Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91651) voyi válasza Sub-ZeRo (#91650) üzenetére


voyi
aktív tag

Nem, minden a helyén van.

Aláírás

(#91652) Döglött Róka válasza prabhu (#91645) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem ezt allitottam es gratulalok most amatorozted le a tarsasag nagyreszet.

Higgadj le kerlek, reszemrol tema lezarva.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#91653) pzstm


pzstm
titán

Nos akkor jelenleg név nélkül, mindenki higgadjon le egy kicsit. Személyes dolgokat privátban tessék megbeszélni, igyekezzen mindenki a lehető legjobban a szakmai topiknak megfelelően viselkedni, kommentelni.

Köszönöm!

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#91654) csixy


csixy
addikt

Ezek a zöld pipák honnan kerültek elő és hogy lehet tőlük megszabadulni?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#91655) donmackó válasza csixy (#91654) üzenetére


donmackó
őstag

A Hard disk sentinel változtatta meg. Az az állapot/kondíció jelölő.

Release the cable hounds!

(#91656) csixy válasza donmackó (#91655) üzenetére


csixy
addikt

Köszi!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#91657) Tiger.


Tiger.
nagyúr

A naptárban miért nem mutatja a bejegyzéseket, amit androidon beállítottam neki a telefonon? Régebben mutatta, és jelezte.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#91658) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Helló, tudom most ez kicsit off, de hirtelen nemtudok hova írni.

Van nálam 1 gép, megkéne csinálnom, újrahúzni stb, de viszont ha be van kapcsolva pár percig, akkor utána gondol egyet és nemtudom mit csinál, kikapcsol. de mégse kapcsol ki, mert zúg, megy. Nemvágom miért. a ház oldala le van véve, és annak az oldalán van 1 ventilátor és nemtudom azt be kell e dugni valahova, bevolt dugva valahova vagy nem. És igy nemtudom ment e anélkül is vagy nem. Valaki valami ötlet?

És most elkezdtem újrahúzni, és behalt közbe. vagy a monitor kapcsol csak ki? annak lenne baja, és azt hiszem, hogy a gép nem megy ahogyan kell? És ha mozgatom, az egeret,akkor sem jön vissza a kép

[ Szerkesztve ]

(#91659) Kapanyél válasza Ga3rieL (#91658) üzenetére


Kapanyél
őstag

Ó, ez izgalmas lesz! :D

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#91660) Ga3rieL válasza Kapanyél (#91659) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

nemhogy ráizgulsz :DD :C

(#91661) zolee001 válasza Ga3rieL (#91658) üzenetére


zolee001
őstag

Szerintem EZZEL kezdj elsősorban
Valami hibakód stb, mert ezek hiányában marad az EZO TV és a rontáslevétel mint ötlet

(#91662) Ga3rieL válasza zolee001 (#91661) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

nincs hibakód egyszer csak fekete kép lesz a monitor meg megy takarékra.

(#91663) cigam válasza Ga3rieL (#91662) üzenetére


cigam
félisten

HW-hibának tűnik, viszont "az oldalán van 1 ventilátor és nemtudom azt be kell e dugni valahova, bevolt dugva valahova vagy nem" ez alapján nem feltétlen neked kellene megoldani a problémát.
Próbáld ki másik monitorral, VGA-val, tápegységgel. Pl. Ha csak egy memtest-et futtatsz akkor is előjön?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#91664) band1103


band1103
őstag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek! Van olyan tweaker progi vagy bármi más lehetőség amivel azt tudnám elérni hogy a start menü főkapcsolójában csak az újraindítást lehessen választani?

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#91665) Ga3rieL válasza cigam (#91663) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

és memtestet,hogy futassak, amikor pont elkezdtem újratelepíteni, és meghalt közbe? mindent formáztam,töröltem.

(#91666) cigam válasza Ga3rieL (#91665) üzenetére


cigam
félisten

pl. letöltesz egy image-fájlt, és arról indítod a gépet. De a BIOS-ba is bekukkanthatsz, hátha írja a HW eszközök állapotát(pl. CPU hőmérséklet), vagy lehet van saját tesztje is a különféle HW elemekhez. Milyen alaplap?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#91667) akaido válasza band1103 (#91664) üzenetére


akaido
addikt

Nehéz ügy lesz: [Sok ügyesség van itt, de pont ez nincs.] [meg itt is]
A Group Policy-t végignézem hátha.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#91668) Ga3rieL válasza cigam (#91666) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Hát ez igen jó :W . akarnám,hogy bebootolok usb-ről,hogy újra elkezdhessem telepiteni, erre hiába nyomom azt amivel behoztam, most nemjön be semmi, mintha átugrana, és kidobja,hogy hiányzó BOOTMGR valami, és újraindítás ctrl,alt,delete :W :W :W

Bios szerint állítólag intel core 2 duo e7300 2,66ghz.és 2gb rammal.

