Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8851) ddsteel válasza nfsu17 (#8849) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Nem tudom, hol töltöd, de ha nem utcán, hanem kertben, a "kiszedni"-t úgy értettem kb, hogy vedd le az egyik sarut. Azaz ne szívja a kocsi. A negatív sarut levenni egyik kocsinál sem hiszem, hogy több 1 percnél :) De közben úgyis leírtad a méréseket...

(#8852) embe


embe
nagyúr

Új típusú, új kialakítású töltő lesz a Lidl-ben. Vajon miben másabb a korábbiaktól? Nem ismerős valakinek a kialakítása, nem hasonlít valamelyik már ismert töltőhöz?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#8853) nfsu17 válasza embe (#8852) üzenetére


nfsu17
veterán

Te ezen látsz valamit? Mert én nem sokat.

Ezen inkább

forceberg + ddsteel

Köszi. Én ezt már hagyom. Majd lehet más miatt úgyis kell szervizbe vinnem

[ Szerkesztve ]

(#8854) embe válasza nfsu17 (#8853) üzenetére


embe
nagyúr

Persze. Az eredetin. ;)
Most máshogy csináltam a képernyőképet mint korábban - ilyenre sikerült. De a lényeg azért látszik.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#8855) nfsu17 válasza embe (#8854) üzenetére


nfsu17
veterán

A lényeg...a szöveg...nálam pont nem olvasható.

Amúgy volt ez tavaly év végén 6000 ft is, ugyanezzel a szöveggel
[link]

(#8856) embe válasza nfsu17 (#8855) üzenetére


embe
nagyúr

Akkor nem most kezdték forgalmazni. A szöveg alapján és sem érzem szükségességét, hogy vegyek egyet, hibátlanul működik a kb. 2-3 éve vásárolt, és egy biztivel megtuningolt verzió.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#8857) ArthurShelby válasza nfsu17 (#8855) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én ilyet vettem 6ezerért, egyszer használtam (szerencsére pont itthon merült le az autó), feltöltötte az akksit, azóta nincs gond :) .
Elsőre azért fura volt, hogy elég kis béna/vékony vezetékek mennek az akksisaruhoz. De mondom, nem panaszkodok, eddig jól működik, így már megérte.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#8858) nfsu17 válasza ArthurShelby (#8857) üzenetére


nfsu17
veterán

Jah, nekem is ilyen, csak 3.8A-es és szürke és régebbi, de a kijelzős. Végülis nekem is feltöltötte, mint utóbb kiderült.
Azok a kábelek tényleg vérlázítóan vékonyak, de hát csak letesztelték gyártáskor

(#8859) embe válasza ArthurShelby (#8857) üzenetére


embe
nagyúr

Tenni kell bele egy lengőbiztosítékot. Biztos ami biztosíték.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#8860) molnarpeter válasza ArthurShelby (#8857) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kicsi az áramerősség, jó'vanazúgy

(#8861) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

A ctek-re visszatérve. Ezzel a töltővel lehet úgy is tölteni az akkumulátort, hogy az akksi közben nincs levéve az autóról? Vagy ez autó függő? Nem bántja ez ilyenkor mondjuk a generátort, vagy én nem tudom mit?
A többi töltő tudja ezt (pl ezek a lidl/aldis cuccok), mi kell ehhez kb?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#8862) ddsteel válasza ArthurShelby (#8861) üzenetére


ddsteel
aktív tag

A többi ilyen fajta intelligens töltő általában a CTEK klónja, vagy ahhoz hasonlóak. Persze, hogy a CTEK-kel is lehet akksisaru levétel nélkül tölteni az akkut. Én (itteni javaslatra) tettem egy lengő biztosítékot a pozitív kábelére a csipeszhez közel.

(#8863) Csöves válasza ArthurShelby (#8861) üzenetére


Csöves
senior tag

Én sem veszem le már évek óta.
Annyit azért megteszek, hogy a pozitív az akksira a negatívot meg a kasznira valahová rakom.

Aquila non captat muscas.

