Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80601) AzŐsgén2 válasza King Unique (#80600) üzenetére


AzŐsgén2
tag

Igen, én is a sárga felkiáltó jelet kerestem, de nincs sehol.
Most visszadugtam a laptopba, hogy leszedjem róla ami rajta van, gondoltam leformázom, de baromi lassan, akadozva másol. Van egy olyan sanda gyanúm, hogy ez gyári hibás, szerintem vissza is küldöm...

Köszönöm a segítséget. :R

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#80602) pc360 válasza AzŐsgén2 (#80601) üzenetére


pc360
addikt

Én is erre gondoltam elsőre, főleg, mert én nem egy Kingstonnal jártam hasonlóképp. Azóta ADATA-kat használok (UE700), ahogy SSD-ből is.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#80603) King Unique válasza AzŐsgén2 (#80601) üzenetére


King Unique
titán

Ja, hát ha maga a pendrive kezdi megadni magát, akkor az megint más dolog... Aminek tipikus tünetei lehetnek, ha pl. egyre kevésbé / egyáltalán nem ismeri fel az OS, illetve ilyen hibát produkál, hirtelen írásvédett lesz stb. Viszont azt nem igazán magyarázza, hogy most egyik gépen és rendszernél miért működött, a másiknál meg miért nem. Ilyenkor normál esetben vagy egyiknél sem, vagy mindkettőnél úgy-ahogy. Ha garanciális, akkor viszont adja magát a csere és felesleges vele tovább vesződni.

Nincs mit, szívesen!

[ Szerkesztve ]

(#80604) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Windows 10 alatt érdemes a videokártyám és alaplapom drivereit feltelepíteni cd-ről ,vagy felesleges? Semmi extra beállítást nem használok onnan, csak a működés miatt kérdezem.

(#80605) TRob1 válasza kalapacsolok (#80604) üzenetére


TRob1
veterán

A cd-ről soha semmit nem érdemes feltelepíteni kb. 1988 óta. :DDD
De ha jól látom, van interneted is. :U Na arról érdemes lehet a legújabb vidkari drivert feltelepíteni.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#80606) kali válasza kalapacsolok (#80604) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A CD-n jellemzően elavult illesztők...stb. vannak - hacsak nem mostanság vetted és a raktárban sem állt sokáig -, érdemesebb a gyártó honlapján megnézni és letölteni a legfrissebb verziót, de lehet, hogy a Wondows 10 frissítője is letölti a megfelelőt.

(#80607) kalapacsolok válasza kali (#80606) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

ok, köszi neked is! :)

(#80608) Cry0 válasza Cs1csó (#80590) üzenetére


Cry0
őstag

köszönöm a segítségedet! :R sajnos nem sikerült velük megegyezni :(

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#80609) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Üdv!

A legújabb csodálatos frissítés óta (a nagy tavaszi) minden bekapcsolás után kapásból kezdhetek azzal, h újraindítom a rendszert, mert a tálca használhatatlan. Hiába kattintok egy programra, pl hiába akarok váltani két különálló böngésző ablak között, vagy két mappa között, nem történik semmi. De nem csak az, mert pl a VLC-ben is alul ahol tekerni lehet, villog folyamatosan az a sáv. Ezt egy újraindítás oldja meg, de minden alkalommal elkell játszanom. Ennek mi lehet az oka?

(#80610) tordaitibi válasza KisTücsök (#80609) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Kapcsold ki a gyorsindítást.

(#80611) Döglött Róka válasza KisTücsök (#80609) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Van e valami 3rd party shell extension program fent?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#80612) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Srácok mi ez a nagy frissítgetés mostanában? A kollégák folyamatosan panaszkodnak, megáll 30%-on, ha továbbmegy fekete képernyő-fehér kurzor, de dolgozni nem lehet vele. Miért ilyen lassú a telepítése? Jellemzően a gépeink E 8400-as procival és 4 GB memóriával rendelkeznek. Van hogy 3-4, de akárr több órán keresztül is frissítenek. Egy munkahelyen nem megengedhető ez. Wsus megoldás lenne?

(#80613) SP4C3 válasza tonermagus (#80612) üzenetére


SP4C3
veterán

Megengedhetô-e vagy sem, lesz pár hosszabb szünetetek, az infósnak meg nem... Miért váltottatok?

