Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80851) plejik válasza Döglött Róka (#80821) üzenetére


plejik
addikt

Igen megvolt ez is. Ez eddig megoldotta a gondot, az-az volt már ilyen a másik gépnél is. Akkor milyen módszert javasolsz? FTP?

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#80852) Döglött Róka válasza plejik (#80851) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Minimum smb 2. Smb egy mar igencsak oreg protokol es nem eppen biztonsagos.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#80853) plejik válasza Döglött Róka (#80852) üzenetére


plejik
addikt

Beállítottam a gépemen az SMB2 protokolt, bár elvileg be volt kapcsolva, de azért végigzongoráztam mindent. SMB1-et lelőttem ,de sajnos nekem így sem megy, Kolléga gépén smb1 engedélyeztem, mert nem volt neki meg működik a scan.. :/ Valami windowsos gyík lesz az tuti, de már nincs ötletem, tűzfal sem fogja, se a központ se a local..

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#80854) Ablakos


Ablakos
őstag

A startmenü >> csempék oldalon alapból két elválasztó van (átnevezhetően.) Lehet több ilyen elválasztót létrehozni?

(#80855) ballington


ballington
addikt

Sziasztok!

Ha az ACPI.sys (a Feladatkezelőben SYSTEM néven megy) néhol 25% körül folyamatosan terheli a cpu-t, akkor mik azok a dolgok, amiket le kellene tiltani vagy drivert cserélni, hogy kiderüljön, mi a valós hiba?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#80856) #86564352 válasza Ablakos (#80854) üzenetére


#86564352
törölt tag

Dobj odébb egy csempét a többitől, legyen köztük egy kis hely és akkor felette megjelenik a sáv amibe írhatsz.

(#80857) Döglött Róka válasza plejik (#80853) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Na akkor kezdjük az elejétől.

Milyen scanner hogyan scannelsz mi a különbség jó és rossz eset között?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#80858) #86564352 válasza pc360 (#80834) üzenetére


#86564352
törölt tag

Volt már újratelepítve, clean install, nincs felesleges izé program semmi és akkor is ébresztgette feleslegesen óránként. A Windows csinálja, ez teljesen biztos. Google: windows wakes up hdd
és nézd meg hány hasonló panasz hány évre visszanyúlóan, javasolt megoldások közül egyedül ezt nem próbáltam még (extra hely hiányában)

(#80859) plejik válasza Döglött Róka (#80857) üzenetére


plejik
addikt

Na közbe, kipróbáltam egy másik géppel is (nyomtatóval). Mindkettő Ricoh gép. A második gépen tökéletesen megy. Ugyanaz a beállítása mindkettőnek. Úgyhogy a Windows hibát szerintem ki is lehet zárni. (effektív tök ugyanaz a szoftvere a két nyomtatónak).

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#80860) pc360 válasza #86564352 (#80858) üzenetére


pc360
addikt

És ugyanaz a Win nálam meg nem ébreszt? Plz.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#80861) fanti


fanti
addikt

Miért nem tudok én nyomtatni csak rendszergazdaként a lokál gépemen?
Most minden alkalmazást rendszergazdaként kell elindítani, hogy nyomtatni tudjon....?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#80862) #86564352 válasza pc360 (#80860) üzenetére


#86564352
törölt tag

Én elhiszem neked jó. Te is elhiszed cserébe nekem és sok-sok másik embernek pedig feleslegesen ébresztgeti? Nem kitaláljuk, gondolhatod. Beírtad Google-ba amit mondtam? Ugyanaz a Win másoknak akkor miért ébreszt? Plz.

Nem más mint az az elterjedt hiba, amikor sokaknak nem jött fel a start menü, appok elakadtak a splash screennél mert összekakálta magát az UWP alrendszer. Akinél nem jött elő az nem hitte el másnak...

