Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127201) denesdr válasza mimic1979 (#127199) üzenetére


denesdr
addikt

Ha analóg módon kötöd az AVR-edre a Bluesoundot, akkor így néz ki sorrendben a hangjel útja és főbb lépcsői: netről jön a stream -> BS DAC, analóg jel az AVR felé -> AVR ADC (azaz először bedigitalizálja az analóg jelet a Dirac számára) -> Dirac -> AVR DAC -> erősítő -> hangfalak.
Azaz BS analóg kimenetét használva lesz egy kihagyható D/A-A/D konverziós kör a láncban, vagyis az AVR DAC-ja (plusz az ADC-je is) továbbra is használatban lesz, hiába küldesz analóg jelet a BS-ból. Ennek így akkor van csak értelme, ha a BS DAC-ja tartalmaz számodra olyan színezést, amit kedvelsz vagy úgy gondolod, hogy fülre meg tudod különböztetni a veszteséges tömörítésű MQA-t a normál, veszteségmentes FLAC-től (a plusz D/A-A/D konverzióval való megspékelés után is) és neked erre mindenképp szükséged van.
Minden más esetben valószínűleg jobban jársz, ha digitális módon kötöd a BS-t az AVR-re.
Amúgymeg ha nem zavar az a tudat, hogy a Spoti veszteséges tömörítést használ, akkor még maga a BS is felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#127202) denesdr válasza mimic1979 (#127199) üzenetére


denesdr
addikt

De ha mindenképp külső streamert szeretnél, akkor szvsz inkább a Wiim vonal (digitálisan az AVR-.re kötve), mint a BS.

[ Szerkesztve ]

(#127203) LuXor Audio válasza mimic1979 (#127199) üzenetére


LuXor Audio
újonc

Az erősítőd a ráküldött analóg jelet digitalizálni fogja, csak így tud digitális korrekciókat elvégezni, aztán újra analóggá alakítja a hangsugárzó előtt. Ettől függetlenül nem mondanám, hogy nincs értelme egy jobb minőségű lejátszót és jobb minőségű streaming szolgáltatást használni, a Spotify és a Tidal között azért bőven hallható eltérés a zenei anyagtól függetlenül is.

Az MQA tévút, kihalófélben is van, ezért javaslom, ez ne legyen szempont! A streaming szolgáltatók között csak a Tidal erőltette, de már ők is lejöttek a szerről!

Amúgy meg ne hallgass senkire, vigyél haza néhány playert és próbáld ki őket! Ha nem hallasz különbséget, akkor vidd vissza és dőlj hátra!

[ Szerkesztve ]

(#127204) denesdr válasza LuXor Audio (#127203) üzenetére


denesdr
addikt

"Amúgy meg ne hallgass senkire"

Akkor rád se? ;]

Elnézést, hogy kiragadtam az idézett részt!

Egyébiránt tényleg jó lennevalahogy tisztázni ezt a Spotify vs Tidal (vagy más, vesztegségmentes streamet kínáló szolgáltatás) dolgot. Valóban, hallhatóan gyengbben szól-e a Spoti? Bár valószínűleg ebben sosem lesz teljes egyetértés.

[ Szerkesztve ]

(#127205) liszi70 válasza LuXor Audio (#127203) üzenetére


liszi70
nagyúr

"a Spotify és a Tidal között azért bőven hallható eltérés"

vs.:

"Az aktuálisan divatos vitatéma jelenleg a streaming szolgáltatások hangzása, szokás szerint itt is szélsőségesen ellentétes véleményekkel találkozhatunk, miközben a valóban tetten érhető eltérés minimális, ha van egyáltalán. Mivel átmenetileg több előfizetéssel is rendelkezem, rászántam némi időt az életemből (feleslegesen) az összevetésre és ... nem jutottam semmire, vakon biztosan nem tudnám megmondani, mikor melyik szolgáltató műsorát hallgatom. Mikor egymás után hallgatva érzékeltem is némi különbséget, az a következő alkalommal már nem volt ott, vagy irányt váltott, tehát hibahatáron belül van, ilyenekkel pedig nem érdemes foglalkozni."

Mindkettőt te írtad. :)

[ Szerkesztve ]

(#127206) LuXor Audio válasza denesdr (#127204) üzenetére


LuXor Audio
újonc

Én nem hallgatnék senkire ilyen kérdésekben, hanem magam járnék utána.

Egy olyan embernek hiába írom, hogy a Spotify még az autómban is jóval gyengébben, laposabban szól, mint a Qobuz, aki elvi alapon elutasítja, hogy bármi eltérés lehet. Azzal egytértek, hogy az emberek többsége nem hall különbséget, de ez ugye nem azt jelenti, hogy nincs is.

(#127207) fererencz89 válasza liszi70 (#127205) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

A második szimpatikusabb. :D
Viszont, vannak olyan beszámolók, hogy egyik szolgáltató "hangosabb" a másiknál, vagy éppen a másik a "halkabb". Ez végül is kimeríti a "bőven hallható eltérés"-t.

#127206LuXor Audio
Egy olyan embernek hiába írom, hogy a Spotify még az autómban is jóval gyengébben, laposabban szól, mint a Qobuz, aki elvi alapon elutasítja, hogy bármi eltérés lehet.
Ez is a klikkesedés megszüntetésének jegyében született? Valóban az jött le, hogy elvi elutasítás alapján van véleményünk dolgokról, nem pedig próba/vakteszt/tapasztalás alapján?
Mi okozta ezt a fordulatot nálad? Kíváncsi lettem.

[ Szerkesztve ]

Nem szotkam hibázni.

(#127208) LuXor Audio válasza liszi70 (#127205) üzenetére


LuXor Audio
újonc

Az általad idézett összevetésen a Tidal és a Qobuz szolgáltatása szerepelt. Mikor már hónapok óta láttam, hogy emberek kardélre hányják egymást attól függően, kinek melyik tetszik jobban, kipróbáltam magam és nem hallottam lényeges eltérést, ha egyáltalán van. Ennek dacára néhol olvasni olyan véleményt is, hogy ég és föld az eltérés. Tudjuk, hogy aki akar, az mindig is fog hallani eltéréseket, sokak számára az egész hobbi erről szól.

