Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91151) King Unique válasza cigam (#91150) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván nem csak azt lehet és lehet önálló vélemény is. De ugyanakkor az esetedben nyilvánvaló, hogy most miért jöttél ide és kezdtél el kötekedni, ami már annál a bizonyos hozzászólásnál + a többinél is látszott... Nem véletlenül reagáltak rá akkor többen és nem értettek egyet ezzel-azzal. Azt pedig ne várd, hogy mindenki bólogasson ezekre 1:1-ben, csak mert szerinted úgy van. Ha nem tetszik, akkor legközelebb lehet mellőzni kellene az ilyeneket, meg másik topikot keresni ehhez...

(#91152) zolee001 válasza cigam (#91150) üzenetére


zolee001
őstag

Az utobbi hetek/honapok upc szerencsétlekedése után inkább örülni kell,hogy egyáltalán müködik:-)

(#91153) cigam válasza King Unique (#91151) üzenetére


cigam
félisten

Van WindowsOffTopic?

Nyílvánvaló miért jötél ide? Szóval nálamnál jobban tudod. Eh... Már rég mindenki elfelejtette volna ezt a mellékszálat, ha te nem tartod életben.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#91154) King Unique válasza cigam (#91153) üzenetére


King Unique
titán

Van, de nem feltétlen arra gondoltam... Igen, képzeld, lehet jobban tudom, pláne hogy már számtalan ilyet láttam itt a fórumon... Mindenki? Érdekes, de azért csak tovább ragozod te is, ennyi erővel csak válaszolok, ha már neked lehet kötekedni. De ha annyira kell, akkor felőlem, aztán majd meglátjuk...

(#91155) DeFranco


DeFranco
nagyúr

olyan kérdésem lenne, hogy win7 alatt szívesen használtam a cpu-z és a gpu observer asztali widgetét

a win10 alatt ezek max. valami plusz 3rd party módon érhetőek el ezt hanyagolnám ha lehet, jó lenne mégis valahogy nyomon követni a cpu meg a gpu hőmérsékletét és az aktuális processzorhasználatokat.

ha lehet akkor az óra mellé nem tennék még ki ikonokat ezért pluszban, (eleve kellene vagy 4) van akár valami élő start menü csempével vagy bármi mással dolgozó megoldás ami bevált és jól használható?

win10 alatt hogyan oldjátok meg a widgetek hiányát?

(#91156) King Unique válasza DeFranco (#91155) üzenetére


King Unique
titán

A 8GadgetPack, Rainmeter nem lenne jó?

(#91157) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Tegnap települt 1803-ra a KB4023057 jelű frissítés. Létezhet, hogy tönkrevágta a Gigabyte alaplap szoftverét? Jelenleg nem működik a ventilátorszabályozás, a program se fordulatszámot, se hőmérsékletet nem mutat.
Amúgy fura ez a frissítés, ezen a számon nem 2018-12 található a neten, hanem egy tavalyi.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#91158) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Üdv!

Tegnap feltelepült a 1809. Azóta nem tudom elindítani a gépházat, illetve semmi nem indul el, amit a gépházból lehetne elérni. Valami ötlet a javításra?

(#91159) szata.68


szata.68
senior tag

Sziasztok!

Nekem is hálózati problémám van. Láttam,hogy nem vagyok vele egyedül,de olyat nem olvastam (vagy csak nem elég figyelmesen) ami segítene nekem. :/
Adott egy új laptop friss win10 pro-val. Ez nem látja a NAS-om,meg a régebbi laptopom se a "hálózat-számítógép"-eknél, a régin minden frankó.
A beállításoknál nem találtam különbséget a 2 gép között,de biztos van valami (talán nem túl) rejtett dolog,ami elkerülte a figyelmem.
Tudnátok segíteni rajtam,hogy mit csinálok rosszul?

Üdv.