Megnéznél ennyit kíváncsiságból: ha SSD rendszer + HDD tárolás felállás van nálad is, akkor amikor a HDD az alap 20 perc tétlenség után elaludt, manuálisan keress egy áruházi frissítést vagy WU és figyeld felébreszti-e. Mert ugye nem kéne hiszen nincs D: meghajtón semmi app és egyéb. Az elmúlt évben a barbár megoldással kerültem ki a témát, lehúztam a tápról a tároló HDD-t.

Gondolom neked a kép thumbnaileket se piszkálja, nálam őszi 1709 óta egy újraindítás után feleslegesen újragenerálja a Win. Rákerestem, találkoztam ilyen panasszal. Starting with Windows 10 Fall Creators Update, Windows keeps automatically deleting the thumbnail cache after a restart or a shutdown, so File Explorer has to recreate the thumbnails again.

Csak registry mókolással lehet kijavítani. Ide lassan már felesleges lesz hibákról írni, mert mindig jön valaki és megmagyarázza "én vagyok a világ közepe mivel nálam jó, akkor nem a Win a rossz, te vagy a hülye"

[ Szerkesztve ]

(#80863) pc360 válasza #86564352 (#80862) üzenetére


pc360
addikt

Elhiszem, hogy ezt csinálja. Én csak azt mondom, hogy nem hiszem, hogy egy saját telepítés nem oldhatná meg. Az pl. egyértelműen valami idő közben kialakult hibát jelez, hogy a thumbnaileket újragenerálja. Ilyet náam sohasem csinált.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#80864) fanti válasza fanti (#80861) üzenetére


fanti
addikt

Milyen szar ez már így.....csak rendszergazda módban futó Word tud nyomtatni.....ezt a szopodát....
De még tesztoldalt is csak rendszergazdaként futtatva tud nyomni a nyomtató....
Erre van valami megoldás?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#80865) Doky586 válasza #86564352 (#80862) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ugye adtam kétfajta megoldást is amik még csak win verziótól sem függenek:

- vagy leválasztod a lemezt (szoftveresen) és csak akkor csatolod vissza ha kell róla valami.
Ez jellemzően a ritkán használt pl családi képek dokumentumok stb eléréséhez jó, hisz ezeket nem akarja az ember minden nap 2-3x megnézni. Illetve az átlag hddk csendesek forgó tányérral is de fileműveletek nélkül. Ami nagy hangot ad az az indítási hang (szerintem legtöbb embert ez az indítási hang zavar), erre javasoltam:
- ha nem állítod le akkor nem fogod hallani a hangos újraindítási hangot. sőt a hdd élettartama is nő, de a villanyszámlád is (20Ft/hó-val) ha ez elviselhető és nem pont emiatt akarod leállítani.

(#80866) #86564352 válasza pc360 (#80863) üzenetére


#86564352
törölt tag

Én csak azt mondom, hogy nem hiszem, hogy egy saját telepítés nem oldhatná meg. Már említettem volt több tiszta telepítés, a hiba maradt.
Az pl. egyértelműen valami idő közben kialakult hibát jelez, hogy a thumbnaileket újragenerálja. Az idő közben kialakult hiba neve a Fall Creators Update, mint a linkelt cikkben írják vagy ebben a másikban egy automatikus SilentCleanup cuccot bevezettek rebootnál 1709-ben és registry szerkesztéssel kell letiltani usernek, ha nem akarja folyton feleslegesen törölje és újragenerálja. Lehet nálad azért nem mert frissítettél csak és nem módosította ősszel a registry-d, ezt nem tudom, nálam és a cikkek szerint tiszta telepítés után alapból újragenerálja mert az az alap beállítása. Nem akarják elhízzon a cache mérete, csak átestek a ló túloldalára. Felőlem lehet 500 MB is a thumbnail cache, ha azonnal megjelennek a képek, mintsem minden megnyitáskor várnom kelljen amíg újragenerálja. Szerintem elég rossz a felhasználónak kell nyomozni ilyenek után miért szórakozik a 2. lemezzel, a thumbnail cache-sel, vagy pl. ha UI felületen user sehol nem adott meg lockscreenre 1 perc utáni monitor kikapcsolást akkor miért csinálja a Windows sunyiban. Magyarul örökös küzdelem és nyomozás.