A Spotify ebből a sorből kilóg az általuk használt tömörítési eljárás miatt, ezt szerintem némi odafigyeléssel és rutinnal sokan hallják, ha nem is mindenki.

(#127209) denesdr válasza LuXor Audio (#127206) üzenetére


denesdr
addikt

Oké, jobban belegondolva azt mondanám, hogy van hallható különbség a Spoti vs veszteségmentes stream ügyben. Én magam hallani vélek különbséget, de pl a nuance teszten jó eséllyel elbuknám a Spoti által használt tömörítés felismerését. Bár ott nem tudom, hogy ott jó helyen van-e a (Spoti által használt) 256kbps Ogg Vorbis tömörítés a többihez képest, mert odáig nem jutottam el, hamarabb elbuktam a teszten.

[ Szerkesztve ]

(#127210) LuXor Audio válasza denesdr (#127209) üzenetére


LuXor Audio
újonc

Nem kell ezt olyan komolyan venni szerintem. Utazás, nyaralás közben nem vagyok annyira kritikus, ott bőven jó volt nekem is a Spotify, de otthon egy komolyabb rendszeren hallgatva már problémás. Ma már mindenhol a Qobuzt használom, de nem kizárólag a hangminőség miatt, más szempontok alapján is ők a legszimpatikusabbak számomra, pl ahogy támogatják a zenészeket.

(#127211) LuXor Audio válasza fererencz89 (#127207) üzenetére


LuXor Audio
újonc

Nem tudom, milyen fordulatra gondolsz és miként kapcsolódik ide a klikkesedés.

(#127212) fererencz89 válasza denesdr (#127209) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Ismét eljutottunk ehhez a témához, de ismét nem fogunk előrébb lépni, azt hiszem. :D
Az talán nem is kérdés, hogy lehet hallani különbséget veszteséges és mentes között. Talán az sem kérdés, hogy adott renceren a két szolgáltató megszólalása között is lehet különbség. Gondolom, pl a bitmélység, bitráta, mindenráta és beállítások együttállása miatt. Pl elég a Windowsban belemászni a speciális hangbeállításokba, több dB eltérés lehet az eredménye.

Ami érdekel, hogy lesz ebből kocsiban is hallható, az asszony által a konyhában is hallható, sávhatároltabb, kisebb felbontású (ez mondjuk hallva milyen dolog lehet??) érzékelés? Mert, ha pusztán formátumokat hasonlítunk össze, egy közepes MP3-tól kezdve lényegében nincs hangminőségbeli különbség (másabb, de nem rosszabb).

LuXor Audio, mit tegyünk mi itt, akik értelmi és érzelmi alapon is próbálunk hallgatni (különbséget tenni), akik nem csak számokat és grafikonokat néznek és csak azoknak hisznek? Mégis billenjünk kizárólag a "fülünknek higgyünk" felé?

[ Szerkesztve ]

Nem szotkam hibázni.

(#127213) denesdr válasza LuXor Audio (#127210) üzenetére


denesdr
addikt

Oké, de pl engem érdelnek a miértek. Amúgy én többnyire Tidalt használok, de ha lenne a Spotinak veszteségmentes előfizuja, akkor lehet inkább azt hallgatnám. Mondjuk nem valószínű, hogy valaha is lesz lossless Spoti, mert egyrészt köszönik szépen jól elvannak ők nélküle is, másrészt az előfizetők száma miatt jó eséllyel igen komoly sávszélesség használat növekedéssel kellene számolniuk. Szerintem.

(#127214) fererencz89 válasza LuXor Audio (#127211) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Azért az puskapor, olaj, meg egy doboz gyufa szokott lenni, hogy én a kocsiban is hatalmas különbséget hallok, de más képtelen meghallani. Ami amúgy biológiailag lehetséges, de statisztikailag már kevésbé. :D

Milyen fordulat? Tudatosan a neved is megváltozott.

Nem szotkam hibázni.

(#127215) LuXor Audio válasza fererencz89 (#127212) üzenetére


LuXor Audio
újonc

Mindenkinek magánügye, milyen alapon hoz döntéseket. Ennek dacára az én szememben a legrosszabb megoldás másokra hallgatni olyan kérdésekben, amiket bárki ki tud próbálni a gyakorlatban. Általában nem olyan kérdésekkel állunk itt szemben, mint hogy milyen a légkör szaga a Marson, abban valóban nehéz személyes tapasztalatot szerezni, de pl. a Tidal és a Spotify által nyújtott hangminőséget bárki összevetheti, ha akarja. A Qobuzt nem veszem ide, mert azt Magyarországon kicsit problémásabb beizzítani.

Itt jön elő az, amiről pár napja is írtam, hogy a hifisták többsége nem mer a saját fülére hallgatni, inkább elhiszi, amit egy számára hiteles, szimpatikus, okosabb, képzettebb ember állít. Ez felfogható klikkesedésként is, bár ahhoz szerintem kell még néhány más dolog is.

(#127216) liszi70 válasza fererencz89 (#127207) üzenetére


liszi70
nagyúr

"vannak olyan beszámolók, hogy egyik szolgáltató "hangosabb" a másiknál, vagy éppen a másik a "halkabb"

Igen. És egy minimális hangerőkülönbség már bőven elég ahhoz, hogy elhitesse a minőségi különbséget. Itt meg van egy csávó, aki egyértelmű különbséget hallott a spoti meg az amazon között, később kiderült, be volt kapcsolva a normalizálás, kikapcsolva mindjárt megszűnt a különbség. :)

(#127217) LuXor Audio válasza fererencz89 (#127214) üzenetére


LuXor Audio
újonc

Nem javaslom a sarkítást, hacsak nem a vita a cél. Nem írtam olyat ugye, hogy "hatalmas különbséget hallok, de más képtelen meghallani". Amúgy meg az is egy érdekes jelenség, mikor valaki nem tudja elviselni a sajátjától eltérő véleményt, képtelen nem szembeszállni vele és rögtön puskaporként és gyufaként viselkedik.

