Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135701) iszoke


iszoke
senior tag

Tud annyival többet a PG32UCDM, hogy megérje az "Asus felárat" az AW3225QF-el szemben? Vagy az utóbbi is bőven jó a kategóriában?

(#135702) niof


niof
addikt

Sziasztok!

Ajánlásokat szeretnék kérni az alábbi kritériumok alapján:
1, Mekkora összeget szánnál a monitorra? - Max. 200k
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged? - 24"-27", 4k, 144Hz
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED) - Jó a TN is, most is az van, nincs vele bajom. Ja! Tükröződésmentes legyen, ezt nem látom a kérdésekben, de fontos.
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat? - Sík
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb) - Legfőképp általános, néha játék
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged? - 2080Ti, nem kell sync
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb) - Jelenleg DP-al használom a monitorom, gondolom megmarad ez.
8, Fontos számodra a HDR funkció? - Nem kell HDR
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel? - Hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható? - Nem lényeg egyik sem. Normál landscape módban lehessen használni, esetleg a magasság állítás ha van, az jó.

Előre is köszi!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#135703) zef válasza niof (#135702) üzenetére


zef
tag

Szia,

Ha nem zavar az AdobeRGB színtér lefedettség (egész jól össze lehet húzni az sRGB felé), akkor most újra lehet kapni akciósan bruttó 180k-ért az Acer Nitro XV275KVymipruzx moncsit:

- 27", 4K, DP-n 160Hz (DSC-vel), HDMI-n 144Hz (DSC-vel)
- FreeSync Premium támogatás
- Átlagnál kicsit erősebb anti-glare réteg
- IPS a szokásos nyűgjeivel, az átlagnál nem több glow-val
- USB-C 65W PowerDelivery
- dönthető / forgatható / állítható magasságú masszív fém talp
- újra visszatért beépített táp, nincs külső adapter
- amikor összeszedi magát, villog párat, de utána stabilizálódik a kép, lehet a DSC miatt.

Szerintem játékra, netezésre nagyon jó vásár ennyi pénzért. 200%-on használom a windows desktopot, nagyon szépek így a betűk, ikonok.

Üdv,
zef

[ Szerkesztve ]

(#135704) zef válasza zef (#135703) üzenetére


zef
tag

Bocsi, ennek a cikkszáma UM.HX5EE.V05, amit linkeltem az egy DCI-P3-as változaté, emez meg 90% AdobeRGB, a többi speckója stimmel. Ennek az XV275K V verziónak sehol semmi nyoma a neten, de tuti létezik mert 3-at is vettem az elmúlt 2 hónapban belőle.

(#135705) cs.zs. válasza zef (#135704) üzenetére


cs.zs.
addikt

90% Adobe RGB, vagy 100% DCI-P3, az már majdnem mindegy, nem? Mindkettő kitűnő.

...

(#135706) csuszapka válasza iszoke (#135701) üzenetére


csuszapka
csendes tag

Black Frame Insertion azaz a BFI. Szerintem ennyivel tud többet de egyben kevesebbet is.
Ez a PG32UCDM hátránya és előnye is. Meg persze az, hogy valaki a sík képernyőt tartja többre, de valójában a szemnek kényelmesebb a hajlított kijelző neten erre számos érv van. Én amúgy AW3225QF-et rendeltem elő személy szerint azt preferálom.

BFI előnye, hogy folyamatos tiszta képet kapsz a hátránya pedig elvileg az, hogy háttérvillogást tapasztalhatsz. "A Philips (és a Hitachi) ún. black frame insertion metódust használta, azaz fekete képkockákat szúrt be, így minden egyes képkocka rövidebb ideig jelenik meg, a fennmaradó időt pedig a fekete képkocka tölti ki."

(#135707) niof válasza zef (#135703) üzenetére


niof
addikt

Hogy érted, hogy villog párat? Miért villog? Eddig egy monitorom sem villogott, max. ha hibás volt.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#135708) Tookie.W


Tookie.W
csendes tag

Sziasztok !

