Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79401) Bici válasza Geth (#79400) üzenetére


Bici
félisten

Kossz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#79402) jasonka válasza Cs1csó (#79386) üzenetére


jasonka
aktív tag

"Tudod " nem értem, hogy ha valami jól bevált, kiforrott miért nem lehet azt továbbfejleszteni / tökéletesíteni, miért kényszerítik a felhasználókat újra és újra hardver (és szoftver-) vásárlásra. Ha valaki - pl. a fiatal korosztály - aki elsősorban játékra használja a PC-t - ám rendben van : VÁSÁROLJON ! - és dobja ki a használt, de jó hardvereszközöket (aminek környezetvédelmi kihatása is van, de azt most hagyjuk...)
De azzal, hogy a támogatás, a frissítés megszűnik, a régi hardverekhez már nincs driver belehajszolják az embereket a folyamatos pénzköltésre.

(Mellesleg : NEM "veszekedett" itt senki... :N ( - leírtam a tapasztalataimat felhasználói oldalról, azért mert "megszólíttattam" az XP-vel kapcsolatban...)

Ahogy olvasom errefelé : a Win 10 sem "az a tökéletes..." :D

Hja kérem ! A Belváros !...

(#79403) Doky586 válasza Bici (#79399) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Tobbszaz megas Disney-s jatek"

Kit érdekel hogy egy 120 GB lemezen 0.1 GB helyet használ az.. :U

(#79404) Kékes525 válasza Cs1csó (#79389) üzenetére


Kékes525
félisten

Erről írnál nekem privátot ( DWS a 2.2.2.2)? Köszi.

Az SMB szolgáltatás mit csinál? Kelhet az nekem?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#79405) Cs1csó válasza Bici (#79399) üzenetére


Cs1csó
félisten

Dehogy nekem egy 120GB-os Samsung SSD-m van a rendszer lát belőle 111GB-ot és a torrentjeim nélkül (csak pár torrentet futtatok róla xar a netem le is föl is) ebből szabad 85 GB tehát kb. 26 GB-al beéri a winodws 10.

Annyit megjegyeznék, hogy gészséges ha van szabad hely az SSD-n minél több annál jobb mert a TRIM feladata az is hogy a cellafáradás elkerülése érdekében egyenletesen próbálja meg terhelni az SSD minden celláját tehát nem csak ugyanaz a "26 GB" van terhelés alatt akár windows újratelepítésnél hanem egyenletesen az egész meghajtó.

Kékes525

Ok válaszolok.

Az SMB-t nem használom egyfajta fájlmegosztáshoz kell pl. írták itt is a NAS-ok eléréséhez kellhet. Ez a kép honnan a van a windows szolgáltatásokból? Törölni nem kell ha valamilyen programnak kelleni fog a bekapcsolása az úgy is sírni fog, hogy kapcsold be addig bőven jó inaktív állapotban.

[ Szerkesztve ]

(#79406) odrif


odrif
MODERÁTOR

Most akkor hogy is áll ez a dolog?
Ha a 1709-ről felfrissítem 1803-ra a win10-et, akkor nem fogom látni a hálózaton továbbiakban a felcsatolt NAS-t csak ha kézzel vissza állítom a SMBv1-et?

20 éve a Prohardveren

(#79407) Geth válasza odrif (#79406) üzenetére


Geth
addikt

Amennyiben az adott NAS SMBv1-et használ megosztásra, akkor nem fog menni a belépés, amíg legalább a client részt vissza nem kapcsolod (fenti kép).

Amennyiben az adott NAS SMBv2-3-at használ megosztásra, de nem tud más módon felfedezhetőséget biztosítani (például WS-Discovery), akkor a belépés menni fog direktben (host névvel/IP címmel), és meghajtókat továbbra is tudsz mappelni, csak a NAS nem fog megjelenni a hálózat alatt. Ilyenkor szintén vissza lehet kapcsolni az SMBv1 clientet, de érezhető, hogy nem létszükéglet.

És persze az ajánlás továbbra is az, hogy a NAS-on emelni kell az SMB verziót, ha megoldható.

(#79404) Kékes525: nem bántásból, de google szokott segíteni...

[ Szerkesztve ]

(#79408) odrif válasza Geth (#79407) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszönöm!
Az hogy a Zyxel NSA326 ezt meg lehet-e oldani valahogy ez egy jó kérdés.
Egyébként a 1803-ra nem frissíti fel magát automatikusan a Win10?
mert nekem nem ajánlotta fel.

