Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) bzoley válasza vlevi (#6848) üzenetére


bzoley
veterán

Kék keretet a Total Commander gombjain vettem észre. Nem tudom melyik agyalágyult találta ki.

(#6852) ferensz válasza tomboy0013 (#6842) üzenetére


ferensz
senior tag

Nálam a 130 egy 10.1"-es atomos táblagépen van fent és szerintem fasza a tempója.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#6853) juhasz22


juhasz22
aktív tag

Sziasztok most raktam fel Windows 10 Build 10130 at ez a legfrisebb mert mintha nem ez volna de lehet hogy tévedek ????

Windows 8.1 es driverek jók hozzá?

köszi a valaszt elore is!

 iPhone SE (2020) --- Nintendo Switch™ OLED --- Sony PlayStation™ 4 Slim 500GB --- 55" LG C1 OLED

(#6854) Milestone2 válasza juhasz22 (#6853) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Hivatalos az a legfrissebb...
Legtöbb esetben jók...(de nem mindig).

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6855) juhasz22 válasza Milestone2 (#6854) üzenetére


juhasz22
aktív tag

nem tudom hogy mukodik de se cotana se edge nincs sehol csak project spartan

 iPhone SE (2020) --- Nintendo Switch™ OLED --- Sony PlayStation™ 4 Slim 500GB --- 55" LG C1 OLED

(#6856) vlevi válasza bzoley (#6851) üzenetére


vlevi
nagyúr

Olyan az a kék nyomógombkeret, mintha a látássérülteknek kékült témából keveredett volna ide.

(#6857) RaZroX válasza Petyyyyy (#6844) üzenetére


RaZroX
addikt

Na ja.. Én azt akarom megértetni velük, hogy az értesítési sávban az alsó gombok mögé nem kéne olyan buzi nagy négyzet.. csak w10 nélkül nehéz nekik szólni...

This is the way

(#6858) tomboy0013 válasza ferensz (#6852) üzenetére


tomboy0013
veterán

És az aksi ideje milyen a 8.1-hez képest az atomos tableten? Amiatt aggódom hogy a nem túl acélos üzemidőmet tovább rontja majd a 10 az Acer tabletemen.

(#6859) r92king


r92king
tag

Valaki tud segíteni? Hogy tudnám azt elérni, hogy az UAC ki legyen kapcsolva, és menjenek Metro appok is, vagy az is jó ha be van kapcsolva, de a többi progit ne kelljen már egyesével állítani, hogy Admin módban induljon, meg a drag and drop is működjön különböző programok között?
Win8-nál nem volt baj ha EnableLUA-t 0-ra raktam a Settings az ment, de most Win10-nél már az se megy, és ezzel együtt rengeteg beállítás elérhetetlen. Ez se desktop felhasználóknak készülő rendszer. :(

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#6860) King Unique válasza r92king (#6859) üzenetére


King Unique
titán

Mért akarod UAC-ot full kikapcsolni (hülyeség), normál szintre állítva is működött nálam minden, Settings és egyéb appok is?

(#6861) tepenzed


tepenzed
őstag

most akkor a friss previewben működik cortana és az új böngésző? Az appstoreba csak a win 8 appok vannak még?

[ Szerkesztve ]

(#6862) r92king válasza King Unique (#6860) üzenetére


r92king
tag

Talán, mert nem megy a drag and drop? Total Commander-t használok és ha kiakarok húzni valamit az asztalra, nem engedi. Winrarból se engedi, hogy feliratot behúzzak a lejátszóba. Persze ha egyesével Admin módba kapcsolom őket megy. De az Explorerrel nem működik nem tudom Admin módba kapcsolni, asztalra nem tudok kihúzni semmit. vagy onnan valahova. Ilyen aprócska kellemetlen dolgok. Persze megoldható de további lépés kell ami zavar,korábbi Windows (8 előtti) rendszerek használta közben ez nem volt. Win8nál nem volt baj nem használtam Metro appokat, de sajna már 10-hez kell, hogy használjak,

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#6863) King Unique válasza r92king (#6862) üzenetére


King Unique
titán

Értem, ilyeneket nem nézegettem valóban, elnézést. Ha adminként indítod magát a programot (pl. TC), akkor se megy?
A véglegesben vsz ezt is megoldják. Én ezért nem szórakozok elsődleges rendszernek béta verziókkal, de nem is értem mért várják el egyesek, hogy minden működjön frankón.

"Win8nál nem volt baj nem használtam Metro appokat, de sajna már 10-hez kell, hogy használjak"
És még a nyolcasokat fikázták annyira... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6864) RaZroX


RaZroX
addikt

Amúgy jól látom, hogy kezdik elhagyni az appok mögül a színes négyzetet ?
Ebben a videóban a mail mögött a tálcán már nincs háttér, csak maga a fehér ikon.

szerk.: és most hogy nézem a OneNote mögött sincs.