Pár napja regisztráltam ide Luxor Audio néven, a régebbi fiókomat évekkel ezelőtt töröltem, tehát nem névváltozás történt. De ha mindenképpen meg kell ideológizáljam, akkor annyit tudok mondani, hogy a saját véleményemet már nem igazán akarom tolni, ezért is jobb céges név alatt írni.

(#127218) fererencz89 válasza LuXor Audio (#127215) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Azért ebben szerint egyetértünk. :) Sajnálom, hogy egy szélsőséggel szemben a másik vélemény is szélsőséggé válik, hiába nem az akar lenni. Talán "mi" ,vagy én sem tudom jól megítélni magamat, csak hiszem, hogy középen vagyok valahol.

Már többször említettem, olvasol is minket, olvasol a sorok között? Csak a magam nevében írok most, szerinted vakon követek egy véleményt és pl egy mindenható listát? Nem-e a fülemnek hittem, amikor a lista gyengébbik végéről vettem erősítőt, és választottam egy totál ismeretlen hangdobozt? Vagy úgy állítottam be a mindenféle ördögtől való programot, hogy nekem tetsszen, szemben a pure direct nagyon tiszta szűz hang felállással? Volt itt az elmúlt pár évben egyértelmű és megdönthetetlen ajánlás, utasítás, mit hogyan KELL csinálni a a kérdezőnek, és hogy véletlenül se a fülére hallgasson?

Nem szotkam hibázni.

(#127219) LuXor Audio válasza fererencz89 (#127218) üzenetére


LuXor Audio
újonc

Nem tudok válaszolni, ezt a topikot és a társaságot szinte semennyire sem ismerem, csak néhányatok neve ismerős az AVX-ről. Nem tudhatom, Te mit miért teszel, de azt tudjuk, hogy mindenki azt hiszi önmagáról, hogy középen áll és nem vall szélsőséges elveket. A sorok között olvasást meg inkább meghagyom a nőknek, ők ebben sokkal lelkesebbek és tehetségesebbek is (legalábbis szerintük azok). :)

[ Szerkesztve ]

(#127220) fererencz89 válasza LuXor Audio (#127217) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Direkt nem idézőjelet használtam. Nem szívtam mellre és nem akartam értelmetlen vitát belőle. Csak jeleztem, hogy ez így nem szokott jó irányba vezetni. :R

Amúgy meg az is egy érdekes jelenség, mikor valaki nem tudja elviselni a sajátjától eltérő véleményt, képtelen nem szembeszállni vele és rögtön puskaporként és gyufaként viselkedik.
Látod ezt a fajta reakciót? Látod ezt néhány gyártónál és forgalmazónál mondjuk odaát? Elég csak összeszámolni az indulatos, sértegető mondatokat. :D

Nem értelek... Akkor most nem a saját véleményedet írod? :F

Nem szotkam hibázni.

(#127221) fererencz89 válasza LuXor Audio (#127219) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Nem tudok válaszolni, ezt a topikot és a társaságot szinte semennyire sem ismerem, csak néhányatok neve ismerős az AVX-ről.
Kicsit az az érzésem van, hogy ha valamit elegendően sokszor és elég hangosan mondanak el / írnak le, az onnantól tényként fog létezni. Lásd "a prohardveres bitperfekt szektások. :N

[ Szerkesztve ]

Nem szotkam hibázni.

(#127222) LuXor Audio válasza fererencz89 (#127220) üzenetére


LuXor Audio
újonc

Nem leszek partnered ebben az ideát/odaát megosztásban, mert én teljesen másként, sokkal színesebbnek, sokfélének látom a hazai hifistákat. A többséggel jól el lehet beszélgetni úgy is, hogy sok kérdésben nem értünk egyet. Nyilván van néhány agresszív barom és itt talán ugyanazokra a személyekre gondolunk, de ők egy apró kisebbség és egyáltalán nem csak az AVX-en fordulnak elő (sajnos).

"Kicsit az az érzésem van, hogy ha valamit elegendően sokszor és elég hangosan mondanak el / írnak le, az onnantól tényként fog létezni. Lásd "a prohardveres bitperfekt szektások. "

Ez is egy oda/vissza játék!

[ Szerkesztve ]

(#127223) lezso6 válasza LuXor Audio (#127215) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

a hifisták többsége nem mer a saját fülére hallgatni, inkább elhiszi, amit egy számára hiteles, szimpatikus, okosabb, képzettebb ember állít

Maga a tekintély valóban semmit nem ér. A mondanivaló viszont annál inkább, ha tudományosan alátámasztott, ebben az esetben érdemes hinni. Ezzel megspórolható a saját próba vagy eszmefuttatása, ahol millió hibába futhat bele a laikus felhasználó.

Ezért nem jó, ha valaki csupán a saját füle (ne adj Isten a marketing brosúrák) után megy, ha el akar mélyülni a témában, s keresi a minőséget. Mert lehet tetszik neki, úgy érzi, hogy jó, de pl az átlagember azt szereti, ha aggya a méjjet™. Aztán megveszi a logitech sokpontegyes hulladékot. Ezzel pedig pont nem a minőség fele sikerült lépnie, hanem az ellenkező irányba.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#127224) Mathiask válasza LuXor Audio (#127215) üzenetére


Mathiask
senior tag

"Itt jön elő az, amiről pár napja is írtam, hogy a hifisták többsége nem mer a saját fülére hallgatni, inkább elhiszi, amit egy számára hiteles, szimpatikus, okosabb, képzettebb ember állít."
Lehet az is, hogy nem mer, de az is, hogy túlságosan erőforrásigényes lenne mindent saját nem felületes tapasztalat alapján megítélni. Míg spoty-t meg tidalt kell összehasonlítani nincs gond, Qoboz-t már neccesebb(mint te is írtad) Készülékeket normálisan nem felületesen megítélni már nem könnyű, elmenni, jobb esetben elhozni, otthon kipróbálni, visszavinni, stb, stb.

(#127225) fererencz89 válasza LuXor Audio (#127222) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Azért volt a dőlt betű, az idézőjel, mert én sem megosztottságot akarok, és tudom, hogy nagy az átfedés. :R

Nem szotkam hibázni.

