Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79651) jokeph válasza svgyula (#79650) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem vagyok informatikus, de látva a nép szenvedéseit 1709-re "beragasztottam" az OS-t. Ez igy is marad, amig nem nyavalyog nagyon és/vagy megy az a nagyon kevés dolog amit használok. ;]

Ugyanezt csináltam az előző buildnál meg az azt megelőzőnél is, amig szépen kiforrták magukat az update-k. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#79652) zsid válasza #93794560 (#79649) üzenetére


zsid
senior tag

Nem sok kedvem van vagy-vagy alapon elbohóckodni egy fél napot, lehet feleslegesen, ezért is kérdeztem meg :)

<tRucKdriFteR>

(#79653) csixy válasza svgyula (#79650) üzenetére


csixy
addikt

Szerinted hány élete van egy informatikusnak?
Ha mondjuk van 90 gép 36 helyszínen , akkor hány nap alatt tudja a kis pendrájvjaival végig loholni a helyszíneket úgy , hogy nap közben a gépeknek menni kell 5 vagy 10 órában és csak munkaidőn túl tudja frissítgetni a rendszereket és meggyógyítgatni az esetleges galibákat, frissítési ledögléseket azokon a helyszíneken , amelyekhez nincs is ajtókulcsa? És akkor mi van a munka közben támadó esetleges egyéb bajok orvoslásával és az egyéb keletkező igények kielégítésével. Még szerencse hogy egy részük hátsó ajtón keresztül gyógyítható.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#79654) Raptor™


Raptor™
tag

Kapott a gépem egy friss telepítést a 1803-as verzióra és frissítés után lett egy olyan gondom, hogy a gép nem lát semmilyen internetes port-ot(zártnak vél mindent). Az újratelepítés előtt minden működött.

[ Szerkesztve ]

(#79655) pinnacle válasza pinnacle (#79566) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Felraktam a Toshiba utolsó hivatalos driverét. Kár volt azóta már driver frissítés után sem veszi le a fényerőt. DDU-val letöröltem az Intel drivert, újratettem, semmi változás.
Remélem ha újratelepítem a Win10-et megjavul. Ha jól emlékeszem régebben, USB 2.0-s laptopra, nem lehetett telepíteni USB 3.0-s pendrive-al. Ez nem változott azóta?

(#79656) plejik válasza Hegyirabló (#79642) üzenetére


plejik
addikt

Windows 10 recovery menü, és ott állj vissza az előző verzióra, majd utána frissítsd az új rendszerre. Nálam is jött a frissítés, fekete képernyő, visszaálltam, újra húztam a frissítést és minden "jól megy", amennyire egy windows-on mehet..:D

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#79657) Lala6


Lala6
őstag

Sziasztok!

Van egy kis gondom a hálózati megosztással.
A legújabb frissítés után egyik gép sem látja a NAS megosztott mappáit. A beállításokon nem módosítottam semmit.
Érdekes, hogy van még egy gép, ami nem frissült még, azt látja a többi gép is.
Sima smb megosztás van beállítva. Ha a \\megosztas\megosztottmappa névben a megosztas helyett IP címet írok be, akkor viszont megy minden.
Mit variálhattak megint az MS-nél?

(#79658) M@no válasza Lala6 (#79657) üzenetére


M@no
tag

SMB v1-t tiltja le, ha jól emlékszem, vissza kell aktiválni a Windows-szolgáltatásokban.

(#79659) Multibit válasza M@no (#79658) üzenetére


Multibit
veterán

... vagy engedélyezni a NAS-on az SMB v2-t.

(#79660) Geth válasza Lala6 (#79657) üzenetére


Geth
addikt

Másik topik, de releváns lehet: [link]

[ Szerkesztve ]

(#79661) Lack999


Lack999
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. El vagyok szomorodva az új frissítés miatt. Két Win10 Pro rendszerű PC-t használunk switch + routerrel összekötve egy kis irodában, mappák, fájlok megosztva a gépek között működött is minden szépen a frissítésig. Azóta véletlenszerű időpontokban 0x80070035 hiba üti fel a fejét hol az egyik, hol a másik gépnél, van amikor mindkettő megy, van amikor egyiken sem. Érdekes. Pingelni tudom mindegyiket. Hardverekhez nem lett hozzányúlva.
Mondanám, hogy a windows defender a hibás, de akkor miért ennyire ad-hoc a hiba? (Tegnap pingelni sem tudtam az egyiket a másikról, na az tényleg a defender volt.)
A tűzfalban a kivételeket ellenőríztem, secpol.msc, SMB, Netbios beállítása megtörtént.
Fenntartott IP-t kapnak a gépek (DHCP).

