit lehetett volna jobban csinálni, míg neked az esetleges építő kritikát onnan lehetne kibogarászni. (amúgy szerintem a negyedük nem olvasta el a leírást hozzá) ... ja, az instán nincs negatív hozzászólás (igaz, pozitív sem)

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#84498) rbalint88 válasza Byk01 (#84497) üzenetére


rbalint88
addikt

Elsportoloknal is van am sportpszichologus, keves oda az edzo magaban ;)

(#84499) Mr.Csizmás válasza Freddy76 (#84475) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

most csaptam le egyre, 38-ért 8 könyv egyben, az új Gabo-sok. olvasatlan. (gondolom dísz volt :DDD)
-------------------
a Harkonnen ábrázolás fekete-fehérben discussion itt volt? :F csak mert nekem az Akarat diadala ugrott be rögtön, Leni Riefenstahl filmtörténelmi zsenialitása a súlyos téma ellenére.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#84500) Byk01 válasza rbalint88 (#84498) üzenetére


Byk01
senior tag

A sportszakmai részre gondoltam, hogy nekik megmondja az edző (ergo jól megvannak a kommentek nélkül). Egy fotósnál azért nagyobb eséllyel jön szembe egy értékelhető, építő kritika a kommentszekcióból.
Pont szombaton a Milánó-San Remo alatt szóba került ez a téma is, amikor Valter Atival beszéltek. Ő például a saját posztjai alatt elolvassa a hozzászólásokat, de amikor valamilyen hírben vagy cikkben szerepel, akkor az ahhoz írt hozzászólásokat nem, és a csapat többi tagja is ezt csinálja (már aki egyáltalán jelen van, mert pl. Vingegaard face oldalán 2022-es a legutóbbi bejegyzés).

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#84501) gorgo


gorgo
őstag

Ilyet még a világon nem basztam. Vettem új telót, átköltöztem rá, első újraindítás, és bazmeg nem fogadja el azt a jelszót amit 10 perce adtam. Ilyenkor mi a f@szt lehet csinálni???? Kibabrált Samsung, annyira megvéd, hogy magamtól is.
Ki vagyok zárva a telómból. Még jó hogy van segélyhívás... Ésmég? :W :W :W

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#84502) Jahno válasza gorgo (#84501) üzenetére


Jahno
őstag

Régi jelszó van. Másik kiosztású billentyűzet, ha valóban jelszó és YZ van.

(#84503) Freddy76 válasza gorgo (#84501) üzenetére


Freddy76
addikt

Vegyél iPhone-t.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#84504) Fandango


Fandango
veterán

Sziasztok!

Itt feldobtam egy kérdést, hátha lenne valakinek ötlete rá innen.

(#84505) Jahno válasza Fandango (#84504) üzenetére


Jahno
őstag

Nálam jobbat úgysem mond senki :-D

(#84506) Balinov válasza Fandango (#84504) üzenetére


Balinov
félisten

Huu, ez kimaradt, gratula az apasaghoz :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#84507) Fandango válasza Balinov (#84506) üzenetére


Fandango
veterán

Köszi szépen! :B

(#84508) rbalint88


rbalint88
addikt

Fel-szakmai kerdesem volna: ha a Sony A7 akkujai 5-10 perc alatt feltoltenek, akkor legyen gyanus, hogy megdoglottek a 3 ev allasban, ugye?
Dilemma a kovetkezo: a telefon mindig nalam van es egesz hasznalhato kepeket keszit. (Senki nem fotos a csaladban, szoval a kivonatolt minimal-ismereteimmel is en vagyok a hozzaerto a csaladban). A fenykepezon az utolso kep a mai kontroll-kepek elott 2021 augusztusi. Qva lassu az AF, az anno tesztekben sokat szapult Fuji egy villam ehhez kepest. Viszont mivel egy oreg sz.r, nem er sok penzt, tehat eladni sem erdemes. Akku nelkul meg hasznalni nem tudom, de arra meg sajnalok penzt kidobni, hogy mikor veletlen kellene a gep, akkor meg a lemerult es/vagy doglott akku miatt ne tudjam hasznalni. Segitsetek a dilemma feloldasaban kerlek :DDD

(#84509) Jahno válasza rbalint88 (#84508) üzenetére


Jahno
őstag

Én dilemma elején innék egy fröccsöt aztán majd odahaza értelmezem a kérdés kört.

