Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70774) Geth válasza Gyuri27 (#70769) üzenetére


Geth
addikt

Nálam pl ha minden stock (semmi drivert, meghajtót bármit nem rakok fel) akkor is működik a rendszer.
Nálad igen, de ez egy példa. Szerintem messze nem csak én találkoztam olyan géppel, amin a Win7 feküdne meg driver nélkül (például egy NVMe driver nélkül fel se tudod rakni egy ilyennel szerelt gépre).
Ez van, nem ismerhet minden eszközt, ahhoz túl sok van, és folyamatosan változik az értékkészlet.

Elvileg a 10 újabb, jobb stb-stb és annyira nem képes, hogy ha valamit nem ismer, nincs driver dobjon hozzá egy szabványos alap driver oszt csók.
Ööö, ha nem ismeri, akkor pontosan honnan tudja, hogy mi a hozzávaló "szabvány driver"?
Én érzek egy kis ellentmondást.

Szerintem a szituáció semmivel se másabb, mint anno. Ha valamit nem ismer a rendszer, meg kell keresni a hozzá való drivert. Nincs benne az alaptelepítésben minden, és nincs fent az Update-n sem minden.
Ha nem szerezhető be driver valahogyan (netről, neadjisten driver cédéről), akkor nagyjából cseszheted az adott rendszeren (most mindegy, hogy az Win7 vagy Win10). És bizony idővel a kiesett hardverek köre bővül, mert nem lesz aki pótolja, én is és biztosan más is találkozott már ilyennel (volt olyan hardverem, amihez driverből Win7 32-bit volt a max, se újabb Win verzión, se 64-biten nem lehetett használni).

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.