Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80651) King Unique válasza #71043776 (#80650) üzenetére


King Unique
titán

"amit a Lemezkezelés is mindig aktívnak jelöl a pendrive-on... "

Ez megint nem igaz, mert normál esetben eleve nem aktív egy pendrive-on lévő partíció... Akkor lesz az, ha külön beállítják. Amit a grafikus lemezkezelő rendszerint nem enged, inaktív a jobbklikkes menüben ez az opció, ezért kell parancssor (DiskPart). Ha egyszer be lett állítva aktívként, akkor azon egy sima gyorsformázás nem változtat, de azt nem kellene keverni azzal, hogy alapból aktív volt-e, vagy sem... Az pedig megint nem vita tárgya, hogy szükséges-e a partíciónak aktívnak lennie, mert pl. külső programok is rendszerint nem véletlenül állítják be úgy, ha legacy BIOS módban kell elkészíteni a telepítőt. Sőt, pl. a Windows USB/DVD Download Tool és az MCT is aktívvá teszi a pendrive-on lévő partíciót. Szóval ennyit erről...

[ Szerkesztve ]

(#80652) #71043776 válasza King Unique (#80651) üzenetére


#71043776
törölt tag

Akkor nekem bizony különleges Windowsom van, mert most kipróbáltam 3 pendrive-ot, amiből az egyik új is, és mindegyiknél írja, hogy Kifogástalan, Aktív, Elsődleges partíció, egyiket sem állítottam át.
Az MCT nem pakol telepítőt régi 1 gigás pendrive-ra (amit szintén aktívnak jelöl), én meg nem szoktam MCT-t használni, csak ha nincs meg az iso.

[ Szerkesztve ]

(#80653) Doky586 válasza #71043776 (#80650) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nálam is csak a Z87-es asztali gépemben kapcsolható ki a CSM, amivel állítólag akár fél másodpercel is gyorsabb a boot :) azaz szerintem értelmetlen kikapcsolni ezért valószínű sok lapon ki sem kapcsolható.

(#80654) eax1650 válasza #71043776 (#80650) üzenetére


eax1650
aktív tag

De igen:

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#80655) #71043776 válasza eax1650 (#80654) üzenetére


#71043776
törölt tag

Ez azt jelenti, hogy valamivel (egy programmal például) letiltottad a helymeghatározást. Vagy keresd meg a programot, és engedélyezd, vagy kézzel kell átállítanod. Itt nézd meg a 4. megoldást, a REG file részt.

Doky586:Az könnyen lehet :)

[ Szerkesztve ]

(#80656) pc360 válasza King Unique (#80637) üzenetére


pc360
addikt

Amúgy ez tök egyszerű: én a Rufus-szal kirakott NTFS wineknék csinálom (de tehetném bármelyik másiknál is), hogy a setup.exe-t és az autorun.ini-t letörlöm, a többi fájlt és mappát egyszerűen elrejtem. Máris mehetnek rá a saját fájlok mindenféle kavarodás nélkül. Ráadásul kap saját meghajtóikont egy autorun.ini-vel működőre bírva (ezeket a fájlokat szintén el lehet rejteni), és még pofás is lesz a dolog. Nem is értem a problémát, hogy miért kéne többfelé partíciózni a pendrive-ot, vagy hogy miért lenne gond bármiféle saját adatmásolás egy Win telepítő mellé.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#80657) SUPREME7 válasza Buckey (#80638) üzenetére


SUPREME7
őstag

Köszi, most mindkét gép látja a másikat, viszont a HTPC-t nem tudom megynyitni, mert ugyanazt a hibát dobja, a fő gépet a HTPC-ről meg igen :DDD De ez is haladás, küzdök még vele.

(#80658) vlevi válasza Doky586 (#80653) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha van valami hardver, ami nem támogatja az uefi bootot, akkor nem tudod kikapcsolni a csm-t.
Nekem pl amd 7850 vidkari volt a gépben (i5-3470 profi, Asus p8b75 lapban), emiatt nem lehetett kikapcsolni a csm-t. Váltottam Nvidia 1060-ra, azóta I van kapcsolva a fém, de, ahogy írtad, nem vettem észre semmi különbséget.