(#8864) tibcsiworld válasza ArthurShelby (#8861) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Lidlis 3,8A-esem van sok éve. Van, hogy napokig töltőn van az autóban a sarukon. Biztosíték a pozitív oldalon rajta van. Eddig soha semmi baj nem volt ebből! Nem is lehet gond, hiszen az autó üzemelésekor ugyanezek a feszültségek mozognak.
Sok autónál inkább az lehet gond, ha leveszed a sarukat.

(#8865) Csöves válasza tibcsiworld (#8864) üzenetére


Csöves
senior tag

A rádiót is újra kell kódolni. Akkor van baj, ha a kódot nem tudod.

Aquila non captat muscas.

(#8866) tibcsiworld válasza Csöves (#8865) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Semmi gond némi "apróért" kiadják a márkaszervizben.

(#8867) Csöves válasza tibcsiworld (#8866) üzenetére


Csöves
senior tag

Sajnos nem apróért. :(((

Aquila non captat muscas.

(#8868) nfsu17 válasza Brogyi (#8845) üzenetére


nfsu17
veterán

Lassan kezdem megérteni a cikkedet, miután csináltam pár mérést/tesztet.

Reggel hidegen indítom > 15,05V (3x is mértem: 0 fok, 3 fok, 6 fok). Mindig ennyi volt.
Tegnap hazaértem, beálltam a garázsba, alapjáraton ment a motor, plusz tompított: 14,77V
Majd reggel is megmértem, viszont már a saját káromon tanulva "szakszerűen" mértem, azaz nyitva volt a motorháztető, nyitva volt az autó, így nem okoztam terhelést nyitással/világítással az akkunak (ilyen esetben mindig jóval kevesebbet mutat).
Szóval ma reggel megint 12,48V volt.
Az írásodban is írtad, hogy próbálja 80%-on tartani az akkut. Ezek szerint ez nálam is működik, múltkor is pont ennyi volt.
Az SRC-t viszont nem tudom egyedül tesztelni, így az még várat magára.

(#8869) Czimby


Czimby
addikt

AutoXS töltő, kb 5éves sosem használt, most kellett volna első alkalommal, de nem jó vele valami.
Amikor beüzemelem, elkezhd tölteni motor módban, ha átnyomom autóra visszaugrik motorra.
Kb mintha bootloopolna.
Több aksin tesztelve is ezt produkálja.

Valaki találkozott már hasonlóval?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#8870) Csöves válasza Czimby (#8869) üzenetére


Csöves
senior tag

Akksi fesz nem kicsi?

Aquila non captat muscas.

(#8871) Czimby válasza Csöves (#8870) üzenetére


Czimby
addikt

Nem, egyik akku amivel próbáltam 12.2 a másik 12.5 amikor rátettem.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#8872) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Elnézést ha nem pont témába vág, de azt hiszem vannak itt szakértők.
Na, a szervizbe láttam a polcon ezt a kis akkumulátor aktiválót. Nem tudom linkelni, mert nem találom a neten ezt a típust, de szerintem mind egyforma. Tudjátok, ez a kis kocka, ami feszültséglökésekkel "rugdossa" az akkumulátort.
Olvastam már róla, és most megláttam, pár ezres....Mit gondoltok, érdemes venni, vagy hagyjam a fenébe?
Nem ez a doboz, de ilyesmi: [link]

(#8873) Csöves válasza Zoli bácsi (#8872) üzenetére


Csöves
senior tag

Ha jó az akksid, szerintem felesleges.
Pláne fiatal akksinak.

Aquila non captat muscas.

(#8874) Lauda válasza Lauda (#8834) üzenetére


Lauda
félisten

02.12 - től lidlben:

(#8875) Csöves válasza Lauda (#8874) üzenetére


Csöves
senior tag

Jó kis töltő, pláne 1 rugóval olcsóbban. :D

Aquila non captat muscas.

(#8876) Lauda válasza Lauda (#8874) üzenetére


Lauda
félisten

02.17 - től lidlben:

(#8877) Zoli bácsi válasza Lauda (#8876) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Ez jobb mint ami eddig volt, a piros?

(#8878) Csöves válasza Zoli bácsi (#8877) üzenetére


Csöves
senior tag

Szerintem a nevet fizeted, Osram.

Aquila non captat muscas.