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#80614) pc360 válasza tonermagus (#80612) üzenetére


pc360
addikt

Gondolom HDD. Maga a frissítés gyors, ha SSD-n történik. Ami valóban érthetetlenül lassú, az a lemezkarbantartó futtatása utána.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#80615) SP4C3 válasza pc360 (#80614) üzenetére


SP4C3
veterán

Mi az ami nem gyors ha SSD-n történik, ez jó. :))

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#80616) pc360 válasza SP4C3 (#80615) üzenetére


pc360
addikt

A mondatom erre is tartalmazta a választ.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#80617) SP4C3 válasza pc360 (#80616) üzenetére


SP4C3
veterán

A Cleanup meg egy xar, cpu bottleneck egy háttértár takarító proginál elég gáz, helyette ott a CCleaner portable, azt jónapot.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#80618) #86564352 válasza pc360 (#80614) üzenetére


#86564352
törölt tag

Valahol olvastam azért lassú és eszi a CPU-t a karbantartó, mert a Windows tömöríti a WinSxS mappát. Nem sima törlés történik, hanem kicsomagol, töröl, új frissítés részeinek integrálása.

(#80619) quailstorm válasza SP4C3 (#80617) üzenetére


quailstorm
nagyúr

CCleaner az nem végez komoly ellenőrzéseket törés előtt. Egyáltalán tud frissítéseltávolítókat törölni?
Mert a lemezkarbantartóban csak az tart sokáig, mire biztonságosan eltünteti a biztonsági másolatokat és frissítéseltávolítókat, aztán újraépíti az egészet. Azért néz ki úgy egy reboot utána, mintha frissítéseket telepítettél volna. Nem egy kaliber a kettő.

(#80620) pc360 válasza SP4C3 (#80617) üzenetére


pc360
addikt

Semmi köze a kettőnek egymáshoz. A lemezkarbantartó a Win update-ek ideiglenes fájljait, és a nagy upgrade-ek után maradt régi Win fájlokat tudja törölni, amikhez a CCleaner hozzá se szagol. És szükség van rá, mivel sok-sok GB-ot fel tud szabadítani. A CCleaner csak az ismert programok cache-eit tudja ürítgetni. Mindkettőre szükség van, de ha valamelyik fontosabb, akkor az a cleanup.

twofatcat: Így már érthető.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#80621) #71043776 válasza pc360 (#80620) üzenetére


#71043776
törölt tag

Minek kell CCleaner? A rendszert magát a Storage sense / Tárterületsegéd jól karbantartja, ütemezhető is, minden temp mappát átnéz, frissítések maradékait, stb. Milyen olyan funkciója van, amit az adott program nem tud magától elvégezni?
Mert pl. az összes böngészőben ott van a lehetőség a törölgetésre. Én nem tartom jó dolognak, hogy a telepített 10 program dolgaiba egy 11. beletörölget.

(#80622) rumkola


rumkola
veterán

Befrissült nekem is az éjjel 1803-ra. Semmi gond nincs. kopp-kopp. Mondjuk nincs is agyontelepítve meg mindenféle szirszar progival megbolondítva a win. 1 éves win7-ről volt upgrade 2 hónapja, és most rájött az új frissítés is. Érdekes, de a win mappám kisebb mint a win7 volt.

[ Szerkesztve ]

(#80624) pc360 válasza #71043776 (#80621) üzenetére


pc360
addikt

Azért, mert a lemezkarbantartónak pedig a szoftverekhez nincs köze. Mondom, egyik a rendszerhez való, a másik meg főleg a progikhoz. Nálam pl. úgy van beállítva, hogy csak az általam meghatározott sütiket hagyja meg a böngészőben, amúgy sokmindent kisöpör. Ez mindenképpen hasznos funkció, mert egy gombnyomásra megoldott, és nem kell ezért külön, a böngészőben állítgatnom a funkciót. Főleg, ha többet is használok egyszerre.

Ezen kívül természetesen nem életszükséglet a program, de a GB-ok felhalmozódása ellen kiváló, ugyanis nem csak a böngésző termel hosszútávon fölösleges cache-t, hanem egyes programok is, amikben nincs öntakarító funkció. A sima, CCEnhancer nélküli CCleaner nem fog problémát okozni, semmi olyanba nem töröl bele, ami problémát okozna.