(#80659) King Unique válasza #71043776 (#80652) üzenetére


King Unique
titán

Pont azt írtam, hogy ha valamikor korábban aktívként lett beállítva a pendrive-on lévő kötet, akkor azt egy sima újraformázás nem szünteti meg. Ahhoz újra kell particionálni és utána már nem lesz aktív. Nyugodtan ki lehet próbálni FAT32 / NTFS fájlrendszernél egyaránt pl. egy rendszergazda parancssort nyitva a DiskPart használatával. Az pedig megint mese, hogy a (normál) pendrive-okon gyárilag aktív partíció van, mert rendszerint eleve nem. Max. pl. egy gyári USB-s telepítőn, mint amilyen formában a Windows 10 is megvásárolható.

(#80656) pc360:
Nem gondolnám, hogy a partíción a fájlok/mappák elrejtésével, majd újra láthatóvá tételével történő ismételt szórakozás jobb megoldás lenne, mint eleve 2 külön partíción tárolni egymástól jobban elkülönülő tartalmakat. Normál esetben eleve az utóbbit szokás. Ezzel az összemásolós gányolással pendrive-oknál jobb híján csak azért szórakoztak egyesek, mert a korábbi Windows-verziók, illetve a Windows 10 1703 előtti verziói eleve nem támogatták cserélhető lemezeknél a több partíció kezelését. Viszont újabban már igen és érdemes ezt kihasználni. Na meg más desktop OS, mint pl. a Linux, az már korábban is eleve támogatta ezt.

[ Szerkesztve ]

(#80660) Buckey válasza SUPREME7 (#80657) üzenetére


Buckey
senior tag

:DD Fura állat ez a Windows! :DD
Én tegnap már kiírtottam a nagygépről. És hogy lekopogjam, eddig minden simán ment, simábban, mint a windowsnál! A 1803-as rémálmot meg próbálom elfelejteni. :))

Mint írtam korábban, a windows olyan, mint egy hisztis picsa. :D

ui.: próbáld meg ismét a megosztást törölni/engedélyezni, a Jogosultságokat meg átnézni

[ Szerkesztve ]

(#80661) #71043776 válasza King Unique (#80659) üzenetére


#71043776
törölt tag

Akkor utoljára, mert részemről lezárom ezt a vitát. Nem érdekel, ha szerinted gányolás a fájlok másolása és átmeneti használata egy adathordozón, meg az sem, hogy nem hiszed el, hogy nem állítottam aktívra. Az egyik pendrive Office-os fájlok mozgatására volt használva, aktívnak jelzi. Rá sem fér egy telepítő.

(#80662) Doky586 válasza #71043776 (#80661) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

2-3 éve már én is lefutottam vele ezen köröket, nekem se hitte el hogy pendriveról lehet legacy módban (is) bootolni aktív partíció nélkül.. (bekapcsolt CSM-el)

Nekünk biztos márkás gépeink vannak, ő meg csak gagyival találkozott eddig.. :B

[ Szerkesztve ]

(#80663) jokeph válasza King Unique (#80659) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az első bekezdésben leirtakat én is igy tudom, ahogy irtad, kivételt csak a gyárilag felrakott OS telepitővel, illetve boot-képes segédprogrammal kiadott pendrive-ok képeznek. :K

Windows USB/DVD Download Tool-al készitett legacy/CSM W7/8.1/10 telepitő esetében egy külön mappában azt pakol az ember a pendrive, amit nem szégyell. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#80664) King Unique válasza #71043776 (#80661) üzenetére


King Unique
titán

Ezt hiába magyarázod, mert az igenis afféle gányolás, ha a telepítőfájlok közé, illetve az ahhoz használt partícióra - ahol normál esetben csak azok vannak - másolod az egyéb tartalmat, holott lehetne külön partícióra is, vagy eleve 2 külön eszközt használni ilyen célra. A többpartíciós megoldásnál ráadásul eltérő fájlrendszerű kötetek is használhatók, akár külön titkosított kötet stb., ami megint nem utolsó szempont. Az aktív partíciót pedig megint nem kell erővel megmagyarázni, mert egy normál pendrive-on eleve nem lesz olyan gyárilag, max. ha valami gyári kiszerelésű spéci telepítő. Ráadásul alapértelmezetten a Windows sem úgy particionál és formáz, hogy aktívként állítja be a kötetet, de amúgy pl. a Linux sem.

