Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6751) rétisün


rétisün
veterán

érdekes dolog történt ma reggel.....

egy frissítés után a win 10 újraindította magát, aztán be se bootolt többet. se a win7, ami szintén fenn van a gépen. addig eljutottam, hogy a win7-et helyrepofoztam, a 10-et a saját telepítőlemezéről bootolva, a 'repair your computer' opcióval sem tudom visszaálltani, mert fel sem ajánlja, mint helyreállítandó rendszert.

easybcd szintén nem látja, pedig a win 10 partíció hibátlanul megvan, bár gondolom a javításnál törölve lett az MBR-ből (jól tudom?) a win 10-re vonatkozó bejegyzés.

mit tudnék csinálni, hogy visszakapjam a win 10-emet? újratelepíteni nem fogom, akkor már megvárom a 'véglegest' július végén, az a preview amúgy se győzött meg, a jó kis stalker játékaim nem mennek rajta :(

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6752) bzoley válasza premete (#6750) üzenetére


bzoley
veterán

Basszus, tényleg. Most vettem észre. Nem válasznak szántam :B

(#6753) Taifa Díaz válasza Warter (#6739) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Nekem ez van beállítva, ennek ellenére mindig visszateszi a maga kis vga driverét.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#6754) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Megjelent pár napja nekem is a Win10-re való frissítést jelző kis ikon, viszont van egy kis dilemmám:
A laptopomon regisztráltam a Win10-re (Laptopon és gépen is Win7 van), hogy majd letöltse és feltegye, de az asztali gépemen még nem akartam. Viszont most nézem, hogy az asztali gépen is a regisztrációt elfogadták, pedig ott nem írtam be semmit. Vhogy összeköttetésben lenne a 2 gép, vagy ez miért lehet? Másnál is van ilyen?
Illetve anno felraktam a Win8-at az asztali gépemre, de az alaplapomhoz nincs Win7 fölötti oprendszerekhez driver, így a SATA portoknál mindig hibát írt ki, hogy hibás a HDD-m és hogy mentsem le az adatokat, stb. Teszteket futtattam de kiderült h teljesen hibátlan, Win7-et visszatettem és tökéletesen működik azóta is. Win10-nél lehet hasonló problémám szerintetek, vagy ezt csak akkor tudnám eldönteni ha felteszem és esetleg nem működik? :D
Köszi előre is a segítséget!

Matthew 24:42

(#6755) FollowTheORI válasza @matthew@ (#6754) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Csak próbával, de ha nagyon régi a gép akkor valszeg nem fog menni.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#6756) @matthew@ válasza FollowTheORI (#6755) üzenetére


@matthew@
őstag

Okés, akkor lehet nem bolygatom a dolgot.
Amúgy ha visszamondom a regisztrációmat, és meggondolom magam, akkor visszairatkozhatok még a határidőig?

Matthew 24:42

(#6757) Mankó


Mankó
veterán

5 perccel ezelőtti frissítés után 2 fekete csík a képernyő szélén. Másnak is van ilyen?

Szerk.: Feltoltam a HD4600 64 bites driverét, most már minden rendben. Csak furcsa volt, mert eddig nem csinált semmi rendelleneset frissítéskor.

[ Szerkesztve ]

(#6758) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok valaki hozzáértő nem tudna nekem segíteni mit lehet ezzel csinálni ha az én ruterem mellett még megjelenik 3 folyamatosan az én ruterem a netgear vnr 2000v3

Be van állítva a rejtett ssid, a mac szűrés , 16 jegyű jelszó de mégis....

Kérlek segítsetek hogy tudnák ennek véget venni mert kikészít idegileg már.... :W :W :W

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6759) CharlieDrop válasza Angel2014 (#6758) üzenetére


CharlieDrop
veterán

úgy, hogy megkéred a másik 3 tulaját, hogy kapcsolják le a routereiket :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6760) Mate


Mate
nagyúr

Érdekes dolgokat írn. Figyelem. Origo!....

[ Szerkesztve ]

(#6761) gyga


gyga
senior tag

üdv.
anyám win7-es gépére ha feltelepül a win10 majd akkor
1. a win7 beépített játékai (passziánsz stb) eltűnik?
2. az office2007 outlook íméljei meg meg maradnak e?

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#6762) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Olyan problémám van a rendszerrel, hogy baromi lassan áll le, konkrétan a délután volt, hogy majdnem 5percig köröztek a pöttyök. Néha gyorsabb, van hogy "csak" fél-egy perc. Nem tud valaki valami megoldást amivel kideríthető hogy mi okozza?

(#6763) cattus válasza gyga (#6761) üzenetére


cattus
őstag

1. Igen.

2. Ha minden igaz, igen.

Do the thing!

(#6764) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Escrow.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6765) westlake válasza t72killer (#6764) üzenetére


westlake
félisten

"Despite the fact that Windows 10 has reached RTM Escrow, Microsoft will still release new preview builds for Windows insiders, especially because the company needs more people to look for bugs ahead of the public launch."

Vagy RTM, vagy nem RTM.

Play nice!