20 éve a Prohardveren

(#79409) #86564352 válasza Doky586 (#79403) üzenetére


#86564352
törölt tag

1 GB feletti kéretlen játékot pucoltam le Pro verzióról. :U

(#79410) Kékes525 válasza #86564352 (#79409) üzenetére


Kékes525
félisten

Mivel?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#79411) #86564352 válasza Kékes525 (#79410) üzenetére


#86564352
törölt tag

Start menü app listán jobb klikk a játékok nevére és uninstall. Semmi hókuszpókusz.

(#79412) Geth válasza Kékes525 (#79410) üzenetére


Geth
addikt

Jobb katt, uninstall?

(#79411) twofatcat: upsz, elbambultam... :P

[ Szerkesztve ]

(#79413) Bici válasza Cs1csó (#79405) üzenetére


Bici
félisten

Értem.

Még annyi, hogy a sima változatnál beállítható, hogy a win (biztonsági, stb.) frissítéseket ne töltse le, csak szóljon, és mjd én eldöntöm, hogy mikor töltöm le, és installálom fel öket?

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#79414) TRob1 válasza odrif (#79408) üzenetére


TRob1
veterán

Előbb-utóbb felajánlja (valószínűleg :D De lehet hogy ez csak hónapok múlva következik be)
Egyébként ha most megy a Nas, akkor frissítés után is menni fog. Tiszta telepítésnél szokott "gond" lenni, akkor kell visszakapcsolni. Frissítés nekem még sosem kapcsolta ki egy gépen sem.

¤ R'n'R ¤

(#79415) Kékes525 válasza #86564352 (#79411) üzenetére


Kékes525
félisten

+(#79412) Geth

Sajnos ott már nincsenek, mert a levétel a start menüvel leszedtem, de az nem töröl. Habár lehet, hogy a törlést használtam. Régen volt, nem emlékszem. :D Mondjatok már néhány játék nevet, megnézném fent van e. A görgethető menüben sincsenek. Lehet, hogy akkor mégiscsak töröltem? Ami a DWS-ben van, az nem jön elő a keresővel.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#79416) Geth válasza Kékes525 (#79415) üzenetére


Geth
addikt

Ha a Settings app listájában nincsenek, akkor gondolom már törölted őket.

(#79417) #86564352 válasza Kékes525 (#79415) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ha app listában nem látszik, akkor leszedted nincs több dolgod.

Geth: most te előztél :D

[ Szerkesztve ]

(#79418) Kékes525 válasza Geth (#79416) üzenetére


Kékes525
félisten

A magyarban az a Windows Kellékek? Mert Beállítások nincsenek a listában. A gépház alkalmazások között játék csak az Xbox gaming overlay van. Azt pedig nem tudom törölni. Hiába nyomom az eltávolítást, nem történik semmi.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#79419) #86564352 válasza Kékes525 (#79418) üzenetére


#86564352
törölt tag

Settings magyarul gépház, de már ha a start menü app listájában sem látsz játékot akkor nincs is fent.

(#79420) smc válasza Kékes525 (#79418) üzenetére


smc
addikt

Gépház - Alkalmazások
Itt töröld ami nem kell. Kész.

Méggyorsabb:
WinKey - Begépel: Prog.. -> Programok telepítése és törlése

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#79421) Kékes525 válasza #86564352 (#79419) üzenetére


Kékes525
félisten

+(#79420) smc

Hát, elég hülye fordítás. De ott az alkalmazások között csak az xbox van, de azt nem tudom eltávolítani.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#79422) jasonka válasza jasonka (#79402) üzenetére


jasonka
aktív tag

OK - OK nem panaszkodom többet a régi Windows-okra - nézzünk előre :D :D :D :

hadd kezdjek "tiszta lappal :
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hja kérem ! A Belváros !...

(#79423) #86564352 válasza Kékes525 (#79421) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nincs semmi dolgod, ha nem látod ott vagy start menüben akkor nincs is fent már semmi játék. Ennél egyszerűbben és többször nem tudjuk leírni neked hárman se. :)
Legalább a játékokat egyszerűen el lehet távolítani, a Mixed Reality Portal és társaival ellentétben.