Különben sem beletörölgetésről, mint valami meghatározatlan cselekedetről van szó. Tisztán, és egyértelműen beállítható, hogy mit kívánsz eltakarítani. Sokan úgy vannak vele, mivel valahol hallották, hogy sok ilyen tool-t nem érdemes használni. Igen, ez valóban így van. Viszont a hasznosakat érdemes kiemelni, ezek pedig az említett darabok. Plusz a takarítás témakörébe még beleesik a GeekUninstaller, de azt is kitárgyaltuk párszor.

Próbálj érveket felhozni ellene, ha már ostorozni kívánod! Az, hogy te nem tartod jó dolognak, a rálátásod hiányát jelzi, és semmit se jelent.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#80625) Cs1csó válasza rumkola (#80622) üzenetére


Cs1csó
félisten

A windows 10 kisebb helyet foglal ha jól tudom mint a windows 7

(#80626) #71043776 válasza pc360 (#80624) üzenetére


#71043776
törölt tag

Nagyon a szívedre vetted a kérdésem, pedig tényleg azért kérdeztem, mert érdekelt :N
Nem ellene, de hozok fel akkor érveket:
A karbantartó pucolja a rendszert (ami a CCleaner-ben az első fül). A második fülön van például a Firefox és a Chrome. Azokból ne töröljön semmit. Van még Notepad++, Gimp, ezeket megnéztem, thumbnailek és miniatűr fájlok vannak. Steamből logokat törölne, hasonlóan 1-2 programhoz. Túlzottan sok más nincs is (tehát a telepített programok többsége, de gondolom ez más dolgok függvénye). És akkor ott van a registry, amihez nem érdemes nyúlni, mert egyrészt a rendszer és a programok használják, másrészt a teljesítményhez nincs köze.
Nem a programra értettem a törölgetést, hanem a felhasználóra (nyilván nem áll neki magától törölni). A 10 programba beletartoznak a böngészők, kliensek, kisebb programok, stb. A 11. program a CCleaner. Példa volt. Nem azt szoktam hallani, hogy nem érdemes használni, mert haszontalan, hanem az ellenkezőjét, hogy a karbantartó szar, a registry tele van szeméttel és lassul tőle a gép, és hogy a CCleaner (meg még pár) nagyon ügyesen pucolgat mindent, még a böngésző is gyorsul.
Végezetül hiszed vagy sem, van egy CCleaner Portable nálam, sőt, egy Shutup10 is, pedig nemrég arról is azt írtam, hogy óvatosan vele. Nekem semmi bajom azzal, ha valaki mindenre egy külön programot használ, ami kényelmesebb neki.

(#80627) pc360 válasza #71043776 (#80626) üzenetére


pc360
addikt

Így már más. Ezekkel teljesen egyetértek. Valóban nem gyorsulást hoz, egyszerűen csak egy olyan eszköz, amit az átlag user nyugodtan futtathat, akár pár GB-ot is felszabadítva úgy, hogy nem fog magának gondot okozni. A registry-tisztítás kapcsán is igazad van, az a része leginkább csak akkor kellhet, ha valami beragadt telepítéssel kapcsolatos probléma merült fel (nekem már orvosolt 1-2 ilyen esetet). De valóban, teljességgel el lehet lenni nélküle. Én is csak a kényelem kedvéért alkalmazom.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#80628) #71043776 válasza pc360 (#80627) üzenetére


#71043776
törölt tag

Akkor ezt megbeszéltük :) Még a Rufus-szal vagyok így, az sem árt, bárki használhatja, de egyszerűbb felmásolni az iso tartalmát pendrive-ra, és úgy telepíteni. Elég régi laptopot is telepítettem már így újra, az NTFS sem zavarta a BIOS-t (így volt mellette egy rakás másik fájl is).
A registry tisztítása lassan szükséges lesz (mondjuk kézzel), mert a 10 kicsit bugos most is. A memóriaintegritás védelmét bekapcsolva inaktív lesz a gomb (tehát nem lehet kikapcsolni), és azt írja, hogy a rendszergazda kezeli. Csak a kulcs törlésével lehet kikapcsolni.

(#80629) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Sziasztok, 2 itthoni gép azonos Win10-zel, a frissítés óta ugye nincs otthoni csoport, de a két gép se látja egymás megosztott mappáit, de még csak a gépek se látszódnak, viszont minden más igen, TV, Kamera stb ami a hálózaton van, mi lehet a megoldás? :W

(#80630) King Unique válasza #71043776 (#80628) üzenetére


King Unique
titán

Azért legacy BIOS telepítésnél még aktívvá is kell tenni a pendrive-on lévő partíciót, amihez parancssor / külső particionáló program kell. Tehát így már összességében annyival nem egyszerűbb. Ugyanezt a Rufus automatikusan megcsinálja, nem mellesleg ingyenes, portable stb. Amúgy tényleg nem minden esetben létszükséglet a használata, de ugyanakkor egy olyan komplex tudású programról beszélünk, aminek a tudása azért túlmutat a Windows lemezképfájlok normál módban történő kiírásán.