Ps5 mellé szeretnék egy monitort
Asus VG27AQA1A 27" TUF Gaming
Samsung Odyssey G5 LS27CG510EUXEN WQHD Gamer monitor, 165Hz
Kettő közül melyik érné meg jobban ? Tudom van egy minimális ár különbség de 2 közül kellene mindenképp választanom .

Válaszokat Köszönöm ! :R ( ne haragudjatok hogy nem töltöm ki a kérdős részt de igazából 2 közül tudok csak dönteni )

(#135709) iszoke válasza csuszapka (#135706) üzenetére


iszoke
senior tag

Az AW3225QF-nél nem valós szerinted az, amit többen jelentettek a neten, miszerint nincs a képernyőn fólia, és emiatt karcos lesz szállítás közben?

(#135710) zef válasza niof (#135707) üzenetére


zef
tag

Elmegy a kép egy pillanatra, majd ismét megjelenik. De ezt csak bekapcsoláskor, vagy felbontás váltáskor csinálja. Menet közben nincs villogás, csíkozás vagy egyéb artifact.

Ha eleve nem DSC képes kimenettel hajtom meg, pl egy Intel NUC HDMI2.0 kimenetével, ahol 4K/60Hz a max frissítés, ott nem csinálja ezt a mókát. Azért gondolom, hogy ez a DSC miatt lehet.

[ Szerkesztve ]

(#135711) niof válasza zef (#135710) üzenetére


niof
addikt

Ja, OK, így már világos! Fura lett volna, ha egy új monitor villog, és az normálisnak van tekintve, mást értek ez alatt. De így kifejtve, azt hiszem láttam már ilyet én is. OK, köszi, megnézem.

Más javasolt készülék? Ha van több is...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#135712) srs24 válasza srs24 (#135698) üzenetére


srs24
csendes tag

Erre valaki?
Illetve annyival kiegészíteném, hogy láttam már a xiaomi is árul 27” 1440p 165Hz monitort 120 ezerért. Ha van vele tapasztalatotok szívesen fogadom. Vagy mivel egy árban van az UltraGearekkel így az jobb választás?

(#135713) sztivo válasza srs24 (#135698) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Legjobb minőség (összeszerelés, panel [sajátjuk]), garancia, akkor nincs pl spórolás a DP csatlakozón (sok gyártó 1.2-n van, ezzel ha 10 bit színmélységet szeretnél 120Hz lesz a max). Sőt alapból ez az LG olyan minőség, mint más gyártóknak csak a "prémium" vonala, a TUF nem az, a RoG már inkább, vagy AOC AGON stb. Ja és még a Q.C. is jobb lesz az LG-nél.
A 27GR75Q egy kicsit olcsósított változat, csak 8 bit (bár a játékok a mai napig csak 8 bit-re képesek).
MSi sok lesz a pixelhiba, AOC-ról nem tudok nyilatkozni (alapból az egész brand egy budget orientált dolog, kivéve az AGON széria), Asus sem rossz mondjuk, de akkor már inkább LG.
Xiaomi gyárt, nagy múltja nincs, itt van egy tulaj de szerintem funkciókban, hangolásban még nem tart a többinél, meg azóta se nagyon dobott még piacra monitort a Xiaomi.

Egy szóval, ha jót akarsz, UltraGeart veszel.

[ Szerkesztve ]

(#135714) sztivo válasza Tookie.W (#135708) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Szia!
IPS vagy VA te döntsd el, a Samsung kicsit smearingel, ghostol de PS-nél és single-player játékoknál gondolom jobb a magasabb kontraszt, viszont ha pörgős fps játékokra lenne, inkább az Asus.