(#8879) troll81


troll81
addikt

sziasztok akkumulátor topik prohardveren akad? Enersys SBS60 12V 51Ah VRLA Battery errlo kellene megtudni hogy hifi melle kocsiba menyire passzol es egy db mit bir el.... :F

(#8880) gabor9991 válasza gabor9991 (#8828) üzenetére


gabor9991
őstag

Két hónapos 55Ah-s akku esetén mennyire elfogadható ha 100-120mAs nyugalmi áramfelvétel mellett a nyugalmi feszültsége 12.78-ról leesik 12.44-re?
Illetve ha 2 napig nincs beinditva az autó akkor a feszültség 12.2 körüli csak.
Így ha egy hétig nem lenne beinditva lehet be sem indulna utána miközben a 100-120mAh fogyasztás ezt nem indokolná szerintem.

Lidlös töltővel feltöltöttem tegnap, le volt kötve az autóról és nagyjából 10-12 óra alatt 12.78-ról 12.45-re merült.

[ Szerkesztve ]

(#8881) _pda_ válasza gabor9991 (#8880) üzenetére


_pda_
tag

Semennyire, keresd meg áramkörönként, mi terheli.
(utólagos riasztó, kesztyűtartó/csomagtér világítás, stb....)

(#8882) gabor9991 válasza _pda_ (#8881) üzenetére


gabor9991
őstag

Nagyjából megvan hogy mi működik a háttérben, egy androidos "rádió" az ami leállítás után még 6 órán keresztül van készenléti módban ez alatt az idő alatt 100-120mAh az áramfelvétel ez után leesik 80-90mAh körüli értékre.
De ezt én azt gondolom(és lehet hogy rosszul)hogy egy szinte új 55Ah-s akkunak bírnia kellene mert 24 óra alatt így 6*120+18*90 mAh jön ki az akkuból és például most délután mikor beindítottam 18 óra állás után( úgy hogy tegnap mentem a kocsival 150kmt valószínűleg teljesen fel volt töltve leállitáskor) obd-n megnéztem és gyújtást ráadva 11.9V volt a feszültség.
Indításkor 9.8-ig esett le ami azt olvastam hogy nem rossz csak nem annyira megnyugtató hogy egy új akku pár nap alatt képes lemerülni egy talán normálisnak mondható 80-90mAs-s figyasztástól.

(#8883) Laybee válasza gabor9991 (#8882) üzenetére


Laybee
őstag

Sok az, főleg 3-4 fokos esti hidegben.

(#8884) gabor9991


gabor9991
őstag

Most épp 15+fok van a garázsban de ha normálisnak tekinthető hogy egy ekkora fogyasztás mellett tényleg pár nap alatt képes lemerülni az akkumulátor akkor nem töltöm vele az időt tovább, elfogadom hogy 2 naponta tölteni kell éjszaka.Bár az kissé továbbra is aggaszt hogy akkor is lemerült 12.5 alá ha levettem az akku sarut.

(#8885) Zoli bácsi válasza gabor9991 (#8884) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Én január elején vettem két olcsó, jászos, power electric akkut. [link]
Ugyanez volt eddig is az Ignisbe, 5 év után adta fel. Azért kettőt vettem, mert asszony Micrájába is ez a típus kell, négy éve vettük a kocsit, annak az aksija is legalább öt éves volt..Cseréltem azt is.
Na, fűtetlen garázsba áll mindegyik kocsi. Ha ráteszem használat, vagy töltés után napokkal a Lidl töltőt, 12,7, illetve esetleg 12,6V-ot jelez. Pár perc töltés után már áll is át csepptöltésre, telinek mutatja az aksikat. 12,6V-nál kevesebbet nem mértem, bár hozzá teszem, ez nem téli időjárás, hogy éjjel is 6-8 fok van. Lehet a mínuszok jobban igénybe vennék.
Nekem az 5 éves aksim ejtette így a feszültséget, mint amit leírtál. Nem vagyok szakértő, de azt gondolom nem normális dolog.

