Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91051) Geth válasza Brandynew (#91048) üzenetére


Geth
addikt

Az eredeti hszben volt említve, hogy a kolléga altatásból kelti, nem emlékszel? Nem volt olyan rég :)
A biosos gépem bőven 9mp fölött bootol, de annyira nem érdekel, ha alvásból meg 1mp. Egyébként gyors, a boot gyorsaságával nem foglalkozom.

(#91052) DeFranco


DeFranco
nagyúr

elég rétegkérdés de megkérdezem:

a családi képeinek dolgoztunk win7 alatt a windows "beépített" fotótár (photo gallery) alkalmazásával (azért az idézőjel, mert MS szoft, de a külön telepíthető live essentials része)

bizonyos szempontok szerint volt amit osztályoztunk 0-5 csillaggal, volt ami flaget (kis piros zászlócska) kapott.

a képek az én meghajtómon voltak, megosztva, a saját gépemen és egy másik, hálózaton belüli laptopon is dolgotunk vele egyszerre.

most hogy feltettem a win10-et a képek csillagozása megmaradt de a "flagek" eltűntek, olyan mintha semmi nem kapott volna ilyen kis zászlót, és ami a nagyon furcsa, hogy a régi rendszert a régi ssd-n visszatéve sem látszanak ezek, sem a saját gépemen sem a másik gépen ahova meg volt osztva a mappa.

mivel elég sok meló volt a képek flagelésével, ezért nagyon jó lenne ha ezeket vissza tudnám valahogy állítani de sehogy sem megy. találkozott már valaki ilyen problémával? van erre valamilyen megoldás?

(#91053) Döglött Róka válasza DeFranco (#91052) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Kicsit végiggondolva, ha a régi rendszeren nincs meg a flag, és nincs backup, akkor azt bizony ****hatod. Egyébként tényleg jó kis eszköz volt

De:
Windows Essentials 2012 suite reached end of support on January 10, 2017.
As of January 10, 2017, Windows Essentials 2012 is no longer supported on Windows 10, and is unavailable for download.

https://support.microsoft.com/en-us/help/18614/windows-essentials

Kivezették már majd két éve.

Neki ne állj keseregni hogy miért kell minden tönkretenni ami jó volt, sajnos rétegtermékről beszélünk.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#91054) DeFranco válasza Döglött Róka (#91053) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ööö... pár dolgot nem konkretizáltam:

- van workaround arra hogy win10-en is legyen photo gallery, feltettem természetesen
- van elvileg backup mindenről, áll a régi rendszer egy külön ssd-n amit meghajtócserével plug-and-play futtathatok, és van még a képekről is friss backup

ennek ellenére sem a régi sem az új rendszeren sem az éles sem a backup képeken nem látom a flageket, aminek nem értem az okát. egy esély van hogy valahol van egy adatbázis a lemezen ami ezeket a külső metainformációkat tartalmazza és talán ezzel megoldható lenne a visszaállítás.

(#91055) DaWe94


DaWe94
senior tag

Hali!

A napokban vettem észre, hogy az előlapi USB 3.0 porton a gép nem akarja felismerni egyáltalán az USB 3.0 pendriveom. Ez azért érdekes mert augusztusban ugyanezen a porton keresztül telepítettem fel a windows-t, ugyanezzel a pendrive-al és hardverváltozás nem történt azóta. A telefonomat, illetve egy noname 2.0 pendriveot gond nélkül felismer, csak az említett (KINGSTON DataTraveler 100 G3) pendriveot nem. Ha a 2.0-ba dugom, ott nincs gond.
ASROCK B360M Pro4 az alaplapom egyébként.
Valakinek tippje esetleg, hogy mi lehet a gond? :F

Előre is köszi. :D

(#91056) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Egy nagy kérdést szeretnék feltenni, mert az őrületbe kerget.

Következő a helyzet. Van egy dokumentum amiből szeretnék kimásolni egy szöveget. Mikor azt beillesztem mondjuk egy jegyzettömbbe vagy webre vagy egy kiadványszerkesztő programba, akkor a bemásolt szövegbe random "-" jelek kerülnek a szavakba. Olyan helyekre ahol idáig nem volt. Tehát nem a szövegben lévő elválasztójel miatt.