(#6766) t72killer válasza westlake (#6765) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tuti csiszolnak még rajta.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6767) azopi74 válasza t72killer (#6766) üzenetére


azopi74
addikt

Hát az GA-ig már csak a teljesítményen és a bugokon csiszolnak, ha már elérte az Escrow-t, akkor új feature nem lesz a GA (alias RTM) buildig, majd csak utána jönnek az őszi nagyfrissítés preview bulidjei az insider programban.

(#6768) azopi74 válasza westlake (#6765) üzenetére


azopi74
addikt

"Vagy RTM, vagy nem RTM."

RTM Escrow

(#6769) Telda


Telda
addikt

Hali!

Még mindig nincs hír arról hogy a korábbi példányok eredeti verzióival rendelkező felhasználók hogy tudnak majd frissíteni tiszta telepítéssel? Mert ez a régi rendszerre való kókányolás, számomra ilyen nesze semmi fogd meg jól megoldás. Akkor inkább használom tovább a 7-et...

(#6770) gyga válasza cattus (#6763) üzenetére


gyga
senior tag

Köszi.
a 2. válasz nem nyugtatott meg :)

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#6771) lck válasza Telda (#6769) üzenetére


lck
senior tag

A régi rendszer "kókányolása" után van egy olyan lehetőség hogy: PC reset. Tökéletes tiszta telepítés állapotra rak vissza mindent, az aktiválás megtartásával. Annyi a feltétel, hogy legyen kb. 10-15 Giga szabad hely a rendszerpartíción, ugyanis a régi rendszerről készít egy windows.old mappát - ha esetleg vissza akarsz valamit állítani - annak kell a hely. Ez egyébként a lemezkarbantartóval utána törölhető. S kész a tiszta telepítés.

(#6772) Telda válasza lck (#6771) üzenetére


Telda
addikt

Köszi, de én továbbra is a megszokott módszerben hiszek :R .

(#6773) t72killer válasza lck (#6771) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

" S kész a tiszta telepítés." Hja. meg maradnak a vírusok, amik beették magukat a megfelelő helyekre. SzVSz a tiszta telepítésbe minimum beletartozik egy meghajtóformázás.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6774) #58000384 válasza t72killer (#6773) üzenetére


#58000384
törölt tag

Mert szerinted a vírusok csak a rendszerpartíciót fertőzik? Vagy te minden alkalommal formázod az egész vinyót? Ha meg valamelyik krekkelt csoda vagy valami rakta oda a vírust, akkor a friss rendszeren is ott lesz idővel (arról nem is beszélve, hogy ésszerű mértékű óvatosság mellett azért nehéz megfertőzni a gépet).

[ Szerkesztve ]

(#6775) t72killer válasza #58000384 (#6774) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálam a rendszer SSD-n van, és azt teljes egészében formázni szoktam, a HDD-t meg csak akkor kapcsolom vissza, amikor az új rendszer már képes az önvédelemre (friss, bekonfiguráltam + van rajta vírusgyalu). Nem használok crackeket, de fő az óvatosság, a vírusirtós topicban kering pár ransomware-es sztori.

Az új notimnál még ki kell találnom a procedúrát (még nem raktam újra, a gyári win7 ül rajta), mert abban egy nagy SSD van, amit - ahogy mondod - nem szeretnék totál formázni, csak az OS partícióját.

[/Paranoia OFF]

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6776) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Más: intel HD graphics 4000-en használ valaki windows 10-et, vannak gondok? A páromnak néztem ki egy használt zenbookot, amiben ez van, de elfelejtjük, ha problémás az új rendszer alatt.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6777) CharlieDrop válasza t72killer (#6776) üzenetére


CharlieDrop
veterán

csak virtual gépként fut, de már kezdetek óta, úgy nem volt gondom

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6778) t72killer válasza CharlieDrop (#6777) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igazából arra vok kíváncsi, hogy pl a flash-nál és egyéb online videóknál mennyire megy a grafikus gyorsítás. Ez VM-ben egyáltalán lehetséges, vagy ott mindent a procinak kell csinálni?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6779) CharlieDrop válasza t72killer (#6778) üzenetére


CharlieDrop
veterán

2D gyorsítást be tudom kapcsolni, a 3D-nél kifagyott, ez Windows7 alatt van, OSX alatt ment mindkettő

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6780) rétisün válasza Telda (#6769) üzenetére


rétisün
veterán

ha jól emlékszem, mintha arról is lett volna szó, hogy majd az .iso-t is le lehet tölteni, amivel már lehet 'tiszta' telepítést is csinálni.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6781) Aarpok válasza rétisün (#6780) üzenetére


Aarpok
őstag

Mondtak már elég sok mindent.Végül is július 29. - től még egy évig ingyenes a frissítés addig változhatnak a dolgok.Kipróbálom mindenképpen egy kis aggódalmam van a vga miatt az nvidia már nem ad a GT300M szériához drivert.

Аарпок

(#6782) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Valaki próbálta éles rendszerként felrakni és játékra alatt,hogy teljesít?
8.1-es drivert elfogadja?

