Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Frontiner válasza Frontiner (#93) üzenetére


Frontiner
aktív tag

[link] Erre valaki?
Nem hiszem el, hogy nem lehet kikapcsolni a hangot. :W

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#102) HummeRC válasza Frontiner (#101) üzenetére


HummeRC
senior tag

Nem tudok róla, hogy ki lehetne kapcsolni a sípolást. A leírása sem írja, hogy lehetne. De ha rájött valaki, ne tartsa magában.

(#103) mephi666


mephi666
nagyúr

mindig felugrott ez a topic, csomószor megfordult a fejemben, hogy csak kéne egy sütő (kovásszal volt már pár köröm, de valahogy nem éreztem még rá: legutóbb is olyan kenyér sikerült, amit eladhattam volna a rohamrendőrök részére pajzsnak) ...most elfutottam lidlibe egy ilyenért és kipróbáljuk (elsőre próbálok valami közepesre barnított "jól bevált fehérkenyért", lazább szerkezetűre állítva: annyi, hogy alulra víz, margarin, cukor, só, majd liszt és végül élesztő, start-vár-gép süt-örül?)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#104) darthsmoke


darthsmoke
Korrektor

Sziasztok!

Nekem nem ilyen van, hanem egy kisebb Gorenje típusú. Egyszerűen nem tudok benne értékelhető gluténmentes kenyeret sütni. Van valakinek esetleg egy tuti receptje vagy módszere erre? :B

Üdv,
G.

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#105) HummeRC válasza mephi666 (#103) üzenetére


HummeRC
senior tag

Igen, de én margarint nem teszek bele, (bár lehet kéne, csak nem írja ez a recept). Margarinnal csak megkenem a kanalakat, hogy könnyebben kivehető legyen.
De egyébként annyi amit írsz, nedves hozzávalók alulra, bele a cukor, só, rá a liszt, rá az élesztő. :)
Itt a feladat az lesz, hogy találj olyan receptet, ami neked ízlik.
Mi végül egy olyannál kötöttünk ki, amibe olaj és ecet is kell, a szokásos hozzávalókon kívül. :)

#104: nem próbáltam még gluténmentesen sütni, nincs vele tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#106) mephi666 válasza HummeRC (#105) üzenetére


mephi666
nagyúr

jaja, kísérletezés lesz első körökben: próbálkozunk valami sima fehérrel, majd a cél eljutni egy búzaliszt-teljes kiőrlésű/tönköly/graham/akármi keverékhez, ami szénhidrát szempontjából egészségesebb és szép szellősre meg tud kelni... van vagyon tuti sajtos rúd receptünk, amit sokáig 100% búzaliszttel sütöttünk, de ráálltam arra hogy 1/3 graham-et teszek bele és tökéletes... teljes kiőrlésűkben utálom, ha érzem a darabos állagát, de ezt észre sem venni :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#107) mephi666 válasza mephi666 (#106) üzenetére


mephi666
nagyúr

320g víz, 600g bl55, 2ek cukor, 1.5tk só, 2ek margarin, 1cs szárított haas élesztő... még meleg, de érzetre elég levegős és könnyű belül (2es program, 1000g, félbarna sütés)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#108) kunberci válasza mephi666 (#107) üzenetére


kunberci
aktív tag

Üdv.
Sima élesztővel nem szoktad készíteni, csak porélesztővel?

(#109) mephi666 válasza kunberci (#108) üzenetére


mephi666
nagyúr

Ez volt a próbasütés, délben hoztam el a gépet a boltból :D 1 csomag porélesztő volt itthon, fagyasztóból nem akartam kivenni simát, mert +1óra lett volna, mire kisül... szerintem a hetekben kipróbálok pár receptet, de a mait megjegyzem, mert egynek ez is jó

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#110) kunberci válasza mephi666 (#109) üzenetére


kunberci
aktív tag

Nálunk ez volt az eredeti recept, amit az egyik kolléganőtől kaptunk.
320ml víz
56dkg liszt BL 55
1/2 élsztő
3 evőkanál étolaj
2 só a kanál kisebbik felével
1,5 cukor a kanál nagyobbik felével.

Ezzel a géppel úgy sütünk hogy:
360ml víz
60dkg liszt BL 55
a többi változatlan.
1-es program.