Borzalmasan idegesítő. Vágólap a hibás vagy valami más? Volt ezzel kapcsolatban már valakinek rossz élménye? Mit lehetne tenni? Esetleg lehet tudni mi idézi elő ezt?

Azt hozzáteszem, hogy nem minden esetben jön elő. De a word dokumentum az word dokumentum. Szóval tanácstalan vagyok.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#91057) Döglött Róka válasza DeFranco (#91054) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Én is ilyesmire gondoltam, de nem ismerem az appot ennyire. Én elengedném:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#91058) Cs1csó válasza DaWe94 (#91055) üzenetére


Cs1csó
félisten

Próbáld ki a pendrive-ot egy másik számítógép USB portjában is - 3.0-ásban is -

(#91059) Zoz válasza DaWe94 (#91055) üzenetére


Zoz
őstag

Ki kéne szűrni, hogy hw vagy sw probléma:
-ha meg próbálsz róla bootolni abban a portba, az megy? (Azaz a BIOS felismeri, kezeli?)
Ha nem, akkor:
-másik USB 3-as pent felismer abban a portban?
-hátlapi 3-as portban mit csinál ez a pendrive?

(#91060) zolee001 válasza DeFranco (#91054) üzenetére


zolee001
őstag

Keress rá a "missing metadata" kifejezésre,az MS WL help oldalat is bezárták de hátha vhol a neten találsz rá workaroundot

(#91061) AlyrArkhon válasza Mexildos (#91056) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

Ránéztél a doksira a "minden látszik" bekapcsolásával? Lehet hogy teli van feltételes elválasztással. Ha pl ezt a két szót telipakolom vele, látni azt látom a wordben, hogy 'feltételes elválasztás', de ha bemásolom, akkor már ezt fogom kapni: "fel¬té¬te¬les el¬vá¬lasz¬tás". Ha ez a gond, akkor a kijelölt részen egy cserével kivehető a sok feltételes kötőjel.

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#91062) rgeorge válasza DeFranco (#91052) üzenetére


rgeorge
addikt

Ha most bepirosflag-elsz egy képet a photo gallery-vel, akkor milyen változást látsz a kép EXIF-jében? Elképzelhető, hogy ott tárolja ezeket a photo gallery? Sima fájlkezelő-tulajdonságok-részletek alatt is lehet csillagozni, címkézni, hátha. Mondjuk ennek meg elveszni nem kellene.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#91063) zolee001 válasza rgeorge (#91062) üzenetére


zolee001
őstag

Egy külön adatbázisban tárolta ezeket az infokat pl pictures.p6d

(#91064) XFishboneHUN


XFishboneHUN
senior tag

Sziasztok!

Ma találkoztam egyérdekes problémával a laptopomon bekapcsolása után, megjelent a tálca, de utána csak villogott a kijelző és nem akart betölteni.

Kikapcsolásnál ezt a hibakódot kaptam, amivel pályafutásom alatt még soha nem találkoztam.

explorer.exe - Alkalmazáshiba

A 0x00000000000004AE címen található utasítás a 0x00000000000004AE memóriacímre hiatkozott. A memóriaterületen nem végezhető ela következő művelet: written.

Ez most szoftvereres hiba, vagy a RAM beszart a laptopomban?

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#91065) Cs1csó válasza XFishboneHUN (#91064) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kezdésnek áramtalanítsd a gépet, akkut is vedd ki majd tedd vissza dugd a konnektorba és kapcsold be hátha rendbe jön.

(#91066) MasterMark válasza XFishboneHUN (#91064) üzenetére


MasterMark
titán

Lehet bármelyik, ez csak annyit jelent, hogy nem tudott oda írni ahova akart.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#91067) XFishboneHUN válasza MasterMark (#91066) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Beszart a memória slot.....

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#91068) #54072192


#54072192
törölt tag

Sziasztok!

Kerestem a topikban, de nem volt még szó róla. Ugye a rendszeren lehet nyelvet változtatni, csak le kell tölteni a nyelvi csomagot. Ilyenkor bármelyik törölhető, kivéve az, amivel telepítették a Windowst. Ugyanígy nem lehet a telepítési nyelvtől eltérő telepítővel frissíteni a rendszert egy újabb buildre.
Ha az ember másik nyelvre vált, és szeretné törölni az eredetit, akkor át kell írni a telepítési nyelv kódját a regeditben:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Nls\Language

Itt lehet átírni az alapértelmezett nyelvet és a telepítési nyelvet. A magyar 040E, az amerikai angol 0409, a német 0407.

