Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) FollowTheORI válasza pendre54 (#6148) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Hát ha jól értem a fentebbi szöveget, akkor szépen hozzákötik a kulcsod-aktivációd az MS fiókodhoz.

Ekkor viszont nem kell kulcsozni sem ezek szerint majd.

Belépsz az MS fiókodba és aktiválod/aktivált lesz újra a telepítésed.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#6152) Воланд válasza CharlieDrop (#6150) üzenetére


Воланд
titán

mondjuk szoftveres problemarol volt szo...

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6153) Sotyks94


Sotyks94
aktív tag

A windows.old-ot hogy lehet törölni (kötelezően backupolta a win7-emet)?
Írásvédettséget rendszergazdaként sem engedi leszedni, settings/storage alól hiába megyek rá hogy delete, csak köröz egy picit, és semmit nem csinál. Manuálisan meg nem engedi leszedni az írásvédettség miatt.
PLS help, mert az a 20 giga ami még megmaradt belőle feltétlen kéne az ssd-mre másra!

[ Szerkesztve ]

(#6154) FollowTheORI válasza Sotyks94 (#6153) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Disk cleanup-ban ott kell legyen (rendszerfájlok törlése opció után), előző windows bla bla...

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#6155) Sotyks94 válasza FollowTheORI (#6154) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

:R :R :R :R :R :R

(#6156) Sotyks94


Sotyks94
aktív tag

Bocsánat a dupláért, és még 1 kérdésért, de ez régóta piszkálja a csőrömet. :U
Ha C:\-re újra raktam az wint, de az össze létező programom D:\-re egy 2 terrás HDD-re van felrakva, akkor meg tudom valahogy oldani (valami olyan megoldással amiben nem kell mindent újraraknom), hogy a start menüből is el tudjam érni a régebben installált programokat? Főleg az zavar hogy a start keresője nem találja meg őket, így minden egyes programot parancsikonról kell indítanom. Win 7 alatt nagyon megszoktam hogy a start menü keresőjéből indítom a dolgokat, és nem kell kikeresgetnem a D:\ProgramFiles alól.

:R

[ Szerkesztve ]

(#6157) t72killer válasza FollowTheORI (#6151) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gondoltam, hogy az online fiók felé akarják terelni a népet... Én ennek sose voltam a híve, most is offline fiókkal használom a gépet - remélem ez win10 alatt se lesz gond.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6158) cattus válasza Sotyks94 (#6156) üzenetére


cattus
őstag

Jelenleg nincs előttem 10-es gép, de gondolom itt is működik a 8-as megoldás:

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs

Itt hozz létre egy parancsikont az adott programhoz (opcionálisan külön almappában).

Do the thing!

(#6159) worxland válasza Sotyks94 (#6156) üzenetére


worxland
addikt

A legtöbb program nem vagy nem jól fog működni. Sok ír a registry-be (ami ugye elveszett), vagy telepített magának a Program Files-on kívül is cuccokat (Users mappába vagy a Program Data-ba vagy horribile dictu a Windows mappába). Van néhány, ami csak a beállításait vagy azt sem veszti el (Total Commander például).

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#6160) t72killer válasza worxland (#6159) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hja, nem értem, miért engedi ezt a fejetlenséget a M$ - sajna a windowsok elejétől fogva. Miafrancnak kell egy proginak a saját könyvtárán kívül szemetelni??

