Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91901) DrDobos válasza tordaitibi (#91900) üzenetére


DrDobos
őstag

Ezt kerestem, ezen a néven megtaláltam, innen már ismerős volt a szitu. Köszönöm :B :R :R

Viszont a DVD ROM még mindig nem múködik :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#91902) DrDobos válasza DrDobos (#91901) üzenetére


DrDobos
őstag

Bocsi a dupláért. Eközben kitöröltem a driveját, restart, és működött. Egészen addig, amíg be nem tettem egy másik cd-t neki..:D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#91903) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!
Az miért van, hogy a win7-ről win10-re hajdanán frissülő os partícióinál az "elméleti" 500MB-os partíció, ami eddig a v1803 alatt 549MB volt most meg a v1809-re történő frissítést követően 833MB lett?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#91904) Yeffy


Yeffy
veterán

Hello Mindenkinek,

Szabadsagon vagyok otthon, szeretnem a Win10-es laposom adat meghajtojat megosztani a meglevo Win7-es desktoppal.
Probaltam beallitani a HomeGroup-ot, habar eleg sokat szenvedtem vele anno, mire osszejott, de nemreg ratalaltam, hogy 1803-tol ez nincs.

Igy hat megosztottam a meghajtot, everyone/read opciokkal. Win7 latja a meghajtot, de nem igazan tudok bongeszni.
Otlet, hogy mit rontok el/mi hianyzik?
Gondolom, valami permission-t kene allitanom, kaphatnek egy kis segitseget, merre/hogyan tegyem ezt meg? :B

Agyam eldobom, hogy mindig kell b_szni valamit ezen a ruhes Win10-en, ami korabban jol mukodott, most nehogy'ma' menjen. :W
Bele se gondolok, holnap mit fogok osszesz_pni, mig noverem Win10 PC-ivel osszehozom.

Koszonom elore is!
Yeff

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#91905) Sukta 95


Sukta 95
tag

Sziasztok!

Remélem, ti tudtpk segíteni az alábbi probléma megoldásában: Adott egy frissen telepített in10 x64 pro, amelyen nem lehet szabályozni a fényerőt. A csuszka aktív, tudom mozgatni de a fényerő nem változik. Eszközkezelőben nézegettem a drivereket, amennyire értek hozzá, rendben találtam őket. A laptop egy Asus X554LJ.

Köszönöm előre is, amennyiben tudjátok a megoldást. :(

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#91906) zzola


zzola
félisten

Üdv !

A MS fiókomhoz társított digitális liszenszeket hol tudom megnézni ?
Koszi

(#91907) szabonagyur válasza Sukta 95 (#91905) üzenetére


szabonagyur
félisten

ATK driver van asszem Asus-nal, azt felmmelk rakni az oldalrol.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#91908) qqcqqc válasza Yeffy (#91904) üzenetére


qqcqqc
őstag

Próbáld meg a programok/szolgáltatásokban a wundows szolgáltatásoknál bekapcsolni a smb1-et.
De először ezt is olvasd el.

(#91909) Dumi86


Dumi86
senior tag

Jó estét. Másnál működik mostanság az Időjárás app? :) Már kérdeztem nemrég de nem reagált senki.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#91910) Sukta 95 válasza szabonagyur (#91907) üzenetére


Sukta 95
tag

Köszi, telepítettem, de nem segített. :D

azonban, felraktam az integrált kártya eredeti 2016-os driver-ét, és így működik.

[ Szerkesztve ]

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#91911) donmackó válasza BK87 (#91888) üzenetére


donmackó
őstag

Megy a régi telepítővel is.

Release the cable hounds!

(#91912) DonAttilas


DonAttilas
tag

Sziasztok! A gépemen windows 10 pro rendszer van telepítve, és egy olyan problémám van hogy valamiért nem tudok vezeték nélküli eszközöket csatlakoztatni hozzá. Pl: Bluetooth-os fülest, 2018-as Samu okos TV-t és ami a legnagyobb gond Xbox one kontrollert. Tehát mikor belépek a menübe hogy eszköz csatlakoztatása, akkor a keresés folyamán nem talál semmit így nem is tudom elindítani. Kábelen keresztül működik minden. Mi lehet a probléma? Előre is köszi a segítséget.

(#91913) King Unique válasza sz.j (#91903) üzenetére


King Unique
titán

Az az 500 / 549 MB-os a rendszer számára fenntartott partíció, a screenshoton a 833 MB-os meg a helyreállítási partíció (WinRE). A méretük pedig nincsen minden esetben kőbe vésve, ami már korábban is említve volt, illetve a Microsoft weboldalán lévő BIOS/MBR és UEFI/GPT telepítésre vonatkozó leírásokban szintén. Egy build upgrade után pedig annyira nem meglepő, ha némi változás történik az egyes ilyen partíciók méretében, vagy akár számában.