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#6865) r92king válasza King Unique (#6863) üzenetére


r92king
tag

De úgy megy TC-ből kitudok húzni Asztalra, de Asztalról nem tudok sehová, minden progi megy rendesen ha egyesével beállítom, hogy Adminként futtatom.Win7nél lehúzott UACnál nem volt baj, Win8nál már igen, de ott EnableLUA 0 megoldotta(így no metra app, de nem is használtam)Win10nél is okés, de settings az Metro app és így nem megy rengeteg beállítási funkció. Igaz én vagyok lusta este rendesen felkelni(csak az egeret érem el valahogy :DDD ), hogy az Asztalra kényelmi okok miatt mentet feliratot (néha több verzió is van nem tudom melyik a jó) a lejátszóba berakjam. Ez már nem fog változni, 8ban is így volt, ez a rendszer se Desktop Friendly még annyira se mint a 8 volt, Metra appra van megírva a Setting és egyre több minden. Most azzal, hogy odaraktak egy mini Metro Screent Start menűként nem lett jobb.

[ Szerkesztve ]

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#6866) Воланд válasza r92king (#6865) üzenetére


Воланд
titán

ott nalad valami nagyon szet van barmolva, mert se win8 se pedig win10 eseteben nincs ilyen hibajelenseg.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6867) r92king válasza Воланд (#6866) üzenetére


r92king
tag

http://www.mladengradev.com/en/how-to-get-back-drag-and-drop-in-windows-8/ tényleg? Akkor sok mindenkinél lehet. Egyébként egyetemi licenszt használok azt se lehet mondani, hogy buherált rendszert rakok fel. Tudom MS pro vagy nem tudsz esetleg valami más megoldást?

[ Szerkesztve ]

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#6868) Воланд válasza r92king (#6867) üzenetére


Воланд
titán

igen, tenyleg. meg kell nezni a jogosultsagokat, meg a tulajdonost az adott fajloknal.

szerk.: rakeresve a problema az, hogy ha egy alkalmazas emelt szintu jogosultsaggal fut, a masik pedig alacsonyabb szinten, akkor utobbi nem tud kapcsolatba lepni elobbivel. a desktop pl nem fog emelt szintu jogosultsaggal futni. szoval a run as admint kell elfelejteni az osszes alkalmazasnal. ami meg tovabbra sem mukodik normalisan azt ujratelepiteni.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6869) r92king válasza Воланд (#6868) üzenetére


r92king
tag

Értem. Egyébként, hogy a EnableLUA-t ki-be kapcsolgattam, most be van kapcsolva minden megy rendesen. Valóban, a TC az Adminként volt futtatva, és anélkül működik a drag and drop. Win7 alatt emlékszem, volt valami baj a TC-vel és akkor Run as Admin megoldotta. Köszönöm a segítséget.

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#6870) vlevi válasza r92king (#6869) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Run as Admin megoldotta"
Az általában bajt jelent, ha egy progi csak admin módban hajlandó rendesen futni. Nagyrészt akkor fordulhat elő, ha régi a progi (vagy rosszul van megírva), és olyan helyre akar írni, ahová még XP idejében lehetett, de Vista óta nem. Ilyen pl, amikor még mindenki a beállításait a Windows 3.1-es emlékek miatt a c:\windows könyvtárban tárolta ini állományokban, később ebből a program files-ben az exe mellé lekapolt konfig állomány lett. Vista óta ezt sem szabad. Csak admin írhat a program filesbe. Ehelyett a felhasználói (vagy publikus) appdata foldert illene használnia minden programnak.
A másik ok pedig, ami hasonló az előzőhöz, amikor olyan helyre akar írási jogot kapni egy alkalmazás, ahova Vista óta az UAC nem engedi.
Persze más oka is lehet, nálam ilyen pl. a GT legends, ami hiába a d:\jatek\gtl könyvtárba van telepítve, csak admin módban hajlandó futni :(
Végül pedig, ha tényleg olyan programról van szó, ami valami kárt akar csinálni. Elvileg ezen utóbbi csoportra lett volna kitalálva az UAC, de sajnos 99%-ban az előző két eset miatt nyivákol az UAC, és nem a kártékony programok miatt.

(#6871) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Sziasztok.

Engem a következő hiba fogad minden egyes újraindítás után, és csak forog-forog és sosem indul újra, csak ha manuálisan kikapcsolom:

Mi lehet ez?