Ezután az lpksetup futtatásával törölhető a telepítési nyelv, mert már nem annak látja (a gépházból úgy tűnik, hogy csak eltávolítani lehet a listából, de a gépen marad a nyelvi csomag).

A kérdésem az, hogy vajon tárolja-e még valahol a rendszer az eredeti nyelvet? Okozhat-e valahol ez gondot?

Én nem tudok róla, így már frissítettem is és semmi probléma nem volt. Az egyetlen különbség amit észrevettem az eredetileg angol és az így angollá alakított rendszer között, hogy a zárképernyőn nem jelennek meg a reklámszövegek (például hogy párosítsd a gépet a telefonnal), ahogy magyarul sem jelenne meg.

(#91069) Döglött Róka válasza XFishboneHUN (#91067) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Honnan tudod?

@Szmörre: Mondjuk az alapvető folderek is telepített nyelven szólnak. Szerintem ne játsz ezzel mert többet árt mint használ.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#91070) #54072192 válasza Döglött Róka (#91069) üzenetére


#54072192
törölt tag

Igen, de eddig nem volt gond velük. Mondjuk igazad van, jobb újratelepíteni inkább. A 1809-ben kicsit félrement a magyar, hol kilóg a szöveg, hol angol.

(#91071) DeFranco válasza zolee001 (#91060) üzenetére


DeFranco
nagyúr

rákerestem, ahogy később írtad is a pictures.p6d tárolja ezeket a metaadatokat, de hiába cseréltem le a régire, nem működik vele.

még az utolsó esélyem egy rendszervisszaállítás ha van még olyan backup ami előző időpontra datálódik csak azzal meg az a bajom hogy a nyomorult dinamikus lemez-ség miatt meg a mappák agyament hozzáférési beállításai miatt (nem tudom miért, de nem látja a "másik" rendszerről az állományokat, csak ha saját tulajdonba veszem de azt is kétszer kell megcsinálni) akkora sejhajfájás, hogy inkább megcsinálom a flagelést még egyszer.

ez a része nagyon nem résmentes a winnek, nem tudom miért, de olyan állományok amiket soha nem titkosítottam, soha nem bántottam, annyit csináltam max (de azt se mindnél) hogy megosztottam a hálózaton az új telepítés egyszerűen nem hajlandó megnyitni jogosultság-probléma miatt. de hogy miért és hogyan gondolja ezt azt nem értem mert mezei mezítlábas rendszetől független állományok.

azt meg nem tudom kézzel hogy kell "alap" jogosultságra állítani, nem tudom hogy mi a default így saját tulajdonba veszem jobb híján és ezzel később még nehezebb dolgom lesz. meh...

@rgeorge: exifet nem néztem, de szerintem a flag az (ezek szerint) nem utazik a képpel, mint a 0-5 minősítés. én minősíteni szoktam, de most a nagyszülőknek szánt karácsonyi mosolyalbumba flageltük a képeket, gondolhatod milyen vidám volt a tegnap este amikor Feleségem megtudta hogy apa új ssd-je miatt jó pár napi munekája füstben. :O következő kérdés az lesz hogy ezek után hogy jelöljük a kiválasztott képeket, de szvsz az lesz hogy keresek egy olyan értékelést (mondjuk 1 csillag) amit egyébként nem használunk és azzal jelölök mert nem akarok ebbe még egyszer belefutni....

(#91072) XFishboneHUN válasza Döglött Róka (#91069) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Honnan tudom, hogy beszart a memória slotom?

Szétszedtem a laptopom. Majd sakkoztam, mindkét memóriát, mindkét slotban kipróbáltam. Amikor a laptopom nem volt hajlandó elindulni a két RAM egyikével sem ugyanabból a slotból, míg a másikból igen, akkor a valószínűsége elég nagy annak, hogy ott van a baj és nem a RAM-al, vagy a Windows-al.

Most, hogy a működő slotban van csak a RAM semmi baja a laptopomnak.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#91073) MasterMark válasza XFishboneHUN (#91072) üzenetére


MasterMark
titán

Hát ebből egyáltalán nem biztos, hogy maga a slot fizikailag hibás lenne. Ez így kb. bármi lehet alaplap, processzor, stb.

