Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79701) Zolix


Zolix
tag

Szuper, akkor még várok! Nekem a 1803 tök jól futott semmi hiba nem volt addig a áprilisi frissítésig.

(#79702) Kékes525 válasza Syl (#79693) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem állandóan fut, hanem nálam is kézin van (az automatikust kérdeztem, nem állítottam. :) ). Csak azt olvastam, hogy a rendszer visszaállításhoz szükséges, hogy állandóan fusson. [link] Igaz, 8.1-es rendszer. Gondolom a Macrium így is el tudja indítani amikor elindul, mert rendesen müködik.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#79703) ph2012


ph2012
senior tag

Sziasztok. Meddig tart a 1803 telepítése? A telepítés 70%-on van. Nem akarok órákig a gépnél ülni.

(#79704) TRob1 válasza ph2012 (#79703) üzenetére


TRob1
veterán

Van akinél ~fél óra, van akinél ~1 óra... nálad meg szerintem 1óra57perc. :)

ui. Egyik ismerősnél 33 perc. :D

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#79705) Kékes525 válasza ph2012 (#79703) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam gyors volt, de ez erősen gépfüggő. Légy türelemmel. Ha jól emlékszem többször újraindult.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#79706) Komplikato válasza ph2012 (#79703) üzenetére


Komplikato
veterán

Nálam kb. 3-4 perc volt, csak utána még pár újraindulás és százalék számítgatás volt, tehát olyan 15-20 perc összes újraindulással plusz driver telepítéssel. Persze a telepítő USB3 pendrivról ment és nyilván nem HDD- re.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#79707) Doky586 válasza ph2012 (#79703) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"Nem akarok órákig a gépnél ülni."

Nem is kell, teszi a dolgát akkor is ha magárahagyod... ;)
Fél nap múlva nézz vissza rá.

(#79708) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok. Frissen telepítettem SSD-re a rendszert. Most frissítenék 1709-es buildre, de egyszerűen hiába indítom újra a gépet, nem indul el a frissítés, csak simán újraindul.

Próbáltam hagyományos újraindítást, illetve újraindítás frissítéssel lehetőséget is, mindhiába. Mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#79709) TRob1 válasza EnterR (#79708) üzenetére


TRob1
veterán

"Frissen telepítettem SSD-re a rendszert. Most frissítenék..." :O
Ha már friss telepítés, miért nem rögtön a friss rendszer lett frissen telepítve? :F

ui: Próbáld kikapcsolni, majd megint újraindítani... próbálkozz. Van rá esély hogy jó lesz, volt már ilyen egyszer nálam is egy laptopon. Aztán 1-2 újra és/vagy kikapcs után már nem volt ott hogy indítsd újra, és friss volt a rendszer.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#79710) pc360 válasza EnterR (#79708) üzenetére


pc360
addikt

Megoldás: rakd fel eleve a 1803-as rendszert...
Az MCT azt tölti, és rakja pendrive-ra.
Ezt hívjuk friss telepítésnek.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#79711) Liner


Liner
aktív tag

Elég érdekes problémám akadt. Jobboldalt becsúszik egy üzenet, hogy kérjük módosítsa jelszavát már csak 5, ma reggel már csak 2 nap maradt. Mi ez?? Nem tudok semmit amit módosítanom kéne a windows, csak a saját szolgáltatásaival kapcsolatban lökhet be ilyen üzenetet ugye? Windows jelszavam nincs.. Lehet ez a baja?

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

(#79712) pc360 válasza Liner (#79711) üzenetére


pc360
addikt

Gondolom, le van írva. Egyáltalán mit nyit ki, ha rákattintasz? Win jelszóra nem fog buzdítani, itt valami másról van szó. De te vagy az, aki meg is tudja nézni, hogy miről.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#79713) modflow


modflow
veterán

Van egy régi laptopom, amin Win10 volt. Régen nem volt frissítve, most hagytam, hogy frissítsen mindent.
Az lett a végeredménye, hogy nem indul el. Valami Windows Rollback jön be az indításnál, de nem tus se visszaállítani előző verziót, se csökkentett mód nem indul se semmi.

Egyszóval ennek így annyi. Bár nem értem miért hagyta feltenni a frissítést, ha a laptopot nem támogatja mert régi.

Most mit tudok tenni? Újrarakni ha szeretném, ahhoz kellene a Win10 kódja, de azt hogy tudom kinyerni? Mert ez olyan frissíts ijgyen win10-es szoftver.