(#80867) #86564352 válasza Doky586 (#80865) üzenetére


#86564352
törölt tag

Leválasztás is volt már, Defender kivételek és egyebek. Hiába nem látszott már File Explorerben, hallani lehetett amikor felpörgette. Az nem megoldás, hogy menjen állandóan.

(#80868) Döglött Róka válasza fanti (#80864) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Több info kellene.

@plejik: Na valahol jó vége lett, mert meglett a probléma forrása:)

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#80869) Geth válasza #86564352 (#80866) üzenetére


Geth
addikt

ha UI felületen user sehol nem adott meg lockscreenre 1 perc utáni monitor kikapcsolást akkor miért csinálja a Windows sunyiban
Mielőtt a kardodba dőlsz, szerintem azért, hogy ne menjen a monitor feleslegesen, amikor távolról felkeltem a melós gépet, és beRDPzek rá :)

(#80870) jokeph válasza #86564352 (#80867) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem abba döglik bele a HDD, hogy 24/7-ben tekeri a lemez(eit).... ;]

Hanem a váratlan áramszünetekbe, meg a tápellátás/adat csatlakozás problémákba.

Nekem 3 db 1TB-os WD Green Caviar HDD van a fő gépbe, hibátlan mindegyik, pedig mennek már 5+ éve, a legkevesebbet ment-be is 1000+ az üzemóra. ;]

Ezek viszonylag lassú 5400-as RPM-el biró változatok (Green), alig van hangjuk, leszámitva a felpörgést.

1709-es Build van ezen a gépemen, nem tapasztaltam a 2 háttértárként használt HDD felesleges be-ki kapcsolgatását a W10 részéről.

Amig fájlkezelőből vagy más programból nem tallózok rájuk, nem indulnak el. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#80871) Doky586 válasza #86564352 (#80867) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

[link] HDD Power Switch

(#80872) Doky586 válasza jokeph (#80870) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"pedig mennek már 5+ éve, a legkevesebbet ment-be is 1000+ az üzemóra"

Nálam már 56 000+ az üzemóra.. ;] [kép] [kép]

(#80873) fanti válasza Döglött Róka (#80868) üzenetére


fanti
addikt

Legújabb Win10 x64 Home, rajta a gyári legfrissebb Xerox Phaser 3020 driver. Nyomtató WiFi-n kapcsolódik egy routerhez, a gép UTP-n ugyanoda.

Driver telepítéskor WiFi-n szépen megy a kommunikáció, a telepítő felsimeri a nyomtatót, tesztoldalt is nyom amikor kész van.

Utána egyből bemegyek a nyomtató tulajdonságaiba, ott nyomok tesztoldalt, na az már nem megy, hibaüzi "A paraméter nem megfelelő" Nyomtatási sor tök üres!
Utána nyomtató tulajdonságai és (itt jön a csavar az előbbihez) futtatás rendszergazdaként, majd tulajdonságok és tesztoldal, és szépen nyomja!

Word.
Nem nyomtat, nyomtatási sor üres.
Word.exe-t megkeresve és beállítva futtatás rendszergazdaként-re, nyomtat a Word.

UAC kikapcsolva kezdetektől.

Most akkor minden egyes nyomtatóalkalmazásonként be kell állítanom, hogy futtatás rendszergazdaként?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#80874) #86564352 válasza Geth (#80869) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ez tök jó, és miért nem tudják ezt jelezni a monitor energiagazdálkodásánál és a záróképernyőnél? User alapból csak azt látja alapértelmezett 10 perc utáni sleep van beállítva, mégis 1 perc után lelövi a rejtett beállítás szerint.

