Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95461) mcmike


mcmike
őstag

Sziasztok,

A hétvégén újrainstalláltam a Windows-t, mert már elég régi volt szegénykém, no meg új SSD-t is kapott a konfigom (részletesen adataimnál). Minden szép és jó, problémamentesen feltelepedett az új SSD-re a Windows 10 Pro N (természetesen a legújabb, media creation tool-al készítve). Továbbá telepítettem még a szokásos dolgokat:
- Windows media feature pack (ami hiányzik a Pro N változatból)
- Visual C++ package installer
- driverek: Intel chipset inf update utility (standard install), NVidia (legújabb), Creative Sound Blaster Z, billentyűzet, egér, egyebek...
- K-Lite Mega Codec pack standard install
- illetve egyéb dolgok, de a probléma szempontjából szvsz érdektelen.

A probléma: MINDEN LOKÁLIS VIDEÓ lejátszása (mármint amik a gépen vannak) akadozik, laggol. Mindegy milyen lejátszóval próbálom, az MPC-HC64 és a built-in Media Player is ugyanazt produkálja. Ahogy az media player classisc-nál "eltűnik az egér kurzor" utána egyből elindul a laggolás (iszonyatos spike-ok jelennek meg a lejátszási statisztikában Ctrl+J). A built-in media player azután csinálja ha kiteszem full képernyőre. Tök mindegy milyen file, és milyen codec, és milyen lejátszó.. Csinálja régi és új mkv file-oknál, csinálja régi és új mpg file-oknál, mp4 file-oknál. Mindennél... :(

Youtube videók lejátszása tökéletes, Battlefield V és Metro exodus játékok futása tőkéletes, semmi gond velük. Az egész rendszer is gyorsnak és reszponzívnak tűnik, egyedül a video lejátszással van gond.

Szerintem valami egyszerű dolog lesz, és mintha a full screen módhoz vagy valami overlay állapothoz lenne köze. Amíg az egér mozgatva van, a video lejátszás tökéletes minden esetben. Amint az MPC "eltünteti az egeret", akár ablakos vagy full screen módban, az akadás beindul.

Amiket eddig csináltam:
- rendering beállításokkal játszottam az MPC-n belül
- codec-ek alaphelyzetbe állítása (codec tweak tool)
- directx frissítése
- G-Sync kikapcsolása (mondjuk nem indítottam újra a gépet emiatt)

Semmi nem hozott eredményt. Segítsetek nekem légy szíves, mert már kezdek az őrületbe jutni ezzel a problémával... :O

Légyszi ilyeneket ne: windows újrainstall, driver újrainstall. Múlt hét pénteki telepítés, mindenből a legfrissebb. Ha ilyeneket kellene csinálni akkor rég rossz lenne... :B

Előre is köszi! ;)

[ Szerkesztve ]

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.