(#8886) Brogyi válasza gabor9991 (#8882) üzenetére


Brogyi
senior tag

Az egész kép összetett. Az első hiba, az nem két hónapos. Meddig állt töltetlenül a kereskedő polcán? Nem említetted az autó márkáját. Az a kicsi töltés amit elbagatellizáltál már kilövi a Ford smart töltését, akkor az akksinak annyi. Nagyon óvatosan az utólagos átalakításokkal. Az automata töltők kényelmesek, de nem 100%-ra töltenek.A Bosch/Varta márkák nem a kedvenceim közé tartoznak. Magas ár, gyenge minőség jellemezte. Most lehet változott. A Bosch/Varta párosnak szégyen. A Zoli bácsi szerint is a Jász/Electric Power messze jobb. Ez nekik dicsőség/haszon. Sajnos nem minden kocsiba jó, vagy tehető be.
A nem megfelelő használat (ami ezer apró dologból áll össze) erősen felgyorsíthatja a szulfátosodást.
"szinte új 55Ah-s akkunak bírnia kellene"
Sajnos köszönő viszonyban sincs a gyári akksi vs kereskedőnél vásárolt darabok. Itt kizárólag a topiklakók tapasztalata ad némi segítséget. Itt most nem magamra gondoltam. :D

[ Szerkesztve ]

(#8887) gabor9991 válasza Brogyi (#8886) üzenetére


gabor9991
őstag

Az akkut tavaly év végén vettem, elvileg 2023.48. heti gyártás [link]tehát nem állt sokat mielőtt használatba vettem.
A kocsi amiben használom egy Mk2 focus 1.6 benzines, tavaly felújított generátorral, a töltés üzem közben 14.4V.
Az átalakítással kapcsolatban nem tudom mire utalsz, nincs semmi átalakítva minden gyári.
Ez a.konkrét akku SCT nevet visel külsőre egy picit különbözik a korábbi electric powertől de a tetején a kupakokat ennek is ki lehet tekerni.
Nem tudom ez amit most leírtam pluszban mennyit segít abban hogy kiderüljön, a feljebb leírt fogyasztás mellett mért értékek elfogadhatóak vagy inkább nem?

[ Szerkesztve ]

(#8888) forceberg válasza gabor9991 (#8887) üzenetére


forceberg
veterán

Az MK2-es fóka nem hinném, hogy "okos" töltéses lenne. Valaminek szívnia kell azt az aksit. 100mA stand by fogyasztás a kocsitól rengeteg.
Mennyi idő volt a leghosszabb, amit állt a kocsi ezzel az aksival? Illetve ez az állás előtt és után mennyiket ment a kocsi időben?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8889) gabor9991 válasza forceberg (#8888) üzenetére


gabor9991
őstag

Van benne valami okos töltés mert ca-ca akkumulátor kell bele.
100mAh az ha jól tudom 1.25Wh szerintem ez annyira nem durván sok ettől egy éjszaka szerintem nem kellene észrevehetően veszítenie a töltöttségéből, de mint feljebb írtam itt 2 nap után nyugalmi feszültségből következtetve 50%-on volt.
Talán 2-3 nap amit beindítás nélkül áll ha használom akkor megyek vele 35-40km-t.

(#8890) forceberg válasza gabor9991 (#8889) üzenetére


forceberg
veterán

A Ca-Ca az nem okostöltéshez való, ahhoz AGM, esetleg EFB kell.

Sok az, 10 óra alatt 1Ah, azaz 3 nap (72 óra) alatt 7,2Ah*, az aksi névleges kapacitásának több, mint 13%-a!

*persze ez elvileg kevesebbnek számítódik a valóságban, mert a C/20-nál a 100mA jóval kisebb áram.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8891) gabor9991 válasza forceberg (#8890) üzenetére


gabor9991
őstag

Idáig jutottam én is miután számolgattam, hogy 2-3 napot azért ilyen esetben is ki kellett bírnia érezhető merülés nélkül de a valóságban meg mégsem bírja, talán hibás lehet de ezt itthon bármiféle komolyabb eszköz nélkül nem fogom tudom kideríteni.

(#8892) Brogyi válasza gabor9991 (#8891) üzenetére


Brogyi
senior tag

Az internet szerint az Mk2 is smart. No, akkor ott valami bi-bi van. Minden Ford tulaj aki nem ismeri a rendszerét, mert minek is kellene ha jó. Szóval arra paszkodnak, hogy alacsony az akksi fesz. Így már biztosnak látszik, hogy ott valami nem működik, vagy bizony rossz akksi típust vettél.
Szinte éreztem, hogy Ford rossz akksi típussal, és a magas szivárgás egyszerűen nem engedi működni a smart rendszert.
Első, légy biztos benne hogy smart, vagy se.
Ha smart akkor nem fogod megjavítani így, de még én se innen.
A smart-ról egy picit [itt]
olvashatsz.
A régi rendszer pedig egyszerű mint a faék.

