Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106451) bkercso válasza HeadHunter98 (#106450) üzenetére


bkercso
nagyúr

Vajon mennyiért javíthatanak meg egy 15eFt-os DAC-ot?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#106452) HeadHunter98 válasza bkercso (#106451) üzenetére


HeadHunter98
tag

5-7 ezerért már kiegyeznék vele, ha utána legalább egy évet (ha nem többet) bír. Tapasztalatok?

A változás bent kezdődik

(#106453) bkercso válasza HeadHunter98 (#106452) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az enyém a fiókban pihen, javítással meg nem foglalkozom, így nincs tapasztalatom. De szerintem ragasztva van, mert csavart nem láttam rajta, és 99%, hogy kábelcserés.
AVX fórumon Erősítők javítása topikban kérdezd meg, hátha találsz valakit.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#106454) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Nem tudja valaki, hogy a Fiio Q5s-ben hogyn van szabályozva, hogy mikor töltsön USB-ről (pl ne merítse le a telefont)
Q1: CHR (charge) gomb, ami ki/be kapcsolja a töltést (bármilyen usb kapcsolat esetén)
Q1mkII: ez elmarad, tudtommal meríti a telefont kapcsolt közben
Q3: újra felfedezték a "charge" gombot (még kikapcsolt állapotban is tölti a telefon a dacot, ha véletlen on-ra van állítva)
Q5: külön dedikált aljzat csak töltéshez (bár valahol olvastam, hogy a másik, a "zenei" aljzaton keresztül is töltődik, de ha lighting kábelen ios-t észlel, akkor leállítja a töltést. De nem tudom mi lesz droidon...(?) )
Q5s: és itt kérdezném, hogy hogyan oldották meg, hogy a telefon ne töltse a dac-ot használat közben, mert akkor lemeríti, de asztali módban a PC (és a töltő is), igen. Felismeri?
Q15: kapcsolható telefon mód, amikor nem tölt, csak adat megy USB-n

Ezt tudja valaki esetleg? :F

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#106455) kutyek válasza vampire17 (#106441) üzenetére


kutyek
senior tag

Csak erről tudok, amin van USB input. Volt még FiiO M5 ultrahordozható DAP (és egy ugyanilyen Shanling), ami olcsón tudott USB input + LDAC transmitter üzemmódot. Már nem kaphatók.

(#106456) labeda válasza Wolfskin (#106445) üzenetére


labeda
aktív tag

Kb 2 hónapja vettem ugyan ezt: egyáltalán nem működött otg-ként, vissza is térítették, tegnap dobtam szemétbe. Rendeltem helyette Fiio FiiO LT-TC5 kábelt, szintén nem működött, küldtek helyette másikat, az ugyanúgy kuka. Ami működik nálam: [link] :R

(#106457) MasterMark válasza labeda (#106456) üzenetére


MasterMark
titán

A TC1 és TC4 működik, az OTG. Ez a TC5 nem OTG-nek tűnik.

Switch Tax

(#106458) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

Van egy újdonság. :D
Ifi ZEN DAC V3 [link]

(#106459) kNG


kNG
senior tag

Sziasztok!

A tápegységek bejáratási ideje átlagosan mennyi idő lehet? Megérkezett az iPower X és hát... :B

Köszi!

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#106460) stellaz válasza kNG (#106459) üzenetére


stellaz
addikt

Ez azt jelenti, hogy csalódott vagy?

(#106461) kNG válasza stellaz (#106460) üzenetére


kNG
senior tag

Tisztábban szól vele a Mojo 2 mint a Samsung mobil töltővel, pontosabb a térábrázolás is, kontrolláltabb a basszus, de mintha kevésbé jelenne meg a színpadmélység, és nem is olyan "nyugodt" a hangja. Egyébként eléggé magasba húzó hangja volt eleinte vele a Mojo 2-nek, aztán ahogy használtam egyre többet, úgy vett vissza a magasokból, szóval a hangkép alakult, de még nem az igazi...külföldi fórumokon 200-250 órás bejáratási ajánlásokat olvastam, nem tudom mennyire lehet valóságalapja...

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#106462) Ba cy lus válasza kNG (#106461) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Az ifitől a sima ipower (nem a 2) táp sem volt egy nagy dobás, az olcsó meanwell táp jobb nála. Szerintem elsőre is nyugodtabbnak kellene lennie. Ez a bejáratási szöveg, hogy majd akkor jön a nagy áttörés, többnyire azért van, hogy addigra leteljen az elállási idő.