(#111) Vicoo válasza kunberci (#110) üzenetére


Vicoo
senior tag

Eddig sose volt szép vagy jó a kenyér a gépben. De a te recepteddel sikerült!!!! :R
Annyit változtattam hogy az ét helyett olívaolaj, illetve a liszt 40dkg fehér, 20dkg teljeskiörlésű

[kép] [kép]

(#112) kunberci válasza Vicoo (#111) üzenetére


kunberci
aktív tag

Próbáltuk még pl: a nagyi titka extra finom süteménylisztet a sima BL 55 helyett. Egy kicsit még finomabb kalácsosabb a kenyér. Nyilván pénz kérdése minden. Élesztőből a budafokit szoktuk venni. Mi úgy szoktuk, hogy víz kerül bele először, aztán a liszt. Egyik oldalra a cukor, a másik oldalra a só, és az élesztőt a cukorra szoktuk rámorzsolni. Olaj bele, aztán már mehet is a sütés. Nyilván, aki egészségesebben akarja sütni a kenyeret, akkor meg lehet változtatni az összetevőkön.

(#113) mephi666


mephi666
nagyúr

Kipróbáltam a 2/3 Bl80 1/3 RL90 receptet, amihez a 7g szárított élesztő mellé 50g kovászt is ír a kalendárium :) eddig ez lett a legszellősebb állag... saját kovász van benne, ami nem a legjobb még, de már alakul... (legközelebb BL55+BL80 keveréket nyomok meg kis kovásszal)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#114) Dr. Szilikát válasza mephi666 (#103) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Az összetevők elkülönítésével kapcsolatban, a kezelési utasítások szerintem ezt csak azért hangsúlyozzák, mert időzített sütésnél van jelentősége, tehát amikor sokáig áll a keverék.

Továbbá egyes típusok gombnyomásra nem azonnal indítják el a dagasztást, hanem még vár, pihentet, hogy átmelegedjenek az összetevők. Noha a fűtést rá sem kapcsolja feltétlenül, csak bizonyos környezeti hőmérséklet alatt.

De ha én a dagasztást azonnal indítom, úgyis rögtön keveredik minden, ilyenkor nincs különösebb jelentősége a szeparálásnak. Szoktam csinálni úgyis, hogy előbb csak a száraz anyagokat mérem bele a digitális mérlegen. Utána fogom a sütőformát és elkezdem ferdén forgatni, hogy elkeveredjen nagyjából a tartalma. Majd ezután mérem rá a folyadékot.

Általánosságban a liszt tömegének 60 %-ával egyenlő a víz tömege, normál fehér kenyérre vonatkoztatva. Ehhez képest lehet azután korrigálni ha egyes lisztek / korpák módosítják a vízigényt.

#101 Frontiner

Sajátomban a hangkeltő lyukját letömítettem, gyurmaszerű tapasszal, így nem annyira fülsértő. Ilyen kis alkatrész a panelon (angolul buzzer néven fut):

Gép szétszedésével kapcsolatban elég barbár dolgokat láttam a témában, noha a Youtube-on is ma már sok videó mutatja be ezen gépek kulturált megbontását. Nem mondom, amikor saját HM 1000 gépem szét kellett szedni, előbb engem is felbosszantott a tervezőmérnök kis trükkje, ami által megnehezítette a bontást. De legyőztem végül sportszerűen (akkoriban még videós segítség nélkül).

(#115) Lauda válasza Lauda (#98) üzenetére


Lauda
félisten

2022.03.03-tól ismét a lidlben a szóbanforgó gépezet.

(#116) BladePocok


BladePocok
tag

Átolvasva mind a +110 kommentet, megnézve 3 videót erősen elgondolkodtam a beszerzésén, ahogy láttam drágult a gép ára (22999-ért árulják, bő 2 éve 3000-el olcsóbb volt), de hosszútávon még így is megérné talán.

Családban hármunkra szoktunk venni FÉL kilós bolti fehér kenyeret, ami sokszor 4-5 napig is eláll/nem fogy el/volt hogy a penész martalékává vált stb.