Tamás

(#91160) cigam válasza szata.68 (#91159) üzenetére


cigam
félisten

Milyen NAS? Lehet az smb szintet állítani rajt? Ha direkt beírod \\NAS.neve akkor eléred? Vagy csak \\ip.cim beírásakor jön elő?
Nálam pl. segített, hogy a hálózati beállításokban kivettem a pipát az IPV6 elől. De tényleg tök véletlenszerű hogy működik-e vagy sem (pedig készítettem dns-t, beállítottam a wins-t,...)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#91161) szata.68 válasza cigam (#91160) üzenetére


szata.68
senior tag

Syology DS 118. Most nem tudom sajnos kipróbálni az elérést

(#91162) sz.j válasza sz.j (#91124) üzenetére


sz.j
nagyúr

Azt megtudja valaki mondani, hogy a # 91124 hsz-ban lévő hibát mi okozta?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#91163) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

A legutóbbi pár napban már másodjára tapasztaltam azt hogy a monitor automatán kikapcsol fél óra után, és utána nem tudtam visszahozni a gépet az élők közé, csak gépresivel. Ahogy mozgatom egeret, billentyűt nyomok, csak annyit csinál a monitor hogy bekapcsol, és kiírja hogy no signal.
Volt amikor meg simán visszajött az asztal. Alvó állapot alapból ki van kapcsolva, szóval még csak nem is az van hogy onnan nem tud visszajönni a gép.
Volt esetleg valami frissítés mostanában ami okozhatott ilyen hibát?

Eredeti Win 10 Pro x64 17134.407-es build van fent.

:R

iPhone 13 Pro Max

(#91164) cigam válasza szata.68 (#91161) üzenetére


cigam
félisten

Sajna nincs Synology eszközöm, de állítólag a Control Panel -» File Services -» Advanced útvonalon keresztül engedélyezhető a WS-Discovery. Újabban ezt használják tallózásra.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#91165) svgyula válasza DeFranco (#91155) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Én ezt használom a tálcán simán kiírja a magok hőmérsékletét.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#91166) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Feleségem Dell laptopja olyat csinál néha, hogy bekapcsoláskor, hiába van hálózathoz csatlakoztatva, visszaveszi a fényerőt.
Ilyenkor az Energiagazdálkodási sémát visszaállítva nő meg a fényerő.
Tapasztaltatok ilyet?
Hogyan lehet másként növelni a fényerőt, hogy ne a sémát kelljen visszaállítani alaphelyzetbe?

(#91167) cigam válasza GEPESZ66 (#91166) üzenetére


cigam
félisten

Szokott lenne Fn+valami bill.kombó ami a hangerőt, fényerőt stb... állítja. Pontosan melyik Dell?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#91168) GEPESZ66 válasza cigam (#91167) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Dell Latitude 5480

(#91169) cigam válasza GEPESZ66 (#91168) üzenetére


cigam
félisten

Ez alapján fn+F11, fn+F12.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#91170) szata.68 válasza cigam (#91164) üzenetére


szata.68
senior tag

Ha beírom az intézőben a címet (\\Synology_DS118) akkor elérem, de továbbra sem látszik alapból :/

(#91171) GEPESZ66 válasza cigam (#91169) üzenetére


GEPESZ66
veterán

"f" betű+"n" betű az fn?

(#91172) uriember válasza GEPESZ66 (#91171) üzenetére


uriember
aktív tag

A billentyűzet bal alsó sarkában "Fn", a windows jel mellett balra :DD

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#91173) cigam válasza GEPESZ66 (#91171) üzenetére


cigam
félisten

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#91174) GEPESZ66 válasza uriember (#91172) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Köszi!
Látszik, hogy én asztali gépen dolgozok.

(#91175) szata.68 válasza szata.68 (#91170) üzenetére


szata.68
senior tag

Na addig eljutottam,hogy már legalább megjelent ez a gép a "számítógép"-eknél de a NAS,és a másik laptop továbbra sem látszik.

(#91176) cigam válasza szata.68 (#91175) üzenetére


cigam
félisten

Ezt #91164 megcsináltad/nézted?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#91177) szata.68 válasza cigam (#91176) üzenetére


szata.68
senior tag

Azt nem értettem pontosan. Ezt a NAS menüjében kell,vagy a vezérlőpultban?

(#91178) cigam válasza szata.68 (#91177) üzenetére


cigam
félisten

A NAS-ban.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#91179) szata.68 válasza cigam (#91178) üzenetére


szata.68
senior tag

Megtaláltam,bepipáltam,de még mindig nem jó :/
A másik laptopon továbbra is látszik mindkét gép + a NAS, az újon meg csak saját maga.