(#79714) Borisz76 válasza modflow (#79713) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha eredetileg Microsoft fiókkal használtad , akkor no para!
Telepítheted nyugodtan újra a rendszert.
Ahogy a netre lép, aktiválja magát .

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#79715) Zoz válasza modflow (#79713) üzenetére


Zoz
őstag

Újratelepítéshez nem kell kód, ha már egyszer volt a gépen Win10, akkor a hw azonosító alapján automatikusan aktiválja, ha nethez jut.

(#79716) Syl válasza Kékes525 (#79702) üzenetére


Syl
nagyúr

Aligha szükséges az automatikus beállítás a rendszervédelemhez. Nálam pl. az is be van állítva és megy hiba nélkül "kézi"-vel.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#79717) #41473792


#41473792
törölt tag

Ma kaptam 1803-on egy frissítést Insyde Software Firmware ez micsoda?

(#79718) Ga3rieL válasza #41473792 (#79717) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Gondolom innen az 1. találat és akár a 2. wikipédia. Onnan megtudod sztem.

[ Szerkesztve ]

(#79719) csabi0805


csabi0805
aktív tag

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni hogy az Edgeben amikor új lapot kérek akkor ott a Binget hogy lehet lecserélni Google keresőre?
Sehogy nem tudok rájönni.

(#79720) #86564352 válasza csabi0805 (#79719) üzenetére


#86564352
törölt tag

Először menj a Google oldalára, hogy az Edge fel tudja fedezni magának a szolgáltatást. Aztán Edge menüjében beállítások, aztán speciális (?) beállítások (kérdőjel azért nem tudom magyarul pontosan hogy van) alatt találsz olyan kereső megváltoztatása. Ott be tudod állítani alapértelmezett keresőnek a Google-t.

(#79721) modflow válasza Borisz76 (#79714) üzenetére


modflow
veterán

Ó igen, jó is lett. Köszi

(#79722) #41473792 válasza Ga3rieL (#79718) üzenetére


#41473792
törölt tag

Közben rájöttem lefrissítette a biosz-t alaphelyzetbe is állította még jó hogy nem cseszte el garis a gép.

(#79723) Liliom86


Liliom86
csendes tag

Sziasztok!

Legfrissebb 10-es felkerült több gépre is.Pár programot felrakok majd a következő programnál illetve programoknál ilyen ablakok jönnek,hogy ez a Smartscreen nem működik.... Gép újraindítása után megint működik egy darabig... Búg lenne? Mert ilyennel azelőtt nem találkoztam.
Itt a kép egyikről pl...

[ Szerkesztve ]

(#79724) EnterR válasza TRob1 (#79709) üzenetére


EnterR
veterán

Nyilván ezt kellett volna tenni, későn kapcsoltam. :D Frissítési segédlettel ment fel, update-tel valahogy nem akart. Most viszont oké. :R

PSN ID: marquuard

(#79725) Cs1csó válasza Liliom86 (#79723) üzenetére


Cs1csó
félisten

Bug is meg nem is ugyanis utóbb több telepítést is végeztem és csak egyszer találkoztam ezzel tehát a telepítés egy adott fázisában történt valami, passz.

(#79726) Tamás9x


Tamás9x
őstag

sziasztok megtörtént egy ominózu frissítás ami utána gép teljesen hazsnálhatatlanná vált, a nyelv kiválasztása után sehogy sem indítható a rendszer... Se visszaállítás se semmi...

Ha ez megoldódna, hogy tudom véglegesen kikapcsolni mindenneműleg a frissítéseket?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#79727) fcjuveka válasza Tamás9x (#79726) üzenetére


fcjuveka
csendes tag

Hali! Nálam is ez a helyzet. Nem reagál semmire, nem lehet visszaállítani, valakinek ötlet, hogy mit lehet ezzel kezdeni, hogy ne kelljen újrarakni a rendszert?

(#79728) Tamás9x válasza fcjuveka (#79727) üzenetére


Tamás9x
őstag

Közben dobott egy SIHOST.EXE hibát.
Uknow hard error
Tele vana gép szerkesztő programokkal, nem tudom újrarakni.
Szolgáltatásokban előzőleg ki lett kapcsolva a windows update, mégis feltette kikapcsoláskor...

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#79729) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Sziasztok!