[ Szerkesztve ]

(#135715) sztivo válasza Jim74 (#135699) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Szia!
Neked is LG 27GP850P-t mondanék, erre tökéletes lesz, esetleg Samsung G6 S27BG650, mert az nem smearing-el VA létére, de 1000R görbülete van.

polgi803
A keret magas, akár még OLED-re is elég lenne (bár Forex miatt nem biztos, hogy jó döntés), de valamit konkrétabb? :P 16:9 vagy 21:9, felbontás, Hz?

niof
LG 27GR93U, nagyjából ez meg a lentebbi Acer fér bele a keretbe.

[ Szerkesztve ]

(#135716) niof válasza sztivo (#135715) üzenetére


niof
addikt

Jó, köszönöm! Találtam én is 1-2 lehetséges darabot. Erről van valami vélemény?
Esetleg általános tapasztalat a márkáról? Nem volt még tőlük eszközöm.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#135717) cs.zs. válasza niof (#135716) üzenetére


cs.zs.
addikt

Épp most vettem ennek a kistesóját, a 27G2SAE-t, 61.000 Ft-ért. FHD kijelző, 144-165Hz, 350nit, 122% sRGB színek. Az alacsonyabb vételár értelemszerűen egyéb megvonásokkal jár, pl nem állítható a magasság. (dőlés igen). Mivel a lábai nekem útban vannak, egyébként is állványt fog kapni, és akkor magasságállítás is lesz, meg lába sem lesz.

Még friss az élmény, jóban vagyunk.

Ahogy a neten mindenhol írják, a gombok kialakítása katasztrófa, de egyrészt belejön az ember hamar, másrészt le kell tölteni a segédprogramját , és akkor nem kell gombokat nyomkodni.

Épp Alzán és emagon volt egyszerre akcióban. Alza mellett szól mindenképpen az, hogy cseh cég, és marhára nem érdekli őket hogy én vállalkozóként adószámmal vásároltam, ugyanúgy 3 év garit kaptam mintha magánszemélyként vettem volna. Magyar boltokban ugyebár ilyenkor automatikusan 12 hónapra leredukálódik a gari.

:R

...

(#135718) srs24 válasza sztivo (#135713) üzenetére


srs24
csendes tag

Köszi a részletes magyarázatot :R

(#135719) sztivo válasza niof (#135716) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Sok rosszat nem írnak róla, talán csak a HDMI 2.1 hiányát, ami konzolnál és TV-knél lenne fontos. Általánosságban az AOC budget monitorokat gyárt (kivéve az AGON széria), tényleg kb a legolcsóbbak a piacon. Nem feltétlenül jelent ez rosszat, de sokat ne is várj tőle.
Garancia/szervizháttere Lengyelországban található, a support nagyon lassú és nyögvenyelős, ha gond akadna, Luck Dragon kolléga anno emlékeim szerinte 2 hónapot szenvedett velük.

(#135720) niof válasza sztivo (#135719) üzenetére


niof
addikt

Ezek fontos infók, köszönöm!

@ cs.zs.
Neked is! :R

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#135721) srs24 válasza sztivo (#135713) üzenetére


srs24
csendes tag

ÁK-n viszont látom, hogy nem is olyan rég volt még 90K-ért is a GR75Q. Következő hónapokban majd akkor nézegetem, de ha lesz annyiért akkor már 30ezer különbségért lehet megelégszek az "olcsósított változattal" :D

(#135722) sztivo válasza srs24 (#135721) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Valamelyik hétvégén 15% kedvezmény volt LG monitorokra.

(#135723) Ubul86 válasza sztivo (#135722) üzenetére


Ubul86
őstag

2 hete, akkor egy emberkének még ajánlottam is az én monitoromat lg oldaláról, 72-ből kijött volna, neki 64ért kellett az enyém gls-sel, másfél évesen

fura volt, főleg, hogy még magam ellen is beszéltem, és még így is elment.