A nagy csilivili DX999 meg touch meg mittudoménmi "újítások" mellett beleférhetett volna egy kis szigorítás, hogy áttekinthetőbb, stabilabb legyen a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6161) worxland válasza t72killer (#6160) üzenetére


worxland
addikt

"stabilabb legyen a rendszer." - pedig stabilabb. A Win7 sokkal stabilabb, mint az XP volt (Vistát alig használta valaki), a Win8/8.1 pedig még a Win7-nél is kevesebb alkalommal dobta el magát nálam. A WinX-ről meg majd akkor tudunk nyilatkozni, ha kijön az RTM.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#6162) Dabaka


Dabaka
csendes tag

Sziasztok!
A gépemben a processzor tuningolva van (egyszerűen emeltem a szorzót), emiatt viszont ugyan a Win7 teljesen stabilan fut, a Win8 viszont amikor kipróbáltam anno, összeomlott. Szerintetek a Win10 bírni fogja? Egyáltalán lehet ilyet előre megmondani? Mert szívesen váltanék, de a tuningolással járó jelentős teljesítménynövekedést nem dobnám csak úgy ki.
Tudom, hogy ez elég retardált kérdés, de esküszöm nekem nagyon nem mindegy :D

[ Szerkesztve ]

(#6163) Воланд válasza t72killer (#6160) üzenetére


Воланд
titán

w10 alatt a store-ba felkerulo win32 appok nem fognak szemetelni a registrybe, mert egy app-v kontenerbe fognak telepulni. a modern alkalmazasok meg eddig sem szemeteltek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6164) JamesHun


JamesHun
addikt

Sziasztok

csak nálam tűnt el 130 alatt az áruházakba a local account esetében, hogy be tudtam lépni a sore ba anélkül, hogy MS accounttá konvertálná a useremet?
74-en és 120-on ment gond nélkül, de 130 on most valamiért eltünt nálam az a kis külön sor, amivel csak külön az alkalmazásnak adtam meg a email címem és a kódom, a userem maradt local account
Teljesen más ablak fogad most és onnan hiányzik az a sor az aljáról :S
remélem csak egy bug és nem így marad, mert céges gépekre tuti nem lesz nálunk MS account használva, de pl a mail appot meg használnánk amiatt meg kell a store

SeriesX: JamesSHun

(#6165) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok, egy két hét múlva mindenképpen újra kell raknom a Windows-t. Maradjak a szokásos 8.1 mellett, vagy esetleg érdemes egy kicsit várni és feltenni a Windows 10-et? Vagy ahhoz többet kéne várnom, maradjon inkább a 8?

(#6166) fuze válasza ZTE_luky (#6165) üzenetére


fuze
őstag

Arra még júli végéig várhatsz :) Nagyon remélem, hogy minden driver rendben lesz g56-on

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#6167) Sotyks94 válasza cattus (#6158) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Köszönöm. Bár sajnos ez nem oldd meg mindent, mert pl a fileokat továbbra sem látja, és ezzel el lehet szöszmötölni 1 napig mire mindent kilinkelgetek, de ideiglenesen jobb mint a semmi :)

(#6159) worxland
Azok a programok amik ott vannak nekem jól mennek így is. Vírusirtó, internet, és ilyeneket C-re rakok. D-re csak a játékok, filmek, és hasonlók mennek. Ezt hogy a C-t újrarakom és a régi D-ről futtatom a meglvő programokat, már nem először játszom el, és régen se volt probléma egyik program futtatásával sem. Legrosszabb esetben elpárologtak a beállítások, de az is ritka volt. Amiről tudom hogy fontos azt áthoztam a régi c-ről az újba.

(#6168) ZTE_luky válasza fuze (#6166) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

akkor ink maradok a 8-nál :D Remélem is :D
Egy jegyzettömbben leírtam egy fasza kis sorrendet,h azt fogom használni hogy minden király legyen

(#6169) E.Kaufmann válasza #32839680 (#6136) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ok, de ha meg bejön a picipuhának, akkor nagyot kaszálhat egy egységes(ebb) platformkínálattal. Szerintem most már leginkább a frissítő rendszerre és a Store-ra kellene rágyúrni, úgy se lesz teljesen kész másfél hónapon belül minden, de legalább zökkenőmentesek legyenek a javítások és frissítések.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#6170) azopi74 válasza Dabaka (#6162) üzenetére


azopi74
addikt

Tuning minden új OS esetében kétesélyes egy-két hónapig (vagy megy, vagy nem) , ez mindig így volt. Nem kifejezetten a tuning scenariok élveznek prioritást a tesztelés hajrájában. De később javítani szokták ezeket különböző hotfixekkel. Win8-cal is gondolom, nem sokkal megjelenés után próbálkoztál.