(#127226) Mathiask válasza lezso6 (#127223) üzenetére


Mathiask
senior tag

"Mert lehet tetszik neki, úgy érzi, hogy jó ... Ezzel pedig pont nem a minőség fele sikerült lépnie, hanem az ellenkező irányba."
És? Nem baj az, lehet abszolút értékben nem jó valami, de ha ő boldog vele, akkor nincs gond, sőt, míg persze nem kezdi el a saját "jó tapasztalatát" abszolút értékként hirdetni.

(#127227) fererencz89 válasza Mathiask (#127226) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Fórumtárshoz elvittem a mikrofont, a PC-t a mindenféle medzsik programokkal. Mértünk, csináltam egy húsosabb célgörbét, pár erős kiemelést is lefaragtam. De nem tetszett neki. Mondjuk, az elején volt kis zenehallgatás, azok után nekem is vékony volt. Aztán szembesültem, hogy az erősítő BASS potija maximumon volt régtől fogva. Elfogadtam és megértettem, hogy neki úgy a jó, nem is erőltettem tovább a dolgot. Ráadásul zenél is, simán jobb (zenei)hallása lehet, mint nekem. :)

Nem szotkam hibázni.

(#127228) lezso6 válasza Mathiask (#127226) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha a minőséget keresi, akkor igazából nem jó neki sem, s tévúton jár.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#127229) LuXor Audio válasza lezso6 (#127223) üzenetére


LuXor Audio
újonc

Ha nekem ízlik egy étel és örömmel tolom a fejembe, mennyire kellene figyelembe vennem, hogy egy díjnyertes szakács szerint szakmailag el van rontva? Rontsam el valakinek a kedvét, miközben átszellemült arccal gyönyörködik egy festményben, de én látom a sérült pigmenteket, akérdőjeles kompozíciót és a problémás ecsethasználatot? Van-e jogunk mások véleményét erőszakosan felülírni és meggyőzni őket arról, hogy - szerintünk - tévednek, miközben élvezik, amit fogyasztanak? Ezt az önjelölt lélekmentő szerepet egy speciális embertípus veszi magára, akiktől én kimondottan tartok.

Eszeveszett mennyiségű gagyi, rosszul telepített, tévesen összeállított hangrendszerrel találkozom, amiket jellemzően valamilyen tévhit, önjelölt tanácsadók ajánlása, gyártói szlogenek alapján vásárolnak össze, de a véleményem egészen addig megtartom magamnak, míg nem kérik ki. Biztos vagyok benne, hogy több lenne az elégedett hobbitárs és kevesebb lenne az értelmetlenül elköltött pénz, ha mindenki a saját fülére hallgatna.

Lásd a fentebbi esetet, ahol valaki MQA lejátszást célzott meg, miközben még nem találkoztunk olyan élő emberrel, aki bármilyen előnyét hallotta volna ennek a tömörítési/kódolási eljárásnak. (Nem is azért találták ki, hogy JOBBAN szóljon, ezt csak a hifisták tekerték ki belőle a csodavárás szellemében.)

A zenehallgatás "normális" esetben egy érzelmi, lelki tevékenység, ahol a műszaki érvek nem feltétlenül mindenhatóak. Akiknek frekvenciákról, dB-ekről, %-okról szól a muzsika megszólalása, azoknak nyilván fontosak a magyarázatok, műszaki paraméterek, de ők a zenehallgatók apró és nem feltétlenül legboldogabb csoportja.

(#127230) fererencz89 válasza LuXor Audio (#127215) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Mindenkinek magánügye, milyen alapon hoz döntéseket. Ennek dacára az én szememben a legrosszabb megoldás másokra hallgatni olyan kérdésekben, amiket bárki ki tud próbálni a gyakorlatban

No offense, de miért használnak akkor a gyártók / forgalmazók ilyen idézett véleményeket, hogy:

Nekem Audi....+ hangfalkábelem volt és egy óra után már fölénybe került a ...kábel

a kábeleid nagyon szuperek. Most állt össze az a hang, amit régóta szerettem volna itthon hallani.

Árát bőven túllépő hang, eddig azt hittem jók a magasak nálam, de ez a kábel döbbentett rá, hogy nem annyira... pici csillogást tesz a magasakra de egyáltalán nem zavaró mértékben, a tér pedig métereket nyílt meg hátrafelé, a basszus teljes mértékben kottázható.

Ahelyett, hogy minden körítés nélkül csak próbáljátok ki? - Mondjuk ez is egy tipikus eszköz. ;]

Nem szotkam hibázni.

(#127231) lezso6 válasza fererencz89 (#127227) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Aztán szembesültem, hogy az erősítő BASS potija maximumon volt régtől fogva

Ezt a jelenséget hívom basszus károsultságnak. A lényeg, hogy sokmindenhez hozzá lehet szokni, a jóhoz és rosszhoz is. A maxra tekert basszus poti egy minőségi szempontból rossz szokás, amit érdemes elhagyni. Kell pár hét, amíg visszaáll az ember, meg lehet szokni. Ugyanez igaz mindenféle hangzásjavítóra, stb., én is már megjártam ezt. :D

Az egész arról szól, hogy amit az ember megszokik, azt tekinti jónak, de ez csak szubjektív. Ha átszoktatod másra, lehet az lesz a jó. Én pl a hangfalteszteléssel úgy vagyok, hogy a pár perc hallgatás, habár jobb a semminél, de nem elégséges, főleg ha nem elég tapasztalt az ember füle. Ezért szoktam 1-2 héten keresztül használni egy új hangfalat, ha kipróbálom, mert így kapok teljes képet róla. Be kell járatni hozzájuk az agyamat, fülemet. Egyébként ebben hiszek leginkább, nem a hangfal fizikai bejáratásában.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#127232) lezso6 válasza LuXor Audio (#127229) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Neeem, nem kell bolsevik módon erőltetni a szent tudományos hozzáállást, s üldözni a rossz ízlést annak a reményében, hogy majd létrejön a művelt nép. :D

De ha valaki a minőséget keresi, akkor bizony fontos az alázat, s félre kell tenni az önfejűséget. Ha jót akar magának...

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#127233) LuXor Audio válasza Mathiask (#127224) üzenetére


LuXor Audio
újonc

Igen, a saját véleményért meg kell dolgozni, de akinek ennyit nem ér, az miért kezd el pl. hifizni?

