Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91751) zzola


zzola
félisten

Üdv!

Win 8.1 kulccsal lehet telepíteni még W10-et?
Köszönöm.

(#91752) TCs911 válasza Döglött Róka (#91747) üzenetére


TCs911
csendes tag

5400-es van benne.

(#91753) Döglött Róka válasza TCs911 (#91752) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Akkor ssd, a sajat yoga 500amban az volt, borzalmas volt amig le nem csereltem egy 500as samsung evo prora.

@zzola: Arrol kisse lecsusztal

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#91754) Cs1csó válasza zzola (#91751) üzenetére


Cs1csó
félisten

Megpróbálhatod. Nincs kőbe vésve hogy nem.

(#91755) [lAyCsI] válasza Döglött Róka (#91749) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Ne haragudj, de ennyire nem vagyok expert :B
Hogyan tudom prezentálni?

-= No way back from Here =-

(#91756) [lAyCsI] válasza Morris (#91750) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Ezt is próbáltam már...

-= No way back from Here =-

(#91757) King Unique válasza TCs911 (#91745) üzenetére


King Unique
titán

Ha ezeken is túl vagy, akkor tényleg jobb, ha beszerzel rendszermeghajtónak inkább egy SSD-t. A HDD-ről az SSD-re meg át tudod klónozni a rendszer pl. a Macrium Reflect, vagy egyéb programmal (bővebben). Egyébként ezek a 2,5"-os 5400-as merevlemezek amúgy is lassúak OS, pláne Windows alá. A laptokokba is csak azért raknak még manapság is ilyeneket, mert fajlagosan olcsók és lehet villogni a nagy tárolókapacitással, a gigás helyett "terrás" tárhellyel.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#91758) Döglött Róka válasza [lAyCsI] (#91756) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Event viewer-t megnyitod system log felett van;)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#91759) Balli


Balli
őstag

Sziasztok, a napokban vásároltunk windows 10 home-hoz kulcsot, és sajnos nem támogatja a távoli asztali kapcsolatot, ami mint most kiderült nekünk szükséges lenne, ez csak a pro változatban elérhető. Ahol vásároltuk csupán 2000Ft-al lett volna drágább a pro. Ebben az esetben létezik 14napos vásárlási elállás joga? Konkrétan a pro-t megvennénk azon az áron, de windows-on keresztül az upgrade nyilván lényegesen drágább Az eladóval felvesszük majd a kapcsolatot, csak jó lenne előtte ha tisztán látnánk a jogainkat / milyen lehetőség van ebben az esetben.

Athens 2004

(#91760) tordaitibi válasza [lAyCsI] (#91737) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A hiba leállítás utáni indításkor jelentkezik? Újraindításkor nem?
Ha így van, megkerülésére kapcsold ki a fast startup, gyorsindítást.
SSD nél úgyse sokat hoz a konyhára.

(#91761) zzola válasza Cs1csó (#91754) üzenetére


zzola
félisten

Nem nekem lesz! A 8.1 kulcs olcsóbb, mint a 10-es! Ha nem 100%, akkor inkább veszem a 10-est...
Köszönöm.

(#91762) szabonagyur válasza zzola (#91751) üzenetére


szabonagyur
félisten

Win7 kulcsot kb 2 honapja szo nelkul elfogadta telepites utan es azota is okes, szerintem menni fog.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#91763) [lAyCsI] válasza Döglött Róka (#91758) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

A hibát okozó alkalmazás neve: GLCRIconSvc.exe, verzió: 1.0.0.0, időbélyeg: 0x5a25299e
A hibát okozó modul neve: CFGMGR32.dll,
és
Error: Error running HFC disable process. Error: Error creating ISI session. Code: -1610547120
ami sokszor előforduló hiba, nem tudom ennyi elég-e...

-= No way back from Here =-

(#91764) blackmacs válasza blackmacs (#91744) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Ugyan az a helyzet a másik ISO-val is,rányomok hogy csatlakoztatás és csak teker,az intéző nem válaszol!

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#91765) [lAyCsI] válasza tordaitibi (#91760) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Szia,
Igen, csak indításkor,
újríindításkor nem...
Hol tudom a fast startupot kikapcsolni?

