Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91201) Sub-ZeRo válasza DeFranco (#91200) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem megteheted. Ki kell lépned a fiókból és helyi fiókba kell lépned.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#91202) laskr99


laskr99
addikt

Valaki futott már bele olyan hibába, hogy a ram szépen lassan telik meg? Normális telítettségről indulva szépen lassan addig, míg teljesen meg nem telik a 24GB, semmi nem fut ami használná... 1809 eredeti win.

(#91203) DeFranco válasza Sub-ZeRo (#91201) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez logikus, de valahonnan megállapítható, hogy mikortól van a fiókhoz rendelve a licensz, van ennek valami ellenőrzési módja?

elvileg én is úgy gondolom hogy elég egy belép, restart, kilép, de ha valaki tudja a konkrét workaroundot ami biztosan OK akkor szívesebben mennék abba az irányba.

(#91204) adika4444 válasza DeFranco (#91203) üzenetére


adika4444
addikt

Ha kilépsz, és offline-ra váltasz, a gép aktiváltásga is megszűnik. Nem tudom, hogyan lehet kerülni.

üdv, adika4444

(#91205) Cs1csó válasza laskr99 (#91202) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, de csak egy szarul megírt program miatt - 3x próbáltam kukáztam - CG File Explorer a FIFA 18-at lehet vele MOD-olni (arcok, mezek, zászlók stb.) 32 GB RAM az ami elbír vele még 16GB-nál is Crash-el memória túlcsordulás miatt.

Ha semmi extra nincs és nem gyenge a géped akkor ott valami gond van.

Futtasd le ezeket - hátha kártevő -
- Adwcleaner, MBAM Free, Emsisoft Emergency Kit, esetleg egy Rescue disket is csinálhatsz egy másik gépen pendrive-ra és arról is egy keresést - Avira , Kaspersky

Ha van védelmi programod azzal is csinálhatsz egy keresést

Végső megoldás egy Windows tiszta telepítés és ne lakd be az elején egy pár szükséges programot tolj fel rá és használd ha nem jön elő a probléma akkor mehetnek fel a szokásos programjaid és ha megint előjön akkor valamelyik okozhatja.

AZ eseménynaplót is megnézheted hátha van erre valami utalás és hátha ki tudsz belőle hámozni valamit, guglis keresés a hibára stb.

Ha van valami sépci programod ami unikum annak a nevére is rákereshetnél + memory leak stb. szavakra hátha dob ki valamit.

[ Szerkesztve ]

(#91206) jasonka


jasonka
aktív tag

Üdv a Bajtársaknak !

Szeretett Win10 -em jobb alsó sarkában a "jegyzetikonban" (az "Új értesítésekben") vízszintes vonalak jelzik, hogy "van valami mondanivalója" számomra, de rákattintva : "Nincs új értesítés" - ugyanakkor az alsó ikon szerint : "Új értesítések (Kikapcsolva)" . Nem emlékszem, hogy kikapcsoltam volna - de ám legyen ! : jobb egérgomb - fekete alapon : "Értesítések bekapcsolása" - mire semmi sem változik... :O

Mi a megoldás ? Segítsetek !

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#91207) Cs1csó válasza jasonka (#91206) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kezdésnek:

Gépház - Adatvédelem - Háttérben futó alkalmazásoknál a gépház és a biztonsági központ is legyen engdélyezve

A másik hely - Gépház - Rendszer - Értesítések és műveletek - Alkalmazások és más küldők értesítéseinek a megjelenítése is legyen engedélyezve és ha alatta van valami pl. gépház az is legyen pipa

(#91208) jasonka válasza Cs1csó (#91207) üzenetére


jasonka
aktív tag

Üdv !
Úgy néz ki a "Biztonsági másolat készítéssel" lehet a gond, mert folyton azt írja, hogy a legutóbbi biztonsági másolat mentés nem fejeződött be. Ha újraindítom, egy idő múlva azt írja, ki, hogy a "Biztonsági másolat készítés nem tudott elindulni, mert nem tartozik hozzá....Belső hiba..."
Én korábban úgy állítottam be, hogy csak a C:\ (a rendszer + a telepített alkalmazások) partíciót mentse el a másik belső winchester egy olyan partíciójára, amin - néhány jelentéktelen alkönyvtáron kívül - semmi más nincs, és hely is van bőven.

Hja kérem ! A Belváros !...

(#91209) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Megnéztem a feladatkezelőt és a memóriát 50%-ban használja a qbittorrent,
lehet hogy ezért lassú az oldalbetöltés?
Mi a véleményetek a AdBlock, Flashblock; Ghostery; együttes használatáról?

