Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) Kékes525 válasza Воланд (#6246) üzenetére


Kékes525
félisten

Akkor miért árulják? Az ügyfélszolgálatos miért nem szólt? Mit értesz az alatt, hogy tovább kell értékesíteni? Meddig? Csak a hardver gyártok tehetik fel a gépeikre? Nem értem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6252) Воланд válasza Kékes525 (#6251) üzenetére


Воланд
titán

"If you are building a system for your personal use or installing an additional operating system in a virtual machine, you will need to purchase Windows 8 software or a Microsoft retail version of Windows 8.1 software. Windows 7 and Windows 8.1 system builder software does not permit personal use, and is intended only for preinstallation on customer systems that will be sold to end users."[link]

az uszf-nek meg nem feladaa, hogy egy kerdoivet toltessen ki a flehasznaloval, hogy megis honnan van a windows-a.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6253) FollowTheORI válasza Kékes525 (#6251) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Mert nem követik betűről betűre a licensz szerződést azért.

Az üfsz meg nem firtatja honnan van a kódod, mert nem érdekli (ha OEM, feltételezik kaptad a géppel).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#6254) CharlieDrop válasza Воланд (#6246) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hjah, a múltkor összeszólalkoztam emiatt valakivel, aki olcsón árult notebokkot és mikor megkérdeztem tőle, van-e rajta Windows, azt mondta van, de a license-t a vevőnek kell megvennie, mert hogy amit ad az OEM...

ahha...

szóval jah, OEM-et nem annyira kellene árulni...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6256) Burki


Burki
aktív tag

Köszi a válaszokat!
Csak tovább kellett volna lapoznom. Mindenesetre a regisztrációt már megcsinálom.

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#6257) #58000384 válasza FollowTheORI (#6245) üzenetére


#58000384
törölt tag

Persze, szerintem szóljunk az MS-nek, hogy a számtechboltok árulják az OEM rendszereiket :DDD
Gondolj bele, mi van akkor, ha a házon lévő matrica megsérül, mert a hórukkember a lépcsőházban leejti a gépet, aztán lemorzsolódik róla (a gép meg csodálatos módon hibátlan marad). Nem lehet mást tenni, mint újat venni, hiszen a matricát és a kódot nem lehet pótolni, anélkül pedig gond van.

(#6258) azopi74 válasza Kékes525 (#6239) üzenetére


azopi74
addikt

Áltasd, csak magad, de attól, mert sikerült aktiválni (az most teljesen mindegy, hogy hogyan) nem válik legálissá a dolog, mert ellentétes az EULA-val. Hogy egy kicsit durva analógiával éljek: attól mert a lopott kocsin átütöd az alvázszámot, lecseréled a rendszámot és átfested, nem válik nem lopottá :)
Az más kérdés, hogy ez valójában senkit nem érdekel. A vezetés meg valóban nem buta, hogy ilyen marhaságokkal foglalkozzon, mert nem érné meg a költséget, hogy ilyen esetekben utánajárjanak a dolognak, így valszleg azt a "policy"-t hozták, hogy ilyen magyarázat esetén kérdés nélkül aktiválják a Windows-t, tudva, hogy ez visszaélésekre is adhat lehetőséget. Egyébként ha gari-időn kívül meghalt az alaplapod (és nem kapsz ugyanolyan modelt helyette), akkor azzal vele halt az OEM Windows licenszjogod is, az OEM egy ilyen dolog sajnos. De ilyenekbe nem fog tönkre menni a Microsoft, sokkal költségesebb lenni ezt a dolgot szigorúan kontrollálni, mint megtűrni. Semmibe nem kerül nekik az, hogy rányom az ügyfélszolgálatos egy gombot az aktiválásra, ellenben az, ha 5 percnél többet kell foglalkoznia az ilyen dolgokkal, már jelentősen költségtényező lenne.
Kicsit olyan ez, amikor a biztosító bizonyos összeg alatt az üvegkárt kérdés nélkül, telefonos bemondásra kifizeti.
Természetesen ha egy 1500 PC-ből álló teljes vállalati géppark OEM licenszét akarnád ilyen magyarázattal "megújítani", valószínűleg nem nyomná rá a megerősítést automatikusan az ügyfélszolgálatos. Bár ki tuja, ki kellene próbálni :)

(#6259) Warter válasza azopi74 (#6258) üzenetére


Warter
őstag

Hogy kerül azonos analógiába egy megvett OEM licensz egy lopott autóval? :U

(#6260) azopi74 válasza Warter (#6259) üzenetére


azopi74
addikt

Ezért mondtam, hogy durva az analógia, de szemléletes :)

(#6261) FollowTheORI válasza azopi74 (#6258) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem örülnek, hogy fizetett érte eleve, nem hogy majd még kötözködnek vele. :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#6262) Warter válasza azopi74 (#6260) üzenetére


Warter
őstag

Szemléletesnek szemléletes, csak teljesen hibás.

