Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) Воланд válasza netpeti98 (#6447) üzenetére


Воланд
titán

Microsoft will pre-load Windows 10 ahead of general release on your machine

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6452) Landon


Landon
őstag

Üdv,

Rendszer újrahúzás előtt állok és nem igazán tudok dönteni, hogy már a legújabb Win10-et dobjam e fel vagy maradjak a 8.1-nél. Mennyire érdemes a legújabb változatot fő rendszerként használni? Mi az általános vélemény? Sokat eddig nem nyertem ki a Google-ből, eléggé megoszlik a vélemény ill. amiket találtam bench-eket még 9xxx buildekkel mind a 8.1-et hozzák ki jobbank valamivel 7/8.1/10 közül.

Nekem első sorban az a lényeg, hogy a játék teljesítmény jobb legyen vagy minimum olyan mint 8.1-en.

Köszönöm! :R

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#6453) #58000384 válasza Landon (#6452) üzenetére


#58000384
törölt tag

Éppen az upgrade közepénél járok, ha kész, akkor leírom a tapasztalataimat kompatibilitás terén (persze ez mindenkinél eltérő).

Egyelőre a 8.1-ről 10074-re frissített, most szedi a 10130-at.

(#6454) Landon válasza #58000384 (#6453) üzenetére


Landon
őstag

Koszonom!

En azt olvastam a 10130-al vannak gondok amiket a 1013x-ben javitanak is. Azt tudom, hogy a 10134 kiszivargott ill a 10136-rol is jottek ki kepek de nem tudom ezek updaten keresztul mikor lesznek elerhetoek.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#6455) #73029888


#73029888
törölt tag

Szép dolog ez az automatikus fríssités W10 Home alatt,de kérdezem,ha felrakok egy drivert valamelyik eszközömhöz (pl: VGA kártya,vagy hangkártya) akkor a WU nem fogja erőltetni a saját driverjét?

Mert most még a BETA-kban így megy sajnos :(((((

(#6456) janos666 válasza #73029888 (#6455) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A VGA driver-ből sokáig erőltette a WDDM 2.0-ás alpha verziókat (ha letörölted visszatette, ha kézileg telepítettél régebbit, akkor felülírta), aztán az amúgy is csak WDDM 1.x képes kártyákhoz elkezdett régi Win8-as driver-t telepíteni, később azokkal is újra visszaállt az akkor már beta-nak mondható WDDM 2.0-ás ágra. Az 10300-as pedig sokszor egyáltalán nem akar letölteni semmit, de ez kicsit véletlenszerű, inkább bugnak tűnik, mert van amikor tölt le, van amikor nem (viszonylag friss WDDM 2-est, de nem feltétlenül a létező legfrissebbet).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6457) Thome válasza janos666 (#6456) üzenetére


Thome
addikt

Ma találtam a piszkos windows oldalán, elvileg így kikapcsolható az automatikus driver update, ha volt már, vagy nem működik, akkor bocs érte!

[ Szerkesztve ]

(#6458) CharlieDrop válasza azopi74 (#6413) üzenetére


CharlieDrop
veterán

win 8.0/8.1 nem volt aktívan meg, de a Win10 buildek eléggé, csak a fene sem kattingat csak úgy jobb gombbal a start menüre :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6459) #85552128


#85552128
törölt tag

Ez a "gamebar" mikortól van benne az xbox appban/egyáltalán mi a haszna :D ? Eddig nem jött fel egyik játékban sem.

Win+G-vel lehet előhozni játékokból:

[ Szerkesztve ]

(#6460) #73029888


#73029888
törölt tag

janos666 : Köszönöm a választ.

Remélem azért nem fog a végleges változatban szerepelni a Tablet Mode,mert sírógörcsöt fogok kapni.

Létezik hogy a W10 ennyi helyet foglaljon el?????

Verzió a : Build 10134 (Virtual Box)

Vicces hogy virtuális rendszerként hiba nélkül megy a W10.