[ Szerkesztve ]

(#106463) kNG válasza Ba cy lus (#106462) üzenetére


kNG
senior tag

Őszintén szólva én hiszek a bejáratásban (hogy az elektronika járatódik be, vagy az én agyam, az a része már annyira nem érdekel). Most egyébként a Samsung töltővel sem tetszik annyira a zene, mint amennyire tetszett az iPower X megérkezése előtt, de az tény, hogy egyáltalán nem fáraszt. Picit egyelőre úgy érzem, hogy kettőt előreléptem, egyet meg vissza az iPower X-el, de az sem kizárt, hogy több időre van szükségem, sok volt mostanában a váltás (HD 600, majd Mojo 2, majd optikai kábel, majd iPower X).

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#106464) -NoVa- válasza kNG (#106463) üzenetére


-NoVa-
őstag

Xelo az iPower 2-esével volt így, kicsomagoláskor semmi extra, kicsit csalódás, aztán 2 nap járás után már egyértelmű volt neki az előrelépés.

(#106465) kNG válasza -NoVa- (#106464) üzenetére


kNG
senior tag

:R Köszönöm, akkor mint mindig, türelem... :R

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#106466) stellaz válasza Ba cy lus (#106462) üzenetére


stellaz
addikt

Meanwell lapból esetleg van konkrét típus, amit érdemes keresni?

(#106467) Ba cy lus válasza kNG (#106463) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Hát akkor járasd, de ne az elállási idő lejártáig. :)

#106466 stellaz:
Szerintem nem találsz róla infót így a neten, mert sok van (relatíve kevesen használják audio célra), és ugye le is cserélik bizonyos időközönként a kínálatot.

[ Szerkesztve ]

(#106468) PuMbA válasza -NoVa- (#106464) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem az iPower 2 egy lyukra futás volt a betápban jól szűrt Topping E50 DAC-ommal. Már eladtam. Ugyanolyan jól szól, ha bedugom a hozzá adott 5V DC - USB-A kábelt a PC-m hátulján egy portba :) Lineáris táppal lehetséges előrelépés, de olyat még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#106469) PuMbA válasza PuMbA (#106468) üzenetére


PuMbA
titán

iiWi Reviews szerint is kicsi az előrelépés ezzel a DAC-kal egy jobb táp és nem "kötelező", de ezt az infót már későn láttam meg.

[ Szerkesztve ]

(#106470) -NoVa- válasza PuMbA (#106468) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én sem ugrottam még rá ezekre, mert hallottam szűretlen cuccokkal, hogy mit nem hallok a Gryphonnal.

(#106471) halalfalo


halalfalo
csendes tag

Sziasztok!

Új erősítőre lenne szükségem egy SMSL SAP-12 helyett az alábbi eszközökhöz:
- SMSL Sanskrit 6th DAC
- Beyerdynamic DT-770 Pro 80 Ohm fejes
- Edifier R1280T hangszóró

Fontos lenne, hogy a hangszóró RCA-ja hátul legyen. A fejhallgató is jobb lenne, ha hátulra lenne dugható, de akkor legyen rajta kapcsoló, hogy melyik kimenet szóljon. Ha olyan az AMP, hogy mindkettő egyszerre megy és nincs kapcsoló, akkor a fejes inkább legyen elöl, mint a SAP-12-nél.

Méretét tekintve a Sanskrit 6th környékén kellene lennie, mert egymásra tudom csak rakni őket, de pár centi erre-arra belefér.

Árat nehezen tudok mondani, mert szeretném, ha jobb lenne, mint a SAP-12, de nem tudom, ez manapság mit takar. 30-50 ezer közti lenne ideális, lehet új és használt is. Ha érdemi előrelépést jelent valami mondjuk 60-ért, akkor még az is lehet, ha egyensúlyban van a lánc többi tagjával.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#106472) bkercso válasza kNG (#106459) üzenetére


bkercso
nagyúr

ELvileg ugyan annyi, mint az erősítőké agy más elektronikáé. Min. 20 óra, de inkáb 100, utána már kevesebbet változik.
Persze lehetnek eltérések, de ökölszabálynak ez elég jó.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#106473) stellaz válasza halalfalo (#106471) üzenetére


stellaz
addikt

Ahogy ránéztem, a DAC neked csak rca-n küldi ki a jelelet és az eddifier nem is fogad ballanced jelet?

