Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91551) DeFranco válasza cigam (#91550) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hidd el hogy nincs, ez win bug. ismerem a szmötyik meg kábel rosszul állás miatt egér csigalassan elmászás meg pont színhatáron állás érzékelő megbolondulás stb. lélektanát, ez nem olyan. valami miatt a képernyőkímélő nem kapcsol.

(#91552) prabhu válasza M5Norbi (#91542) üzenetére


prabhu
senior tag

Amit én tapasztaltam, hogy erőforrást fogyaszt/lassít az a Defender, az Update és a telemetriás folyamatok. Ha ezeket megszabályzod, pl külső vírusirtóval, (átmeneti) letiltással, akkor tudod tesztelni, hogy mi okoz gondot. Vagy felrakhatnád a legfrissebb [chipset drivert] előtte.

(#91553) Doky586 válasza cigam (#91550) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam az egér kikapcsolja a ledjeit ha aludni küldöm a gépet így mozgást nem érzékel, de ettől függetlenül egérgombbal (kattintással) ébreszthető a gép.

(#91554) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Üdv!

Eddig win 10 telepítőt, bootolható pen drive-ra a rufiusz (talán ez a neve) programmal hoztam létre. A media creation tool flash meghajtó készítőjével is bootolható pen drive jön létre?

(#91555) akaido válasza Morris (#91545) üzenetére


akaido
addikt

Tőlük vettem az összes windowsomat. :K

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#91556) Cs1csó válasza Jack Oneill (#91554) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen

(#91557) Jack Oneill válasza Cs1csó (#91556) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Szuper, köszi csicso :)

(#91558) Döglött Róka válasza DeFranco (#91551) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Csakis bug lehet!!!444

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#91559) Döglött Róka válasza prabhu (#91552) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Hat inkabb ne javasolj ilyeneket. Update nem megy konstans, defender autoprotection pontosan ugyanugy mukodik mint barmelyik masik virusirto, ugyanugy egy filter driver ul ra a filerendszerre, telemetria nem tekeri a hattertarat.

Nem tudom mit tapasztaltal de kerek en is LSD-t.

Telepites utan frissulnek a store appok elso belepeskor ez jokora tekerest okoz, leszedi a kumulativ csomagot 150-600 mega buildtol fuggoen jo sok pici driverrel benne. HDD-ket ezek rendesen megkinozzak, de csak egyszer.

Aki szar hardver miatt vallal biztonsagi kockazatot, kapcsolja ki inkabb a gepet es menjen csirket etetni.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#91560) DeFranco válasza Döglött Róka (#91558) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tekintettel arra, hogy hoz rá úgy 500+ találatot a google, specifikusan erre a konstellációra szűrve, így jó esélyt látok rá hogy helytálló a feltételezésem.

főleg azok után hogy más idióta bugok is előjönnek, amik szintén ismertek a netes kánonban, pl. "felragadó" legördülő menük és társai, illetve idióta "by design" funkciók, mint pl. hogy a másodlagos képernyőn nem fut a képernyőkímélő (hogy ezt az állatságot ki találta ki)

szóval nem szidni jöttem ide a win10-et de vannak egészen elkefélt, csiszolatlan, bugos marhaságok benne, az első egy hétben több bugot szedtem össze mint a win7 alatt két-három év alatt.

de mindezt elfogadom, legyen, ez van. biztos találtak egy hátsó szobában négy öltözőszekrényt tele porcukorral miután ballmer kilépése után összepakoltak, és még mindig abból csíkozzák az utcákat a developers developers developers részlegen, kivárjuk amíg elfogy.

viszont azokat a köröket most spóroljuk már meg, hogy újraindítottam-e meg szöszös-e a golyó az egérben meg fut-e botnet a gépen a háttérben mert ezeket már a kérdezés előtt kipipáltam, nem most jöttem a hathuszassal.

(#91561) plömplöm válasza DeFranco (#91560) üzenetére


plömplöm
őstag

"a másodlagos képernyőn nem fut a képernyőkímélő (hogy ezt az állatságot ki találta ki)"
ööö, nekem speziel megy a két monitoron átívelő képernyőkímélés, most próbáltam ki...