Tegnapi frissítés óta kb. 1 percig bootol induláskor a Win10. Azóta úgy 5x újraindítottam...semmit nem gyorsult. Mit tudnátok javasolni, mit tegyek hogy ismét 15-20mp legyen az indulási idő, mint korábban? Vagy innen kezdve ez ilyen lesz? Ha hülye a kérdés, elnézést... :R

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#79730) King Unique válasza Tamás9x (#79726) üzenetére


King Unique
titán

Milyen frissítés, a 1803-as funkciófrissítés, vagy arra a KB4103721 összesítő (minőségi) frissítés...? Ettől függően a helyreállítási lehetőségek, vagyis előző build (megvan a Windows.old) / korábbi visszaállítási pont (ha volt) nem működnek? Aztán meg lehetne próbálni csökkentett módban indítani a rendszert, amihez nyitni kell egy parancssort és engedélyezni azt az alábbi leírás (végén) alapján. Szükség esetén az egyes frissítések pedig eltávolíthatók parancssorban is, amit egy másik leírás szemléltet. Valamint egy-egy frissítés elrejtésére is van lehetőség, ha szükséges. A funkciófrissítéseket a Pro kiadástól kezdődően pedig 1 évig lehet halasztani a gépházban, ahogy 1 hónapig a minőségi frissítéseket is. De akár külső program is használható ilyen célra (példa), pláne a Home kiadásnál.

Amúgy meg miért nem volt biztonsági mentés a rendszerről, pláne ha ennyi macerás lenne az újratelepítés?

[ Szerkesztve ]

(#79731) Tamás9x válasza King Unique (#79730) üzenetére


Tamás9x
őstag

IIylen állapotban hol tudom megnézni melyik frissítés akadt meg?
Semmi nem működik. commandom van ott leeelnőriztem a lemezt, Másik operációs rendszer hazsnálatánál 1db Windows rollback van és 2db ??? Windows 10 3. kötet.

rendben nézem, köszönöm.

a büdös dög elkezdi betölteni a csökkentett módot majd kék képernyő és válasszak billentyűzetet :D utánna megint menü..:D

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#79732) Tamás9x válasza King Unique (#79730) üzenetére


Tamás9x
őstag

Amúgy meg miért nem volt biztonsági mentés a rendszerről, pláne ha ennyi macerás lenne az újratelepítés?

Ez egy jó kérdés. ha megoldódik, akkor lesz. erről IS :) Köszönöm a segítséget elkezdem olvasni amiket linkeltél.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#79733) King Unique válasza Tamás9x (#79732) üzenetére


King Unique
titán

Akkor is javasolt amúgy mentést készíteni, ha éppen minden OK és megfelelően működik a rendszer. Na meg nemcsak szoftveres gond lehet, hanem akár hardverhiba is, pláne amikor a rendszermeghajtó megy tönkre. Ha van a rendszerről és akár adatokról mentés, akkor ilyenkor csak abból kell visszaállítani az új HDD / SSD meghajtóra, aztán kész. Vagyis nem kell vesződni az újratelepítéssel, ami egy belakott rendszernél, pláne sok tervezőprogramnál nyilván elég macerás. A biztonsági mentéshez egyébként a Windows 10 is biztosít beépített eszközt, de külső programmal szintén megoldható (példák).

[ Szerkesztve ]

(#79734) Tamás9x válasza King Unique (#79733) üzenetére


Tamás9x
őstag

HDClone vagy Ghost-al szoktam, kompletten képfájlokat csinálni, de itt hanyag voltam, "úgy sem elsz baja" ... végül lett. :R

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#79735) Abrion


Abrion
senior tag

Ajánljatok egy betöltés idő mérőt, ami megmér mindent, de tényleg mindent, például, hány mp alatt tölti be a windows bootól számítva, meg hogy az összes automatikusan induló program hány mp alatt tölt be

Olyasmit mint a wise care csinál.

[ Szerkesztve ]

(#79736) Doky586 válasza Abrion (#79735) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)


Bekapcsológomb megnyomásától egy tetszőleges szoftver (pl AutoCAD) betöltéséig.. A szoftveres megoldások pont a lényeget nem mutatják (mondhatni csalnak)..

[ Szerkesztve ]

(#79737) rumkola


rumkola
veterán

Üdv!
Win7-ről frissítettem 2 hete legálisan. Minden frankó, szinte hihetetlen. Egy dolog volt, amit tegnap vettem észre, a pagefile-t a D:-re (vinyóra) tette. Visszaállítottam, de ez elég beteg dolog. :D
Természetesen előtte a C: SSD-n volt amin van 40giga szabad helyem..