(#6872) bzoley válasza DeathAdder (#6871) üzenetére


bzoley
veterán

Általános hiba, benne van a 10130-ban, 134-ben, és 135-ben is. 10147-ben még nem találkoztam vele.

(#6873) DeathAdder válasza bzoley (#6872) üzenetére


DeathAdder
veterán

Értem, akkor beletörődöm :R

(#6874) SityiSXT válasza DeathAdder (#6873) üzenetére


SityiSXT
őstag

Nem kell. Vagy úgy állítsd le / indítsd újra a gépet, hogy jobb klikket nyomsz a Start gombon és onnan teszed (mint ahogy a Windows 8.x kellett), vagy az üres asztalon nyomj egy Alt+F4-et, és ott. Ilyenkor valahogy csak nem jön elő. Két gépen teszteltem, mindkettőnél így megy/működik.

(#6875) vlevi


vlevi
nagyúr

Hát, nem is tudom, értem én, hogy preview rendszer, de az, hogy a modern alkalmazások rendre kilépnek, és b***nak működni, az nekem marhára furcsa. 3 éve van a metro felület, azóta nem sikerült atombiztosra reszelni? És most nem az egyéb bizbasz alkalmazásokra gondolok, hanem pl. a windows feedback appra.

(#6876) cattus


cattus
őstag

Aki használja a TP-t, lenne egy kérdésem: Ha egy Modern appot bezárok, akkor bennmarad a Feladatkezelőben maga a program, mint Win 8.1-nél amikor csak kiikszelem?

Do the thing!

(#6877) King Unique válasza cattus (#6876) üzenetére


King Unique
titán

Aszem igen. 8.1-nél is úgy zárja be fullosan, ha megfogod és "lehúzod", vagy Alt+F4 billentyűvel zárod be.

(#6878) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

ez a 10147 megint tovabbra is egy igazi Bughalmaz !
semmi nem mukodik. :(((

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#6879) DeathAdder válasza SityiSXT (#6874) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nálam sajnos ez sem segített, csak forog a restarting időtlen ideig, de igaz hogy a hibaüzenet nem jön ki!

(#6880) #85552128


#85552128
törölt tag

Upcoming changes to Windows 10 Insider Preview builds

"Windows Insiders running the Windows 10 Insider Preview (Home and Pro editions) with their registered MSA connected to their PC will receive the final release build of Windows 10 starting on July 29th. This will come as just another flight. I’ve gotten a lot of questions from Windows Insiders about how this will work if they clean installed from ISO. As long as you are running an Insider Preview build and connected with the MSA you used to register, you will receive the Windows 10 final release build and remain activated."

Na erre kíváncsi leszek hogyan is lesz, akkor elvileg insiderek ingyen kapnak Win 10-et ?

[ Szerkesztve ]

(#6881) prolad


prolad
őstag

Mi az a DRIVER_POWER_STATE_FAILURE ?
Ma már ötödszörre kékhalálozik emiatt a gép..
A media player pedig elég problémás,5 percenként megáll/csíkos lesz a kép.A modern stílusúval nincs ilyen gond.

(#6882) tepenzed


tepenzed
őstag

egyébként nem értem mit akarnak ezek kb 1 hónap múlva megjelentetni, olyan alap dolgok, mint mondjuk a MAIL app rendszeresen összeomlik. Én még várnék ezzel a bughalmazzal legalább fél évet

(#6883) t72killer válasza Dr.FantastiK (#6878) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szuper, pedig már eléggé ketyeg az óra, kb egy hónapjuk van RTM-et produkálni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6884) front3r válasza #85552128 (#6880) üzenetére


front3r
őstag

Lehet akkor csak "papíron" kell bizonyítanod a Windows 7/8 licenszed meglétét?
Persze csak ha ellenőriznének, tehát itt nem a Microsoftra gondolok.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#6885) azopi74 válasza Dr.FantastiK (#6878) üzenetére


azopi74
addikt

Mi az, hogy semmi sem működik? Nekem a 10130-ban is gyakorlatilag minden működik. A 10147 visszalépés valamilyen szempontból? Bár nem tudom, miért reklamálsz, a 10147 nem hivatalos insider build, és nem szánták szélesebb körű tesztelésre, talán nem véletlenül. Egyébként ez az utolsó build-ek között van az RTM Escrow (feature frozing) előtt, az OSG viszont 10148-nál jár, szerintem nem lesz a 10147-ből insider build, majd jövő hét elején jön szerintem valamelyik build insider-be, 10148, vagy 10151.

