Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91501) Cs1csó válasza Angel2014 (#91500) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem teljesen értem. Tehát korábbi build-en voltál -mondjuk 1803-as - ami frissült 1809-esre tegnap majd ez ma frissült még tovább. Ez így rendben van, nyugi.

A keresőbe írd be "winver" és enter aztán nézd meg mit mutat most ez a legfrissebb: 17763.194

(#91502) Angel2014 válasza Cs1csó (#91501) üzenetére


Angel2014
addikt

Most ez..Ezt azért is kérdem ,mert tegnap kicseréltem a 03.as wint 09 esre a pendrivon de ha megint frisstettek akkor megint jött ki ma újabb build amit tegnap lehúztam a hivatalos oldalról.

Szóval az a kérdés a tegnapihoz képest megint frissült?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#91503) Cs1csó válasza Angel2014 (#91502) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pendrive-on? A jelenlegi MS oldaláról is elérhető, letölthető ISO amivel tiszta telepítést csinálhatsz egy régebbi WIndows 1809-es build-et tartalmaz, és miután azzal telepítetted és hagyod neten a rendszert sőt még nyomsz egy update-et is hogy keressen akkor pikk-pakk frissíti magát a .194-es végűre.

A tiszta telepítésre alkalmas ISO-k soha sem a LEGESLEGFRISSEBB build-et tartalmazzák, kb. már a megjelenése után 1-2 hét és jön is rá egy verziószámot is emelő update, de külön már annak nem fognak egy új ISO-t készíteni.

Az utolsó kérdésedre - ha az előzőek nem lettek volna elegendő magyarázatnak - az a válasz, hogy lehet jött valami de mindegy a lényeg az, hogy most a legfrissebb build-en vagy.

[ Szerkesztve ]

(#91504) Angel2014 válasza Cs1csó (#91503) üzenetére


Angel2014
addikt

Onnan szedtem le és csináltam most egy tiszta telepítést.. :K

Teljesen szétzúzta a gépem az a frissítés ami most jött , olyan hangom volt a gamer gépemen mint egy szokol rádió.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#91505) blackmacs


blackmacs
aktív tag

Üdv mindenki!

Valahogy ki lehet varázsolni az asztalra a sajátgép ikont?

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#91506) King Unique válasza blackmacs (#91505) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván ki lehet, számos leírás van, ami ezt részletezi. Példák: [link], [link].

(#91507) blackmacs válasza King Unique (#91506) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Köszönöm,sikerült! :R

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#91508) Attila2003 válasza #86564352 (#91491) üzenetére


Attila2003
tag

Attila
Eszköz ikonja
DESKTOP-ACEMHCBP31-DS3LTovábbi műveletek
Állapot
Eszközadatok és -támogatás
Eszköz nyomon követése
Telepítse a legújabb frissítéseket az eszközéhez az eszközállapot és a biztonsági állapot lekéréséhez. Ha az eszköz már frissítve van, jelentkezzen be Microsoft-fiókjával.

Útmutató az eszköz frissítéséhez

A Windows-frissítés újdonságai
Ennyit lehet. Eltávolitás nincs. Ez az alaplapos gépem már nincs meg.

(#91509) Werkly


Werkly
őstag

Telepíteni netügyileg on vagy offline érdemes? Driverügyileg érdekelne. Kösz!

(#91510) Attila2003 válasza Attila2003 (#91508) üzenetére


Attila2003
tag

Megvan. A második menü a nyerő. Köszi!

(#91511) Cs1csó válasza Werkly (#91509) üzenetére


Cs1csó
félisten

Online, így le tudja szedni a Windows 10 az esetlegesen hiányzó vagy újabb driver-eket.

(#91512) Döglött Róka válasza pendre54 (#91494) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Azert ismerjuk el hogy ez max elkenese a problemanak es nem megoldas.

Ugyanazt csinald vegig amit laskr99nek irtam. Nagyot rohognek ha a Battlefield leakelne.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#91513) Adiking


Adiking
tag

Sziasztok

Ha windows 10-ben létrehozok egy virtuális windows 7-et, az megoldhatja egy addig nem kompatibilis hardware problémáját?