(#6171) Dabaka válasza azopi74 (#6170) üzenetére


Dabaka
csendes tag

Igen, nem régen volt akkor kinn. És mivel általában totális fagyás lett belőle (csak hard reset segített már), ezért hagytam az egészet.

(#6172) Rasiel válasza Dabaka (#6162) üzenetére


Rasiel
senior tag

Őszintén megvallva, nem tapasztaltam semmi problémát az op. rendszerek között váltások alkalmával, már, ami a (CPU) tuningot illeti. Windows 7 óta ugyanolyan beállításokkal használom az OS-eket, mind az órajeleket, mind pedig a feszültségi értékeket tekintve. Nemrég (egészen pontosan év elejétől kezdve) váltottam Windows 8.1-ről 10 TP/IP-ra, az OC, illetve a játékok is ugyanúgy mennek, mint az előbbin.

Szerintem akkor lehet gond, ha a tuning eléggé ki van centizve. Többször lehetett olvasni fórumon, hogy a sokak által stabilnak, biztosnak vélt tuningot, pl. egy játék miatt teljesen el lehetett felejteni.

[ Szerkesztve ]

(#6173) E.Kaufmann válasza Rasiel (#6172) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Jaja, nehéz ki tesztelni, mi a stabil beállítás, néha még a gyártóknak sem sikerül :)

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#6174) lacoka007


lacoka007
tag

Üdv. Ezt találtam:
King Unique
(PH! kedvence)
LOGOUT blog
Alapból mért törölnéd, nem szokás system32-ben annyira matatni...??
Ha zavar maga ez a frissítés, kimegy netre stb., akkor szedd le kompletten magát a KB3035583 frissítést. Akkor eltűnik maga a GWX mappa is és semmilyen hibát nem okoz a rendszerben.

Töröltem a frissítést, úraidult a gép, és eltünt az ikon. Bár utána megint jött a frissítés, pipa ki, és el kell rejteni. Kész.

[ Szerkesztve ]

Ha rövid a karod, akkor dobd el a francba!

(#6175) Bici válasza Воланд (#6126) üzenetére


Bici
félisten

woland_y2k, karak_22: Kössz a válaszokat!

Ha jobban belegondolok, akkor mégiscsak zsákbamacska, mert azt gondolom, nem nézi az intaller, hogy teljes értékű-e a driver.
Win 8.1-nél is van, hogy Win7 drivert kell feltenni egy régebbi rajztáblához, mert a win8/8.1 saját drivere csak részben működik; pl. nyomás- és dőlés-érzékelés nincs, és paraméterezni sem lehet a felület érzékenységét, stb.

Gondolom, a win8->8.1 váltásnál is csak azt nézte a windows, hogy van-e driver, azt már nem, hogy műxik-e játékokban.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6176) t72killer válasza Воланд (#6163) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez mindenképp jó hír:R. A store-ba gondolom be akaródzik majd jutni a 3rd party írók többsége, úgyhogy lesz motiváció a rendtartásra.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6177) Rasiel válasza E.Kaufmann (#6173) üzenetére


Rasiel
senior tag

:K Több dolog függvénye, illetve inkább időigényes az egész.

(#6178) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Azért ez elég jó kép lett. [link]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#6179) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Feltennék itt is egy kereszkérdést. Tegnap nálam is megjelent ez a kis ikon, viszont nem csináltam vele semmit, nem regisztráltam, nem adtam meg semmilyen email címet. Erre ma ezt látom, ez mégis hogy, a rendszer saját maga elvégezte helyettem, ennyire öntevékeny a 10-es? Ne hogy a következő lépés meg az legyen, hogy egy szép augusztusi reggelen arra ébredek, hogy valami szokatlan képernyő néz vissza rám a megszokott Win 7 helyett.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#6180) moonguru válasza pendre54 (#6179) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Bal alsó sarok! :)

Monitor Guru!