(#80662) Doky586:
Ott anno az volt a téma, hogy az egyes Windows ISO-fájlok kiírásánál és bootolásnál általánosan mi az ajánlott beállítás, mi az ami a legtöbb hardvernél működik. Amit általánosan megcáfolni nem tudtál és az csak egy dolog volt, hogy egyes hardvereknél, vagy éppen a tiednél működött egyéb módszerrel is... De ennyi erővel magyarázhatnád az MS-nek is, hogy a saját képfájljaiknál a saját programjaik miért állítanak be aktív partíciót, hiszen te biztos jobban tudod náluk is... Bár legutóbb még olyan nem túl bonyolult dolgokat kellett magyarázni, hogyan működik az a bizonyos program, meg hogyan kell egy partíciót elrejteni... :B Az pedig szintén érdekes, hogy rendre a Rufus-t fikázod, de azért a Windows To Go drive-hoz mégis azt használtad, holott lett volna más opció is. Itt a szimpla, fájlkezelős másolás úgy látszik nem működött a csoda alaplapodnál... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#80665) #71043776 válasza King Unique (#80659) üzenetére


#71043776
törölt tag

Tévedtem, az új pendrive-on volt már egy program helyreállító megoldása átmenetileg, tehát az aktívvá tehette. A második pendrive lassan 10 éves, nem tudok róla, hogy bármilyen rendszer telepítője lehetett rajta, de utólag elképzelhető egy pici Linux. A harmadikon volt már Windows-telepítő. Tehát elhiszem, hogy alapból nem aktív, ebben elnézést és köszönöm az infót.
Ettől függetlenül ha egy program vagy a Diskpart egyszer megcsinálja, akkor többet nem kell vele foglalkozni, nem kell Rufus sem.
A gányolásos részben nem fogunk egyetérteni.

Doky586: Úgy lehet, CSM nélkül viszont nem, a régi BIOS nem eszi meg a telepítőt. Az NTFS továbbra sem zavarta a régi masinát :))

[ Szerkesztve ]

(#80666) Geth válasza Doky586 (#80662) üzenetére


Geth
addikt

Ennek nincs köze a gagyisághoz, árhoz, stb. Csak gondoltam szólok :)

(#80667) Doky586 válasza Geth (#80666) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ebben igazad van, de én mégis annak nevezném őket, csak úgy a különvélemény kedvéért... ;)

(#80668) Doky586 válasza King Unique (#80664) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Igen, akkoriban sok mindenről szó volt, többek közt:
- lehet-e sima másolással bootolható telepítőt csinálni
- muszáj-e a pendrive egyetlen partíciójának aktívnak lenni legaci telepítéskor

Az elsőben szerencsére elhagytad annak terjesztését hogy csak és kizárólag Rufus vagy hasonló programmal lehet bootolható telepítőt csinálni, és elfogadtad hogy működik a másolásos módszer is.

Egyébként sose arról beszéltem hogy ezen módszerek a világ összes PCjén működnek beleértve a múlt évezredben gyártottakat is.