(#91914) Yeffy válasza qqcqqc (#91908) üzenetére


Yeffy
veterán

Megprobaltam, a listadrol az elsot nem talaltam, a tobbi nagyja aktiv volt, de beallitgattam oket, plusz ezt az smb akarmit is, restartoltam, de meg mindig ugyan az a hiba.
Latja a masik gep a megosztott meghajtot, mint eddig, de nem enged be.
Valami jogosultsag beallitas hianyzik vajon? :F

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#91915) friccccc válasza King Unique (#91865) üzenetére


friccccc
tag

Köszi
Ha minden igaz megoldódott.

(#91916) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok,

41 GB szabad helyem volt a C: meghajtón, amin csak a Win10 és egyéb szoftverek telepítései vannak.
Majd ma frissített és telepített a Win10 és ebből csak 19GB szabad hely van. :O :O :Y

Tudna valaki segíteni? köszönöm.

Most van egy teljesen friss Win 10 PRO, Version: 1809 verzióm. Úgy tűnik a frissítés után egyébként egyelőre minden más rendben van. 1.5 hónapja frissített utoljára, mert a legutóbbi 30 napra szüneteltettem a frissítéseket a WinUpdate -en belül az Advanced Options-nál.

köszönöm

(#91917) t72killer válasza Orionk (#91916) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha eddig nem 1809-ed volt, akkor ez így normális, az előző változatot elrakta egy bazinagy mappába. Ha minden rendben a géppel, akkor törölheted a lemezkarbantartóval.

Más: ezt a prédikációt nem értem az LTSC-vel szemben, nekem erősen szándékos ilyesztgetésnek tűnik. Ha az embernek van egy fix konfija, amiben pl nem akar vasakat cserélgetni, nem sokkal jobb oda egy fix oprendszer, nem egy folyton átgyúrt kacat?

#91918:
C-meghajtóra jobb klikk, tulajdonságok, vagy a keresőn keresztül.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#91918) Orionk válasza t72killer (#91917) üzenetére


Orionk
senior tag

Hú, öszintén nem is tudnám hirtelen megmondani, hogy milyen windowsom volt ezelőtt.
Meg lehet nézni ezt valahol?
Lemezkarbantartóval hogyan kellene ezt megtenni és hol lehet őt elérni?

De úgy tippelem, hogy nem 1809 volt.

A C:-n sok mappa frissült arra a dátumra, amikor a Win frissítés volt.

köszönöm.

(#91919) divan válasza Dumi86 (#91909) üzenetére


divan
senior tag

Nálam működik rendesen. Jól mutatja a helyet is, és az előrejelzést is, már amennyire pontos lehet egy időjárás előrejelzés. :)

(#91920) King Unique válasza Orionk (#91916) üzenetére


King Unique
titán

Ilyen mértékű tárhelycsökkenés egy funkciófrissítés (build upgrade) után indokolt. Ha a gépházban jelenleg szerepel a képen lévő opció, akkor az történt. Aminél a régi rendszer és vele együtt a Windows.old mappa kb. 10 nap után automatikusan törlődik. De ha nem akarsz addig várni és nem biztosan nem akarsz visszaállni az előző verzióra sem, akkor a lemezkarbantartóval manuálisan is lehet törölni.

(#91921) Döglött Róka válasza Doky586 (#91896) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mondom nem kell, meg lehet csinalni anelkul is a bcd-t, fentebb irtam...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#91922) Dumi86 válasza divan (#91919) üzenetére


Dumi86
senior tag

Az jó ha valakinek legalább jól megy :) Itt ahogy nézem nem csak én panaszkodok ugyanarra a hibára... [link] :U Eddig azt hittem az én gépembe vagy a Win10embe van a hiba,de akkor legalább nem egyedi hibám van.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#91923) Döglött Róka válasza t72killer (#91917) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Igen, de azokat a fix vasakat 5 evig nem csereled legalabb mert zakatol a gyartosor mellett, vagy az atmben.

Annyiszor el lett mondva miert nem otthonra valo, plusz legalisan be sem szerezheted.

Nem desktop os, pont.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#91924) t72killer válasza Döglött Róka (#91923) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az én konfimban öszvissz pár új winyó keletkezett az utóbbi 5évben, nem hiszem, hogy ettől kéne összef.snom magam.