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#91562) DeFranco válasza plömplöm (#91561) üzenetére


DeFranco
nagyúr

meg tudnád adni a beállításokat és hogy milyen képernyőkímélőt használsz?

példaként mutatom hogy itt is elég sokan panaszkodnak: [link]

(slideshow képernyőkímélő van beállítva, azzal próbáltam, szerintem nem túlzó elvárás 2018 végén egy up-to-date mainstream oprendszertől hogy ez az egyébként gyári, supportált, és 20+ éve meglévő funkció tudja ezt)

(#91563) Jenne


Jenne
senior tag

Na végre. Nálam is elkezdte a win 10 a frissítést. [kép]
Jó hosszú ez a folyamat, mert már 1 óra és 32 perce tart, de még nincs a végénél.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#91564) asus1


asus1
aktív tag

1809-cel jön az a frissítés is, hogy az explorer is fekete lesz, ha bekapcsolom a dark módot?

(#91565) Clemi válasza Sub-ZeRo (#91543) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi, a hálózati meghajtót azért csatoltam le eleve, mert nem volt hajlandó leszedni semmilyen módon a gyors elérésből a jobb gombos menüben lévő parancs, így persze a vissza csatolás után is maradt ugyanez a helyzet.

Ellenben a második opció amit linkeltél az korrekten kiszedett mindent a gyors elérésből, a gyári alap beállításon kívül. :C :C :C

(#91544) zolee001 Köszi, de a net use parancs a világon semmit nem csinált, még a felcsatolt meghajtót se választotta le.

[ Szerkesztve ]

(#91566) #86564352 válasza asus1 (#91564) üzenetére


#86564352
törölt tag

Igen

(#91567) asus1 válasza #86564352 (#91566) üzenetére


asus1
aktív tag

Végre:D Köszi!

(#91568) prabhu válasza Döglött Róka (#91559) üzenetére


prabhu
senior tag

Nem akarom szétoffolni a fórumot, de ideje lenne már visszavenni az arcodból!
Kinek hiszed magad? Azt hiszed csak egyedül te értesz a gépekhez? Beszólsz mindenkinek és lemajmozod az embereket, ha valaki olyat ír, ami a te hitednek ellent mond. Nem érdekel, hogy miben hiszel és szerinted mi helyes. Aki akar, tilt és kész! Az ő gépe, nem a tiéd, semmi közöd hozzá!

(#91569) vlevi válasza asus1 (#91567) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem sokáig fogsz neki örülni. Nálam pl néha ilyen
[link]
:))

(#91570) Vladek83


Vladek83
tag

Sziasztok,

lehet rossz helyre írok, majd át irányítotok...

Az miért lehet, hogy "késleltetve" indul el a billentyűzetem (USB).. értem ez alatt, hogy pl a boot menüt meg se tudom hívni mert még nem aktív a bill. (vagy ha csökkentet módba lépnék) Mikor már a bejelentkezési képernyő fogad minden ok..
Előzmény: vga csere volt.

(#91571) #86564352 válasza vlevi (#91569) üzenetére


#86564352
törölt tag

Sokat nem ér az explorer sötét mód. A jobb klikk tulajdonságok világosan jön elő, a fájlmásolás ablak is.

Félkészről jut eszembe: temetőbe küldik a My People funkciót Ez már a bevezetésekor borítékolható volt.

(#91572) vlevi válasza #86564352 (#91571) üzenetére


vlevi
nagyúr

Pont most olvastam, hogy a Google-nak is lett "temetője".
[link]
:)

[ Szerkesztve ]

(#91573) terapeuta007


terapeuta007
aktív tag

tiszteletem urak!
vettem egy ilyen netis ws2411I wifis rútert ez a config menuje:

van 1 ilyen helyi kis szolgáltatotol kapott modem:

ezt látja a gép amikor az eredeti modemre van dugva direktbe.

ugye osszedugom a cuccokat ahogyaz a nagykonyvben levan irva de se wifin se gépen nincs internyet.
probaltam a dynamic ip-vel és static ips beallitassal is.(beutootem azokat amiket a parancssorban irt):

miatarkafaszom a probléma pls segitsetek.