Találkozott valaki hasonlóval?

(#79662) Sub-ZeRo válasza Lack999 (#79661) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A 1803-ban ki lett szedve az Otthoni csoport. Szerintem ez lesz itt a gond.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#79663) #73959936 válasza Lack999 (#79661) üzenetére


#73959936
törölt tag

Elméletileg:

A programok és szolgáltatásokon belül a windows szolgáltatások be és kikapcsolásánál az SMB 1.0-ás rendszerű ügyfelet engedélyezni és újraindítás.

(#79664) nababika


nababika
aktív tag

Sziasztok. Frissult a rendszerem a 1803.as ra. Azzal ugye eltunik a Homegroup letrehozas/csatlakozas. Olvasgattam a temaban de az istenert sem jovok ra, mikent tudnam a 3 gep meghajtoit megosztani egymas kozt. Egy gepen mukodik tovabbra is, amelyiken meg nincs fent az uj rendszer. Ha a filekezeloben megnezem a localhostot ott latszik, mi van megosztva. Csak a tobbi gep nem latja. Termeszetesen ugyan azon wifi halozaton van az osszes gep. Mi lehet a baj? Valami ovodas szintu magyarazat kene, az talan nem haladja meg a temaval kapcsolatos kepessegeimet.

(#79665) Lack999 válasza #73959936 (#79663) üzenetére


Lack999
tag

SMB 1.0/CIFS rendszerű ügyfél / kiszolgáló bepipálva mindkét gépen, de így is maradt a hiba.

(#79666) Lack999 válasza Sub-ZeRo (#79662) üzenetére


Lack999
tag

Mi lehet a megoldás? Újra megosztogassam a mappákat? Esetleg egy NAS beállítása?

(#79667) Buckey válasza nababika (#79664) üzenetére


Buckey
senior tag

Szia!

Nekem is ez volt a gondom, de csak a Szolgáltatásokban volt kikapcsolva 2 dolog.
Nézd meg a Szolgáltatásokban, hogy a Funkciófelderítő erőforrás közzététele és a Funkciófelderítő szolgáltató fut-e. Nekem nem volt bekapcsolva frissítés után, így a két gép közötti fájl- és nyomtatómegosztás sem működött (ami frissítés előtt tökéletes volt!).
Minden gépen elindítottam és automatikusra raktam, azóta működik. Természetesen a megosztás az ugyanúgy kell, mint előtte.

Én sem jöttem rá egyedül, nekem is itt súgott egy fórumtárs. ;)

[ Szerkesztve ]

(#79668) nababika


nababika
aktív tag

Koszonom ez gyors volt. Nalam is ez volt a baj. Mar mukodik. :-D

(#79669) Sub-ZeRo válasza Lack999 (#79666) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát passzolom. Nekem nas-om van. De nem próbálkoztam azzal, hogy muter laptopján kiserletezzek vele.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#79670) CirrMee válasza Buckey (#79667) üzenetére


CirrMee
addikt

Nekem viszont egy új telepítés nem hajlandó belépni a hálózat többi megosztott részlegébe. Látni látja a gépeket, csak belépni nem lehet onnan.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#79671) Buckey válasza nababika (#79668) üzenetére


Buckey
senior tag

Szívesen, örülök, hogy csak ennyi volt. :)
De azért bosszantó, hogy egy frissítés után ilyeneket kell állítgatni. :(((

(#79672) Buckey válasza CirrMee (#79670) üzenetére


Buckey
senior tag

Ha be van kapcsolva nálad is ez a két szolgáltatás, és persze fut is, akkor a Megosztásnál Mindenki-nek legyen hozzáférése.