Lehet, hogy akkor jobban járnál valami egybeépített cuccal,.mint pl az iFi ZenDac V1 vagy V2 (apróban szokott lenni), ha egyébként is usb -ről adod a biteket, mert arról hátul megy ki RCA és ballanced kimenet is, elől pedig a fejes csatik. Egyszerre szól, de lehet kapcsolni, hogy fix vagy változtatható jelet küldjön ki hátul.

[ Szerkesztve ]

(#106474) kNG válasza bkercso (#106472) üzenetére


kNG
senior tag

Köszönöm! :R

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#106475) halalfalo válasza stellaz (#106473) üzenetére


halalfalo
csendes tag

A helyzet az, hogy azt sem tudom, mi az a balanced jel, csak anno összeraktam így. :D
De igen, a DAC-ból csak RCA jön ki az erősítőbe, abból pedig szintén RCA a hangszóróba és az előlapi jack a fejesnek.
Ilyen 2in1 eszközben nem gondolkodtam eddig, mert a DAC jól működik és anno pont azért vettem két részben, hogy csak a felét bukjam, ha bedöglik valami. De ez is lehet egy opció, ha eladom a DAC-ot tulajdonképpen.

Csak erősítőre van esetleg valami jó tipp? Pár éve Topping, SMSL, Schiit meg nem is tudom, mik pörögtek, de tökre nem követtem a dolgokat a vásárlás óta.
És elfelejtettem írni, de külföldi rendelés is szóba jöhet.

(#106476) stellaz válasza halalfalo (#106475) üzenetére


stellaz
addikt

Azért írtam, mert szerintem nem minden külön fejhallgató erősítőnek van még külön RCA kimenete.

(#106477) kNG


kNG
senior tag

Örömmel jelentem, hogy az iPower X bejáratódott, mostmár (természetesen) egyértelműen lehagyta a Samsung töltőt. A digitális hidegség teljesen eltűnt, dinamikus, szépen tagolt, tonalitásban az én fülemnek príma a hang. :) Szerk.: kicsit több türelemre volt szükség, szerda óta járattam a rendszert (kb. fél időben hallgatva, fél időben nem hallgatva).

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#106478) FireShadow


FireShadow
senior tag

Leendő jack-nélküli telefonomhoz gondoltam az új FiiO KA11-et beszerezni de az appjának a rossz értékelései visszatartanak kicsit [link] ez mennyire szükséges az ilyen eszközhöz?

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#106479) btraven


btraven
őstag

Op-amp rolling! [link] Jó sok nehézség van. Pattanik. Nem fér el, pokoli tornyot kell építeni. Aztán majd ez is kigyullad :)
Tényleg jobb a diszkrét?

(#106480) stellaz válasza FireShadow (#106478) üzenetére


stellaz
addikt

Hol szeretnéd használni? Otthon vagy tömegközlekedésen, utcán? Otthonra ok, de utcán szerintem elég kényelmetlenek az ilyen cuccok, jobban jársz valami bluetoothos megoldással.

(#106481) FireShadow válasza stellaz (#106480) üzenetére


FireShadow
senior tag

Otthon főzéskor (a mikró bezavarja a bluetoothos cuccokat, amíg az megy akadozik minden), vagy repülőn, legutóbb is lemerült a noise cancelinges BT budsom, illetve ha már van vezetékes fejhallgatóm ne csak a gép(re kötött szintén FiiO DAC) tudja csak meghajtani. Meg amolyan csakazértis jelleggel ha már nem raktak a telefonra jack lyukat.

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#106482) -NoVa- válasza FireShadow (#106481) üzenetére


-NoVa-
őstag

FiiO app az tényleg hadilábon áll az SW minőséggel, de ha nem bohóckodsz EQ-val, egyszer belövöd a szűrőket, és csak néha FW update miatt indítod el, akkor túl lehet élni. Én egy picit mélyebben zsebbe nyúlva a BTR15-öt nézném, azt használhatod dróttal a telefonra dugva dongleként, vagy szabadon engedve BT-n, újabb, jobb architektúra, kicsit analógabb hang. Persze mindig ízlés, párosítás kérdése, hogy élesebb, vagy finomabb, melegebb karaktert keresel.