(#91210) Sub-ZeRo válasza cooi11 (#91209) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha töltesz le, vagy fel, akkor szerinted nem fog lassulni a neted?! :U
A ram-hoz nincs köze, hogy 50%-on áll, kivéve akkor ha memory leak-es a program és megáll tőle a gép.

Adblock plus + ghostery kombóval semmi baj nincs. Csak eszi a ramot a böngésző tőle.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#91211) Brandynew válasza cooi11 (#91209) üzenetére


Brandynew
őstag

uBlock Origint használj, az AdBlocknak nagyon nagy az erőforrásigénye, és tele van fizetett kivételekkel.

Ha pl. Firefoxot használsz, akkor Flashblock-ot felesleges, mert alapból tiltva van minden Flash tartalom. Ghostery is felesleges szerintem uBlock Origin mellett.

[ Szerkesztve ]

(#91212) DeFranco válasza adika4444 (#91204) üzenetére


DeFranco
nagyúr

húha, erről még nem hallottam...

(#91213) prabhu válasza DeFranco (#91212) üzenetére


prabhu
senior tag

(#91214) Cs1csó válasza cooi11 (#91209) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 UBO és a Ghostery-t is kukázd.

(#91215) DeFranco válasza prabhu (#91213) üzenetére


DeFranco
nagyúr

király, köszönöm!

(#91216) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Valamilyen paranccsal meg tudom nézni, hogy milyen HDD vagy SSD van a gépben?

(#91217) Cs1csó válasza -secret- (#91216) üzenetére


Cs1csó
félisten

Eszközkezelőben.

(#91218) -secret- válasza Cs1csó (#91217) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Köszi, meg is van. :R

(#91219) prabhu válasza -secret- (#91216) üzenetére


prabhu
senior tag

Nálam alap minden gépen egy Hdsentinel, hogy lássam, hogy pontosan mi, milyen állapotban van benne és milyen módon csatlakozik.

Utána akár le is lehet szedni a progit.

[ Szerkesztve ]

(#91220) -secret- válasza prabhu (#91219) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Egy pénztárgépről van szó, nem tennék rá semmit ha nem muszáj. Az másnak a dolga, csak nem tudtam, hogy cseréltek-e benne háttértárat, de igen.

[ Szerkesztve ]

(#91221) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Illetve egy olyan kérdés még, hogy a legalsó az milyen meghajtó, vagy micsoda?

(#91222) Cs1csó válasza -secret- (#91221) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tudnál esetleg több képet, tehát most ezek fizikailag is külön lemezek vagy csak simán egy HDD több partícióval mert ebből nem látszik.

(#91223) Sub-ZeRo válasza -secret- (#91221) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Úgy néz ki, mintha a egy régebbi windows telepítésnél nem töröltél minden meghajtót és az megmaradt, így látod az új rendszeren.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#91224) -secret- válasza Sub-ZeRo (#91223) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Köszi, s ezt el tudom tüntetni?

(#91225) Doky586 válasza -secret- (#91224) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mi a probléma?

Lemezes kérdésekhez Lemezkezelő képet illene csatolni..

(#91226) jasonka válasza Cs1csó (#91207) üzenetére


jasonka
aktív tag

Köszönet :R - megoldódott ! :D

Valóban egyes "értesítések" le voltak tiltva - ráadásul a "Felügyeleti eszközök" / "Helyi szolgáltatások" között pár napja "racionalizálást végeztem" és letlltottam pl. a "Biztonsági másolat mentés" egyes funkcióit, emiatt nem tudott elindulni. Most már működik. :C

(Nade ha már itt tartunk : ugyan minek a "Helyi szolgáltatásoknál" pl. az "Antennakezelési és repülésüzemmód- szolgáltatás" avagy a "Kiskereskedelmi bemutató szolgáltatás irányítja az eszközt kiskereskedelmi bemutató üzemmódban" ; a "Pénztárca ügyfelei által használt objektumokat szolgáltatja" no és "A virtuális gép állapotát figyeli a SZÍVVERÉS (!) rendszeres időközönkénti jelentésével" ??? :F :DDD :DDD :DDD )

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#91227) Sub-ZeRo válasza -secret- (#91224) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lemezkezelőben törlöd.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#91228) Cs1csó válasza jasonka (#91226) üzenetére