(#79738) prisz válasza Abrion (#79735) üzenetére


prisz
aktív tag

Minek? Nálam gombnyomástól számítva kb. 13-15 másodperc. De ha plusz 2-3 másodperccel több lenne, akkor sem fognék megőszülni :)

(#79739) Tamás9x válasza Abrion (#79735) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ha leszeded a gépedről azt a hulladékot, meg a többi "gyorsító" programot megtáltosodik. + SSD

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#79740) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Sziaszok!

A multheti frissités óta van egy plusz meghajtóm ami 498Mb-od és tele van. Az egésten 3 rejtett könyvtár van. A Windows hozta létre. Ezt lehet valahogy törölni?

(#79741) King Unique válasza Dzsolo (#79740) üzenetére


King Unique
titán

Az egy rendszer számára fenntartott partíció és szükség esetén csak a meghajtóbetűjelet kell elvenni tőle, vagy esetleg rejtettként (hidden) beállítani, mint egy hasonló példa is mutatja. Törölni a kötetet, illetve beletörölni a tartalmába semmiképpen sem javasolt, ha jelenleg használja a Windows! Max. akkor, ha esetleg egy korábbi telepítés "maradéka" és már nem használja a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#79742) TRob1 válasza Abrion (#79735) üzenetére


TRob1
veterán

Mire jó egy ilyen? Mi értelme? :F
Életemben nem mértem a boot időt. Nem is érdekelt soha. Igaz, évek óta "nincs is", hisz csak altatom. Ha frissítés van, akkor van restart. Vagy ha esetleg elutazok több napra, akkor kikapcs. De ekkor meg aztán tök mindegy hogy 10mp vagy 1perc. :)
Ui: Tényleg érdekel ám hogy mi a logikus magyarázat hogy ez mire jó. Hisz amire szükségem van, azt így is úgy is kivárom. :K
Vagy ez csak amolyan "e-penis" növelő a haverokkal szemben? :F

¤ R'n'R ¤

(#79743) Abrion válasza Tamás9x (#79739) üzenetére


Abrion
senior tag

SSD van, a windows welcome képe 10 mp asztal betöltődik 15re, és a többi +10 mp alatt töltődik be.
Ma próbáltam ritkítani a betöltődő programok számát, kezdéskor még 32 MP alatt töltötte be az összes progit, wise care szerint.

#79735
hulladék ill lassító progit törlése. 1 hónapos windows, most van időm a szarok lekapcsolására. ha látom melyik szolgáltatás lassítja a windowsost, azt elakarom távolítani.

[ Szerkesztve ]

(#79744) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Hogyan tudnám a legegyszerűbben orvosolni, hogy 64 bites Windowsom legyen? :F
A hivatalos oldalról töltöttem le, egy win 7 32 bitet frissítettem. Sehol nem kérdezte, hogy 64 bitest akarok-e.
Mi lenne a megoldás? Tudna valaki segíteni?

Előre is köszönöm. :R

(#79745) anorche1 válasza z123456789 (#79744) üzenetére


anorche1
őstag

Újratelepítés.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#79746) z123456789 válasza anorche1 (#79745) üzenetére


z123456789
addikt

Uh, dejó.

Próbálom mazsolázni ezt az angol oldalt.

Itt nem azt írja, hogyha a rendszerinformációban a rendszer típusa x86-based PC, akkor nem is tudok telepíteni 64 bitest?
Csak mert nekem x86-based PC. :/

Újratelepítésnél be tudom szerezni a Microsoft oldaláról a 64-bitest ingyen, ha már aktivált a jelenlegi 32 bitesem? Vagy ez plusz pénzbe kerül?

(#79747) CirrMee válasza z123456789 (#79746) üzenetére


CirrMee
addikt

Ha van kulcsod, bármelyikkel telepítheted. Viszont a 32/64bit váltáshoz újra kell húzni...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#79748) z123456789 válasza CirrMee (#79747) üzenetére


z123456789
addikt

Értem.
Akkor Microsoft oldal, és telepítő készítése USB-re (64 bites rendszer kiválasztásával), restart, boot, és a többi... Ugye?

(#79749) Liner válasza pc360 (#79712) üzenetére


Liner
aktív tag

Poén, hogy nem írja de mióta adtam egy pint a rendszernek nem csinálja..

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

(#79750) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Még a múltkor felvetetettem, hogy miért nem csinálnak teljesen átlátszó tálcát.
Itt van egy koncepció videó 0:53- tól látszik. Szerintem jólenne.

https://www.youtube.com/watch?v=mrooowtpQM4

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.