Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) tatararpad válasza janos666 (#6646) üzenetére


tatararpad
őstag

Ha elindítasz egy YT videót nálad fut a háttérben ha lerakod a tálcára?

(#6652) t72killer válasza King Unique (#6649) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó kérdés. Ha a Rufus hibátlanul dolgozik, akkor tényleg semmi értelme a mókolásnak. Kóser M$ GUI win8-ra nincs (a dvd creation tool amikor legutóbb néztem nem volt letölthető, ráadásul régi .net kell hozzá).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6653) betyarr


betyarr
veterán

akkor ezek szerint ilyen egyéni beállítás már nincsen?nagy kár lenne érte :O ez volt a legeslegjobb dolog az explorerben!

(#6654) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezekből az ESD-kből lehet telepíteni :F

Bocsánat, látom ősrégi buildek.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6655) #58000384 válasza FollowTheORI (#6647) üzenetére


#58000384
törölt tag

Mert régen olvastam, nem voltam teljesen biztos és mert lényegtelen a mondandóm szempontjából :) Egyébként az Ubisoft tiltotta a lopott kulcsokat, amiket olyanok vettek meg, akik nem tudták, hogy lopottak.
A keleti országokat meg nem ehhez írtam, hanem hogy onnan szokták az olcsó Win-kódokat árulni.

(#6656) janos666 válasza tatararpad (#6651) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Megfogtál, mert a youtube-ot csak a savefrom.net-en keresztül használom (letöltöm az mp4(+m4a) file(oka)t és lejátszom őket normális kép/hang-minőséget produkáló lejátszóval véletlenszerű szakadozások nélkül).
De általánosságban igen, az új Win10-es multimédiás cuccokkal tapasztaltam már, hogy asztalra dobva "hibernálódnak". Viszont ha rászokik az ember a Task View használatára, akkor azzal párhuzamosan leszokik a tálcára "minimalizálásról" (főleg, ha beállítod az egéren egy funkciógombra, akkor még tényleg gyors is lehet).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6658) FollowTheORI válasza emvy (#6657) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Hála istennek... a metro skype eléggé förtelmes volt. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#6659) tomboy0013 válasza FollowTheORI (#6658) üzenetére


tomboy0013
veterán

Én használom és teljesen jól működik, nem értem mi a bajod vele.

(#6660) King Unique válasza emvy (#6657) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem hülyeség és ez az oda-vissza táncolás desktop és modern felület között is hülyén veszi ki magát...ennyire azért nem kéne a desktopot se erőltetni. Másik oldalról meg asztali felületen modern, tabletes elemek hada, új áruház, benne univerzális appokkal, vagy mikkel, de egy népszerű Skype-ot meg kivesznek és marad a bugos (itteni topikban is folyton panasz van rá) asztali verzió...okos húzás :D
De legalább most majd nem lehet mondani , hogy mért 2 db Skype van a rendszerre, mint 8.1 esetén, mert az mennyire összezavarta és bántotta szegény usereket...de attól még a 2, v több számológép, gépház-vezérlőpult kettősségek megmaradnak. Jujj, azt is gyorsan el kéne tüntetni, mert amiatt lesz a bukó az új OS. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6661) tatararpad válasza King Unique (#6660) üzenetére


tatararpad
őstag

Szerintem sem jó ötlet, beharangozzák hogy itt az UAPP, nem kell külön alkalmazás desktopra és mobil cuccokra, erre meg bocs, de még mi sem tudunk rá olyan alkalmazást csinálni ami tényleg működik is így, úgyhogy inkább kukázva az egész, sry. Elég pozitív üzenetet hordoz ez a külsősöknek. Végülis majd megcsinálja a Viber, vagy a Facebook, vagy a Google, és mehet ez is a kukába.

[ Szerkesztve ]

(#6662) #73029888


#73029888
törölt tag

MS weboldaláról letöltött W10 IP (10130) van fent. Hogy tudom elérni hogy a GPU-Z induláskor a tálcára menjen? W7 és W8.1 alatt meg tudtam oldani a képen látható parancsal de itt nem akar menni.

Remélem hogy a tálcán látható dologgal fognak kezdeni valamit. Vagy azért van mert 1024x768-ba használom az asztalt?

Ez is egy csúnya hiba:

Érdekesség hogy most megy a WU rendesen. (Letöltött sok frissítést meg a VGA és hangkártya drivert is).