A birtoklási vágy, vásárlási láz, a "jól akarok járni" hozzáállás nagyon erősen jelen van minden hobbiban ma már. Lásd mikor valaki betoppan egy fórumra és rögtön a világ legjobb erősítőjét akarja, miközben két gagyi között sem hall különbséget. Na az ilyennek lehet szinte bármit eladni, ők pörgetik a kereskedelmi számokat és persze miután megvette a 10 milliós cuccot, másnap már tanácsadóként jelenik meg valamelyik felületen és pont azt a szöveget fogja tolni, amivel őt etette a leleményes kereskedő tegnap.

(#127234) avl válasza LuXor Audio (#127215) üzenetére


avl
aktív tag

"a hifisták többsége nem mer a saját fülére hallgatni"

nem az elsö szavaval, de utana resszel megszolitva vagyok :))

a sajat fül (is :D ) be tud csapni, ezert veszelyes hallgatni rá komoly kerdesekben

..."normalisan üzött" hobbiban ? ó, ott bármire lehet hallgatni

(#127235) LuXor Audio válasza fererencz89 (#127230) üzenetére


LuXor Audio
újonc

"No offense, de miért használnak akkor a gyártók / forgalmazók ilyen idézett véleményeket, hogy:"

Hát azért, amit írtram: a vevők nem a fülükre hallgatnak. Minden esetben az otthoni meghallgatást javaslom, ha megkérdeznek, de ettől a többség meg szokott ijedni. Azt várják a kereskedőtől, hogy mondja meg a tutit, aztán vezesse őket a pénztárhoz.

(#127236) LuXor Audio válasza avl (#127234) üzenetére


LuXor Audio
újonc

"a sajat fül (is :D ) be tud csapni, ezert veszelyes hallgatni rá komoly kerdesekben"

Hát van az a fül, amire nem célszerű hallgatni :) , de egy tanácsadó, tesztbeszámoló, kereskedő nem tud becsapni? Említhetem a félreértelmezett mérési görbéket is, mert ugye manapság sokan lelkesen mérnek mindenfélét és néha egészen bizarr következtetéseket vonnak le a görbékből.

Zenehallgatás közben mire hallgassak, ha nem a fülemre?

(#127237) python1 válasza LuXor Audio (#127235) üzenetére


python1
veterán

Lègy Üdvözölve!
Kicsit átterelnèm a tèmát technikaibb vizekre.
Èrdeklődèssel követem, várom a Luxor Audio hangsugárzók debütálását, ès mivel tudom, hogy rèszben aktív váltással lesznek megoldva a sugárzók ès jártas vagy a PA világában is, ehhez kicsit kapcsolódó kèrdèsem lenne hozzád.
Tapasztalatod szerint egy PA- s aktív váltó mennyire alkalmas otthoni zenehallgatásra, vagyis otthoni hangsugárzó aktív váltására a szóban forgó váltó, egy Behringer dcx 2496 ultra pro?

(#127238) fererencz89 válasza LuXor Audio (#127236) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Zenehallgatás közben mire hallgassak, ha nem a fülemre?

Akár oda is eljuthatunk, hogy a tudományos grafikonos vaktesztelős méricskélős tagok (nem klikkesedés és csoport szinten, hanem a terület alakjai, mint emberek) tűzték ki ezt célul, a másik szélsőség meg a becsapást, a tudatos félrevezetést, a belebeszélést. :)

Nem szotkam hibázni.

(#127239) Mathiask válasza LuXor Audio (#127233) üzenetére


Mathiask
senior tag

" az miért kezd el pl. hifizni?"
Mert nem hifizni akar, hanem számára élvezhető módon zenét hallgatni. Csak nem tudja, hogy jusson el ehhez, mert nem ismeri sem technikai, sem piaci oldalról a hifi-t. Gondolja kialakult valami konszenzus, hogy mi most a "jó" amivel (gyorsan) eléri a célját. Ami törekvést én nem tudok elítélni. Persze ilyenkor jön, amit írsz, hogy bármivel meg lehet etetni, mert nem ért hozzá. A problémásabb rész számomra, hogy ahogy írod, utána megmondóember lesz belőle. De maga törekvéssel nincs baj szerintem. Sok mindenben én is így cselekszem, pl. nem fogom a légkeveréses sütőket otthon próbálgatni, hogy nekem melyik a legjobb. Bemegyek egy fórumra, elmondják mi az amivel nem lőhetek nagyon mellé, és boldogan sütögetek. kb ennyire érdekel a légkeveréses sütők világa, mást meg a hifi érdekli ennyire.

(#127240) LuXor Audio válasza python1 (#127237) üzenetére


LuXor Audio
újonc

A Luxor X hangsugárzóknál teljes mértékben aktív váltás alkalmazunk saját programozású DSP-vel, tehát digitális megvalósítással.

A ProAudio eszközök is sokfélék, nem lehet őket egy kalap alá venni. Egy Xilica processzor nyilván más minőséget képvisel, mint egy Behringer, sajnos árban is. Utóbbi is működik, ellátja a feladatát, de a minősége azért nem az igazi. Nekem is van egy DCX példányom (elviheti ingyen, aki eljön érte), erősen eljárt felette az idő, de játszani jó, szépen ki lehet tapasztalni vele a különböző szűrők objektív és szubjektív hatását, én is erre használtam sok évvel ezelőtt.

[ Szerkesztve ]

(#127241) liszi70 válasza LuXor Audio (#127236) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Minden esetben az otthoni meghallgatást javaslom"

Ez nagyon helyes természetesen, de ez egyfajta marketing stratégia is. Próbáld ki otthon, és ha jobbnak hallod, csak akkor vedd meg! Ez beleköthetetlen, ráadásul nagyon jövedelmező, mert bizonyos eszközök esetén a placebo óriási segítséget nyújt az eladásban. Erről persze a delikvens nem tud, hazavitte, kipróbálta, és lám, tényleg úgy van, ahogy a fórumokban írták. :D

[ Szerkesztve ]

(#127242) Beretvás


Beretvás
addikt

Legyen már kis szakmai kérdés is.

Wiim Amp- al szemezgetek, de a hangdobozaim 6 ohm-osak.

