Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91801) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok

Folyamatosan USB eszközt jelző, de az használni nem tudó dologgal kapcsolatban tudnátok segíteni? Frissen telepített Win10-nél először még jó, aztán szépen lassan frissíti magát és onnantól kezdve se Ipod se Gamapad vezérlőt nem tudja használni. Mi a megoldás erre? Természetesen a Windows eredeti.

Válaszotok előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839

(#91802) King Unique válasza TCs911 (#91796) üzenetére


King Unique
titán

Van "Milyen SSD-t vegyek?" topik is, ez ügyben már ott kellene érdeklődni, illetve előtte elolvasni a topik összefoglalóját. Az SSD tárolókapacitását pedig nem érdemes annyira kicentizni, pláne hogy az optimális működéshez javasolt mindig X % szabad tárhelynek lenni a meghajtón. Valamint a Windowsnál sem árt, ha a rendszerpartíción van kellő szabad terület, pláne a 10-esnél a folyamatos build upgrade-ek miatt. Előzőleg pedig azt írtad, hogy a bruttó 1 TB-os HDD-n jelenleg 700 GB szabad, vagyis kb. ~ 231 GB már lefoglalt. Ha ez nem fog csökkenni, akkor ez esetben egy bruttó (!) 250/256 GB-os SSD éppenhogy csak elég lehet, vagyis ez pont a kicentizéses eset lenne. Amit viszont nem javasolt erőltetni és célszerűbb lenne inkább egy nagyobb tárolókapacitású SSD-t venni.

[ Szerkesztve ]

(#91803) Döglött Róka válasza King Unique (#91802) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Naja, fél tera alatt nem vennék SSD-t:) Eddig alatta csak ingyen szereztem be:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#91804) plömplöm válasza DeFranco (#91562) üzenetére


plömplöm
őstag

nem használok képernyőkímélőt, mert nem használok crt megjelenítőt. a win10 saját képernyőkímélőit néztem meg a kedvedért, pld a buborékok boldogan jönnekmennek a notebookom kijelzőjén és a második monitoromon összevissza, a metamorfózis is a két monitoron átlógva morfozódik és a szalagok is így szalagnak

jja ez egy dell latitude 5550 és valami lg monitor analóggal bekötve

[ Szerkesztve ]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#91805) chungee


chungee
addikt

Estét!

Mostanában pár fájlnál ezt kapom amiért törölni akarom. Nem a megszokott lomtáros kérdés. Mitől van:F Mert tuti hogy nem a mérettől

[link]

(#91806) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Off a kérdésem, elnézést! Októberi frissítés óta bszakodik az alaplapi hangkártyám.
Keresnék hozzá frissebb drivert. Realtek® ALC1150 -ről van szó.
Az alaplap honlapján a legfrissebb: Verzió 4805, dátum: 2016.08.04!
Google nem sokat segít, mert ki tudja milyen szemeteket is felhoz.
Mint ha a Realteknek univerzális drivere lenne, ami nem csak ALC1150-hez jó, de ebben nem vagyok otthon!
Tudtok segíteni?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#91807) MasterMark válasza VGYke (#91806) üzenetére


MasterMark
titán

[link]

szerk.: Igen, meg kell adni az email címet, oda fognak küldeni egy ideiglenes letöltési linket. Nem tudom miért lett így átalakítva az oldal.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#91808) VGYke válasza MasterMark (#91807) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! Csak ott még ismét nem látom, mit is kellene letöltenem, illetve hol mit kell keresnem.. Lehet késő van és vak vagyok...

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#91809) MasterMark válasza VGYke (#91808) üzenetére


MasterMark
titán

64bits Vista, Windows7, Windows8, Windows8.1, Windows10 Driver only (Executable file) R2.82 2017/07/26 258 MB

De egyébként szerintem ugyanezt rakja fel a windows update is.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#91810) donmackó válasza VGYke (#91806) üzenetére


donmackó
őstag

Én innen szoktam leszedni -> Latest Realtek High Definition Audio Codecs Ehhez van grafikus felület is, Mert az update-tel települőben alapból nincs, de a store-ból le lehet szedni.