-= No way back from Here =-

(#91766) divan válasza blackmacs (#91764) üzenetére


divan
senior tag

Nem tudom mi lehet nálad a gond. Ha rányomok egy ISO-ra, (4.3 GB-osat találtam, nincs 1 mp, és megnyitja.

(#91767) D-LAN|FuRioN válasza Geth (#91722) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Köszi ezt a részt nem vágtam. :R

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#91768) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok

Akadt egy olyan problémám, hogy mostanában nem ismeri fel a Windows az USB eszközök egy részét. Mp3 lejátszót, Xbox controllert. Korülbelül ez a frissítés idejére datálható. Pittyeg ha rádugom, néha a lecsatlakoztatási hangok is teljesen maguktól elkezdenek szólni,de semmi változás. Néztem neten pár tippet erre,de egyik sem működött. Van valami tanácsotok mi a fene lehet ez? (rohadt dühítő)

XBOX ID: GoTReX #4839

(#91769) zzola válasza szabonagyur (#91762) üzenetére


zzola
félisten

:R

(#91770) [lAyCsI] válasza tordaitibi (#91760) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Megtaláltam, kikapcsoltam és megoldódott a probléma!
El sem hiszem, de nemértem ez hogy kavarhatott be...
Uram, jövök Önnek egy sörrel, hatalmas köszönet! :R

-= No way back from Here =-

(#91771) dudu5130


dudu5130
őstag

Sziasztok! Triviális kérdés. A retail és az OEM Windows 10 között mi a különbség?

(#91772) blackmacs válasza divan (#91766) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Én sem értem mi lehet,muszáj voltam a DTLite-hoz folyamodni,pedig nem szívesen akartam telepíteni.

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#91773) sopruk


sopruk
aktív tag

Sziasztok!

Az alábbiakban szeretném tanácsotokat kérni.
SSD-re váltás után, visszaraktam a régi HDD-t és frissítettem Win10-re. Egyrészt a még mindig működő aktiválás miatt, másrészt kipróbálni mire számítsak egy év múlva kb, a Win7 megszűnése után, bírja e majd a gépem...

Telepítés folyamán egyszer ezt a hibajelzést adta ki:

Jóváhagytam, rendben feltelepült, nem tapasztalok semmi hibát. Mi lehet akkor a problémája vele? Később jöhet elő valami?

A másik, hogy minden indításkor ezt az ablakot dobja fel, amit szintén nem tudom mi lehet:

Egy régi 2 magos gépről van szó:

Előre is köszönöm segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#91774) divan válasza blackmacs (#91772) üzenetére


divan
senior tag

És azzal működik rendesen?

(#91775) prabhu válasza zzola (#91769) üzenetére


prabhu
senior tag

Megeszi a kulcsot, csak ez (már) nem lesz legális.

(#91776) Cs1csó válasza prabhu (#91775) üzenetére


Cs1csó
félisten

????

Simán "legális" lesz de az MS tuti nem fog emiatt rád szállni. Olyan megoldást is tudok hogy KMS-el aktivált Windows 8.1 lett felfrissítve Windows 10-re - lassan már 4 éve - és azóta SEMMI sem kell egy Windows 10 újratelepítés után simán aktivált lesz a rendszer. SŐT a Windows 10-et aktiválás nélkül is lehet teljes körűen használni minimális megkötések vannak kettőt tudok:
- vízjel a jobb sarokban ami mindenen átüt - le lehet szedni
- hátteret nem lehet változtatni - valaki írta hogy Group Policy-ben kell átírni valamit és ez is kijátszható

Update-ek jönnek defender működik stb.

Az MS nél hobbivá degradálodott a Windows ami réges-régen a zászlóshajó volt, sok ilyen cég van pl. a Disney sem animációs filmekből tartja fenn magát.

(#91777) prabhu válasza Cs1csó (#91776) üzenetére


prabhu
senior tag

Ez már ki lett tárgyalva bőségesen. A magánvéleményem az, hogy ha a MS-nak így okés, akkor nekem is.
De ettől még szigorúan jogi szempontból nem áll meg a dolog. Félre ne érts, semmi kötődésem sincs feléjük, csak teljes választ akartam adni a kérdezőnek.

(#91778) Doky586 válasza blackmacs (#91772) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha ilyesmire szoktál folyamodni, akkor ne csodálkozz ha hibásan müxik nálad..