Switch Tax

(#91074) zolee001 válasza DeFranco (#91071) üzenetére


zolee001
őstag

A jogosultságokat én nem piszkálnám ha nem vagy teljesen tisztában vele,ellenben pl bevirtualizálod a "fizikai" rendszeredet és elinditod pl hyper-v ben akkor "büntetlenül"játszhatsz vele mert az original még mindig rendelkezésedre áll és ha félrement vmi csak lecopyzod megint .
Persze mindez egy ötle amennyiben megéri a fáradtságott

(#91075) DeFranco válasza zolee001 (#91074) üzenetére


DeFranco
nagyúr

most éppen ott tartok a jogosultságokkal hogy pl. a képek mappában levő egyes könyvtárak egyes filejait meg sem tudtam nyitni mert nincs (nem volt) hozzá jogosultságom win10 alatt.

ergo kénytelen voltam saját tulajdonba venni a teljes képek mappát de kb. háromszor kellett rávuduzni hogy ténylegesen a mappaszerkezet legaljáig meg is csinálja.

ezzel most éppen az a gondom hogy ok, most megadtam a rendszergazdáknak a tulajdonjogot és "mindenkinek" az írás/olvasást rá de a legjobb az lenne ha a teljes D: kapna egy teljes jogosultságvisszaállítást "alapra" tehát mintha most látná először a rendszer az adott fileokat mindenféle állítgatás nélkül, minden defaulton.

(#91076) zolee001 válasza DeFranco (#91075) üzenetére


zolee001
őstag

Sajnos nem ismerem behatoan ennek a live photo vagy éppen mi a neve a müködési elvét,vmi adatbázisban tárolja ezeket a metaadatokat aminek a müködése részemröl szintén passz
De!
Anno vki nevében hoztad létre ezeket a "jogosultságokat" most pedig vki másnak a nevében veszed saját tulajdonba, a SID (pl S-1-5-32-545) nem ugyanaz

(#91077) Mexildos válasza AlyrArkhon (#91061) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Köszönöm a tippet. Megnéztem úgy is, hogy minden látszik, de azoknál a szavaknál ahova beszúrásra kerül egy kötőjel nem volt feltételes elválasztás rakva. Illetve ahova bekerül bemásolás után a " - " (kötőjel) nem olyan helyre kerül ami megfelelne az elválasztás szabályainak.

Sajnos lövésem nincs mitől kerülnek oda. Van viszont olyan dokumentum amiben ez a probléma nem jelentkezik. Rejtély mi okozhatja.

(#91078) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Légyszi adjatok tippeket, én kifogytam az ötletekből. Win10 x64 Enterprise, egy notira telepítve. Jó ideje azt csinálja már, hogy ha nem nyúlok a géphez 1-2 percen belül elalszik. De ha szól valami zene, vagy megy egy YouTube videó (akár háttérben is), akkor nem alszik el. Be szoktam nyomni egy vidit a háttérben, hangot leveszem, így jó, de jobban szeretném, ha nem kellene vacakolni vele.

Tudtommal minden időzítő ki van kapcsolva, de hatástalan. Emiatt nem szívesen raknám újra a rendszert.

Köszi a segítséget előre is. :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#91079) DeFranco válasza zolee001 (#91076) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a jogosultságok a photo gallerytől függetlenek, az más téma.

viszont ott meg nem nagyon babráltam azon kívül hogy megosztottam a helyi hálózaton, tehát eleve kérdéses, hogy miért lett lekorlátozva a hozzáférés egy új rendszerről akárki is a tulajdonos (nem dedikált usermappában voltak, sima D:\Képek ami nem a win alap képek mappáját jelenti)

de jó engedjük el, lehet egyszer beborozva ültem a géphez és 1000 évre titkosítottam az Elnöki archívumot, akármi is lehet.

viszont most egy új rendszerről megmosott kézzel, frissen vágott hajjal visszaállítanám hogy akkor ez egy mezei jobbágy mappa gyalog állományokkal.

(#91080) uriember válasza csabyka666 (#91078) üzenetére


uriember
aktív tag

Energia beállítások "alvás"? Vagy séma beállításainak módosítása-alvó állapot kezdeményezése ?

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#91081) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Wow! Enterprise-ra jön lefele a 1809 OTA-n. Home-os és Pro-s notebook-jaimra még nem.