Release the cable hounds!

(#91811) VGYke válasza MasterMark (#91809) üzenetére


VGYke
addikt

Beírtam az e-mailt, 10 perce várom a választ, még nem jött! Na de hátha... :)

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#91812) MasterMark válasza donmackó (#91810) üzenetére


MasterMark
titán

Ja tényleg van egy store verzió is: [link]

VGYke: Én úgy töltöttem le, nekem jött email.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#91813) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Hello!

2 hete raktam újra a windowst(pro, nem először, nem az első gépen van fenn).
A héten elő jött olyan probléma, h bekapcsoláskor felfut minden, viszont a képernyő teljesen fekete csak az egér jelenik meg rajta. Ha újrainditom utána már megy minden gond nélkül.
Ötlet? Rakjam újra?
Köszi, szép napot!
Ervin

(#91814) Doky586 válasza Erwinke (#91813) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ujraindítás helyett: ctrl+alt+del majd feladatkezelő indítása és abból explorer.exe futtatása..

[ Szerkesztve ]

(#91815) teo77 válasza VGYke (#57256) üzenetére


teo77
őstag

Szia, sziasztok!

Miben jobb a Driver Store Explorer, mint a Patch Cleaner? Hisz az előbbi úgy látom, nem az elárvult, szükségtelen fájlokat deríti fel és távolítja el, hanem a drivereket listázza ki.

Mik a tapasztalataitok a Patch Cleaner-el? Futtattam, de nem mertem eltávolítani vele az általa talált és árva fájloknak vált 16 GB-nyi adatot, amit a Windows könyvtárban talált. Féltem, hogy valamit nagyon elszúr.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#91816) TRob1 válasza teo77 (#91815) üzenetére


TRob1
veterán

Nincs olyan hogy ez vagy az jobb, hisz teljesen más a feladatuk.
Mint ahogy írtad is. Az előbbi a drivereket listázza/törli (pl. Nvidia ~500megák össze tudnak gyűlni), utóbbi meg a felesleges fájlokat.
Ha nem bízol benne, első körben csak mozgasd át őket egy másik meghajtóra. Aztán mikor látod hogy tényleg nem kellenek, onnan törlöd manuálisan. :)

¤ R'n'R ¤

(#91817) Döglött Róka válasza teo77 (#91815) üzenetére


Döglött Róka
veterán

A patch cleaner-t felejtsd el, futtasd le ezt admin módban. Amit ez nem szed le az kell:
dism /online /cleanup-image /startcomponentcleanup

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#91818) aldebaran


aldebaran
őstag

Az asztali gépemen (W10 1809) be van állítva, hogy x idő múlva kapcsoljon ki a monitor, de az is be van állítva, hogy ne menjen alvó üzemmódba, ennek ellenére azt csinálja, hogy amikor sokáig nem nyúlok hozzá, egyszerűen hiába mozgatom az egeret és nyomkodom a billentyűzetet, nem látok semmit a monitoron, a gép viszont zúg továbbra is, mintha működne.
Mi lehet a baja?
Az energiabeállításokon kívül hol tudom még ezt szabályozni?

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#91819) macimeister


macimeister
aktív tag

Sziasztok. Hogy tudom megoldani hogy a gép minden bekapcsolasnal egy előre konfigurált alap állapotba térjen vissza és minden változás törődjön? Régi windows steadystate már nincs, de hasonló ingyenes megoldásban gondolkodok

(#91820) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Valaki tudna abban segíteni, hogy újrahúztam a rendszert és most minden másolásnál stb rendszergazdai jogosultságot kér, ez mitől van? Korábban ilyennel nem találkoztam... Hol lehet ezen változtatni?