[ Szerkesztve ]

(#91779) MasterMark válasza blackmacs (#91772) üzenetére


MasterMark
titán

WinCDEmu.

A win beépítetje nem tud mindent csatolni.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#91780) prabhu válasza sopruk (#91773) üzenetére


prabhu
senior tag

A gyártó honlapján W7-el bezárólag van driver, de a [Driverscape]-en találni W10-hez is. Itt neked nyilván a vga lenne az érdekes, amit meg kellene próbálni W7 kompatibilitási módban felrakni és akkor talán nem szövegelne be érte a 10.
A másikra: ezt találtam.

+ egy kis kötözködés:

Mire a 7-es támogatása megszűnik addigra a géped 11 éves lesz. Talán nem ártana elgondolkozni egy új beszerzéséről. Az a Celeron nem éppen bikaerős :)
Ja és a támogatás vége nem azt jelenti, hogy egyik napról a másikra nem lesz használható a laptopod. Az elterjedtség miatt valószínűleg még pár évig lesznek rá frissített programok, mint ahogy az Xp-nél is történt.

(#91781) Döglött Róka válasza [lAyCsI] (#91770) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem oldottad meg csak elkented a driverhibadat egy funkcio kikapcsolasaval. A driverhiba meg ott van.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#91782) Gtaati válasza Döglött Róka (#91735) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Most annyiban változott a dolog, hogy kilép és bezárja a játékot, de mostmár display 4109-es hiba van a következő üzenettel:A(z) TheDivision.ex alkalmazás számára nem engedélyezett a grafikus hardver elérése.

Szóval nem igazán tudom, hogy már mi a baja.... DDU-val letöröltem mindnet legújabb drivert feltettem, alaplapon biost frissítettem stb stb....

(#91783) MasterMark válasza Gtaati (#91782) üzenetére


MasterMark
titán

Minden játék alatt ezt csinálja? Eredeti játékokról van szó?

Switch Tax

(#91784) prabhu válasza GoTReX (#91768) üzenetére


prabhu
senior tag

Gondolom alapból felnyomtad a legfrissebb chipset driver-t?
Az energiagazdálkodásban kikapcsoltad az usb szelektív felfüggesztést?

[ Szerkesztve ]

(#91785) Gtaati válasza MasterMark (#91783) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Igen eredeti játékokról van szó, a The Division 2 tesztjén kezdte, de a régebbi The Division alatt is egyfolytában kilép és bezárja a játékot, DistributedCOM 10016 és 10000-el kezdte, utánna jött a A(z) nvlddmkm képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt. ez a Display 4101 és most itt tartok, hogy A(z) TheDivision.ex alkalmazás számára nem engedélyezett a grafikus hardver elérése. Display 4109

(#91786) tordaitibi válasza [lAyCsI] (#91770) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A probléma nem oldódott meg, mint írtam csak megkerülted.
Amikor a w10 kikapcsolásra nyomsz, valójában egy hibrid alvásféleség lesz, nem szabályos leállás. Nem kell betölteni mindent elölről, gyorsabb az indulás, de ha v.melyik driver (jellemzően, 90%-ba a videodriver) nem pont tökéletes, a folyamat elhasal.
Újraindításnál történik meg a szabályos leállás, ezért ilyenkor rmivel tiszta lappal indul, a hiba nem jön elő.
A driver problémád továbbra is fenáll, csak nem jelentkezik.

Köszi a sört, sajna 6 éve antialkesz vagyok, legyen egy grapefruitos alkoholmentes :)

(#91787) Bodz válasza Balli (#91759) üzenetére


Bodz
nagyúr

Szoftverekre nem vonatkozik a 14 nap. Kivéve, ha dobozos cucc és nem lett felbontva, de ugye nálad nem ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#91788) [lAyCsI] válasza Döglött Róka (#91781) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Értem...
Ki tudom deríteni hogy mi a hiba, vagy nem érdemes foglalkozni vele, nem fog gondot okozni?

-= No way back from Here =-

(#91789) [lAyCsI] válasza tordaitibi (#91786) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Értem!
A fura csak az, hogy amikor még "szűz" volt a rendszer, nem raktam még fel a friss VGA
drivert uúgy nem indult... ráfrissítettem az eszközkezelő alól, uúgy kakukk :)

A gyereksört állom ofkorsz, mondd mikor ;)

[ Szerkesztve ]

-= No way back from Here =-

(#91790) pzstm


pzstm
titán

nagyon óvatosan megkísérlem ide betenni, hamarosan Insiderek találkozhatnak vele várhatóan.