[ Szerkesztve ]

(#6461) #73029888


#73029888
törölt tag

Build 10134-ben is szerepel a Start menü nem jön elő ha az első képen látható pipákat kiveszi az ember. Ha visszakapcsolom őket,akkor ismét működik. Remélem ez se lesz benne a végleges verzióba....

W7-ben még benne volt gyárilag a NET.Framework 3.5. W8/8.1/10 alatt nincs benne,neked kell letöltened telepítés után. Ez is jó lenne ha gyárilag szerepelne ismét.

[ Szerkesztve ]

(#6462) #85552128 válasza #73029888 (#6461) üzenetére


#85552128
törölt tag

Minek raknák bele gyárilag mindenkinek az elavult .net 3.5-t :F
Aki akarja felrakja, az aktuális .net mindig benne van, W7-nél a 3.5 volt az...

[ Szerkesztve ]

(#6463) #73029888 válasza #85552128 (#6462) üzenetére


#73029888
törölt tag

Mert van egy pár régi program/játék amiknek kell a 3.5 :)))))))))

(#6464) cattus válasza #73029888 (#6463) üzenetére


cattus
őstag

Akkor az majd letölti magának telepítéskor.

Do the thing!

(#6465) janos666 válasza cattus (#6464) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez szerintem rossz érv, mert ezzel a lendülettel rengeteg visszafelé-kompatibilitásért felelős dolgot ki lehetne hagyni a telepítőből és opcionálisan letölthetővé tenni (vagy amit én preferálnék ez esetben, hogy a lemezről is telepíthetővé tenni). A NET3 szerintem különösen fura, hogy ilyen szürke bárány, hogy máig rajta van a telepítőlemezen (ahogy legutóbb néztem, a Win10 ISO-ban is), de bonyolultabb onnan telepíteni, mint letöltetni, holott szerintem még a Win10-nek is illene feltennie alapértelmezésben, ha már ennyi más hasonlót, elavult/kompatibilitási componenst feltelepít. Én sem jutok manapság sem messzire a NET3 nélkül, pedig update mániás vagyok, mindig minden szoftverből/driver-ből a lehető legfrissebbet szeretem használni, ha módomban áll.

Más: Ti rá tudtátok már venni Cortana-t, hogy beszéljen? Vagy nem is kéne neki?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6466) cattus válasza janos666 (#6465) üzenetére


cattus
őstag

Úgy értettem, hogy majd a játék letölti magának, ha szüksége van rá, de még nincs telepítve. Én is annak örülnék, ha minél kisebb lenne a Windows és a nem feltétlenül szükséges komponensek nem lennének az alapcsomag része.

Do the thing!

(#6469) janos666 válasza #32839680 (#6467) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ja igen, nekem is van egy ilyen kis redist-telepítő gyűjteményem: 2x5 VS (2005-től 2013-ig, x86/x64) + DirectX (mert a legutolsó DX9 file-ok valamiért kimaradnak még a DX12-es OS-ből is).

Ez sem lenne hülyeség, ha elég lenne 2 (x86, x64), vagy manapság már inkább csak 1, ami felteszi a régebbi dll file-okat is, ahogy még az sem, ha ez rajta lenne a Windows telepítőlemezen is. :K

Dragon Age Inquisition

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6470) emvy válasza #32839680 (#6467) üzenetére


emvy
nagyúr

Akkor meg menne a siras, hogy 2 giga a telepito (ha mindegyik elozot tartalmazna). 100%-os visszafele kompatibilitas meg egyreszt nem letezik, masreszt meg nem praktikus.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#6471) #85552128 válasza #32839680 (#6468) üzenetére


#85552128
törölt tag

Végül is, ja :DDD de nem enged valami sok beállítást meg gondolom nem GPU gyorsított a kódolás. Csak fura volt, hogy minek jön ez be :)) még kontrollerem sincs, az Xbox appba se léptem be.
Dragon Age: Inquistion

[ Szerkesztve ]

(#6473) janos666 válasza #85552128 (#6471) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem is felugrik a javaslat, mikor játékot indítok, de még nem próbáltam ki.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6474) tDr1v3r válasza -FreaK- (#6431) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem unalmas az üveg. Az OS X Yosemite-be is implementálták (oké, itt inkább opálüveg szintű, alig látszik át), csak megfelelően... a Windows 10 meg teljesen rosszul használja.