(#6886) azopi74 válasza tepenzed (#6882) üzenetére


azopi74
addikt

Nekem nem omlik össze a Mail app, se rendszeresen, se rendszertelenül :)

(#6887) Воланд válasza #85552128 (#6880) üzenetére


Воланд
titán

ugyan ugy kell frissitesi alapnak lennie, csak vannak annyira jofejek, hogy nem zaklatjak az insidereket azzal, hogy tegyek fel a win7-et, vagy 8-at, majd arrol frissitsenek win10-re. persze van aki mar alapbol frissitessel rakta fel. jah, es pc-hez kotodik, szoval nem tudja atrakni masik gepre, majd ott aktivalni. ahhoz mar az kell, hogy a dobozos win7-et, vagy win8-at atvigye, majd azt frissitheti. persze ezeket az infokat megint twitterrol kell osszeszedni, mert keptelen beleirni a postba....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6888) azopi74 válasza azopi74 (#6886) üzenetére


azopi74
addikt

Nekem egy gondom van a Mail app-pal, nincs exchange fiókra (owa-n keresztül) advanced settings, vagyis ha nem ismeri fel automatikusan a beállításokat email cím és password alapján akkor b*szhatod, vagyis manuálisan sem adhatod meg a paramétereket (server, user, domain, proxy)

Pedig ez még az Androidos és iOS-es Outlook kliensben is műxik. Remélem ezt orvosolják mihamarabb...

(#6889) Aarpok válasza azopi74 (#6888) üzenetére


Aarpok
őstag

Nekem a temail,tonline-nal szórakozott.Nyomtam a beállításra 2-3 is majd előkerült az advanced rész ott már lehetett írni a dolgokat.Persze lehet ez számodra nem segítség,de talán másnak még jól jöhet.

Аарпок

(#6890) HI-FI


HI-FI
tag

Lehetséges úgy frissíteni az előzetesre, hogy a gépen minden adatom megmaradjon?

(#6891) justaview


justaview
őstag

Nekem dobozos win 8.1-em van (anno 3 ezerrel volt több az OEM-nél).

Ha arra ráfrissítek, OEM lesz belőle? Az nem igazán fair!

Vagy dobozos marad, de azt hogyan? 1,5 év múlva átvinném mondjuk másik gépre, akkor megengedi még (miközben fizetőssé válik a frissítés és nekem nincsen lemezem belőle)?

(#6892) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

lehet mégis ingyen lesz win 10

Ezt olvasva lehet feltenném a win 10 TP-t.

Ha most felteszem második winyomra másodrendszernek és majd frissítem végleges win 10-re (Ha valóban ingyenes lesz), akkor utána ha fő rendszert akarok belőle tiszta telepítéssel megoldható lesz az pl egy iso file-ból usb-ről?

(#6893) justaview válasza kory24 (#6892) üzenetére


justaview
őstag

Nem lehet, hanem biztos, hogy ingyen lesz, de csak a meglévő rendszered frissítése.

Ha új redszerként akarod feltenni, fizetni fogsz érte.
MS szerintem nem tud kommunikálni.

[ Szerkesztve ]

(#6894) Воланд válasza kory24 (#6892) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6895) pzstm válasza Воланд (#6887) üzenetére


pzstm
titán

Hónap végére van tervbe egy ilyen/ehhez hasonló FAQ összegyűjtése.

Plane hogy insiderekbclean installt isbtolhatnak Letölthető ISO-bol, csakúgy mint a legális frissitok, de hogy ez hogy is fog menni az passz

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#6896) CharlieDrop válasza pzstm (#6895) üzenetére


CharlieDrop
veterán

tök jó, köszi :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6897) kory24 válasza justaview (#6893) üzenetére


kory24
őstag

Amit te linkelsz az arra is érvényes ha valaki pl nem legális win 8.1-ben kattint erre a win1 0 beszerzésére és úgy regisztrál be rá?:)

Mert a másik cikkben arról van szó annak lesz ingyenes aki a win 10 TP-ből frissít majd a véglegesre.

(#6898) Воланд válasza pzstm (#6895) üzenetére


Воланд
titán

ebben az a jo, hogy mostanaban hetente jelenik meg olyan blogpost az ms reszerol, ami valamilyen szinten erinti a telepitest/frissitest es mindegyik blogpost utan megy a kerdezoskodes, hogy akkor megis mi lesz pontosan. amikor bejelentettek, hogy juli 29-en jon, akkor kellett volna megirni, mert ez igy szanalmas, meg akkor is, hogy ha egy honap van hatra a megjelenesig.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6899) tomboy0013


tomboy0013
veterán

A végleges Win10-ben lesz sötét téma? Mert baromi zavaró ez a sok fehérség. Érdekes, hogy a beállítások menüt nem csinálják meg feketére (vagy sötét szürkére) is mint telefonnál.

(#6900) tDr1v3r válasza tomboy0013 (#6899) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Lesz.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.