Hölgyeim és Uraim, végre publikus a Windows Sandbox!!!

Windows Sandbox is a new lightweight desktop environment tailored for safely running applications in isolation.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#91791) DeFranco válasza Balli (#91759) üzenetére


DeFranco
nagyúr

esetleg egy teamviewer helyette? én nem értek a távmanagementhez ebből a szempontból (is) egységsugarú user vagyok de nagyon könnyen be tudtam konfigolni és gördülékenyen használjuk nagymama gép távmanagementre, stb.

[ Szerkesztve ]

(#91792) #71166720


#71166720
törölt tag

Sziasztok. Windows 10-el kapcsolatban lenne fontos kérdésem ill. problémám. Valaki hozzáértő írjon már rám privátban. Előre is köszi!

(#91793) MasterMark válasza #71166720 (#91792) üzenetére


MasterMark
titán

Ez nem így működik, ez egy fórum.

Switch Tax

(#91794) Doky586 válasza #71166720 (#91792) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tudjuk hogy milyen kellemetlen a hüvelygomba, de írd körül a problémát, csinálj néhány képet róla...

(#91795) Syl válasza pzstm (#91790) üzenetére


Syl
nagyúr

:C :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#91796) TCs911 válasza King Unique (#91757) üzenetére


TCs911
csendes tag

Köszi a segítséget!
Milyen SSD-t ajánlotok? Lehet külföldről is akár. Min. 250 GB-os legyen.

(#91797) Doky586 válasza TCs911 (#91796) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Vannak 2TB vagy nagyobbak is..

(#91798) TCs911 válasza Doky586 (#91797) üzenetére


TCs911
csendes tag

Tudom, de adattárolásra külső vinyót használok, nekem csak a rendszernek és a programoknak kell hely, meg azoknak a filmeknek, képeknek, amikkel éppen dolgozok. Ezért írtam, hogy minimum 250GB, de nyilván lehet nagyobb, csak nem költenék rá többet, ha úgyis csak a fele kapacitását használnám.

(#91799) ekgangezez


ekgangezez
csendes újonc

Üdv,

Segitséget szeretnék kérni, hátha valaki találkozott már ezzel a problémával. A probléma SuliXerver és Windows 10 kliens közt áll fent. A gond a következő: Tartományba bejelentkezés.

Tehát a SuliXerver (NT4) szolgátlatja a dhcp-t minden egyebet az iskolán belüli klienseknek, és egy tartomány is létre van hozva rajta. Minden megfelelően működik kivéve az, hogy a Win10 klienseknél tartományba léptetés után nem lehet bejelentkezni. Az adatok beirása után ez az üzenet fogad:

"Ezzel a hitelesítő adattal nem lehet bejelentkezni, mert a tartomány nem érhető el. Győződjön meg arról, hogy az eszköz kapcsolódik a szervezet hálózatához, és próbálkozzon újra.HA korábban már bejelentkezett az eszközön másik hitelesítő adattal, akkor azzal most ismét bejelentkezhet."

A tudásbázis oldalán végrehajtottam minden lehetséges hibaelhárítási javaslatot Windows 10-re, azonban egyik sem működött. Kiléptettem tartományból, újrabeléptettem, kivettem teremből, felvettem újra, ú ip cimmel, a szerver a legújabb verzióra van frissitsve, win10 kliensen is a legújabb update van, szolgáltatások telepitésénél SMB telepitve, ipv6 letiltva, tűzfal kikapcsolva, registry állományok lefuttatva, és továbbra is ez az üzenet fogad. Lokális admin fiókkal belépve elérem a tartományba léptetett gépek megosztásait hálózaton, és tartományi felhasználóval rájuk tudok kapcsolódni, viszont a bejelentkezés egyszerűen nem működik.

Ha valaki tapasztalt/tapasztal ilyen problémát windows 10 és sulix között, és van rá megoldása vagy javaslata, vagy bárkinek esetleg azt megköszönném.

(#91800) Döglött Róka válasza ekgangezez (#91799) üzenetére


Döglött Róka
veterán

"Tehát a SuliXerver (NT4)..." eddig olvastam:) Komolyan? NT4?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.