Köszönöm! :R

(#91821) akaido válasza Gtaati (#91820) üzenetére


akaido
addikt

[A Felhasználói fiókok felügyelete szolgáltatás engedélyezése vagy letiltása ] Nézd meg mi van beállítva.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#91822) akaido válasza macimeister (#91819) üzenetére


akaido
addikt

[SteadyState alternatives for Windows 7/8/10]

-Esetleg DeepFreeze

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#91823) akaido válasza aldebaran (#91818) üzenetére


akaido
addikt


"Checkold" az "Enegiarázdálkodási" sémád speciális beállításait, ha még eddig nem tetted volna.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#91824) Gtaati válasza akaido (#91821) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Itt csak a csúszkát találom ahol be lehet állítani, hogy kérek-e értesítést vagy sem... Vagy rosszat néztem? Egyébként lent van, hogy nem kérek értesítést..

Köszi!

(#91825) DeFranco válasza Gtaati (#91824) üzenetére


DeFranco
nagyúr

gondolom nincs a tulajdonodban a mappa, ezért kell rendszergazdaként jogosultság mindenhez. újratelepítésnél előfordul

"tedd magadévá" ;]

(#91826) akaido válasza Gtaati (#91824) üzenetére


akaido
addikt

Szerki. DeFranco megelőzött.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#91827) Gtaati válasza DeFranco (#91825) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

Most ezt nem igazan ertem, van harom meghajtom tobb szaz mappaval es akkor egyesével kell ezt megcsinálnom? Nem lehet a teljes meghajtora valohogy egyben megcsinalni?

Köszönöm!

(#91828) friccccc


friccccc
tag

Sziasztok
Automata frissítésekkel gyűlt meg a bajom már többször.
Otthagyom a gépet (megy este is) és amikor ránézek minden bezárva a gép megy (újraindut)...
Olyan kérdésem lenne, hogy ki tudom azt kapcsolni win 10 ben h csak akkor tegye fel a frissítést ha a gép kikapcsol? ne random amikor ő úgy dönt? Tudom h belehet állítani időt h mikor ill kilehet lőni h abszolút ne szedjen frissítést, de deffendert használok.... Ezért lenne jó ha lenne olyan opció h szedje le ami van és kell, de csak akkor rakja fel amikor leáll, ne amikor ő jónak látja... és reseteli nekem a gépet....:S
Köszi előre is :R

(#91829) aldebaran válasza akaido (#91823) üzenetére


aldebaran
őstag

Ez rendben van.
Érdekesség, hogy a megosztott mappáimat elérem másik gépről, tehát nem alvó állapotban van.
Lehet, a videokártya kapcsol ki úgy, hogy hiába mozgatom az egeret, a billentyűzetet ütöm, nem kapcsolja be a monitort? Pár perc után nincs gond, akkor bekapcsolja, csak ha otthagyom hosszabb időre, akkor nem kapcsolja be a monitort.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#91830) King Unique válasza friccccc (#91828) üzenetére


King Unique
titán

Ha legalább Pro kiadást használsz, akkor pl. a csoportházirendben beállítható a frissítések konfigurálása. De akár egyéb módon is megoldható, sőt akár a Home kiadásnál is helyileg / külső programmal az automatikus frissítés elkerülése. Ahogyan a Pro esetében közvetlenül a gépházban is van lehetőség az egyes frissítések szüneteltetésére, halasztására. Az meg a másik, hogy nem olyan régen volt szó arról, hogy ha a gépházban manuálisan nem bök rá a user a frissítések keresése opcióra, akkor elvileg nem fognak a havi opcionális (C, D) összesítő frissítések települni nála, hanem csak a szokásos, a 2. kedden kiadott csomag (B). Aztán ez az automatikus újraindítás megint nem teljesen úgy van, mert egyrészt ott a 18 órás aktív időszak, másrészt akár 1 héttel (!) későbbi egyéni újraindítási időpont is beállítható.