Egyéb változatokkal: Build: 10134,10135 nem akart menni nekem a WU. (Nem keresett frissítéseket)

[ Szerkesztve ]

(#6663) vlevi válasza tatararpad (#6661) üzenetére


vlevi
nagyúr

Engm is az zavar a modern appokkla, hogy a microsoft sem tud olyan modern appot kesziteni, ami desktopon is használható lenne, kiváltaná a desktop alkalmazást. Akkor más fejlesztőknek mennyi esélyük van erre?

(#6664) Воланд válasza vlevi (#6663) üzenetére


Воланд
titán

lefutjuk meg egyszer a win32 vs winrt api kort? :)

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6665) kaszaf


kaszaf
aktív tag

Sziasztok!

Dreamsparkos winek frissítéséről van valami infó? Év végén cserélnék alaplapot, várjak addig a frissítéssel?

Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#6666) vlevi válasza Воланд (#6664) üzenetére


vlevi
nagyúr

Le.
Ha a Modern UI olyan nagy világmegváltó csoda, hogy egy az isten, egy az app, akkor desktopra miért nem tudom ugyanazt a skype appot futtatni, mint telefonon, surfacen?
:DDD
A végén még visszarakják az Outlook Expresst is a WinXP-ből :D

(#6667) FollowTheORI válasza tomboy0013 (#6659) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Mert teljes képernyős, szar UI... stb.

Nem voltam vele egyedül ezek szerint. :)

De ne menjünk bele, részben szubjektív.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#6668) King Unique válasza kaszaf (#6665) üzenetére


King Unique
titán

Én DS 8.0-át upgrade-eltem 8.1-re, minden ok volt és nem írt semmi korlátozást. WU-n keresztül szerintem egy 10-es is hasonlóan menne, mivel ingyenes, a gyártó által biztosított frissítési lehetőségről van szó.
DE DS-en fent van, fent lesz a végleges Win10 is, legbiztosabb lenne majd azt leszedni és feltenni a saját, hozzáadott kulcsával. Vagy már nincs jogosultságod?

(#6669) King Unique válasza FollowTheORI (#6667) üzenetére


King Unique
titán

Azt, hogy nincs benne annyi beállítási lehetőség, nem szabható úgy testre, mint az asztali verzió, azt megértem. De ennyi erővel az összes mobil Skype alkalmazás se.
Viszont ezt a teljes képernyő mizériát sose értettem (Win10-nél ugye meg már nem téma), mikor már van alul tálca, fejlécen gombok, Alt+D, Alt+Tab, Charms bal alsó és bal felső stb. ablakok közti gyors váltási lehetőségek? Desktopon is ált. full screenbe Skype-ol, netezik, néz filmet az ember. Tényleg szubjektív...

[ Szerkesztve ]

(#6670) kaszaf válasza King Unique (#6668) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

Nincs már sajna. Lehet ez már a warez határait feszegeti...:)

(#6671) King Unique válasza kaszaf (#6670) üzenetére


King Unique
titán

Mért feszegetné :F
A Dreamspark OS-t a jogviszony lejárta után "hivatalosan" újratelepíteni, vagy másik gépre átvinni nem szabad. Ez nem összekeverendő a pl. KMS szerveres campus licence megoldással, azt jogviszony lejárta után már nem lehet használni. Egy WU-s upgrade DS-nél mért jelentene problémát?? Amúgy meg retail kulcsokat ad és előbbi 2 felvetés első része minden további nélkül megvalósítható, ha hardveres dolgok miatt szükséges, nincs vele gond. De akár a második is.

[ Szerkesztve ]

(#6672) tatararpad válasza FollowTheORI (#6667) üzenetére


tatararpad
őstag

Ha tényleg komolyan vennék a WinRT-t és ez UAPP mizériát akkor ezekre a problémákra nem úgy reagálnának hogy kidobják és nesztek ott a régi, hanem afféle példaként, irányadásként megcsinálják faszára.

(#6673) kaszaf válasza King Unique (#6671) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Ha jól értem amit írsz ha 29-én upgradelek win 10-re, akkor ha cserélek alaplapot akkor az újra telepített win 10et is tudom aktiválni?