Én azon bosszankodom még mindig, fájl nevek elrejtése opciót ősszel szó nélkül miért tüntették el, kb. Vista óta használtam képekkel teli mappákhoz. :(

jasonka: összefoglalóban nézd meg, lényeg 64 bites ISO-t tölts, vagy Media Creation Tool általi telepítő

[ Szerkesztve ]

(#79424) jasonka


jasonka
aktív tag

JÖJJÖN A WIN 10 !

Amire segítséget kérek : jelenlegi (öreg) hardveremen 32 bites Windows(ok) fut(nak) - xp- Win7 -
viszont én a leendő új hardverre 64 bites Win10-et szeretnék telepíteni.
Le is töltöttem a telepítő fájlokat, NADE : az új konfigon semmilyen op. rendszer sem lesz, tehát nekem valahogy boot-képes eszközzel el kell indítanom újként, alapból a 64 bites Win10-et.

Kérdésem : hogyan tudok 64 bites boot-képes telepítőt létrehozni a jelenlegi 32 bites gépemen ? :F :F :F
Kérlek, adjatok tanácsot !

Hja kérem ! A Belváros !...

(#79425) Geth válasza jasonka (#79424) üzenetére


Geth
addikt

Letöltesz egy 64 bites image-t mondjuk innen (MS-től fog lejönni a konkrét image, ez csak egy link generáló front oldal).
Kell egy legalább 4GB pendrive, egy darab FAT32 partícióval
Megnyitod a letöltött .iso-t, és a tartalmát rámásolod a pendrivera.

Mivel az új gép több mint valószínű EFI-vel fog rendelkezni (BIOS helyett), ennyi elég is.

(#79427) jasonka válasza Geth (#79425) üzenetére


jasonka
aktív tag

Köszönöm :R megpróbálom.

(Eddig csak DVD-író alkalmazással próbáltam - mind pendrive-ra, mind DVD-re, az írási folyamat le is ment, de az adathordozókon nem látszott semmi... :(

Hja kérem ! A Belváros !...

(#79428) Doky586 válasza jasonka (#79424) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

a 32 vs 64 bit az nem divatból van, hanem azért hogy mit bír és mivel lehet kihasználni a hardwert.. ha a géped nem változott akkor az igényelt bitszám se változhatott.

64-eshez legalább 8GB pendrive kell.

[ Szerkesztve ]

(#79429) jasonka válasza #20749568 (#79426) üzenetére


jasonka
aktív tag

Mivel a mostani konfigom és op. rendszerem "megsemmisül" - és teljesen új lesz a gép "egészen a vasig" - már most szeretnék létrehozni egy kész, boot-os telepítőt, hogy ne akkor tépjem a hajam, hogy az új hardveren el se tudom indítani a telepítést...

Hja kérem ! A Belváros !...

(#79430) jasonka válasza Doky586 (#79428) üzenetére


jasonka
aktív tag

Az új hardver fogja bírni a 64 bites változatot, pendrivjaim pedig vannak különböző kapacitással : 2 GB-tól egészen 64 GB-ig

Hja kérem ! A Belváros !...

(#79431) jokeph válasza jasonka (#79424) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Erre a célra a W7-et használd lehetőleg.

Pontosan mi lesz az új alaplap ?

Kell egy jó pendrive, a készitendő telepitőtől függően 4, de inkább 8+ GB-os (jellemzően a nagyobb pendrive-ok gyorsabbak is, nem baj ha "csak" USB 2.0-ás.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#79432) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

https://bitport.hu/az-idei-ev-legrosszabb-windows-frissitese

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#79433) Geth válasza jasonka (#79430) üzenetére


Geth
addikt

Ahogy (#79428) Doky586 helyesen megjegyezte, 8GB lesz a minimum pendrive, mert a 4GB-ot egy picit már kinőtte a gyári telepítő (benéztem).

Az .iso-t meg a legtöbb tömörítő program (pl. WinRAR) meg tudja nyitni, csak rá kell másolni a tartalmát, magához a másoláshoz nem kell külső program.

(#79431) jokeph kérdése pedig azért lehet fontos, hogy tényleg EFI-s alaplap lesz-e az új, mert ha mégsem, akkor extra lépés még elképzelhető a pendrive-val kapcsolatban.