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#6783) rétisün válasza FoLey-v (#6782) üzenetére


rétisün
veterán

stalkerokat próbáltam (a clear sky-t nem) azok nálam nem mennek, need for speed shift ment, ennyit 'játszottam'.

nvidia driver van hozzá, nem kell a 8.1-es, amd-hez nem tudom.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6784) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

[link] - Windows Update-n miért nem ilyen fürgék a szerverek...? :U

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#6785) Aarpok válasza FoLey-v (#6782) üzenetére


Aarpok
őstag

Nálam a sztalkerból a COP és a CS futott nem vettem észre náluk teljesítmény-romlást a 8.1 - hez képest.Játszottam még a Silent Hill1 és 3 - mal azok is mentek.Nekem nvidiám van és a 8.1 - es drivert elfogadta.

Аарпок

(#6786) rétisün válasza Aarpok (#6785) üzenetére


rétisün
veterán

most nézem a logfájlt:

"[error]Description : Can't open wave file:
[error]Arguments : d:\s.t.a.l.k.e.r. - shadows of chernobyl\gamedata\sounds\characters_voice\scenario\video\intro_gsc_wp_l.ogg"

lehet, hogy parancsikonnal (simán az .exe-t indítottam) nointro hozzátoldásával menne? :F

mod: úgy néz ki, úgy jó :))

mod 2: secret trails ugyanúgy kidobál..... :(((

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6787) Aarpok válasza rétisün (#6786) üzenetére


Aarpok
őstag

Alapokkal néztem úgy mentek.Visszatettem a 8.1 - et majd a véglegessel újra nekiindulok és majd elválik marad vagy nem.

Аарпок

(#6788) Vevőjelölt


Vevőjelölt
tag

Gondoltam én is kipróbálom az új windowst, ha már ingyenes. A gép is belül van a minimális rendszerigényen (1 gigahertzes (GHz) vagy gyorsabb), de csalódnom kellett. A gépemben lévő Athlon64 3700-as proci nem támogatott. Gondolom az utasításkészletek miatt. :O .
Sebaj, marad a Win 7 2020.-ig!

Ha gyereket nevelsz erre gondolj: Ami nem öl meg, az erősebbé tesz.

(#6789) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lassan csorgatják a 10136-ot, nem tudom mi értelme ennek a késleltetésnek, amikor a belső csapatok lassan 10150-nél járnak:U.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6790) bzoley válasza t72killer (#6789) üzenetére


bzoley
veterán

A 10136 telefonra van.

(#6791) rétisün válasza Aarpok (#6787) üzenetére


rétisün
veterán

CoP elindul,de még a menüig se jut el, 3 másodpercenként visszavált az asztalra.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6792) t72killer válasza bzoley (#6790) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jogos. Akkor marad az ős 10130 vs 10150 szakadék :U

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6793) azopi74 válasza bzoley (#6790) üzenetére


azopi74
addikt

Volt 10136 pc build is (fbl_impressive), de azt már nem tolják ki insider-be, az OSG ring 10146-nál jár, az az esélyes build fast ringbe.

(#6794) kleinguru válasza azopi74 (#6793) üzenetére


kleinguru
addikt

Remélem javítják a 10130 hibáit, mert borzasztóak.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#6795) Rasiel válasza kleinguru (#6794) üzenetére


Rasiel
senior tag

Pl.?

(#6796) kleinguru válasza Rasiel (#6795) üzenetére


kleinguru
addikt

Csak az ismertek (gondolom), napokban szembesültem velük. Alapértelmezett böngésző. Az alkalmazás rögzítése a tálcára.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#6797) FoLey-v válasza rétisün (#6783) üzenetére


FoLey-v
addikt

Akkor majd elgondolkozok rajta a felrakáshoz.

Nekem is nvidia-m van akkor nem lesz probléma.

Aarpok: Akkor jónak igérkezik,memória használat,hogy alakul 8.1-hez képest?

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#6798) Rasiel válasza kleinguru (#6796) üzenetére


Rasiel
senior tag

Alapértelmezett böngésző problémával nem találkoztam. Tálcára rögzítésnél csak Firefox-al volt kisebb problémám (inkább úgy írom kellemetlenségem), de azt sikerült megoldanom.

(#6797) FoLey-v: Win 10-es NV driverrel tapasztaltam problémákat konkrétan 2 játék alatt, de ezeket leszámítva jól működik a rendszerrel, rendellenes dolgokat nem történtek.
Játékok ugyanúgy futnak, mint 8.1 alatt, nem vettem észre FPS eltéréseket a két OS között. Memóriafogyasztással kapcsolatban ugyanaz a helyzet, mint az elődnél. Összességében véve az egyes hardverelemekből sem kér többet a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#6799) kleinguru válasza Rasiel (#6798) üzenetére


kleinguru
addikt

Ennek igazán örülök:K

Csak engem bosszant, akkor az állandó alapértelmezetté tétele a firefoxnak.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#6800) E.Kaufmann válasza kleinguru (#6799) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem kell állandóan, csak már a böngészőnek magának nincs jogosultsága alapértelmezetté tenni magát, valahol a beállításoknal vagy a vezérlőpultban teheted meg.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.