[ Szerkesztve ]

(#80631) #71043776 válasza King Unique (#80630) üzenetére


#71043776
törölt tag

Nem kellett semmit csinálni, csak egy partíció volt rajta. exFAT vagy NTFS a nagyobb fájlok miatt, melléjük simán felmásolom a telepítőt, és működik. Telepítés után csak törlöm a fájlokat, és a többi érintetlen marad.

(#80632) King Unique válasza #71043776 (#80631) üzenetére


King Unique
titán

Ha UEFI módban telepítesz Windows 10-et, akkor nem kell babrálni a partícióval, elég rajta natúrban a FAT32, vagy az NTFS fájlrendszer. Viszont az utóbbiról nem minden hardver támogatja EFI módban a telepítő indítását, a FAT32 az általános és a biztosabb megoldás. Bár a Rufus tud egy spéci UEFI_NTFS módot, ami ilyenkor is lehetővé teszi. Ha legacy BIOS módban kell indítani a telepítőt, akkor szintén opció a FAT32 / NTFS fájlrendszer, de rendszerint aktívnak (boot flag) kell lennie a pendrive-on lévő partíciónak, máskülönben nem fog indulni a Windows telepítője. Egyes hardvereknél lehet anélkül is megy, de általánosan kell hozzá az aktív állapot.

Ez az egyéb fájlok "mellémásolása" meg inkább gányolás... Akkor már célszerűbb külön-külön partíciót létrehozni a pendrive-on a telepítőnek és az adatoknak. A Windows 10 a 1703-as verzió óta már natívan támogatja a cserélhető lemezeknél a több partíció kezelését, de pl. a Linuxok meg alapból.

[ Szerkesztve ]

(#80633) qqcqqc válasza SUPREME7 (#80629) üzenetére


qqcqqc
őstag

A programok és szolgáltatásoknál, a windows szolgáltatások között kapcsold vissza az SMBv1-et.

(#80634) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Erre tipp? [link]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#80635) #71043776 válasza King Unique (#80632) üzenetére


#71043776
törölt tag

Köszi, de ezt értem. A pendrive egy darab partíciót tartalmaz, így az az aktív, nem kell diskpart. Még nem találkoztam olyan géppel, ami ne bootolt volna így, pedig kíváncsiságból kipróbáltam már elég régi laptopon is.
Egyébként miért lenne gányolás? Van egy 16 vagy 32 gigás pendrive, miért osszam ketté csak azért, mert fél órára kell rá egy telepítő? Így nem kell partícionálni, nem kell aktívnak jelölni, nem kell máshova mozgatni a fájlokat, és nem korlátozza a FAT32.

(#80636) SUPREME7 válasza qqcqqc (#80633) üzenetére


SUPREME7
őstag

Megvolt, tiszta vicc, komolyan, csináltam hálózat alapbeállítást, újraindítás után mindkettőn feldobta, hogy engedélyezem-e, hogy lássa-e a hálózaton a többi gépet, persze igen, erre a fő gépen megjelent a HTPC gépem, meg tudtam nyitni, látszódtak a megosztott mappák, HTPC-n nem látszik a fő gép, újraindítottam, erre mi történik? A HTPC-n látszódik a fő gép, de nem lehet kapcsolódni, most meg a fő gépen nem látszik a HTPC ...... komolyan nem hiszem el.

Van valami használható thirdparty szoftver ami erre hivatott?