A másodikról csak annyit hogy hiába hangoztatod hogy nem működhet, amikor sokunknál mégis működik.. :K Nem kötelező sok új CSM-es gépen aktívnak megjelölni a pendrive egyetlen partícióját a legacy boothoz, de ha mégis aktívnak jelölöd meg az nem 'baj', legfeljebb a régi 'gagyi' gépek is bootolni tudnak majd róla.. :)

[ Szerkesztve ]

(#80669) Geth válasza Doky586 (#80667) üzenetére


Geth
addikt

Felőlem annak hívod, aminek akarod, ez nem segít a dedukciós hibán :)

(#80670) King Unique válasza Doky586 (#80668) üzenetére


King Unique
titán

Már megint szimplán csúsztatsz és kamuzol, persze máshogyan nyilván nem menne, tudjuk... :DDD Nem emlékszem, hogy valaha is állítottam volna a felhozott 2 dolgot általánosítva. Arról volt szó, hogy nem minden esetben annyival egyszerűbb és célszerűbb a sima fájlkezelős másolás. A Rufus használata sem volt általánosan kötelezőként említve, max. olyan formában, hogy az inkább megcsinálja bootolhatóra úgy a pendrive-ot, hogy az régi és új gépeken egyaránt működjön. Meg nem mellesleg ingyenes, portable stb.

Az pedig szintén röhejes, hogy nemrég még le is írom, hogy egy újabb, UEFI hardvernél működött nálam CSM módban a legacy boot aktív partíció nélkül is, erre ráfogod, hogy az ellenkezője volt állítva és szerintem egyáltalán nem működhet... Itt vagy a szövegértelmezéssel van komoly gond, vagy az emlékezet ennyire hiányos, vagy szimplán csak kamuzol megint... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#80671) Doky586 válasza King Unique (#80670) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Már megint szimplán csúsztatsz és kamuzol, persze máshogyan nyilván nem menne, tudjuk..

(#80672) Geth válasza Doky586 (#80668) üzenetére


Geth
addikt

Itt miért tetted a bajt idézőjelbe? Mert a gagyit azt már tudom, hogy kényszeresen :DDD

(#80673) Doky586 válasza Geth (#80672) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az nem idézőjel.

(#80674) Geth válasza Doky586 (#80673) üzenetére


Geth
addikt

Akkor nem az, de a kérdés megmaradt :)

(#80675) pc360 válasza King Unique (#80659) üzenetére


pc360
addikt

Miért kéne újra láthatóvá tenni a win fájljait? Működik anélkül is a boot. Utána meg a saját cuccaidra van szükség, nem a winre, egy szimpla rejtéssel pedig csak azokat látod. Ezért pedig nem kell külön partíció, szóval még a koncepciót se vágom a különválasztás mizéria mögött.

Max majd ha a telepítő cserélődik, akkor újrahúzom a pendrive-ot. Nyilván nem backupot, vagy egyéb fontos dolgokat rak ilyenkor az ember a win mellé, hanem egyéb telepítőket (esetemben konkrétan a NeszeTools-ot), ami szintén frissülhet. De azt meg elég leszinkronizálni az aktuális verziókkal, és voilà.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#80676) Doky586 válasza Geth (#80674) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az egy módosító aposztrófként írtam oda, azaz a benne levő szó eredeti értelmében nem fedi a valóságot vagy a mondandót, hanem a szó egy módosított értelmezését kell érteni alatta.

Pl a 'gagyi' NEM azt jelenti hogy rossz minőségű, megbízhatatlan vagy színvonalon aluli, hanem azt hogy létezik azonos termékkategóriában több másik olyan is ami több funkciót ad körülbelül azonos áron amik kényelmesebbé teszik az adott eszköz használatát mégha ezen funkciók nem is prospektusban reklámozottak. Sőt ezen funció(k) hasznossága szubjektív, van akinek értékes van akinek nem. Az írója ezzel jelszi az ő szubjektív döntését.

Ha a 'baj' -t eredeti értelmében dolgozod fel akkor az se oda való szó, inkább egy másik lenne jó, de megfelelő szót nem találtam rá.