(#106483) FireShadow válasza -NoVa- (#106482) üzenetére


FireShadow
senior tag

Géphez most FiiO E17K ALPEN 2 van, a BTR15-el redundáns lenne már szerintem. Nem tudom ezt felismeri-e az Android esetleg, nincs C-micro USB kábelem.

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#106484) halalfalo válasza stellaz (#106476) üzenetére


halalfalo
csendes tag

Ezen az egyben megoldáson még agyalok.

Külön megoldások közül belebotlottam a Topping L30 II-be, ami méreteiben meg kb. mindenben megfelelne.
Topping L30 II, SMSL Sanskrit 6th, DT-770 Pro 80 Ohm kombináció milyen lenne szerintetek?

(#106485) Dorien válasza halalfalo (#106484) üzenetére


Dorien
veterán

A DT770 Pro 80 ohm jól meg lenne kergetve azzal az erősítővel. :K Legalább 1,5W-ot ad le ekkora impedanciára.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#106487) decoati válasza stellaz (#106486) üzenetére


decoati
aktív tag

Ha minden igaz, Android 14-től lesz(/van) exclusive (lossless) usb audio mód. Bár mintha valami még nem stimmelne vele.

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#106488) bkercso válasza stellaz (#106486) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez lesz az új walkman: az lesz a király, akinek már van. :D

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#106489) Hawk02


Hawk02
tag

Sziaztok!
Szeretném kérdezni,hogy telefonról lejátszott zenéhez érdemes lenne beruházni egy Hiby W3 II dac-ra. Micro usb-type c kábellel lenne összekötve a telefonnal.A füleshez Bluetooth kapcsolat lenne, zajos környezetben használnám.(+otthon a lakásban)
Mire kellene figyelnem a micro usb-type c kábel vásárláskor?Illetve milyet keressek?Nem vagyok jártas a témában. :U
Bár itt sok hozzászólást olvastam.

(#106490) bkercso válasza Hawk02 (#106489) üzenetére


bkercso
nagyúr

Akkor nem DAC kell neked, hanem BT transmitter.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#106491) vampire17


vampire17
addikt

megerkezett a FiiO BTA30 Pro. Egy Ugreen CM144-et valtott. Eddig nagyon tetszik!!! A fejhallgato egy Ankbit E700 Biztos van jobb is, de nekem ez is megteszi. Sztm szepen szol.

LDAC-ot es AptX LL-t hasznalok csak vele, elobbit zenere, utobbit minden másra :)

[ Szerkesztve ]

(#106492) Hawk02 válasza bkercso (#106490) üzenetére


Hawk02
tag

Köszönöm! :R
Abban az esetben is szükség van a bt transmitterre,ha jelenleg is tudok bluetooth kapcsolatot létrehozni a telefon és a füles között?Így hallgatom jelenleg is a zenét.A zene minőségén szerettem volna javítani a dac-al.Flac formátumban vannak a zenék.

[ Szerkesztve ]

(#106493) stellaz válasza Hawk02 (#106492) üzenetére


stellaz
addikt

Egy Bluetooth fülest akarsz vezetékkel hallgatni? Kérdés, hogy van-e értelme, mert van amelyik nem lesz jobb tőle.

[ Szerkesztve ]

(#106494) -NoVa- válasza bkercso (#106488) üzenetére


-NoVa-
őstag

Á, ez az a csodás fordulat, amikor az aftermarket SW supportra nem igazán hajlandó vállalat kiad egy olyan terméket, aminek ez pedig nagyon, nagyon szükséges része hosszan. Lehet majd nézni az első hypehullám után a hisztit.

(#106495) bkercso válasza Hawk02 (#106492) üzenetére


bkercso
nagyúr

Akkor nincsen szerintem. DAC-ra semmiképp nincs szükség, hiszen az Digital to Analog Converter, és neked digitális BT-jelre van szükséged; az analóg jelet a fejesed állítja elő a BT-vevő után. De nem hiszem, hogy másik BT-transmitterrel jobban járnál, mint a telefonba építettel.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#106496) Hawk02 válasza bkercso (#106495) üzenetére


Hawk02
tag

Köszönöm a felvilágosítást ebben a témában.
Ott tévedtem meg,hogy én azt gondoltam összekapcsolom a telefont dac-al kábellel és bluetooth formában adja át a jelet a fülesnek.
Megnézve a dac-ot láttam,hogy bluetooth-al kapcsolódik a telefonhoz és kábellel a füleshez-fejhallgatóhoz.