Cs1csó
félisten

A "felügyeleti eszközök" és hasonló helyekre direkt nem mászok be manuálisan, persze ha végigolvassa az ember akkor sok fölöslegesnek tűnő dolog van de a nagy része amúgy is fel van függesztve ergo erőforrásokat nem emészti, plusz minden mindennel - is - összefügg tehát ezért kell óvatosan a Windows lelkivilágában belepiszkálni, én ezt 2 módon tesztem csak:
- a Gépházban amit lehet OFF-ra teszek, kikapcsolok - az összes adtküldéses UWP-s baromásgokat stb. de ugye ezek könnyen elérhető beállításoka nincsenek eldugva ergo nem is veszélyesek
- külső programot használok, vannak számomra bevált programok amiket x éve használok már és nem csalódtam bennük plusz ha jön valami gond csak az esetleg visszaállítás csak egy kattintás

Ezekkel a programokkal is lehet persze gondot okozni.

(#91229) tordaitibi válasza jasonka (#91226) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Antennakezeles, repulo mod, bemutato mod-
Mivel a w10 nemcsak desktop, hanem mobil OS is. Egy tableten telefonon is meglepodsz a demo mod, vagy a repulo mod lehetosegen? Ugye hogy nem.

Penztarca, a virtualis penzedet kezeli.

Szivveres, ha nagyon erdekel keress ra a VMWare HA, ha-agent, heartbeat kifejezesekre.
Roviden, a virtual gep ezen periodikus jelekkel tudatja hogy meg fut.

(#91230) Döglött Róka válasza Cs1csó (#91205) üzenetére


Döglött Róka
veterán

https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/handle

Memory leak általában handle leak miatt van. Amit a fenti programocskával meg lehet nézni. Vagy ott a perfmon.

Te meg reinstallt javasolsz hatvan 3rd party fos telepítése után. Hibakeresés 1-es. Vaktában lövöldözöl.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#91231) TRob1 válasza Döglött Róka (#91230) üzenetére


TRob1
veterán

csicso82=Tiszta telepítés :D (már mondtam is neki, írjon néha olyat is hogy ez nem szerepel benne)

Amúgy meg csak PH!Nagyúr akar lenni (mondta is ;] ), azért írja le ilyen sokszor.

¤ R'n'R ¤

(#91232) Cs1csó válasza TRob1 (#91231) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ó ez túl alacsony cél, magasabbra tekints!

(#91233) DeFranco válasza TRob1 (#91231) üzenetére


DeFranco
nagyúr

aztán majd a modik is csinálnak egy tiszta telepítést ;]

(#91234) TRob1 válasza Cs1csó (#91232) üzenetére


TRob1
veterán

Nem tudom mi a végső cél, én csak arra emlékeztem amit írtál. :)

(#91233) DeFranco:
Előfordult már jobb helyeken is. :D

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#91235) Cs1csó válasza TRob1 (#91234) üzenetére


Cs1csó
félisten

Humornak szántam de mindegy.
Megnéztem az ominózus beszélgetést, valamire reflektálás volt.

[ Szerkesztve ]

(#91236) TRob1 válasza Cs1csó (#91235) üzenetére


TRob1
veterán

Ez is - csak a fekete fajta. :P

ui: És most jöhet az offok törlése, nekem nem célom semmilyen rang elérése. :N

¤ R'n'R ¤

(#91237) Döglött Róka válasza TRob1 (#91231) üzenetére


Döglött Róka
veterán

De tényleg ennyi :D Ez a módszer már Win 7-nél is amatőr volt.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#91238) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Jól láttam hogy már kint van a 1809-es verzió? Én akárhogy kerestetem az update-et, nem talál újabbat, 1803-on vagyok :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#91239) C. s. válasza TRob1 (#90743) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

"Kíváncsi leszek mi lesz a végeredmény, majd számolj be ha már megy a win 10... Mi marad(t), mi nem, mi megy, mi nem... (Persze nem kell tételesen a 400 appot megemlíteni)"

Egyelőre úgy döntöttem, csinálok egy tiszta telepítést, aztán később, amikor már nem csak a bétás Sandboxie lesz kompatibilis, ismét nekifutok. Az idén már amúgy sem jut rá időm, és legalább az is eldől, mit tudok így áthozni a régi Sandboxie-ból, indokolt-e a 8.1-re ráfrissíteni. Jobb volna, ha maradhatna így, mert eleve nem egy "használt" rendszerrel startol az ember, és nem kellene előről kezdeni a "vergődést". Megtartom az eddigi 8.1-et is a maga Sandboxie-jával, tehát ha minden kötél szakad, arról bootolok és kész. Ahogy ezt írom, egyre inkább úgy érzem, győzni fog a lustaság a józan ésszel karöltve. :D

(#91240) adika4444 válasza LLKobe (#91238) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

A WU fokozatosan ajánlgatja fel, hasonló konfigok telemetriája alapján a frissítést.
Ha sietős, akkor az MCT vagy a frissítési segéd a megoldás a
Microsoft oldalán

üdv, adika4444

(#91241) LLKobe válasza adika4444 (#91240) üzenetére


LLKobe
veterán

:R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#91242) I02S3F


I02S3F
őstag

Uraim!