[ Szerkesztve ]

(#91831) friccccc válasza King Unique (#91830) üzenetére


friccccc
tag

Köszi a gyors választ. :R
A szüneteltetés, halasztás szuper lenne,de sajnos soha nm tudom előre mikor fut a gépen valami...
Ezért is felejtős a halasztás és a 18 órás aktív időszak is(este is megy), illetve a heti halasztásos opció is amit említettél. Tőlem jöhet minden frissítés, az pont nm zavar, de csak akkor menjen fel amikor offolom a gépet. NE INDULJON ÚJRA amikor ő feltette .... (ha offolom utána azt csinál amit akar :D )
Ez a lényeg . Szóval sajnos amiket ajánlottál nm jók számomra.

(#91832) King Unique válasza friccccc (#91831) üzenetére


King Unique
titán

Mi az, hogy nem tudod előre? A szokásos havi összesítő frissítés (B) minden hónap 2 . keddjén jön már hosszú évek óta. Ha rendszeresen használod és frissíted a Windowst, akkor pont hogy lehet rá számítani. De ha csak ritkán és sokáig nem volt frissítve, nyilván akkor is pont az elmaradt frissítések miatt. Az aktív időszak pedig tetszőlegesen beállítható, nem muszáj kezdésnek reggel 8 órát megadni, lehet az későbbi időpont is.

Szóval bőven van lehetőséged beállítani, pláne ha Pro kiadást használsz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#91833) DeFranco válasza Gtaati (#91827) üzenetére


DeFranco
nagyúr

de.

(#91834) friccccc válasza King Unique (#91832) üzenetére


friccccc
tag

Úgy értettem, hogy nm tudom előre mikor nem használom a gépet én, vagy bárki más. Mikor nm fut rajta semmi stbstb. Az aktív időszak is totál kiesik, mert mivel nm egyedül használom és nincsenek fix időpontok előre tervezhetően, ezért nm tudok találni egy olyan időpontot amikor 100%osan nm fut rajta semmi. Ezért kéne az az opció, amit írtam , hogy kikapcsoláskor tegye csak fel a letöltött frissítéseket és next bekapcsnál meg is vagyunk:)

(#91835) Doky586 válasza friccccc (#91828) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"csak akkor tegye fel a frissítést ha a gép kikapcsol? ... csak akkor rakja fel amikor leáll"

Azt hittem ezt még az általános iskola előtt megtanulja minden gyerek hogy egy kikapcsolt gép nem csinál semmit. Ha egy hajszárító ki van kapcsolva akkor nem fúj, nem melegít, nem szárít, ugyanígy a kikapcsolt számítógép (pl ki van húzva a konnektorból) nem frissít...

Csak akkor tud frissíteni ha be van kapcsolva..!
A frissítés utáni újraindítás (ez lépteti érvényre a frissítést) csak a beállítható 'aktív időszakon' kívül teszi meg magától HA nincs user-aktivitás (egér, billentyűzet). Ha van valami fontos munkád akkor az aktív időszakot állítsd át (amit bármikor bármennyiszer megtehetsz), ha elkészült az éjszakán átnyűló feladat (pl videokonvertálás) akkor visszaállítod, és kész.. :K

[ Szerkesztve ]

(#91836) friccccc válasza Doky586 (#91835) üzenetére


friccccc
tag

OK Rosszul fogalmaztam,akkor frissítsen/települjön miután rákattintok a leállításra........
NM kivitelezhető az általad ajánlott módszerek közül egyik sem! Ha valami végez, Indul más AUTOMATIKUSAN ! És nincs ott valaki állandóan a gépnél. Tehát nm tudom halasztgatni:) Értsd meg amit szeretnék. Lehet h ennyire rosszul írtam le, de olyan opciót mondj légy szíves,ha tudsz, hogy a leállításra való kattintáskor csinálja meg a frissítésekkel a dolgát és ne bármikor ... Nm jó egyik általad felsorolt sem sajnos, hidd el nm kukacoskodni szeretnék, valóban nm ok egyik sem.