(#8893) nfsu17 válasza gabor9991 (#8891) üzenetére


nfsu17
veterán

Ha van gyomrod, olvasd vissza a szerencsétlenkedéseimet itt a fórumon, amit pár hónapja műveltem ezzel (vagyis azért újabb...MK3,5) a smart töltéses/aksis üggyel kapcsolatban. :D
Végül arra jutottam, hogy nincs gond :DDD , ha meg van, akkor majd úgyis kiderül, max nem indul a kocsi, az akkus meg itt van a szomszédban.

Mondjuk pont megint pár nappal ezelőtt "teszteltem" kicsit.

A téli hidegebb időkben arra jutottam, hogy a smart rendszer (ahogy Brogyi írása is mondja) nem engedi 80% fölé tölteni az akksit.
Ez nálam úgy jelentkezett, hogy tök mindegy mennyit mentem a kocsival, másnap reggel mindig 12,48V volt az akkuban.
Reggel 15,06V-al is képes volt tölteni, de még ha megjöttem az utamról, akkor is mértem 14,96V-ot is..alapjáraton. Mindegy, is mert másnap reggel megint 12,48V volt benne.

Most melegebb lett az idő, plusz messzebb is el tudtam menni (2x100km).

Másnap reggel (na jó...du 1-kor) mértem: 12,56V volt.
Szóval azért csak feljebb tolta, mint 80%, mondjuk 85-re. Talán még nem a világ vége.
Ekkor nem mentem a kocsival, ezért mértem másnap is: 12,53V
0,03V-ot csökkent.
Ezt én nem tudom átszámolni semmibe, ennyire nem vágom a fizikát (se), plusz több mérést már nem csináltam, hogy mondjuk másnap 12,50V-ra esett-e.
De ha ennyit is esik, azért 10 nap kell így is neki, hogy 12,5 > 12,2-re essen.
Szóval olyan tragikusnak nem mondanám.

Lényeg a lényeg: vannak az akkusoknak műszereik, amik megmondják, hogy hány %-os az akku, milyen inditókapacitással rendelkezik. A kóbor áram fogyasztását ezek szerint te is ki tudod mérni.
A kettőből már szerintem rá fogsz jönni, hogy mi/hol a hiba.

(#8894) gabor9991 válasza nfsu17 (#8893) üzenetére


gabor9991
őstag

Igazából nem akarok több időt tölteni ennek a jelenségnek a megfejtésével, végülis ez csak egy legolcsóbb kategóriás akku, ha egy éven belül rosszabb lesz akkor majd visszaküldöm és ha szerintük is rossz akkor kicserélik.
Valamelyik este teljesen feltöltöttem a lidlös töltővel, levettem az akkusarut, 8óra múlva 12.55V volt a feszültsége, talán még egy ilyen tesztet megcsinálok csak 24 órán keresztül így már jobban látszik hogy magas az önkisülése vagy tényleg ennyire megérzi a hidegebb idő/átlagosnál picit talán magasabb nyugalmi áramfelvételt.

Brogyi#8892

Elolvastam amit linkeltél de Mk2 focusban nálam még nincs IBS ahogy írtad ez egy faék egyszerű rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#8895) Brogyi válasza gabor9991 (#8894) üzenetére


Brogyi
senior tag

Akkor viszont gyenge lesz az akksi, vagy nagy a szivárgás. A hagyományos rendszerű masinákban a fent említett 5 év élettartam szokott lenni. Ennek feltétele jó akksi, szabályozó, generátor, +14,4V, és a szivárgási áram megfelelősége. Ezt már csak a beindítás gyakorisága írja felül.
Ugorj be egy akksishoz, és kérdezd meg van-e terhelővillája. Az elektrónikus (kinai) nem egészen jó. Ha youtube-t nézel van aki mind a kettőt használja. A terhelővilla van a legközelebb a valósághoz.
Említetted hogy Ca-Ca fajta. Sajnos annak több kell. Ahhoz valami [ilyesmi] kell.
Egy egyszerű tápegységgel lejátszhatod, mert a végén neked oda 1,65A kell.
Amikor a Lidl-s töltő kész leveszed, és ráraksz egy [ilyet] 4 órára. Nem teheti tönkre!
A Ca-Ca típus meg fogja hálálni. Persze csak leválasztva használható a magasabb feszültség miatt. Ha ez se segít akkar annak annyi.