Köszönöm, Ádám

(#91514) Cs1csó válasza Adiking (#91513) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tehát van egy hardvered ami nem megy Windows 10-en - pl. egy nyomtató - akkor az egy virtuális gépre telepített Windows 7-en működni fog e? Szerintem igen.

(#91515) regener válasza Adiking (#91513) üzenetére


regener
veterán

Meg, csak meg kell adni a gép beállításaiban hogy lássa azt a hardvert a gazdáról.

(#91516) Doky586 válasza Adiking (#91513) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az attól függ...

Pl egy ISA buszba dugható kártyát akarsz használni egy ezen a héten vett legkorszerűbb alaplappal? Nos ezen nem fog semmit se segíteni.. :))

Még egy PCIe slotot vagy SATA portot is elég nehézkes átadni a host gépnek..

[ Szerkesztve ]

(#91517) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

Döglött Róka nincsenek ilyen fileok.
A program megvan, de a logokat nem találtam.

Egyébként sajnos fenn áll a fagyás.
Ma 2 dota meccs alatt is lefagyott. (kettőt játszottam) Az egyiknél 25 percnél, a másiknál már az ötödik percnél. De érdekes, hogy utána már nem. Pedig a második kör, ahol 5 percnél fagyott le teljesen, ott tartott vagy 50 percig a kör. :)
Már kék halál sincs, egyszerűen megáll a kép. De például a TeamSpeaken még tovább tudok beszélgetni a többiekkel. De az asztalra nem tudok kilépni már. Meg semmire nem reagál, de a ts még megy a háttérben. :D
Furcsa nekem ez az egész. Azon túl, hogy felettébb kellemetlen! :D

Értem a csíziót.

(#91518) pigatt válasza pigatt (#91437) üzenetére


pigatt
őstag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek a témában, sajnos az összefoglalóban sem találtam egyértelmű választ erre.
Mi van akkor ha hardver csere miatt szeretném újra telepíteni a Windows (alaplap + cpu, esetleg még ssd), ilyenkor a beaktivált licensz-el kell valamit csinálni, vagy újra megadom telepítéskor a termékkulcsot és kész?
Nem OEM verzió!

Köszönöm!

i9 / 4080 / 32"

(#91519) asus1


asus1
aktív tag

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy itt ahol lakom ebben az utcában csak 15mbit/s-os net van, ami nem is lenne akkora probláma(de az amúgy), csakhogy a windows este 6 után elkezd valamit tölteni és lefogja a netet..
Leszedtem egy programot, és látom, hogy mi okozza a problémát, viszont nem tudom, hogy mi az és hogyan kéne leállítanom, vagy kikapcsolnom!
Képen a látszik, hogy a service traffic okozza a problémámat.
Valaki tudja mi az? Vagy mit kell kikapcsolnom, hogy abba hagyja a háttérben való le fel töltögetést?

(#91520) Imifej válasza blackmacs (#91505) üzenetére


Imifej
senior tag

Én megfogtam egérrel, és kihúztam az asztalra. :)

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#91521) Doky586 válasza asus1 (#91519) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tehát 15 000 kbps neted van amiből ez 144 kbps -t foglal.. Ez a probléma.. :F
(18 x 8 = 144)

(#91522) asus1 válasza Doky586 (#91521) üzenetére


asus1
aktív tag

Nem!
Az a probléma, hogy pl játék alatt a ping 35-50-ről folyamatosan 100-180 között ugrál és így nem lehet csinálni semmit.. Napközben teljesen jó minden, este 6 kor kezdi el és kb este 10-11-ig csinálja, utána megint minden oké.

(#91523) csixy válasza asus1 (#91522) üzenetére


csixy
addikt

"I finally managed to figure it out. Turns out it was netbalancer itself which was causing the problem. After exiting the netbalancer service, data usage came back down to normal levels."