(#135724) Jim74 válasza sztivo (#135715) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm! :R

Erről mi a véleményed? Dell S2722DGM

(#135725) sztivo válasza Jim74 (#135724) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Nem rossz monitor szerintem, múltkor használtan majdnem vettem volna én is, csak mire észbe kaptam, jegelve lett :(

(#135726) Jim74 válasza sztivo (#135725) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm. :R
Dell monitorom van évek óta, nagyon szeretem, ezért gondolkodom Dellben.
Ebből a 32-es durva lenne 60 centiről nézve?

[ Szerkesztve ]

(#135727) sztivo válasza Jim74 (#135726) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Szerintem az nagyon közel lenne, de hátha valaki megcáfol :P

(#135728) táMath90


táMath90
csendes tag

Sziasztok szeretném egy kicsit feldobni a gaming setupom egy új monitorral, ebben kérnék segítséget.

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
max 200k (középkategória)
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
Átmérőben 27-32 között, felbontásra 1440p+, de nincs preferencia, a magas frissítési sebesség annyira nem fontos (kevés multiplayer játékkal játszom)
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
Mivel ezen a monitoron játszom és fogyasztom a digitális médiát, ezért a leírás alapján inkább OLED, de meggyőzhető vagyok másról
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Enyhén ívelt monitornak örülnék
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
TV és film, illetve játék (főleg single player) újabb AAA
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
RTX 4070, A sync leírásokat többszöri elolvasás után sem tudtam sajnos teljesen megérteni, vagy eldönteni mire lehet szükségem :(
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
Display+HDMI
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
Hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
Fontos hogy magasságában állítható legyen (az alacsony tényleg alacsonyan legyen)

(#135729) Luck Dragon válasza Jim74 (#135726) üzenetére

Szerintem igen, érdemes kipróbálni előtte akár egy üzletben milyen is 60 cm távolságból nézni.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#135730) Jim74 válasza sztivo (#135727) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R

(#135731) Jim74 válasza Luck Dragon (#135729) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R
Akkor marad a 27-es.

(#135732) freelanced válasza freelanced (#135667) üzenetére


freelanced
addikt

Üdv,

Erre esetleg valaki?

link

Az ultrawide kapcsán érdeklődnék főleg.

köszönöm

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#135733) csuszapka válasza iszoke (#135709) üzenetére


csuszapka
csendes tag

Most írtak, hogy március 1 től rendelt terméken már volt védőfólia. Most érkezett meg március 22-én a srácnak. Amúgy sokan akik megkapták simán a hozzá kapott kendővel letörölték ugyanis legtöbb embernek nem karc van rajta hanem a buborékfólia miatt ragasztósak. De tény egy két embernek van egy minimális karc. Ők amúgy azt mondták, hogy visszaküldik de használat közben nem látják a karcot csak a tudat zavarja őket.

Link a Szingapúri védőfóliásról:
https://www.reddit.com/r/OLED_Gaming/comments/1bo1qka/aw3225qf_now_ship_with_protective_peel/

(#135734) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

G2724D-t rendeltem elég jó áron, új otthoni irodához. 27” 1440p-t konkrétan nem találtam olcsóbban itt. Tesztek és itteni kommentek alapján nem tűnik rossznak, van valakinek hosszútávú tapasztalata vele? Szöveget fogok rajta nézni sokat és ennyi. Nincs PWM, viszont a kontraszt ahogy látom nem túl jó. Keresgéljek még?

[ Szerkesztve ]

(#135735) Ubul86


Ubul86
őstag

sziasztok, korábban írtam, hogy vettem egy Samsung Odyssey G8 OLED-et, 34".
Mini HDMI - HDMI csatlakozóval van bedugva egy GOVEE AI Sync Box-ba, majd az meg megy tovább HDMI - HDMI a laptopba
így a kijelző beállításoknál 99,95 hz-et látok max beállítva
Ez lehet, hogy a mini hdmi - hdmi miatt van, vagy esetleg más settinget kell beállítanom, hogy nagyobb legyen a frissítési gyakoriság?