(#79673) CirrMee válasza Buckey (#79672) üzenetére


CirrMee
addikt

Úgy van...
Mégis elszáll 0x80070035 hibával, mindkét oldalról.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#79674) Buckey válasza CirrMee (#79673) üzenetére


Buckey
senior tag

A gépek nevei nem egyformák, ugye? Esetleg próbáld meg a mappán belüli mappákat is megosztani.
Ha úgy sem jó, akkor Biztonság fülön is ellenőrizni, hogy megvan-e minden jogosultság.
Nekem, mint írtam, a Szolgáltatásokban lévő két funkció nem volt bekapcsolva

(#79675) CirrMee válasza Buckey (#79674) üzenetére


CirrMee
addikt

Korábban nekem is otthoni csoportban voltak a gépek, ebből a win10 gépek átkerültek Magánhálózat csoportba. Viszont van egy win8 is, ami maradt ahol van, vele nincsenek gondok.

Biztonság résznél szintén kapott egy fullos engedélyt (Mindenki). Mappa megosztást kipróbáltam, továbbra is visszadobja a már leírt hibakóddal.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#79676) Doky586 válasza CirrMee (#79675) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A 'Mindenki' szerintem nem fullos engedély, sőt..

(#79677) Buckey válasza CirrMee (#79675) üzenetére


Buckey
senior tag

A Speciális megosztási beállításokban is jól van beállítva? Mert ott is frissítés után alapra állt minden.
Tűzfal, vírusírtó átengedi?
Más ötletem nekem már nincs.

[ Szerkesztve ]

(#79678) CirrMee válasza Buckey (#79677) üzenetére


CirrMee
addikt

Tűzfal ki lett kapcsolva, irtó a sima defender - elvégre teljesen alap win10. Speciális be lett állítva, mivel mint említettem, friss telepítés.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#79679) Buckey válasza CirrMee (#79678) üzenetére


Buckey
senior tag

Akkor tényleg nincs más ötletem. :(
Majd jönnek nálam okosabbak, nekik több tapasztalatuk, tudásuk van.
Én konkrétan 3-szor telepítettem újra mindkét gépet, mire minden jó lett.
De amint a MiniPC -m lecserélem egy normálisabbra, addig sajnos marad így ez a gép, utána Linux, azzal nekem ennyi bajom sohasem volt. Mondjuk eddig a VGA driveren kívül jó (először PC bekapcs, majd csak utána a TV), ha leszámítom még a külső USB-s HDD random RAW formátumba való varázslását (mondjuk ez lehet dokkoló hiba is, meg HDD hiba is, csak éppen a 1803 után jött elő).

(#79680) JanR


JanR
addikt

Bogarásztam a neten és láttam, hogy vannak már kulcsok pár száz és pár ezer forintér is a windows 10-hez.

Mi a különbség a retail és az oem kulcsok között?
Mi van, ha vásárlok egy retail kulcsot, vagy egy oem kulcsot? Az addig tiszta, hogy (elvileg) aktiválom a windowst, de utána? Ha újratelepíteném?

Az alkatrész csere valamennyire világos, hogy az OEM liszenszhez tartozik egy hardver azonosító, így egy alaplap cserénél buktam a kulcsot. Na de mi van egy tiszta újratelepítésnél, majd újraaktiválásnál?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#79681) smc válasza JanR (#79680) üzenetére


smc
addikt

Újratelepítésnél menni fog természetesen. Alaplaphoz köti a kulcsot amin először beaktiválod.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#79682) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Hali! Következő a gondom. Jobb egér klikkel rákattintok a D-meghajtóm egyik mappájára és a "Tulajdonságok"-menüpont alatt, a "Lemezterület" (vagy "Méret")-nél látható a mappa mérete. (Jelen esetben 714 GB.) Aztán megnyitom a mappát, lenyomva tartott egérgombbal "áthúzom" a benne lévő al-mappákat, aztán így kattintok a "Tulajdonságok"-menüpontra, ekkor viszont 3,01 TB-ot (azaz négyszer annyit) mutat. A mappa valódi mérete viszont (legalábbis addig, amíg jól méretet mutatott) kb. 3,8 TB.

Mostanában két dolog történt a Windows-zal. Egy frissítés, ill. a Kerish Doctor 2018 telepítése.

Mi lehet a gond?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#79683) JanR válasza smc (#79681) üzenetére


JanR
addikt

Na és a retail? Azt pedig másik gépen is aktiválhatom, ha esetleg cserélek, váltok?