(#84510) .mf válasza rbalint88 (#84508) üzenetére


.mf
veterán

Nekem a kínai akkutöltő is alkotott már, szintén A7-tel (amihez gyárilag nem adtak töltőt, ha jól emlékszem, így sokan vettek olcsó kínai töltőt, hozzám is azzal került). Csodálkoztam, hogy szinte mindegyik akku egyből lemerül, aztán észrevettem: miután a töltőbe raktam az akkut, nemsokára már zölden világított. Megnyomogattam, egyből visszament pirosra és töltött tovább; utána már a gép is tovább ment vele. Érintkezési hibás.
Az A7 is tudja tölteni az akkut, micro-USB-n dugd töltőre, ha még úgy is pár kép után lemerül vele a gép, akkor az akku kuka.
Az A7 AF amúgy tud egész elviselhető sebességű is lenni, S-AF-ben, ha van elég fény és fényerős obi. Gyengébb fényben már csúnyán elhasal.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#84511) Jahno válasza rbalint88 (#84508) üzenetére


Jahno
őstag

Naszóval. Az A7 eredeti akkuja nekem gyanúsan, de kb. 5 év állás után felvette a töltést. Most fogom tesztelni. Egy normálisabb utángyártott akku 7ezer pénz bele, max. kiszállítás miatt közösködhetünk, következő időszakban lesz egy akkurendelésem aztán ha a városban valahol össze tudunk futni, akkor nincs postaköltség meg semmi, ennyi lehet megér. De ha nem használod, akkor X, tavaly év vége felé mikor nézegettem akkor 100ezresért még elment használtan.

Ha néha használnád, akkor végy bele egy akkut. Ha nem, akkor adjad elfelé és egy szarral kevesebb.

(#84512) rbalint88


rbalint88
addikt

.mf koszi a tippet, kiprobalom majd ugy is. Bar gyanus, higy az akku nem az igazi, 85-rol leesett 51%-ra az egyik. 2 patona es 1 newer van, meg a ket slotos tolto, ami nem tunik kontaktosnak, mert siman csak megnyomkodbva nem kezdett el tolteni benne ujra az akku, csak kiszedve es visszarakva. Ezt a szettet vettem, amikor megvettem a gepet 2020-ban: [link]

Jahno: azt is lehet, hogy odaadom neked az akkukat es a toltot tesztelni, ha nem surgos neked az akkurendeles :R Budaors-Margit hid tengelyen mozgok alapvetoen, akar ma is el tudom vinni magammal es hazafele odaadom BAH v Deli pu vagy Moszkva ternel.

(#84513) Jahno válasza rbalint88 (#84512) üzenetére


Jahno
őstag

Maholnap is Moszkva-Déli közt melózom. Meg csütörtökön is, utána meg tudom hajtani. Ha számom nem tudod, megy privátban.

(#84514) Mercutio_ válasza Jahno (#84511) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak fél szemmel követtem a Sony-kat, de valami olyasmi rémlik, hogy az olcsóbb fényerős obiknál nem nyitja ki maxra a rekeszt fénymérésnél, hogy pontosabb legyen az AF, így viszont hiába lenne elég fény néha nem talál fókuszt :U

rbalint88: Kár, hogy nem A7II, azért lenne cserébe pár üveg jobb borom:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#84515) Jahno válasza Mercutio_ (#84514) üzenetére


Jahno
őstag

Meg kellene fejteni, eddig a tapasztalat az, hogy főleg tükrösök után sokkal jobban megtalálta amit kell, akkor is ha az A7 őskövület.