Van egy hp elitebook 2560p-m, amire windows 7 driverek vannak (elég sok), nos megéri-e visszaállni win 7-re rá. Most 10 van rajta. Kérdezem ezt biztonság szempontjából. A win 10 biztonságosabb úgy tudom, de azon nem úgy megy a wifi és driverek sincsenek hozzá úgy.

Mik a vélemények ezügyben? :R

[ Szerkesztve ]

(#91243) blackmacs


blackmacs
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Nem soká telepítésre kerül a win10 az új gépemre.Kérdés mi az a UEFI-GPT és BIOS-MBR telepítés?
Mire jók ezek,honnan rudom hogy melyiket válasszam?128Gb-os NVME SSD-re lenne telepítve a WIN10.

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#91244) Cs1csó válasza I02S3F (#91242) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sajnos a Windows 7 támogatása egy bő másfél év múlva lejár.

nem úgy megy a wifi és driverek sincsenek hozzá úgy. Ezek pontosan mit jelentenek? Van olyan hardver elem a gépben ami nem működik? A WIFI -vel mi a gond, pl. egy idő után dobja a netet, vagy van amikor bekapcsolás után nem csatlakozik automatikusan vagy egyéb probléma?
A WIFI adaptered típusát is le tudnád írni - eszközkezelőben meg tudod nézni.

Windows specifikusan használod a gépet vagy akár egy Linux is jól ellenne rajta?

blackmacs

A GPT a modernebb megoldás de add már meg az alaplapod típusát az alapján biztosabbat lehet mondani. (a régebbi gépek nem tudják a GPT-t. )

[ Szerkesztve ]

(#91245) zolee001 válasza I02S3F (#91242) üzenetére


zolee001
őstag

Broadcom,intel,atheros wifi modul van benne (köszi buzi hp,vagy ez vagy az vagy amaz) elmész a gyártó oldalára és keresel drivert

(#91246) blackmacs válasza Cs1csó (#91244) üzenetére


blackmacs
aktív tag

MSI B450 Tomahawk

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#91247) Cs1csó válasza blackmacs (#91246) üzenetére


Cs1csó
félisten

Használd a RUFUS programot kell hozzá egy Windows 10 ISO és egy legalább 4GB-os pendrive amit csatlakoztass a géphez és válaszd nyugodtan a GPT megoldást. Elvileg látni fogja a program a géped paramétereit ezért alapban a GPT telepítési sémát fogja felajánlani alapértelmezettnek.

Ha EZT elolvasod már okosabb leszel.

(#91248) blackmacs válasza Cs1csó (#91247) üzenetére


blackmacs
aktív tag

:R

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#91249) King Unique válasza blackmacs (#91243) üzenetére


King Unique
titán

Ha új hardvered van, akkor az már nyilván UEFI-s lehet és értelemszerűen lehetne annak megfelelően (UEFI-GPT) telepíteni a Windows 10-et. Vagyis aszerint elkészíteni pendrive-ra a telepítőt, azt beállítani a BIOS-ban, bootolásnál azt az eszközt kiválasztani stb. Aztán jó esetben támogatja az új hardver a bootolást NVMe SSD-ről is, de azért annak sem árt előtte utánanézni. Bár ha már megvettél mindent, akkor mindegy, majd kiderül. :D

[ Szerkesztve ]

(#91250) májkimiki válasza májkimiki (#91190) üzenetére


májkimiki
őstag

Jobb híján válaszolok magamnak, de ha más is látja. Segítség is lehet.
Szóval a kiexportált gépet az új hoston importáltam és nem kértem az újra inicializálását a MAC címnek.
Annyi történt első indításkor, hogy a beaktivált Windows a bejelentkező képernyő előtt egy kicsit (fél perc kb.) molyolt egy ilyen üzenettel: Eszközök beállítása. Ezután normális bejelentkező képernyő a válaszható felhasználókkal. A lényeg, hogy az aktiváció ugrott. Újra kellett aktiválni telefonon. Azt már nem próbáltam ki, hogy akkor mi történik, ha úgy importálom a MAC újra inicializálásával.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.