(#91180) cigam válasza szata.68 (#91179) üzenetére


cigam
félisten

A hálózati profil magán? [link] Gyári tűzfal van, vagy valami plusz biztonsági program van telepítve?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#91181) szata.68 válasza cigam (#91180) üzenetére


szata.68
senior tag

Igen,ezek mind így vannak beállítva. A tűzfal gyári

(#91182) szata.68 válasza szata.68 (#91181) üzenetére


szata.68
senior tag

Nem csináltam semmit azóta,de most megjelent! remélem meg is marad! :D

(#91183) GEPESZ66 válasza uriember (#91172) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ezt a Dell-t a feleségem a munkahelyétől kapta, ezért is szeretnék még egy kérdést feltenni.
A tálcán ott az integrált grafikának az ikonja, ill. az NVIDIA ikonja is.
Az Eszközkezelőben is megtalálható mindkettő.
Nem kellene az integráltat letiltani?
Ha igen, akkor az Eszközkezelőből kell megtenni?

(#91184) cigam válasza GEPESZ66 (#91183) üzenetére


cigam
félisten

Nem kellene. Ha a gyári driver van fent, az majd kapcsolgat a kettő között, terheléstől függően.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#91185) jozsi252 válasza szata.68 (#91159) üzenetére


jozsi252
veterán

Szia

Lassan 5 éve használok Synology NAS-t, nem csak 1 volt már, és én is belefutottam ebbe a hibába. Az elsőnél addig szenvedtem vele ameddig a "Ez a gép" majd bal oldalt Hálózatoknál meg nem jelent. Ha megláttam akkor egyből kihúztam az asztalra, így parancsikon lett belőle és meg is oldódott.
Viszont legutóbbi NAS vásárlásnál már nem szarakodtam vele, hálózati meghajtó csatlakoztatása, majd beírom a kiszolgálóhoz hogy \\NASNEVE majd a sor végén tallózás, és egyből megjelenik ott a NAS. Majd itt egyből kihúzod az asztalra, ugyanúgy parancsikon lesz belőle, és onnantól fogva bármikor el tudod érni. Szóval ez a legkönnyebb megoldás ha nem találod! ;)

Amúgy most ránéztem, hálózatoknál nekem sem jelenik meg most. Nem tudom mi a franctól van. Eredeti Win 10 van, legfrissebb build.. és mégis.
Több mint valószínű hogy neked is el fog tűnni, úgyhogy ameddig látod csinálj egy parancsikont asztalra neki, vagy a fenti megoldással csinálj ha esetleg eltűnne.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#91186) szata.68 válasza jozsi252 (#91185) üzenetére


szata.68
senior tag

Köszi szépen,ez tényleg hasznos tipp! :)

(#91187) GEPESZ66 válasza cigam (#91184) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ezt nem tudtam!

(#91188) movax válasza GEPESZ66 (#91166) üzenetére


movax
őstag

Ki kell kapcsolni az intel energiagazdálkodását mind a grafikus utilityben (a Power szekcióban), mind pedig az energiasémában. Mindkét helyen Maximum performance-ot kell beállítani mind akkus, mind hálózati üzemmódban.

(#91189) Archttila


Archttila
veterán

Srácok volt egy alaplapcserém és egy OEM kulcsom, kérdés hogyan tovább mert ugye most szegénykém azt mondj, hogy nem valid ez az OEM kulcs. :)
Kiegészítő infó: az előző kulcs nem volt az MS fiókomhoz rendelve, így a Windows féle problémamegoldó nem listázza a régi gépem :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#91190) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
Nem pont Win10-es téma, de az aktiválás állapotával összefügg. Ezért ide idézem a Win8-Win8.1 és VirtualBox topikban is feltett kérdésem. Hátha itt hamarabb látjátok.