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#91524) asus1 válasza asus1 (#91522) üzenetére


asus1
aktív tag

Azt elfelejtettem, hogy a feltöltésem 0,7 mbit/s és mutatja, hogy tölt is fel valamit. Valószínűleg az fogja meg a netet és nem a letöltés.

(#91525) zolee001 válasza asus1 (#91524) üzenetére


zolee001
őstag

resource monitor ,a windows része kb 20 éve
haladobbaknak netstat

(#91526) asus1 válasza zolee001 (#91525) üzenetére


asus1
aktív tag

System terheli és küld valamit, nem fogad kb semmit.

(#91527) Morris


Morris
veterán

Sziasztok.
Szeretném megvásárolni a win 10-et.
Hol érdemes?
Ebay-en hirdetnek licensz kulcsokat.
Magyarországon az árukeresőn láttam home kiadást 15k-ért.

(#91528) akaido válasza Morris (#91527) üzenetére


akaido
addikt

[Itt vennék Pro-t]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#91529) omg


omg
csendes tag

Sziasztok! a napokban megjött a 1809-es frissítés a gépemre.települt is hiba mentesen. viszont azt vettem észre,hogy létrehozott 1 Windows.old mappát,így kb 25 Gb helyet foglalva el pluszba. ez normális? van "értelme" törölni ezt a mappát,hogy visszanyerjem a tárhelyet? vagy majd jön újabb frissítés,amivel megoldódik ez?!

(#91530) King Unique válasza omg (#91529) üzenetére


King Unique
titán

Normális, minden build upgrade után ez van, bekerül a korábbi rendszer a Windows.old mappába, hogy szükség esetén vissza lehessen rá állni stb. Ha ez nem cél és nem piszkálod, akkor az aktuális upgrade után az újabb Windows 10-verzióknál elvileg 10 nap után automatikusan törlésre kerül. De ha nem akarsz addig várni és biztosan nem akarsz visszaállni az előző verzióra sem, akkor a lemezkarbantartóval előtte is tudod manuálisan törölni.

[ Szerkesztve ]

(#91531) omg válasza King Unique (#91530) üzenetére


omg
csendes tag

Ezzel a törléssel nem sérül maga a rendszer? utána is minden "normálisan" fog működni?

(#91532) Doky586 válasza omg (#91529) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez normális. Nincs értelme manuálisan kikényszeríteni a törlést.

(#91533) King Unique válasza omg (#91531) üzenetére


King Unique
titán

Ha szakszerűen csinálod a linkelt módon, akkor nem, nem sérül.

(#91534) omg válasza King Unique (#91533) üzenetére


omg
csendes tag

Ok. Köszi!!

(#91535) M5Norbi


M5Norbi
őstag

Üdv mindenkinek!

Kis segítséget kérnék.
Adott egy két parcióra osztott 1tb-os Seagate HDD.
Itteni ajánlásra vettem pár éve (ST1000DM003)

Ezidáig Windows 8.1 volt rajta. Tök jó volt és stabil de így kb négy év után illetve DX12 miatt újra akartam telepíteni.A napokban telepítettem újra immár Windows 10-es oprendszerrel.
A két partíciót megtartottam és a tároló részén meghagytam az adatokat.
A rendszerpartícióra üresen ment a telepítés pendriveról.

Ez nem ment egyszerűen mert feljött a "A Windows nem telepíthető erre a lemezre.
A kijelölt lemez MBR partíciós táblát tartalmaz."

Ezt sikerült átlépnem és végül feltelepült mert a pendriveot kétféleképp mutatta és ha jól rémlik a nem UEFI-ssel elindult a telepítés. Viszont azóta olykor belassul,fagyogat az egér is lassan mozdul ilyenkor.
Nem használhatatlan de nyilván ez nem jó így.
HDD tuti jó ellenőriztem HD Sentinellel.
Lehet hogy driver probléma csak hogy derítsem ki és hogy javítsam.
Vagy esetleg csak a full tiszta telepítés a megoldás?