Az a probléma hogy nem tudják hogy mit akarnak. Lehet a flatet és a szkeut is sikeresen keverni, flatet meg Aero-t meg még egyszerűbben is de még egy rendes flat felületet se tudnak összehozni... a Vistánál bezzeg nagyon jól megcsinálták az UI-t, de itt csak kapkodás van.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#6475) Warter válasza #32839680 (#6472) üzenetére


Warter
őstag

Ti most vicceltek? Ott a Windows Features alatt a .net 2/3.5/4, 3 kattintás és fent van.

(#6476) vlevi válasza mefistofeles (#6439) üzenetére


vlevi
nagyúr

És hányan fognak szívrohamot kapni, amikor a W7, W8-al telepített gépük átváltozik? Mert az 1 bites userek túlnyomó része a mindenre YES-t kell nyomni üzemmódban kezeli a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#6477) King Unique válasza vlevi (#6476) üzenetére


King Unique
titán

Az 1 bites userek többségének első dolga letiltani a WU-t... így nem feltétlen. :D

(#6478) janos666 válasza Warter (#6475) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az Internet Explorer, Media Player, XPS, Printer..., stb, stb is ott vannak, csak épp ezek közül default ON, amit sokan használnak (én ezek közül a legtöbbet kikapcsolom), míg a NET3 default OFF, pedig e nélkül is nehéz kettőnél többet lépni. :U

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6479) Franklin


Franklin
addikt

Sziasztok,

Jelenlegi állás szerint hogyan lehet a legolcsóbban legális Win10-hez jutni (Home)?

Venni most egy Win7-8 licenszet és arról upgradelni? Vagy megvárni a megjelenést és megvenni 120$(?)-ért?

(#6480) King Unique válasza Franklin (#6479) üzenetére


King Unique
titán

Ha jelenleg nincs frissítési alapod és mindenképpen kell a Windows 10, akkor legésszerűbb kivárni ezt a pár hónapot. Már csak azért is, mert legjobb a tiszta telepítés (bár elvileg upgrade esetében is lesz ilyen opció), + lesz egy önálló kulcsod hozzá, nem kell a zavaros, "adnek-e külön kulcsot? / mi lesz, ha 2 év után akarom újratelepíteni?" kérdésekkel se foglalkoznod.
Árakat nézve, egy Win7 HP 64bit OEM most 27k, a Win8.1 Core 64 bit OEM pedig 28k árgép szerint.

Az legolcsóbb OEM Win10 Home 109 $ (~29k), a Pro pedig 149 $ (~40k) lesz majd.

Érdemes elolvasni ezen cikket is + a hozzászólásokat... :DDD

Frissítve: Ezt veszítjük a Windows 10-zel

[ Szerkesztve ]

(#6481) janos666 válasza King Unique (#6480) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Honnan jönnek mostanában ezek a furcsa kifejezések az efféle hírekbe, mint a "beaktviálja" [a vírusirtó előfizetést]? Nemrég egy Ph-s cikkben is olvastam valami ilyesmit, hogy "befrissíti" [a szoftvert].
De érdekes, hogy úgy tűnik, már a helyesírásellenőrzőm is be van frissítve úgy, hogy beaktiválták ezeket a szavakat, mert nem húzta nekem alá ezeket, mikor ide begépeltem. :))

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6482) egykori


egykori
őstag

Sziasztok, a jelenlegi 64 bites W7 amikor W10-re frissül, akkor a Boot Legacy marad, vagy UEFI-re állítja át? A BIOS-ban van UEFI lehetőség, a laptop nem régi.
(Elnézést, ha láma a kérdésem!)