A wiim re meg 4/8 van megadva. Akkor most ,hogyan van ez? :F

(#127243) LuXor Audio válasza liszi70 (#127241) üzenetére


LuXor Audio
újonc

A placebó vádját bármilyen kérdésben be lehet vetni, ha cáfolni akarunk valamit. Te milyen kereskedelmi marketing módszert javasolsz? Tiltsam meg a vásárlóknak, hogy nyilatkozzanak?

(#127244) LuXor Audio válasza Beretvás (#127242) üzenetére


LuXor Audio
újonc

Túl fogja élni, használd nyugodtan! A hangsugárzók impedanciája egy számmal nem leírható; amit a hangdobozodon látsz, az csak egy névleges érték. Az erősítődön álló 4 ohm a ráköthető minimális terthelő impedanciát jelöli, ami esetedben kevesebb, mint a hangsugárzód 6 ohmja, tehát nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#127245) fererencz89 válasza LuXor Audio (#127243) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Ezt már többször megosztottam, Foobar GYIK:

Does foobar2000 sound better than other players?
No. Most of “sound quality differences” people “hear” are placebo effect (at least with real music), as actual differences in produced sound data are below their noise floor (1 or 2 last bits in 16bit samples). foobar2000 has sound processing features such as software resampling or 24bit output on new high-end soundcards, but most of the other mainstream players are capable of doing the same by now.

Tehát lehetne kiragadni olyanokat, hogy:
-dizájnban nagyon jól passzol a nappalimhoz, ez végre a feleségemnek is tetszett
-átgurultam a kábelen a gamer fotelemmel, és semmi baja nem lett
-Szentestén a halászléfőzéshez kivittem a rendszert. A laptop meghalt a hidegben, de a kábel továbbra is könnyedén hajlítható maradt.

Nem szotkam hibázni.

(#127246) proci985 válasza fererencz89 (#127238) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a tudomanyos-mericskelos tagok gyakorlatilag csak egyszerusiteni akarjak a helyzetet. ahelyett, hogy vakon probalgatnank, miert ne probalnank ok-okozati osszefuggesekben gondolkodva javitani a rendszert?

---

egyebkent hangkarakterisztika mindenkinek mashogy jo. en neutralist jobban szeretem, de ez ugye megint egyeni preferencia.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#127247) LuXor Audio válasza fererencz89 (#127245) üzenetére


LuXor Audio
újonc

Idézet egy használati útmutatóból:

“A Trabant útfekvése kitűnő, és gyorsulása kifogástalan. Ez azonban nem szabad, hogy könnyelműségre csábítson.”

Akkor most hogyan tovább? :)

(#127248) liszi70 válasza LuXor Audio (#127243) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem vádoltalak semmivel, és nem is javaslok új módszert. Én is így csinálnám. Nem rólad beszéltem, hanem általánosságban, és nem csak hifi üzletágról. A tényt és következményét rögzítettem, hogy a "próbáld ki, ha nem tetszik visszafizetjük az árát" típusú eladások jelentős része a placebo-n alapul. A világ legnagyobb hülyeségeit is el lehet így adni, és szerintem igen jól meg lehet élni azokból, akik sokféle okból, de végül nem küldik vissza a terméket. Legyen az bármekkora átverés.

[ Szerkesztve ]

(#127249) VoidXs válasza mimic1979 (#127199) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Már bőven ott tartunk, hogy a hangminőség nem a tömörítéstől függ. A sima Spotify még nem, de a Premium már transzparens (nem hallod, hogy tömörített). Analóg bemeneten soha nem kaphatsz tisztább képet, mint digitálison, hiszen az analóg felszed minden hibát az úton, digitálisnál ilyen probléma nincs. A Dirac digitális, ezért a kapott analógot visszaalakítja digitálissá, majd újra analóggá, tehát kétszer is történik DA konverzió.

#127203: Amúgy meg ne hallgass senkire, vigyél haza néhány playert és próbáld ki őket!
Elvi hiba, ez nem vak.

#127204: Tisztázzuk újra? Mondanám, hogy le tudsz tölteni mindkettőről, de Spotin van normalizálás, Tidal-on nincs, és ha nem húzod őket össze, nyilván lesz eltérés, hangerőben még egész oké a hallásunk.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#127250) fererencz89 válasza LuXor Audio (#127247) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

:)
Reggel, ahogy indultam munkába, meg a gyerekekkel oviba, fel is hívtam a figyelmüket a közeledő Trabira. Egy modern, fényévekkel fejlettebb böszme nagy autó húzta tréleren. Inkább hímes tojás szerepében volt a kisöreg. Csillogott-villogott, szépen, extra biztonságosan volt rögzítve. Gondolom járóképes volt, csak kímélték.

Nem szotkam hibázni.

(#127251) proci985 válasza liszi70 (#127248) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hifinel mondjuk otthoni kiprobalas jo, pl XTZnek es Arendalnak is van ilyen.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#127252) turho válasza proci985 (#127246) üzenetére


turho
őstag

Nem tudunk belebújni a másik fülkagylójába. Még 2 dolog tetézi így a bajt. Egyik a hallásunk "tanult" része, másik a személyenként eltérő fülkarakterisztika.
Az igények is mások, hiába próbáltam én is anno pl. szélessávú egyutas hangdobozt, nekem az "alja" meg a "teteje" mondig hiányzott. Ez egy olyan összetett valami, higy namég :)

Eladó dolgaim XBOX, PC és Hifi témakörben a nevem alatt.

(#127253) vadkörte


vadkörte
addikt

Üdv topiklakók!
Előre elnézéseteket kérem a naív, balga és tudatlan kérdéseimért. Bocs a hosszért, de így talán be tudjátok lőni, hogy hogyan viszonyulok a hi-fi-hez.