(#6263) #58000384 válasza azopi74 (#6258) üzenetére


#58000384
törölt tag

Azon kívül, hogy szerintem is nagyon rossz példa az autólopás, az EULA sincs kőbe vésve. Ha pl. ütközik benne valami az EU-s törvényekkel, akkor onnantól az a rész benne érvényét veszti. Pont ilyen, mikor a kiadók egy játék használati jogát korlátozzák ésszerűtlen módon (pl. a továbbértékesítés tiltása).

(#6264) moonguru


moonguru
őstag

Sziasztok!

Éjjel feltelepült a 10130 verzió!

Észlelt problémák:

Frissítés nem működik, defender nem működik! (online acounttal)

Acount ellenőrzésnél nem fogadja el a jelszavamat! :(

Csináltam újat, azt se...

Kénytelen voltam offline acountot csinálni, csak így működik! :W

Ui:

Miközben a hozászolást írtam az explorer (asztal és a tálca törlődött majd újraépült, szerencsére a hozzászólásom nem veszett el) is újraindult! :C

Monitor Guru!

(#6265) Kékes525 válasza Воланд (#6252) üzenetére


Kékes525
félisten

+ (#6253) NetTom:

OK! Az ügyfélszolgálatosra ez tényleg nem tartozik. :K

Azonban mindenki, köztük a Microsoft is tökéletesen tudja, hogy géptől függetlenül is árulják a Windowst, nagyon sokan, kis közepes, nagy cégeken keresztül a világon biztosan több millióan. Magyarországon néhány: operacios-rendszer.arukereso.hu A számítástechnikai üzletek többségében biztosan árulnak géptől függetlenül is OEM Windowst. 1 példányt is adnak, amiből következik, hogy tudják, annyit csak végfelhasználó vehet. Ha ez tényleg zavarná őket, akkor valamit lépnének ez ellen. Erről még nem hallottam, persze ettől még lehet hogy ez már megtörtént. Az esetleges ilyen irányú fellépésük nagyobb hatékonyságú lehetne és több pénzt tudnának vele szerezni, mint a kalózmásolatok elleni harccal. A cégek sokkal könnyebben és hatékonyabban megfoghatók.

Különben nagyon jók az ilyen jellegű beszélgetések is, mert tisztáznak olyan dolgokat, amiket szerintem a felhasználók döntő többsége nem is tud. :K

(#6258) azopi74: Ne hidd, nem áltatom. Tényleg úgy gondoltam legális. Nem szoktam használni feltört verziókat. Legalább 10 különböző programom van legálisan, a fejlesztő cégtől, vagy a magyar hivatalos képviseletüktől. Azt hiszem Magyarországon magánszemélyekre ez nem nagyon jellemző. Mindenesetre Windows 10-ből dobozost fogok beszerezni. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6266) t72killer válasza Kékes525 (#6265) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Van eszük M$-éknak, és nem játsszák az ultrakeményfiút. A cél az, hogy ha keveset is, de mindenki fizessen a termékért. Illetve, ha valaki egyszer warezolás helyett boltban vett ócsóért windowsX-et, akkor annak jobb eséllyel el lehet majd adni szintén kp-ért a következő verziót, nem fog vesződni a warezolással. Ha bekeményítenek, és azt mondják, hogy 80kFt a windóz (mint a 90es években, ráadásul akkori pénzben), akkor a tömeg nem fogja megvenni, hanem utánajár, hogy lehet ingyér lewarezolni vagy "mégrosszabb" átállnak a pingvinhez.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6267) #58000384 válasza t72killer (#6266) üzenetére


#58000384
törölt tag

Miről beszélsz? Vágási Feri megmondta, hogy a 95 csak tízezer forint volt! :DDD

(#6268) t72killer válasza #58000384 (#6267) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

ja, keveri a DOS-sal:P azt adták anno 6-8kFt-ért emlékezetem szerint. OK, 80k talán nem volt, de 60 fölötti árak rémlenek egy korabeli árlistáról. Az amcsiknál 210$-ért vezették be a 95-öt, ami akkori árfolyamokon (110-140Ft) 30kFt lett volna - csak akkoriban durvább volt az importfelár.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6269) Kékes525 válasza t72killer (#6268) üzenetére


Kékes525
félisten

A hozzászólásokban itt lehet olvasni a 90-es évekbeli árakról is: Így dolgoztunk régen – 1990-es évek

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6270) #58000384 válasza t72killer (#6268) üzenetére