Elegendő a szómagyarázat? sajnálom ha nem vagyok nyelvész.. :)

[ Szerkesztve ]

(#80677) King Unique válasza pc360 (#80675) üzenetére


King Unique
titán

Ha egyik / másik tartalmat törölni, vagy frissíteni kell a fájlkezelőben, akkor ahhoz nyilván újra láthatóvá kell azt tenni. De, ha be van kapcsolva a rejtett elemek mutatása, akkor meg amúgy is látszik minden, külső fájlkezelőben, vagy másik OS alatt meg pláne. Viszont én meg azt nem értem, hogy miért szórakozzak ilyen megoldással, amikor eleve adja magát a másik partíció. Ezt az "egybemásolásos" módszert pusztán csak kényszerből használták eddig is egyesek, csak azért, mert a Windows nem tudott a pendrive-oknál több partíciót kezelni. Viszont ez most változott a 10-esnél és miért ne használná ki valaki. Semmivel nem előnyösebb egy partícióra odagányolni mindent... Akkor van csak értelme, ha régebbi Windows-verzióval kell használni a pendrive-ot, amelyik csak 1 db partíciót tud kezelni.

Egyébként attól, mert voltak / vannak a Windowsnál erre vonatkozóan bizonyos korlátozások, az még nem jelenti azt, hogy feltétlen kötelező minden esetben úgy használni egy ilyen eszközt. Például attól, hogy FAT32-re csak 32 GB-ig enged formázni, még lehet egy ennél nagyobb tárolókapacitású pendrive-on ilyen fájlrendszer. Külső programmal, vagy akár másik OS alatt simán megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#80678) pc360 válasza King Unique (#80677) üzenetére


pc360
addikt

De miért akarnám a Win telepítőt módosítani? Innentől fogva az összes többi érv sem állja meg a helyét. Amúgy meg tök lényegtelen, a végeredmény ugyanaz, csak partíció-korlátozások nélkül. Lehet, csak az én mizériám, de nem szeretek pici eszközöket tovább tördelni.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#80679) King Unique válasza pc360 (#80678) üzenetére


King Unique
titán

Hát mert talán a 10-esnél félévente kijön egy újabb verzió, vagy közben eleve egy másik Windows telepítőjét kellene felmásolni és használni, azért... Egyébként meg vicces, hogy érveket emlegetsz, holott pont az eddig is csak kényszermegoldásként funkcionáló gányolás mellett vannak kevésbé érvek, mióta adott ez az új lehetőség. A Microsoft is valószínűleg nem véletlenül rakta bele ezt az újítást a Windows 10 újabb verzióiba, amire már előtte is lett volna igény.

[ Szerkesztve ]

(#80680) pc360 válasza King Unique (#80679) üzenetére


pc360
addikt

Hát mert talán a 10-esnél félévente kijön egy újabb verzió.

Akkor félévente rárakom az új telepítőt... Ez miben befolyásol akármit is?

vagy közben eleve egy másik Windows telepítőjét kellene felmásolni és használni

Miért kéne? Amúgy: másik pendrive, ha mégis nyelvet váltanék.

Kényszermegoldás, gányolás? Mi is? Ennek semmi értelme, inkább hagyjuk abba! Megértettem, hogy van az az eset, amikor szükség van rá. Hogyha saját fájlokkal, és egy teleőpítővel dolgoznék, akkor meg semmi, csak szőrözünk itt a hülyeségen.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#80681) Geth válasza Doky586 (#80676) üzenetére


Geth
addikt

Inkább az idézőjel lett volna a helyes, vö: átvitt értelem vs módosító aposztróf.

A gagyi-s magyarázat nagyon izzadtságszagú :)
Az, hogy bootol-e aktivált partíció nélkül, nem szokták beleírni semmilyen doksiba, én nem találkoztam olyannal, amiben ez említve lett volna, így nehéz is előre tájékozódni. Ettől még lehet az az értékesebb választás a rendelkezésre álló információk alapján, nem fekete-fehér dologról van szó. Tehát nem gagyi, ha érted.