[ Szerkesztve ]

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#91574) Korcsii


Korcsii
őstag

Néha az asztalon, mappákban csak F5 után jelennek meg az új fájlok. Ötlet?

(#91575) dugomc


dugomc
tag

Sziasztok. Olyan kérdésem volna hogy nekem és páromnak is külön rensszergazda szintű felhasználónk van a gépen. Viszont ő nem látja az utorrentet. Ez a program hibája vagy másé. Vagy be kell állítani hogy ő is hozzáférjen? Amúgy most ahogy olvasgattam lecserélem a qbitorrentre. Ahogy sokan írták.

(#91576) Cs1csó válasza Korcsii (#91574) üzenetére


Cs1csó
félisten

Asztalon ne tárolj mappákat max parancsikonokat amik a mappákra mutatnak.

dugomc

Kezdésnek tegyétek fel a Qbittorrentet van belőle 64 bites verzió is, itt van bittorrent topik a PH-n ha kell ott segítenek, Windows 10 mellé már nem ajánlott az utorrent.

[ Szerkesztve ]

(#91577) Korcsii válasza Cs1csó (#91576) üzenetére


Korcsii
őstag

Nem szokásom, de néha egyszerűbb oda dobálni dolgokat...

De pl pendrive-ról mappába másolva ugyan ez. Néha. Aztán elmúlik. Itthon is, munkában is tapasztaltam már. Én már megtanultam együtt élni vele, kollégáknak lehet zavaró.

(#91578) FroZone99


FroZone99
aktív tag

Nekem tegnap este feldobta hogy frissítés lement de maradt 1803??
Érdemes a Micro oldaláról manuálisan frissíteni?

(#91579) zolee001 válasza terapeuta007 (#91573) üzenetére


zolee001
őstag

Leginkább az h a digi dinamikus ip -t ad neked staticra van állitva
a lan beállitásokat nézd át azon a csoda routeren

[ Szerkesztve ]

(#91580) Cs1csó válasza Korcsii (#91577) üzenetére


Cs1csó
félisten

Esetleg gyengébb gép stb. régen - XP korában - ez úgy tudom nem volt ajánlott most már ez kb. mindegy de jobb a békesség inkább csak parancsikon sőt én a C-n nem is tárolok alapvetően semmit arra ott a D adat.

(#91581) akaido válasza terapeuta007 (#91573) üzenetére


akaido
addikt

A szolgáltatótól kaptál felhasználónevet és jelszót? (Szerződésben elvileg benne van)
Ha igen, akkor PPoE a kapcsolat, és azt kell választani a routerben is, majd kitölteni a user-t és a password-öt.

A Windowsban próbáld a következőket:
Rendszergazdaként futtatott parancssorba írd be:
- netsh int ip reset
majd:
- netsh winsock reset indítsd újra a gépet, aztán meglátjuk.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#91582) terapeuta007 válasza akaido (#91581) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

igen énis a felhasznaloneves dologra gondoltam csak ki akartam zárni a többi lehetoseget. mert ha tenyleg pppoe akkor bekell menni a szolgaltatohoz munkaidoben vagy telefonalni mert szerzodest nem talaljuk.(10 éve volt kotve)
a parancssorosat azert meg megprobalom.

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#91583) akaido válasza terapeuta007 (#91582) üzenetére


akaido
addikt

A router csere előtt hogyan üzemelt a rendszer? Vagy router sem volt, csak simán a modemhez csatlakoztál?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#91584) Döglött Róka válasza prabhu (#91568) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem ertek a gepekhez, az os-hez viszont elegge. Es ha valaki hulyesegeket terjeszt azt szova teszem. Nem tudlak sajnalni, ha magadra veszed.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#91585) Döglött Róka válasza Cs1csó (#91580) üzenetére


Döglött Róka
veterán

A desktop ugyanugy egy folder a users-ben mint barmi mas. Nem lesz semmi baj azzal ha ott tarol adatot.