"plusz legalisan be sem szerezheted." multinál dolgozok, olyan verziót kérek a gépre, amilyet szeretnék, van ltsc licenszük is.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#91925) Doky586 válasza Döglött Róka (#91921) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A hozzászólásom előtt fél órával telepítette tisztán - csak hibásan.
Én nem konvárgatnék kísérleteznék vele mbr to gpt meg hiányzó rejtett rendszer partíciókkal szivatva magam a későbbiekben. Egyszerűbb és gyorsabb ekkor rendesen újratelepíteni. :K

De várom az új lemezkezelő képet a rendberakott állapotról... :U
(amin minden lemez látszik)

[ Szerkesztve ]

(#91926) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Egy értelmes tanácsot kérnék.
Ezzel mit kezdjek? Minden nap tököl a gép sikertelen telepítésekkel.

(#91927) King Unique válasza t72killer (#91924) üzenetére


King Unique
titán

Látom még blogbejegyzést is sikerült írni ebből, szuper. Egyébként nem 7, hanem 14 pontos az a bizonyos lista. Amúgy meg nem mindegy milyen kiadást használsz, úgyis szinte minden egyes topikban és témánál rendre a Windows 10-et ekézed... Ha meg annyira LTSC kell, akkor hajrá! Bár pl. nekem bőven jó otthonra a Pro kiadás is évek óta.

[ Szerkesztve ]

(#91928) Orionk válasza King Unique (#91920) üzenetére


Orionk
senior tag

Én ezt látom ott, abban a menüben, amit te mutatsz.

Ez alapján mit gondoltok?

Win10 UPdate után

köszönöm

(#91929) t72killer válasza King Unique (#91927) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, lehet jönni trollkodni ;] . Valós problémákról szoktam írni, sajnálom, ha ez vkinek nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#91930) King Unique válasza Orionk (#91928) üzenetére


King Unique
titán

Ott a gépházban a visszaállási lehetőség a Windows 10 előző verziójára, vagyis valószínűleg build upgrade történt. Ha pedig megnézed a C meghajtót, akkor ez esetben a gyökerében lennie kell egy Windows.old mappának. Az pedig, hogy hogyan lehet törölni a korábbi verziót, már le volt írva az előző válaszban.

(#91936) trialboj


trialboj
őstag

Lassan 1 hónapja küzdök ezzel a problémával: Error creating EVR Custom Renderer

Főleg azért mert van hogy kiríja és van hogy nem, egy restart után pl el szokott neki múlni, aztán megint elkezdi kiírni minden videó indítás után.

Minden félét írnak róla a neten, nem tudom mi a valós oka, most megnéztem a videó kártya adatait, és nem teljesen értem hogy mi a valós verziószám, de ha az első akkor nagyon furának tartom hogy 2017es drivert használt a win a telepítésnél.

1x már ráfaragtam erre a driver frissítésre, mert én csak simán ráfrissítettem pedig azt nem szabad, bele is döglött a win, csak safe módban tudtam újraéleszteni. (valahova elmentettem a pontos instrukciókat de ezt nem találom)
Ha valaki lenne olyan jó fej, tudna ismét segíteni, hogy lehet biztonságosan vid kártya drivert frissíteni, hogy ne szálljon el a gép?

Köszönöm

btw ez a legfrissebb stabil radeon driver? Adrenalin 2019 Edition 18.12.2

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#91937) DonAttilas


DonAttilas
tag

[link]
Erre esetleg valaki tud mondani valamit?

(#91938) Cs1csó válasza DonAttilas (#91912) üzenetére


Cs1csó
félisten

Először a gépház - eszközök - Bluetooth- és egyéb eszközök beállítása itt próbáld vagy gépház - Frissítések és biztonság - hibaelhárítás - egyb problémák - Bluetooth

Ha ezek nem válnak be.
A driver-ét próbáld frissíteni.
pl. bemész az eszközkezelőbe és eltávolítod a driver-ét majd gép restart a Windows lehet feldob egy másikat amivel menni fog, ha ez nem válik be akkor - gondolom noti - a gyártó honlapjára is ellátogathatsz hátha ott van jó driver, ha nem találsz ott akkor driver booster free-t is ráeresztheted (lehet pár dolgot frissíteni akar majd de a többi eszköz elől vedd ki a pipát és csak a BT-t engedd neki frissíteni)

Kapcsold ki a biztonsági programodat lehet blokkolja a BT-t (nem hiszem de manapság már nem lehet tudni)

trialboj

Próbáld meg az alapoktól: Display Driver Uninstallerrel szedd le a mostanit és tedd fel a legfrissebbet.