Sosem voltam hifista, viszont szerettem zenét hallgatni. 2000-ben vásároltam egy - akkori lehetőségeimet teljesen kimerítő - Sony MHC-BX7 típusú mini hifi-t. (igen, tudom, műanyag szar, lépjünk tovább) A hangjával teljesen elégedett voltam, klasszikus zenétől a elektronikusig mindent hallgattam rajt. Aztán egy meggondolatlan mozdulattal - szerencsére lekötött hangfalakkal - kinyírtam benne valamit és onnantól a hangja vetekedett egy alsó kategóriás Sokol rádióéval. Jött a PC korszak, így nem javíttattam meg hanem vettem egy low-cost Genius SW-HF 5.1 3600-ast. (most, hogy bevittem a második gyomrost, lendüljünk is tovább a sokkon) Aztán egyrészt Genius-ban megadta magát a motoros master potméter, amivel lényegében javíthatatlanná vált, másrészt váltottam PC-ről Mac-re és ezzel a Creative hangkártyámnak is bűcsút mondhattam, így a Genius-t nincs mibe dugni. Azóta zenét egy hibásnak árult - az egyik komponensen szakadt volt egy kb. 2,5mm2-es részen a hangszóróselyem - Creative GigaWorks T20 zajkeltővel hallgatok. Nemrég elkövettem egy hibát. Leültem beszélgetni egy hifibuz... izé... hifista ismerősömmel és balga módon meg találtam tőle kérdezni, hogy milyen hangja van a rendszerének. (Audio Note csöves erősítő, Audio Note álló hangfalak, épített csöves DAC, stb...) Utólag már belátom, hiba volt...

Valahol itt ébredt fel bennem a gondolat, hogy jó lenne újra normális módon zenét hallgatni. Ez az esetemben ki fog merülni egy erősítőben, esetleg hangfalakban és majd valamikor talán egy DAC-ban. Semmi audiofil bu***lás, semmi csövezés, semmi hi-res... Nem akarok/fogok/tudok súlyos tíz- és százezreket locsolni kábelekre, tápösvény és mindenféle csoda kiépítésére. Elhiszem, hogy a legalább 50 éves "pihent" réz amit hetekig áztattak folyékony nitrogénben, olyan hangokat is átvisz amit semmi más de valahogy nem tud izgalomba hozni, a mezei hangfalkábellel is boldog leszek.
Tízenpár éve poénból rendeltem egy 4$-os TDA7297-es board-ot. :D

Próbaképp összeköttem a 12V/2A-es tápjával, amin azon melegében vezetéket is kellet cserélnem, mert az éveken át tartó tárolásban valahol megtört. A táp minőségéről annyit, hogy terhelés alatt a trafója közeli rokonságot mutat egy darázzsal úgy zizeg. Na mindegy, tesztelni megfelelt. Csatlakoztattam a Sony SS-BX7 (SS-VX77) hangfalakat és hát emlékeimben nem így szólt. Fájóan fakó és részlettelen volt a hangja, pedig régen a mini hifi-vel volt tere és tartalma is. Volt kellő mély- közép és magas tartomány mindenféle hókuszpókusz nélkül. A hangszórók épek, a peremeket nem ette meg az idő, közvetlen napfény nem érte őket, csak porosak. Ezt a tompaságot okozhatja az, hogy lényegében 20 éve nem volt használva? Hangváltó gyanánt egy szűrőkondenzátor "dolgozik" benne és a vezetékezése sem valami nagy minőség. Ha megérné - ha használhatóvá tudnám tenni őket és nem kellene vennem helyettük, már megérné - örömmel megbontanám és átvezetékezném illetve rendes csatlakozóaljzatot építenék be a hátlapra.

Próbaképp ugyanerre a board-ra csatlakoztattam a Genius frontjait (kondenzátorral leválasztott 8 Ohm-os 12-25W terhelhetőségű 0,5"-es dóm magas és 4"-es szivacsperemes papírmembrános mélyközép) és az eltérés elég markáns volt. Az a kis vacak "erősítő" a papíron 2x15W-jával olyan erőteljesen és tisztán szólaltatta meg a mintazenéket, hogy csak csodálkoztam. (tudom, hogy egy határ hígfos a panel is meg a "hangfal" is, képes vagyok a helyén kezelni a dolgokat)
A forrás a Mac Mini-m volt, DSP-zve nincs a hang, ami kimegy, azt tartalmazza a zene.
Munka melletti zenehallgatásra ez is elmenne, valószínűleg fog is, ha építek neki egy csatlakozókkal ellátott kis dobozkát. Viszont amit szeretnék az inkább a relaxációs célú zenehallgatás. Jelenleg egy D osztályú Fosi Audio típusú erősítőben gondolkodok vagy ennek megfelelő alternatívákban. Hangfalnak a Sony-kat szeretném használni, ha sikerül életet lehelni beléjük. Mint mondtam nem áll szándékomban kisebb afrikai államok éves költségvetését meghazudtoló összegeket áldozni rá, csak szeretnék viszonylag kulturáltan zenét hallgatni. Ötleteket, tanácsot keresek és kérek, ezeket előre is köszönöm, de ha elhajtotok a p***a, azt is elfogadom.

Üdv. V. Körte

(#127254) Fercsa válasza Dißnäëß (#127200) üzenetére


Fercsa
senior tag

Hehe. Sajnos meg tervbe sincs ilyesmi :( [link]
Nekem sikerult hasznaltan beszerezni egyet, hangban siman hozza a D90SE-t. Ami miatt borzaszto jo, hogy csatornankent be lehet allitani a hangerot es tavval szabalyozni az egeszet.
Ahogy az egyik srac irta: now or never

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#127255) Tothg86 válasza vadkörte (#127253) üzenetére


Tothg86
tag

A Mac+Fosi jó lehet erre a célra szerintem. Ha ragaszkodsz a hangfalhoz, akkor cseréld ki azt a kondit benne, az sokat fog adni. Ha ennyit nem használtad, jó eséllyel már nem a gyári értékeket tudja a kondenzátor. Ellenben én inkább keresnék akár 10-20-30 körül egy masik hamgfalat. Sokkal jobbat kaphatsz szerintem,mint az a Sony.