(#79684) drsanya válasza JanR (#79683) üzenetére


drsanya
aktív tag

HRK-tól nehogy vegyél kulcsot! Most égettem velük össze magam, MSDN aktivált blokkolt kulcsot adtak nekem... Tudom, megérdemlem...

[ Szerkesztve ]

I am iRacer

(#79685) Doky586 válasza newmoonlight (#79682) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha kijelölés nélkül kattintasz akkor a lemez tulajdonságait mutatja, kijelölés után ugyanúgy kattintva mutatja csak a mappa tulajdonságait.. :B

(#79686) Kékes525


Kékes525
félisten

Nálatok ez milyen? Alapbeállításban ez automatikus és fut is?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#79687) newmoonlight válasza Doky586 (#79685) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Ezek (mindeddig) azonos értékek voltak.

Egyébként eleve, hogyan lehetne 4-szer akkora az egyik érték, mint a másik?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#79688) smc válasza newmoonlight (#79687) üzenetére


smc
addikt

Mutass screenshotot a két méretről, úgy a tuti. :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#79689) newmoonlight válasza smc (#79688) üzenetére


newmoonlight
senior tag

(A valós méret pedig kb. 3,8-3,9 TB)

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#79690) zzola


zzola
félisten

Üdv!

Tiszta telepítéssel felment ma legújabb 10PRO. Van egy Zyxel NSA320-as NAS-om, amit eddig megelégedéssel használtam. Most viszont nem engedi csatolni a WIN hálózati meghajtóként, ezt dobja:

(#79691) Geth válasza zzola (#79690) üzenetére


Geth
addikt

Lásd : (#79407), a kép pedig amire hivatkozik: (#79404) és a Windows szolgáltatásokról készült.

(#79692) zzola válasza Geth (#79691) üzenetére


zzola
félisten

Igen, közben már én is megtaláltam. AZ SMB1 alapban nincsen már engedélyezve... Kösz!

(#79693) Syl válasza Kékes525 (#79686) üzenetére


Syl
nagyúr

Nálam nem fut és kézire van állítva - nem én babráltam, default volt ilyen.
De, úgy tudom, a Macrium (és a hasonló backup programok) ezt az árnyékmásolat szolgáltatást használják a mentéskor és lehet nálad azért fut állandóan, mert ütemezve van a mentés.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#79694) CsengődiGeri válasza jokeph (#79651) üzenetére


CsengődiGeri
tag

Én is megelégeltem a 1803-mas baromságait. A hét végén visszateszem a 1709-et és egy évre elhalasztom a frissítést, csak a biztonsági frissítéseket engedem

(#79695) Komplikato


Komplikato
veterán

A magát makacsul tök ismeretlen céges W10 kóddal beregisztráló rendszer problémáját úgy tudtam csak megoldani, hogy egy amúgy WRZ katsgóriás tool segítségével végérvényesen töröltem a rendszerből az összes hivatkozást és kézzel megadtam a jó saját kulcsot. Alap esetben ezt parancssorból is meg lehetne csinálni, de ugye olyan kulcsog tett fel magának aminél csak az admin nyúlhat hozzá bármihez és csak céges hálóról. Nem jöttem rá, hogy az SSD-ről szedte a gép ezt a kulcsot vagy az alaplapot adták el többször? De a lényeg, hogy megoldottam. ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#79696) Buckey válasza Komplikato (#79695) üzenetére


Buckey
senior tag

Na, már Windowson is parancssort kell használni? ;] :DD

(#79697) Geth válasza Buckey (#79696) üzenetére


Geth
addikt

Tekintve, hogy sokkal gyorsabban meg lehet csinálni csomó mindent, ez nem újdonság :)

(#79698) Buckey válasza Geth (#79697) üzenetére


Buckey
senior tag

Tudom. ;)

(#79699) Zolix


Zolix
tag

1803 frissítés után felrakott valami amitől fekete képernyő volt boot után. Újraraktam a 1709 verziót és kikapcsoltam a windows update-t a defendernek beállítottam frissítést. Le már az a frissítés javítva vagy hagyjam igy a windows- ahogy van?

(#79700) Komplikato válasza Zolix (#79699) üzenetére


Komplikato
veterán

A fekete képernyő frissítés után téma azért izgalmas, mert ez már a végleges W10 elött is alap random FEATURE volt. Nekem a szeptemberi frissítés csinált ilyet és csak a decemberitől javult meg.

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.