Ami picit taszít a géppel kapcsolatban, hogy úgytűnik "kis" adagot nem lehet vele késziteni, legalábbis én mindenhol 1 Kg-ot láttam mint legkisebb opció, annyit meg nem ennénk meg 2-3 nap alatt (ahogy olvastam az az időtartam amíg még rendesen ehető, utána keményedni kezd stb)

Erről kérnék egy kevéske véleményt, KÖLTSÉGHATÉKONY-e ha kis szerelésben sütnénk vele (rendszeres időközönként)?

Illetve még annyi, hogy a tisztítása mennyire egyszerű, ahogy láttam elég azt a ládát kivenni elmosni vagy előfordul hogy magába a gépbe is bele-belecsöpög egy kevéske anyag?

(#117) Vicoo válasza BladePocok (#116) üzenetére


Vicoo
senior tag

Én egyedül élek, és a kilós kenyeret felszelem, majd megy a fagyasztóba. Mikróban fél perc alatt kiolvad, mintha friss lenne.

(#118) mephi666 válasza BladePocok (#116) üzenetére


mephi666
nagyúr

mi a bagettre szoktunk rá újabban, hogy a géppel gyúratjuk meg a receptkönyvben leírtak alapján :) 300ml víz, 1ek méz, 1tk só, 1tk cukor, 540g bl55, 1cs (7g) élesztő... bő 1.5óra alatt gyúrja-keleszti a gép... formázom, fél órát kelesztem a tepsiben (3db bagett), bevagdosom, lekenem tejes-tojásos cuccal, picit pihentetem, végül 200fok alsó-felső sütés és 30perc alatt megsül jól :K ez is fagyasztható

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#119) erzol


erzol
őstag

Sziasztok!
Ma én is beszereztem a fent említett masinát.
Még mindig remek kenyeret készít ez a technológia.
Még a 2000-es évek elején használtam egylapátos masinát az Aldi kenyérlisztjeivel.
Remek volt a végeredmény.
Lehet még kapni a lisztkeverékeket az Aldiban?

(#120) MADcat válasza erzol (#119) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Igen. Lehet.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#121) Dr. Szilikát válasza BladePocok (#116) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Noha itt offtopik, de egylapátos gépnél jól bevált a 500 gramm liszt / 300gramm víz, amiből valamennyi elpárolog, így lesz 0,75 kg kenyér nagyjából.

Ha a lisztből 5-10 % teljes kiőrlésű, illetve Graham-liszt, akkor 320-330 ml víz is szükséges lehet. Ez alá is lehet menni méretben, de probléma lehet, amikor dagasztás közben feltekeredik középen a tészta és csak forog körbe, nem gyúródik át rendesen. Ekkor egy fakanállal lehet korrigálni, hogy jobban dagasszon, illetve a vizességet is úgy hangolni, hogy ne legyen túl kemény a tészta, ami a gépet is erősebben terheli és kevésbé kelhet meg.

Hosszabb használat után a sütőtér alja korrodálhat, miután a dagasztás elején kiverhet némi sós lisztfelhőt, ami később a párásodás hatására belemaródik a horganyzott alaplemezbe. Szétszedtem, letisztítottam, de akkor már hiányos lett a horganyzott réteg, hamar ismét rozsdás lett. Noha ez csak esztétikai probléma, használatot nem befolyásolja, de legközelebb már azt csináltam, hogy alufóliával borítottam az egész alaplemezt. Nyilván nem lett volna fontos teljesen az egészet, de végül így egyszerűbbnek tűnt.

Azóta jobban is néz ki belül, pláne még arra is rászoktam, hogy a kavarás elején letakarom a sütőformát, így nem veri ki a lisztet.

A magyarban nagyon elterjed "üst" elnevezés ezekre a gépekre nagyzoló. Az üstök komolyabb méretű főzőedények, ez csak egy sütőforma.

(#122) Lauda válasza Lauda (#115) üzenetére


Lauda
félisten

2022.04.28-tól ismét a lidlben a szóbanforgó gépezet.

(#123) erzol válasza Lauda (#122) üzenetére


erzol
őstag

Azta, majd 4 ezerrel nyomták fel az árát március óta... :(((
Pedig nem hinném, hogy újabb szállítás/gyártás.