[ Szerkesztve ]

(#91669) Met válasza Ga3rieL (#91668) üzenetére


Met
nagyúr

Grat hozzá hogy egy instabil rendszeren nekiállsz win-t telepíteni. :C

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#91670) Ga3rieL válasza Met (#91669) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

a rendszer már nemlehet instabil,sőt semmilyen, ha mindent töröltél, formáztál... majd csak nehogy te is igy járj, mert most kárörvendsz,...

Behozta. F10 de persze a kép megint kihalt,.. -,-"

[ Szerkesztve ]

(#91671) Top cat válasza Ga3rieL (#91668) üzenetére


Top cat
őstag

Azt kérdezte milyen alaplap van a gépben, erre beírod a processzort meg a Ram méretét.

Alapvető dolgokkal nem vagy tisztában. Bízd inkább szakemberre.

(#91672) cappa72


cappa72
nagyúr

Sziaszotk!

Újrakezdő vagyok Windows telepítésben...
A W10 még mindig a régi redmondi elvet követi, hogy elsődleges partíció első szakaszára telepíthető, vagy már lehet 2. vagy 3. partíció is az övé, függetlenül attól, hogy az előző partíció(k) milyen fájlrendszerűek?
(dual/triple boot miatt lenne lényeges).
Előre is köszi.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#91673) prabhu válasza band1103 (#91664) üzenetére


prabhu
senior tag

[Ezt] találtam.

(#91674) Met válasza Ga3rieL (#91670) üzenetére


Met
nagyúr

Aki szokott gépeket összerakni, újratelepíteni az tudja hogy ha időnként kikapcsol a gép addig nem kezd telepítésbe amíg ez nincs elhárítva. Ez lehet szoftveres vagy hardveres probléma, inkább az utóbbi.
Ez alapszabály.

Nem kárörvendek, csak nem értem hogy egyáltalán hogy gondoltad az egészet.
Ahogy előttem ajánlottak, bízd olyanra aki ért hozzá.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#91675) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Valami mg deszka, régi zöldes valami pontos nevét nemlátom sehol

(#91676) DeFranco válasza Met (#91674) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem tudom más hogy van vele de én is voltam nyeretlen kezdő, pl. kaptam szét IDE kábelt hogy biztos az kontaktos mert fogalmam sem volt róla hogy van olyan hogy jumper, meg tettem át a táp hátulján levő kis piros kapcsolót 110-re hátha attól megjavul a gép (nem javult meg de nyertem vele egy alaplapot :D)

mindenki volt nyeretlen kezdő, ha elviszi szagemberhez soha nem fogja megtanulni. easy. aki ráér az fogja meg a kezét aztán vezetgesse (akár privátban) egy kicsit hadd tanuljon, nem kell egyből neki ugrani.

fogalmatlan, és akkor mi van. mi is azok voltunk, szerintem mindegyikünk szekrényében van pár géphulla ;) )

[ Szerkesztve ]

(#91677) Met válasza DeFranco (#91676) üzenetére


Met
nagyúr

Nem kell szakemberhez vinni, csak olvasni kellene.
Írják neki hogy hardver hiba valószínűleg, 50 perc múlva, már késő mert már elkezdte az installt.

Ha már kérdez akkor várja meg a választ és hallgasson rá.

Nekem valahogy nem sikerült hazavágni a gépet egyszer sem:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#91678) DeFranco válasza Met (#91677) üzenetére


DeFranco
nagyúr

azt soha nem mondtam hogy tehetséges informatikus vagyok :D (sem és sem vagy kapcsolattal :D)

(#91679) cigam válasza Ga3rieL (#91675) üzenetére


cigam
félisten

Ez most a te géped, vagy rád sózta a rokon/ismerős, hogy majd te megfaragod?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#91680) Ga3rieL válasza cigam (#91679) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

nem az enyém

(#91681) cigam válasza Ga3rieL (#91680) üzenetére


cigam
félisten

Táp/CPU/(VGA) ventillátorok mennek? Van "tartalék" alkatrészed?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#91682) Ga3rieL válasza cigam (#91681) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

táp,cpu megy, forog. vga az olyan régi, azon nincs ventilátor. ami levan véve a ház oldala, azon van ventilátor.