(#91082) #54072192 válasza #54072192 (#91070) üzenetére


#54072192
törölt tag

Látom, hogy a visszajelzési központban van külön fordítási javaslatos rész. Oké, zavar egy szöveg, akkor javaslatot teszek, de mások hogyan találnak rá, ha az app teljesen random fordításokat dob fel, amik mellé még kép sincs társítva, így nem lehet tudni, hogy az adott helyen helyes-e a szöveg (pl. az MS Store-ban a játék telepítése után "lejátszás" gomb van)?
Ráadásul a legtöbb helyen nem is a fordítás rossz, hanem a rendszer nem jeleníti meg rendesen, például az Xbox DVR app tippjei eddig 2 sorban jelentek meg jobb oldalt beúszva, most csak 1 sorban, ezért pont a lényeg van kipontozva. Ezt hogy javítják ki? Vagy Win+V-re ott van, hogy "Bekapcsolá s", két sorban.
Na mindegy, talán a következő buildben jó lesz.

(#91083) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Hátha tudtok segíteni, ötletet adni. Felmerült egy olyan problémám ezzel a 1809-s verzióval, hogy hiába kapcsolom ki a legutóbbi elemek megjelenítését, akkor is megjelennek. :Y
Hogyan lehet ezt orvosolni?

Köszi!!

(#91084) abdulka1


abdulka1
őstag

Sziasztok!

Win update hibakód "0x8024a223". (1809 x64 pro 17763.168)
A katalógusból letöltöttem, és telepítettem a legutolsó KB frissítést, de a hiba megmaradt.
Mi a megoldás?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#91085) szaboi6512 válasza abdulka1 (#91084) üzenetére


szaboi6512
őstag

[link]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#91086) atyca válasza King Unique (#91041) üzenetére


atyca
senior tag

Sima újraindítás,leállítás-újraindítás megvolt.
Ott eszi még mindig a fene...
Egye :W

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#91087) abdulka1 válasza szaboi6512 (#91085) üzenetére


abdulka1
őstag

Köszi, de nem jött be.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#91088) Poplacsek válasza Poplacsek (#91081) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Hát ez rohadt lassan, de végigment. Volt, hogy egy % értéken állt az upgrade 20 percen keresztül, pedig nincs lassú gépen... :U

(#91089) chungee


chungee
addikt

Estét!

Össze szeretném olvasztani a G: és az E: drive-ot. De a kiterjesztés funkció halott :( Vagy rossz helyen turkálok:F

[link]

[ Szerkesztve ]

(#91090) King Unique válasza chungee (#91089) üzenetére


King Unique
titán

A lemezkezelővel csak akkor tudod kiterjeszteni, ha az egyiket törlöd, vagyis nem lefoglalt lesz. Plusz alaplemezként csak akkor, ha a G-t, máskülönben dinamikus lemezzé akarja konvertálni, amit nem javasolt erőltetni. Törlés nélkül max. külső particionáló programmal lehet megoldani, amiről nemrég volt szó.

Egyébként meg gratula, sikeresen összehoztál egy ehhez hasonlót... :C :D

[ Szerkesztve ]

(#91091) chungee válasza King Unique (#91090) üzenetére


chungee
addikt

Köszönöm összejött :R

(#91092) chungee válasza chungee (#91091) üzenetére


chungee
addikt

Most látom csak, hogy szerkesztetted a hsz-t. Így néz most ki a felállás. Viszont a saját gépben már az összevont drive van, érdekes hogy a lemezkezelőben 2-nek látja :Y

Lemezkezelő
Saját gép

(#91093) DeFranco válasza chungee (#91092) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ha egy mód van rá valahogy próbáld meg a lemezt leüríteni és alaplemezzé konvertálva rendesen igény szerint particionálva visszapakolni mert a dinamikus lemeznek vannak korlátai.

én is most szívok vele, nagyon nehéz "megetetni" egy másik vagy újratelepített oprendszerrel, cserélgetni az oprenszerek között meg külön szívás.