"

Sziasztok!
Van egy Virtualboxban telepített Win8.1 Pro-t futtató gépem. Rendesen, hivatalosan aktivált példány. Át szeretném tenni egy másik host rendszerre. Ezért exportáltam a gépet. Importálás után csak az új hoston akarom futtatni, nem duplikálva két példányban (a régi hoston is).
Az új hoston importáláskor a Vbox megkérdezi hogy: MAC címek újra inicializálása a hálózati kártyákhoz. (igen vagy nem?)

A fentebbi művelet hatással lehet-e a Windows aktiválási státuszára?
Tehát a MAC címek maradjanak az eredetiek vagy legyenek újra inicializálva?

A host rendszert futtató gép hardver összeállítása nem változik. Csupán csak a Linux Mint 19 lenne lecserélve Kubuntu 18.04.1-re.

Ezt a kérdést felvettem a Vbox topikban is, de két napja nem jött válasz.

Remélem tudtok segíteni.
Üdv.
"

(#91191) Mika1227


Mika1227
őstag

Időnként feldobja indításnál ezt az üzenetet a gép: an operating system wasn't found try disconnecting any drives that dont contain an operating system. Mitől van ez?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#91192) movax válasza Archttila (#91189) üzenetére


movax
őstag

Hát, venni egy új kulcsot.

(#91193) Sub-ZeRo válasza movax (#91192) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Vagy hívni az ms telefonos szolgáltatást és megmondani, hogy alaplap csere történt mert tönkrement. Be lesz aktiválva.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#91194) SoldierL


SoldierL
senior tag

Nem tudjátok nálam a legtöbb billentyű parancs miért mem müködik? Pl az alt+page up sem.

(#91195) csabyka666 válasza uriember (#91080) üzenetére


csabyka666
addikt

Hm, az enyém angol nyelvű, de ha ezekre gondolsz, ki vannak kapcsolva.

[link]

Alvó állapot kezdeményezése, azt hol találom?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#91196) uriember válasza csabyka666 (#91195) üzenetére


uriember
aktív tag

Nem erre gondoltam, hanem a Change advanced power settings-re katt és ott az alvó mód beállításai és a képernyő beállítások monitor fényereje hálózatról vagy aksiról. Nyelv beállítása gépházban magyarra?

Most a monitor aksiról és hálózatról is max fényerőre van állítva és a képernyő kikapcsolása is soha-ra...Ezt állíthatod a Special settings-ben vagy ha már magyarítottál, speciális beállítások módosításában.

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#91197) Archttila válasza Sub-ZeRo (#91193) üzenetére


Archttila
veterán

Köszi szépen! :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#91198) uriember válasza uriember (#91196) üzenetére


uriember
aktív tag

Az is lehet, hogy nem tudod magyar nyelvűre állítani, ha igen, azzal könnyebb helyzeted lesz. Az is lehet, hogy az Advanced settings-ben a hibernálás vagy a hibrid alvás be van kapcsolva. Ha SSD-d van ezeket mindenképp kapcsold ki, mert eszi az SSD-t. Alvó módot is nézd meg, lehet az van 1-2 percre állítva.

Esetleg még a kártyák energiabeállításainál kell letiltani a kikapcsolást.

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#91199) uriember válasza uriember (#91198) üzenetére


uriember
aktív tag

Na ez az utóbbi hülyeség volt tőlem...Ott csak a kártyák letiltását lehet beállítani, itt meg alvó módról volt szó, akkor az stornó, bocsi...
Nálam az volt, hogy altattam a gépet és reggelre ki volt kapcsolva (új vétel volt a gép), a hibernálás és a hibrid alvás volt időre állítva, kikapcsolás megszüntette

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#91200) DeFranco


DeFranco
nagyúr

visszakerestem, de nem láttam konkrétan leírva a kérdésemre a választ, ha mégis megvolt csak nem találtam meg a helyes keresőkifejezést, akkor elnézést, elég lesz a linkelés is.

a licenszemet MS fiókhoz szeretném kötni azért, hogy egy esetleges hardvercsere után is tudjam használni, ez tiszta sor.

viszont nem szeretném a gépet tartósan MS fiókkal használni, csak arra az időre, amíg a licensz "hozzákötődik".

megtehetem ezt? mi ennek a pontos menete? a fiókadatoknál belépek egy MS fiókkal, majd aztán mi a teendő?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.