(#80875) Geth válasza #86564352 (#80874) üzenetére


Geth
addikt

Passz, nem nézegetem :)

(#80876) Kékes525


Kékes525
félisten

A Windows 10 a pontos idő szinkronizálását milyen időközönként végzi? Lehet a szinkronizálás ütemét valahol állítani? Mihez szinkronizál? Esetleg ezt is lehet állítani?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#80877) jokeph válasza Doky586 (#80872) üzenetére


jokeph
nagyúr

Aztaaaa, milyen dimenzióban vannak ? :DDD

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#80878) PELLE válasza Kékes525 (#80876) üzenetére


PELLE
tag

jobb sarok idő, jobb egérgomb->Dátum és idő beállítása->További dátum, idő- és területi beállítások->idő és dátum->internetes idő-> beállítások módosítása-> kiszolgáló-> Ez a német atomóra, próbáld ki.
ptbtime1.ptb.de

[ Szerkesztve ]

(#80879) Dandris


Dandris
tag

Sziasztok,

nálunk az irodában van 6 számítógép, egy synology nas, meg pár hálózati HP nyomtató.

Van egy beolvasások mappa a nas-on, oda szkenneltünk eddig a HP PageWide Pro 477dw nyomtatóról, kb másfél évig jól ment. Napokban minden gép le lett frissítve a windows 10 1803-ra, és azóta nem szkennel, hálózati hibára hivatkozik. De nemcsak a nas-ra, hanem egyik gép megosztott mappájára sem hajlandó, próbáltam.

Nas-on a közös mappára már adtam "mindenki" - teljes hozzáférést, a nas-on csináltam külön HP felhasználót, stb, de semmi. Nyomtatni lehet, szkennelni is a saját szoftveréből, de hogy a nyomtatóról beolvassunk a hálózati mappába amit az összes gépről látunk, azt nem.

Számtalan restart, összes halózati eszközzel, nyomtatók utoljára bekapcsolva, elsőnek, stb.

Ötlet?

üdv
Andris

(#80880) Multibit válasza Dandris (#80879) üzenetére


Multibit
veterán

A Synology NAS-on engedélyezd az SMB2-t! Ezt követően újra látja majd a Win10 a Syno megosztását. Vedd vissza a mindenki számára megadott elérést!
Milyen oprendszer van azon a gépen, aminek nem elérhető a megosztott mappája?

[ Szerkesztve ]

(#80881) Döglött Róka válasza fanti (#80873) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Kapcsold vissza az UAC-ot és úgy nézd meg.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#80882) Dandris válasza Multibit (#80880) üzenetére


Dandris
tag

Így van most:

SMB gyorsító tárat töröljem?

Minden gépen windows 10 van, van vegyesen pro és home. 3-nak a megosztását próbáltam beállítani a nyomtatóba. Minden gépnek ki van kapcsolva a jelszó kéréses megosztás.

(#80883) Multibit válasza Dandris (#80882) üzenetére


Multibit
veterán

Az úgy jó. Mióta van ez a beállítás?

(#80884) Dandris válasza Multibit (#80883) üzenetére


Dandris
tag

mióta össze lett rakva a rendszer, 1.5 éve kb. csak a frissített windows-ok a változók

(#80885) Multibit válasza Dandris (#80884) üzenetére


Multibit
veterán

Fel van mappelve meghajtóként a NAS megosztás a Win10 gépeken? Mappeld fel újra!

(#80886) Dandris válasza Multibit (#80885) üzenetére


Dandris
tag

Pont a beolvasások van mindenhova, így gondolod? A dokumentumok mappa mindenkinek a nas-ra irányul.

(#80887) Dandris válasza Multibit (#80885) üzenetére


Dandris
tag


(#80888) Multibit válasza Dandris (#80886) üzenetére


Multibit
veterán

A kép szerint nincs felcsatolva a beolvasások megosztás meghajtóként. Akkor nálad nem SMB probléma van, hanem - valószínűleg - a hálózatfelderítés lett letiltva. Vagy engedélyezed a hálózatfelderítést a Windowsban, vagy meghajtóként definiálod a NAS megosztását.

(#80889) Dandris válasza Multibit (#80888) üzenetére


Dandris
tag

A hálózatfelderítés aktív minden gépen.

Felcsatoltam a nas-on levő közös\beolvasások mappát a gépemre Z: meghajtóként

nem jó. :(

szerk: hálózati helyként is.