(#127256) Beretvás


Beretvás
addikt

Wiim amp-ot nem tudok beszerezni most szerbiában... Nézem a Loxjie A40 et, Hifi Expessen, 255 euróba kerülne szállítanak is szerbiába ahogy látom, DE sehol nem esik szó a szállítási időről... Így nem is merem megrendelni.. :(

(#127257) mimic1979


mimic1979
aktív tag

Még mindig Streamer... Megértettem a két DAC összeférhetetlenségét, de akkor ha jól értem semmi EQ nem lehetséges? Vagy a Streamer tartalmaz valami egyszerű kivitelt? Ahhoz elég drága volt a Fulll Dirac + DLBC hogy csak úgy kikapcsoljam :DD

Esetleg a dupla DAC elkerülhető lenne "Pure" üzemmódban, mert akkor elvileg semmilyen egyéb szoba akuszikai fícsőr sincs aktiválva.
Ami tényleg mozgat ezen a téren a nagyobb bitráta.

(#127258) ktommy91 válasza Beretvás (#127256) üzenetére


ktommy91
addikt

Nem nagyon értem, hogy mitől félsz. Régóta működő, megbízható webshopról van szó. Megnézed hogy honnan rendelve a legkedvezőbb az adózás, megrendeled és kész. Legutóbb a Sabaj a 10h-t rendeltem onnan, elvileg EU raktárból... Ez a fele ugyan nem jött össze, mert kínából küldték, de áfa-mentesen és 03.22-én rendelt cuccot 04.03-án vettem át.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#127259) ktommy91 válasza mimic1979 (#127257) üzenetére


ktommy91
addikt

Szerintem fogadd meg denesdr javaslatát és vegyél egy wiim-et(akár mini is elég, ha csak annyira kell hogy optikán rákösd az AVR-re), akkor magas bitrátád is lesz, meg diracod is.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#127260) ktommy91 válasza vadkörte (#127253) üzenetére


ktommy91
addikt

Mivel a normális hanghoz jelenleg semmi sem áll rendelkezésedre, meg kellene határoznod egy keretet és kapnál segítséget, hogy azt hogy érdemes elköltened. Hiába veszel 40k-ért egy értelmes fosi erősítőt, nekem kétségeim vannak azokkal a sony dobozokkal kapcsolatban.
Részemről az egyszerű és nagyszerű megoldás az olcsó és jó hangra az egy pár swissonic v7 a hozzá való kábellel és egy SMSL M300SE.
A bonyolultabb az, hogy vadászni kell valami értelmes és olcsó 20-30-40 éves hangfalat egy fosi v3 mellé, plusz venni valami DAC-ot.

Nincs kerítés.

(#127261) Beretvás válasza ktommy91 (#127258) üzenetére


Beretvás
addikt

Az adó részét hol tudom megnézni?

(#127262) ktommy91 válasza Beretvás (#127261) üzenetére


ktommy91
addikt

Az adóhivatalnál. Nem vagyok képben a szabályzással, import költségekkel. Gondolom, áfát fizetni kell mindenre is. Régen tudom hogy az volt a recept, hogy Szerb állampolgár visszaigényelte az EU-ban fizetett áfát a határon, majd becsempészte a cuccot Szerbiába.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#127263) johnywalker válasza ktommy91 (#127262) üzenetére


johnywalker
őstag

Én sem vagyok képben, de logika szerint azt gondolnám: Eu-ból szállított termék esetén az üzlet (kb 18 %) áfa nélkül küldi Szerbiába. Ott viszont megkapja a (nagyjából) hasonló mértékü adót.Ha Kinából rendel az ember akkor sem fizet oda az emberfia, csak a hazai/Eus-t.

(#127264) denesdr válasza mimic1979 (#127257) üzenetére


denesdr
addikt

Nem a két DAC összeférhetetlenségéről van szó, csupán arról, hogy "felesleges" köröket futnál két DAC-kal ebben az esetben (de persze az is lehet, hogy így is tetszene amit hallanál). Azt én nem tudom megmondani, hogy Pure módban mit csinál pontosan az AVR-ed, ilyenkor lehet, hogy kikerüli a plusz A/D-D/A kört és a beérkező analóg hangot küldi tovább a végerősítőnek, de az is lehet, hogy nem kerüli meg, ennek utána kell járni. Mindenesetre az biztos, hogy Pure módban Dirac vagy egyéb digitális korrekció nem játszik.

(#127265) ktommy91 válasza johnywalker (#127263) üzenetére


ktommy91
addikt

Okuljunk :D
...közösségi értékesítéshez hasonlóan főszabály szerint egy belföldi teljesítési helyű ügylet lesz, azaz bruttó módos számlázás lép életbe (27-18-5%-AAM). Viszont ha áfa körös az adott magyar vállalkozás, és teljesülnek az ÁFA törvény 98-109.§-a szerinti egyéb feltételek, akkor áfamentes értékesítéssé válik...

De hogy nem fogok hozzá az áfa törvényt bogarászni, az biztos.

Plusz annyi a releváns, hogy Szerbiában áfán kívül van-e egyéb fizetendő. A hifi-expess nem tudom hogy milyen keretek között működik, de csak a nettó árat fizetjük.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#127266) hibavissza


hibavissza
veterán

Előfizetek a Spotifyra. Elsősorban kocsiban vagy otthoni soundbaron hallgatom. Nincs panasz. Viszont otthoni gépen, fejhallgatóval hallgatva olyan zenéket amik nekem is fent vannak a merevlemezen durva hangminőségbeli különbség van. Mac mini M1+AKG K92 a szett. Nem egy high-end.
Amit állítottam: Rendkívüli hangminőség be, normalizálás ki, eq ki, hangos beállításokat eszközöltem. Jobb, de még mindig pocsék. Olyan mintha botmixert dugtak volna a zenébe és megfűszerezték volna egy kis extra sziszegéssel. 320 kbps elvileg a Spoty tömörítés. Azt nem kéne hallani különbségként. Igaz a merevlemezen Hi-Res FLAC meg SACD van, de ha azt letömörítem 320 kbps MP3-ra vakteszten nem mondom meg melyik az. Szal a fülem sem etalon.
Nálam van a gond vagy ez ilyen? Ennyit tud?
Állítólag a Tidal jobb hangminőségben. Ez igaz?

(#127267) VoidXs válasza hibavissza (#127266) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Csak az appban van Opus, a böngésző AAC. Böngészőben a YouTube tud Opust, viszont ott sok a krumpli feltöltés, amik miatt nem a legjobb a híre... Sok teszten még rosszabban is teljesít, mint az MP3.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.