(#6181) pendre54 válasza moonguru (#6180) üzenetére


pendre54
addikt

Ok, én is láttam, de igazából engem most az édekelne, mégis hogy jutott el eddig, az én közreműködésem nélkül.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#6182) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A következő a gondom. Feltelepítettem kipróbálásra a számítógépemre egy külön partícióra (meglévő win 8.1 pro op. rendszer mellé) a win 10 10130 pro 64 bit verzióját. Abba a problémába futottam bele, hogy a dell u2311h monitoromon az asztal képe nem tölti ki a képernyőt, hanem egy fekete keret veszi körül. Próbáltam letölteni a legfrisseb drivert az asus gts 450 1 gb DDR5 videokártyámhoz (csak win 81.-hez való volt) de ez sem segített. Ezt a problémát hogyan tudnám orvosolni? Előre is köszönöm a segítséget.

(#6183) #73029888 válasza Tappancs2001 (#6182) üzenetére


#73029888
törölt tag

Állítsd a monitor hz-jét a legnagyobbra. Nekem is volt ilyen problémám. (AMD Radeon HD7790)

(#6184) nababika


nababika
aktív tag

Mit csinál az a ember akinek nem hajlandó frissíteni 10122 rol 10130 ra?

(#6185) FollowTheORI válasza pendre54 (#6179) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Be vagy lépve az MS fiókodba, vagy offilne fiókkal használod a windows-t? Mert ha nem offline, akkor automatikusan az MS fiókod alapján megcsinálja (annak adataival). Úgy lehetséges. :)

Egyébként nem fogsz arra ébredni, mert csak leszedi az image-t előre, majd jön az assistant és megkérdezi hogy akarod frissíteni (mint a win 8 esetén is volt).
Aztán majd eldöntöd, hogy sima upgrade, vagy újratelepítés adathordozó készítés, stb, stb.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#6186) pendre54 válasza FollowTheORI (#6185) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Olyannyira offline a fiók, hogy negyed óráig durkáltam a fiókomban mire megtaláltam a papírt amin a jelszóm van. Beléptem, és ahogy látom, utoljára 2015 január elején voltam utoljára belépve, valami biztonsági beállítások végett.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#6187) zolka95


zolka95
őstag

Sziasztok!
Azt olvastam, hogy a kalózverziós win7/8 rendszereket is lehet frissíteni 10-re, de attól nem lesz jogtiszta. Ez mit jelent? Nem lehet majd használni a próbaidő után?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#6188) pzstm válasza zolka95 (#6187) üzenetére


pzstm
titán

folyamatosan fekete háttér és állandó watermark garantált (nem tudom, hogy pár óránként újra fog-e indulni)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#6189) JamesHun


JamesHun
addikt

Erre valaki?

SeriesX: JamesSHun

(#6190) netpeti98


netpeti98
addikt

Volt már?

"
What happens if I change my motherboard?

This will invalidate the Windows 10 upgrade license because it will no longer have a previous based qualifying license which is required for the free upgrade. You will then have to purchase a full retail Windows 10 license."

[ Szerkesztve ]

(#6191) #85552128 válasza netpeti98 (#6190) üzenetére


#85552128
törölt tag

A W7/8-as OEM licenszed is csak az adott gépre vonatkozik, nincs ebben semmi újdonság.