(#124) svili


svili
tag

Sziasztok! Tud valaki ajánlani szervizt, ahol már javítottak Silvercrest kenyérsütőt? Az enyémen úgy tünik, hogy az ékszíj gyengélkedik - nem kever rendesen, emiatt a kenyér nem kel meg jól és az állaga is más, mint szokott.
Előre is köszönöm a segítséget!

''A konyak a szocializmusban a nép itala, amit választott képviselői útján fogyaszt!''

(#125) mephi666 válasza svili (#124) üzenetére


mephi666
nagyúr

láthatóan nem kever jól? kopp ugyanaz a recept, semmi nem változott? én azt figyeltem meg, hogy élesztők közt óriási a különbség: legjobban a haas+dr oetker élesztő vált be, a penny-s sajátmárkástól kireped minden és nem is keleszt akkorát... meg ami jót tesz: ha teljes kiőrlésű liszttel dolgozok, akkor víz, margarin, só, cukor megy alulra, majd rá a teljes kiőrlésű liszt egyenletesen, végül a sima liszt, rá pedig az élesztő... ha legalább 3-4 órát áll így, akkor az sokat dob az egész állagán, mintha azonnal indítanám a gépet :K tk lisztnek jót teszt, ha ázik kicsit a folyamat előtt

ui: ja azt akartam, hogy már nem garis a gép? ha nem, akkor nem ér meg egy szétszedést, hogy pontosan milyen ékszíj is kellene bele?

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#126) Dr. Szilikát válasza svili (#124) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Ezekben bordásszíj van, ami megcsúszni nem tud. Ha a fogak kikopnak, akkor meg már a hangján is lehet hallani, hogy recseg, akadozik. Vagy elszakad és már nem is forgat egyáltalán. Arra próbálok utalni, ha ilyen baja van, azt észreveszed általában.

Némelyiknek idővel szétmállik az anyaga, én is így jártam, amikor a gépet nem használtam pár évig. Amikor eltettem, még jó volt, mire elővettem, elkezdtek leválni a fogai. Ragacsos szilikonolaj vált ki az anyagból, szinte szétrohadt szíj.

Ritkább az olyan konstrukció, (videókon többféle fémházas típusban láttam ilyen megoldást), amiben a bordásszíj gyárilag kifordítva szerepel, azaz sima szíjként, sima görgőn fut. Itt lehetséges idővel megcsúszás, gyengülő dagasztás, alábbi link erre is mutat példát:

https://haztartasitartozekok.cafeblog.hu/2013/12/02/kenyersuto-ekszijcsere-hazilag/

(#127) Gatho87


Gatho87
tag

Sziasztok!
Az asszonynak szeretnék venni egy kenyérsütő gépet.
Milyet tudnátok ajánlani? Az árban max 50000 ft ig gondolkodtam. Olvasgattam, hogy hangosak, sokáig csinálják, nen jó a kenyér, rossz anyaghasználat stb. Ami még fontos lehessen kisebb kenyeret is sütni benne pl. 70 dekásat. Válaszokat előre köszönöm!

(#128) kola99 válasza Gatho87 (#127) üzenetére


kola99
tag

Hali , én ilyet rendelnék : [link]
a 2 féle kenyérsütő kamra miatt. / kb 40 k. /

Kép :

[ Szerkesztve ]

(#129) Fecogame


Fecogame
veterán

Van a Lidl-nek olyan cucca, ami rossz lenne? :N

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#130) MADcat válasza Fecogame (#129) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Morzsaporszívójuk egy kalap sz@r.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#131) erzol válasza Fecogame (#129) üzenetére


erzol
őstag

Táska kompresszor kerékfújádon kívül semmit nem ér...

(#132) svili válasza mephi666 (#125) üzenetére


svili
tag

Sajnos már nem garanciális.. :O Nem tudom, milyen sźíj kell bele, ha szerencsém van, a Kisgép Kft.-nél tudják javítani, csak még nem tudom, mennyiért..

''A konyak a szocializmusban a nép itala, amit választott képviselői útján fogyaszt!''

(#133) Lauda válasza Lauda (#122) üzenetére


Lauda
félisten

2022.09.08-tól ismét a lidlben a szóbanforgó gépezet.