Erre az alaplapra Win7-et nehezebb felszenvedni, mint a Win10-et ;]

[ Szerkesztve ]

(#79434) jasonka válasza jokeph (#79431) üzenetére


jasonka
aktív tag

Az új alaplap : Asrock Z370M Pro4 lesz.

Van pendrive-om - több példány másés más kapacitással - "bőven..." :DDD

Hja kérem ! A Belváros !...

(#79435) jasonka válasza Geth (#79433) üzenetére


jasonka
aktív tag

Akkor vagy a 32 GB-osat v. a 64 GB-osat fogom használni e célra... :D

Ami a letöltést illeti : (amennyire én jól láttam), az eddig általam letöltött "telepítő pakkok" (pl. innen, az összefoglalóban szereplő linkről) tömörítettek voltak ugyan, dem kibontás után nem egy ISO fájlt láttam, hanem különálló fájlokat alkönyvtárakkal - ebből próbáltam... (volna) DVD-író programmal boot-os ISO fájlt előállítani - nem sikerült (vmit biztos elrontottam...)

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#79436) jasonka válasza jokeph (#79431) üzenetére


jasonka
aktív tag

Ha jól értem : akkor Te azt javaslod, hogy az új konfigra előbb tegyek fel egy Win7-et (csak 32 bites-em van !) és abból "kényelmesebben" tudok Win 10-et feltelepíteni ?

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#79437) King Unique válasza Geth (#79433) üzenetére


King Unique
titán

Ha normál 64 bites ISO-t tölt / töltött le hivatalos forrásból, akkor a 1803-nál a magyar nyelvű 4,25 GB. Ahhoz valóban min. 8 GB-os pendrive kell. De, ha ESD ISO-t az MCT-vel, annál ugyanez csak 3,35 GB és simán ráfér egy 4 GB-os pendrive-ra is. De akkor manuális fájlmásolás / külső program (pl. Rufus) kell a telepítési adathordozó elkészítéséhez, mert az MCT elvileg ilyenkor is legalább 8 GB-os pendrive-ot igényel... :DDD

(#79435) jasonka:
Magát az ISO-fájlt kell kiírni a Windows beépített eszközével / külső programmal, ha optikai lemezre (DVD) készíted el a telepítési adathordozót. Ha USB-s tárolóeszközre (pl. pendrive), akkor kell felcsatolni és a tartalmát átmásolni egy FAT32 fájlrendszerű pendrive-ra. Vagy ott van pl. a Rufus, aminél szintén csak magát az ISO-t kell betallózni. Mindezt pedig értelemszerűen a jelenlegi gépen végzed el XP / inkább W7 alól, majd az új géphez már csak a pendrive-ot kell csatlakoztatni és mehet egyből a Windows 10 telepítése.

[ Szerkesztve ]

(#79438) jokeph válasza jasonka (#79436) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem, a meglévő konfigod W7-ére gondoltam, hogy onnan kreáld meg a W10-es telepitőt.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#79439) jasonka válasza King Unique (#79437) üzenetére


jasonka
aktív tag

Igen, valóban - azt már tapasztaltam, hogy a 64 bites változathoz kétrétegű DVD kellett volna, így először (kísérletképpen) a 32 bitest próbáltam (újraírható) lemezre írni - de az sem sikerült vmiért... :O

Marad(nak) a pendrive(ok) !

Hja kérem ! A Belváros !...

(#79440) jasonka


jasonka
aktív tag

OK ! - köszönöm mindnyájatoknak :R - most rajtam a sor, hogy "megemésszem és végigvigyem" a javasoltakat... :D

Nekilátok, és ha elakadok, jelentkezem ! :K

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#79441) King Unique válasza jasonka (#79439) üzenetére


King Unique
titán

Egy egyrétegű DVD lemezre ~ 4,37 GB fér rá, tehát az imént említett 4,25 GB-os ISO-hoz nem kell kétrétegű lemez. A kiíráshoz használható a Windows beépített lemezképírója, vagy külső program (példa) a képfájl lemezre írása módszerrel. A bootolás előtt pedig értelemszerűen be kell állítani a BIOS-ban a megfelelő boot sorrendet, vagy hardvertől függően pl. F12-vel kiválasztani a megfelelő boot eszközt, majd arról indítani a telepítőt. Esetleg közben megnyomni egy billentyűt az indításhoz, ha kéri. Ennek normál esetben működnie kell. Ha nem, akkor az lehet az optikai meghajtó, lemez, kiírás, BIOS-beállítás stb. hibája miatt.