A bajnál én nem látom milyen alternatív jelentésre gondolsz, mert az eredeti jelentéssel is helyes.
Ha valaki csinál egy telepítős/helyrerakós pendrive-ot, aminél szempont, hogy minél több szituációban működjön, akkor rárakja az aktív flaget a partícióra, mert nem mindenhol megy anélkül, ahol meg menne, ott meg nem okoz bajt, gondot, problémát. Ez csak logika, az meg objektív :)

[ Szerkesztve ]

(#80682) bigrock


bigrock
addikt

Üdv,
még mindig a particionálással küzdök.
Van egy telepített Windows10, amit 3 partíciót használ és egy Linux, ami szintén 3-at.

Van még egy plusz, nem lefoglalt partícióm, amit szeretnék létrehozni a Windows-nak, mint második drive.
Nem engedi a létrehozást, mert már van 7 aktív partíció és többet nem enged a rendszer.
Lehet ezzel valamit kezdeni?

(#80683) Sub-ZeRo válasza bigrock (#80682) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Windows alatt próbáld meg kiterjesztett kötetként létrehozni. Ne elsődleges legyen.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#80684) #71043776 válasza bigrock (#80682) üzenetére


#71043776
törölt tag

MBR partíciós táblával 4 elsődleges partíciód lehet, vagy 3 elsődleges és egy kiterjesztett (nálad extended), amiben bármennyi logikai partíció lehet. GPT-vel 128 partíció hozható létre.

(#80685) Syl válasza bigrock (#80682) üzenetére


Syl
nagyúr

Sda4-et gparted-del "kihúzod a végéig", majd létrehozod benne az új partíciót (sda8).

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80686) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Lehet hogy régebben is volt, de mostanában figyeltem fel rá hogy amikor betöltődik a háttérképem azaz teljesen felállt a rendszer egy felugró ablak egy tizedmásodpercre felvillan. A paranoiám azt jelzi hogy ez nem lehet normális jelenség. Vagy mégis? Hogyan lehet lépésről lépésre betöltetni a windows alkalmazásokat bootoláskor? Akkor talán kiderülne mi ez?

[ Szerkesztve ]

(#80687) Cs1csó válasza OldAkita (#80686) üzenetére


Cs1csó
félisten

Bármi lehet akár normális működés is, kezdésnek:
- csinálj egy kártevőkeresést a víruskergetőddel és utána ezekkel: MBAM, Adwcelaner, Emsisoft Emergency Kit, Hitman Pro, DrWebCureIt

- ezután ha nem találtak semmit vagy továbbra is van a jelenség vegyél ki a rendszerrel induló programok közül párat ilyeneket mint pl. a bittorrent, origin kliens stb.

- ha ez sem hoz eredményt akkor egy csökkentett módban történő indítást is kipróbálhatsz: nyomvatartod az egyik shift gombot és közben az egérrel rákattintasz az újraindítás opcióra ekkor bejön egy választó képernyő ahol ki tudod választani hogy csökkentett módban induljon újra a rendszer.

(#80688) Cs1csó válasza OldAkita (#80686) üzenetére


Cs1csó
félisten

A legfontosabb, start menübe vagy keresőbe : MSCONFIG és ott is tudod variálni a dolgokat.

(#80689) King Unique válasza pc360 (#80680) üzenetére


King Unique
titán

Azt kérdezted miért kell időnként a Windows telepítőjét módosítani, amire le volt írva pár reális példa. Erre jön a "miért", ami innentől kezdve egyszerűen már röhejes... Amúgy, ha már a másik pendrive témája is szóba került, akkor ennyi erővel egyiken lehet csak a telepítő, a másikon meg az egyéb dolgok, nem muszáj 1 pendrive-ra pakolni vegyesen, egy helyen összeszórva mindent. De ez már korábban is említve volt, sőt egyáltalán nem ritka, amikor valaki csak telepítési célra vesz és használ külön egyet.