(#134) MADcat válasza Lauda (#133) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Már 30e :Y szép. Sokan nem fogják venni.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#135) I02S3F


I02S3F
őstag

Tefal pain plaisirt vettem. 40ért házhoz jött. Elégedett vagyok vele! Készült már benne tejberizs, tejbeköles, tejbegríz :) (Igen! Kenyérsütőgépben! :DD)

(#136) oszy válasza Kelvin (#5) üzenetére


oszy
veterán

Szerintem nagyon gusztusos!! :K

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#137) Lauda válasza Lauda (#133) üzenetére


Lauda
félisten

2022.10.06-tól ismét a lidlben a szóbanforgó gépezet.

#134MADcat Már 34 ezer forint. :DDD

(#138) batagy válasza Lauda (#137) üzenetére


batagy
őstag

Én péntek este mentem a LIDL-be megnézni a kenyérsütőgépet, már elfogyott (Csepel , Ady Endre u).

(#139) koshmar


koshmar
őstag

Üdv!

Egy cirka 2 éves Gorenje kenyérsütőnk van, eddig nem volt baja. Ma viszont (gyuras közben) a motor simán felpörgött, tiszta üresjárat..a lapátot nem mozgatta, a motor csak úgy üresen felpörgött (elég hangosan)

Mi lehet a baj? Érdemes szervizben javittatni? Asszem 25k volt az ára.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#140) kunberci válasza koshmar (#139) üzenetére


kunberci
aktív tag

Szerintem elszakadt az ékszíj, ha nem kapsz hozzá ékszíjat, akkor felesleges javítani. De jó drágák szoktak lenni, ezért akkor is megfontolandó, ha tudsz venni hozzá, és Te csinálnád meg.

(#141) koshmar válasza kunberci (#140) üzenetére


koshmar
őstag

Most viszont megint jó. :F
Tehát üresen jó, viszont még délután megpróbáltam ismét egy másik kenyeret sütni benne, egy ideig forgatta szépen aztan megint felpörgött. Ez alapján olyan, mintha ledobná?

Viszont az is baj, mert akkor elvileg megnyúlt már

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#142) kunberci válasza koshmar (#141) üzenetére


kunberci
aktív tag

Az is előfordulhat, hogy egy kicsit megnyúlt, és a terhelést már nem szereti.

(#143) Dr. Szilikát válasza koshmar (#141) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Bordásszíj tud ilyet, amikor a fogak már lerohadnak, néha elakad, megfelelő recsegő hang kíséretében, majd végül totálkáros lesz. Sajátomba rendeltem egy korrekt minőségű darabot, de ez más típus, így nekem csak 1700 Ft-ba került akkor a javítás:

https://www.aliexpress.com/item/4001116272999.html

(#144) koshmar válasza kunberci (#142) üzenetére


koshmar
őstag

Igen, erre gondoltam! Üresen viszi jól, de amint a liszttől kezd ragadós lenni, az már sok..

Dr szilikat: akkor ha a hosszúság/szélesség megvan, nem feltétlenül az 5000 forintos szijat kéne megvegyem?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#145) Dr. Szilikát válasza koshmar (#144) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Saját példán keresztül, ha jól emlékszem:

80S3M537

8 mm széles, 3 mm-es bordákkal, 537 borda. Ebből számolható a kerület (a rés is 3 mm), de az így nem is lényeg. A linken mutatnak még többfélét.

[ Szerkesztve ]

(#146) koshmar válasza Dr. Szilikát (#145) üzenetére


koshmar
őstag

Holnap megpróbálom szétszedni.. alul nincsenek csavarjai, szóval nem lesz egyszerü :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#147) Dr. Szilikát válasza koshmar (#146) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Érdemes rákeresni a Youtube-on, pontos típus szerint. Elég sok szétszedős videó van. Amikor kíváncsiságból érdekelt a különböző gépek belseje, gyakorlatilag fotelből ki tudtam tapasztalni, hogy mik vannak.

gorenje bread maker repair
drive belt replacement
disassembly

Ilyesmi.

(#148) koshmar


koshmar
őstag

Sikerült szétszedni! A szíj abszolút jó állapotban van, feszessege jó, nem repedt, minden borda ép. Így már abszolút nem értem, miért csinálta azt tegnap :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#149) Dr. Szilikát válasza koshmar (#148) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Át kell nézni a hajtási pontokat, a motor tengelyén lévő műanyag meghajtótól kezdve, hol képes elforogni, valami kopás miatt elvileg. A sütőforma alján is van egy csatlakozó kuplung, esetleg az is kikophat, egyes típusoknál.