(#8896) forceberg válasza Brogyi (#8895) üzenetére


forceberg
veterán

Te használod a 3-as és 4-es szakaszt? :D

Én inkább konzervatívan úgy 13,8V-on szoktam hagyni jó sok időre.

Csak a kocsi töltése esetén a két Ca aksim olyan 12,7-12,8V-on szokott lenni állás után.
Sima EP 72-es és EP Gold 67-esek.

Szerintem 12,6V alatt már tuti nem egészséges, gyors öregedés várható.
Ha levett saruval is 12,55V-ot mér, akkor az az aksi vagy nincs feltöltve, vagy már bőven lecsökkent a kapacitása.
A nyáron elhalt legalább 5-6 éves 74-es Gigawatt is 12,6-12,7V volt feltöltött állapotban.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8897) Brogyi válasza forceberg (#8896) üzenetére


Brogyi
senior tag

"Te használod a 3-as és 4-es szakaszt?"
Bizony próbáltam, mert az elöző akksinak még volt kupakja, és az olyan ziccer amit nem lehet kihagyni. Lehet a lötyi fajsúlyát/sűrűségét mérni.
Ahol nincs kupak az "vakrepülés". Így is kijelenthető, hogy azzal a 3%/plusz 4 órával nem ronthatod el. Ha mégis azért egy másodpercig se szabad szomorkodni. Gabor9991 akksijánál ki kellene próbálni. Semmit nem veszíthet, csak nyerhet. Ca-Ca ,és ha a 3% 4órát betartja nem ronthatja el.
Azért be kell vallanom ment a rinyálás. A kis ördög csak dumált a fejembe, hogy pezseg, már rég elhagytuk a bűvös +14,4V-t. Megmértem a sűrűséget és pl 1,22gr/cm³. Ez még bőven az 1,28 alatt van. A tapasztalat az, hogy az említett 3%/4 óra alatt nem szokta elérni az 1,28-t. Meghaladni szinte soha, vagy van egy cellazárlat szerű hiba.
Szerintem összel a tél elött még a normál akksinak is jót tesz. Bár a mai normál akksi is valamilyen ötvözet. Hagyományos, natur, régi rendszerű szerintem már nincs forgalomban, de ezt már csak a profik, és az értelmes forgalmazók tudják megerősíteni, vagy cáfolni.

(#8898) molnarpeter válasza gabor9991 (#8894) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Biztos, hogy nincs?

(#8899) gabor9991 válasza molnarpeter (#8898) üzenetére


gabor9991
őstag

Egészen biztosan nincs.
Egy biztosíték van a pozitív saru mögött közvetlenül de ibs nincs.

Képek alapján ha jól látom egyébként is az ibs az a negatív vezetéken van amelyik a toronyra van talán kötve, az nálam egy sima ujjnyi kábel.

[ Szerkesztve ]

(#8900) Lauda válasza Lauda (#8876) üzenetére


Lauda
félisten

03.18 - tól lidlben:

(#8901) Zoli bácsi válasza Lauda (#8900) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Köszi.
Ha jól értelmezem, akkor ez inkább autó, teherautó akkumulátorhoz való.
Nekem, aki motor, meg kisebb autó aksikat tölt (12V 8ah, 12V 55Ah) a régebbi, piros, olcsóbb a megfelelő, ezt nem érdemes megvenni.... :U

(#8902) molnarpeter válasza Zoli bácsi (#8901) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

100 Ah körüli akkukhoz éri meg jobban (de mi pl a nagy 155 Ah-s traktor akkut is a kicsivel töltjük, peresze tovább tart, de nem számít).
Történt valami a "kis piros" töltővel?