(#84516) rbalint88 válasza Mercutio_ (#84514) üzenetére


rbalint88
addikt

Annyi borod nincs :DDD

Jahno: csutortokot osszehozzuk, holnap hivlak!

(#84517) Mercutio_ válasza rbalint88 (#84516) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gere Kopar évjáratsor 2006-tól ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#84518) rbalint88 válasza Mercutio_ (#84517) üzenetére


rbalint88
addikt

Bormuzeumot nem uzemeltetek, ivaszati ertekehez kepest szvsz meg tularazott a Kopar szeria :R

(#84519) Mercutio_ válasza rbalint88 (#84518) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jó, hát nem alkeszoknak borb*ziknak van kitalálva :DDD és a polci ára tényleg túlzó :K bár a sony cuccok is túlárazottak :DDD

Valójában gombokért egy Pana GX80 vagy occón GX9 kellene nekem, érzésre a Sonyval csak nyűgöt vennék a nyakamba :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#84520) Jahno válasza Mercutio_ (#84519) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem ilyen látószögekhez azért jól jött a Sony:


Tudom, meg is tanulhatnék rendesen panorámázni :DD

(#84521) Freddy76 válasza Mercutio_ (#84519) üzenetére


Freddy76
addikt

Nekem kábé ott lett hiteltelen a Gere és a Kopar, amikor a valóban egyedi, dűlőszelektált Kopár borukat felhígították, és nemes egyszerűséggel elhagyták az ékezetet...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#84522) Mercutio_ válasza Freddy76 (#84521) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azt már a névváltás előtt pár évvel "hígították", csak a bortörvény miatt akkor voltak kénytelenek változtatni, mert nem használhatták tovább a Kopa'r nevet, mert más dűlőkből is került bele összetevő.
Azt se reklámozzák, hogy az alap boraik szőlője, egészen a "sima" Cabernet Sauvignon-ig szerződött gazdáktól származik.

Egyébként az utóbbi ~3-4 évjárat ami már nekem is bejön (gyümölcsösebb, kevésbé testes, kb. mint a Kiss Gábor borok) viszont már előrendeléses áron is túl drága. A klasszikus testes Kopar nálam sose volt kedvenc, de hát arra volt igény előrendelni így "munkadíjként" jutott nekem is belőle.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#84523) gorgo


gorgo
őstag

Igazán el vagyunk kényeztetve. Kivételes remekművek kerülnek mostanság vászonra! Most ért véget (számomra) az Alapítvány 2. évada, elképesztően fasza sztori, amit piszok királyul vittek filmre. Az a vicc, hogy olvastam több Asimovot is, de pont az alapítványokat nem. Abba a helyzetbe kerültem mint Varoz fórumtárs a Dűnével? Kiderítem! :DDD Még úgy is kell várni 2 évet a következő évadra ha azonos tempóval dolgoznak. Kivárom, csak a szintet ne adják lejjebb.

Aztán meg duplán filmre vitték az eddig nagy kedvenc sci-fimet is a 3-test problémát. Egyszer megcsinálták a kincsik, 30 részes formában (24. résznél járok). Nagyon részletes, igyekeznek a könyvből minél kevesebbet kihagyni, cserébe néha elvész az ember a sztoriban, nem kicsit lassú. Nem élvezetes.
Meg az usákok is lenyomták, abból is láttam 3 részt, na, ők nem voltak szívbajosak, kb. annyit húztak a regényből, mint a Dűnéből az új filmekben. Élvezetesebb egy fokkal, viszont van egy két irritáló fasz karakter, aki sokat ront az élvezeti értéken.
Sztem egyik próbálkozás sem sikerült igazán frankón, de nem panaszkodásként mondom, csak megjegyzem.

Jövő héten meg jön a Fallout sorozat. Kedvenc játék világom. Semmit nem várok tőle, erős a gyanúm, hogy nem azt a részt domborítják ki, amit szeretek benne. Meglássuk...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.