#58000384
törölt tag

Sajnos nincs túl régi újságom, de a '96. októberi Computer Panoráma szerint a Win95 27.900 Ft volt, az upgrade pedig 14.600 Ft. Ellenben egy OS/2 Warp v4 42.200 Ft volt.
Feri az autópálya szélén várta, hogy a kamionról leugorjon neki egy példány :D

(#6271) t72killer válasza Kékes525 (#6269) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

hú, az az ilyesztő, hogy ezekre a drága monstrumokra emlékszem, (az akkor még jóval kisebb:) )ujjaim püfölték DOS és win95 alatt a billentyűzetet (nálunk a suliban átugrották a 3.1-et).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6272) Kékes525 válasza #58000384 (#6270) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezek az árak az átlagfizetések fényében értelmezhetők. Mennyi volt akkor az átlagbér? Én már nem emlékszem rá, régen volt....

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6273) FollowTheORI válasza Kékes525 (#6272) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Én arra emlékszem az első Voodoo2 8MB kártyám 60ezer körül volt 1998-ban és az akkori fizuk is kb pont ekkörül mozogtak. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#6274) Abrion


Abrion
senior tag

Hali

Van egy Windows 7 home verzióm, de már nem tudom neten aktiválni, mi történne ha ere a nem aktiválható Windowsra akarnám a Win 10 feltelepíteni?

(#6275) FollowTheORI válasza Abrion (#6274) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Mit jelent az hogy nem lehet neten aktiválni?

Telefonon még tudnod kell aktiválni akkoris.

Nem aktivált windowsra nem fog felmenni a frissítés szerintem.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#6276) #58000384 válasza Kékes525 (#6272) üzenetére


#58000384
törölt tag

Hát ezt elég nehéz megválaszolni, attól függ. A KSH szerint '96-ban a bruttó átlagbér 46.837 Ft volt, nettót ne kérdezz. Kellett spórolni rá rendesen. 2015 első negyedévében meg 239.289 Ft (természetesen szintén bruttó).

Abrion: Ha engedi is frissíteni, majd fekete hátteret kapsz meg egy eltüntethetetlen vízjelet (film alatt is ott lesz), amíg nem kerítesz hozzá egy jó kulcsot.

[ Szerkesztve ]

(#6277) lacoka007


lacoka007
tag

A barátom frissítette a gépét Win 7 sp 1 64bit loaderes aktivált rendszerét, és láss csodát teljesen jó nála a Win 10 (loader =aktivátor)

Ha rövid a karod, akkor dobd el a francba!

(#6278) westlake válasza lacoka007 (#6277) üzenetére


westlake
félisten

Ennek semmi értelme. A Windows 10 IP/TP magától aktiválódik. Majd az RTM-mel nem lesz ilyen egyszerű dolga.

Play nice!

(#6279) t72killer válasza lacoka007 (#6277) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Erre mondták, hogy a kalózverzióra is felmegy a frissítés. De ahogy Westlake kolléga is mondta, ez még bétaverzió, alapból is ingyen van ;] .

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6280) DS39 válasza lacoka007 (#6277) üzenetére


DS39
nagyúr

úgy vettem ki az itteni kommentekből, hogy senki nem állította az ellenkezőjét, DE ettől még nem lesz legális a Windowsod. innentől kezdve meg marhaság az egész, hiszen ha megjelenik a végleges, 99% az esély, hogy elérhető lesz egy virágbolti iso. szóval a barátod feleslegesen sz.p.tja magát ezzel az upgrade-del.

t72killer: hát igen, az meg a másik, hogy a mostani verzió alapból ingyenes :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6281) azopi74 válasza westlake (#6278) üzenetére


azopi74
addikt

WIPB (Windows Insider Preview Branch) továbbra is ingyen lesz, nem kell hozzá semmilyen windows licensz, ha sajnál 120 dolcsit a CB-re kiadni, vagy 200-at a CBB-re... :)

(#6282) Abrion válasza FollowTheORI (#6275) üzenetére


Abrion
senior tag

Jelenleg aktív az ucso aktiválás, és nem akarom ara felnyomni az ingyen frissítést :)

Köszönöm a válaszokat :)

(#6283) #58000384 válasza azopi74 (#6281) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ha stabil lesz az RTM, és azt viszi tovább az Insider (vagyis remélhetőleg nem lesz annál instabilabb), akkor nem rossz ajánlat ez.

(#6284) azopi74 válasza #58000384 (#6283) üzenetére


azopi74
addikt

Hát igen, így hogy kisebb csomagokban érkeznek majd a rendszeres feature update-ek, feltehetően nem lesznek sokkal instabilabbak a preview buildek, mint az aktuális GA build.

(#6285) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!