Előre is köszönöma segítséget. :R

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#91536) Adiking


Adiking
tag

Köszönöm a válaszokat csicso82, regener, Doky586 :)

Így már bele merek vágni.
Egyébként egy USB-s OBD kábel és a hozzá tarozó software miatt lenne szükség

(#91537) prabhu válasza M5Norbi (#91535) üzenetére


prabhu
senior tag

Az igazi megoldás egy [SSD] beszerzése és arra tiszta telepítés, miközben a HDD le van húzva.

(#91538) z123456z


z123456z
senior tag

Sziasztok. A fiam gépén adott egy alap Win10 "N" verzió, amihez játékokhoz hiányzó dll-ek miatt lett néhány dolog telepítve, csak már nem emlékszem pontosan mi. Karácsonykor belekerül egy pár dolog, és újra kéne rakni a rendszert is, csak nem akarok állandóan dll hiányosságok után nyomozni, hogy mit hogyan...
Ha esetleg egy Win10 Pro kerülne fel, azzal is lennének ezek a .dll hiányosságok, vagy a pro-t használók nem is ismerik ezt a jelenséget?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#91539) Sub-ZeRo válasza z123456z (#91538) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

N az nem tartalmaz néhány dolgot, azért hiányolja a rendszer. Szedj le egy normális 10 home/pro rendszert és akkor nem lesz gond vele.
[link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#91540) z123456z válasza Sub-ZeRo (#91539) üzenetére


z123456z
senior tag

Köszi.

(#91541) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok!

Van egy furcsa jelenségem. Egy felcsatolt hálózati meghajtó egyik mappáját véletlenül rögzítettem a gyors elérésbe de levenni már nem tudom. Hiába kattintok a jobb gombos menüben a levétel parancsra, nem történik semmi, annak ellenére sem, hogy közben leválasztottam a felcsatolt meghajtót. A registry-ben kerestem a mappa nevét, de sehol semmi.
Tudja valaki, hogy hogy tudnám onnan kiszedni?

(#91542) M5Norbi válasza prabhu (#91537) üzenetére


M5Norbi
őstag

Igen ezt én is tudom.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#91543) Sub-ZeRo válasza Clemi (#91541) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Rakd vissza a hálózati meghajtót és ha fent van, úgy csatold le.

Második verzió ha az első nem működik: [link]

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#91544) zolee001 válasza Clemi (#91541) üzenetére


zolee001
őstag

net use Z: / delete

Admin parancssorban és a Z helyére azta betüt irod ami neked a drive

(#91545) Morris válasza akaido (#91528) üzenetére


Morris
veterán

Köszönöm :R

(#91546) chungee


chungee
addikt

Napot!

Intézőt használom és azt szeretném ha lista nézetbe töltene be. Ne pedig a részletes nézet legyen. Hogyan tudom ezt beállítani:F De úgy hogy ne kelljen minden alkalommal, mert azt én is megtudom :DDD

(#91547) DeFranco


DeFranco
nagyúr

annak mi lehet az oka, hogy rendszeresen előfordul hogy a képernyőkímélő egyszerűen efelejt bekapcsolni?

a gyakorisága rendszertelen, de több alkalommal arra lettem figyelmes, hogy már régen mennie kéne és ott mered a desktop a képernyőn ami nyilván nem annyira vidám.

háttérben szeritnem nem fut olyan folyamat ami ébren tartaná, nincs semmi különös telepítve a gépre, és általában csak egy böngésző van megnyitva.

vannak azért a 10-esnek hülyeségei... :U

(#91548) cigam válasza DeFranco (#91547) üzenetére


cigam
félisten

Böngésző nélkül próbáltad? Ha kihúzod az egeret(letiltod a touchpad-et), akkor sem megy el aludni?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#91549) DeFranco válasza cigam (#91548) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem húztam ki az egeret, de eddig ment egérrel is aludni és újraindítás után most is megy, nem az egér hibája.

böngészőt becsukva sincs változás

(#91550) cigam válasza DeFranco (#91549) üzenetére


cigam
félisten

De lehet az egérben valami szmötyi, ami csak véletlenszerűen kerül az érzékelő elé, és bár látni nem látod, néha (élet)jelet ad az egér. Főleg ha valami nagyobb felbontású példány.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.