Azt pedig hiába próbálod erővel megmagyarázni, hogy nem kényszermegoldás, mert nagyon is az, aminek világosan le volt írva az oka... Attól, hogy eddig Windowsnál jobb híján többnyire csak így lehetett megoldani és kényszerből a telepítőfájlok közé kellet odahányni az egyéb dolgokat, még nem jelenti azt, hogy az annyira jó megoldás. A konkurens OS-eknél is nem véletlenül volt használatos a többpartíciós módszer, na meg a particionálást sem véletlenül találták ám ki. De szerencsére már a Microsoft is belátta, hogy szükséges és van értelme ennek, nem véletlenül változtattak rajta. Szóval ezek után pláne nincs miről beszélni...

[ Szerkesztve ]

(#80690) pc360 válasza King Unique (#80689) üzenetére


pc360
addikt

Mondtam, hogy hagyjuk, mert míg egyeseknél lehet értelme, nálam nincs, mivel semmi gond nincs, ha fél évig nem nyúlok a telepítőhöz, és mellette fel tudom frissíteni szinkronnal a cuccaim. Zéró előnnyel járna a partícionálás. Se vizuálisan, se technikailag nincs rá indok. Maximum elvi síkon, ha ilyen kényszerképzeteid vannak, miszerint a digitális istenségek tiltják a win és az egyéb telepítők egymás mellé pakolását... Elhiszem, hogy kurvajó feature, de ha egyszer leírtam világosan, hogy nálam nem játszik a fölös szórakázás, akkor érthetetlen, hogy minek vergődsz rajta.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#80691) Core2duo6600 válasza ccs2929 (#80565) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Használj wsus-t és ne engedd a 1803 ast.
Bár, hogy a wsus képes-e egyaltalán megbizhatóan kezelni az ilyen féle frissítéseket azt nem tudom .

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#80692) Doky586 válasza Geth (#80681) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Akkor elnézésedet kérem hogy nem értetted meg az aposztrófos szót. Nyilván ha ezt nem érted meg a szókörnyezetből és aposztrófból akkor félreérthetted, esetleg sértőnek tekinted, ezért elnézést kérek, de nem akarok mindig magyarázkodni 1 szón 5-6 sorban magyarázva az értelmezését.. Nem szeretek ennyire ömlengősen fogalmazni mindig, inkább hanyagoljuk a témát..

"Ha valaki csinál egy telepítős/helyrerakós pendrive-ot, aminél szempont, hogy minél több szituációban működjön,"
Ez a MS-nél és árult, letölthető, üzleti eszközöknél így van, de nem nálam. Esetemben nem a "minél több" a cél, hanem az "eszközeimen" vagy az "általam elérhető" eszközökön menjen a cél. Ezeknél 1x leteszteltem és megy, ezután felesleges bármit pluszt csinálni hogy még több elméleti gépre is kompatibilis legyen..
(ha mégis idegen gép kerül elém akkor fél percbe se telik egy aktív fleg adása. Ez írható pendrive nem egy nyomtatott DVD.

(#80693) Doky586 válasza pc360 (#80690) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

+1

(#80694) King Unique válasza pc360 (#80690) üzenetére


King Unique
titán

Úgy látszik te nem bírod abbahagyni, azért próbálod még mindig erővel a nem létező igazadat bizonygatni... :U Ráadásul olyan valótlanságot állítva, hogy ez esetben nincsen semmilyen előnye a particionálásnak.... Érdekes módon nem nagyon találtam még olyan hivatalos leírásokat, ahol pl. a Microsoft tömegesen a telepítőfájlok közé történő másolást javasolná... Az meg a másik, hogy a telepítési adathordozón nem véletlenül szoktak normál esetben csak a telepítéshez szükséges fájlok lenni. Az pedig megint szembemegy a nagy elméleteddel, hogy még maga a Microsoft is bevezette a Windows 10-ben a pendrive-ok többpartíciós lehetőségét, talán nem véletlenül. Ez a fölös szórakozás pedig pont az általad preferált megoldásra, a külön mappákkal, azokba történő beillesztéssel / kivágással, rejtettként beállítással stb. igaz... Érdekes módon akkor nem kell ilyenekkel szórakozni, amikor külön partíción vannak a Windows telepítőfájljai. Szóval feleslegesen vergődsz rajta, mert attól hogy ugyan a korábbi módszer is működőképes, még az új ugyanúgy és ráadásul az előbbi ellenében megvannak az utóbbi előnyei.