(#91094) Obyboy


Obyboy
addikt

Nem biztos, hogy ide tartozó kérdés de remélem tudtok segíteni.
Egy ASUS routerre csatlakoztattam egy vinyót így a rajta lévő adatokat minden a hálózaton lévő eszközről el tudom érni. Az asztali gépről (Win10Pro) mint hálózati meghajtó (számítógép) láttam a vinyót és tudtam kezelni a rajta lévő adatokat. Az asztali gépet lecseréltem egy notebookra (Win10Pro) és ezen már nem látom hálózati meghajtóként a vinyót csak mint hálózati médiaezköz látja a rendszer (wifin és kábelen egyaránt). A hlózaton van egy miniPC (Win10Pro) ezen változatlanul hálózati meghajtóként látom a vinyót így szerintem a notin kellene állítanom valamit. Hálózati felderítés be van kapcsolva de nem találja a vinyót. A miniPC-t is csak médiaeszközként látja a noti,de a miniPC hálózati eszközként látja a notit.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#91095) King Unique válasza chungee (#91092) üzenetére


King Unique
titán

Az előző válaszban le van írva, hogy ez esetben a dinamikus lemezzé konvertálást eleve nem kellett volna, nem javasolt erőltetni. Ahogyan az is, hogyan kellene megoldani a lemezkezelővel, vagy külső particionáló programmal. Erre te mégis a nem javasolt módon oldottad meg... :( Ha nem célirányosan használsz dinamikus lemezt pl. tükrözésnél, illetve RAID köteteknél, akkor semmi értelme és sokszor csak a szívás van vele, mint most magad is tapasztalhattad... Ráadásul visszakonvertálni a Windows eszközeivel csak desktruktív módon lehet, vagyis az adatok törlésével. Adatvesztés nélkül csak külső programok tudják megoldani, de egyrészt azoknak is rendszerint csak a fizetős verzióik. Másrészt nem feltétlen minden esetben tökéletesen, mivel egy rendszermeghajtónál, vagy rendszerfájlokat tartalmazó meghajtónál van hogy ilyenkor törlésre kerülnek azok a kisebb partíciók.

A szerkesztés pedig azért volt, mert már az eredeti screenshoton is látszott, hogy a telepítés is el van cseszve. Az látszik, hogy BIOS-MBR mód szerint lett telepítve a rendszer, de a Windows számára létrehozott 500 MB körüli kicsi partíció nem a lemez 2-re, hanem a lemez 1-re került. Vagyis a telepítésnél bizonyára nem választottad le (húztad le) fizikálisan a többi meghajtót (HDD), nem particionálatlan területet adtál meg telepítési célnak stb.

Szóval amit lehetett, azt kb. sikerült elrontanod... De elvileg maradhatna akár így is, ha nem okoz további gondot. Vagy másik opció rendesen újratelepíteni a Windowst a lemez 2-re az előbb említett módon. Bár nem feltétlen muszáj, mert elvileg akár az 500 MB-os partíció nélkül is működhet és látszik, hogy ahelyett most a C lett aktív. A HDD-t (lemez 1) pedig külső programmal megpróbálni visszakonvertálni alaplemezzé, vagy lementeni róla az adatokat, újraparticionálni alaplemezként, majd visszamásolni rá mindent.

[ Szerkesztve ]

(#91096) cigam válasza Obyboy (#91094) üzenetére


cigam
félisten

Direktbe írd be a nevét, ne tallózással keresd meg. pl. intézőbe: \\asus.router.neve.vagy.ip.címe

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#91097) chungee


chungee
addikt

Jól van. Rábeszéltetek, Hosszú napom lesz :B :K

(#91098) weiss


weiss
addikt

Van még olyan gép, amire nem ajánlja fel a frissítés a 1809-et? A Dell E6410-es notimra nem mutatja, és nem tudom, hogy ez most egyéni, vagy kimaradt a jóból.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#91099) Obyboy válasza weiss (#91098) üzenetére


Obyboy
addikt

Nekem a (Wn10Pro és Dell G5) 1803 az utolsó frissítés.
Amilyen bugokkal kiengedik mostanában a frissítéseket nem bánom, hogy nem kapom meg az első körökben.

(#91096) cigam: Köszi megpróbálom, TotalCommanderben már próbáltam felvenni de ott sem jártam sikerrel. :((

[ Szerkesztve ]

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#91100) Hory84


Hory84
tag

Olyat lehet még csinálni hogy nem a windows telepítővel partícionálom/formázom a lemezt hanem külön, és telepítésnél csak kiválasztom a c:-t és oda telepít mindent? boot, recovery, adat, minden. Magyarán a 4 partíció helyett egy lenne csak. Régen ment így de a 10-el még nem próbáltam.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.