(#91683) cigam válasza Ga3rieL (#91682) üzenetére


cigam
félisten

Szemrevételezni kellene az alkatrészek állapotát (pl. por, púpos kifojt kondik). A tápegységen belül is, de ezt áramtalanítva, a 220-as kábelt kihúzva, hátratett kézzel!!!

Ha a saját monitorodat dugod rá változik a dolog?

Ez inkább hw-es topic témája.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#91684) Doky586 válasza Ga3rieL (#91680) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Közöld a tulajjal, hogy a mai nap már 15eFt -ot foglalkoztál vele órabérben. Ez eredménytől függetlenül fizetendő. Akarja-e hogy még a holnapi nap is foglalkozz vele..? :F

(#91685) Döglött Róka válasza Doky586 (#91684) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ebben a szituban a lehető legjobb megoldás:) Egyébként kicsit vak vezet világtalant sztori:D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#91686) akaido válasza prabhu (#91673) üzenetére


akaido
addikt

:R Ezt kerestem én is, kb.1 éve olvastam.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#91687) laszlohu


laszlohu
addikt

Most a napokban frissült nálam a stabil :

17763.194

De nagyon megszivatott :

valamilyen nyomtatással kapcsolatos bugot raktak bele, és gyakorlatilag egyik programból tudok nyomtatni,
pl. libreoffice, másikkal meg nem,

egy pár fórumon is olvastam a bugról, van valami megoldás, vagy várjak türelemmel az új release-re, és meddig kell rá várni?

pl. itt is olvastam :
[link]

(#91688) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Windows Defender problemam van. Azt irja ko, hogy a “ threat service stopped” Ramegyek, hogy restart de semmi sem tortenik, allitva vagy letiltva semmi sincs.

Megoldas?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#91689) akaido válasza szabonagyur (#91688) üzenetére


akaido
addikt

[link] Az oldalon van egy .reg fájl, nekem azzal sikerült bekapcsolni korábban, mert a Panda uninstall után nem kapcsolt vissza magától. Egyéb megoldás is található a linken.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#91690) vlevi


vlevi
nagyúr

Köszönjük a mai vicces megmozdulását a rendszernek.
Kihúztam a gépből az USB-n rácsatlakoztatott tabletet, amire pár képet másoltam fel.
Ezzel együtt eltűnt az összes USB eszköz is. Se bill, se egér, semmire nem reagált. Szerencsére egy ki-be dugás megoldotta, de nagy élmény volt bemászni az asztal alá, a hátulról megkeresni, hogy melyik is lehet az a kábel.
Megoldást nem várok rá, csak jelzem, hogy ilyet is tud a w10.

(#91691) MasterMark válasza vlevi (#91690) üzenetére


MasterMark
titán

Egyszerűbb lett volna egy restart.

Switch Tax

(#91692) vlevi válasza MasterMark (#91691) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, de, amikor se Bill, se egér, akkor macerás bemenni a start menube...

(#91693) cappa72 válasza cappa72 (#91672) üzenetére


cappa72
nagyúr

Na, pragmatikus módon feltettem a 3., előre ntfs-re formázott partícióra a w10-et. Előtte az elsőn ext4, majd a másodikon egy Linux-swap.
Simán felment a Linux mellé, majd újra feltettem a Linux rendszerindítóját (grub2), és minden szépen működik.
A Linux rendszerindító listájában megjelent a w10, és indítható.

Előre definiált partícióra tettem a w10-et, így nem csinált semmi olyat, ami rögtön feltűnne - pl. extra titkos partíciók létrehozása.
Csak 1 partíciót használt, azt, amit megadtam telepítési helyként.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#91694) cigam válasza vlevi (#91692) üzenetére


cigam
félisten

Viszont ha 2x egymás után lenyomod a power gombot ...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#91695) Cs1csó válasza vlevi (#91692) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 cigam Hard Reset

(#91696) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Adott egy Acer Swift3-as laptop, egy 256-os SSD-vel és terrás HDD-vel.

windows telepítésnél UEFI esetében hogyan kéne eljárni, hogy a teljes rendszer a boot partícióval együtt az SSD-re kerüljön? Laptop révén a HDD lehúzogatása nem egy legjobb ötlet, szóval így hogyan kéne eljárni?