(#6483) Воланд válasza egykori (#6482) üzenetére


Воланд
titán

legacy marad.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6484) Warter válasza King Unique (#6480) üzenetére


Warter
őstag

Talán egy fokkal olcsóbb venni apróról 10-ért egy Win7-et és azt frissíteni.

(#6485) egykori válasza Воланд (#6483) üzenetére


egykori
őstag

Köszönöm.
És ha majd egy tiszta telepítéssel próbálkoznék, akkor sem lehet UEFI boot?

(#6486) syler123


syler123
veterán

Érdemes lenne akkor még most venni oem Win7-et, aztán kapunk win10 kulcsot (a tiszta telepítéshez), ha elfogadjuk a frissítést? Olyan 7,5k a Win7 oem, ennyiért jó ideig nem tudok venni win10-et. Igazándiból nekem csak az asztali géphez kell, szóval megfelel az OEM. Alaplapot nem tervezek cserélni...

(#6487) Воланд válasza egykori (#6485) üzenetére


Воланд
titán

de, akkor lehet.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6488) #16729600


#16729600
törölt tag

Pár napja kérdeztem ( of course,hogy nem válaszoltatok rá :) ),hogy kell e jönnie megerősítő emailnek a frissítés kéréséről.Most jött meg,érdekes,hogy jó pár nap csúszás van a reg, és az értesítő között.

(#6489) FollowTheORI válasza syler123 (#6486) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Azért ebben van egy minimális rizikó, mert azok OA licenszek, a laptop BIOS-ába voltak égetve és OEM/gyártó által előre telepített előre aktivált géphez kötött változatok.

Az aktiváció körül lehetnek még gondok, már a windows 7 esetén is. :)

Persze azis lehet simán átmegy majd a rendszeren, vagy kis magyarázkodással.
De elvileg nem átruházható... max az "EU birósági irányelv" lobogtatásával, amit vagy elfogadnak vagy pereskedni kell (hivatalosan).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#6490) #58000384


#58000384
törölt tag

Na, befejeződött az upgrade.
Először is a 8.1-re feltettem azt a 10 megás valamit, ami után felajánlotta a Win10-et letöltésre. Innentől számítva kb. 1,5 óra alatt már a 10074-es build fogadott, minden beállítás, program, előzmény érintetlen volt.
Természetesen borzalmasan működött a rendszer, a hibás tálcától kezdve a rossz hangig minden megvolt, de nem is akartam ezt használni. Jött a fast ringen a 10130-as build (meg mellé Nvidia és Intel driver is). A netet teljesen lefoglalva 4-5 órán át töltötte le, sajnos nem tudom, hogy pontosan mennyit, de sokkal többet, mint előzőleg. A telepítés maga kb. 45 perc volt. Egyébként többször is megszakadt a letöltés, például olyan vicces okból is, hogy megtelt a 8 giga RAM a rendszerfolyamatok miatt.

A 130-as build is szépen átvette a 8-as dolgaimat (kivéve a PIN kódot, mert bár be van állítva, azt nem lehet bejelentkezésre használni). Kellett neki egy plusz újraindítás, mert a start menü megkergült, elcsúszott az egész és a felső sorban lévő appokat ki sem lehetett jelölni. Rengeteget dolgozott a gép, minden nagyon lassan indult.

Újraindítás után szépen, gördülékenyen megy a rendszer (bár a start menü egyszer bezáródott az all apps-re kattintva). A 8.1 aktivált állapota a múlté, valamilyen generic kulccsal települt, ami után meg kellett adnom az MS-féle kódot az aktiváláshoz (a 10074 viszont magától aktiválódott, nem tudom, hogy milyen kulccsal), így azt már nyomokban sem tartalmazza a rendszer.
A rendszer boot-ideje elmarad a 8.1 idejétől, sokkal tovább és többet dolgozik. Ez lehet az upgrade miatt is.

A játékok teljesítménye nagyjából ugyanaz, mint 8.1 alatt, viszont a Shadowplay le van tiltva (ez driver-dolog).

Számomra érthetetlen okból kifolyólag 5.1 alatt nincsen hátsó hangszórópár (csak oldalsó), így 7.1-re kell állítanom a hangot, de ez a legkevesebb.