(#6674) netpeti98


netpeti98
addikt

Modern vs asztali Skype vitára:

A Skype-t be akarják olvasztani az új Messaging app-ba, ami valószínűleg az őszi frissítéssel és/vagy a Win 10 Mobile megjelenésével után fog érkezni ide is: [link]
Valószínűleg a desktop Skype csak egy átmeneti megoldás lesz addig.

[ Szerkesztve ]

(#6675) King Unique válasza kaszaf (#6673) üzenetére


King Unique
titán

Ha tudod mi a különbség OEM és Retail licence között, akkor a válasz is egyértelmű...

(#6676) FoLey-v válasza netpeti98 (#6674) üzenetére


FoLey-v
addikt

Egyre szarabb ez a skype,nem rég elkezdtem használni és a webcamerám szarakodott szakadozott rajta a kép. Meg minek ez a msn beépítés? :(((

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#6677) kaszaf válasza King Unique (#6675) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Most már tudom...:)

(#6678) King Unique válasza kaszaf (#6673) üzenetére


King Unique
titán

Az előbb kicsit elflegmáztam, de egy fontos kitétel kimaradt, olvasd el ezt a cikket:

> > > [link] < < <

"A Windows 10 upgrade licenc eszközhöz kötött, vagyis ez a licenc később nem mozgatható át másik PC-re - tudta meg a HWSW. Ennek akkor van jelentősége, ha az alapul szolgáló Windows 7 vagy Windows 8 licence hordozható volt, ilyenkor a frissítéssel ennek lehetősége elvész. Az eredeti rendszer licence persze nem csorbul, így ha töröljük a Windows 10-et, az előző rendszert tetszőlegesen újratelepíthetjük más eszközre - az egyszeri ingyenes upgrade lehetőség az új rendszeren viszont már nem lesz elérhető."

Tehát, ha lapot akarsz cserélni, akkor azt még az upgrade előtt tedd meg, a DS 7/ 8.1 alatt, mert ha 10-esre frissítesz, akkor elvész a retail kulcs előnye. Jó nagy szívás mondhatom... Vagy veszel egy önálló, dobozos WIn10-et, aztán azt kedvedre pakolgathatod ide-oda, illetve ezért lett volna jó a DS W10 lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#6679) Sdi válasza King Unique (#6678) üzenetére


Sdi
addikt

Ebben az esetben a win retail változatról való ingyenes upgrade, parasztvakítás lesz. Mivel a 10-et úgy hirdetik mint utolsó windowst, soha a büdös életben nem változtathatsz a gépen / alaplapon /. Ha valaki ez dobozos licencről bevállalja, az nem normális, vagy csak kíváncsi.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#6680) FollowTheORI válasza King Unique (#6678) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ezt már cáfolták. Ugyanolyan licensz lesz 10 is mint amiről frissíted.

Ott a cikk alján is az update.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#6681) Sdi válasza FollowTheORI (#6680) üzenetére


Sdi
addikt

Így is van értelme a dolognak, így ingyenes upgrade valójában is.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#6682) Воланд válasza King Unique (#6678) üzenetére


Воланд
titán

mondjuk ez a resz nem veletlenul van athuzva.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6683) King Unique válasza FollowTheORI (#6680) üzenetére


King Unique
titán

Jogos, azt én sem olvastam el rendesen... :R
Akkor így már korrekt az upgrade.

"A pontos részletek egyelőre nem világosak, de valószínűleg ezt is a Get Windows 10 alkalmazások keresztül lehet majd elérni, amely a Windows Store-ban beregisztrálja a PC egyedi azonosítóit, így a Microsoft tudja, hogy a gépre szabadon telepíthető ezután Windows 10 (nem csak az első évben)."

Vagyis, ha 1x regisztrálva lett a PC, akkor azon nem csak 1x, hanem korlátlan számmal lehet a későbbiekben Win7/8.1-ről upgrade-elni, illetve tiszta telepítést végezni? Illetve, ha alapcsere van, akkor OEM verziónál bukó a dolog, de a retail az megy azután is gondolom

[ Szerkesztve ]

(#6684) Warter


Warter
őstag

(#6685) bzoley válasza Warter (#6684) üzenetére


bzoley
veterán

Hurrá :U
Nem hogy inkább valami normálisat adnának ki. A többiek is ugyanazt selejtet kapják, mint mi.

(#6686) juve600 válasza King Unique (#6683) üzenetére


juve600
nagyúr

nálam is ez a fő kérdés

eredeti win 8.1 pro-m van de én tiszta win 10 telepitést szeretnék
de majd kiderül

(#6687) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Geforce GTX 460-hoz van már Win 10-es driver?