[ Szerkesztve ]

(#80890) Multibit válasza Dandris (#80889) üzenetére


Multibit
veterán

Látod Intézőből a Z tartalmát?

(#80891) Dandris válasza Multibit (#80890) üzenetére


Dandris
tag

igen

(#80892) Multibit válasza Dandris (#80891) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor mi nem jó?
Van írási joga a csatoláskor megadott felhasználónak a NAS megosztott mappájára? Scanneléskor megadtad, hogy a Z drive legyen a cél terület?

(#80893) Dandris válasza Multibit (#80892) üzenetére


Dandris
tag

Van írási joga, meg ugye eddig működött.
Csináltam a nas-on egy Próba mappát, arra sem dolgozik.

A Z:\-t nem tudom megadni, mert nem fogadja el a nyomtató oldala.

"\\XXXX\Közös\Beolvasások" van megadva, és eddig is így ment.

De lehet ez "\\USERX-PC\USERX_tár\Beolvasások", vagyis akármelyik hálón levő gép megosztott hdd-je, amit más gépekről elérek, tudok létrehozni benne file-t, törölni stb, a nyomtató oda sem hajlandó szkennelni.

Legjobb, hogy most hívtak a másik városban levő irodánkból, hogy ott sem lehet szkennelni. Ott 8 lemezes syn nas van, meg több gép, de a nyomtató ugyan ez. :W :W Szintén csak a windows 10 lett tegnap/ma frissítve az összes gépre. Eddig halasztgatva volt, ma mindenkivel rányomattak.

[ Szerkesztve ]

(#80894) Multibit válasza Dandris (#80893) üzenetére


Multibit
veterán

Mi a NAS-on a megosztás neve? Közös, vagy Beolvasások?
A "Z:\Beolvasások"-at elfogadja?

[ Szerkesztve ]

(#80895) Dandris válasza Multibit (#80894) üzenetére


Dandris
tag

Közös mappából nyílik a Beolvasások mappa a NAS-on (80887 hsz)

A "Z:\Beolvasások"-at elfogadja? Nem.

[ Szerkesztve ]

(#80896) adika4444 válasza Dandris (#80893) üzenetére


adika4444
addikt

Gondolom a scannelős progiban nem igazán férsz hozzá a lemezhez.
Na hasonló gondom van nekem is, van egy Z meghajtóm, egy másik gép SMB2-je, csomó progi megnyitós és mentős ablaka nem látja, de Totalcmd és intéző megy, úggyhogy kibabráltam vele.
Csináltam egy parancsikont a dokumentumokba ami a \\masik_gep\fajlok helyre mutat. Na ha a parancsikonra kattintok rá ott ahol nem látszik mint meghajtó, akkor kitűnően tudok vele dolgozni.

üdv, adika4444

(#80897) Dandris válasza adika4444 (#80896) üzenetére


Dandris
tag

Sajnos a nyomtató érintőképernyőjéről nem szkennel a halózati mappába. Egyik percről a másikra.
A nyomtató ip címét beírva, webscan megy, meg a saját szoftvere is szkennel, csak ugye nem ez a cél hogy berakod a nyomtatóba aztán odamész a gépedhez beszkenneled, majd visszamész a nyomtatóhoz kivenni belőle....

(#80898) Doky586 válasza jokeph (#80877) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

függőleges (azaz a tengely vízszintes)

(#80899) adika4444 válasza Dandris (#80897) üzenetére


adika4444
addikt

A jelenlegi és a problémáról szóló első hsz-od alapján a scanner közvetlen a NAS-ra tolná az adatot, ami a gépek frissítése után nem jön neki össze.
Ez felettébb érdekes, mert én úgy értelmezem a helyzetet, hogy a scanner közvetlen a NAS-ra tolja az adatot, és így nincsen szerepe a történetben a Windows10-es gépeknek...

üdv, adika4444

(#80900) Dandris válasza adika4444 (#80899) üzenetére


Dandris
tag

Hát ez az... szerintem sem, azért írtam csak a frissítést mert semmi más nem változott.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.