(#106497) MasterMark válasza Hawk02 (#106496) üzenetére


MasterMark
titán

Van olyan is, de értelme nincs. Hacsak nem annyi, hogy tud olyan BT protokollt amit a telefon nem.

Switch Tax

(#106498) Hawk02 válasza MasterMark (#106497) üzenetére


Hawk02
tag

Köszönöm! :R
Gondolom DAP lenne a jó megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#106499) MasterMark válasza Hawk02 (#106498) üzenetére


MasterMark
titán

Amíg a fejhallgató BT-s addig nincs értelme semminek. A BT-n nem lesz jobb a hang.

Switch Tax

(#106500) Hawk02 válasza MasterMark (#106499) üzenetére


Hawk02
tag

Hi-Res minősítésű a fülhallgató és fejhallgató is.Ez sem számít bluetooth használatakor?

(#106501) Ear001 válasza Hawk02 (#106500) üzenetére


Ear001
addikt

Nem. A használt BT kodek, hogy mondjuk tudja az APtX-et az igen.

(#106502) -NoVa- válasza Hawk02 (#106500) üzenetére


-NoVa-
őstag

Khmmm, na. Elég alacsony a léc annál a minősítésnél, aztán konkrétumokat kéne, mifélék.

A lényeg, hogy ha valami értelmes, LDAC jellegű protokollal kapcsolódott a cucc, ahol nem tömöríti aránytalanul túl a mélyet és magasat a középtartomány javára, akkor mindegy, hogy telefon, vagy DAP a forrás, ugyanazt fogod hallani, a mágia a vevőoldalon történik. Tud jól, és iszonyat jól is szólni egy BT cucc, nem éri utol a vezetékes átvitelt még, de nagyon jól közelíti. És főleg nem felbontásban fog eltérni, hanem inkább olyan harmonikus időzítésbeli dolgokban, amik a teremakkusztika precíz visszaadásáért felelnek, nem olyan nyilvánvalóbbakban, mint a triviálisan érzékelhető részletesség.

Csak nem mindegy, hogy milyen minőségű meghajtásról szól valami BT-n sem. Egy ifi Gryphon a maga 1W-os teljesítményével barátságos BT eszköz fejhallgatók meghajtására, ugyanakkor ha ezt be kéne építeni a fejhallgatóba magába, akkor ezt a méretet az akkusztikai térből kéne feláldozni, amire nagyon, nagyon keményen rámegy a hangminőség. Tudom, mert akad Bose fejesem ANC-s céleszköznek, és épp elég összevetési alapom másokkal. Azt a hangot egy 50$-os fülhallgató is hozza, csak a csendet, utazási komfortot, akkuidőt nem, amire az való.

De ugyanezt a sima BT fülesekről is el lehet mondani. Ha szeparált BT modul, DAC, és erősítő is kerül a 2x7 driver mellé, az helyigényes, de vicces nézni azoknak az arcát, akik először hallgatnak bele. Átrendezi a BT határairól szóló elképzeléseket szépen.

(#106503) Hawk02 válasza -NoVa- (#106502) üzenetére


Hawk02
tag

Sikerült megtalálni,hogy milyen codecet használ.Kicsit elszomorodtam,hogy csak AAC-t.Hiába van a telefonban Aptx.

(#106504) Ájvé válasza Hawk02 (#106503) üzenetére


Ájvé
veterán

Ha erről van szó, ez tud mindent (aptxHD, LDAC stb).

(#106505) Hawk02 válasza Ájvé (#106504) üzenetére


Hawk02
tag

Igen,erről a DAC-ról kérdeztem. :C

[ Szerkesztve ]

(#106506) Ájvé válasza Hawk02 (#106505) üzenetére


Ájvé
veterán

LDAC-ot is támogatja, ha Android telefonod van az szintén támogatja (Oreotól), szóval ezzel tudsz a legjobb vezeték nélküli minőséget elérni.