Ez is csak egy urban legend.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#91586) Esqs


Esqs
tag

Üdv!
A C:\Users\..........\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Recent mappában időnként megjelenik 1-2 másodpercre egy CustomDestinations nevű mappa, majd eltűnik. Mire használja ezt a mappát a Windows 10 Pro? :R

(#91587) z123456z válasza z123456z (#91538) üzenetére


z123456z
őstag

Hogy lehetne kideríteni, hogy ami fent van "N" az OEM vagy Retail? Mert ha Retail, akkor áttenném anyám gépére ( egy öreg 7 helyett ), a gyereknek meg felmenne egy Pro.

(#91588) akaido válasza z123456z (#91587) üzenetére


akaido
addikt

[link]

parancssorba írd be: slmgr -dli

Azért vannak érdekességek a megállapítással:[link]

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#91589) akaido válasza Esqs (#91586) üzenetére


akaido
addikt

Ez a Recent items(legutóbb használt) lista.
Lehet törölni:
[link]
vagy pl: CCleaner-rel.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#91590) Rico83 válasza akaido (#91589) üzenetére


Rico83
tag

Üdv all!

Látott már valaki olyan Windows böszmeséget, hogy Store-t használt egy kód beváltásához? A cdkeys-en kb 2000 Ft volt a Gears of War 4. Gondoltam, kihasználom az Xbox One egyetlen erősségét, a cross platformot. Haveromnak van X One-ja, nekem jó pécém. Eddig jó is, annyi a bibi, hogy nem engedi a játékot telepíteni a Store-ról. Tegnap óta kutakodok, mire rájöttem, hogy nem engedi telepíteni, csak a "C" meghajtóra, de nekem azon nincs elég hely 133 gigányi játéknak. Máshova nem engedi. Hibával leáll a letöltés. Átállítottam az alapértelmezett mentést más háttértárra, de ugyanúgy leáll hibával. "kód: 0x80070015"
Valami ötlet esetleg?

(Bocs, nem az előző hozzászólásra válaszoltam, félrenyomtam)

[ Szerkesztve ]

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#91591) makoss


makoss
addikt

Üdv!

A windows 10-en hol találom azt a beállítást ahol ha az ablakot elhúzom, ne csak a kerete, hanem az egész mozogjon vele? [link] :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#91592) need


need
addikt

Sziasztok..

A héten került fel a híres hírhedt frissítés nekem is!

Ami talán változott hogy az értesítések lettek furcsák..!
Van értesítés most reggel volt 4 de amikor rá kattintok eltűnik!tehát akkor nincs! vagy is valami nem jó!
megnéztem mindent ami az értesítésekhez tartozik minden be értéken van!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#91593) prabhu válasza Döglött Róka (#91584) üzenetére


prabhu
senior tag

Szerinted hülyeség. Fejezd már be az emberek sértegetését!

(#91594) karl_fischer válasza makoss (#91591) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Erre gondolsz?

(#91595) akaido válasza Rico83 (#91590) üzenetére


akaido
addikt

Előrebocsátom nem vagyok nagy Store használó.
A hdd-n helyfelszabadítás valszeg elkerülhetetlen.
A winstore cache törlése is javasolt, hátha bejön: wsreset.exe futtatása.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#91596) z123456z válasza akaido (#91588) üzenetére


z123456z
őstag

Köszi

(#91597) akaido válasza z123456z (#91596) üzenetére


akaido
addikt

Van hogy nem állapítja meg pontosan a verziót, valószínűleg pl. azért mert w7-ről történt upgrade.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#91598) Rico83 válasza akaido (#91595) üzenetére


Rico83
tag

Ezeken túl vagyok. 170 giga van összesen a partíción, de a Win 10 lefoglalja a magáét, így egyszerűen alapból nincs elég hely, még újrahúzott operációs rendszer után sem.
Azt hittem, 2018 végén már nem okoz problémát a Microsoftnak egy istenverte program mentési helyének beállítása.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#91599) Döglött Róka válasza prabhu (#91593) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem szerintem hulyeseg, hanem konkretan hulyeseg. Tudod, tenyszeruen hulyeseg;)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#91600) Döglött Róka válasza Rico83 (#91598) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Megint nem a viz a hulye.

@akaido: wsreset mi? :D

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.