[ Szerkesztve ]

(#6192) Воланд válasza netpeti98 (#6190) üzenetére


Воланд
titán

volt. pontosabban az volt, hogy eszkozhoz kotik az ingyenes frissitest. Thurrott ezt irta, a hwsw-n ezt irtak, itcafe megkerdezi. az ms meg cseszik kitenni egy normalis blogposztot a frissitest illetoen csak kulonbozo oldalaknak nyilatkozgatnak.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6193) t72killer válasza pzstm (#6188) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Öőő, ez a nem-aktivált (pl generikus kulccsal feltett) verzió jellemzője - ami tudtommal teljesen legális cucc, csak éppen csúnya+idegesítő. A kalóz valamilyen buherátorral megoldja, hogy aktiválva legyen a rendszer és elsőre úgy néz ki, mint egy egészséges win. Csak érdekes módon bőkeblű amazonok fogadják az embert az ie kezdőlapon, ill fura mód eltünedeznek pénzek az ember netbankos számlájáról ;]

#6194: Ezt betippeltem volna előre. Ősrégi gyakorlat, hogy verziófrissítésnél feketelistázzák a kalózkulcsokat, meglepett volna, hogy az M$ kvázi szándékosan engedné ezeket.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6194) pzstm válasza t72killer (#6193) üzenetére


pzstm
titán

most viszont úgy fest, hogy az aktiváláshoz használt kulcsot lecheckolja a Windows 10 telepítő, így újra nem jogtiszta Windowsa lesz az emberkének

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#6195) daczkó


daczkó
aktív tag

A Windows Defender maradt? Esetleg modernizálták már?

/ignore wwenigma

(#6196) FollowTheORI válasza netpeti98 (#6190) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez elég gáz lesz... de ez megint ilyen "fél kérdés"... ha retail 8-ad van akkor is elveszik a retail jogod? :D
(Mert ugye azt viheted magaddal.)

Vagy kvázi az ingyenes upgrade valójában csak egy OEM licenszt ad, akármiről frissíted is?

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#6197) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Áh közbe megtaláltam ezt is:

When I upgrade a preinstalled (OEM) or retail version of Windows 7 or Windows 8/8.1 license to Windows 10, does that license remain OEM or become a retail license?

If you upgrade from a OEM or retail version of Windows 7 or Windows 8/8.1 to the free Windows 10 upgrade this summer, the license is consumed into it. Because the free upgrade is derived from the base qualifying license, Windows 10 will carry that licensing too.

If you upgrade from a retail version, it carries the rights of a retail version.

If you upgrade from a OEM version, it carries the rights of a OEM version.

Full version (Retail):

- Includes transfer rights to another computer.

- Doesn't require a previous qualifying version of Windows.

- Expensive

Upgrade version (Retail):

- Includes transfer rights to another computer.

- require a previous qualifying version of Windows.

- Expensive, but cheaper than full version

OEM :

OEM versions of Windows are identical to Full License Retail versions except for the following:

- OEM versions do not offer any free Microsoft direct support from Microsoft support personnel

- OEM licenses are tied to the very first computer you install and activate it on

- OEM versions allow all hardware upgrades except for an upgrade to a different model motherboard

- OEM versions cannot be used to directly upgrade from an older Windows operating system

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#6198) azopi74 válasza netpeti98 (#6190) üzenetére


azopi74
addikt

Ez baromság. Nyilván az OEM-re gondoltak (persze kicsit kétértelműen fogalmaztak).

De nem sokkal felette eléggé egyértelműen ezt írják:

"Because the free upgrade is derived from the base qualifying license, Windows 10 will carry that licensing too."

"If you upgrade from a retail version, it carries the rights of a retail version.
If you upgrade from a OEM version, it carries the rights of a OEM version."

"Upgrade version (Retail):
- Includes transfer rights to another computer.
- require a previous qualifying version of Windows."

Ezt szerintem elég nehéz félreértelmezni.

(#6199) azopi74 válasza Воланд (#6192) üzenetére


azopi74
addikt

Lehet, hogy Thurott és a hwsw ugyanazzal a takarítóval beszélt a Microsoft-tól ;)

(#6200) netpeti98 válasza azopi74 (#6198) üzenetére


netpeti98
addikt

Viszont az OEM tulajdonságai között szerepel ez:

OEM versions allow all hardware upgrades except for an upgrade to a different model motherboard

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.