(#135736) cs.zs. válasza Ubul86 (#135735) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nézd át a specifikációkat (a kábelét is)
AOC monitoromon pl úgy van, hogy HDMi-n 144 Hz-et tud, de DisplayPort-on 165 Hz.

...

(#135737) Ubul86 válasza cs.zs. (#135736) üzenetére


Ubul86
őstag

igen, az LG Ultragear-em is pont így volt.

(#135738) sztivo válasza Ubul86 (#135735) üzenetére


sztivo
Topikgazda

A G8 nem szereti az ilyen adapter meg elosztó dolgokat, határozottan nem, már ha mini HDMI adaptert használ az ember, már ott is képes válogatni, hiába tudja a szabványt.
Meg kérdés az a box mekkora HDMI szabványon üzemel, lehet nem is tud csak 1.4-et.

[ Szerkesztve ]

(#135739) Azteeek válasza srs24 (#135712) üzenetére


Azteeek
tag

Megvettem az aoc q27g2s-t, szerintem teljesen korrekt ár/érték arányban, csak azt bánom, hogy nem előbb szántam rá magam

(#135740) srs24 válasza Azteeek (#135739) üzenetére


srs24
csendes tag

Köszi a visszajelzést, megkérdezhetem hogy nálad mi volt az oka hogy azt választottad az LG27GR75Q-B helyett?

(#135741) iszoke válasza csuszapka (#135733) üzenetére


iszoke
senior tag

Érdemesebb akkor az Alienware-t venni szerinted?

(#135742) iszoke válasza csuszapka (#135733) üzenetére


iszoke
senior tag

Honnét vette amúgy azt a Dellt? Sehol nem látom rendelhetőként.

(#135743) csuszapka válasza iszoke (#135742) üzenetére


csuszapka
csendes tag

Én Alienwaret rendelnék inkább, de mondom ez csak saját vélemény. Mondjuk már január óta nézek minden lehetőséget és összehasonlítást.
Alzán kapható amúgy a Dell.
PG32UCDM most 5db-ot ír és március 28/29 raktárban van. Ha lenne rá keret még az is lehet, hogy elcsábulok, de az Alienware szerintem jó választás.

(#135744) Valkűr válasza srs24 (#135740) üzenetére


Valkűr
őstag

Gyanitom, h a sokkal jobb kontraszt miatt… Viszont az LG-ben meg ott a HDR az is csábito..

iPhone 13 Pro Max, iTab Air 5

(#135745) Azteeek válasza srs24 (#135740) üzenetére


Azteeek
tag

Nagy különbséget nem lehet tenni közöttük, inkább a szimpátia dönt. Régóta szemeztem a márkával mert mindenhol jókat olvasok róla és úgy döntöttem kipróbálom de biztosan nem nyúlsz mellé az lg-vel sem, szerintem nem lehet kijelenteni, hogy valamelyik jobb a másiknál. Plusz már ez is a tervezett áron felül volt és valahol be kell lőni a határt mert mindig lehet találni pár ezer ft-al többért másikat és így határ a csillagos ég :)

(#135746) VTom válasza freelanced (#135732) üzenetére


VTom
veterán

Az összes játék támogatja az ultrawide-ot, ami esetleg problémás lehet, azok a cutscene-ek, azt nem minden stúdió csinálja meg UW-ra.
Tehát játszol teljes képernyőn, mondjuk 3440x1440, aztán mikor jön a cuscene, akkor oldalt megjelnik a két fekete sáv, 2560x1440-ben végignézed, aztán mikor megkapod a kontrollt, megint 3440x1440 lesz. Ilyen pl. az AC Mirage.
Szerencsére komolyabb címeknél azért foglalkoztak ezzel is, pl. Witcher 3, Horizon Forbidden West, God of war, stb.