Odáig megvan, hogy az SSD-n gyalu minden parti, és a teljes szabad területre kell tolni a telepítést, no de ebben az esetben is mehet a telepítés, vagy először új gombbal új partit kell létrehozni?

Köszi!

üdv, adika4444

(#91697) svgyula válasza cigam (#91694) üzenetére


svgyula
addikt

+1! Én az esetek nagy részében csak simán egyszer megnyomom és lekapcsol a gép! Soha nem reklamált még a rendszer mivel a kikapcsoló gomb a grafikus felületen ugyanezt a folyamatot indítja el. A hósszú megnyomásra a win7 már köpködött de a win 10 azt is tolerálja(nálam). Mivel ilyenkor általában már a monitorok is ki vannak kapcsolva :P Az én alaplapom 1x rövid megnyomás után leállít mindent, de én áramtalanítok is. Most nem, de tavasztól késő őszig igen sokszor jön rendes zivatar és nem hiányzik a gép csere. Vitt már el tv, kazán, videómagnó, stb a villám. Ezért ez a berögződés megmaradt.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#91698) Cs1csó válasza adika4444 (#91696) üzenetére


Cs1csó
félisten

ne terra hanem tera, terabyte

Egyszerű, létrehozol egy telepítős pendrive-t bedugod a gépben boot-olsz róla. Amikor eljutsz oda hogy lehetőség van a telepítési paraméterek megváltoztatására - lemezek átméretezése, törlése új partíció stb. akkor kattints arra - egyéni beállítás néven fut ha jól tudom.

Itt a gépedben lévő fizikailag is különböző adattárolóid külön számmal lesznek ellátva pl. SSD a "0" a HDD az "1" ha több nullás vagy egyes lemez van az csak azt jelenti hogy több partíció van létrehozva.

Mint a képen is látszik itt csak egy fizikai háttértár van az áll több partícióbol - igaz a képen lévő gépben nincs több fizikai lemez csak egy .
AMint rájöttél melyik az SSD - tegyük fel az az 1-es vagy a 0-ás - akkor minden paríciót töröld addig amíg egyben nem látod az egész SSD-t ekkor kijelölve hagyod és a TOVÁBBRA kattintasz ekkor a telepítő formázza az SSD-t és létrehozza a működéséhez szükséges partíciókat és elkezdni a telepítést, ha a telepítésnél eljön egy rész amikor kiírja hogy újraindítja a gépet és 10-től visszaszámol akkor- amikor az újraindtás megtörténik de még a boot képernyő előtt a pendrive-ot ki is húzhatod.

FONTOS ha a HDD- ADATAID vannak akkor értelemszerűen azokhoz a paríciókhoz ne nyúlj ne töröld őket.

AMúgy ha összeadod a "0"-ás összes partícióját meg az "1"-es méretét akkor egyből kiderül melyik az SSD és melyik a HDD.

[ Szerkesztve ]

(#91699) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindneki!

Náhány napja, mindig olyan problémával küzdök,hogy játék közben a gép mindig kilép az asztalra és a játék bezáródik... Megnéztem a windows hibanaplot és egyfolytában distributedCOM 10000 és 10016-es hibát kapok. Keresőt használva, illetev a neten fellelhető egyéb módszereket próbáltam végigcsinálni, de jelenség megmaradt. Valaki tudna ebben segíteni, hogy ez mitől lehet, illetve hogyan tudnám orvosólni a dolgot?

Köszönöm! :R

(#91700) band1103 válasza prabhu (#91673) üzenetére


band1103
őstag

prabhu és akaido nagyon köszönöm! :R

Eggyel előrébb vagyok. Bár nem tudok angol de a crome ba ágyazott fordító közelebb vitt kicsit.
A lényeg hogy ez lett:

If your version does not ship with the Group Policy Editor, Run regedit to open the Registry Editor and navigate to the following key:

HKEY_CURRENT_USER\ Software\ Microsoft\ Windows\ CurrentVersion\ Policies\ Explorer

Change the value of NoClose to 1. If NoClose does not exist, create the DWORD value and give it a value of 1.

Nekem Explorer kulcs nem is volt a Policies-ban úgyhogy létrehoztam azt és a NoClose -t is.
Így most semmit nem tudok választani a start menü főkapcsolót választva :C .
Még újraindítást se amit szerettem volna de arra majd találok más megoldást.
Még egyszer köszi! :R

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.