(#150) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Valaki vágja fejből mennyi a garancia a gépre? Nincs meg se a blokk se a doboza (egyelőre... csak volt egy pincebeázásunk, lehet hogy ment a kukába ha az is sz...étázott), mostanában a Silvercrest konyhai cuccokon 3 évet látok, vajon régen is így volt? Ma reggelre (nem először) egy adag sült liszt várt a sütőben :D

Nem tudom érdemes-e feltúrnom a lakást meg a pincét, csak hogy kicseréljék gariban a tepsirészét (az egyik lapát tengelye örökre besült, nem forog, maga a gép motorja, ékszíja rendben van és forog).

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#151) erzol válasza updog (#150) üzenetére


erzol
őstag

Kb. 1 éve vettem 3 év garival.

(#152) updog válasza erzol (#151) üzenetére


updog
senior tag

:R

Közben megvan a doboza, benne volt a blokk is és a jótállás... na most itt a papíron az 1. pontban rögtön azt írja hogy "Lidl Magyarország Bt. egy év jótállást vállal", miközben a dobozra is tényleg 3 év van írva. Hát mindegy, beviszem, meglássuk :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#153) updog válasza updog (#152) üzenetére


updog
senior tag

Csak hogy meglegyen, stimmel a 3 év gari, de nem a boltba kellett volna vinnem (nem veszik be 90 napon túl), hanem a központi ügyfélszolgálat megadta a Silvercrest szerviz számát. Ott megmondták, hogy a sütőforma nem a gari tárgya, tehát ha annak a tengelye ragadt be örökre, akkor vegyek újat... :((( Mindegy, több miatt se szoktan leállni vitatkozni.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#154) Dr. Szilikát válasza updog (#153) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

2010 körül vettem egy HM1000 egylapátost a Media Marktban, ha jól rémlik, akkor még 1 év garancia volt az egész gépre.

A tengely meg is szorult ezalatt. El kellett vinni egy kijelölt szervizbe a gépet, ahol rendeltek hozzá új sütőformát. Mire ez is megszorult, már lejárt a garancia.

Konstrukciós hiba, spórolás miatt a siklócsapágy kotyogni kezd, emiatt a szimering már nem szigetel, sós víz befolyik, korrózió kinyírja. Ezután már magam javítottam, illetve próbáltam kiküszöbölni ezt a problémát, de így is időnként ismételni kell a szerelgetést. Plusz, vásároltam is még új sütőformát, hogy azt is szétszedhessem és javítgathassam.

Még ez sem lenne vészes, ha legalább az elkopott tengelyt kapni lehetne, de nem. Szimering és siklócsapágy kapható, bár abból is kicsit rövidebb a szabványméret, mint a gép eredetije. Beépíthető, de így még hamarabb berágódik.

Gyakorlatilag mai áron mondjuk 1000 Ft-ot kellene rátenni szerintem a gép árára, hogy normálisan megcsinálják, dupla golyóscsapággyal, vagy hosszabbított siklócsapággyal, ami stabilabban tartaná a tengelyt.

Szerintem kicsit furcsa eljárás, hogy leveszik a garanciát egy gyakran meghibásodó fődarabról, amit olyan áron lehet ismét beszerezni, ami a gép árának fele, harmada (típusfüggő, de jelentős része).

Mintha TV-nél nem lenne garancia mondjuk az alaplapra vagy tápegységre. (Kijelzőt csak azért nem írtam, mert annak rendelési ára márkaszervizben szinte egy új TV-vel egyenlő.)

Fogyasztóvédelemnél meg lehetne piszkálni a dolgot, már akinek van ehhez kedve, jogász hajlama stb., nekem biztosan nincs.

[ Szerkesztve ]

(#155) Lauda válasza Lauda (#137) üzenetére


Lauda
félisten

2023.10.19-től:

(#156) Lauda válasza Lauda (#155) üzenetére


Lauda
félisten

2024.02.29-től:

[ Szerkesztve ]

(#157) Lauda válasza Lauda (#156) üzenetére


Lauda
félisten

2024.03.27-től:

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.