(#91837) Doky586 válasza friccccc (#91836) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

15 óránként 1x kell csak ott lennie (átállítania) valakinek hogy ne induljon automatikusan újra.
Vagy a letöltés minimális sávszélesség foglalása zavar ?
Vagy a telepítés (újtaindítás) 2 perce? Ha ennyire időkritikus a dolog akkor vegyél egy tartalék gépet.. :K

(#91838) #07746304


#07746304
törölt tag

[link]

Ez mennyire legális?

(#91839)



addikt

Sziasztok!

Windows 10 log-in screenen, hogy lehet elérni, hogy kilistázza a lehetséges usereket?
Elvileg ott kéne legyen a bal alsó sarokban, de nincs ott.

(barátnőm céges laptopjába nem tud visszalépni, mert nem az övét adja fel defaultnak, viszont fejből nem tudja a usernevet, mivel a username egy bonyolult domain)
De egy listából ki tudnánk választani, melyik az övé és a hozzá tartozó belépő kódot már tudja.

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#91840) MasterMark válasza (#91839) üzenetére


MasterMark
titán

Ha be van valaki mas lepve, akkor nem biztos hogy mutatja a tobbieket, amig az ki nem loggol.

Tehat ha csak lockolva van a gep, nem pedig log-out-olva.

Restart kilepteti.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#91841) válasza MasterMark (#91840) üzenetére



addikt

Nincs más belépve, egész nap ő használta csak a gépet.
Annyi, hogy lezárta a képernyőt, aztán már nem tudott visszamenni.

Közben megoldódott, mert utánajártunk a username-nek. De most már érdekelne,hogy van-e errre valami megoldás, ha nincs külső segítség. :)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#91842) zolee001 válasza (#91841) üzenetére


zolee001
őstag

ITT képekkel illusztrálva

(#91843) MasterMark válasza zolee001 (#91842) üzenetére


MasterMark
titán

Valoszinuleg domainba leptetett gepen nem fogja tudni ezt maganak allitgatni.

Switch Tax

(#91844) válasza zolee001 (#91842) üzenetére



addikt

Köszi, így tudom.
Az a kérdés, hogy kint vagyunk rekedve a log-in screenen, akkor mit lehet csinálni. :)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#91845) zolee001 válasza MasterMark (#91843) üzenetére


zolee001
őstag

A mai világban bármi elöfordulhat,itt irta vki,hogy NT-t üzemeltet 2018-ban

(#91846) Doky586 válasza (#91841) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"van-e errre valami megoldás"

Van. Meg kell jegyezni a usernevet... :C

(#91847) zolee001 válasza (#91844) üzenetére


zolee001
őstag

Elvileg a "sign is option" alatt ki kell(ene) irni a domain nevet,usernevét meg csak tudja

(#91848) envagyok


envagyok
veterán

Frissen telepített windows 10-en szeretném a dokumentumok és a képek mappát áthelyezni másik meghajtóra, de nem engedi, mert ezen a helyen egy nem átirányítható mappa van.
Régen is volt ilyen problémám, ha jól emlékszem, akkor valamit a onedrive kavar be.
Mit lehet tenni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#91849) akaido válasza #07746304 (#91838) üzenetére


akaido
addikt

SoftDirect.hu Innen vettem mind a 3 Windows-omat, igaz azok 7-esek.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#91850) akaido válasza aldebaran (#91829) üzenetére


akaido
addikt

Másik tipp:
"Go To": Eszközkezelő.
Az egered nevére jobb klikk/Tulajdonságok majd Energiagazdálkodási fül:
Távolítsd el a kijelölést A gép kikapcsolhatja ezt az eszközt, hogy energiát takarítson meg opció elől.
Jelöld be Az eszköz felébresztheti a számítógépet lehetőséget.
Ugyanezt a billentyűzeteddel is.

Az Energiagazdálkodás javítását is el lehet indítani, nekem pl. azt jelezte, hogy túl hosszú a képernyő és a rendszer alvó módba helyezése előtti várakozási idő, ezt javította a Hibaelhárító.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.