[kép]

Eset smart security van mindkettőn, gondoltam hátha az szól bele, de kikapcsolva mindkét gépen is ugyanez. De egyébként is otthoni hálózati beállításokra van állítva, és eddig emlékeim szerint nem is volt gond, bár otthoni csoportból nyitottam meg mindig a HTPC megosztott mappáit

[ Szerkesztve ]

(#80637) King Unique válasza #71043776 (#80635) üzenetére


King Unique
titán

Attól, hogy 1 db partíció van a pendrive-on, az még nem lesz aktív. Azt külön kell beállítani, amihez opció parancssorban pl. a DiskPart. Amúgy kipróbáltam én is, volt olyan UEFI-s hardver, amelynél ment elvileg enélkül is legacy BIOS (CSM) módban, de volt amelyiknél nem. Régebbi, legacy BIOS-os PC-knél pedig rendszerint eleve be kellett állítani, máskülönben nem indult a telepítő a(z) FAT32 / NTFS fájlrendszerű pendrive-ról. Az exFAT pedig a nagyméretű fájlokhoz valóban opció és pláne tartós használathoz inkább való egy pendrive-ra, mint az NTFS. Viszont bootolni már nem nagyon lehet róla.

A másik dologra vonatkozóan, csak azért nem gányolnám rá fél órára a telepítőt egy olyan pendrive-ra, amin csak adatokat tárolok, ráadásul azok közé szórva a telepítő fájljait. Utána meg még törölgessek és figyeljek nehogy valami olyat töröljek véletlenül, amit nem kellene... Akkor már inkább egy külön partícióra rakom és szükség esetén max. csak arról kell törölni, azt kell újraformázni. Vagy eleve egy külön pendrive-ot használok ilyen célra, ami manapság szinte filléres tétel és egyáltalán nem akkora luxos egyet a telepítéshez fenntartani.

(#80639) Geth:
Tudom, de rendszerint alapból több mappa és fájl szokott lenni a gyökérben és csak ezért nem feltétlen rakom mindig mindet egy mappába, majd aztán vissza, ha eleve van ésszerűbb megoldás is.

[ Szerkesztve ]

(#80638) Buckey válasza SUPREME7 (#80636) üzenetére


Buckey
senior tag

Ezt nézd meg, hátha.

(#80639) Geth válasza King Unique (#80637) üzenetére


Geth
addikt

Vagy előtte a többi cuccot egy könyvtárba tolod ("__stuff"), és akkor csak azt nem kell letörölni :)
(A végén egy mozdulattal visszaalakítható)

(#80640) eax1650


eax1650
aktív tag

A frissítés óta a naptárban nem jelenik meg a napi időjárás. A tartózkodási hely nem aktív! Összefügg? Hogyan lehet engedélyezni?

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#80641) #71043776 válasza King Unique (#80637) üzenetére


#71043776
törölt tag

Mindig aktív a partíció, mindig működik, sosem kell Diskpart :) Persze nem szoktam partícionálni, csak formázni (mint említettem, elég egy partíció is). Elhiszem, hogy van olyan gép, aminek nem tetszik az NTFS, de még nem találkoztam ilyennel.
A telepítő nem áll sok fájlból és mappából, ráadásul ritkán nevezem el supportnak vagy EFI-nek a képekkel vagy programokkal teli mappát, így nem nehéz törölnöm utána ;) Van külön Linuxos telepítőm, meg helyreállító pendrive, a Windowsos igénytelen, szóval csak átdobom, ha kell.

eax1650: A Gépházban az adatvédelemnél engedélyezd a tartózkodási helyet a naptárnak és az időjárásnak is.

[ Szerkesztve ]

(#80642) eax1650 válasza #71043776 (#80641) üzenetére


eax1650
aktív tag

Nem aktívak a kapcsolók:

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#80643) Doky586 válasza #71043776 (#80635) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igazad van.

De a kérdéskör ennél jóval jóval bonyolultabb. A CSM-ről is sokan csak a Legacy módra asszociálnak, közben jóval több mindent szabályoz, pl az NTFS uefi bootolást, aktív partíció meg nem követelését stb, igaz ezek mind gyártófüggőek, de olyan egyszerű dolgok amiket még a kis Rufus cég is pótolni tud a programjával ha nincs. (ezért egy Asus, ASRock mérető cégnek nem hond beleintegrélni az uefi(bios)-ba mindazt amit a Rufus csinál)

Valójában pl GPT sem szükséges az UEFI bootoláshoz, mert én is használok MBR-ről bootoló telepített wint is, sőt az összes win telepítőm is ilyen.

A win telepítőket én is másolással csinálom és mindegyiken van még egy csomó program is
_driverek
_filekezelők
_util
_stb
mappákban, így azon sok GB-ot nem kell mindig újra rámásolnom csak a win mappákat lecserélni verzió (1703 --> 1709 --> 1803) cserekor. Sőt egy pendrivera akár 4db telepítőt is tehetsz ha 4db (lehetőleg fat32) partíciót csinálsz eredeti MS isok-ból, ami uefi módban boot menüből kiválasztható, (legacy-ban az aktív flagot átrakva) választható melyik induljon..