[ Szerkesztve ]

(#79442) jasonka válasza King Unique (#79441) üzenetére


jasonka
aktív tag

Akkor lehet, hogy - némi állás közben - elöregedett a DVD lemez - pedig új volt (jóllehet újraírható...)
Talán a lemez műanyag (hordozó) anyaga lett használhatatlan...

Hja kérem ! A Belváros !...

(#79443) TOLEDOO


TOLEDOO
tag

Sziasztok!

Honnan lehet letölteni a hibajavítást?
Update katalógusban sincs még,és a frissítés sem talált.
Kösz.

(#79444) jokeph válasza jasonka (#79439) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ne bánd, pendrive-ról jóval gyorsabb a telepités. ;)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#79445) anorche1 válasza Syl (#79359) üzenetére


anorche1
őstag

Köszi szépen! :R

Bekapcsoltam registry -ben a beállítást, de alapból 1 -perc volt beállítva, mégse kapcsolja ki magát 1 perc után :(.
Hátha majd egy frissítés rendbe rakja.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#79446) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Egy egyszerű kérdés.

Asus noti, Windows 10 gyárilag. Szépen felfrissült a legújabbra.
Namost van értelme úgy újrahúznom a gépem, hogy az Asus os helyett egy stock 10 est rakjon fel?
Mennyi gyorsulást jelentene? Leszedtem, gyakorlatilag mindent, amit az Asus felrakott a gépre mellé.

Vélemények?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#79447) Cs1csó válasza Lalikiraly (#79446) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nincs ilyen, hogy ASUS-os Windows 10 egy Windows 10 van aminek van több verziója és buildje. DE le merem tenni mellé a garast (főleg mivel gyárilag már telepített volt a gép + build upgrade is volt) hogy egy TISZTA telepítés (gyalulod azt a particiót telepítés során amire a windows fog kerülni) után kicsit fürgébb lesz a géped.

Amúgy értem mire gondolsz, gyárilag telepítve volt pár ASUS-os progi aminek a hasznosságában az ASUS marketingesei biztos meg vannak győződve de rajtuk kívül senki más.

[ Szerkesztve ]

(#79448) jasonka válasza Geth (#79425) üzenetére


jasonka
aktív tag

Nnna ... most értettem meg végre... leesett a tantusz számomra ! KÖSZÖNÖM ! :C

(Legalábbis remélem, hogy jól értem... :DDD )

Valóban : (mint utánanéztem) az új Asrock alaplapom (U)EFI-vel fog működni (BIOS helyett) így mindössze a letöltött és kitömörített telepítő fájlokat kell felmásolnom egy megfelelő kapacitású pendrive-ra, és a majdani lap (U)EFI-jében kijelölve a pendrive-t indulhat is a telepítés - ugye ?

(Én folyamatosan "BIOS-sal induló"-nak gondoltam a leendő lapot is, és azon "görcsöltem" hogy hogy fog "bebootolni" a PC - dehát ezek szerint az új "indítási metódushoz" ez már szükségtelen... :D)

Jól értem ?

(Rákerestem az "EFI"-re - de csak az "EgészségFejlesztésiIrodákat" találtam, aztán a "BIOS" és "Alaplap" szócikkektől végre eljutottam az UEFI-hez... :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#79449) Liner


Liner
aktív tag

Viszont egy problémám maradt... Az Origins.exe fehér maradt. A többit sikerült kijavítani tul. ikoncsere. Még egy 5 gigás cracket is leszedtem hozzá csak az exe miatt amúgy hófehér.. De abba nincs exe. Újrarakni letölteni kicsit nagy darab. Fene vigye el, hogy SLI géppel pont az originhez vonzódom. A Black Flag állítólag jobb. AZ már SLI. Nekem jobb az Origins hangulata, főleg a harcrendszer nagyon vonzó így hét levettem mediumra én nem viselem el ha szaggat pedig 1080 Ti n ultrára rakja az experience. Ott se tudják mi az a játék ezek szerint. A Játék ott kezdődik hogy stabil 60 fps alatta szerintem gáz.

Valaki esetleg beszólna vagy segítene? :)

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

(#79450) chungee


chungee
addikt

Estét!

Ezeknek a betűméreteit hol tudom növelni:F

[link]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.