[ Szerkesztve ]

(#91939) Yeffy válasza Yeffy (#91914) üzenetére


Yeffy
veterán

senki?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#91940) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

Sziaszok,

arra szeretnék megoldást találni, hogy a "start menü" jobbklikkes menüjében elérhető mobilközpontban ne csak 3 energiaséma legyen elérhető, ha már létrehoztam még 1-2 darabot az energiagazdálkodásban.
Az sem baj, ha ez egy kis registry buhera, legalább nem kell feleslegesen telepíteni ezt-azt.

Köszönöm.

(#91941) Geth válasza Yeffy (#91939) üzenetére


Geth
addikt

Ha NTFS van a drive-on, akkor az NTFS permission-ök közé is fel kell venni a kívánt jogosultságot (a megosztási jogok és az NTFS jogok két különböző dolog). Ellenőrizd, hogy a kívánt jogosultság rajta van-e a meghajtón (jobb katt a drive-on, Properties / Security / Advanced, ide vedd föl az Everyone-t amilyen joggal szeretnéd).
Ha Everyone-t szeretnél használni, a password protected sharing legyen kikapcsolva.
A fentiek nekem elégnek bizonyultak egy mappa megosztásánál (semmilyen service-hez nem kellett hozzányúlnom, ezek szerint javították a 1809-ben az FDResPub automatikus indulását). Én annyit játszottam még, hogy az inheritance-t kikapcsoltam, hogy ne örökölje meg a szülőtől a jogokat, így fel tudtam venni olyan tételt, amit nem akartam a hierarchiában feljebb megadni (átkonvertálta a meglévő örökölt jogokat); de ez drive-nál tárgytalan, hiszen eleve a hierarchia csúcsán van.

Ami Nálad még bezavarhat, hogy Te egész drive-ot akarsz megosztani (amire ráadásul már van egy hidden share az adminnak). Lehet jobban jársz, ha csinálsz egy könyvtárat valahol (akár a C: is szóba jöhet), és arra az üres könyvtárra felmountolod a drive-ot (a Disk Management alatt, ahol betűjelet adsz hozzá, ott lehet könyvtárat is). Erre a kis trükkre egyébként még anno a HomeGroup alatt (Win7 alatt is!) szükség volt drive megosztásnál, mert a HomeGroup eleve nem engedett teljes drive-ot megosztani :)
Szóval nyugi, tökéletesen jól működik a hálózatkezelés Win10 alatt, minden csak beállítás kérdése :P

(#91942) Sub-ZeRo válasza trialboj (#91936) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

18.12.3 a legújabb.
Amúgy egy potplayert dobj már fel és azzal is nézd már meg a videót!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#91943) Tito62


Tito62
csendes tag

Helló!

Van egy ACER Laptopom Aspire 5732Z típusú. A Windows-10 Pro az op.renszerem de a mostani 1803 verziót nemtudom frissíteni mivel ezt a híbát írja ki.
Funkciófrissítés a Windows 10 1809 verziójára .A telepítés sikertelen: ‎2018.‎12.‎09. – 0x80240034

Ha valaki tudd valami tippet ,hogy mi lehet az oka? A tanácsot szívesen venném.

Üdv:Tito62

(#91944) Sub-ZeRo válasza Tito62 (#91943) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#91945) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy van egy Sound Blaster X-fi extreme audio hangkártyám ami az egyik napról a másikra nem ad hangot,de hibát nem dob rá semmi és a windows is felismeri...Mi lehet ennek az oka?
Volt már driver törlés és újratelepítés is....

Remélem tudtok segíteni

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#91946) Döglött Róka válasza t72killer (#91929) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem valós problémáról írsz hanem marhaságokat hordasz össze ;)

Nem fogod jobban tudni a gyártónál, hogy az milyen felhasználási területre szánja adott termékét, esetleg ha program manager lennél, de nem vagy az. Ennél fogva feleslegesen trollkodsz.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#91947) DonAttilas válasza Cs1csó (#91938) üzenetére


DonAttilas
tag

Nos nem tudom mi lehetett a baj, viszont a kontrollert Bluetooth-on keresztül sikerült rákapcsolni, viszont van az a fül hogy egyéb, ott nem észlelte. A Tv-t most nem tudom tesztelni mert az máshol van, azért köszi a segítséget.

(#91948) Döglött Róka válasza Doky586 (#91925) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Egy parancs…

Legalább olvasnád el amit a másik ír.:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#91949) steewcv65 válasza Döglött Róka (#91948) üzenetére


steewcv65
őstag

Látod.....nekem meg senki nem válaszol :DD (persze ez csak vicc,de jó lenne,ha valaki tudna rá válaszolni)

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#91950) Doky586 válasza Döglött Róka (#91948) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Parancsolgass csak... :DD

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.