[ Szerkesztve ]

(#80644) eax1650 válasza eax1650 (#80642) üzenetére


eax1650
aktív tag

Próbálom a Tartózkodási helyet beállítani, de hogyan kell menteni/elfogadtatni?

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#80645) bigrock


bigrock
addikt

Egy Win10-et akarok átköltöztetni egy másik, nagyobb SSD-re. A klónozó alkalmazással (Driveimage XML) elég csak a rendszerpartíciót átvinnem, vagy költöztetni kell az 500 MB-os "Rendszer számára fenntartott" és a szintén 500 MB-os "Helyreállítási)"partíciót is?
Köszi a választ.

(#80646) King Unique válasza bigrock (#80645) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván azokat is át kell, azok is a Windowshoz tartoznak, nem véletlenül hozta őket létre a telepítő. Egy normális klónozó program pedig eleve kijelöli ezeket, sőt pl. a Macrium olyan opciót is kínál, ami közvetlenül csak a rendszert menti le, ellenben az adatpartíciót stb. már nem. Normál esetben BIOS-MBR és UEFI-GPT telepítésnél a screenshotokon lévő partíció jönnek létre. De, ha (több) build upgrade is volt, akkor előfordulhat, hogy pl. újabb helyreállítási partíció is létrejön.

A második kérdésedre utólag ott van a lemezkezelőben a kötet kiterjesztése opció, ha közvetlenül utána nem lefoglalt terület van. De a jobb rendszermentő szoftvereknél, mint pl. a Macrium, akár a klónozás előtt is van lehetőség a partíciók méretét megváltoztatni.

[ Szerkesztve ]

(#80647) bigrock válasza King Unique (#80646) üzenetére


bigrock
addikt

Köszi, itt jön a 2. kérdés:
Miután átmásoltam, lehet-e a rendszer partíciót növelni? Már csak azért, mert sorrendben utána jön a helyreállítási partíció, és emlékeim szerint így nem lehet megnövelni...

(#80648) enemi válasza bigrock (#80645) üzenetére


enemi
senior tag

két órája költöztem nvme-re ...Ajánlom a AOMEI Partition Assistant-t. Sima ügy.

Szerk. Ennél egy csuszkával állítod a méretet.

[ Szerkesztve ]

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#80649) King Unique válasza #71043776 (#80641) üzenetére


King Unique
titán

"Mindig aktív a partíció, mindig működik, sosem kell Diskpart"

Ez így szimplán nem igaz, sőt nettó hülyeség... :U Illetve ezek szerint nem tudod, mi az az aktív partíció... Az NTFS pedig max. EFI módban nem tetszik egyes hardvereknek. Ami amúgy nem is kevés, mert sok laptopnál ilyenkor eleve csak a FAT32 támogatott, de asztali PC-k esetében szintén korántsem lehet mindegyiknél NTFS fájlrendszerű eszközről bootolni. Szóval nem csak egyes...

Az pedig, hogy itt egyesek az említett gányolásos módszert használják, az korántsem jelenti azt, hogy az a legjobb megoldás... Ha már támogatnak a Windows 10 újabb verziói több partíciót a pendrive-okon, akkor célszerű azt kihasználni és nem összeszórni vegyesen mindent 1 partíción, mint a búcsúban... Vagy külön pendrive-ot, ami azért 2018-ban megint nem akkora extra. Ráadásul elég egy 4/8 GB-os is, egyéb célra meg lehet venni nagyobb tárolókapacitású típust.

[ Szerkesztve ]

(#80650) #71043776 válasza eax1650 (#80642) üzenetére


#71043776
törölt tag

Nincs véletlenül legfelül egy piros szöveg, hogy a szervezet kezeli?

(#80643) Doky586: Nekem például nincs a gépemen kapcsoló a boot módjához, sem UEFI, sem legacy, sem UEFI with CSM. Jó bárhogyan. De értelek.
Ha belefutok egy gépbe, aminek nem tetszik, akkor megnézem a Rufust.

(#80649) King Unique: Amiről bootolni képes a rendszer, eszközönként egy partíció, és amit a Lemezkezelés is mindig aktívnak jelöl a pendrive-on... Egyébként ha szerinted ez gányolás, az engem nem zavar :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.