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#6688) Воланд


Воланд
titán

How Windows Insider Feedback Influences Windows 10 Development

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6689) Máté94 válasza Воланд (#6688) üzenetére


Máté94
addikt

Sehogy? :))

(#6690) betyarr válasza betyarr (#6653) üzenetére


betyarr
veterán

öööö :B

(#6691) emvy válasza Воланд (#6688) üzenetére


emvy
nagyúr

Hirtelen azt hittem, 404 lesz :)

while (!sleep) sheep++;

(#6692) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Ma felraktam újra a rendszert a laptopomra, és mikor bejelentkezek, egyből egy alkalmazáshiba ablak fogadott. Majd jött a következő hiba, nem tudom a csempéket arrébbrakni, nem tudom a Settingst megnyitni, ha valamit fel akarok telepíteni, akkor csak rendszergazda módban hajlandó elindulni, akkor az nvidia control panel összeomlik, játékot nem tudok futtatni, mert nem indul el, akár mit csinálok, már mindent újraraktam, de ugyanaz, egyre több hiba jön elő és ez mind az új 10130-as build óta. Mellesleg azért raktam újra az egészet, mert ami 8.1 fent volt az is már haldoklott, meg fennt volt mellette a 10is, de az eddi gjol müködött csak ezzel az uj builddel critical errorozott. Szóval köszönöm Microsoft, ami eddi gjó volt jól elkurták. Már olyan szinten vagyok, hogy felrobbanok, felteszek inkább egy Windows 7-et, csak az meg 80Gbot zabál frissítésekkel együtt csak nem tudom hogy a francba. Amúgy egy Lenovo Ideapad Y580-ról van szó.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#6693) tomboy0013 válasza kalozhun100 (#6692) üzenetére


tomboy0013
veterán

Tedd félre a gyerekes sértettséget, nálam pl. hibátlanul működik a 10130-as. Arról meg nem a MS tehet, hogy béta szoftvert akarsz elsődleges rendszernek használni, elég világosan leírták, hogy ilyet senki ne csináljon. Ha a végleges is ilyen gáz lesz akkor fel lehet háborodni de addig felesleges.

(#6694) Drughi


Drughi
addikt

Üdv, pár kérdés.

Ha megjelent a tálcán a win10-re való upgrade lehetőség (ikon) az azt jelenti, hogy eredetinek ismerte fel a jelenlegi win7-emet?
Vagy ez minden "virágbolti" rendszernél megjelenik?
Van egy eredeti 8-as accom, hozzákötve ms fiókhoz, csak most kényszerből a 7-est kell használjam, de ugyanúgy be vagyok jelentkezve ezzel az a fiókkal. Ha legálisan szeretném a 10est használni akkor előbb a 8-ast tegyem majd fel és azon keresztül a 10-est?

[ Szerkesztve ]

(#6695) FollowTheORI válasza Drughi (#6694) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Minden rendszeren megjelenik, ha frissítve van rendszeresen.

És igen tedd fel majd a 8ast.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#6696) kalozhun100 válasza tomboy0013 (#6693) üzenetére


kalozhun100
őstag

Na egy recovery megoldotta. Viszont pár hibat a win8.1 is csinált.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#6697) t72killer válasza FollowTheORI (#6695) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Konkrétan a KB3035583 csinálja ezt.

Személyszerint nem kérek a bannerből, örülök neki, hogy amikor kijött ez a frissítés nem álltam neki bőszen feltenni - a kis ismertetője a WU-ban annyit ír, hogy "resolves issues" - egy frászt... :U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6698) kalozhun100 válasza kalozhun100 (#6696) üzenetére


kalozhun100
őstag

Bocsi az estiért csak már nagyon pipa voltam, azért az vicc hogy egy tisztán felrakott windowst recoveryzni kell.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#6699) t72killer válasza kalozhun100 (#6698) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bétaverzió. Majd az őszi nagy frissítési kampány után rendben lesz + addigra a driverek is beérnek.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6700) premete válasza t72killer (#6697) üzenetére


premete
veterán

Ja, berak jobb oldalra is egy start ikont:)
A reklámon kívül értelme semmi, hacsak a ms ezzel nem gyűjt információkat a telepített rendszerről és az aktiválás módjáról.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.