Zavaró, hogy az alapértelmezett programokat csak kézzel lehet a Gépházban állítani, azt maga a program nem teheti meg (pl. Firefox).

Egyelőre komoly hibát nem tapasztaltam, hétköznapi használatra alkalmasnak tartom ezt a buildet. (AMD driverekkel nincs tapasztalatom)
A 8.1-ről való upgrade-et csak akkor tudom javasolni, ha jól be van lakva, és sokáig tartana visszaállítani azt a helyzetet 10 alatt. Egyébként a frissítés a köztes build miatt baromi sokáig tart most.

(#6491) bzoley


bzoley
veterán

Egyelőre nem nagyon feküdtek rá a hibajavításokra. Összvissz a hang lett jó újra, de a dpi, és az explorer hiba jelen van a 134-ben, és a 135-ben is.

(#6492) syler123 válasza FollowTheORI (#6489) üzenetére


syler123
veterán

Köszi a választ!

Sejtettem hogy valami ilyesmi áll a dolog mögött. De azt is hozzá kell tenni a dologhoz, hogy 30k-t biztosan nem adok a Win7-8-10 ért, így pedig azért mégiscsak legális rendszerem lenne. Ha pedig sikerült a Win7-et aktiválni, onnantól gondolom a WIn10-el sem lesz gond. Jó páran írták, hogy jól működött nekik. Még agyalok rajta kicsit, talán ennyi kockázatot megérne, aztán lenne egy legális Win10-em. Előbb utóbb majdcsak használható lesz :)

(#6494) FollowTheORI válasza syler123 (#6492) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ezért írtam hogy csak minimális.

A netet bújva az jön azért le, hogy az MS nem szokott kötözködni, ha van egy nem tiltott kulcsod... telefonon mindenképp tudod aktiválni általában ügyintéző nékül (automata). De ügyintézőnek is mondhatsz valami mesét, ha mégis kell (bedöglött a laptop, kukáztad, de az új gépedre kéne a windows róla), eddig ilyen gond nem volt.

Csak a kisördög nem alszik, ha az MS mégis bedurvul.
(De jogilag leagalábbis erősen szürke zóna ez, nem tiszta.)

Alapvetően szerintem megvehető, énis gondolkodom rajta pont az árak miatt. Van már egy windowsom 25-ért, legyen elég ennyi az MS-nek ebben a szegény országban. A többi legyen olcsóbb. :DDD

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#6495) egykori válasza Воланд (#6487) üzenetére


egykori
őstag

Köszi, az jó, mert a nyár folyamán amúgy is terveztem újratelepíteni a windowst, így akkor a W10 megy majd fel UEFI-vel.

(#6496) viralmind válasza bzoley (#6491) üzenetére


viralmind
aktív tag

Ez a dde exploreres memoria leallitaskori hiba nalam is fennall, viszont erdekes modon csak akkor ha a startmenubol allitom le a gepet.Ha a startmenun jobb egergomb-leallitast valasztom akkor mindenesetben hiba nelkul leall, illetve ujrainditani is rendben lehet.

(#6497) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Jól látom, hogy telepítés elején itt nem lehet gépnevet megadni úgy, mint eddig az összes OS esetében?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#6498) Warter válasza szabonagyur (#6497) üzenetére


Warter
őstag

úgy van, a telepítés után tudod megváltoztatni.

(#6499) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

kiszivargott a 10135 ,,, 9 nyelvu Multilanguage. :K

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#6500) kisbrekes100


kisbrekes100
tag

Sziasztok!
Win 8.1-et használok, a napokban megjelent az ikon a tálcán, hogy beszerezhetem a win 10-et. A bökkenő annyi, hogy nem legális rendszert használok! Felrebbentek pár hónapja, hogy a nem legális rendszerhasználók is ingyen frissíthetnek majd win 10-re, utána már olyan hírek is voltak, hogy mégsem. Most akkor mi van?
Valaki világosítson már fel!! :)
:R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.