Én 2019-ben vettem az első UW monitoromat, PC-n szerintem már soha nem fogok 16:9-ben játszani. Nekem sokkal nagyobb élményt ad az UW, még akkor is, ha a custscene-ek nem full screenen mennek.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#135747) Vegha


Vegha
senior tag

Sziasztok,

evek ota dolgozok egy 34"-es Samsung monitoron es csak mostanaban jottem ra, hogy mennyire kenyelmetlen a szememnek. Hiaba kertem egy ujabbat (szinten szemkimelo funkcioval), ugyanaz a problemam vele: akarhogy allitgatom a monitor beallitasait valahogy mindig olyan erzesem van 10-15 perc hasznalat utan, hogy fatyolos a kepe. Ha bekapcsolom a szemkimelo funkciot, akkor meg meginkabb.
Ezzel szemben egy tobb mint 10 eves, szinten Samsung monitor sokkal kenyelmesebb, szinten mar 10-15 perc utan azt erzem hogy a masik kettohoz kepest nem kell hunyorognom, mert teljesen tiszta a kepe, nem olyan fatyolos, ködös mint a masik kettoe. Van valakinek otlete hogy ez mitol lehet ? Nem igazan ertek a monitorok tulajdonsagaihoz, de azt gondolom, hogy amivel a problemam nem felbontas, se nem szinmelyseg, se nem kepfrissitesi frekvencia fuggvenye; egyedul a panel tipusara tudok gyanakodni. Szerintetek ?
Itt egy osszehasonlitas.

(#135748) táMath90 válasza táMath90 (#135728) üzenetére


táMath90
csendes tag

Ebben tud valaki segíteni? :)
Hiányosan töltöttem ki talán?

(#135749) LaCeeN


LaCeeN
tag

Sziasztok,

Egy ideje mar vergodok, hogy levaltom a ket monitoros setupot (2x 24" Dell U2415 (IPS, FHD+)) mert egyre inkabb zavar, hogy nem tudok szembe ulni veluk mivel V alakban vannak elottem. Ugy erzem valahogy ront a fokuszomon is, hogy nem tudok csak 1 applikacioval foglalkozni mert nem tudom fullscreenbe rakni. Ha egy sikba forgatom a ket monitort, akkor mar nem erzem kenyelmesnek, igy hajlok az ivelt fele. LG C3-on is gondolkoztam, de felek a burnintol es sik. Jo lenne ha szemkimelo lenne, mert sokat ulok elotte. Tovabba szeretnem 0%-os THM hitelre vasarolni, ilyen esetben egyebkent mukodik a 14 napos internetes vasarlastol valo elallas?

Amiken eddig gondolkoztam, Dell S3422DWG, LG C3 42"

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra? max. 300K
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged? Min. 34", 120/144Hz
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED) Az ivelten jobban preferalom
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat? Lehet mindketto, korulmenyektol fugg.
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb) Foleg munka (CLI, doksik, bongeszes), mellette jatek, youtube.
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged? AMD 6800XT, de valoszinuleg idovel csere lesz nVidiara
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb) Nincs preferenciam
8, Fontos számodra a HDR funkció ? Nem baj ha van.
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel? Hagyomanyos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható? Legyen emelheto es dontheto

(#135750) freelanced válasza VTom (#135746) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a részletes választ :B . Még két kérdés merült, az egyik, hogy mennyire rizikós ezeket garancia nélkül, használtan venni, a másik pedig, hogy van-e olyan asztali állvány aminek az ára nem egetrengető, de elbirja ezt a méretet, súlyt. :R

38", 7kg

:R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#135751) cs.zs. válasza Vegha (#135747) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
első körben az jutott eszembe, hogy lehet hogy nem ugyanolyan távolságból nézed őket, illetve lehet hogy szemüvegre/szemüveg váltásra van szükséged, akár +/- 0,5-0,75 mértékben.
Szóval hogy nem a technikával van a baj.

...

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.