Ja, és láttam azt is, hogy a szerkesztés előtt mi volt odaírva... Amin mondjuk nem lepődtem meg, mert nem ritka, amikor beírsz nem odaillő, vagy éppen trágár dolgokat, majd aztán utólag szerkeszted... :U

[ Szerkesztve ]

(#80695) barnajozsef


barnajozsef
csendes újonc

Sziasztok.

Van egy Win 10, Firefox Quantum 60.0.1, Chrome 66.0.3359.181 böngészőkkel.
Nem tudok a gmail, youtube-ba bejelentkezni. Mindig kiírja: Hibás jelszó...... .
Ezután a laptopon be tudok jelentkezni Win 7.

Tudtok segíteni?

Megoldódott. :W

[ Szerkesztve ]

(#80696) SP4C3 válasza barnajozsef (#80695) üzenetére


SP4C3
veterán

QWERTY és QWERTZ billentyűzetre figyelj. Laptopokon főleg elcseszett qwertz van, a "magyar 101 gombos" qwerty....

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#80697) pc360 válasza King Unique (#80694) üzenetére


pc360
addikt

Senkit sem győzködök. Az én dolgaimról nincs kit meggyőznöm, nem én forszírozom a megoldásomat másra... Ténykérdés, hogy esetemben nincs értelme. Össz-vissz egy 5 mp-es tevékenységről beszélünk, miszerint fogom a pendrive-ra bármilyen módszerrel felzúzott telepítőt, és elrejtem az egészet a francba. Innentől fogva van egy vizuálisan üres tárhelyem, amin szabadon rendezkedhetek. Már csak azért sem lényeges ez az egész, mert mostanában már ritka, hogy más gépéhez nyúljak (van jobb dolgom is...), így közel sem napi tevékenység, hogy telepítsek. Ha szerinted ez nem a legegyszerűbb megoldás a dologra, akkor azt kell gondoljam, trollkodsz. És akkor eljött a takarodó ideje! :U Lezártam.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#80698) King Unique válasza pc360 (#80697) üzenetére


King Unique
titán

Azt elhiheted, hogy engem aztán nem különösebben érdekel, hogy hogyan csinálod, meg nem mintha annyira szükségem pláne ebben a témakörben a tanácsaidra... Viszont pont te kezdted el feszegetni, hogy a több partíciós megoldásnak ugyan mi értelme van, milyen érvek vannak mellette. Holott világosan le voltak írva többször is és, ha nem sikerül, vagy szimplán csak direkt nem akarod felfogni, akkor pont, hogy te trollkodsz nagyon is... :U Ha pedig erővel azt állítod, hogy szerinted egyszerűbb és célszerűbb a mappák elrejtésével ide-oda szórakozni, mint az adott köteten szabadon törölni a fájlokat, avagy szimplán csak újraformázni azt, akkor aszem nincs miről beszélni... Az 5 másodpechez meg annyit, hogy egy új kötet létrehozása is megvan néhány másodperc alatt és annál legalább nem kell utólag szórakozni, mint a tiednél... Szóval engem ilyen zöldségekkel ne próbálj traktálni és győzködni, de szerintem a Microsoftot sem, akik talán nem véletlenül lépték meg ezt az újítást. Köszi! Ui.: ja, és a kis megjegyzéseket pedig megtarthatod magadnak, bár utólag úgyis szerkeszteni szoktad... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#80700) pc360 válasza King Unique (#80698) üzenetére


pc360
addikt

"Ide-oda szórakozni" 5 mp-es tevékenységről van szó. Ezért aztán megéri ennyit írkálni. :C Téged nincs miről győzködni, nem is tettem. Oké, akkor lezártuk, remek. Ui.: Megtartom, avagy sem, az is az én dolgom. De kösz az aggodalmat!

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.