[ Szerkesztve ]

(#8903) Zoli bácsi válasza molnarpeter (#8902) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Nem, megvan, és tökéletes. :K
Csak vennék tartaléknak, esetleg ha funkcióban többet tudna.
Két töltőm van, a "kis piros" meg egy Optimate 4. Utóbbi kb. 15 éves. Mindegyik remekül szuperál. Igazából el lesznek pakolva úgyis a töltők, télen van olyan, hogy nem megy a motor abszolute, az autó is ritkán. Az Ignisem két hónapig nem volt elindítva télen. Igaz, én indítottam volna, de akkor halt be a több mint 5 éves akku. Aztán amit vettem, hetekig nem lett betéve sem. Asszony kis Micrája kint áll általában az utcán, elorzom, ha valahova menni kell. Vagy a lányomét..Ha itthon van. :)

(#8904) Marell


Marell
csendes tag

Sziasztok!
2 kérdésben szeretném kikérni a véleményeteket CTEK mxs 5.0 -val kapcsolatban
1, EFB akksit (Bosch S4) Normal vagy AGM mode-ban kell tölteni vele ?
2. Recond mode-ot szabad-e úgy használni, hogy a kocsiról nem kötöm le akksit vagy mindenképpen le kellene kötni róla?

(#8905) Pogifej válasza Marell (#8904) üzenetére


Pogifej
csendes tag

1, Normál
2, Nem kell lekötni.

(#8906) Marell válasza Pogifej (#8905) üzenetére


Marell
csendes tag

Köszönöm a választ.

(#8907) zozy84


zozy84
senior tag

Sziasztok,

Töltőt keresek egy 2017 Triumph Speed Triple 1050r és egy Start-Stop-os Seat Leonhoz.
Most éppen nincs a Lidl-ben.
15-16eft még beleférne. Bosch C3-at néztem első körben. Meg Osram 904-et. Mindegyik 16eft körül van.

Előre is köszönöm.

(#8908) molnarpeter válasza zozy84 (#8907) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mekkora akku van a Triumph-ban?

(#8909) zozy84 válasza molnarpeter (#8908) üzenetére


zozy84
senior tag

Nem vagyok most otthon de rákerestem.
Elvileg YTX14-BS.
12V 12Ah (10HR)

(#8910) embe válasza zozy84 (#8907) üzenetére


embe
nagyúr

Korábban volt arra lehetőség, hogy lerendelj olyan terméket, ami máshol volt. Kérdezz rá a boltban ha arra jársz. Én nem éltem ezzel a lehetőséggel, viszont rákérdeztem az üzletben - és azt mondták van erre lehetőség.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#8911) molnarpeter válasza embe (#8910) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Lidl esetén központi számon tudtam érdeklődni, és megadni 2 üzletet, ahol kerestetni lehetett a terméket. Ha volt, név szerint félretették, ahol épp volt, de nem hozták át sajnos.

(#8912) embe válasza molnarpeter (#8911) üzenetére


embe
nagyúr

Én korábban, pár éve, futottam meg azt a kört amit írtam.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#8913) KutyiHU


KutyiHU
tag

átküldtek nekem egy kis elmélkedést: https://www.facebook.com/100001849534194/videos/341320278829593/

Vélemény?

(#8914) Brogyi válasza KutyiHU (#8913) üzenetére


Brogyi
senior tag

Mondott jókat. Csak sajnos a mai akksiknak már nincs kupakjuk mint a 13 éves akksiján. Sőt most már az enyémen sincs. Az automata töltőkről egy véleményen vagyunk. Nem tölti fel 100%-ra, de kényelmes. :)
Ezért szoktam hívatkozni a ruszki töltőkre, és akksikra. Ők a mai napig minden akksira tesznek nyitható/zárható cella kupakot. Ott tudsz mérni fajsúlyt/sűrűsáéget. Ez már a nyugati világ.Fogyasztói társadalom. Neked is figyelmedbe ajánlom a következő rövid írást.
[link]
Természetesen a legjobb lenne ha mérni tudnánk azt a bizonyos 1,28g/cm3-t, és addig kellene tolni. Vakon azért nehéz. No, meg az AGM-nél ott meg (hi-hi) mit is mérhetnél.

(#8915) Laybee válasza Brogyi (#8914) üzenetére


Laybee
őstag

Ráadásul tesztgyőztes Moll akkuja van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.