Így kb 2 hónappal a megjelenés előtt mennyire érdemes feltenni elsődleges rendszernek a Win 10-et?
Várjak még vele?
Játszani is akarok rajta, szóval nem lenne túl jó, ha nem lenne stabil.
Drivereket viszont nem találtam a kártyámhoz az AMD oldalán.

Gépem:
Asrock B75M R2.0
R9 280 (Sapphire, DualX)
i5 3570
csak HDD-t használok (Seagate Sata 3, és egy Sata 2-es Hitachi)
Illetve egy G27-et.

#KeepFightingMichael

(#6286) sepsi0 válasza guftabi96 (#6285) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!
Nálunk 4db pcn elsődleges win. Gyerekeknek kb 100 játéka van (origin, steam) egyedűl eddig a Garys mod szórakozot. Gépük G3420 8GB ram 64GB SSD R7 260x 2GB. Minden driver ami win8.1_re van eddig jó volt.
Egy gond van, nem tudom egyik gépen sem letíltani a win update-ot és időnként lecseréli az amd drvert a win10-es driverre ami alatt fagy és hibázik a vga.
Nekünk I5 és r9 270x van azzal is minden rendben, de itt is van win update gond...
Ja és megálltam a 10071 verzionál....

[ Szerkesztve ]

(#6287) -FreaK- válasza guftabi96 (#6285) üzenetére


-FreaK-
veterán

Van akinél gond nélkül fut, de sok embernél jelentkezik mindenféle hiba még mindig.

Amiért én nem ajánlom hogy áttérj az a Catalyst driver kiforratlansága, nálam néha lefagy (Radeon 7770) a legutóbbi is. A 15.5 Win8.1-es a legutóbbi talán ami megy W10 alatt.

Lassan amúgy kezd kikupálódni a rendszer, de pár már kifejeztük aggodalmunkat a megjelenés közelsége a sok bugok mennyisége miatt, aztán még ott van, hogy az AMD sem erőlteti meg magát a driver fejlesztéssel. Reménykedjünk, hogy két hónap alatt jobb lesz a helyzet.

(#6288) t72killer válasza -FreaK- (#6287) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nvidia és intel igp/wifi driverekkel mi a helyzet?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6289) -FreaK- válasza t72killer (#6288) üzenetére


-FreaK-
veterán

Na azt én sajna eszköz hiányában nem tudom megmondani, de majd valaki biztos elmondja.

Most látom csak, hogy milyen "szép madzsarul" sikerült előbb írnom, sry :)

(#6290) hati


hati
addikt

Windows 7/8-ról való frissítéskor a gyártói drivereket fent hagyja a telepítő vagy lecseréli MS félére és újra kell majd rakni azokat?

(#6291) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

10136

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6292) guftabi96 válasza -FreaK- (#6287) üzenetére


guftabi96
addikt

Akkor még várok vele. :R
Egyébként azt a tálcán lévő keresőt ki lehet kapcsolni?

#KeepFightingMichael

(#6293) premete válasza guftabi96 (#6292) üzenetére


premete
veterán

Ki lehet kapcsolni.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#6294) pr0bi


pr0bi
senior tag

Felkerült az összes frissítés + opcionálisan a KB3035583 de eddig semmi nyoma az update ikonnak, rejtve sincs. Valamit kéne még tennem? (gyári Dell Win7 pro)

(#6295) daczkó


daczkó
aktív tag

Engem még mindig a Windows Defender érdekelne. Fejlődött-e a dolog?

/ignore wwenigma

(#6296) DS39 válasza pr0bi (#6294) üzenetére


DS39
nagyúr

passz, lehet az insider programban résztvevőknek ajánlják fel először.

daczkó: én a 10074-es buildet próbáltam utoljára, abban olyan mint a 8.1-ben lévő. ami számomra fura hogy nem lehet fixálni, hogy ott legyen az ikonja az értesítési területen. ha elindítod, kikerül, de restart után megint nincs ott.

[ Szerkesztve ]

(#6297) Milestone2 válasza DS39 (#6296) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Insider vagyok, aztán mégsincs....

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6298) DS39 válasza Milestone2 (#6297) üzenetére


DS39
nagyúr

akkor végképp nincs ötletem milyen logika alapján ajánlja fel. azt megnéztem hogy nálam a Win7-re az a bizonyos frissítés 05.20-án települt, és csak e hét elején jelent meg a Windows ikon.

(#6299) FollowTheORI válasza daczkó (#6295) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Milyen fejlődésre gondolsz?

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#6300) daczkó válasza FollowTheORI (#6299) üzenetére


daczkó
aktív tag

cloud, sandbox, blablabla Mint egy átlag vírusirtó.

/ignore wwenigma

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.