(#106507) Hawk02 válasza Ájvé (#106506) üzenetére


Hawk02
tag

Ezek a telefonok még messze vannak az oreotól. :Y Ezeken még JellyBean fut. :U (Blackberry Classic és BB Passport.)Classic-SBC,míg a Passport-Aptx,SBC.
Közben utána keresve fülesnek és fejhallgatónak,azok csak AAC-t tudnak.

[ Szerkesztve ]

(#106508) -NoVa- válasza Hawk02 (#106507) üzenetére


-NoVa-
őstag

De ha rá is dugsz USB-n egy HiBy W3-ast, az nem tud BT-n adni, csak kliensként tudna kapcsolódni, szóval ezzel a telefont nem tudod vele jobbá tenni. A HiBy R2 gen II tud kétirányú BT-t, és tud USB kliensként továbbítani a fülesedre LDAC kompatibilisen, vagy akár önállóan a telefont kihagyva lejátszóként küldeni rá. Nem sokkal drágább, mint a W3, de jobban lefedi, amit keresel.

(#106509) Hawk02 válasza -NoVa- (#106508) üzenetére


Hawk02
tag

Köszönöm!
Ma olvastam róla éppen,ez lenne a legjobb választás,ha Hiby-ben gondolkodom.A jelenlegi megoldás(telefon),azért kedvelem,mert fut rajta :Spotify,Apple Music,Hiby Music,Fm rádió.
Persze azt is tudom,hogy ezek egy átlagos zene hallgatásra megfelelnek.(számomra)Munka közbeni zene hallgatásra tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#106510) Ájvé válasza Hawk02 (#106509) üzenetére


Ájvé
veterán

Spotifyhez SBC is bőven elég ...
FM rádióhoz is, Apple Musicon már lehet van HD zene is, másik alkalmazást nem ismerem. Ezekhez teljesen felesleges DAC-ot venned, semmilyen különbség nem lesz, mert már az anyag is gyenge minőségű amit le akarsz játszani. FLAC (CD) minőség a minimum amit meg kellene célozni, azzal már van értelme.

[ Szerkesztve ]

(#106511) Hawk02 válasza Ájvé (#106510) üzenetére


Hawk02
tag

Tárolt zenéknek szerettem volna jobb minőséget,mikor hallgatom.Flac formátumban vannak tárolva memória kártyán.

[ Szerkesztve ]

(#106512) MasterMark válasza Ájvé (#106510) üzenetére


MasterMark
titán

24 bit / 192 kHz van Apple Musicon: [link]

Switch Tax

(#106513) RetepNyaraB válasza MasterMark (#106512) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az apple jól szól, az UI meg egy zsák szar. Szpottynak közelében sincs. Nekem a próbaidő elég volt egy életre belőle.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#106514) krono.


krono.
tag

Jelenleg egy FiiO K5 Pro-t használok, Windows 10 alatt. Időnként észrevettem youtube videóknál, hogy elcsúszik a hang, nem is kicsit, egyértelműen nagyobb mértékben, mint egy jobb BT fülesnél. Driverét felraktam külön. Mi lehet ennek az oka?

(#106515) Ájvé válasza Hawk02 (#106511) üzenetére


Ájvé
veterán

Az már jó, azért már érdemes lehet beruházni.

(#106516) Hawk02 válasza Ájvé (#106515) üzenetére


Hawk02
tag

Kb.250 album van konvertálva flac-re.
Volt vele egy kis munka. :C
Még 60 album vár a sorára,ha lesz majd rá időm.

[ Szerkesztve ]

(#106517) Ájvé válasza Hawk02 (#106516) üzenetére


Ájvé
veterán

Ez igen tekintélyes, gondolom akkor CD rippel megy, vagy mi az alapanyag? Gratulálok hozzá.

(#106518) :AMF:


:AMF:
senior tag

Vajon melyik dobja meg jobban a Spartan hangját... [kép] :)

(#106519) Zoliee válasza :AMF: (#106518) üzenetére


Zoliee
senior tag

A kérdés az, hogy sötét, vagy inkább a világos hangot preferálod? :D

(#106520) :AMF: válasza Zoliee (#106519) üzenetére


:AMF:
senior tag

Sötét szobában a csövek fényénél a piros néz ki a legjobban, így végül azt választottam. A hangon egyelőre nem érzek változást, de a bejáratás alatt ez még változhat. :DDD

(#106521) stellaz válasza Zoliee (#106519) üzenetére


stellaz
addikt

Esetleg a meleg hangzást :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.